M 100 m 20.6. Vind: +4.7 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +4.7 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kristo Mägi Kristo Mägi ('04) | 04 | EST | 13.36 | w | ||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +5.5 | 20.6. | Vind: +5.5 | ||||||||
Rando Jalakas Rando Jalakas ('98) | 98 | EST | 11.48 | w | ||||||
Johannes Remmelkoor Johannes Remmelkoor ('01) | 01 | EST | 11.75 | w | ||||||
Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 11.92 | |||||||
Raneb-Ronan Alliksoo Raneb-Ronan Alliksoo ('02) | 02 | EST | 13.05 | PB | ||||||
M 200 m 21.6. Vind: +1.8 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.8 | ||||||||
Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 22.23 | |||||||
Priidik Säärd Priidik Säärd ('01) | 01 | EST | 26.71 | PB | ||||||
M 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Rasmus Kisel Rasmus Kisel ('96) | 96 | EST | 49.29 | |||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 21.6. Vind: +3.1 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +3.1 | ||||||||
Jakob Ristimets Jakob Ristimets ('99) | 99 | EST | 14.48 | w | ||||||
M Stangspring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Herman Pärn Herman Pärn ('01) | 01 | EST | 2.80 | PB | ||||||
M Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 5.22 | w | +3.6 | |||||
M Kuglestød 5.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Kevin Sakson Kevin Sakson | 00 | EST | 16.08 | |||||||
Rolf Robert Peebo Rolf Robert Peebo | 00 | EST | 15.96 | |||||||
M Kuglestød 6.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Erki Mitman Erki Mitman ('99) | 99 | EST | 14.62 | PB | ||||||
M Diskoskast 1.75 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
Erki Mitman Erki Mitman ('99) | 99 | EST | 44.15 | PB | ||||||
M Hammerkast 4.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 50.40 | PB | ||||||
M Hammerkast 5.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Herman Mõlder Herman Mõlder | 00 | EST | 56.47 | |||||||
M Hammerkast 6.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Toomas Tankler Toomas Tankler ('98) | 98 | EST | 66.29 | |||||||
Mihkel Lepaste Mihkel Lepaste ('99) | 99 | EST | 52.48 | SB | ||||||
Sivert Kaljula Sivert Kaljula ('97) | 97 | EST | 35.85 | SB | ||||||
M Spydkast 700 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Mihkel Leib Mihkel Leib ('96) | 96 | EST | 54.27 | SB | ||||||
K 100 m 20.6. Vind: +3.7 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +3.7 | ||||||||
Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 12.53 | w | ||||||
Ethel Silla Ethel Silla ('01) | 01 | EST | 13.27 | w | ||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +1.7 | 20.6. | Vind: +1.7 | ||||||||
Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 12.71 | =PB | ||||||
Elisa Annamaa Elisa Annamaa ('02) | 02 | EST | 12.92 | PB | ||||||
Katariina Asumaa Katariina Asumaa ('04) | 04 | EST | 13.95 | |||||||
Trine Marie Varik Trine Marie Varik ('03) | 03 | EST | 14.49 | w | ||||||
Marleen Kesamaa Marleen Kesamaa ('05) | 05 | EST | 14.76 | w | ||||||
K 200 m 21.6. Vind: +1.2 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.2 | ||||||||
Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 26.15 | SB | ||||||
Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 27.16 | |||||||
Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 28.12 | PB | ||||||
K 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 1:01.25 | PB | ||||||
Hanna Andla Hanna Andla ('99) | 99 | EST | 1:04.44 | SB | ||||||
K 800 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Karmeelia Saareoks Karmeelia Saareoks ('04) | 04 | EST | 2:40.62 | PB | ||||||
K Højdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Marlen Millerman Marlen Millerman ('97) | 97 | EST | 1.60 | |||||||
Elisa Annamaa Elisa Annamaa ('02) | 02 | EST | 1.50 | |||||||
Maria Pivnik Maria Pivnik ('04) | 04 | EST | 1.40 | =PB | ||||||
Lisandra Rannasto Lisandra Rannasto ('04) | 04 | EST | 1.35 | |||||||
K Stangspring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
Klarika Kaldmaa Klarika Kaldmaa ('95) | 95 | EST | 3.55 | |||||||
Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 2.70 | SB | ||||||
K Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 5.00 | w | +3.4 | |||||
Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 4.87 | +2.0 | ||||||
Trine Marie Varik Trine Marie Varik ('03) | 03 | EST | 4.59 | w | +5.7 | |||||
K Hammerkast 3.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Emely Karhu Emely Karhu ('01) | 01 | EST | 53.41 | |||||||
K Hammerkast 4.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
Mari Lutšihhin Mari Lutšihhin ('98) | 98 | EST | 39.29 | |||||||
D19 100 m 20.6. Vind: +1.2 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Daniil Dudenkov Daniil Dudenkov ('99) | 99 | EST | 11.23 | SB | |||||
2 | Andrei Totšilin Andrei Totšilin ('98) | 98 | EST | 11.62 | PB | |||||
3 | Jan Hartvig Ruben Jan Hartvig Ruben ('99) | 99 | EST | 11.66 | PB | |||||
4 | Fred Vulkan Fred Vulkan ('99) | 99 | EST | 11.76 | ||||||
5 | Ekvard Joakit Ekvard Joakit ('99) | 99 | EST | 12.11 | PB | |||||
6 | Jaan Kristjan Kaasik Jaan Kristjan Kaasik ('98) | 98 | EST | 12.13 | PB | |||||
7 | Joosep Viik Joosep Viik ('98) | 98 | EST | 12.29 | SB | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +2.9 | 20.6. | Vind: +2.9 | ||||||||
8 | Kristo Forsel Kristo Forsel ('99) | 99 | EST | 11.95 | w | |||||
Daniil Dudenkov Daniil Dudenkov ('99) | 99 | EST | 11.21 | w | ||||||
Fred Vulkan Fred Vulkan ('99) | 99 | EST | 11.58 | w | ||||||
Jan Hartvig Ruben Jan Hartvig Ruben ('99) | 99 | EST | 11.60 | w | ||||||
Ekvard Joakit Ekvard Joakit ('99) | 99 | EST | 11.95 | w | ||||||
Jaan Kristjan Kaasik Jaan Kristjan Kaasik ('98) | 98 | EST | 12.00 | w | ||||||
Joosep Viik Joosep Viik ('98) | 98 | EST | 12.19 | w | ||||||
D19 200 m 21.6. Vind: +2.2 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Daniil Dudenkov Daniil Dudenkov ('99) | 99 | EST | 23.29 | w | |||||
2 | Joonas Mattias Laur Joonas Mattias Laur ('99) | 99 | EST | 23.78 | w | |||||
3 | Fred Vulkan Fred Vulkan ('99) | 99 | EST | 23.94 | w | |||||
4 | Andrei Totšilin Andrei Totšilin ('98) | 98 | EST | 24.20 | w | |||||
5 | Ekvard Joakit Ekvard Joakit ('99) | 99 | EST | 24.59 | w | |||||
D19 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Nikolai Romanov Nikolai Romanov ('98) | 98 | EST | 51.50 | ||||||
2 | Joonas Mattias Laur Joonas Mattias Laur ('99) | 99 | EST | 52.56 | ||||||
3 | Rain Tasane Rain Tasane ('99) | 99 | EST | 52.76 | PB | |||||
4 | Kunnar Erich Viisel Kunnar Erich Viisel ('99) | 99 | EST | 53.17 | PB | |||||
5 | Erik Simson Erik Simson ('99) | 99 | EST | 55.47 | PB | |||||
D19 1500 m 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Nikolai Romanov Nikolai Romanov ('98) | 98 | EST | 4:24.65 | PB | |||||
D19 110 m hæk 99.1 cm 21.6. Vind: +3.1 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +3.1 | ||||||||
1 | Martin Täht Martin Täht ('99) | 99 | EST | 15.13 | w | |||||
2 | Rain Tasane Rain Tasane ('99) | 99 | EST | 16.27 | w | |||||
D19 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Mihkel Talivee Mihkel Talivee ('99) | 99 | EST | 6.70 | +1.6 | PB | ||||
2 | Kristo Forsel Kristo Forsel ('99) | 99 | EST | 6.39 | w | +2.4 | ||||
3 | Jan Hartvig Ruben Jan Hartvig Ruben ('99) | 99 | EST | 6.28 | +1.0 | |||||
4 | Kunnar Erich Viisel Kunnar Erich Viisel ('99) | 99 | EST | 6.06 | w | +5.0 | ||||
Kristo Forsel Kristo Forsel ('99) | 99 | EST | 6.29 | 0.0 | ||||||
D19 Trespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Mihkel Talivee Mihkel Talivee ('99) | 99 | EST | 13.68 | w | +2.6 | ||||
Mihkel Talivee Mihkel Talivee ('99) | 99 | EST | 13.06 | +2.0 | ||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Jan Henri Tälli Jan Henri Tälli ('99) | 99 | EST | 14.25 | ||||||
2 | Rain Tasane Rain Tasane ('99) | 99 | EST | 11.39 | PB | |||||
D19 Diskoskast 1.75 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Jan Henri Tälli Jan Henri Tälli ('99) | 99 | EST | 46.17 | ||||||
D19 Spydkast 700 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Jaan Kristjan Kaasik Jaan Kristjan Kaasik ('98) | 98 | EST | 45.02 | ||||||
2 | Kristo Toots Kristo Toots ('98) | 98 | EST | 43.24 | PB | |||||
P19 100 m 20.6. Vind: +3.7 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +3.7 | ||||||||
1 | Liina Valk Liina Valk ('99) | 99 | EST | 12.45 | w | |||||
2 | Triin Alber Triin Alber ('98) | 98 | EST | 13.24 | w | |||||
3 | Johanna Liisa Aimla Johanna Liisa Aimla ('98) | 98 | EST | 13.72 | w | |||||
P19 200 m 21.6. Vind: +2.6 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Liina Valk Liina Valk ('99) | 99 | EST | 25.70 | w | |||||
2 | Liiljan Neerot Liiljan Neerot ('99) | 99 | EST | 26.02 | w | |||||
3 | Triin Alber Triin Alber ('98) | 98 | EST | 27.94 | w | |||||
4 | Berit Kivisaar Berit Kivisaar ('99) | 99 | EST | 27.99 | w | |||||
5 | Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 25.89 | w | |||||
P19 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Hannagret Luks Hannagret Luks ('98) | 98 | EST | 1:02.44 | PB | |||||
2 | Melissa Maria Akkel Melissa Maria Akkel ('99) | 99 | EST | 1:04.15 | SB | |||||
P19 800 m 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Nadezda Gritskevich Nadezda Gritskevich ('99) | 99 | EST | 2:28.81 | SB | |||||
2 | Melissa Maria Akkel Melissa Maria Akkel ('99) | 99 | EST | 2:31.29 | ||||||
3 | Lisette Ploomipuu Lisette Ploomipuu | 00 | EST | 2:31.47 | ||||||
P19 100 m hæk 84.0 cm 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Liiljan Neerot Liiljan Neerot ('99) | 99 | EST | 15.31 | ||||||
P19 Højdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Suzy Anett Aavik Suzy Anett Aavik ('98) | 98 | EST | 1.55 | ||||||
P19 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Liiljan Neerot Liiljan Neerot ('99) | 99 | EST | 5.66 | w | +3.1 | ||||
2 | Zarina Netšiporuk Zarina Netšiporuk ('99) | 99 | EST | 5.54 | w | +3.8 | ||||
3 | Marilin Moor Marilin Moor ('99) | 99 | EST | 5.26 | w | +4.4 | ||||
Marilin Moor Marilin Moor ('99) | 99 | EST | 5.22 | +1.4 | PB | |||||
P19 Diskoskast 1.0 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Valeria Radajeva Valeria Radajeva ('98) | 98 | EST | 36.24 | ||||||
2 | Rael Kalda Rael Kalda ('98) | 98 | EST | 35.32 | PB | |||||
P19 Hammerkast 4.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Rael Kalda Rael Kalda ('98) | 98 | EST | 52.27 | ||||||
P19 Spydkast 600 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Linda Katariina Grents Linda Katariina Grents ('98) | 98 | EST | 34.12 | ||||||
D17 100 m 20.6. Vind: +3.5 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +3.5 | ||||||||
1 | Mark Heidmets Mark Heidmets ('01) | 01 | EST | 11.35 | w | |||||
2 | Sander Johann Salu Sander Johann Salu ('01) | 01 | EST | 11.56 | w | |||||
3 | Peeter Alver Peeter Alver ('01) | 01 | EST | 11.57 | w | |||||
4 | Daniel Neidla Daniel Neidla ('01) | 01 | EST | 11.65 | w | |||||
5 | Markus Vaher Markus Vaher ('01) | 01 | EST | 11.70 | w | |||||
6 | Christian Korka Christian Korka | 00 | EST | 11.80 | w | |||||
7 | Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 11.85 | w | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +2.9 | 20.6. | Vind: +2.9 | ||||||||
9 | Otto Maasik Otto Maasik | 00 | EST | 12.23 | w | |||||
10 | Marten Seer Marten Seer ('01) | 01 | EST | 12.27 | w | |||||
11 | Otto Kase Otto Kase ('01) | 01 | EST | 12.29 | w | |||||
12 | Sten Buldas Sten Buldas ('01) | 01 | EST | 12.54 | w | |||||
13 | Markos Vähesoo Markos Vähesoo ('01) | 01 | EST | 12.79 | w | |||||
Reimo Sepp Reimo Sepp | 00 | EST | 11.55 | w | ||||||
D17 200 m 21.6. Vind: +1.8 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Lukas Lessel Lukas Lessel | 00 | EST | 22.81 | PB | |||||
2 | Sander Johann Salu Sander Johann Salu ('01) | 01 | EST | 23.40 | PB | |||||
3 | Mark Heidmets Mark Heidmets ('01) | 01 | EST | 23.74 | PB | |||||
4 | Henri Möll Henri Möll | 00 | EST | 24.05 | PB | |||||
5 | Markus Vaher Markus Vaher ('01) | 01 | EST | 24.20 | PB | |||||
6 | Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 24.27 | SB | |||||
7 | Otto Maasik Otto Maasik | 00 | EST | 24.61 | PB | |||||
8 | Otto Kase Otto Kase ('01) | 01 | EST | 24.67 | PB | |||||
9 | Markos Vähesoo Markos Vähesoo ('01) | 01 | EST | 25.98 | PB | |||||
D17 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Martin Kivimaa Martin Kivimaa | 00 | EST | 54.46 | ||||||
2 | Hans Kristian Laur Hans Kristian Laur | 00 | EST | 55.17 | ||||||
3 | Mark Heidmets Mark Heidmets ('01) | 01 | EST | 55.69 | PB | |||||
4 | Tauri Miggur Tauri Miggur | 00 | EST | 56.88 | PB | |||||
5 | Patrick Nellis Patrick Nellis ('01) | 01 | EST | 57.38 | PB | |||||
6 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 59.93 | PB | |||||
D17 1500 m 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Robert Telpt Robert Telpt ('01) | 01 | EST | 4:27.30 | PB | |||||
2 | Martin Kivimaa Martin Kivimaa | 00 | EST | 4:27.45 | PB | |||||
3 | Tauri Miggur Tauri Miggur | 00 | EST | 4:28.29 | ||||||
4 | Rainer Kravets Rainer Kravets | 00 | EST | 4:31.12 | PB | |||||
5 | Carl Saem Carl Saem | 00 | EST | 4:35.33 | PB | |||||
D17 110m Hurdles (91.4cm, 8.8m) 21.6. Vind: +2.7 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +2.7 | ||||||||
1 | Lukas Lessel Lukas Lessel | 00 | EST | 15.77 | w | |||||
2 | Peeter Alver Peeter Alver ('01) | 01 | EST | 16.02 | w | |||||
3 | Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 16.06 | w | |||||
4 | Otto Kase Otto Kase ('01) | 01 | EST | 16.16 | w | |||||
D17 Højdespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Reimo Sepp Reimo Sepp | 00 | EST | 1.75 | SB | |||||
D17 Stangspring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Andreas Varter Andreas Varter | 00 | EST | 3.80 | ||||||
2 | Kristo Kõplas Kristo Kõplas ('01) | 01 | EST | 3.50 | PB | |||||
D17 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 6.89 | w | +2.5 | ||||
2 | Reimo Sepp Reimo Sepp | 00 | EST | 6.61 | +1.4 | SB | ||||
3 | Taavi Verbo Taavi Verbo ('01) | 01 | EST | 6.21 | w | +3.2 | ||||
4 | Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 6.15 | w | +2.7 | ||||
5 | Peeter Alver Peeter Alver ('01) | 01 | EST | 6.11 | +1.6 | |||||
6 | Henri Möll Henri Möll | 00 | EST | 5.92 | w | +4.6 | ||||
7 | Markos Vähesoo Markos Vähesoo ('01) | 01 | EST | 5.30 | w | +2.3 | ||||
Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 5.94 | -0.5 | SB | |||||
Taavi Verbo Taavi Verbo ('01) | 01 | EST | 5.90 | +1.2 | PB | |||||
Henri Möll Henri Möll | 00 | EST | 5.64 | +0.4 | ||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 14.27 | ||||||
2 | Rait Raju Rait Raju | 00 | EST | 13.61 | ||||||
3 | Robert Vain Robert Vain | 00 | EST | 13.16 | ||||||
4 | Gevin Genro Paas Gevin Genro Paas | 00 | EST | 11.77 | ||||||
5 | Markus Vaher Markus Vaher ('01) | 01 | EST | 11.37 | ||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Gevin Genro Paas Gevin Genro Paas | 00 | EST | 44.23 | PB | |||||
2 | Markkus Ansip Markkus Ansip ('01) | 01 | EST | 40.23 | ||||||
3 | Robert Vain Robert Vain | 00 | EST | 39.62 | PB | |||||
4 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 37.69 | PB | |||||
5 | Sander Radik Sander Radik ('01) | 01 | EST | 34.11 | ||||||
6 | Reimo Sepp Reimo Sepp | 00 | EST | 34.04 | PB | |||||
7 | Martin Puškin Martin Puškin | 00 | EST | 31.21 | SB | |||||
D17 Hammerkast 5.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Martin Puškin Martin Puškin | 00 | EST | 50.78 | PB | |||||
2 | Sander Radik Sander Radik ('01) | 01 | EST | 50.01 | ||||||
3 | Uku Roio Uku Roio | 00 | EST | 43.12 | ||||||
D17 Spydkast 600 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 50.93 | ||||||
2 | Sten Buldas Sten Buldas ('01) | 01 | EST | 36.01 | PB | |||||
P17 100 m 20.6. Vind: +4.8 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +4.8 | ||||||||
1 | Karoli Käärt Karoli Käärt | 00 | EST | 12.71 | w | |||||
2 | Stella Sohvi Altmets Stella Sohvi Altmets ('01) | 01 | EST | 13.11 | w | |||||
3 | Kristiina Krause Kristiina Krause | 00 | EST | 13.19 | w | |||||
4 | Hanne Tõnts Hanne Tõnts | 00 | EST | 13.21 | w | |||||
5 | Eliise-Triin Raun Eliise-Triin Raun | 00 | EST | 13.32 | w | |||||
6 | Brigitta Lees Brigitta Lees ('01) | 01 | EST | 13.42 | w | |||||
7 | Liina Rohtla Liina Rohtla ('01) | 01 | EST | 13.54 | w | |||||
8 | Helen Puškin Helen Puškin ('01) | 01 | EST | 13.60 | w | |||||
P17 200 m 21.6. Vind: +1.8 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 26.12 | PB | |||||
2 | Eliise-Triin Raun Eliise-Triin Raun | 00 | EST | 26.48 | PB | |||||
3 | Hanne Tõnts Hanne Tõnts | 00 | EST | 27.82 | ||||||
4 | Paula Mõik Paula Mõik | 00 | EST | 28.31 | ||||||
5 | Ketriin Kolk Ketriin Kolk ('01) | 01 | EST | 28.69 | PB | |||||
6 | Liina Rohtla Liina Rohtla ('01) | 01 | EST | 28.75 | PB | |||||
P17 400 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Stella Sohvi Altmets Stella Sohvi Altmets ('01) | 01 | EST | 1:01.95 | PB | |||||
2 | Kulla Kurvet Kulla Kurvet ('01) | 01 | EST | 1:02.14 | SB | |||||
3 | Lisette Ploomipuu Lisette Ploomipuu | 00 | EST | 1:05.27 | ||||||
4 | Romi Neerot Romi Neerot | 00 | EST | 1:08.87 | SB | |||||
P17 Højdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Eliise-Triin Raun Eliise-Triin Raun | 00 | EST | 1.55 | =SB | |||||
2 | Romi Neerot Romi Neerot | 00 | EST | 1.45 | ||||||
P17 Stangspring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Angelina Pirogova Angelina Pirogova ('01) | 01 | EST | 2.60 | ||||||
2 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 2.40 | PB | |||||
P17 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 5.43 | w | +5.6 | ||||
2 | Anette Alapert Anette Alapert ('01) | 01 | EST | 5.36 | w | +2.5 | ||||
3 | Anastasia Dankevitš Anastasia Dankevitš | 00 | EST | 5.21 | w | +3.2 | ||||
4 | Simone Kallas Simone Kallas | 00 | EST | 5.18 | w | +4.3 | ||||
5 | Luisa Greta Vilo Luisa Greta Vilo | 00 | EST | 5.08 | w | +3.9 | ||||
6 | Kristiina Krause Kristiina Krause | 00 | EST | 5.06 | w | +2.9 | ||||
7 | Lisbeth Verk Lisbeth Verk ('01) | 01 | EST | 5.02 | w | +4.8 | ||||
8 | Helen Puškin Helen Puškin ('01) | 01 | EST | 4.86 | w | +5.5 | ||||
9 | Laura Maria Haukanõmm Laura Maria Haukanõmm | 00 | EST | 4.74 | w | +3.2 | ||||
10 | Brigitta Lees Brigitta Lees ('01) | 01 | EST | 4.69 | w | +3.1 | ||||
Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 5.30 | -0.1 | ||||||
Anette Alapert Anette Alapert ('01) | 01 | EST | 5.27 | +1.0 | ||||||
Anastasia Dankevitš Anastasia Dankevitš | 00 | EST | 5.07 | +1.3 | ||||||
Simone Kallas Simone Kallas | 00 | EST | 4.88 | +1.9 | PB | |||||
Luisa Greta Vilo Luisa Greta Vilo | 00 | EST | 4.84 | +1.5 | ||||||
Helen Puškin Helen Puškin ('01) | 01 | EST | 4.66 | +1.9 | PB | |||||
P17 Trespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Simone Kallas Simone Kallas | 00 | EST | 11.13 | +0.3 | PB | ||||
2 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 10.99 | +1.3 | PB | ||||
3 | Anastasia Dankevitš Anastasia Dankevitš | 00 | EST | 10.87 | +0.3 | |||||
4 | Helen Puškin Helen Puškin ('01) | 01 | EST | 10.61 | +0.8 | PB | ||||
5 | Luisa Greta Vilo Luisa Greta Vilo | 00 | EST | 10.39 | w | +3.1 | ||||
6 | Laura Maria Haukanõmm Laura Maria Haukanõmm | 00 | EST | 10.20 | w | +2.1 | ||||
7 | Brigitta Lees Brigitta Lees ('01) | 01 | EST | 10.01 | +0.7 | PB | ||||
Luisa Greta Vilo Luisa Greta Vilo | 00 | EST | 10.12 | +0.5 | ||||||
Laura Maria Haukanõmm Laura Maria Haukanõmm | 00 | EST | 10.11 | +1.1 | SB | |||||
P17 Diskoskast 1.0 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Paula Mõik Paula Mõik | 00 | EST | 26.60 | PB | |||||
P17 Spydkast 500 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Helen Rump Helen Rump ('01) | 01 | EST | 32.85 | ||||||
D15 100 m 20.6. Vind: +2.3 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +2.3 | ||||||||
3 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 12.26 | w | |||||
4 | Andrei Beloborodov Andrei Beloborodov ('03) | 03 | EST | 12.42 | w | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +2.0 | 20.6. | Vind: +2.0 | ||||||||
7 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 11.89 | ||||||
8 | Karel Niinepuu Karel Niinepuu ('95) | 95 | EST | 12.63 | w | |||||
9 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 12.69 | w | |||||
10 | Stefan Rud Stefan Rud ('02) | 02 | EST | 12.92 | PB | |||||
11 | Tuudur Jürgen Utt Tuudur Jürgen Utt ('03) | 03 | EST | 13.22 | PB | |||||
12 | Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03) | 03 | DEN | 13.40 | w | |||||
13 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 13.48 | PB | |||||
14 | Kevin Luik Kevin Luik ('03) | 03 | EST | 13.61 | w | |||||
Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 11.76 | w | ||||||
Keorg Liiv Keorg Liiv ('02) | 02 | EST | 11.77 | PB | ||||||
Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 12.43 | PB | ||||||
Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 12.43 | PB | ||||||
Andrei Beloborodov Andrei Beloborodov ('03) | 03 | EST | 12.46 | PB | ||||||
Hannes Kolk Hannes Kolk ('02) | 02 | EST | 12.64 | PB | ||||||
D15 200 m 21.6. Vind: +1.1 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.1 | ||||||||
1 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 24.08 | PB | |||||
2 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 24.71 | PB | |||||
3 | Andrei Beloborodov Andrei Beloborodov ('03) | 03 | EST | 25.13 | PB | |||||
4 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 25.71 | PB | |||||
5 | Karel Niinepuu Karel Niinepuu ('95) | 95 | EST | 25.88 | PB | |||||
6 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 26.06 | SB | |||||
7 | Robert Ivask Robert Ivask ('03) | 03 | EST | 27.88 | PB | |||||
D15 1500 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Karel Niinepuu Karel Niinepuu ('95) | 95 | EST | 5:05.91 | PB | |||||
2 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 5:07.07 | PB | |||||
3 | Eric-Richard Pening Eric-Richard Pening ('02) | 02 | EST | 5:07.87 | PB | |||||
D15 110m Hurdles (84cm, 8.25m) 21.6. Vind: +3.3 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +3.3 | ||||||||
1 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 15.96 | w | |||||
2 | Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 16.18 | w | |||||
3 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 16.21 | w | |||||
4 | Karel Niinepuu Karel Niinepuu ('95) | 95 | EST | 16.33 | w | |||||
5 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 17.55 | w | |||||
6 | Stefan Rud Stefan Rud ('02) | 02 | EST | 17.85 | w | |||||
D15 Højdespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 1.55 | PB | |||||
D15 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 6.07 | w | +3.3 | ||||
2 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 6.00 | +1.7 | PB | ||||
3 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 5.92 | 0.0 | PB | ||||
4 | Hannes Kolk Hannes Kolk ('02) | 02 | EST | 5.72 | w | +4.1 | ||||
5 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 5.52 | +1.5 | PB | ||||
6 | Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 5.25 | w | +2.4 | ||||
Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 5.97 | +1.8 | ||||||
Hannes Kolk Hannes Kolk ('02) | 02 | EST | 5.57 | +1.0 | PB | |||||
Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 5.24 | +0.7 | PB | |||||
D15 Trespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Stefan Rud Stefan Rud ('02) | 02 | EST | 11.45 | +1.7 | PB | ||||
D15 Kuglestød 4.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 12.83 | ||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 36.09 | PB | |||||
2 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 33.45 | SB | |||||
3 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 32.18 | ||||||
4 | Karl Eerik Kala Karl Eerik Kala ('03) | 03 | EST | 27.40 | ||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Raitel Lokk Raitel Lokk ('03) | 03 | EST | 29.82 | SB | |||||
D15 Spydkast 500 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 38.50 | PB | |||||
P15 100 m 20.6. Vind: +3.7 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +3.7 | ||||||||
1 | Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 12.61 | w | |||||
2 | Mia Marii Märks Mia Marii Märks ('02) | 02 | EST | 12.84 | w | |||||
3 | Darja Pitšugina Darja Pitšugina ('02) | 02 | EST | 12.85 | w | |||||
4 | Annabel Prodel Annabel Prodel ('03) | 03 | EST | 13.13 | w | |||||
5 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 13.39 | w | |||||
6 | Liisbet Rümmel Liisbet Rümmel ('03) | 03 | EST | 13.41 | w | |||||
7 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 13.59 | w | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +1.7 | 20.6. | Vind: +1.7 | ||||||||
9 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 13.68 | PB | |||||
10 | Kertu Kallaste Kertu Kallaste ('02) | 02 | EST | 13.73 | w | |||||
11 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 13.74 | PB | |||||
12 | Lena Kurg Lena Kurg ('02) | 02 | EST | 13.79 | w | |||||
13 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 13.89 | w | |||||
14 | Anna Kottel Anna Kottel ('03) | 03 | EST | 13.89 | w | |||||
15 | Stella Reinumägi Stella Reinumägi ('02) | 02 | EST | 13.96 | w | |||||
16 | Ida Liisa Junti Ida Liisa Junti ('03) | 03 | EST | 14.02 | w | |||||
17 | Sophie Isabella Rooba Sophie Isabella Rooba ('02) | 02 | EST | 14.12 | PB | |||||
18 | Kristina Kuldner Kristina Kuldner ('03) | 03 | EST | 14.15 | w | |||||
19 | Karita Raid Karita Raid ('03) | 03 | EST | 14.35 | w | |||||
20 | Evelina Kulikova Evelina Kulikova ('03) | 03 | EST | 14.70 | w | |||||
21 | Karmen Tilk Karmen Tilk ('03) | 03 | EST | 14.78 | w | |||||
Darja Pitšugina Darja Pitšugina ('02) | 02 | EST | 12.95 | SB | ||||||
Elly Soots Elly Soots ('02) | 02 | EST | 13.35 | w | ||||||
P15 200 m 21.6. Vind: +1.2 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 26.41 | PB | |||||
2 | Juliana Demeštšenko Juliana Demeštšenko ('03) | 03 | EST | 27.24 | PB | |||||
3 | Elly Soots Elly Soots ('02) | 02 | EST | 28.08 | PB | |||||
4 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 28.16 | w | |||||
5 | Liisbet Rümmel Liisbet Rümmel ('03) | 03 | EST | 28.38 | w | |||||
6 | Stella Reinumägi Stella Reinumägi ('02) | 02 | EST | 28.53 | SB | |||||
7 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 28.74 | PB | |||||
8 | Kertu Kallaste Kertu Kallaste ('02) | 02 | EST | 28.93 | ||||||
9 | Kelly Kallaste Kelly Kallaste ('02) | 02 | EST | 28.95 | PB | |||||
10 | Kristina Kuldner Kristina Kuldner ('03) | 03 | EST | 28.99 | w | |||||
11 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 29.01 | PB | |||||
12 | Ida Liisa Junti Ida Liisa Junti ('03) | 03 | EST | 29.15 | w | |||||
13 | Sophie Isabella Rooba Sophie Isabella Rooba ('02) | 02 | EST | 29.20 | PB | |||||
14 | Eneli Veltmann Eneli Veltmann ('02) | 02 | EST | 29.23 | w | |||||
15 | Carolin Marmei Carolin Marmei ('03) | 03 | EST | 29.62 | PB | |||||
16 | Karmen Langi Karmen Langi ('02) | 02 | EST | 29.98 | PB | |||||
17 | Evelina Kulikova Evelina Kulikova ('03) | 03 | EST | 30.28 | PB | |||||
18 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 30.44 | PB | |||||
19 | Tuule Kangur Tuule Kangur ('02) | 02 | EST | 30.76 | PB | |||||
20 | Annabel Prodel Annabel Prodel ('03) | 03 | EST | 30.78 | w | |||||
P15 800 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Juliana Demeštšenko Juliana Demeštšenko ('03) | 03 | EST | 2:24.59 | ||||||
2 | Eneli Veltmann Eneli Veltmann ('02) | 02 | EST | 2:31.08 | PB | |||||
3 | Lotte Puusepp Lotte Puusepp ('03) | 03 | EST | 2:33.14 | ||||||
4 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 2:34.13 | PB | |||||
5 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 2:36.76 | PB | |||||
6 | Valeria Karoman Valeria Karoman ('02) | 02 | EST | 2:39.66 | ||||||
7 | Laura Mõik Laura Mõik ('03) | 03 | EST | 2:40.19 | ||||||
8 | Sära Kiristaja Sära Kiristaja ('02) | 02 | EST | 2:41.89 | PB | |||||
9 | Evelina Kulikova Evelina Kulikova ('03) | 03 | EST | 2:44.79 | PB | |||||
10 | Anastasia Bolšakova Anastasia Bolšakova ('03) | 03 | EST | 2:45.17 | PB | |||||
11 | Grete Berendsen Grete Berendsen ('03) | 03 | EST | 2:53.28 | SB | |||||
P15 Højdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Sofia Marlene Haug Sofia Marlene Haug ('02) | 02 | EST | 1.60 | ||||||
2 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 1.55 | =PB | |||||
3 | Anna Neivelt Anna Neivelt ('03) | 03 | EST | 1.50 | ||||||
4 | Anna Igaševa Anna Igaševa ('02) | 02 | EST | 1.50 | =PB | |||||
P15 Stangspring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 2.80 | PB | |||||
P15 Længdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 5.47 | +1.8 | |||||
2 | Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 5.27 | w | +2.6 | ||||
3 | Anna Kottel Anna Kottel ('03) | 03 | EST | 5.08 | w | +4.7 | ||||
4 | Mia Marii Märks Mia Marii Märks ('02) | 02 | EST | 5.07 | w | +2.6 | ||||
5 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 4.92 | w | +2.8 | ||||
6 | Inkari Karmel Juurikas Inkari Karmel Juurikas ('03) | 03 | EST | 4.84 | +1.1 | PB | ||||
7 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 4.78 | +1.4 | |||||
8 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 4.51 | w | +4.9 | ||||
Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 5.01 | +1.6 | PB | |||||
Mia Marii Märks Mia Marii Märks ('02) | 02 | EST | 4.87 | +0.5 | ||||||
Anna Kottel Anna Kottel ('03) | 03 | EST | 4.74 | +1.8 | ||||||
Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 4.46 | +1.9 | PB | |||||
Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 4.33 | +0.6 | ||||||
P15 Trespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 10.36 | +0.7 | PB | ||||
2 | Laura-Marii Tammiste Laura-Marii Tammiste ('02) | 02 | EST | 10.30 | +1.9 | PB | ||||
3 | Inkari Karmel Juurikas Inkari Karmel Juurikas ('03) | 03 | EST | 9.31 | w | +3.7 | ||||
4 | Birget Kõrvel Birget Kõrvel ('03) | 03 | EST | 8.97 | +0.2 | PB | ||||
5 | Leen Press Leen Press ('03) | 03 | EST | 8.96 | +1.5 | PB | ||||
6 | Viktoria Luštšikova Viktoria Luštšikova ('03) | 03 | EST | 8.65 | +1.0 | PB | ||||
Inkari Karmel Juurikas Inkari Karmel Juurikas ('03) | 03 | EST | 9.22 | +1.5 | PB | |||||
P15 Kuglestød 3.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Ksenia Oleinik Ksenia Oleinik ('03) | 03 | EST | 11.73 | PB | |||||
2 | Marleen Jauk Marleen Jauk ('02) | 02 | EST | 11.50 | ||||||
3 | Uljana Kotegova Uljana Kotegova ('03) | 03 | EST | 10.62 | PB | |||||
4 | Mirjam Ojamaa Mirjam Ojamaa ('02) | 02 | EST | 9.67 | SB | |||||
5 | Laura-Marii Tammiste Laura-Marii Tammiste ('02) | 02 | EST | 9.65 | ||||||
6 | Doris Nurk Doris Nurk ('03) | 03 | EST | 9.33 | PB | |||||
D13 100 m 20.6. Vind: +2.7 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +2.7 | ||||||||
1 | Pert-Emil Raun Pert-Emil Raun ('04) | 04 | EST | 13.18 | w | |||||
4 | Carl-Robert Riives Carl-Robert Riives ('04) | 04 | EST | 13.74 | w | |||||
5 | Bruno Filipozzi Bruno Filipozzi ('04) | 04 | EST | 13.91 | w | |||||
6 | Harry Richard Jääger Harry Richard Jääger ('05) | 05 | EST | 12.91 | w | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +4.6 | 20.6. | Vind: +4.6 | ||||||||
Sven-Marti Pajuri Sven-Marti Pajuri ('04) | 04 | EST | 13.10 | w | ||||||
Uku Nurk Uku Nurk ('05) | 05 | EST | 13.46 | w | ||||||
D13 200 m 21.6. Vind: +3.3 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +3.3 | ||||||||
1 | Sven-Marti Pajuri Sven-Marti Pajuri ('04) | 04 | EST | 27.42 | w | |||||
2 | Valter Eric Viisel Valter Eric Viisel ('04) | 04 | EST | 28.30 | w | |||||
3 | Uku Nurk Uku Nurk ('05) | 05 | EST | 28.65 | w | |||||
4 | Carl-Robert Riives Carl-Robert Riives ('04) | 04 | EST | 28.84 | w | |||||
5 | Otto Markus Jõerand Otto Markus Jõerand ('05) | 05 | EST | 29.64 | w | |||||
6 | Martin Värton Martin Värton ('04) | 04 | EST | 30.19 | w | |||||
D13 1500 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Valter Eric Viisel Valter Eric Viisel ('04) | 04 | EST | 5:11.60 | PB | |||||
2 | Henrik Johan Kitt Henrik Johan Kitt ('05) | 05 | EST | 5:14.65 | PB | |||||
3 | Oliver Grauen Oliver Grauen ('05) | 05 | EST | 5:16.93 | PB | |||||
4 | Lars Sebastian Antoniak Lars Sebastian Antoniak ('05) | 05 | EST | 5:22.99 | PB | |||||
D13 60 m hæk 68.6 cm, 8 m 21.6. Vind: +3.4 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +3.4 | ||||||||
1 | Pert-Emil Raun Pert-Emil Raun ('04) | 04 | EST | 13.05 | w | |||||
2 | Karl-Enn Pärn Karl-Enn Pärn ('04) | 04 | EST | 13.69 | w | |||||
D13 Højdespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Harry Richard Jääger Harry Richard Jääger ('05) | 05 | EST | 1.60 | PB | |||||
D13 Stangspring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Robert Kompus Robert Kompus ('05) | 05 | EST | 2.30 | PB | |||||
2 | Harry Richard Jääger Harry Richard Jääger ('05) | 05 | EST | 2.30 | =PB | |||||
D13 Kuglestød 3.0 kg 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 11.43 | PB | |||||
2 | Taavi Tamme Taavi Tamme ('04) | 04 | EST | 11.02 | PB | |||||
D13 Diskoskast 0.75 kg 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 29.24 | PB | |||||
2 | Arthur Andreas Aavik Arthur Andreas Aavik ('04) | 04 | EST | 28.27 | PB | |||||
3 | Valter Eric Viisel Valter Eric Viisel ('04) | 04 | EST | 28.17 | PB | |||||
4 | Taavi Tamme Taavi Tamme ('04) | 04 | EST | 27.96 | PB | |||||
D13 Spydkast 400 gram 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Valter Eric Viisel Valter Eric Viisel ('04) | 04 | EST | 41.45 | PB | |||||
P13 100 m 20.6. Vind: +2.6 Finale A Finale | 20.6. | Vind: +2.6 | ||||||||
2 | Maria Elisabeth Viies Maria Elisabeth Viies ('05) | 05 | EST | 13.49 | w | |||||
5 | Mia Lisett Meringo Mia Lisett Meringo ('05) | 05 | EST | 13.65 | w | |||||
Indledende heats | 20.6. | |||||||||
Indledende ? 20.6. Vind: +5.6 | 20.6. | Vind: +5.6 | ||||||||
8 | Elisabeth Pihela Elisabeth Pihela ('04) | 04 | EST | 13.58 | w | |||||
9 | Marta Huimerind Marta Huimerind ('04) | 04 | EST | 13.95 | PB | |||||
10 | Evelina Hassanova Evelina Hassanova ('04) | 04 | EST | 14.00 | w | |||||
11 | Hella Tõnts Hella Tõnts ('04) | 04 | EST | 14.07 | PB | |||||
12 | Eva Litvinova Eva Litvinova ('05) | 05 | EST | 14.33 | w | |||||
13 | Anna Gordijenko Anna Gordijenko ('06) | 06 | EST | 14.37 | PB | |||||
14 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 14.49 | w | |||||
15 | Elit-Marlene Agu Elit-Marlene Agu ('04) | 04 | EST | 14.85 | PB | |||||
16 | Lisandra Nirgi Lisandra Nirgi ('04) | 04 | EST | 14.97 | PB | |||||
17 | Anna Baranova Anna Baranova ('06) | 06 | EST | 15.13 | w | |||||
18 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 15.23 | PB | |||||
Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 12.76 | PB | ||||||
Liis Karola Leclercq Liis Karola Leclercq ('04) | 04 | EST | 13.55 | PB | ||||||
Lana Pihela Lana Pihela ('04) | 04 | EST | 13.58 | PB | ||||||
Gabriela Constance Reigo Gabriela Constance Reigo ('05) | 05 | EST | 13.58 | w | ||||||
Karmen Mikiver Karmen Mikiver ('04) | 04 | EST | 13.76 | w | ||||||
Mia Lisett Meringo Mia Lisett Meringo ('05) | 05 | EST | 13.78 | PB | ||||||
P13 200 m 21.6. Vind: +1.0 Finale A Finale | 21.6. | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 27.15 | PB | |||||
2 | Liis Karola Leclercq Liis Karola Leclercq ('04) | 04 | EST | 28.19 | PB | |||||
3 | Maria Elisabeth Viies Maria Elisabeth Viies ('05) | 05 | EST | 28.23 | PB | |||||
4 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 28.82 | ||||||
5 | Lana Pihela Lana Pihela ('04) | 04 | EST | 28.91 | PB | |||||
6 | Marta Huimerind Marta Huimerind ('04) | 04 | EST | 29.16 | PB | |||||
7 | Gabriela Constance Reigo Gabriela Constance Reigo ('05) | 05 | EST | 29.19 | PB | |||||
8 | Hella Tõnts Hella Tõnts ('04) | 04 | EST | 29.53 | PB | |||||
9 | Anna Maria Raspel Anna Maria Raspel ('05) | 05 | EST | 29.99 | w | |||||
10 | Emma Katarina Õun Emma Katarina Õun ('04) | 04 | EST | 30.42 | w | |||||
11 | Linda Teemägi Linda Teemägi ('04) | 04 | EST | 30.47 | w | |||||
12 | Elit-Marlene Agu Elit-Marlene Agu ('04) | 04 | EST | 30.48 | PB | |||||
13 | Eva Litvinova Eva Litvinova ('05) | 05 | EST | 30.59 | ||||||
14 | Anna Gordijenko Anna Gordijenko ('06) | 06 | EST | 30.67 | w | |||||
15 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 31.05 | PB | |||||
16 | Ameelia Mirt Ameelia Mirt ('04) | 04 | EST | 31.35 | w | |||||
17 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 31.37 | w | |||||
18 | Anna Theresa Gustavson Anna Theresa Gustavson ('05) | 05 | EST | 31.37 | PB | |||||
19 | Vanessa Simuste Vanessa Simuste ('04) | 04 | EST | 31.78 | PB | |||||
20 | Anna Baranova Anna Baranova ('06) | 06 | EST | 32.59 | PB | |||||
21 | Jana Hrestjuškina Jana Hrestjuškina ('04) | 04 | EST | 32.89 | PB | |||||
22 | Chiara Delfino Chiara Delfino ('05) | 05 | EST | 33.46 | ||||||
P13 800 m 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Eliise Luks Eliise Luks ('04) | 04 | EST | 2:38.64 | ||||||
2 | Anna Maria Raspel Anna Maria Raspel ('05) | 05 | EST | 2:39.08 | PB | |||||
3 | Anna Theresa Gustavson Anna Theresa Gustavson ('05) | 05 | EST | 2:49.61 | PB | |||||
4 | Jane Leinfeld Jane Leinfeld ('04) | 04 | EST | 2:55.43 | PB | |||||
5 | Jana Hrestjuškina Jana Hrestjuškina ('04) | 04 | EST | 2:56.21 | PB | |||||
P13 Højdespring 20.6. Finale A Finale | 20.6. | |||||||||
1 | Liisa-Maria Lusti Liisa-Maria Lusti ('04) | 04 | EST | 1.65 | PB | |||||
2 | Elisabeth Pihela Elisabeth Pihela ('04) | 04 | EST | 1.60 | =PB | |||||
3 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 1.50 | =PB | |||||
4 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 1.50 | ||||||
5 | Meelika Toom Meelika Toom ('04) | 04 | EST | 1.50 | PB | |||||
6 | Kirke Talviste Kirke Talviste ('04) | 04 | EST | 1.45 | PB | |||||
7 | Karmen Mikiver Karmen Mikiver ('04) | 04 | EST | 1.40 | ||||||
P13 Stangspring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 2.70 | PB | |||||
2 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 2.50 | PB | |||||
3 | Lisandra Nirgi Lisandra Nirgi ('04) | 04 | EST | 2.40 | PB | |||||
4 | Meelika Toom Meelika Toom ('04) | 04 | EST | 2.40 | =PB | |||||
5 | Iiris Jõgi Iiris Jõgi ('05) | 05 | EST | 2.10 | PB | |||||
P13 Længdespring 21.6. Finale A Finale | 21.6. | |||||||||
1 | Liisa-Maria Lusti Liisa-Maria Lusti ('04) | 04 | EST | 5.47 | w | +2.7 | ||||
2 | Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 5.20 | +1.5 | |||||
3 | Elisabeth Pihela Elisabeth Pihela ('04) | 04 | EST | 5.14 | w | +2.8 | ||||
4 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 4.82 | w | +2.4 | ||||
5 | Gabriela Constance Reigo Gabriela Constance Reigo ('05) | 05 | EST | 4.62 | w | +2.3 | ||||
6 | Elit-Marlene Agu Elit-Marlene Agu ('04) | 04 | EST | 4.56 | w | +2.9 | ||||
7 | Anna Maria Raspel Anna Maria Raspel ('05) | 05 | EST | 4.55 | -0.8 | PB | ||||
Liisa-Maria Lusti Liisa-Maria Lusti ('04) | 04 | EST | 5.46 | 0.0 | ||||||
Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 4.55 | +1.6 | PB | |||||
Gabriela Constance Reigo Gabriela Constance Reigo ('05) | 05 | EST | 4.33 | +0.5 |