M 100 m 21.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 21.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 10.45 | |||||||||||
2 | Davion Taylor Davion Taylor | USA | 10.56 | PB | |||||||||||
3 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 10.56 | ||||||||||||
4 | Zach Nelson Zach Nelson | USA | 10.66 | ||||||||||||
5 | Terrence Alexander Terrence Alexander | USA | 10.91 | PB | |||||||||||
6 | Brandon Jetter Brandon Jetter ('96) | 96 | USA | 10.95 | |||||||||||
7 | Jaysean Skrine Jaysean Skrine ('96) | 96 | USA | 10.97 | SB | ||||||||||
8 | Jared Geredes Jared Geredes | USA | 11.04 | ||||||||||||
M 200 m 20.4. Vind: 0.0 Finale A Finale | 20.4. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 21.24 | PB | |||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 21.37 | SB | ||||||||||
3 | Jonathan Webb Jonathan Webb ('97) | 97 | USA | 21.39 | |||||||||||
4 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 21.45 | PB | |||||||||||
5 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 21.47 | SB | ||||||||||
6 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.65 | SB | ||||||||||
Finale B 20.4. Vind: +1.2 | 20.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Zach Nelson Zach Nelson | USA | 21.69 | PB | |||||||||||
2 | Davion Taylor Davion Taylor | USA | 21.72 | SB | |||||||||||
3 | Branndon Marion Branndon Marion ('97) | 97 | USA | 21.75 | PB | ||||||||||
4 | Ben Psicihulis Ben Psicihulis | USA | 21.99 | PB | |||||||||||
M 400 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Webb Jonathan Webb ('97) | 97 | USA | 46.87 | PB | ||||||||||
2 | Jaymes Dennison Jaymes Dennison ('94) | 94 | USA | 46.90 | PB | ||||||||||
3 | Jack Wellenstein Jack Wellenstein | USA | 46.91 | SB | |||||||||||
4 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 47.27 | PB | ||||||||||
5 | Ben Psicihulis Ben Psicihulis | USA | 47.48 | PB | |||||||||||
6 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 47.56 | SB | |||||||||||
7 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 47.83 | SB | ||||||||||
8 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 48.28 | |||||||||||
9 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 48.30 | |||||||||||
Finale B 21.4. | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Isaac Westlund Isaac Westlund | USA | 48.45 | SB | |||||||||||
Finale C 21.4. | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Lucas Ege Lucas Ege | USA | 48.97 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Brady Daniel Brady ('96) | 96 | CAN | 49.06 | PB | ||||||||||
M 800 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Josh Tracy Josh Tracy | USA | 1:50.82 | PB | |||||||||||
1 | Brian Smith Brian Smith ('97) | 97 | USA | 1:51.27 | |||||||||||
1 | Ka'ven Berry Ka'ven Berry | USA | 1:54.52 | ||||||||||||
2 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 1:51.15 | PB | |||||||||||
2 | Christian White Christian White | USA | 1:51.35 | PB | |||||||||||
2 | John Hogan John Hogan | USA | 1:54.75 | ||||||||||||
3 | Chris Trotter Chris Trotter ('97) | 97 | USA | 1:51.38 | |||||||||||
3 | Justice Ramos Justice Ramos ('96) | 96 | USA | 1:51.67 | SB | ||||||||||
4 | Rabah Houali Rabah Houali ('97) | 97 | FRA | 1:51.74 | PB | ||||||||||
4 | Brandon McGorty Brandon McGorty ('99) | 99 | USA | 1:51.98 | |||||||||||
5 | Nikolaus Moore Nikolaus Moore | USA | 1:51.98 | ||||||||||||
5 | Lucas Trapp Lucas Trapp ('97) | 97 | USA | 1:52.30 | |||||||||||
6 | Scott Buttinger Scott Buttinger ('94) | 94 | CAN | 1:52.47 | SB | ||||||||||
6 | Ben Andrew Micallef Ben Andrew Micallef ('99) | 99 | MLT | 1:55.00 | |||||||||||
7 | Matt Rosen Matt Rosen | USA | 1:52.77 | SB | |||||||||||
8 | Isaac Cortes Isaac Cortes | USA | 1:53.45 | ||||||||||||
M 1500 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:47.48 | PB | ||||||||||
1 | Matthew Leach Matthew Leach ('93) | 93 | GBR | 3:50.15 | SB | ||||||||||
2 | Scott Halsted Scott Halsted ('96) | 96 | GBR | 3:47.63 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Burkhardt Andrew Burkhardt | USA | 3:50.80 | PB | |||||||||||
3 | Gatien Airiau Gatien Airiau ('93) | 93 | FRA | 3:47.87 | PB | ||||||||||
3 | Marvin Thomas Marvin Thomas ('97) | 97 | USA | 3:51.11 | PB | ||||||||||
4 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 3:48.24 | |||||||||||
4 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 3:51.47 | SB | ||||||||||
5 | Owen Hoeft Owen Hoeft ('98) | 98 | USA | 3:48.90 | PB | ||||||||||
5 | Oliver Rigg Oliver Rigg | USA | 3:51.65 | PB | |||||||||||
6 | Kai Benedict Kai Benedict ('97) | 97 | USA | 3:49.88 | PB | ||||||||||
6 | Rabah Houali Rabah Houali ('97) | 97 | FRA | 3:51.85 | PB | ||||||||||
7 | Patrick Perrier Patrick Perrier ('96) | 96 | USA | 3:50.11 | SB | ||||||||||
7 | Freddie Hessian Freddie Hessian ('93) | 93 | GBR | 3:52.83 | PB | ||||||||||
8 | Sam Carlson Sam Carlson ('95) | 95 | USA | 3:51.05 | |||||||||||
9 | Ryan Wilkie Ryan Wilkie ('96) | 96 | USA | 3:53.57 | |||||||||||
10 | Isaac Cortes Isaac Cortes | USA | 3:55.69 | PB | |||||||||||
M 5000 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 14:07.34 | PB | |||||||||||
2 | Joey Duerr Joey Duerr ('96) | 96 | USA | 14:09.71 | PB | ||||||||||
3 | Evan Ferlic Evan Ferlic | USA | 14:10.80 | PB | |||||||||||
4 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 14:13.30 | PB | |||||||||||
5 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 14:14.95 | PB | ||||||||||
6 | Connor Olson Connor Olson ('96) | 96 | USA | 14:19.65 | SB | ||||||||||
7 | Jake Hanawalt Jake Hanawalt ('96) | 96 | USA | 14:23.46 | SB | ||||||||||
8 | Mohamed Aziz Mohamed Aziz | YEM | 14:26.38 | NR | PB | ||||||||||
9 | Evan Appel Evan Appel | USA | 14:27.99 | PB | |||||||||||
10 | Josh Thorson Josh Thorson ('93) | 93 | USA | 14:28.44 | SB | ||||||||||
11 | Steven Khan Steven Khan | USA | 14:28.74 | PB | |||||||||||
12 | Jeremy Craven Jeremy Craven ('96) | 96 | USA | 14:31.92 | SB | ||||||||||
13 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 14:35.16 | ||||||||||||
14 | Caleb McClain Caleb McClain | USA | 14:37.70 | PB | |||||||||||
15 | Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | 14:37.89 | SB | ||||||||||
16 | Charles Lawrence Charles Lawrence ('95) | 95 | USA | 14:39.23 | SB | ||||||||||
17 | Levi Taylor Levi Taylor ('94) | 94 | USA | 14:40.29 | PB | ||||||||||
18 | Cameron Tu Cameron Tu | USA | 14:46.06 | SB | |||||||||||
M 10000 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Ben Flanagan Ben Flanagan ('95) | 95 | CAN | 29:33.07 | SB | ||||||||||
2 | Bryce Millar Bryce Millar | USA | 29:39.17 | PB | |||||||||||
3 | Sylvester Barus Sylvester Barus | KEN | 30:08.23 | SB | |||||||||||
4 | Max Norris Max Norris | USA | 30:37.40 | PB | |||||||||||
5 | Garrett Bull Garrett Bull | USA | 30:52.35 | PB | |||||||||||
6 | Andrew Bull Andrew Bull | USA | 30:58.43 | PB | |||||||||||
Neville Davey Neville Davey ('75) | 75 | IRL | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 8:48.79 | SB | ||||||||||
2 | Christian Liddell Christian Liddell ('97) | 97 | USA | 8:54.27 | PB | ||||||||||
3 | Connor Mora Connor Mora ('94) | 94 | USA | 8:59.99 | SB | ||||||||||
4 | Austin Benoit Austin Benoit ('95) | 95 | USA | 9:05.34 | SB | ||||||||||
5 | Jack Manderscheid Jack Manderscheid ('98) | 98 | USA | 9:07.30 | |||||||||||
6 | Max Leach Max Leach | USA | 9:08.43 | SB | |||||||||||
7 | Steven Grolle Steven Grolle ('95) | 95 | USA | 9:12.43 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk 21.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 21.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Eric Walker Eric Walker ('97) | 97 | USA | 14.36 | PB | ||||||||||
2 | Alexander Billing Alexander Billing ('97) | 97 | USA | 14.38 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 50.95 | |||||||||||
2 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 51.48 | PB | ||||||||||
3 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 52.21 | PB | ||||||||||
4 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 52.45 | |||||||||||
5 | Daniel Brady Daniel Brady ('96) | 96 | CAN | 52.51 | SB | ||||||||||
6 | Matthew Baker Matthew Baker ('98) | 98 | USA | 53.90 | |||||||||||
7 | Connor Meech Connor Meech ('97) | 97 | USA | 54.50 | |||||||||||
Finale B 20.4. | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 53.05 | PB | ||||||||||
2 | Clayton Johnson Clayton Johnson ('98) | 98 | USA | 53.31 | |||||||||||
3 | Lucas Ege Lucas Ege | USA | 53.74 | SB | |||||||||||
M Højdespring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Lockard Ryan Lockard ('95) | 95 | USA | 2.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Andrew Lind Andrew Lind | USA | 4.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Glen Harold Glen Harold ('96) | 96 | USA | 4.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luciano Lopez Luciano Lopez | USA | 4.86 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Jaak Joonas Uudmäe Jaak Joonas Uudmäe ('94) | 94 | EST | 7.40 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gunner Rigsby Gunner Rigsby | USA | 7.25 | +1.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jared Geredes Jared Geredes | USA | 7.13 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Tristan Meye Tristan Meye | USA | 15.23 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sammie Houston Sammie Houston | USA | 14.93 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gunner Rigsby Gunner Rigsby | USA | 14.72 | +1.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 19.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Péter Simon Péter Simon ('94) | 94 | HUN | 18.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tristen Newman Tristen Newman ('96) | 96 | USA | 18.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jon Tharaldsen Jon Tharaldsen ('97) | 97 | USA | 18.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 18.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 16.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 16.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 53.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jon Tharaldsen Jon Tharaldsen ('97) | 97 | USA | 51.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Koffman Jake Koffman ('98) | 98 | USA | 50.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 50.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Silviu Bocancea Silviu Bocancea | USA | 62.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Painter Michael Painter ('94) | 94 | GBR | 61.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 61.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Liam Christensen Liam Christensen ('98) | 98 | USA | 67.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 66.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Stanford Stanford | USA | 40.04 | ||||||||||||
Frank Kurtz, Gabriel Navarro, Isaiah Brandt-Sims, Julian Body | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Iowa State Iowa State | USA | 3:07.57 | ||||||||||||
2 | Stanford Stanford | USA | 3:08.28 | ||||||||||||
Julian Body, Frank Kurtz, Isaiah Brandt-Sims, Gabriel Navarro | |||||||||||||||
K 100 m 21.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 21.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Torisa Johnson Torisa Johnson | USA | 12.00 | ||||||||||||
2 | Meghan Marias Meghan Marias ('96) | 96 | USA | 12.17 | |||||||||||
3 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 12.19 | ||||||||||||
4 | Lauren Morgan Lauren Morgan ('99) | 99 | USA | 12.25 | |||||||||||
K 200 m 20.4. Vind: +0.4 Finale A Finale | 20.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 24.06 | |||||||||||
2 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 24.39 | |||||||||||
3 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 24.74 | PB | |||||||||||
4 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 24.74 | SB | ||||||||||
5 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 24.95 | |||||||||||
Finale B 20.4. Vind: +0.3 | 20.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Torisa Johnson Torisa Johnson | USA | 24.81 | SB | |||||||||||
2 | Jenna Mencarelli Jenna Mencarelli ('99) | 99 | USA | 24.94 | =SB | ||||||||||
K 400 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 53.03 | SB | ||||||||||
2 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 53.18 | PB | ||||||||||
3 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 53.42 | PB | |||||||||||
4 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 53.96 | SB | ||||||||||
5 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 53.98 | |||||||||||
6 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 54.74 | SB | ||||||||||
7 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 56.14 | SB | ||||||||||
Finale B 21.4. | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Alexandria Peters Alexandria Peters | USA | 54.95 | SB | |||||||||||
2 | Jenna Mencarelli Jenna Mencarelli ('99) | 99 | USA | 56.25 | SB | ||||||||||
3 | Julia Hall Julia Hall ('97) | 97 | USA | 56.28 | SB | ||||||||||
4 | Samantha Lind Samantha Lind ('96) | 96 | AUS | 56.40 | |||||||||||
6 | Nuria Tío Nuria Tío ('95) | 95 | ESP | 58.68 | SB | ||||||||||
Finale C 21.4. | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Schantell Williams Schantell Williams | USA | 56.51 | SB | |||||||||||
2 | Lovenie Dantes Lovenie Dantes | USA | 56.61 | ||||||||||||
5 | Alena Ulrichová Alena Ulrichová ('94) | 94 | CZE | 58.23 | SB | ||||||||||
6 | Emma Stähr Emma Stähr ('96) | 96 | GER | 59.17 | PB | ||||||||||
K 800 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 2:06.53 | SB | ||||||||||
1 | Louise Shanahan Louise Shanahan ('97) | 97 | IRL | 2:10.83 | |||||||||||
2 | Joely Pinkston Joely Pinkston | USA | 2:08.85 | PB | |||||||||||
2 | Katherine Haysbert Katherine Haysbert ('94) | 94 | USA | 2:10.94 | |||||||||||
3 | Karina Mann Karina Mann ('97) | 97 | USA | 2:09.23 | SB | ||||||||||
3 | Carmen Mejia Carmen Mejia | USA | 2:12.22 | SB | |||||||||||
4 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:10.18 | SB | ||||||||||
4 | Beatriz Martinez Beatriz Martinez | USA | 2:13.32 | ||||||||||||
5 | Alena Ulrichová Alena Ulrichová ('94) | 94 | CZE | 2:11.21 | SB | ||||||||||
5 | Nuria Tío Nuria Tío ('95) | 95 | ESP | 2:14.71 | |||||||||||
6 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 2:12.04 | |||||||||||
6 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:15.35 | |||||||||||
7 | Emma Stähr Emma Stähr ('96) | 96 | GER | 2:13.27 | |||||||||||
8 | Ruth Wiggins Ruth Wiggins ('97) | 97 | USA | 2:13.39 | |||||||||||
K 1500 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Sinclaire Johnson Sinclaire Johnson ('98) | 98 | USA | 4:20.37 | PB | ||||||||||
1 | Tasia Potasinski Tasia Potasinski ('89) | 89 | USA | 4:21.91 | PB | ||||||||||
1 | Alice Hill Alice Hill ('99) | 99 | USA | 4:24.63 | PB | ||||||||||
2 | Larkin Chapman Larkin Chapman ('98) | 98 | USA | 4:20.62 | PB | ||||||||||
2 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 4:21.95 | PB | ||||||||||
2 | Sarah Zieve Sarah Zieve ('94) | 94 | USA | 4:24.93 | PB | ||||||||||
3 | Haley Harris Haley Harris | USA | 4:22.52 | PB | |||||||||||
3 | Karly Ackley Karly Ackley ('99) | 99 | USA | 4:22.83 | PB | ||||||||||
3 | Hannah Stoffel Hannah Stoffel | USA | 4:26.48 | PB | |||||||||||
4 | Maddy Berkson Maddy Berkson ('96) | 96 | USA | 4:24.71 | SB | ||||||||||
4 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 4:24.96 | SB | ||||||||||
4 | Gwynne Wright Gwynne Wright ('97) | 97 | USA | 4:27.27 | SB | ||||||||||
5 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 4:25.65 | PB | ||||||||||
5 | Lexa Barrott Lexa Barrott | USA | 4:29.31 | PB | |||||||||||
5 | Catherine Pagano Catherine Pagano ('97) | 97 | USA | 4:35.76 | |||||||||||
6 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 4:29.55 | |||||||||||
6 | Beatriz Martinez Beatriz Martinez | USA | 4:31.57 | PB | |||||||||||
7 | Evelyne Guay Evelyne Guay ('96) | 96 | CAN | 4:30.73 | |||||||||||
7 | Karina Mann Karina Mann ('97) | 97 | USA | 4:33.05 | PB | ||||||||||
8 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:32.01 | SB | ||||||||||
8 | Micah Huckabee Micah Huckabee ('96) | 96 | USA | 4:33.92 | PB | ||||||||||
9 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:36.58 | |||||||||||
Lea Meyer Lea Meyer ('97) | 97 | GER | DNF | ||||||||||||
K 5000 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 16:04.32 | PB | ||||||||||
2 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 16:07.20 | PB | ||||||||||
3 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 16:14.19 | PB | ||||||||||
4 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 16:20.38 | SB | ||||||||||
5 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 16:29.43 | PB | ||||||||||
6 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 16:33.27 | PB | ||||||||||
7 | Julia Maxwell Julia Maxwell | USA | 16:34.92 | SB | |||||||||||
8 | Morgin Coonfield Morgin Coonfield | USA | 16:35.41 | PB | |||||||||||
9 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 16:38.60 | SB | ||||||||||
10 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 16:44.71 | PB | ||||||||||
11 | Grace Lachmund Grace Lachmund ('95) | 95 | USA | 16:45.91 | SB | ||||||||||
12 | Hannah DeBalsi Hannah DeBalsi ('97) | 97 | USA | 16:47.88 | |||||||||||
13 | Danis Lizzy Danis Lizzy ('98) | 98 | USA | 16:57.72 | SB | ||||||||||
14 | Victoria O'Neil Victoria O'Neil | USA | 17:01.26 | PB | |||||||||||
15 | Emma Benner Emma Benner ('97) | 97 | USA | 17:03.05 | |||||||||||
16 | Marissa Suan Marissa Suan | USA | 17:22.67 | SB | |||||||||||
Josephine BrystingJosephine Brysting ('95) | 95 | DEN | DNF | ||||||||||||
K 10000 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | McKenzie Yanek McKenzie Yanek ('98) | 98 | USA | 33:58.14 | PB | ||||||||||
K 3000 m forh. 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 10:08.17 | SB | ||||||||||
2 | Val Constien Val Constien ('96) | 96 | USA | 10:15.15 | SB | ||||||||||
3 | Regan Hime Regan Hime | USA | 10:19.96 | PB | |||||||||||
4 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 10:33.93 | PB | ||||||||||
5 | Cora Gallop Cora Gallop | USA | 10:34.31 | SB | |||||||||||
6 | Courtney Heiner Courtney Heiner ('90) | 90 | USA | 10:35.83 | SB | ||||||||||
7 | Kelly Naumann Kelly Naumann ('97) | 97 | USA | 10:38.32 | |||||||||||
8 | Gabrielle Broschard Gabrielle Broschard ('96) | 96 | USA | 10:40.43 | SB | ||||||||||
9 | McKenna Evans McKenna Evans | USA | 10:42.86 | PB | |||||||||||
10 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 10:46.79 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 21.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 21.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Mofiyinfoluwa Olusola Mofiyinfoluwa Olusola ('96) | 96 | USA | 13.82 | SB | ||||||||||
2 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 14.10 | PB | |||||||||||
3 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 14.10 | |||||||||||
4 | Melanie Winters Melanie Winters ('93) | 93 | USA | 14.50 | SB | ||||||||||
Finale B 21.4. Vind: +1.2 | 21.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 14.23 | PB | |||||||||||
4 | Agnese Mulatero Agnese Mulatero ('97) | 97 | ITA | 14.69 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 59.14 | PB | ||||||||||
2 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 59.79 | PB | ||||||||||
3 | Schantell Williams Schantell Williams | USA | 1:01.19 | ||||||||||||
Finale B 20.4. | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 1:00.48 | PB | |||||||||||
2 | Nora Beinlich Nora Beinlich ('97) | 97 | GER | 1:01.75 | SB | ||||||||||
K Højdespring 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Leah Carter Leah Carter | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rajon O'Quinn Rajon O'Quinn ('96) | 96 | USA | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Melanie Winters Melanie Winters ('93) | 93 | USA | 1.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | 3.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jackie McNulty Jackie McNulty ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Natasha Black Natasha Black | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emily Etter Emily Etter | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daryth Gayles Daryth Gayles ('96) | 96 | USA | 5.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 5.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 5.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 5.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 5.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Ashley Anderson Ashley Anderson ('96) | 96 | USA | 12.80 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 12.48 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.32 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 12.09 | -0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brittany Graves Brittany Graves ('96) | 96 | CAN | 12.03 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 17.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amarie Bremel Amarie Bremel ('95) | 95 | USA | 14.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mariah Walker Mariah Walker ('96) | 96 | USA | 14.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brandi French Brandi French ('97) | 97 | USA | 13.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 13.49 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tina Lao Tina Lao | USA | 13.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Kendall Mader Kendall Mader ('97) | 97 | USA | 51.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emma De Silva Emma De Silva ('95) | 95 | SRI | 49.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amarie Bremel Amarie Bremel ('95) | 95 | USA | 49.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mariah Walker Mariah Walker ('96) | 96 | USA | 44.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 44.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tara Park Tara Park ('95) | 95 | GBR | 42.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elisa Grandemange Elisa Grandemange ('96) | 96 | FRA | 42.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 64.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elisa Grandemange Elisa Grandemange ('96) | 96 | FRA | 58.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Destiny Parker Destiny Parker | USA | 55.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tara Park Tara Park ('95) | 95 | GBR | 42.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Jenna Gray Jenna Gray ('98) | 98 | USA | 54.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 53.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Virginia Miller Virginia Miller ('98) | 98 | USA | 48.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Katia Coquis Katia Coquis ('96) | 96 | ESP | 45.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandra Bohlman Alexandra Bohlman | USA | 44.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maja Ahmann Maja Ahmann | USA | 42.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Stanford Stanford | USA | 3:32.70 | ||||||||||||
Gabrielle Gayles, Olivia Baker, Missy Mongiovi, Carolyn Wilson | |||||||||||||||
M 800 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:48.14 | SB | ||||||||||
2 | Jordan Huntoon Jordan Huntoon ('94) | 94 | USA | 1:50.46 | |||||||||||
3 | Hari Sathymurthy Hari Sathymurthy | USA | 1:50.86 | ||||||||||||
4 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:51.19 | |||||||||||
5 | Frank Hayes Frank Hayes ('97) | 97 | USA | 1:52.19 | |||||||||||
6 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:52.24 | |||||||||||
M 1500 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:42.68 | PB | ||||||||||
2 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 3:43.28 | PB | ||||||||||
3 | Eduardo Herrera Eduardo Herrera ('97) | 97 | MEX | 3:43.92 | PB | ||||||||||
4 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 3:44.67 | PB | ||||||||||
5 | Thomas Coyle Thomas Coyle ('95) | 95 | USA | 3:45.65 | SB | ||||||||||
6 | Derek Wiebke Derek Wiebke ('94) | 94 | USA | 3:45.71 | SB | ||||||||||
7 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 3:46.00 | SB | ||||||||||
8 | Tai Dinger Tai Dinger ('95) | 95 | USA | 3:47.08 | SB | ||||||||||
9 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:48.11 | SB | ||||||||||
M 5000 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Grant Fisher Grant Fisher ('97) | 97 | USA | 13:36.77 | SB | ||||||||||
2 | Zach Perrin Zach Perrin ('95) | 95 | USA | 13:37.06 | PB | ||||||||||
3 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:37.92 | PB | ||||||||||
4 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:40.99 | PB | ||||||||||
5 | Sean McGorty Sean McGorty ('95) | 95 | USA | 13:41.10 | SB | ||||||||||
6 | Ryan Forsyth Ryan Forsyth ('96) | 96 | GBR | 13:41.19 | PB | ||||||||||
7 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:42.11 | PB | ||||||||||
8 | Obsa Ali Obsa Ali ('96) | 96 | USA | 13:43.13 | PB | ||||||||||
9 | Jacob Allen Jacob Allen ('94) | 94 | GBR | 13:43.75 | PB | ||||||||||
10 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 13:44.09 | PB | ||||||||||
11 | Dan Curts Dan Curts ('96) | 96 | USA | 13:45.69 | PB | ||||||||||
12 | Jack Keelan Jack Keelan ('95) | 95 | USA | 13:50.48 | SB | ||||||||||
13 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 13:58.04 | PB | ||||||||||
14 | Isai Rodriguez Isai Rodriguez ('98) | 98 | USA | 14:03.13 | PB | ||||||||||
15 | Micah Beller Micah Beller ('95) | 95 | USA | 14:07.20 | SB | ||||||||||
16 | David Principe David Principe ('98) | 98 | USA | 14:11.69 | PB | ||||||||||
17 | Sam Wharton Sam Wharton ('95) | 95 | USA | 14:12.12 | SB | ||||||||||
18 | Ben Alcock Ben Alcock ('94) | 94 | GBR | 14:36.28 | SB | ||||||||||
Adam Visokay Adam Visokay ('94) | 94 | GBR | DNF | ||||||||||||
K 800 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 2:06.01 | SB | ||||||||||
2 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 2:06.11 | SB | ||||||||||
3 | Kendell Wiles Kendell Wiles ('96) | 96 | USA | 2:06.25 | |||||||||||
4 | Larkin Chapman Larkin Chapman ('98) | 98 | USA | 2:06.57 | PB | ||||||||||
5 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:07.27 | |||||||||||
6 | Elissa Mann Elissa Mann ('97) | 97 | USA | 2:07.48 | |||||||||||
7 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 2:08.37 | SB | ||||||||||
K 1500 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Fraser Vanessa Fraser ('95) | 95 | USA | 4:10.63 | PB | ||||||||||
2 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:11.48 | PB | ||||||||||
3 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:13.68 | PB | ||||||||||
4 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 4:14.92 | PB | ||||||||||
5 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:16.07 | PB | ||||||||||
6 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 4:19.91 | |||||||||||
7 | Hannah Meier Hannah Meier ('94) | 94 | USA | 4:24.00 | SB | ||||||||||
8 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 4:27.41 | SB | ||||||||||
K 5000 m 20.4. Finale A Finale | 20.4. | ||||||||||||||
1 | Marie Bouchard Marie Bouchard ('93) | 93 | FRA | 15:32.95 | PB | ||||||||||
2 | Erin Finn Erin Finn ('94) | 94 | USA | 15:33.15 | SB | ||||||||||
3 | Fiona O'Keeffe Fiona O'Keeffe ('98) | 98 | USA | 15:38.82 | PB | ||||||||||
4 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 15:40.88 | PB | ||||||||||
5 | Erin Clark Erin Clark ('94) | 94 | USA | 15:56.23 | PB | ||||||||||
6 | Kaitlyn Benner Kaitlyn Benner ('96) | 96 | USA | 15:57.27 | |||||||||||
7 | Abbie McNulty Abbie McNulty | USA | 16:07.01 | PB | |||||||||||
8 | Brie Oakley Brie Oakley ('99) | 99 | USA | 16:08.53 | PB | ||||||||||
9 | Elizabeth Bird Elizabeth Bird ('94) | 94 | GBR | 16:20.74 | PB | ||||||||||
10 | Amy Schnittger Amy Schnittger ('90) | 90 | USA | 16:24.23 | SB |