M 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roland Jaamu Roland Jaamu ('92) | 92 | EST | 22.89 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Enari Tõnström Enari Tõnström ('94) | 94 | EST | 51.02 | PB | |||||||||||
Sten Ütsmüts Sten Ütsmüts ('94) | 94 | EST | 51.03 | SB | |||||||||||
M 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Olavi Allase Olavi Allase ('93) | 93 | EST | 1:56.44 | SB | |||||||||||
Arvi Alamaa Arvi Alamaa ('91) | 91 | EST | 2:02.82 | PB | |||||||||||
Kevin Väljaots Kevin Väljaots ('93) | 93 | EST | 2:04.01 | SB | |||||||||||
Mardo Lundver Mardo Lundver ('92) | 92 | EST | 2:05.19 | PB | |||||||||||
Marti Medar Marti Medar ('96) | 96 | EST | 2:06.05 | SB | |||||||||||
M 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Ats Sõnajalg Ats Sõnajalg ('90) | 90 | EST | 4:05.67 | SB | |||||||||||
Taavi Kilki Taavi Kilki ('95) | 95 | EST | 4:08.18 | SB | |||||||||||
Mardo Lundver Mardo Lundver ('92) | 92 | EST | 4:14.69 | PB | |||||||||||
Arvi Alamaa Arvi Alamaa ('91) | 91 | EST | 4:15.02 | PB | |||||||||||
Indrek Ilumäe Indrek Ilumäe ('86) | 86 | EST | 4:16.32 | SB | |||||||||||
M 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Karel Hussar Karel Hussar ('95) | 95 | EST | 8:46.73 | SB | |||||||||||
Janar Juhkov Janar Juhkov ('87) | 87 | EST | 9:31.76 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Keiso Pedriks Keiso Pedriks ('94) | 94 | EST | 8.30 | SB | |||||||||||
Teet Meerits Teet Meerits ('89) | 89 | EST | 8.76 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Karl Lumi Karl Lumi ('85) | 85 | EST | 2.06 | ||||||||||||
M Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Taavi Tšernjavski Taavi Tšernjavski ('95) | 95 | EST | 4.60 | ||||||||||||
Martin Paakspuu Martin Paakspuu ('96) | 96 | EST | 4.50 | ||||||||||||
M Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Ilja Pimenovs Ilja Pimenovs ('96) | 96 | EST | 13.77 | ||||||||||||
K 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Diana Suumann Diana Suumann ('92) | 92 | EST | 7.59 | SB | |||||||||||
Annika Sakkarias Annika Sakkarias ('91) | 91 | EST | 7.98 | SB | |||||||||||
Ene Liis Lisovik Ene Liis Lisovik ('96) | 96 | EST | 8.02 | ||||||||||||
K 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Maria Veskla Maria Veskla ('87) | 87 | EST | 2:25.91 | PB | |||||||||||
K 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Merlyn Valma Merlyn Valma ('92) | 92 | EST | 5:06.32 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Diana Suumann Diana Suumann ('92) | 92 | EST | 8.34 | PB | |||||||||||
Kirsi Pruudel Kirsi Pruudel ('96) | 96 | EST | 9.65 | ||||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Grete Udras Grete Udras ('88) | 88 | EST | 1.87 | SB | |||||||||||
K Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Merilin Iital Merilin Iital ('92) | 92 | EST | 3.50 | ||||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
Kirsi Pruudel Kirsi Pruudel ('96) | 96 | EST | 5.25 | ||||||||||||
Cathy Saem Cathy Saem ('93) | 93 | EST | 4.89 | PB | |||||||||||
K Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Tähti Alver Tähti Alver ('94) | 94 | EST | 13.64 | =SB | |||||||||||
M22 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Karl Erik Nazarov Karl Erik Nazarov ('99) | 99 | EST | 6.85 | |||||||||||
2 | Hans-Christian Hausenberg Hans-Christian Hausenberg ('98) | 98 | EST | 6.93 | |||||||||||
3 | Raiko Pappel Raiko Pappel ('97) | 97 | EST | 7.12 | SB | ||||||||||
4 | Märt Maasing Märt Maasing ('99) | 99 | EST | 7.38 | PB | ||||||||||
5 | Kristo Forsel Kristo Forsel ('99) | 99 | EST | 7.40 | SB | ||||||||||
6 | Vadim Solovjov Vadim Solovjov ('99) | 99 | EST | 7.55 | SB | ||||||||||
M22 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kirill Varnatšov Kirill Varnatšov ('99) | 99 | EST | 23.55 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Kaare Christopher Kaare ('99) | 99 | EST | 24.34 | PB | ||||||||||
3 | Riko Roosnurm Riko Roosnurm ('97) | 97 | EST | 24.58 | PB | ||||||||||
4 | Dmitri Petrov Dmitri Petrov ('98) | 98 | EST | 26.44 | PB | ||||||||||
M22 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Joonas Mattias Laur Joonas Mattias Laur ('99) | 99 | EST | 52.43 | PB | ||||||||||
2 | Kevin Ervald Kevin Ervald ('98) | 98 | EST | 52.75 | PB | ||||||||||
3 | Karel-Sander Kljuzin Karel-Sander Kljuzin ('99) | 99 | EST | 52.79 | SB | ||||||||||
4 | Christopher Kaare Christopher Kaare ('99) | 99 | EST | 55.32 | PB | ||||||||||
5 | Märt Maasing Märt Maasing ('99) | 99 | EST | 56.60 | PB | ||||||||||
6 | Dmitri Petrov Dmitri Petrov ('98) | 98 | EST | 58.95 | PB | ||||||||||
7 | Alo Altement Alo Altement ('98) | 98 | EST | 1:00.19 | PB | ||||||||||
M22 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Deniss Šalkauskas Deniss Šalkauskas ('98) | 98 | EST | 1:56.26 | |||||||||||
2 | Karel-Sander Kljuzin Karel-Sander Kljuzin ('99) | 99 | EST | 1:59.24 | SB | ||||||||||
3 | Deniss Salmijanov Deniss Salmijanov ('98) | 98 | EST | 1:59.39 | SB | ||||||||||
4 | Rain Tasane Rain Tasane ('99) | 99 | EST | 2:01.68 | SB | ||||||||||
5 | Kevin Ervald Kevin Ervald ('98) | 98 | EST | 2:02.04 | PB | ||||||||||
6 | Teet Simson Teet Simson ('99) | 99 | EST | 2:04.53 | SB | ||||||||||
7 | Joonas Mattias Laur Joonas Mattias Laur ('99) | 99 | EST | 2:04.93 | |||||||||||
8 | Frank Abner Frank Abner ('97) | 97 | EST | 2:12.02 | SB | ||||||||||
9 | Alo Altement Alo Altement ('98) | 98 | EST | 2:12.96 | PB | ||||||||||
M22 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Deniss Šalkauskas Deniss Šalkauskas ('98) | 98 | EST | 4:01.67 | SB | ||||||||||
2 | Mark Abner Mark Abner ('98) | 98 | EST | 4:04.54 | SB | ||||||||||
3 | Deniss Salmijanov Deniss Salmijanov ('98) | 98 | EST | 4:13.94 | PB | ||||||||||
4 | Andry Soo Andry Soo ('99) | 99 | EST | 4:17.08 | PB | ||||||||||
5 | Alo Altement Alo Altement ('98) | 98 | EST | 4:45.25 | PB | ||||||||||
6 | Jürgen Külm Jürgen Külm ('97) | 97 | EST | 4:49.46 | SB | ||||||||||
M22 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mark Abner Mark Abner ('98) | 98 | EST | 8:52.50 | |||||||||||
2 | Johannes Sikk Johannes Sikk ('99) | 99 | EST | 8:59.18 | |||||||||||
3 | Armin Angerjärv Armin Angerjärv ('99) | 99 | EST | 9:09.98 | PB | ||||||||||
4 | Andry Soo Andry Soo ('99) | 99 | EST | 9:29.49 | PB | ||||||||||
M22 60 m hæk Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Karl Erik Nazarov Karl Erik Nazarov ('99) | 99 | EST | 8.21 | |||||||||||
2 | Hans-Christian Hausenberg Hans-Christian Hausenberg ('98) | 98 | EST | 8.30 | |||||||||||
3 | Martin Täht Martin Täht ('99) | 99 | EST | 8.34 | PB | ||||||||||
4 | Jakob Ristimets Jakob Ristimets ('99) | 99 | EST | 8.42 | |||||||||||
5 | Mihkel Holzmann Mihkel Holzmann ('99) | 99 | EST | 8.67 | PB | ||||||||||
6 | Platon Tanaga Platon Tanaga ('98) | 98 | EST | 8.86 | PB | ||||||||||
M22 Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kristjan Tafenau Kristjan Tafenau ('98) | 98 | EST | 2.06 | SB | ||||||||||
2 | Hendrik Lillemets Hendrik Lillemets ('99) | 99 | EST | 2.06 | |||||||||||
3 | Kristo Evard Kristo Evard ('98) | 98 | EST | 1.95 | PB | ||||||||||
4 | Raimond Vink Raimond Vink ('98) | 98 | EST | 1.85 | |||||||||||
4 | Riko Roosnurm Riko Roosnurm ('97) | 97 | EST | 1.85 | PB | ||||||||||
M22 Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Hans-Christian Hausenberg Hans-Christian Hausenberg ('98) | 98 | EST | 4.85 | SB | ||||||||||
2 | Risto Lillemets Risto Lillemets ('97) | 97 | EST | 4.80 | PB | ||||||||||
3 | Mihkel Holzmann Mihkel Holzmann ('99) | 99 | EST | 4.00 | SB | ||||||||||
4 | Eduard Ülevain Eduard Ülevain ('97) | 97 | EST | 3.90 | SB | ||||||||||
M22 Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Hans-Christian Hausenberg Hans-Christian Hausenberg ('98) | 98 | EST | 7.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Vitali Rubenkov Vitali Rubenkov ('99) | 99 | EST | 6.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jan-Martin Vandrecht Jan-Martin Vandrecht ('97) | 97 | EST | 6.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mihkel Holzmann Mihkel Holzmann ('99) | 99 | EST | 6.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristo Forsel Kristo Forsel ('99) | 99 | EST | 6.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Riko Roosnurm Riko Roosnurm ('97) | 97 | EST | 6.32 | SB | ||||||||||
7 | Kiur Kalme Kiur Kalme ('99) | 99 | EST | 6.26 | SB | ||||||||||
M22 Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Raimond Vink Raimond Vink ('98) | 98 | EST | 13.36 | SB | ||||||||||
2 | Sander Õunapuu Sander Õunapuu ('99) | 99 | EST | 13.06 | SB | ||||||||||
M22 Kuglestød 7.26 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jander Heil Jander Heil ('97) | 97 | EST | 17.70 | |||||||||||
2 | Kert Piirimäe Kert Piirimäe ('97) | 97 | EST | 17.11 | |||||||||||
3 | Tanel Saatman Tanel Saatman ('98) | 98 | EST | 14.26 | PB | ||||||||||
4 | Friedrich Krull Friedrich Krull ('97) | 97 | EST | 14.08 | PB | ||||||||||
5 | Erki Mitman Erki Mitman ('99) | 99 | EST | 12.75 | SB | ||||||||||
6 | Hendrik Lillemets Hendrik Lillemets ('99) | 99 | EST | 12.35 | PB | ||||||||||
7 | Karel Äär Karel Äär ('99) | 99 | EST | 11.16 | PB | ||||||||||
8 | Kristjan Tafenau Kristjan Tafenau ('98) | 98 | EST | 10.75 | PB | ||||||||||
9 | Indrek Huopolainen Indrek Huopolainen ('99) | 99 | EST | 10.33 | PB | ||||||||||
K22 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Margit Kalk Margit Kalk ('99) | 99 | EST | 7.82 | SB | ||||||||||
2 | Anna-Liisa Saks Anna-Liisa Saks ('98) | 98 | EST | 7.88 | PB | ||||||||||
3 | Kristin Saua Kristin Saua ('98) | 98 | EST | 7.90 | PB | ||||||||||
4 | Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 8.09 | |||||||||||
5 | Kadi Kaart Kadi Kaart ('97) | 97 | EST | 8.20 | |||||||||||
6 | Berit Kivisaar Berit Kivisaar ('99) | 99 | EST | 8.23 | =PB | ||||||||||
7 | Liina Valk Liina Valk ('99) | 99 | EST | 8.25 | |||||||||||
8 | Ilona Dmitrijeva Ilona Dmitrijeva ('99) | 99 | EST | 8.42 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
9 | Liiljan Neerot Liiljan Neerot ('99) | 99 | EST | 8.49 | SB | ||||||||||
Margit Kalk Margit Kalk ('99) | 99 | EST | 7.84 | SB | |||||||||||
Anna-Liisa Saks Anna-Liisa Saks ('98) | 98 | EST | 7.89 | =PB | |||||||||||
Kristin Saua Kristin Saua ('98) | 98 | EST | 7.94 | PB | |||||||||||
Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 8.07 | ||||||||||||
Kadi Kaart Kadi Kaart ('97) | 97 | EST | 8.14 | ||||||||||||
Liina Valk Liina Valk ('99) | 99 | EST | 8.19 | ||||||||||||
Berit Kivisaar Berit Kivisaar ('99) | 99 | EST | 8.23 | PB | |||||||||||
Ilona Dmitrijeva Ilona Dmitrijeva ('99) | 99 | EST | 8.35 | SB | |||||||||||
K22 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Anna-Liisa Saks Anna-Liisa Saks ('98) | 98 | EST | 26.18 | PB | ||||||||||
2 | Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 26.42 | PB | ||||||||||
3 | Berit Kivisaar Berit Kivisaar ('99) | 99 | EST | 27.03 | PB | ||||||||||
4 | Kristel-Liis Jõendi Kristel-Liis Jõendi ('97) | 97 | EST | 27.12 | |||||||||||
5 | Kadi Kaart Kadi Kaart ('97) | 97 | EST | 27.70 | SB | ||||||||||
6 | Urmi Tari Urmi Tari ('98) | 98 | EST | 28.66 | SB | ||||||||||
7 | Ilona Dmitrijeva Ilona Dmitrijeva ('99) | 99 | EST | 28.93 | SB | ||||||||||
8 | Melisa Ozerska Melisa Ozerska ('98) | 98 | EST | 30.36 | SB | ||||||||||
9 | Liis Roose Liis Roose ('96) | 96 | EST | 25.55 | SB | ||||||||||
10 | Helin Meier Helin Meier ('92) | 92 | EST | 25.61 | SB | ||||||||||
11 | Marielle Kleemeier Marielle Kleemeier ('96) | 96 | EST | 25.77 | |||||||||||
12 | Annika Sakkarias Annika Sakkarias ('91) | 91 | EST | 26.12 | SB | ||||||||||
13 | Cathy Saem Cathy Saem ('93) | 93 | EST | 28.91 | PB | ||||||||||
K22 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kristel-Liis Jõendi Kristel-Liis Jõendi ('97) | 97 | EST | 1:03.17 | SB | ||||||||||
2 | Liis Roose Liis Roose ('96) | 96 | EST | 56.48 | SB | ||||||||||
3 | Marielle Kleemeier Marielle Kleemeier ('96) | 96 | EST | 57.69 | PB | ||||||||||
K22 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Suzy Anett Aavik Suzy Anett Aavik ('98) | 98 | EST | 2:24.89 | |||||||||||
2 | Melissa Maria Akkel Melissa Maria Akkel ('99) | 99 | EST | 2:30.40 | |||||||||||
K22 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Maria Akkel Melissa Maria Akkel ('99) | 99 | EST | 5:07.19 | PB | ||||||||||
2 | Angelina Kravtšenko Angelina Kravtšenko ('99) | 99 | EST | 6:03.37 | SB | ||||||||||
K22 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Margit Kalk Margit Kalk ('99) | 99 | EST | 9.05 | |||||||||||
2 | Berit Kivisaar Berit Kivisaar ('99) | 99 | EST | 9.69 | PB | ||||||||||
K22 Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Annika Teska Annika Teska ('98) | 98 | EST | 1.76 | PB | ||||||||||
2 | Margit Kalk Margit Kalk ('99) | 99 | EST | 1.69 | PB | ||||||||||
3 | Daria O'Konnel-Bronin Daria O'Konnel-Bronin ('97) | 97 | EST | 1.69 | PB | ||||||||||
4 | Marlen Millerman Marlen Millerman ('97) | 97 | EST | 1.60 | SB | ||||||||||
5 | Marite Ennuste Marite Ennuste ('99) | 99 | EST | 1.60 | |||||||||||
6 | Kätrin Pärn Kätrin Pärn ('97) | 97 | EST | 1.55 | SB | ||||||||||
7 | Suzy Anett Aavik Suzy Anett Aavik ('98) | 98 | EST | 1.55 | |||||||||||
8 | Kerttu Jänes Kerttu Jänes ('99) | 99 | EST | 1.50 | =SB | ||||||||||
K22 Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marin Lõo Marin Lõo ('99) | 99 | EST | 3.45 | PB | ||||||||||
2 | Suzy Anett Aavik Suzy Anett Aavik ('98) | 98 | EST | 2.80 | PB | ||||||||||
K22 Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Margit Kalk Margit Kalk ('99) | 99 | EST | 5.81 | |||||||||||
2 | Daria O'Konnel-Bronin Daria O'Konnel-Bronin ('97) | 97 | EST | 5.39 | SB | ||||||||||
3 | Liisbeth Kallis Liisbeth Kallis ('97) | 97 | EST | 5.32 | PB | ||||||||||
4 | Kätrin Pärn Kätrin Pärn ('97) | 97 | EST | 4.71 | |||||||||||
K22 Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Daria O'Konnel-Bronin Daria O'Konnel-Bronin ('97) | 97 | EST | 12.26 | SB | ||||||||||
2 | Marilin Moor Marilin Moor ('99) | 99 | EST | 11.37 | |||||||||||
3 | Liisbeth Kallis Liisbeth Kallis ('97) | 97 | EST | 11.29 | |||||||||||
4 | Britta Pähkel Britta Pähkel ('97) | 97 | EST | 9.90 | SB | ||||||||||
K22 Kuglestød 4.0 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tuule Müürsepp Tuule Müürsepp ('98) | 98 | EST | 12.63 | PB | ||||||||||
2 | Katre Uibo Katre Uibo ('99) | 99 | EST | 12.37 | PB | ||||||||||
3 | Marite Ennuste Marite Ennuste ('99) | 99 | EST | 12.34 | |||||||||||
4 | Airike Kapp Airike Kapp ('99) | 99 | EST | 11.89 | PB | ||||||||||
5 | Kristel Loorits Kristel Loorits ('97) | 97 | EST | 11.76 | |||||||||||
6 | Berit Tugi Berit Tugi ('99) | 99 | EST | 11.06 | |||||||||||
7 | Anna-Lisete Kukk Anna-Lisete Kukk ('97) | 97 | EST | 10.70 | |||||||||||
8 | Anete Siman Anete Siman ('99) | 99 | EST | 9.45 | PB | ||||||||||
9 | Melisa Ozerska Melisa Ozerska ('98) | 98 | EST | 7.50 | SB | ||||||||||
D19 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 6.87 | PB | ||||||||||
2 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 6.96 | |||||||||||
3 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 7.13 | PB | ||||||||||
4 | Mark Heidmets Mark Heidmets ('01) | 01 | EST | 7.20 | |||||||||||
5 | Albert Annimäe Albert Annimäe ('01) | 01 | EST | 7.21 | PB | ||||||||||
6 | Johannes Remmelkoor Johannes Remmelkoor ('01) | 01 | EST | 7.25 | PB | ||||||||||
7 | Richard Vider Richard Vider | 00 | EST | 7.36 | |||||||||||
8 | Kert Kendaru Kert Kendaru | 00 | EST | 7.37 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
9 | Taavi Eistre Taavi Eistre ('01) | 01 | EST | 7.39 | |||||||||||
10 | Sander Valt Sander Valt ('01) | 01 | EST | 7.42 | |||||||||||
11 | Otto Põllumaa Otto Põllumaa ('01) | 01 | EST | 7.44 | |||||||||||
12 | Mathias Endre Lind Mathias Endre Lind ('01) | 01 | EST | 7.47 | |||||||||||
13 | Igor Andrejev Igor Andrejev ('01) | 01 | EST | 7.48 | |||||||||||
14 | Otto Kase Otto Kase ('01) | 01 | EST | 7.56 | =PB | ||||||||||
15 | Hans Markus Kalmer Hans Markus Kalmer | 00 | EST | 7.57 | |||||||||||
16 | Joosep Mart Männik Joosep Mart Männik | 00 | EST | 7.59 | |||||||||||
16 | Otto Maasik Otto Maasik | 00 | EST | 7.59 | SB | ||||||||||
18 | Marko Lillemägi Marko Lillemägi | 00 | EST | 7.61 | PB | ||||||||||
19 | Alan Švets Alan Švets | 00 | EST | 7.63 | PB | ||||||||||
20 | Marcos Volga Marcos Volga ('01) | 01 | EST | 7.74 | |||||||||||
21 | Märtin Jõe Märtin Jõe ('01) | 01 | EST | 7.78 | SB | ||||||||||
22 | Rinat Raisp Rinat Raisp ('01) | 01 | EST | 8.06 | PB | ||||||||||
23 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 8.10 | SB | ||||||||||
Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 7.03 | ||||||||||||
Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 7.06 | ||||||||||||
Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 7.18 | PB | |||||||||||
Mark Heidmets Mark Heidmets ('01) | 01 | EST | 7.19 | ||||||||||||
Richard Vider Richard Vider | 00 | EST | 7.25 | ||||||||||||
Johannes Remmelkoor Johannes Remmelkoor ('01) | 01 | EST | 7.27 | PB | |||||||||||
Albert Annimäe Albert Annimäe ('01) | 01 | EST | 7.30 | ||||||||||||
Kert Kendaru Kert Kendaru | 00 | EST | 7.35 | PB | |||||||||||
D19 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 21.80 | PB | ||||||||||
2 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 22.09 | =PB | ||||||||||
3 | Lukas Lessel Lukas Lessel | 00 | EST | 22.41 | PB | ||||||||||
4 | Robin Sapar Robin Sapar ('01) | 01 | EST | 22.65 | PB | ||||||||||
5 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 22.82 | PB | ||||||||||
6 | Andreas Varter Andreas Varter | 00 | EST | 22.90 | |||||||||||
7 | Richard Vider Richard Vider | 00 | EST | 23.25 | SB | ||||||||||
8 | Edward Henno Edward Henno ('01) | 01 | EST | 23.27 | SB | ||||||||||
9 | Sander Valt Sander Valt ('01) | 01 | EST | 23.36 | PB | ||||||||||
10 | Märt Riso Märt Riso | 00 | EST | 23.49 | |||||||||||
11 | Albert Annimäe Albert Annimäe ('01) | 01 | EST | 23.69 | SB | ||||||||||
12 | Hans Markus Kalmer Hans Markus Kalmer | 00 | EST | 24.18 | PB | ||||||||||
13 | Oliver Laaspere Oliver Laaspere ('01) | 01 | EST | 24.23 | PB | ||||||||||
14 | Joosep Mart Männik Joosep Mart Männik | 00 | EST | 24.69 | SB | ||||||||||
15 | Anton Korotkov Anton Korotkov | 00 | EST | 24.95 | PB | ||||||||||
16 | Marcos Volga Marcos Volga ('01) | 01 | EST | 24.95 | PB | ||||||||||
17 | Rinat Raisp Rinat Raisp ('01) | 01 | EST | 26.08 | PB | ||||||||||
D19 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Lukas Lessel Lukas Lessel | 00 | EST | 50.00 | PB | ||||||||||
2 | Robin Sapar Robin Sapar ('01) | 01 | EST | 51.23 | PB | ||||||||||
3 | Andreas Varter Andreas Varter | 00 | EST | 51.35 | PB | ||||||||||
4 | Edward Henno Edward Henno ('01) | 01 | EST | 51.64 | PB | ||||||||||
5 | Karl-Oskar Pajus Karl-Oskar Pajus ('01) | 01 | EST | 51.65 | PB | ||||||||||
6 | Märt Riso Märt Riso | 00 | EST | 52.45 | PB | ||||||||||
7 | Jakob Keller Jakob Keller | 00 | EST | 52.54 | PB | ||||||||||
8 | Otto Kase Otto Kase ('01) | 01 | EST | 52.77 | PB | ||||||||||
9 | Hans Markus Kalmer Hans Markus Kalmer | 00 | EST | 54.07 | PB | ||||||||||
10 | Karl Kristjan Kajak Karl Kristjan Kajak ('01) | 01 | EST | 54.29 | PB | ||||||||||
11 | Anton Korotkov Anton Korotkov | 00 | EST | 54.72 | PB | ||||||||||
12 | Rainer Eha Rainer Eha ('01) | 01 | EST | 54.78 | PB | ||||||||||
13 | Kaido Kossas Kaido Kossas ('01) | 01 | EST | 54.81 | PB | ||||||||||
14 | Markus Jonathan Mõis Markus Jonathan Mõis ('01) | 01 | EST | 55.47 | PB | ||||||||||
15 | Ken Metsis Ken Metsis ('01) | 01 | EST | 55.61 | PB | ||||||||||
16 | Jaakob Lambot Jaakob Lambot ('01) | 01 | EST | 56.95 | PB | ||||||||||
17 | Tambet Järve Tambet Järve | 00 | EST | 57.81 | PB | ||||||||||
18 | Ats Oskar Laansalu Ats Oskar Laansalu ('01) | 01 | EST | 58.34 | PB | ||||||||||
19 | Rinat Raisp Rinat Raisp ('01) | 01 | EST | 1:01.22 | PB | ||||||||||
D19 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kalev Hõlpus Kalev Hõlpus ('01) | 01 | EST | 2:03.57 | PB | ||||||||||
2 | Martin Kivimaa Martin Kivimaa | 00 | EST | 2:04.00 | |||||||||||
3 | Egert Sekk Egert Sekk | 00 | EST | 2:04.17 | |||||||||||
4 | Aleksander Otto Aleksander Otto | 00 | EST | 2:06.07 | |||||||||||
5 | Hardy Kaska Hardy Kaska | 00 | EST | 2:08.38 | |||||||||||
6 | Robert Telpt Robert Telpt ('01) | 01 | EST | 2:09.22 | PB | ||||||||||
7 | Karl Perens Karl Perens | 00 | EST | 2:09.31 | PB | ||||||||||
8 | Johannes Laur Johannes Laur ('01) | 01 | EST | 2:10.96 | PB | ||||||||||
9 | Kaur Taal Kaur Taal ('01) | 01 | EST | 2:11.29 | PB | ||||||||||
10 | Karol Hanga Karol Hanga | 00 | EST | 2:11.73 | |||||||||||
11 | Ats Oskar Laansalu Ats Oskar Laansalu ('01) | 01 | EST | 2:12.37 | PB | ||||||||||
12 | Jaakob Lambot Jaakob Lambot ('01) | 01 | EST | 2:12.79 | PB | ||||||||||
13 | Andi Nõmmela Andi Nõmmela | 00 | EST | 2:15.22 | PB | ||||||||||
14 | Tambet Järve Tambet Järve | 00 | EST | 2:16.94 | PB | ||||||||||
15 | Artjom Volkov Artjom Volkov | 00 | EST | 2:21.43 | SB | ||||||||||
D19 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kalev Hõlpus Kalev Hõlpus ('01) | 01 | EST | 9:02.57 | PB | ||||||||||
2 | Robert Telpt Robert Telpt ('01) | 01 | EST | 9:02.91 | PB | ||||||||||
3 | Mart Leo Ruus Mart Leo Ruus ('01) | 01 | EST | 9:24.52 | |||||||||||
4 | Carl Saem Carl Saem | 00 | EST | 9:29.58 | PB | ||||||||||
5 | Kaarel Trepp Kaarel Trepp | 00 | EST | 9:46.92 | PB | ||||||||||
6 | Sander Jesin Sander Jesin | 00 | EST | 9:52.86 | SB | ||||||||||
7 | Aleksander Otto Aleksander Otto | 00 | EST | 9:54.98 | PB | ||||||||||
8 | Johannes Laur Johannes Laur ('01) | 01 | EST | 9:58.46 | PB | ||||||||||
D19 60 m hæk 99.1 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marttin Lepaste Marttin Lepaste | 00 | EST | 8.35 | |||||||||||
2 | Kevin Koik Kevin Koik | 00 | EST | 8.63 | |||||||||||
3 | Ken Metsis Ken Metsis ('01) | 01 | EST | 9.09 | |||||||||||
4 | Rinat Raisp Rinat Raisp ('01) | 01 | EST | 10.72 | PB | ||||||||||
D19 Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Erko-Hendrik Mõttus Erko-Hendrik Mõttus | 00 | EST | 1.98 | PB | ||||||||||
2 | Taavi Eistre Taavi Eistre ('01) | 01 | EST | 1.93 | |||||||||||
3 | Igor Andrejev Igor Andrejev ('01) | 01 | EST | 1.90 | PB | ||||||||||
4 | Ian Tänavsuu Ian Tänavsuu ('01) | 01 | EST | 1.80 | =SB | ||||||||||
5 | Kristofer Kikut Kristofer Kikut ('01) | 01 | EST | 1.75 | PB | ||||||||||
6 | Sven Makienko Sven Makienko ('01) | 01 | EST | 1.75 | =PB | ||||||||||
7 | Kristo Luht Kristo Luht ('01) | 01 | EST | 1.70 | |||||||||||
7 | Ergo Adams Ergo Adams ('01) | 01 | EST | 1.70 | |||||||||||
9 | Kevin Koik Kevin Koik | 00 | EST | 1.70 | |||||||||||
D19 Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.23 | PB | ||||||||||
2 | Igor Andrejev Igor Andrejev ('01) | 01 | EST | 4.30 | PB | ||||||||||
3 | Kevin Koik Kevin Koik | 00 | EST | 4.30 | PB | ||||||||||
4 | Kristo Kõplas Kristo Kõplas ('01) | 01 | EST | 3.60 | |||||||||||
4 | German Gulyakov German Gulyakov | 00 | EST | 3.60 | |||||||||||
6 | Martin Kivimaa Martin Kivimaa | 00 | EST | 3.45 | |||||||||||
7 | Herman Pärn Herman Pärn ('01) | 01 | EST | 3.30 | |||||||||||
8 | Pjotr Sankin Pjotr Sankin ('01) | 01 | EST | 3.30 | =SB | ||||||||||
D19 Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Reimo Sepp Reimo Sepp | 00 | EST | 7.16 | |||||||||||
2 | Marttin Lepaste Marttin Lepaste | 00 | EST | 6.81 | |||||||||||
3 | Mathias Endre Lind Mathias Endre Lind ('01) | 01 | EST | 6.61 | PB | ||||||||||
4 | Igor Andrejev Igor Andrejev ('01) | 01 | EST | 6.58 | |||||||||||
5 | Karl Kristjan Kajak Karl Kristjan Kajak ('01) | 01 | EST | 6.49 | PB | ||||||||||
6 | Oliver Laaspere Oliver Laaspere ('01) | 01 | EST | 6.43 | PB | ||||||||||
7 | Johannes Remmelkoor Johannes Remmelkoor ('01) | 01 | EST | 6.27 | |||||||||||
8 | Rayan Napast Rayan Napast | 00 | EST | 6.12 | SB | ||||||||||
9 | Joosep Mart Männik Joosep Mart Männik | 00 | EST | 6.09 | SB | ||||||||||
10 | Kristo Kõplas Kristo Kõplas ('01) | 01 | EST | 5.92 | PB | ||||||||||
11 | Rando Lang Rando Lang | 00 | EST | 5.91 | SB | ||||||||||
12 | Märtin Jõe Märtin Jõe ('01) | 01 | EST | 5.69 | PB | ||||||||||
D19 Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Igor Andrejev Igor Andrejev ('01) | 01 | EST | 14.11 | PB | ||||||||||
2 | Rayan Napast Rayan Napast | 00 | EST | 13.56 | PB | ||||||||||
3 | Mathias Endre Lind Mathias Endre Lind ('01) | 01 | EST | 12.88 | PB | ||||||||||
4 | Hans-Andero Kivi Hans-Andero Kivi | 00 | EST | 12.78 | |||||||||||
5 | Jaan-Martin Ugam Jaan-Martin Ugam | 00 | EST | 12.56 | PB | ||||||||||
6 | Kristofer Kikut Kristofer Kikut ('01) | 01 | EST | 12.43 | PB | ||||||||||
7 | Karl Kristjan Kajak Karl Kristjan Kajak ('01) | 01 | EST | 12.16 | SB | ||||||||||
8 | Dmitri Fomin Dmitri Fomin ('01) | 01 | EST | 11.74 | PB | ||||||||||
9 | Kristo Luht Kristo Luht ('01) | 01 | EST | 11.55 | PB | ||||||||||
10 | Artjom Maksimtšuk Artjom Maksimtšuk ('01) | 01 | EST | 11.14 | PB | ||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kevin Sakson Kevin Sakson | 00 | EST | 17.40 | SB | ||||||||||
2 | Enrico Hänilene Enrico Hänilene ('01) | 01 | EST | 15.12 | |||||||||||
3 | Marttin Lepaste Marttin Lepaste | 00 | EST | 14.52 | |||||||||||
4 | Rait Raju Rait Raju | 00 | EST | 14.28 | |||||||||||
5 | Kristjan Maripuu Kristjan Maripuu | 00 | EST | 14.23 | PB | ||||||||||
6 | Robert Vain Robert Vain | 00 | EST | 14.07 | |||||||||||
7 | Markkus Ansip Markkus Ansip ('01) | 01 | EST | 13.91 | |||||||||||
8 | Eerik Eiche Eerik Eiche | 00 | EST | 13.29 | |||||||||||
9 | Alexander Vokk Alexander Vokk ('01) | 01 | EST | 12.44 | |||||||||||
10 | Gevin Genro Paas Gevin Genro Paas | 00 | EST | 12.29 | |||||||||||
11 | Karl-Kevin Kalmus Karl-Kevin Kalmus | 00 | EST | 11.95 | PB | ||||||||||
12 | Karl-Oskar Pajus Karl-Oskar Pajus ('01) | 01 | EST | 11.59 | |||||||||||
13 | Ken Metsis Ken Metsis ('01) | 01 | EST | 11.27 | |||||||||||
14 | Deniel Kedrov Deniel Kedrov ('01) | 01 | EST | 11.06 | |||||||||||
15 | Artjom Maksimtšuk Artjom Maksimtšuk ('01) | 01 | EST | 10.58 | |||||||||||
16 | Kristo Luht Kristo Luht ('01) | 01 | EST | 10.54 | PB | ||||||||||
P19 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Karoli Käärt Karoli Käärt | 00 | EST | 7.66 | PB | ||||||||||
2 | Carina-Renne Valdek Carina-Renne Valdek ('01) | 01 | EST | 7.71 | PB | ||||||||||
3 | Liisa-Maria Truupõld Liisa-Maria Truupõld ('01) | 01 | EST | 7.74 | |||||||||||
4 | Brigitta Tamsar Brigitta Tamsar ('01) | 01 | EST | 8.04 | =PB | ||||||||||
5 | Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 8.13 | |||||||||||
6 | Greta Liisa Vahtra Greta Liisa Vahtra ('01) | 01 | EST | 8.17 | PB | ||||||||||
7 | Mirjam Mõttus Mirjam Mõttus | 00 | EST | 8.24 | |||||||||||
8 | Anet Maripuu Anet Maripuu | 00 | EST | 8.33 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
9 | Hanne Tõnts Hanne Tõnts | 00 | EST | 8.24 | PB | ||||||||||
10 | Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 8.38 | |||||||||||
11 | Liina Rohtla Liina Rohtla ('01) | 01 | EST | 8.43 | |||||||||||
12 | Cleer Põldsaar Cleer Põldsaar ('01) | 01 | EST | 8.43 | |||||||||||
13 | Katrin Lilienthal Katrin Lilienthal | 00 | EST | 8.44 | PB | ||||||||||
14 | Kristiina Krause Kristiina Krause | 00 | EST | 8.46 | |||||||||||
Liisa-Maria Truupõld Liisa-Maria Truupõld ('01) | 01 | EST | 7.73 | =PB | |||||||||||
Karoli Käärt Karoli Käärt | 00 | EST | 7.74 | ||||||||||||
Carina-Renne Valdek Carina-Renne Valdek ('01) | 01 | EST | 7.81 | ||||||||||||
Brigitta Tamsar Brigitta Tamsar ('01) | 01 | EST | 8.05 | ||||||||||||
Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 8.11 | PB | |||||||||||
Greta Liisa Vahtra Greta Liisa Vahtra ('01) | 01 | EST | 8.18 | PB | |||||||||||
Mirjam Mõttus Mirjam Mõttus | 00 | EST | 8.20 | ||||||||||||
Anet Maripuu Anet Maripuu | 00 | EST | 8.21 | ||||||||||||
P19 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Karoli Käärt Karoli Käärt | 00 | EST | 25.47 | PB | ||||||||||
2 | Liisa-Maria Truupõld Liisa-Maria Truupõld ('01) | 01 | EST | 25.58 | PB | ||||||||||
3 | Katre Sofia Palm Katre Sofia Palm | 00 | EST | 25.90 | PB | ||||||||||
4 | Piibe Kirke Aljas Piibe Kirke Aljas | 00 | EST | 26.05 | SB | ||||||||||
5 | Brigitta Tamsar Brigitta Tamsar ('01) | 01 | EST | 26.55 | PB | ||||||||||
6 | Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 26.57 | PB | ||||||||||
7 | Mirjam Mõttus Mirjam Mõttus | 00 | EST | 27.04 | PB | ||||||||||
8 | Hanne Tõnts Hanne Tõnts | 00 | EST | 27.07 | PB | ||||||||||
9 | Greta Liisa Vahtra Greta Liisa Vahtra ('01) | 01 | EST | 27.08 | PB | ||||||||||
10 | Getrin Koort Getrin Koort ('01) | 01 | EST | 27.23 | SB | ||||||||||
11 | Inessa Halliste Inessa Halliste ('01) | 01 | EST | 27.47 | PB | ||||||||||
12 | Agate Tillmann Agate Tillmann ('01) | 01 | EST | 27.93 | PB | ||||||||||
13 | Cleer Põldsaar Cleer Põldsaar ('01) | 01 | EST | 27.94 | PB | ||||||||||
14 | Hanna Otsman Hanna Otsman ('01) | 01 | EST | 28.10 | PB | ||||||||||
15 | Liina Rohtla Liina Rohtla ('01) | 01 | EST | 28.39 | SB | ||||||||||
16 | Kristiina Krause Kristiina Krause | 00 | EST | 28.43 | SB | ||||||||||
17 | Paula Mõik Paula Mõik | 00 | EST | 28.79 | SB | ||||||||||
P19 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Piibe Kirke Aljas Piibe Kirke Aljas | 00 | EST | 58.35 | SB | ||||||||||
2 | Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 59.67 | SB | ||||||||||
3 | Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 59.92 | PB | ||||||||||
4 | Stella Sohvi Altmets Stella Sohvi Altmets ('01) | 01 | EST | 1:00.47 | PB | ||||||||||
5 | Lisette Hanson Lisette Hanson ('01) | 01 | EST | 1:01.35 | PB | ||||||||||
6 | Agate Tillmann Agate Tillmann ('01) | 01 | EST | 1:01.71 | PB | ||||||||||
7 | Laura Ong Laura Ong | 00 | EST | 1:03.85 | PB | ||||||||||
8 | Hanna Otsman Hanna Otsman ('01) | 01 | EST | 1:04.08 | SB | ||||||||||
9 | Elisabeth Okk Elisabeth Okk | 00 | EST | 1:05.86 | PB | ||||||||||
10 | Rebeka Ojasaar Rebeka Ojasaar ('01) | 01 | EST | 1:05.94 | PB | ||||||||||
11 | Darja Bažulina Darja Bažulina ('01) | 01 | EST | 1:07.24 | PB | ||||||||||
12 | Kristina Joarand Kristina Joarand ('01) | 01 | EST | 1:08.62 | SB | ||||||||||
13 | Lisandra Tomson Lisandra Tomson ('01) | 01 | EST | 1:10.93 | PB | ||||||||||
P19 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Stella Sohvi Altmets Stella Sohvi Altmets ('01) | 01 | EST | 2:23.32 | SB | ||||||||||
2 | Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 2:24.58 | SB | ||||||||||
3 | Laura Reimets Laura Reimets ('01) | 01 | EST | 2:25.67 | PB | ||||||||||
4 | Lisette Hanson Lisette Hanson ('01) | 01 | EST | 2:26.61 | SB | ||||||||||
5 | Jelizaveta Ševtsova Jelizaveta Ševtsova | 00 | EST | 2:31.48 | PB | ||||||||||
6 | Saina Mamedova Saina Mamedova | 00 | EST | 2:35.58 | SB | ||||||||||
7 | Darja Bažulina Darja Bažulina ('01) | 01 | EST | 2:37.64 | PB | ||||||||||
8 | Lisette Ploomipuu Lisette Ploomipuu | 00 | EST | 2:41.48 | SB | ||||||||||
9 | Lisandra Tomson Lisandra Tomson ('01) | 01 | EST | 2:51.40 | |||||||||||
10 | Kristina Andronova Kristina Andronova ('01) | 01 | EST | 2:59.85 | SB | ||||||||||
P19 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Merili-Mai Kivimets Merili-Mai Kivimets ('01) | 01 | EST | 5:00.71 | PB | ||||||||||
2 | Marie-Elisabeth Martinson Marie-Elisabeth Martinson | 00 | EST | 5:06.19 | SB | ||||||||||
3 | Jelizaveta Ševtsova Jelizaveta Ševtsova | 00 | EST | 5:07.53 | PB | ||||||||||
4 | Laura Reimets Laura Reimets ('01) | 01 | EST | 5:08.55 | PB | ||||||||||
5 | Saina Mamedova Saina Mamedova | 00 | EST | 5:12.44 | SB | ||||||||||
6 | Anette Hallik Anette Hallik | 00 | EST | 5:12.53 | PB | ||||||||||
7 | Lisette Ploomipuu Lisette Ploomipuu | 00 | EST | 5:53.17 | SB | ||||||||||
8 | Kristina Andronova Kristina Andronova ('01) | 01 | EST | 6:00.91 | SB | ||||||||||
P19 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Katre Sofia Palm Katre Sofia Palm | 00 | EST | 8.77 | |||||||||||
2 | Eliise Anijalg Eliise Anijalg ('01) | 01 | EST | 9.06 | PB | ||||||||||
3 | Anna-Maria Vjazemski Anna-Maria Vjazemski | 00 | EST | 9.09 | SB | ||||||||||
4 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 9.22 | |||||||||||
5 | Leanne Siimumäe Leanne Siimumäe | 00 | EST | 9.58 | |||||||||||
6 | Kristin Lass Kristin Lass | 00 | EST | 9.61 | |||||||||||
7 | Kai-Melli Kapten Kai-Melli Kapten ('01) | 01 | EST | 9.67 | |||||||||||
8 | Iris Tamsalu Iris Tamsalu ('01) | 01 | EST | 9.77 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
9 | Kristiina Krause Kristiina Krause | 00 | EST | 9.86 | |||||||||||
10 | Marta Okas Marta Okas ('01) | 01 | EST | 9.89 | PB | ||||||||||
11 | Jennifer Veismann Jennifer Veismann | 00 | EST | 10.04 | SB | ||||||||||
12 | Marilis Remmel Marilis Remmel ('01) | 01 | EST | 10.04 | |||||||||||
Katre Sofia Palm Katre Sofia Palm | 00 | EST | 8.99 | ||||||||||||
Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 9.13 | PB | |||||||||||
Eliise Anijalg Eliise Anijalg ('01) | 01 | EST | 9.23 | ||||||||||||
Anna-Maria Vjazemski Anna-Maria Vjazemski | 00 | EST | 9.28 | ||||||||||||
Kristin Lass Kristin Lass | 00 | EST | 9.58 | PB | |||||||||||
Leanne Siimumäe Leanne Siimumäe | 00 | EST | 9.65 | ||||||||||||
Kai-Melli Kapten Kai-Melli Kapten ('01) | 01 | EST | 9.66 | ||||||||||||
Iris Tamsalu Iris Tamsalu ('01) | 01 | EST | 9.68 | PB | |||||||||||
P19 Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Katre Sofia Palm Katre Sofia Palm | 00 | EST | 1.69 | |||||||||||
2 | Helin Toom Helin Toom | 00 | EST | 1.69 | |||||||||||
3 | Leanne Siimumäe Leanne Siimumäe | 00 | EST | 1.66 | |||||||||||
4 | Anna-Maria Vjazemski Anna-Maria Vjazemski | 00 | EST | 1.63 | =SB | ||||||||||
5 | Marilis Remmel Marilis Remmel ('01) | 01 | EST | 1.60 | |||||||||||
6 | Cleer Põldsaar Cleer Põldsaar ('01) | 01 | EST | 1.55 | |||||||||||
7 | Birgit Paju Birgit Paju | 00 | EST | 1.55 | |||||||||||
8 | Romi Neerot Romi Neerot | 00 | EST | 1.50 | |||||||||||
8 | Saskia Järv Saskia Järv ('01) | 01 | EST | 1.50 | =PB | ||||||||||
P19 Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 3.85 | |||||||||||
2 | Emilia Palgi Emilia Palgi | 00 | EST | 3.25 | SB | ||||||||||
3 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 3.20 | PB | ||||||||||
4 | Grete Hollo Grete Hollo ('01) | 01 | EST | 2.90 | =PB | ||||||||||
5 | Hanna Otsman Hanna Otsman ('01) | 01 | EST | 2.80 | |||||||||||
P19 Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lishanna Ilves Lishanna Ilves | 00 | EST | 6.09 | PB | ||||||||||
2 | Kärt Õunapuu Kärt Õunapuu | 00 | EST | 5.79 | PB | ||||||||||
3 | Liisa-Maria Truupõld Liisa-Maria Truupõld ('01) | 01 | EST | 5.68 | |||||||||||
4 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 5.59 | PB | ||||||||||
5 | Saara Jaani Saara Jaani ('01) | 01 | EST | 5.48 | |||||||||||
6 | Liis Grete Atonen Liis Grete Atonen ('01) | 01 | EST | 5.48 | |||||||||||
7 | Iris Tamsalu Iris Tamsalu ('01) | 01 | EST | 5.28 | |||||||||||
8 | Marilis Remmel Marilis Remmel ('01) | 01 | EST | 5.18 | |||||||||||
9 | Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 4.90 | PB | ||||||||||
10 | Inessa Halliste Inessa Halliste ('01) | 01 | EST | 4.89 | |||||||||||
11 | Anet Maripuu Anet Maripuu | 00 | EST | 4.80 | |||||||||||
12 | Ramona Eliis A. Metsäranta Ramona Eliis A. Metsäranta ('01) | 01 | EST | 4.70 | |||||||||||
13 | Anna Maria Hermann Anna Maria Hermann | 00 | EST | 4.40 | SB | ||||||||||
P19 Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Eliise Anijalg Eliise Anijalg ('01) | 01 | EST | 12.06 | SB | ||||||||||
2 | Johanna Soover Johanna Soover ('01) | 01 | EST | 12.02 | PB | ||||||||||
3 | Reelika Pärnpuu Reelika Pärnpuu | 00 | EST | 11.03 | PB | ||||||||||
4 | Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 10.94 | |||||||||||
5 | Helen Puškin Helen Puškin ('01) | 01 | EST | 10.58 | SB | ||||||||||
6 | Kai-Melli Kapten Kai-Melli Kapten ('01) | 01 | EST | 10.23 | |||||||||||
7 | Alina Lebedeva Alina Lebedeva ('01) | 01 | EST | 9.39 | |||||||||||
P19 Kuglestød 4.0 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Leanne Siimumäe Leanne Siimumäe | 00 | EST | 13.11 | PB | ||||||||||
2 | Laura Trašanov Laura Trašanov | 00 | EST | 12.86 | PB | ||||||||||
3 | Lisa Lannusalu Lisa Lannusalu | 00 | EST | 11.98 | SB | ||||||||||
4 | Gedly Tugi Gedly Tugi ('01) | 01 | EST | 11.86 | PB | ||||||||||
5 | Triinu Rääk Triinu Rääk | 00 | EST | 11.63 | =PB | ||||||||||
6 | Kristin Lass Kristin Lass | 00 | EST | 11.23 | |||||||||||
7 | Kai-Melli Kapten Kai-Melli Kapten ('01) | 01 | EST | 10.34 | |||||||||||
8 | Marilis Remmel Marilis Remmel ('01) | 01 | EST | 10.32 | |||||||||||
9 | Paula Mõik Paula Mõik | 00 | EST | 9.25 | PB | ||||||||||
10 | Marie Helene Saaver Marie Helene Saaver ('01) | 01 | EST | 8.98 | PB | ||||||||||
D17 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 7.18 | PB | ||||||||||
2 | Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 7.24 | |||||||||||
3 | Keorg Liiv Keorg Liiv ('02) | 02 | EST | 7.27 | PB | ||||||||||
4 | Hanno Tamm Hanno Tamm ('03) | 03 | EST | 7.28 | PB | ||||||||||
5 | Ats Kivimets Ats Kivimets ('02) | 02 | EST | 7.35 | |||||||||||
6 | Keven Veiler Keven Veiler ('02) | 02 | EST | 7.43 | |||||||||||
7 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 7.43 | =PB | ||||||||||
8 | Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 7.43 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
9 | Mattias Kala Mattias Kala ('02) | 02 | EST | 7.46 | PB | ||||||||||
9 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 7.46 | =PB | ||||||||||
11 | Gerdo Virkkunen Gerdo Virkkunen ('02) | 02 | EST | 7.47 | |||||||||||
12 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 7.49 | |||||||||||
13 | Hugo Kallaste Hugo Kallaste ('02) | 02 | EST | 7.52 | |||||||||||
13 | Lauri Raus Lauri Raus ('02) | 02 | EST | 7.52 | =PB | ||||||||||
13 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 7.52 | |||||||||||
16 | Roland Raidma Roland Raidma ('02) | 02 | EST | 7.56 | |||||||||||
16 | Sebastian Juhan Liiva Sebastian Juhan Liiva ('02) | 02 | EST | 7.56 | PB | ||||||||||
16 | Kris Markus Aaslaid Kris Markus Aaslaid ('03) | 03 | EST | 7.56 | PB | ||||||||||
19 | Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 7.60 | PB | ||||||||||
20 | Karl Julius K. Vare Karl Julius K. Vare ('02) | 02 | EST | 7.64 | PB | ||||||||||
21 | Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 7.67 | |||||||||||
22 | Kirill Nikiforov Kirill Nikiforov ('03) | 03 | EST | 7.80 | PB | ||||||||||
22 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 7.80 | |||||||||||
24 | Holger Dahl Holger Dahl ('03) | 03 | EST | 7.81 | |||||||||||
25 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 7.85 | PB | ||||||||||
26 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 7.88 | |||||||||||
26 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 7.88 | PB | ||||||||||
28 | Kaspar Rebane Kaspar Rebane ('03) | 03 | EST | 7.89 | |||||||||||
29 | Andreas Toomas Kuusk Andreas Toomas Kuusk ('02) | 02 | EST | 7.93 | |||||||||||
30 | Oscar Parbo Oscar Parbo ('03) | 03 | EST | 7.94 | |||||||||||
31 | Markus Järavere Markus Järavere ('03) | 03 | EST | 8.02 | |||||||||||
32 | Semjon Serov Semjon Serov ('02) | 02 | EST | 8.03 | PB | ||||||||||
33 | Lauri Saart Lauri Saart ('03) | 03 | EST | 8.07 | |||||||||||
34 | Torm Isok Torm Isok ('03) | 03 | EST | 8.13 | |||||||||||
35 | Henri Ojaste Henri Ojaste ('03) | 03 | EST | 8.22 | PB | ||||||||||
Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 7.26 | ||||||||||||
Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 7.30 | ||||||||||||
Hanno Tamm Hanno Tamm ('03) | 03 | EST | 7.31 | PB | |||||||||||
Ats Kivimets Ats Kivimets ('02) | 02 | EST | 7.34 | ||||||||||||
Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 7.37 | ||||||||||||
Keven Veiler Keven Veiler ('02) | 02 | EST | 7.41 | PB | |||||||||||
Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 7.43 | PB | |||||||||||
D17 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 22.96 | PB | ||||||||||
2 | Hanno Tamm Hanno Tamm ('03) | 03 | EST | 23.16 | PB | ||||||||||
3 | Marcus Mäll Marcus Mäll ('02) | 02 | EST | 23.23 | |||||||||||
4 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 23.24 | PB | ||||||||||
5 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 23.43 | PB | ||||||||||
6 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 23.70 | PB | ||||||||||
7 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 23.86 | |||||||||||
8 | Lauri Raus Lauri Raus ('02) | 02 | EST | 23.90 | |||||||||||
9 | Hugo Kallaste Hugo Kallaste ('02) | 02 | EST | 23.96 | PB | ||||||||||
10 | Märten Tropp Märten Tropp ('03) | 03 | EST | 24.06 | PB | ||||||||||
11 | Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 24.11 | PB | ||||||||||
12 | Roland Raidma Roland Raidma ('02) | 02 | EST | 24.14 | PB | ||||||||||
13 | Keorg Liiv Keorg Liiv ('02) | 02 | EST | 24.15 | |||||||||||
14 | Keven Veiler Keven Veiler ('02) | 02 | EST | 24.19 | PB | ||||||||||
15 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 24.27 | PB | ||||||||||
16 | Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 24.40 | PB | ||||||||||
16 | Kris Markus Aaslaid Kris Markus Aaslaid ('03) | 03 | EST | 24.40 | PB | ||||||||||
18 | Karl-Martin Krapp Karl-Martin Krapp ('03) | 03 | EST | 24.59 | PB | ||||||||||
19 | Kirill Nikiforov Kirill Nikiforov ('03) | 03 | EST | 24.74 | PB | ||||||||||
20 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 24.85 | PB | ||||||||||
21 | Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 24.89 | PB | ||||||||||
22 | Karl Jaco Daniel Karl Jaco Daniel ('03) | 03 | EST | 25.10 | PB | ||||||||||
22 | Erko Räiss Erko Räiss ('03) | 03 | EST | 25.10 | |||||||||||
22 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 25.10 | PB | ||||||||||
25 | Lauri Leppik Lauri Leppik ('02) | 02 | EST | 25.26 | |||||||||||
26 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 25.31 | PB | ||||||||||
27 | Gregor Krämann Gregor Krämann ('03) | 03 | EST | 25.45 | PB | ||||||||||
27 | Carl Cristian Kalmann Carl Cristian Kalmann ('02) | 02 | EST | 25.45 | PB | ||||||||||
29 | Mihkel Meimre Mihkel Meimre ('02) | 02 | EST | 25.71 | PB | ||||||||||
29 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 25.71 | PB | ||||||||||
31 | Randar Vahtrik Randar Vahtrik ('03) | 03 | EST | 25.84 | PB | ||||||||||
32 | Oscar Parbo Oscar Parbo ('03) | 03 | EST | 26.00 | PB | ||||||||||
33 | Sten Hendrik Vokk Sten Hendrik Vokk ('02) | 02 | EST | 26.13 | PB | ||||||||||
34 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 26.18 | PB | ||||||||||
35 | Raul Raudsepp Raul Raudsepp ('02) | 02 | EST | 26.42 | PB | ||||||||||
36 | Markus Järavere Markus Järavere ('03) | 03 | EST | 26.43 | PB | ||||||||||
37 | Torm Isok Torm Isok ('03) | 03 | EST | 27.29 | PB | ||||||||||
D17 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Marcus Mäll Marcus Mäll ('02) | 02 | EST | 50.68 | PB | ||||||||||
2 | Karl-Hendrik Palu Karl-Hendrik Palu ('02) | 02 | EST | 51.10 | PB | ||||||||||
3 | Kristjan Murro Kristjan Murro ('02) | 02 | EST | 52.43 | PB | ||||||||||
4 | Rasmus Käsper Rasmus Käsper ('02) | 02 | EST | 53.64 | PB | ||||||||||
5 | Priidik Meelo Västrik Priidik Meelo Västrik ('02) | 02 | EST | 53.65 | PB | ||||||||||
6 | Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 53.69 | PB | ||||||||||
7 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 53.73 | PB | ||||||||||
8 | Hugo Kallaste Hugo Kallaste ('02) | 02 | EST | 54.01 | PB | ||||||||||
9 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 55.02 | PB | ||||||||||
10 | Eduard Sapogs Eduard Sapogs ('02) | 02 | EST | 56.04 | PB | ||||||||||
11 | Romet Kolk Romet Kolk ('03) | 03 | EST | 56.16 | PB | ||||||||||
12 | Karl Jaco Daniel Karl Jaco Daniel ('03) | 03 | EST | 56.35 | PB | ||||||||||
13 | Jan Alar Alesmaa Jan Alar Alesmaa ('03) | 03 | EST | 56.56 | PB | ||||||||||
14 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 57.21 | PB | ||||||||||
15 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 58.45 | PB | ||||||||||
16 | Ats Laanes Ats Laanes ('02) | 02 | EST | 58.63 | PB | ||||||||||
17 | Henri Ojaste Henri Ojaste ('03) | 03 | EST | 59.45 | PB | ||||||||||
D17 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kristian Otlot Kristian Otlot ('02) | 02 | EST | 2:01.51 | |||||||||||
2 | Eduard Sapogs Eduard Sapogs ('02) | 02 | EST | 2:07.57 | PB | ||||||||||
3 | Rasmus Käsper Rasmus Käsper ('02) | 02 | EST | 2:07.58 | |||||||||||
4 | Robin Soone Robin Soone ('02) | 02 | EST | 2:10.24 | PB | ||||||||||
5 | Ragnar Kolesnikovs Ragnar Kolesnikovs ('02) | 02 | EST | 2:12.65 | PB | ||||||||||
6 | Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03) | 03 | DEN | 2:12.97 | PB | ||||||||||
7 | Ralph Rupert Nigul Ralph Rupert Nigul ('03) | 03 | EST | 2:14.95 | PB | ||||||||||
8 | Henri Haugas Henri Haugas ('02) | 02 | EST | 2:15.73 | PB | ||||||||||
9 | Artur Skatškov Artur Skatškov ('03) | 03 | EST | 2:21.60 | PB | ||||||||||
10 | Niklas Laur Niklas Laur ('03) | 03 | EST | 2:21.87 | PB | ||||||||||
D17 2000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kristian Otlot Kristian Otlot ('02) | 02 | EST | 5:46.86 | PB | ||||||||||
2 | Johan Tamm Johan Tamm ('02) | 02 | EST | 5:50.19 | PB | ||||||||||
3 | Edvard Kallas Edvard Kallas ('03) | 03 | EST | 6:08.52 | PB | ||||||||||
4 | Ragnar Kolesnikovs Ragnar Kolesnikovs ('02) | 02 | EST | 6:16.88 | PB | ||||||||||
5 | Simo Aksalu Simo Aksalu ('03) | 03 | EST | 6:28.99 | PB | ||||||||||
6 | Kert Kask Kert Kask ('02) | 02 | EST | 6:31.10 | PB | ||||||||||
7 | Raul Viitmaa Raul Viitmaa ('02) | 02 | EST | 6:35.57 | PB | ||||||||||
8 | Mihkel Paumverk Mihkel Paumverk ('02) | 02 | EST | 6:36.28 | PB | ||||||||||
9 | Robin Soone Robin Soone ('02) | 02 | EST | 6:39.85 | |||||||||||
10 | Artur Skatškov Artur Skatškov ('03) | 03 | EST | 6:39.66 | PB | ||||||||||
11 | Andrei Bekker Andrei Bekker ('03) | 03 | EST | 6:49.07 | PB | ||||||||||
12 | Niklas Laur Niklas Laur ('03) | 03 | EST | 6:51.60 | PB | ||||||||||
D17 60 m hæk 91.4 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Karl-Hendrik Palu Karl-Hendrik Palu ('02) | 02 | EST | 8.10 | PB | ||||||||||
2 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 8.29 | PB | ||||||||||
3 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 8.35 | PB | ||||||||||
4 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 8.38 | PB | ||||||||||
5 | Markus Anvelt Markus Anvelt ('02) | 02 | EST | 8.51 | |||||||||||
6 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 8.60 | PB | ||||||||||
7 | Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 8.69 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
8 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 8.49 | |||||||||||
9 | Märten Tropp Märten Tropp ('03) | 03 | EST | 8.85 | |||||||||||
10 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 8.90 | PB | ||||||||||
11 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 9.08 | |||||||||||
12 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 9.32 | |||||||||||
13 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 9.37 | |||||||||||
14 | Andry Harjakas Andry Harjakas ('03) | 03 | EST | 9.72 | |||||||||||
15 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 11.15 | |||||||||||
Karl-Hendrik Palu Karl-Hendrik Palu ('02) | 02 | EST | 8.26 | PB | |||||||||||
Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 8.42 | =PB | |||||||||||
Markus Anvelt Markus Anvelt ('02) | 02 | EST | 8.43 | SB | |||||||||||
Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 8.44 | ||||||||||||
Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 8.47 | PB | |||||||||||
Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 8.82 | ||||||||||||
Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 8.84 | PB | |||||||||||
D17 Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Albert Beilinson Albert Beilinson ('02) | 02 | EST | 2.00 | |||||||||||
2 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 1.80 | PB | ||||||||||
3 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 1.80 | |||||||||||
4 | Rasmus Virks Rasmus Virks ('03) | 03 | EST | 1.75 | |||||||||||
5 | Mairold Margus Mairold Margus ('02) | 02 | EST | 1.75 | |||||||||||
6 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 1.75 | SB | ||||||||||
6 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 1.75 | |||||||||||
8 | Oliver Pere Oliver Pere ('03) | 03 | EST | 1.75 | PB | ||||||||||
9 | Sander Statsenko Sander Statsenko ('03) | 03 | EST | 1.70 | |||||||||||
10 | Semjon Serov Semjon Serov ('02) | 02 | EST | 1.65 | |||||||||||
D17 Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 4.20 | |||||||||||
2 | Mikk Saarse Mikk Saarse ('02) | 02 | EST | 4.15 | |||||||||||
3 | Madis Kaare Madis Kaare ('03) | 03 | EST | 4.10 | SB | ||||||||||
4 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 3.80 | =PB | ||||||||||
5 | Margus Soosaar Margus Soosaar ('02) | 02 | EST | 3.50 | |||||||||||
6 | Andrei Bekker Andrei Bekker ('03) | 03 | EST | 3.50 | PB | ||||||||||
7 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 3.40 | |||||||||||
D17 Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 6.85 | PB | ||||||||||
2 | Hanno Tamm Hanno Tamm ('03) | 03 | EST | 6.58 | PB | ||||||||||
3 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 6.40 | PB | ||||||||||
4 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 6.38 | PB | ||||||||||
5 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 6.36 | SB | ||||||||||
6 | Keven Veiler Keven Veiler ('02) | 02 | EST | 6.22 | PB | ||||||||||
7 | Albert Beilinson Albert Beilinson ('02) | 02 | EST | 6.21 | |||||||||||
8 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 6.15 | |||||||||||
9 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 6.11 | |||||||||||
10 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 6.00 | PB | ||||||||||
10 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 6.00 | |||||||||||
12 | Lauri Leppik Lauri Leppik ('02) | 02 | EST | 5.94 | PB | ||||||||||
13 | Andry Harjakas Andry Harjakas ('03) | 03 | EST | 5.84 | PB | ||||||||||
14 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 5.76 | |||||||||||
15 | Kaspar Grauen Kaspar Grauen ('02) | 02 | EST | 5.69 | |||||||||||
16 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 5.66 | |||||||||||
17 | Karl-Martin Krapp Karl-Martin Krapp ('03) | 03 | EST | 5.52 | SB | ||||||||||
18 | Aleksei Stepanov Aleksei Stepanov ('02) | 02 | EST | 5.52 | |||||||||||
19 | Lauri Saart Lauri Saart ('03) | 03 | EST | 5.43 | |||||||||||
20 | Gleb Sokolov Gleb Sokolov ('03) | 03 | EST | 5.30 | |||||||||||
21 | Henri Ojaste Henri Ojaste ('03) | 03 | EST | 5.16 | PB | ||||||||||
22 | Torm Isok Torm Isok ('03) | 03 | EST | 4.67 | |||||||||||
D17 Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 13.24 | |||||||||||
2 | Stefan Rud Stefan Rud ('02) | 02 | EST | 12.69 | PB | ||||||||||
3 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 12.38 | |||||||||||
4 | Gleb Sokolov Gleb Sokolov ('03) | 03 | EST | 12.26 | PB | ||||||||||
5 | Kirill Korovkin Kirill Korovkin ('02) | 02 | EST | 12.18 | PB | ||||||||||
6 | Lauri Leppik Lauri Leppik ('02) | 02 | EST | 11.75 | |||||||||||
7 | Randar Vahtrik Randar Vahtrik ('03) | 03 | EST | 11.61 | PB | ||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Rasmus Roosleht Rasmus Roosleht ('02) | 02 | EST | 17.10 | |||||||||||
2 | Oskar Filip Tammik Oskar Filip Tammik ('02) | 02 | EST | 14.61 | SB | ||||||||||
3 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 14.55 | SB | ||||||||||
4 | Hannes Remmelgas Hannes Remmelgas ('03) | 03 | EST | 14.32 | |||||||||||
5 | Oskar Heinsaar Oskar Heinsaar ('02) | 02 | EST | 13.85 | |||||||||||
6 | Rasmus Virks Rasmus Virks ('03) | 03 | EST | 13.46 | |||||||||||
7 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 13.28 | |||||||||||
8 | Karlis Sipolainen Karlis Sipolainen ('02) | 02 | EST | 11.88 | |||||||||||
9 | Rhet Daniel Punt Rhet Daniel Punt ('03) | 03 | EST | 11.16 | |||||||||||
10 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 10.99 | |||||||||||
11 | Andreas Ek Andreas Ek ('03) | 03 | EST | 10.82 | PB | ||||||||||
P17 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Marit Kutman Marit Kutman ('03) | 03 | EST | 7.73 | |||||||||||
2 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 7.84 | =PB | ||||||||||
3 | Mariliis Kruve Mariliis Kruve ('03) | 03 | EST | 8.08 | PB | ||||||||||
4 | Grette-Ly Mäesalu Grette-Ly Mäesalu ('03) | 03 | EST | 8.09 | PB | ||||||||||
5 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 8.11 | |||||||||||
6 | Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 8.14 | PB | ||||||||||
7 | Valerija Zabavnikova Valerija Zabavnikova ('03) | 03 | EST | 8.17 | PB | ||||||||||
8 | Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 8.26 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
9 | Kätlin Koplus Kätlin Koplus ('03) | 03 | EST | 8.27 | =PB | ||||||||||
9 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 8.27 | PB | ||||||||||
9 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 8.27 | |||||||||||
12 | Gertrud Ansip Gertrud Ansip ('02) | 02 | EST | 8.30 | PB | ||||||||||
13 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 8.33 | PB | ||||||||||
14 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 8.34 | PB | ||||||||||
15 | Mia Marii Märks Mia Marii Märks ('02) | 02 | EST | 8.38 | SB | ||||||||||
16 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 8.42 | PB | ||||||||||
17 | Birgit Nõmmik Birgit Nõmmik ('02) | 02 | EST | 8.45 | PB | ||||||||||
18 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 8.47 | SB | ||||||||||
19 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 8.48 | SB | ||||||||||
20 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 8.50 | SB | ||||||||||
21 | Johanna Erikson Johanna Erikson ('02) | 02 | EST | 8.59 | PB | ||||||||||
22 | Kamilla Samson Kamilla Samson ('03) | 03 | EST | 8.68 | PB | ||||||||||
23 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 8.71 | PB | ||||||||||
24 | Leen Press Leen Press ('03) | 03 | EST | 8.87 | SB | ||||||||||
25 | Kristina Kuldner Kristina Kuldner ('03) | 03 | EST | 9.00 | |||||||||||
26 | Darja Leontjeva Darja Leontjeva ('02) | 02 | EST | 9.01 | PB | ||||||||||
27 | Trine Marie Varik Trine Marie Varik ('03) | 03 | EST | 9.10 | SB | ||||||||||
Marit Kutman Marit Kutman ('03) | 03 | EST | 7.88 | ||||||||||||
Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 7.96 | ||||||||||||
Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 8.11 | ||||||||||||
Mariliis Kruve Mariliis Kruve ('03) | 03 | EST | 8.12 | ||||||||||||
Grette-Ly Mäesalu Grette-Ly Mäesalu ('03) | 03 | EST | 8.14 | ||||||||||||
Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 8.16 | PB | |||||||||||
Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 8.19 | PB | |||||||||||
Valerija Zabavnikova Valerija Zabavnikova ('03) | 03 | EST | 8.19 | PB | |||||||||||
P17 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 24.84 | PB | ||||||||||
2 | Marit Kutman Marit Kutman ('03) | 03 | EST | 25.44 | |||||||||||
3 | Grette-Ly Mäesalu Grette-Ly Mäesalu ('03) | 03 | EST | 26.27 | PB | ||||||||||
4 | Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 26.49 | PB | ||||||||||
5 | Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 26.90 | PB | ||||||||||
6 | Mariliis Kruve Mariliis Kruve ('03) | 03 | EST | 27.05 | PB | ||||||||||
7 | Kätlin Koplus Kätlin Koplus ('03) | 03 | EST | 27.29 | PB | ||||||||||
8 | Liisbet Rümmel Liisbet Rümmel ('03) | 03 | EST | 27.30 | PB | ||||||||||
9 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 27.31 | PB | ||||||||||
10 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 27.61 | |||||||||||
11 | Stella Reinumägi Stella Reinumägi ('02) | 02 | EST | 27.97 | PB | ||||||||||
12 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 28.08 | PB | ||||||||||
13 | Kristin Hango Kristin Hango ('03) | 03 | EST | 28.18 | PB | ||||||||||
14 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 28.19 | PB | ||||||||||
15 | Johanna Erikson Johanna Erikson ('02) | 02 | EST | 28.50 | SB | ||||||||||
16 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 28.61 | |||||||||||
17 | Kamilla Samson Kamilla Samson ('03) | 03 | EST | 28.83 | |||||||||||
18 | Grete Berendsen Grete Berendsen ('03) | 03 | EST | 29.31 | PB | ||||||||||
19 | Sirelin Punt Sirelin Punt ('02) | 02 | EST | 29.52 | SB | ||||||||||
20 | Leen Press Leen Press ('03) | 03 | EST | 29.80 | PB | ||||||||||
21 | Carmen Pajuste Carmen Pajuste ('03) | 03 | EST | 30.08 | PB | ||||||||||
22 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 30.09 | SB | ||||||||||
23 | Kristina Kuldner Kristina Kuldner ('03) | 03 | EST | 30.13 | SB | ||||||||||
24 | Marta Malinina Marta Malinina ('03) | 03 | EST | 30.84 | PB | ||||||||||
25 | Uljana Bugrova Uljana Bugrova ('03) | 03 | EST | 32.20 | PB | ||||||||||
P17 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Juliana Demeštšenko Juliana Demeštšenko ('03) | 03 | EST | 58.85 | PB | ||||||||||
2 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 1:00.76 | PB | ||||||||||
3 | Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 1:02.94 | PB | ||||||||||
4 | Kristin Hango Kristin Hango ('03) | 03 | EST | 1:03.21 | PB | ||||||||||
5 | Laura Mõik Laura Mõik ('03) | 03 | EST | 1:03.24 | PB | ||||||||||
6 | Marite Mäesaar Marite Mäesaar ('02) | 02 | EST | 1:03.59 | SB | ||||||||||
7 | Kamilla-Amanda Kulakova Kamilla-Amanda Kulakova ('02) | 02 | EST | 1:03.93 | SB | ||||||||||
8 | Stella Reinumägi Stella Reinumägi ('02) | 02 | EST | 1:04.14 | SB | ||||||||||
9 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 1:05.04 | PB | ||||||||||
10 | Lotte Puusepp Lotte Puusepp ('03) | 03 | EST | 1:05.06 | PB | ||||||||||
11 | Karolin Rebane Karolin Rebane ('02) | 02 | EST | 1:05.74 | PB | ||||||||||
12 | Karmen Langi Karmen Langi ('02) | 02 | EST | 1:06.06 | PB | ||||||||||
13 | Liisbet Rümmel Liisbet Rümmel ('03) | 03 | EST | 1:07.01 | SB | ||||||||||
14 | Sirelin Punt Sirelin Punt ('02) | 02 | EST | 1:08.81 | SB | ||||||||||
15 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 1:09.21 | PB | ||||||||||
16 | Käroliina Kask Käroliina Kask ('03) | 03 | EST | 1:09.82 | SB | ||||||||||
17 | Anna-Marii Lette Anna-Marii Lette ('03) | 03 | EST | 1:12.51 | SB | ||||||||||
18 | Uljana Bugrova Uljana Bugrova ('03) | 03 | EST | 1:16.62 | PB | ||||||||||
P17 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Laura Mõik Laura Mõik ('03) | 03 | EST | 2:27.94 | PB | ||||||||||
2 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 2:28.45 | PB | ||||||||||
3 | Birgit Veldi Birgit Veldi ('02) | 02 | EST | 2:30.00 | |||||||||||
4 | Laura-Liisa Väli Laura-Liisa Väli ('03) | 03 | EST | 2:31.14 | PB | ||||||||||
5 | Lotte Puusepp Lotte Puusepp ('03) | 03 | EST | 2:33.21 | PB | ||||||||||
6 | Merily-Anett Hallik Merily-Anett Hallik ('02) | 02 | EST | 2:33.44 | PB | ||||||||||
7 | Marite Mäesaar Marite Mäesaar ('02) | 02 | EST | 2:33.47 | SB | ||||||||||
8 | Carolyna Helemets Carolyna Helemets ('03) | 03 | EST | 2:33.98 | PB | ||||||||||
9 | Alina Illipe Alina Illipe ('03) | 03 | IRL | 2:36.20 | PB | ||||||||||
10 | Karmen Kask Karmen Kask ('02) | 02 | EST | 2:37.07 | PB | ||||||||||
11 | Eneli Veltmann Eneli Veltmann ('02) | 02 | EST | 2:37.37 | |||||||||||
12 | Karmen Langi Karmen Langi ('02) | 02 | EST | 2:37.77 | |||||||||||
13 | Meribel Meitern Meribel Meitern ('03) | 03 | EST | 2:38.78 | |||||||||||
14 | Anna Liisa Kattai Anna Liisa Kattai ('03) | 03 | EST | 2:44.26 | PB | ||||||||||
15 | Sirli Põder Sirli Põder ('02) | 02 | EST | 2:52.56 | PB | ||||||||||
P17 1500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Christelle Vall Christelle Vall ('02) | 02 | EST | 4:59.56 | |||||||||||
2 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 5:06.37 | PB | ||||||||||
3 | Margaret Kalm Margaret Kalm ('03) | 03 | EST | 5:17.93 | PB | ||||||||||
4 | Birgit Veldi Birgit Veldi ('02) | 02 | EST | 5:20.79 | PB | ||||||||||
5 | Kelly Ehavee Kelly Ehavee ('02) | 02 | EST | 5:21.59 | PB | ||||||||||
6 | Vanessa Viiding Vanessa Viiding ('02) | 02 | EST | 5:22.48 | PB | ||||||||||
7 | Carolyna Helemets Carolyna Helemets ('03) | 03 | EST | 5:23.56 | PB | ||||||||||
8 | Merily-Anett Hallik Merily-Anett Hallik ('02) | 02 | EST | 5:24.36 | PB | ||||||||||
9 | Meribel Meitern Meribel Meitern ('03) | 03 | EST | 5:26.78 | PB | ||||||||||
10 | Eneli Veltmann Eneli Veltmann ('02) | 02 | EST | 5:28.90 | PB | ||||||||||
11 | Getriin Marii Lessing Getriin Marii Lessing ('03) | 03 | EST | 5:37.49 | PB | ||||||||||
12 | Karmen Kask Karmen Kask ('02) | 02 | EST | 5:59.15 | PB | ||||||||||
13 | Sirli Põder Sirli Põder ('02) | 02 | EST | 6:09.36 | PB | ||||||||||
14 | Liidia Koni Liidia Koni ('03) | 03 | EST | 6:31.63 | PB | ||||||||||
P17 60 m hæk 76.2 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 8.71 | PB | ||||||||||
2 | Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 8.76 | PB | ||||||||||
3 | Mariliis Kruve Mariliis Kruve ('03) | 03 | EST | 9.00 | PB | ||||||||||
4 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 9.12 | |||||||||||
5 | Marianne Kivi Marianne Kivi ('03) | 03 | EST | 9.21 | |||||||||||
6 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 9.32 | PB | ||||||||||
7 | Laura Lokotar Laura Lokotar ('03) | 03 | EST | 9.34 | |||||||||||
8 | Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 9.37 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende ? 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
9 | Kelly-Anete Koik Kelly-Anete Koik ('02) | 02 | EST | 9.41 | |||||||||||
10 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 9.46 | PB | ||||||||||
11 | Laura-Liisa Väli Laura-Liisa Väli ('03) | 03 | EST | 9.50 | |||||||||||
12 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 9.57 | |||||||||||
13 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 9.58 | PB | ||||||||||
14 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 9.75 | PB | ||||||||||
15 | Laura-Marii Tammiste Laura-Marii Tammiste ('02) | 02 | EST | 9.76 | |||||||||||
16 | Hele-Riin Vackermann Hele-Riin Vackermann ('02) | 02 | EST | 9.80 | |||||||||||
17 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 9.83 | |||||||||||
18 | Helena Kurjama Helena Kurjama ('03) | 03 | EST | 10.03 | PB | ||||||||||
19 | Nele Jõgeva Nele Jõgeva ('03) | 03 | EST | 10.21 | PB | ||||||||||
20 | Eliis-Maria Koit Eliis-Maria Koit ('02) | 02 | EST | 10.37 | |||||||||||
21 | Carmen Pajuste Carmen Pajuste ('03) | 03 | EST | 10.38 | PB | ||||||||||
22 | Leen Press Leen Press ('03) | 03 | EST | 10.58 | PB | ||||||||||
Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 8.79 | PB | |||||||||||
Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 8.87 | ||||||||||||
Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 9.00 | PB | |||||||||||
Mariliis Kruve Mariliis Kruve ('03) | 03 | EST | 9.06 | PB | |||||||||||
Marianne Kivi Marianne Kivi ('03) | 03 | EST | 9.15 | PB | |||||||||||
Laura Lokotar Laura Lokotar ('03) | 03 | EST | 9.25 | =PB | |||||||||||
Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 9.37 | PB | |||||||||||
Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 9.37 | PB | |||||||||||
P17 Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Neivelt Anna Neivelt ('03) | 03 | EST | 1.67 | PB | ||||||||||
2 | Kelly-Anete Koik Kelly-Anete Koik ('02) | 02 | EST | 1.67 | |||||||||||
3 | Nele Jõgeva Nele Jõgeva ('03) | 03 | EST | 1.64 | |||||||||||
4 | Sofia Marlene Haug Sofia Marlene Haug ('02) | 02 | EST | 1.64 | |||||||||||
5 | Laura-Marii Tammiste Laura-Marii Tammiste ('02) | 02 | EST | 1.64 | |||||||||||
6 | Annabel Moor Annabel Moor ('03) | 03 | EST | 1.61 | |||||||||||
7 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 1.61 | PB | ||||||||||
8 | Laura-Liisa Väli Laura-Liisa Väli ('03) | 03 | EST | 1.58 | |||||||||||
8 | Eliis-Maria Koit Eliis-Maria Koit ('02) | 02 | EST | 1.58 | SB | ||||||||||
10 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 1.55 | PB | ||||||||||
10 | Laura Lokotar Laura Lokotar ('03) | 03 | EST | 1.55 | |||||||||||
12 | Eleriin Hirv Eleriin Hirv ('03) | 03 | EST | 1.55 | SB | ||||||||||
13 | Hanna Väät Hanna Väät ('02) | 02 | EST | 1.50 | |||||||||||
13 | Merit Mäekalle Merit Mäekalle ('03) | 03 | EST | 1.50 | |||||||||||
13 | Kristin Lepp Kristin Lepp ('02) | 02 | EST | 1.50 | SB | ||||||||||
16 | Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 1.50 | |||||||||||
P17 Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marianne Kivi Marianne Kivi ('03) | 03 | EST | 3.40 | |||||||||||
2 | Caroline Lehes Caroline Lehes ('02) | 02 | EST | 3.35 | PB | ||||||||||
3 | Marion Köhler Marion Köhler ('03) | 03 | EST | 3.20 | PB | ||||||||||
4 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 3.10 | |||||||||||
5 | Eliis-Maria Koit Eliis-Maria Koit ('02) | 02 | EST | 2.70 | =SB | ||||||||||
6 | Merit Mäekalle Merit Mäekalle ('03) | 03 | EST | 2.20 | |||||||||||
P17 Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 5.43 | PB | ||||||||||
2 | Laura Lokotar Laura Lokotar ('03) | 03 | EST | 5.30 | |||||||||||
3 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 5.27 | |||||||||||
4 | Kelly-Anete Koik Kelly-Anete Koik ('02) | 02 | EST | 5.25 | PB | ||||||||||
5 | Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 5.22 | |||||||||||
6 | Elis Viilol Elis Viilol ('03) | 03 | EST | 5.21 | SB | ||||||||||
7 | Valerija Zabavnikova Valerija Zabavnikova ('03) | 03 | EST | 5.21 | PB | ||||||||||
8 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 5.16 | |||||||||||
9 | Liia Bondarenko Liia Bondarenko ('03) | 03 | EST | 5.04 | |||||||||||
10 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 5.01 | |||||||||||
11 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 4.99 | |||||||||||
12 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 4.95 | SB | ||||||||||
13 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 4.92 | |||||||||||
14 | Grete Reiman Grete Reiman ('02) | 02 | EST | 4.86 | =PB | ||||||||||
15 | Helena Kurjama Helena Kurjama ('03) | 03 | EST | 4.85 | |||||||||||
16 | Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 4.83 | |||||||||||
17 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 4.81 | |||||||||||
18 | Hele-Riin Vackermann Hele-Riin Vackermann ('02) | 02 | EST | 4.79 | PB | ||||||||||
19 | Mia Marii Märks Mia Marii Märks ('02) | 02 | EST | 4.78 | |||||||||||
20 | Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 4.77 | |||||||||||
21 | Dorian Raja Dorian Raja ('02) | 02 | EST | 4.74 | |||||||||||
22 | Karolin Rebane Karolin Rebane ('02) | 02 | EST | 4.72 | |||||||||||
23 | Anna Kottel Anna Kottel ('03) | 03 | EST | 4.67 | SB | ||||||||||
24 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 4.66 | |||||||||||
25 | Marion Köhler Marion Köhler ('03) | 03 | EST | 4.61 | |||||||||||
26 | Kamilla Samson Kamilla Samson ('03) | 03 | EST | 4.59 | |||||||||||
27 | Elisabeth Pae Elisabeth Pae ('03) | 03 | EST | 4.59 | PB | ||||||||||
28 | Merit Mäekalle Merit Mäekalle ('03) | 03 | EST | 4.53 | |||||||||||
29 | Käroliina Kask Käroliina Kask ('03) | 03 | EST | 4.50 | |||||||||||
30 | Brit Maripuu Brit Maripuu ('03) | 03 | EST | 4.36 | |||||||||||
31 | Valerija Paskidova Valerija Paskidova ('03) | 03 | EST | 4.36 | SB | ||||||||||
32 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 4.30 | SB | ||||||||||
33 | Darja Leontjeva Darja Leontjeva ('02) | 02 | EST | 4.27 | SB | ||||||||||
34 | Kristin Hango Kristin Hango ('03) | 03 | EST | 4.10 | |||||||||||
35 | Trine Marie Varik Trine Marie Varik ('03) | 03 | EST | 3.91 | SB | ||||||||||
P17 Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Maria Dudareva Maria Dudareva ('02) | 02 | EST | 11.76 | SB | ||||||||||
2 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 11.41 | =PB | ||||||||||
3 | Valerija Paskidova Valerija Paskidova ('03) | 03 | EST | 11.31 | PB | ||||||||||
4 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 11.23 | PB | ||||||||||
5 | Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 11.01 | |||||||||||
6 | Ksenia Oleinik Ksenia Oleinik ('03) | 03 | EST | 10.93 | SB | ||||||||||
7 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 10.71 | PB | ||||||||||
8 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 10.51 | |||||||||||
9 | Marta Malinina Marta Malinina ('03) | 03 | EST | 10.21 | SB | ||||||||||
10 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 10.21 | |||||||||||
11 | Anna Liisa Kattai Anna Liisa Kattai ('03) | 03 | EST | 9.78 | SB | ||||||||||
12 | Anna Golubõhh Anna Golubõhh ('02) | 02 | EST | 9.65 | |||||||||||
13 | Liidia Koni Liidia Koni ('03) | 03 | EST | 9.61 | |||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Gertu Küttmann Gertu Küttmann ('02) | 02 | EST | 13.97 | PB | ||||||||||
2 | Kelly Heinpõld Kelly Heinpõld ('03) | 03 | EST | 13.64 | |||||||||||
3 | Marleen Jauk Marleen Jauk ('02) | 02 | EST | 12.94 | PB | ||||||||||
4 | Mariliis Lääniste Mariliis Lääniste ('03) | 03 | EST | 12.71 | |||||||||||
5 | Katre Marit Liiv Katre Marit Liiv ('02) | 02 | EST | 12.46 | |||||||||||
6 | Ksenia Oleinik Ksenia Oleinik ('03) | 03 | EST | 12.42 | |||||||||||
7 | Annabel Alliksaar Annabel Alliksaar ('02) | 02 | EST | 11.84 | |||||||||||
8 | Eleriin Hirv Eleriin Hirv ('03) | 03 | EST | 11.63 | |||||||||||
9 | Alexandra Heleri Lipp Alexandra Heleri Lipp ('02) | 02 | EST | 11.54 | |||||||||||
10 | Uljana Kotegova Uljana Kotegova ('03) | 03 | EST | 11.20 | |||||||||||
11 | Doris Nurk Doris Nurk ('03) | 03 | EST | 10.84 | PB | ||||||||||
12 | Gettlin Kell Gettlin Kell ('02) | 02 | EST | 10.80 | |||||||||||
13 | Liis Kristiin Kutsar Liis Kristiin Kutsar ('03) | 03 | EST | 10.55 | |||||||||||
14 | Meliina Moppel Meliina Moppel ('02) | 02 | EST | 10.50 | PB | ||||||||||
15 | Keity-Liina Kallas Keity-Liina Kallas ('03) | 03 | EST | 10.39 | PB | ||||||||||
16 | Johanna Erikson Johanna Erikson ('02) | 02 | EST | 10.33 | |||||||||||
17 | Elisa Annamaa Elisa Annamaa ('02) | 02 | EST | 10.19 | |||||||||||
18 | Milana Efimova Milana Efimova ('03) | 03 | EST | 10.08 | SB | ||||||||||
19 | Kärt Trinity Sillaots Kärt Trinity Sillaots ('03) | 03 | EST | 10.03 | |||||||||||
20 | Laura Lokotar Laura Lokotar ('03) | 03 | EST | 9.91 | |||||||||||
21 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 9.77 | SB | ||||||||||
22 | Anna-Marii Lette Anna-Marii Lette ('03) | 03 | EST | 9.72 | PB | ||||||||||
23 | Valerija Mazeina Valerija Mazeina ('03) | 03 | EST | 9.48 | |||||||||||
24 | Ksenija Povilaites Ksenija Povilaites ('03) | 03 | EST | 9.31 |