M 100 m Vind: -1.5 Finale A Finale | Vind: -1.5 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 10.54 | |||||||||||
2 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 10.65 | SB | ||||||||||
3 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 10.69 | |||||||||||
4 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 10.69 | SB | |||||||||||
5 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 10.77 | |||||||||||
6 | Daniel Clarke Daniel Clarke ('97) | 97 | JAM | 10.81 | SB | ||||||||||
7 | John Kendrick John Kendrick | USA | 11.09 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Amir Willis Amir Willis | 00 | USA | 10.83 | PB | ||||||||||
2 | Malcom Briley Malcom Briley | 00 | USA | 10.89 | PB | ||||||||||
3 | Joe Gauthier Joe Gauthier | USA | 10.90 | ||||||||||||
4 | Terrell Bradford Terrell Bradford | USA | 10.91 | ||||||||||||
5 | Reece Pontious Reece Pontious | USA | 10.95 | SB | |||||||||||
Finale C Vind: -2.3 | Vind: -2.3 | ||||||||||||||
1 | Treyshon Malone Treyshon Malone ('96) | 96 | USA | 10.83 | |||||||||||
2 | Andrew Davis Andrew Davis | 00 | USA | 11.02 | |||||||||||
3 | Omari Williams Omari Williams | USA | 11.04 | ||||||||||||
M 200 m Vind: -0.6 Finale A Finale | Vind: -0.6 | ||||||||||||||
1 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 21.31 | SB | ||||||||||
2 | Jake Ulrich Jake Ulrich ('98) | 98 | USA | 21.32 | PB | ||||||||||
3 | Kent Harris Kent Harris | USA | 21.76 | ||||||||||||
4 | Faris Babineaux Faris Babineaux | USA | 21.80 | ||||||||||||
5 | Evan Singletary Evan Singletary | USA | 21.85 | PB | |||||||||||
6 | Alex Brosseau Alex Brosseau | USA | 21.87 | PB | |||||||||||
7 | Joe Gauthier Joe Gauthier | USA | 21.88 | PB | |||||||||||
8 | Jace Marx Jace Marx ('96) | 96 | USA | 22.12 | |||||||||||
Finale B Vind: -1.1 | Vind: -1.1 | ||||||||||||||
1 | Hamza Naveed Hamza Naveed | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
2 | Ben Hibbert Ben Hibbert ('97) | 97 | USA | 21.92 | SB | ||||||||||
3 | Aleksi Rösler Aleksi Rösler ('96) | 96 | GER | 22.01 | PB | ||||||||||
Finale C Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Andre Butt Andre Butt | USA | 22.04 | PB | |||||||||||
2 | Paul Resong Paul Resong | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Parker Caston Parker Caston ('98) | 98 | USA | 47.87 | SB | ||||||||||
2 | Aleksi Rösler Aleksi Rösler ('96) | 96 | GER | 48.21 | |||||||||||
3 | Jacob Richter Jacob Richter | USA | 48.28 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Tremaine McAdams Tremaine McAdams | USA | 48.70 | SB | |||||||||||
2 | Jacob Rodin Jacob Rodin | USA | 48.78 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | JT Butler JT Butler | USA | 48.90 | PB | |||||||||||
3 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 49.46 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
2 | Tyler Gurchiek Tyler Gurchiek | USA | 51.31 | ||||||||||||
3 | Jack Vetsch Jack Vetsch | USA | 53.89 | ||||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:50.93 | SB | |||||||||||
2 | Daniel Garz Daniel Garz | USA | 1:52.24 | SB | |||||||||||
3 | Derek Boekelheide Derek Boekelheide | USA | 1:52.74 | PB | |||||||||||
4 | Mario Ramirez Mario Ramirez | USA | 1:52.93 | ||||||||||||
5 | Braeden Kraft Braeden Kraft | USA | 1:53.52 | ||||||||||||
6 | Justin Janke Justin Janke ('98) | 98 | USA | 1:53.72 | |||||||||||
7 | Nicholas Mullineux Perrault Nicholas Mullineux Perrault | USA | 1:54.98 | SB | |||||||||||
8 | Riley Bauer Riley Bauer | USA | 1:55.56 | ||||||||||||
9 | Patrick Higgins Patrick Higgins | USA | 1:55.67 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 1:54.42 | PB | ||||||||||
2 | Chase Lovercheck Chase Lovercheck | USA | 1:54.95 | PB | |||||||||||
3 | Jack Sloan Jack Sloan | USA | 1:55.49 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Tom Breuckman Tom Breuckman | USA | 1:55.02 | PB | |||||||||||
2 | Logan Schaefer Logan Schaefer | USA | 1:55.70 | PB | |||||||||||
3 | Cooper Jackson Cooper Jackson | USA | 1:55.91 | SB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Nick Johnson Nick Johnson ('97) | 97 | USA | 13.77 | PB | ||||||||||
2 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.87 | PB | ||||||||||
3 | Rami Gharsalli Rami Gharsalli ('93) | 93 | TUN | 14.04 | SB | ||||||||||
4 | Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | 14.08 | SB | ||||||||||
5 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 14.10 | PB | ||||||||||
6 | Jehue Gordon Jehue Gordon ('91) | 91 | TTO | 14.12 | SB | ||||||||||
7 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 14.48 | SB | ||||||||||
8 | Asa Allen Asa Allen | USA | 14.48 | SB | |||||||||||
9 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 14.54 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Derreck Affor Derreck Affor | USA | 13.87 | PB | |||||||||||
2 | Devon Alvarado Devon Alvarado ('98) | 98 | USA | 14.46 | |||||||||||
3 | Treyshon Malone Treyshon Malone ('96) | 96 | USA | 14.52 | PB | ||||||||||
4 | Jace Roundtree Jace Roundtree ('98) | 98 | USA | 14.56 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Andre Butt Andre Butt | USA | 14.57 | w | |||||||||||
5 | Jonathan Broadhead Jonathan Broadhead | USA | 15.55 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
2 | Jack Vetsch Jack Vetsch | USA | 15.47 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robert Hatch Robert Hatch | 00 | USA | 52.33 | PB | ||||||||||
2 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 52.78 | SB | ||||||||||
3 | Justin Alexander Justin Alexander ('97) | 97 | USA | 53.80 | |||||||||||
4 | Mccade Johnson Mccade Johnson | USA | 54.34 | SB | |||||||||||
5 | Dan Deblieck Dan Deblieck | USA | 54.37 | ||||||||||||
6 | Dylan Hochbein Dylan Hochbein | USA | 54.51 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 54.05 | PB | |||||||||||
2 | Habib Jallow Habib Jallow | USA | 54.28 | ||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Cook Chris Cook | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Peyton Fredrickson Peyton Fredrickson ('96) | 96 | USA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 2.07 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Travis Larson Travis Larson | USA | 2.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Deshonn Brown Deshonn Brown | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jack Durst Jack Durst ('99) | 99 | USA | 2.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Austin Wolf Austin Wolf | USA | 2.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Isaiah Rucker Isaiah Rucker | USA | 2.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Gurchiek Tyler Gurchiek | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jack Vetsch Jack Vetsch | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dylan Bell Dylan Bell ('93) | 93 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Pater Kyle Pater ('94) | 94 | USA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Fancey Michael Fancey | USA | 5.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Chadwick Michael Chadwick ('99) | 99 | USA | 5.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tyler Fraker Tyler Fraker | USA | 5.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 5.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | 5.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cole Wigal Cole Wigal | USA | 5.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nick Johnson Nick Johnson ('98) | 98 | USA | 5.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 4.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Colin Borner Colin Borner | USA | 4.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Greg Skage Greg Skage | 00 | USA | 4.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 4.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Matt Keim Matt Keim | USA | 4.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kaleb Ellis Kaleb Ellis | USA | 4.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Ethan Gardner Ethan Gardner | USA | 4.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kyle Brown Kyle Brown | USA | 4.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Sean McClellan Sean McClellan | USA | 4.76 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Nick Krella Nick Krella | USA | 4.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Bai Aiello Bai Aiello | USA | 4.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Noah Shafer Noah Shafer | USA | 4.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 7.60 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brandon Lewis Brandon Lewis | USA | 7.21 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alec Richardson Alec Richardson | USA | 7.07 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Quintin Porterfield Quintin Porterfield | USA | 7.05 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tre Manning Tre Manning | USA | 7.01 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brandon Hochbein Brandon Hochbein | USA | 6.93 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('97) | 97 | USA | 14.82 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mathieu Kabwakantanda Tshani Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97) | 97 | FRA | 14.55 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kelle'mon Hinton Kelle'mon Hinton | USA | 14.49 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ahmed Mohamed Ahmed Mohamed | USA | 14.44 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Clint Meyer Clint Meyer ('98) | 98 | USA | 18.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 17.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Knight Jake Knight | USA | 17.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 17.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | 17.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 17.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jake Arnold Jake Arnold | USA | 17.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Colby Stinson Colby Stinson | USA | 17.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Harrison Gould Harrison Gould | USA | 16.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tavi Kamarullah Tavi Kamarullah | USA | 16.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Quesenberry Michael Quesenberry | USA | 16.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Austin Carter Austin Carter | USA | 16.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Noah Huber Noah Huber | USA | 16.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 56.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Austin Glynn Austin Glynn | USA | 55.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charlie Vernoy Charlie Vernoy | USA | 55.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 55.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 55.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jake Knight Jake Knight | USA | 54.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 53.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jackson Morris Jackson Morris ('99) | 99 | USA | 52.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Colton Paller Colton Paller | USA | 52.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 52.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Armon Hunter Armon Hunter | USA | 52.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Adam Dawson Adam Dawson ('98) | 98 | USA | 52.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brent Yeakey Brent Yeakey | USA | 51.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Josh Carr Josh Carr | USA | 50.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sebastian Coleman Sebastian Coleman ('99) | 99 | USA | 50.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Drake Brennan Drake Brennan | USA | 50.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 50.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kino Dunkley Kino Dunkley ('96) | 96 | JAM | 50.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Karl Sralla Karl Sralla ('97) | 97 | SWE | 50.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 64.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 64.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicholas Hudson Nicholas Hudson | USA | 63.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob Slate Jacob Slate | USA | 62.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Max Lydum Max Lydum ('96) | 96 | USA | 62.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amani Brown Amani Brown ('95) | 95 | USA | 61.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Austin Glynn Austin Glynn | USA | 61.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kirk Unland Kirk Unland ('98) | 98 | USA | 60.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Parker Spearman Parker Spearman | USA | 66.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Travis Toliver Travis Toliver ('96) | 96 | USA | 56.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Armand Khan Armand Khan ('97) | 97 | GER | 53.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brandon Hochbein Brandon Hochbein | USA | 49.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: -0.8 Finale A Finale | Vind: -0.8 | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 11.61 | |||||||||||
2 | Ebony McClendon Ebony McClendon | USA | 11.88 | SB | |||||||||||
3 | Kristi Castlin Kristi Castlin ('88) | 88 | USA | 11.95 | SB | ||||||||||
4 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 12.07 | ||||||||||||
5 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 12.10 | |||||||||||
6 | Samara Spencer Samara Spencer ('96) | 96 | JAM | 12.27 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: -1.5 | Vind: -1.5 | ||||||||||||||
1 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 11.65 | PB | ||||||||||
2 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 11.98 | =PB | |||||||||||
3 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 12.16 | |||||||||||
K 200 m Vind: -2.1 Finale A Finale | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
1 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 23.81 | PB | ||||||||||
2 | Ebony McClendon Ebony McClendon | USA | 24.06 | SB | |||||||||||
3 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 24.52 | SB | |||||||||||
4 | Madison Golden Madison Golden | USA | 24.68 | SB | |||||||||||
5 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 24.72 | ||||||||||||
6 | Kristi Castlin Kristi Castlin ('88) | 88 | USA | 24.74 | SB | ||||||||||
7 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 25.07 | |||||||||||
Finale B Vind: -1.0 | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Shalee Reynolds Shalee Reynolds | USA | 24.92 | PB | |||||||||||
3 | Aulane Mpouli Aulane Mpouli | USA | 25.19 | PB | |||||||||||
Finale D Vind: -1.9 | Vind: -1.9 | ||||||||||||||
4 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 27.04 | PB | |||||||||||
Finale E Vind: -1.1 | Vind: -1.1 | ||||||||||||||
1 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 25.84 | ||||||||||||
5 | Erica Benson Erica Benson | USA | 26.24 | ||||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jasmine Blocker Jasmine Blocker ('92) | 92 | USA | 51.61 | SB | ||||||||||
2 | Kendall Baisden Kendall Baisden ('95) | 95 | USA | 53.94 | SB | ||||||||||
3 | Lena Kandissounon Lena Kandissounon ('98) | 98 | FRA | 54.11 | PB | ||||||||||
4 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 54.74 | PB | |||||||||||
5 | Alyssa Lind Alyssa Lind | USA | 55.59 | PB | |||||||||||
6 | Aurelie Chaboudez Aurelie Chaboudez ('93) | 93 | FRA | 56.04 | SB | ||||||||||
7 | Danielle Thompson Danielle Thompson ('98) | 98 | JAM | 56.38 | PB | ||||||||||
8 | Bailey Lack Bailey Lack | USA | 56.78 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Brianna Gilchrist Brianna Gilchrist | USA | 55.75 | PB | |||||||||||
2 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 56.34 | PB | |||||||||||
3 | Morgan Parzych Morgan Parzych | USA | 56.69 | SB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kaili Keefe Kaili Keefe | USA | 2:09.76 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Anderson Jordan Anderson ('93) | 93 | USA | 2:10.14 | |||||||||||
3 | Erica Eades Erica Eades | USA | 2:12.93 | ||||||||||||
4 | Grace Victor Grace Victor ('97) | 97 | AUS | 2:13.25 | SB | ||||||||||
5 | Jasmyne Cooper Jasmyne Cooper | USA | 2:13.52 | ||||||||||||
6 | Lindsay Putnam Lindsay Putnam | USA | 2:13.58 | PB | |||||||||||
7 | Anitha Graves Anitha Graves | USA | 2:14.59 | SB | |||||||||||
Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Solana Quistorff Solana Quistorff | USA | 2:14.06 | PB | |||||||||||
2 | Emily Sessa Emily Sessa | USA | 2:15.07 | PB | |||||||||||
6 | Sonsoles Barba Sonsoles Barba ('98) | 98 | ESP | 2:17.23 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Bridgette Owens Bridgette Owens ('92) | 92 | USA | 13.03 | SB | ||||||||||
2 | Erica Bougard Erica Bougard ('93) | 93 | USA | 13.11 | SB | ||||||||||
3 | Karelle Edwards Karelle Edwards ('90) | 90 | CAN | 13.26 | SB | ||||||||||
4 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.31 | SB | |||||||||||
5 | Sasha Wallace Sasha Wallace ('95) | 95 | USA | 13.38 | |||||||||||
6 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 13.55 | ||||||||||||
7 | Annie Kunz Annie Kunz ('93) | 93 | USA | 13.66 | |||||||||||
8 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | USA | 13.67 | |||||||||||
9 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 13.74 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||||||||
1 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 13.90 | w | ||||||||||
2 | Mychal Robinson Mychal Robinson | USA | 13.96 | w | |||||||||||
3 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 14.07 | w | |||||||||||
4 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 14.18 | w | |||||||||||
5 | Imani Jones Imani Jones | USA | 14.29 | w | |||||||||||
6 | Britny Kerr Britny Kerr ('97) | 97 | JAM | 14.45 | w | ||||||||||
Finale C Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||||||||
1 | Erin McGuire Erin McGuire | USA | 14.40 | w | |||||||||||
2 | Melanee Williams Melanee Williams | USA | 14.41 | w | |||||||||||
4 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 14.66 | w | |||||||||||
5 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 14.95 | w | ||||||||||
Finale D Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
4 | Erica Benson Erica Benson | USA | 15.46 | ||||||||||||
5 | Aulane Mpouli Aulane Mpouli | USA | 15.48 | ||||||||||||
7 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 15.49 | PB | |||||||||||
8 | Rebecca Thareek Rebecca Thareek | USA | 17.19 | ||||||||||||
Finale E Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
2 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 16.75 | PB | |||||||||||
3 | Dominique Butler Dominique Butler | USA | 17.05 | ||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | De'Andreah Young De'Andreah Young ('96) | 96 | USA | 58.90 | SB | ||||||||||
2 | Haley Lubow Haley Lubow | USA | 1:00.42 | PB | |||||||||||
3 | Sara Foster Sara Foster | 00 | USA | 1:00.49 | PB | ||||||||||
4 | Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | 1:01.26 | |||||||||||
5 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 1:01.30 | |||||||||||
6 | Dímitra Gnafáki Dímitra Gnafáki ('97) | 97 | GRE | 1:01.43 | SB | ||||||||||
7 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 1:03.32 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ami Njadoe Ami Njadoe | USA | 1:02.07 | PB | |||||||||||
2 | Alex Curtis Alex Curtis | USA | 1:03.01 | PB | |||||||||||
3 | Mia Grasso Mia Grasso | USA | 1:03.09 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
3 | Davina Pham Davina Pham | USA | 1:07.97 | ||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Diana Acholonu Diana Acholonu | USA | 1.72 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Cassie Ackemann Cassie Ackemann ('99) | 99 | USA | 1.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Riley Cooks Riley Cooks ('93) | 93 | USA | 1.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maike Anstett Maike Anstett ('97) | 97 | GER | 1.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Erica Benson Erica Benson | USA | 1.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 1.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Rebecca Thareek Rebecca Thareek | USA | 1.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Megan Clark Megan Clark ('94) | 94 | USA | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kimberly Peterson Kimberly Peterson | USA | 4.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nocona Swindell Nocona Swindell | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kennedy Krueger Kennedy Krueger | USA | 3.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyley Foster Kyley Foster | USA | 4.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Deidra Marrison Deidra Marrison | 00 | USA | 4.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amy Bell Amy Bell ('96) | 96 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mikayla Johnson Mikayla Johnson | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Katelyn Frost Katelyn Frost ('97) | 97 | USA | 3.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Landon Kemp Landon Kemp ('98) | 98 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 3.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abby Helminiak Abby Helminiak | USA | 3.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Myka Steinbeisser Myka Steinbeisser ('99) | 99 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Josephina Wright Josephina Wright | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Amber Mallet Amber Mallet | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Emily Coombs Emily Coombs ('99) | 99 | USA | 3.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Samantha Raines Samantha Raines | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Molly Scharmann Molly Scharmann ('97) | 97 | USA | 3.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Klara Lyon Klara Lyon | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 3.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Tory Edwards Tory Edwards | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Erika Willis Erika Willis ('01) | 01 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jessica Swannack Jessica Swannack ('98) | 98 | GBR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Erika Kinsey Erika Kinsey ('88) | 88 | SWE | 6.47 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Meagan Blair Meagan Blair | USA | 6.01 | +0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 5.99 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | USA | 5.96 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 5.88 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jodi Lipp Jodi Lipp ('99) | 99 | USA | 5.81 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 5.80 | +0.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samara Spencer Samara Spencer ('96) | 96 | JAM | 5.79 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 5.78 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Armoni Brown Armoni Brown | 00 | USA | 5.74 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 5.73 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Zoí Balamoúti Zoí Balamoúti | 00 | GRE | 5.40 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sara Foster Sara Foster | 00 | USA | 5.36 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 5.33 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Rebecca Thareek Rebecca Thareek | USA | 5.13 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 12.99 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.54 | -0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ty Wallace Ty Wallace ('98) | 98 | USA | 12.34 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Meagan Blair Meagan Blair | USA | 12.05 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dominique Butler Dominique Butler | USA | 11.70 | +1.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 16.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 15.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 15.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brandy Williams Brandy Williams ('97) | 97 | USA | 15.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 15.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 14.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 14.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Paris Flenoy Paris Flenoy | USA | 14.38 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Annie Kunz Annie Kunz ('93) | 93 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 14.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 14.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ronna Stone Ronna Stone | USA | 14.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chrisshnay Brown Chrisshnay Brown ('97) | 97 | USA | 13.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Olivia Snyder Olivia Snyder | USA | 13.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sydney Guthrie-Baker Sydney Guthrie-Baker | USA | 13.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 13.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Alexa Dragone Alexa Dragone | USA | 13.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 13.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jessica Molina Jessica Molina ('98) | 98 | ECU | 13.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 13.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Elizabeth Akindele Elizabeth Akindele | USA | 13.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Allison Lardy Allison Lardy | USA | 13.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Hadassah Ward Hadassah Ward | USA | 13.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Daniella Murchison Daniella Murchison ('97) | 97 | USA | 13.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Emma Gilbert Emma Gilbert | USA | 13.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Addyson Smith Addyson Smith | USA | 13.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rachel Dincoff Rachel Dincoff ('93) | 93 | USA | 58.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shadae Lawrence Shadae Lawrence ('95) | 95 | JAM | 56.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 54.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 53.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 52.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 51.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 51.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hanna Barton Hanna Barton | USA | 49.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sable Lohmeier Sable Lohmeier | USA | 49.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | 49.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Haley Walker Haley Walker | USA | 48.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 48.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ronna Stone Ronna Stone | USA | 47.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Destinee Rose-Haas Destinee Rose-Haas ('98) | 98 | USA | 47.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 46.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 46.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Brianna Villanueva Brianna Villanueva | USA | 46.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kasie Vollmer Kasie Vollmer | USA | 45.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kaitlin Krouse Kaitlin Krouse ('96) | 96 | USA | 45.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Holly Houston Holly Houston ('98) | 98 | USA | 45.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 44.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Bristol O'Connor Bristol O'Connor | USA | 44.33 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Olivia Snyder Olivia Snyder | USA | 43.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Cosette Stellern Cosette Stellern | USA | 43.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Samantha Ponds Samantha Ponds | USA | 42.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Donna Borer Donna Borer | USA | 42.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Addisyn Peacock Addisyn Peacock | USA | 42.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 63.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 63.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 62.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Molli Detloff Molli Detloff ('96) | 96 | USA | 61.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hana Feilzer Hana Feilzer ('96) | 96 | USA | 61.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 60.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 59.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 59.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 58.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 57.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 57.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 57.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Taniya Mitchell Taniya Mitchell | USA | 56.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Aoife Martin Aoife Martin ('97) | 97 | USA | 55.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lexi Stein-McAndrew Lexi Stein-McAndrew | USA | 54.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Makala Keefe Makala Keefe | USA | 54.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Madison Doepker Madison Doepker | USA | 54.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Delany Hall Delany Hall | USA | 46.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Margaret Nelson Margaret Nelson | USA | 45.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordynn Slater Jordynn Slater | USA | 45.03 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amber Hunsaker Amber Hunsaker | USA | 44.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kindel Bailey Kindel Bailey | USA | 43.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sydnee Muhlestein Sydnee Muhlestein | USA | 42.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kayli Farmer Kayli Farmer ('96) | 96 | USA | 42.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emma Chappell Emma Chappell | USA | 42.29 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 29.94 | ||||||||||||
|