M Spydkast 500 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arpo Vahula Arpo Vahula ('08) | 08 | EST | 23.34 | PB | ||||||
K 100 m 9.7. Vind: +0.2 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +0.2 | ||||||||
Stella Sohvi Altmets Stella Sohvi Altmets ('01) | 01 | EST | 13.12 | PB | ||||||
Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 13.32 | |||||||
K 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
Pritne Lember Pritne Lember ('01) | 01 | EST | 1:01.06 | PB | ||||||
Ketrin Koppel Ketrin Koppel ('08) | 08 | EST | 1:08.87 | PB | ||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 10.7. Vind: -1.2 Finale A Finale | 10.7. | Vind: -1.2 | ||||||||
Pritne Lember Pritne Lember ('01) | 01 | EST | 15.45 | PB | ||||||
K Trespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 11.19 | +1.5 | PB | |||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
Jane Lember Jane Lember ('01) | 01 | EST | 9.82 | PB | ||||||
D17 100 m 9.7. Vind: +1.7 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 11.08 | PB | |||||
2 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 11.27 | PB | |||||
3 | Kaspar Grauen Kaspar Grauen ('02) | 02 | EST | 11.32 | PB | |||||
4 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 11.37 | PB | |||||
5 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 11.38 | ||||||
6 | Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 11.47 | PB | |||||
7 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 11.67 | SB | |||||
8 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 11.87 | SB | |||||
9 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 11.87 | w | |||||
10 | Kristofer Vilhelm Viet Kristofer Vilhelm Viet ('03) | 03 | EST | 11.90 | w | |||||
11 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 11.90 | w | |||||
12 | Erko Räiss Erko Räiss ('03) | 03 | EST | 11.91 | w | |||||
13 | Hugo Kallaste Hugo Kallaste ('02) | 02 | EST | 11.94 | w | |||||
14 | Rasmus Käsper Rasmus Käsper ('02) | 02 | EST | 12.07 | w | |||||
15 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 12.11 | w | |||||
16 | Kris Markus Aaslaid Kris Markus Aaslaid ('03) | 03 | EST | 12.16 | w | |||||
17 | Sander Statsenko Sander Statsenko ('03) | 03 | EST | 12.20 | w | |||||
18 | Albert Beilinson Albert Beilinson ('02) | 02 | EST | 12.23 | w | |||||
19 | Kirill Nikiforov Kirill Nikiforov ('03) | 03 | EST | 12.28 | w | |||||
20 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 12.31 | w | |||||
21 | Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 12.31 | w | |||||
22 | Andreas Toomas Kuusk Andreas Toomas Kuusk ('02) | 02 | EST | 12.40 | w | |||||
23 | Randar Vahtrik Randar Vahtrik ('03) | 03 | EST | 12.46 | w | |||||
24 | Erkki Pähn Erkki Pähn ('03) | 03 | EST | 12.64 | w | |||||
25 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 12.77 | w | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: +2.9 | 9.7. | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Kristjan Markus Eelmaa Kristjan Markus Eelmaa ('02) | 02 | EST | 11.25 | w | q | ||||
2 | Kaspar Grauen Kaspar Grauen ('02) | 02 | EST | 11.45 | w | q | ||||
3 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 11.46 | w | q | ||||
4 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 11.59 | w | q | ||||
5 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 11.64 | w | q | ||||
6 | Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 11.65 | w | q | ||||
7 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 11.69 | w | q | ||||
8 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 11.74 | w | q | ||||
D17 200 m 10.7. Vind: +0.1 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Andreas Laksberg Andreas Laksberg ('02) | 02 | EST | 22.96 | ||||||
2 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 23.04 | PB | |||||
3 | Oliver Kruuspan Oliver Kruuspan ('03) | 03 | EST | 23.33 | SB | |||||
4 | Erko Räiss Erko Räiss ('03) | 03 | EST | 23.34 | PB | |||||
5 | Kristofer Vilhelm Viet Kristofer Vilhelm Viet ('03) | 03 | EST | 23.54 | PB | |||||
6 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 23.68 | SB | |||||
7 | Raul Randma Raul Randma ('03) | 03 | EST | 23.89 | ||||||
8 | Roman Litvinov Roman Litvinov ('03) | 03 | EST | 23.95 | PB | |||||
9 | Rasmus Käsper Rasmus Käsper ('02) | 02 | EST | 24.00 | PB | |||||
10 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 24.04 | PB | |||||
11 | Kirill Nikiforov Kirill Nikiforov ('03) | 03 | EST | 24.17 | PB | |||||
12 | Kris Markus Aaslaid Kris Markus Aaslaid ('03) | 03 | EST | 24.22 | PB | |||||
13 | Mathias Hain Mathias Hain ('03) | 03 | EST | 24.23 | PB | |||||
14 | Märten Tropp Märten Tropp ('03) | 03 | EST | 24.33 | PB | |||||
15 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 24.68 | PB | |||||
16 | Andreas Toomas Kuusk Andreas Toomas Kuusk ('02) | 02 | EST | 24.68 | PB | |||||
17 | Sander Statsenko Sander Statsenko ('03) | 03 | EST | 24.76 | PB | |||||
18 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 24.83 | PB | |||||
19 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 24.84 | SB | |||||
20 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 25.01 | ||||||
21 | Franz Joseph Sinimäe Franz Joseph Sinimäe ('03) | 03 | EST | 25.09 | PB | |||||
22 | Ilja Saikonen Ilja Saikonen ('02) | 02 | EST | 25.40 | PB | |||||
23 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 25.46 | PB | |||||
24 | Erkki Pähn Erkki Pähn ('03) | 03 | EST | 25.52 | PB | |||||
25 | Randar Vahtrik Randar Vahtrik ('03) | 03 | EST | 25.57 | PB | |||||
D17 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 51.84 | PB | |||||
2 | Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03) | 03 | DEN | 52.48 | PB | |||||
3 | Rasmus Käsper Rasmus Käsper ('02) | 02 | EST | 52.69 | ||||||
4 | Priidik Meelo Västrik Priidik Meelo Västrik ('02) | 02 | EST | 53.43 | PB | |||||
5 | Mathias Hain Mathias Hain ('03) | 03 | EST | 53.89 | PB | |||||
6 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 56.30 | PB | |||||
7 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 57.80 | ||||||
D17 800 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Eduard Sapogs Eduard Sapogs ('02) | 02 | EST | 2:03.41 | ||||||
2 | Priidik Meelo Västrik Priidik Meelo Västrik ('02) | 02 | EST | 2:06.36 | ||||||
3 | Ralph Rupert Nigul Ralph Rupert Nigul ('03) | 03 | EST | 2:07.29 | PB | |||||
4 | Hugo Kallaste Hugo Kallaste ('02) | 02 | EST | 2:08.97 | PB | |||||
5 | Taavet Tuisk Taavet Tuisk ('03) | 03 | EST | 2:10.36 | PB | |||||
6 | Virgo Vallik Virgo Vallik ('03) | 03 | EST | 2:18.08 | PB | |||||
D17 1500 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Edvard Kallas Edvard Kallas ('03) | 03 | EST | 4:21.61 | PB | |||||
2 | Eduard Sapogs Eduard Sapogs ('02) | 02 | EST | 4:23.10 | PB | |||||
3 | Henrik Otsman Henrik Otsman ('03) | 03 | EST | 4:28.75 | ||||||
4 | Artur Skatškov Artur Skatškov ('03) | 03 | EST | 4:31.72 | PB | |||||
5 | Taavet Tuisk Taavet Tuisk ('03) | 03 | EST | 4:34.26 | PB | |||||
6 | Kert Kask Kert Kask ('02) | 02 | EST | 4:34.91 | PB | |||||
7 | Ralph Rupert Nigul Ralph Rupert Nigul ('03) | 03 | EST | 4:40.12 | ||||||
8 | Virgo Vallik Virgo Vallik ('03) | 03 | EST | 4:40.37 | PB | |||||
9 | Simo Aksalu Simo Aksalu ('03) | 03 | EST | 4:49.83 | PB | |||||
D17 110 m hæk 91.4 cm 10.7. Vind: +1.2 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Eerik Oolup Eerik Oolup ('02) | 02 | EST | 14.58 | PB | |||||
2 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 14.60 | PB | |||||
3 | Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 14.68 | PB | |||||
4 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 15.46 | ||||||
5 | Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 15.71 | PB | |||||
6 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 16.45 | ||||||
9 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 16.57 | ||||||
10 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 16.94 | PB | |||||
11 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 18.28 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: +2.0 | 10.7. | Vind: +2.0 | ||||||||
7 | Karl-Hendrik Palu Karl-Hendrik Palu ('02) | 02 | EST | 14.79 | q | |||||
8 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 15.14 | q | |||||
Eerik Oolup Eerik Oolup ('02) | 02 | EST | 14.78 | q | PB | |||||
Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 14.82 | q | PB | |||||
Sander Süvaorg Sander Süvaorg ('02) | 02 | EST | 15.30 | q | PB | |||||
Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 15.60 | q | PB | |||||
Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 15.80 | q | ||||||
Talis Timmi Talis Timmi ('02) | 02 | EST | 16.32 | q | PB | |||||
D17 400 m hæk 84.0 cm 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Eerik Oolup Eerik Oolup ('02) | 02 | EST | 58.29 | ||||||
2 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 59.04 | PB | |||||
3 | Lauri Raus Lauri Raus ('02) | 02 | EST | 59.35 | PB | |||||
4 | Martin Moistus Martin Moistus ('03) | 03 | EST | 59.40 | PB | |||||
5 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 1:02.62 | PB | |||||
D17 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Markus Anvelt Markus Anvelt ('02) | 02 | EST | 2.00 | PB | |||||
2 | Albert Beilinson Albert Beilinson ('02) | 02 | EST | 1.89 | ||||||
3 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 1.89 | ||||||
4 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 1.86 | =PB | |||||
5 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 1.75 | ||||||
6 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 1.75 | ||||||
7 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 1.70 | ||||||
8 | Franz Joseph Sinimäe Franz Joseph Sinimäe ('03) | 03 | EST | 1.65 | =PB | |||||
9 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 1.60 | ||||||
D17 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Mikk Saarse Mikk Saarse ('02) | 02 | EST | 4.05 | ||||||
2 | Madis Kaare Madis Kaare ('03) | 03 | EST | 4.00 | ||||||
3 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 3.90 | PB | |||||
4 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 3.60 | ||||||
5 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 3.40 | ||||||
6 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 3.40 | PB | |||||
D17 Længdespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Tony Ats Tamm Tony Ats Tamm ('02) | 02 | EST | 6.66 | +1.5 | |||||
2 | Markus-Taiyo Toiger Markus-Taiyo Toiger ('02) | 02 | EST | 6.66 | w | +3.1 | ||||
3 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 6.50 | +0.3 | PB | ||||
4 | Roman Litvinov Roman Litvinov ('03) | 03 | EST | 6.36 | +1.0 | |||||
5 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 6.31 | +0.7 | PB | ||||
6 | Kert Kruusma Kert Kruusma ('03) | 03 | EST | 6.01 | w | +2.2 | ||||
7 | Albert Beilinson Albert Beilinson ('02) | 02 | EST | 5.96 | 0.0 | PB | ||||
8 | David Jaanson David Jaanson ('03) | 03 | EST | 5.91 | +0.9 | PB | ||||
9 | Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03) | 03 | DEN | 5.84 | +1.3 | |||||
10 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 5.82 | -0.5 | |||||
11 | Erkki Pähn Erkki Pähn ('03) | 03 | EST | 5.59 | +0.4 | |||||
12 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 5.55 | -2.0 | PB | ||||
13 | Sander Statsenko Sander Statsenko ('03) | 03 | EST | 5.49 | +1.9 | |||||
14 | Gregor Pilt Gregor Pilt ('03) | 03 | EST | 5.45 | +0.9 | |||||
15 | Franz Joseph Sinimäe Franz Joseph Sinimäe ('03) | 03 | EST | 5.37 | +0.6 | |||||
16 | Märten Kala Märten Kala ('02) | 02 | EST | 5.33 | +1.3 | PB | ||||
D17 Trespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Stefan Rud Stefan Rud ('02) | 02 | EST | 12.55 | +0.4 | |||||
2 | Karl Eerik Kala Karl Eerik Kala ('03) | 03 | EST | 12.32 | 0.0 | PB | ||||
3 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 12.18 | +1.6 | PB | ||||
4 | Ilja Saikonen Ilja Saikonen ('02) | 02 | EST | 12.06 | +1.1 | PB | ||||
5 | Randar Vahtrik Randar Vahtrik ('03) | 03 | EST | 11.76 | -0.1 | PB | ||||
D17 Kuglestød 5.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Rasmus Roosleht Rasmus Roosleht ('02) | 02 | EST | 16.96 | PB | |||||
2 | Oskar Filip Tammik Oskar Filip Tammik ('02) | 02 | EST | 14.96 | ||||||
3 | Hannes Remmelgas Hannes Remmelgas ('03) | 03 | EST | 14.21 | ||||||
4 | Chris Matsiselts Chris Matsiselts ('02) | 02 | EST | 14.03 | ||||||
5 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 13.52 | ||||||
6 | Kaaro Saatmäe Kaaro Saatmäe ('02) | 02 | EST | 12.96 | PB | |||||
7 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 12.70 | ||||||
8 | Timo Ader Timo Ader ('02) | 02 | EST | 11.90 | ||||||
9 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 11.45 | PB | |||||
10 | Mikk Saarse Mikk Saarse ('02) | 02 | EST | 11.23 | ||||||
11 | Andry Harjakas Andry Harjakas ('03) | 03 | EST | 11.00 | PB | |||||
12 | Indrek Leetmaa Indrek Leetmaa ('03) | 03 | EST | 9.85 | ||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Rasmus Roosleht Rasmus Roosleht ('02) | 02 | EST | 49.96 | ||||||
2 | Oskar Filip Tammik Oskar Filip Tammik ('02) | 02 | EST | 49.68 | PB | |||||
3 | Hannes Remmelgas Hannes Remmelgas ('03) | 03 | EST | 42.28 | ||||||
4 | Romet Vahter Romet Vahter ('02) | 02 | EST | 39.13 | PB | |||||
5 | Kaaro Saatmäe Kaaro Saatmäe ('02) | 02 | EST | 38.34 | ||||||
6 | Aleks Malm Aleks Malm ('02) | 02 | EST | 37.09 | PB | |||||
7 | Mait Filipozzi Mait Filipozzi ('02) | 02 | EST | 31.45 | PB | |||||
8 | Andry Harjakas Andry Harjakas ('03) | 03 | EST | 31.19 | PB | |||||
9 | Rome Nurmekivi Rome Nurmekivi ('02) | 02 | EST | 28.76 | ||||||
10 | Indrek Leetmaa Indrek Leetmaa ('03) | 03 | EST | 23.15 | PB | |||||
D17 Hammerkast 5.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Oskar Filip Tammik Oskar Filip Tammik ('02) | 02 | EST | 51.63 | PB | |||||
2 | Kaaro Saatmäe Kaaro Saatmäe ('02) | 02 | EST | 51.49 | PB | |||||
3 | Rasmus Roosleht Rasmus Roosleht ('02) | 02 | EST | 50.69 | PB | |||||
4 | Raitel Lokk Raitel Lokk ('03) | 03 | EST | 45.88 | ||||||
5 | Hannes Remmelgas Hannes Remmelgas ('03) | 03 | EST | 43.96 | PB | |||||
D17 Spydkast 700 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Steven Sepp Steven Sepp ('02) | 02 | EST | 62.87 | PB | |||||
2 | Jan Jürgen Luzgin Jan Jürgen Luzgin ('02) | 02 | EST | 51.47 | SB | |||||
3 | Madis Kaare Madis Kaare ('03) | 03 | EST | 49.49 | PB | |||||
4 | Andry Harjakas Andry Harjakas ('03) | 03 | EST | 49.47 | PB | |||||
5 | Karl-Martin Krapp Karl-Martin Krapp ('03) | 03 | EST | 49.38 | PB | |||||
6 | Hannes Remmelgas Hannes Remmelgas ('03) | 03 | EST | 49.37 | PB | |||||
7 | Sander Orgmaa Sander Orgmaa ('02) | 02 | EST | 47.37 | PB | |||||
8 | Mikk Saarse Mikk Saarse ('02) | 02 | EST | 46.73 | ||||||
9 | Kaaro Saatmäe Kaaro Saatmäe ('02) | 02 | EST | 45.64 | ||||||
10 | Timo Ader Timo Ader ('02) | 02 | EST | 39.12 | ||||||
11 | Ramon Vilde Ramon Vilde ('03) | 03 | EST | 35.91 | ||||||
P17 100 m 9.7. Vind: +0.2 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 12.40 | SB | |||||
2 | Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 12.72 | ||||||
3 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 12.93 | ||||||
4 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 13.13 | ||||||
5 | Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 13.15 | ||||||
6 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 13.21 | ||||||
7 | Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 13.26 | ||||||
8 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 13.31 | ||||||
9 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 13.18 | ||||||
10 | Kätlin Koplus Kätlin Koplus ('03) | 03 | EST | 13.28 | ||||||
11 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 13.36 | ||||||
12 | Gertrud Ansip Gertrud Ansip ('02) | 02 | EST | 13.38 | ||||||
13 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 13.45 | SB | |||||
14 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 13.48 | PB | |||||
15 | Karolin Rebane Karolin Rebane ('02) | 02 | EST | 13.80 | ||||||
16 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 13.82 | SB | |||||
17 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 13.86 | ||||||
18 | Kadi-Liis Hansen Kadi-Liis Hansen ('02) | 02 | EST | 13.96 | SB | |||||
19 | Krista Ader Krista Ader ('03) | 03 | EST | 14.38 | ||||||
20 | Liidia Koni Liidia Koni ('03) | 03 | EST | 14.63 | PB | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: -0.1 | 9.7. | Vind: -0.1 | ||||||||
Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 12.52 | q | SB | |||||
Triine-Marie Land Triine-Marie Land ('02) | 02 | EST | 12.72 | q | ||||||
Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 12.91 | q | ||||||
Triinu Lamp Triinu Lamp ('02) | 02 | EST | 13.05 | q | PB | |||||
Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 13.11 | q | SB | |||||
Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 13.11 | q | ||||||
Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 13.11 | q | PB | |||||
Emmeliine Meriste Emmeliine Meriste ('03) | 03 | EST | 13.12 | q | PB | |||||
P17 200 m 10.7. Vind: +1.0 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 24.99 | ||||||
2 | Kristin Kairit Sonn Kristin Kairit Sonn ('03) | 03 | EST | 26.57 | PB | |||||
3 | Mia Heleen Herman Mia Heleen Herman ('03) | 03 | EST | 26.66 | PB | |||||
4 | Kätlin Koplus Kätlin Koplus ('03) | 03 | EST | 26.78 | SB | |||||
5 | Kristin Hango Kristin Hango ('03) | 03 | EST | 27.03 | PB | |||||
6 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 27.18 | PB | |||||
7 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 27.34 | PB | |||||
7 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 27.34 | PB | |||||
9 | Karolin Rebane Karolin Rebane ('02) | 02 | EST | 27.86 | PB | |||||
10 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 28.21 | SB | |||||
11 | Sophie Isabella Rooba Sophie Isabella Rooba ('02) | 02 | EST | 28.21 | PB | |||||
12 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 28.56 | PB | |||||
13 | Liise-Marie Kriis Liise-Marie Kriis ('03) | 03 | EST | 28.66 | PB | |||||
14 | Käroliina Kask Käroliina Kask ('03) | 03 | EST | 29.22 | PB | |||||
15 | Anna-Liisa Pilviste Anna-Liisa Pilviste ('03) | 03 | EST | 29.95 | PB | |||||
16 | Valerija Paskidova Valerija Paskidova ('03) | 03 | EST | 30.93 | SB | |||||
P17 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Kristin Hango Kristin Hango ('03) | 03 | EST | 1:02.37 | SB | |||||
2 | Kätlin Koplus Kätlin Koplus ('03) | 03 | EST | 1:03.11 | PB | |||||
3 | Marite Mäesaar Marite Mäesaar ('02) | 02 | EST | 1:03.34 | ||||||
4 | Stella Reinumägi Stella Reinumägi ('02) | 02 | EST | 1:03.45 | PB | |||||
5 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 1:04.60 | ||||||
6 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 1:05.45 | ||||||
7 | Käroliina Kask Käroliina Kask ('03) | 03 | EST | 1:06.79 | SB | |||||
8 | Maria Tammeaid Maria Tammeaid ('03) | 03 | EST | 1:12.75 | SB | |||||
P17 800 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Jekaterina Mirotvortseva Jekaterina Mirotvortseva ('02) | 02 | EST | 2:24.27 | PB | |||||
2 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 2:26.26 | PB | |||||
3 | Kärtyn Kaljusalu Kärtyn Kaljusalu ('02) | 02 | EST | 2:27.63 | SB | |||||
4 | Laura Mõik Laura Mõik ('03) | 03 | EST | 2:30.56 | ||||||
5 | Lotte Puusepp Lotte Puusepp ('03) | 03 | EST | 2:30.71 | SB | |||||
6 | Birgit Veldi Birgit Veldi ('02) | 02 | EST | 2:30.81 | ||||||
7 | Marite Mäesaar Marite Mäesaar ('02) | 02 | EST | 2:33.20 | ||||||
8 | Margaret Kalm Margaret Kalm ('03) | 03 | EST | 2:36.74 | ||||||
9 | Meribel Meitern Meribel Meitern ('03) | 03 | EST | 2:40.18 | ||||||
10 | Kelly Ehavee Kelly Ehavee ('02) | 02 | EST | 2:40.81 | ||||||
11 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 2:41.30 | SB | |||||
12 | Anna Liisa Kattai Anna Liisa Kattai ('03) | 03 | EST | 2:44.04 | PB | |||||
P17 1500 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Jekaterina Mirotvortseva Jekaterina Mirotvortseva ('02) | 02 | EST | 4:50.35 | PB | |||||
2 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 5:07.96 | ||||||
3 | Birgit Veldi Birgit Veldi ('02) | 02 | EST | 5:13.28 | PB | |||||
4 | Meribel Meitern Meribel Meitern ('03) | 03 | EST | 5:21.72 | ||||||
5 | Margaret Kalm Margaret Kalm ('03) | 03 | EST | 5:34.53 | ||||||
6 | Kelly Ehavee Kelly Ehavee ('02) | 02 | EST | 5:34.57 | SB | |||||
7 | Sirli Põder Sirli Põder ('02) | 02 | EST | 5:36.53 | PB | |||||
P17 100 m hæk 76.2 cm 10.7. Vind: +1.0 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 15.23 | PB | |||||
2 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 15.40 | PB | |||||
3 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 15.46 | PB | |||||
4 | Hele-Riin Vackermann Hele-Riin Vackermann ('02) | 02 | EST | 15.82 | PB | |||||
5 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 16.25 | PB | |||||
6 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 16.43 | PB | |||||
7 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 16.51 | ||||||
9 | Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 16.72 | PB | |||||
10 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 16.76 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: -1.2 | 10.7. | Vind: -1.2 | ||||||||
8 | Marianne Kivi Marianne Kivi ('03) | 03 | EST | 14.77 | q | PB | ||||
Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 15.66 | q | PB | |||||
Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 15.68 | q | ||||||
Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 15.84 | q | ||||||
Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 16.04 | q | SB | |||||
Hele-Riin Vackermann Hele-Riin Vackermann ('02) | 02 | EST | 16.05 | q | ||||||
Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 16.41 | q | PB | |||||
Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 16.62 | q | PB | |||||
P17 400 m hæk 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Kärtyn Kaljusalu Kärtyn Kaljusalu ('02) | 02 | EST | 1:07.51 | PB | |||||
2 | Marite Mäesaar Marite Mäesaar ('02) | 02 | EST | 1:08.38 | PB | |||||
3 | Hele-Riin Vackermann Hele-Riin Vackermann ('02) | 02 | EST | 1:09.62 | PB | |||||
4 | Liisbet Rümmel Liisbet Rümmel ('03) | 03 | EST | 1:11.00 | PB | |||||
5 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 1:13.63 | PB | |||||
6 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 1:13.70 | PB | |||||
7 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 1:16.66 | SB | |||||
8 | Anna-Liisa Pilviste Anna-Liisa Pilviste ('03) | 03 | EST | 1:19.54 | PB | |||||
9 | Liidia Koni Liidia Koni ('03) | 03 | EST | 1:21.88 | PB | |||||
P17 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Anna Neivelt Anna Neivelt ('03) | 03 | EST | 1.67 | ||||||
2 | Sofia Marlene Haug Sofia Marlene Haug ('02) | 02 | EST | 1.61 | ||||||
3 | Eliis-Maria Koit Eliis-Maria Koit ('02) | 02 | EST | 1.58 | SB | |||||
4 | Nele Jõgeva Nele Jõgeva ('03) | 03 | EST | 1.58 | ||||||
5 | Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 1.55 | SB | |||||
6 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 1.55 | =SB | |||||
6 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 1.55 | PB | |||||
8 | Kristin Lepp Kristin Lepp ('02) | 02 | EST | 1.50 | ||||||
9 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 1.45 | PB | |||||
9 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 1.45 | ||||||
11 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 1.40 | ||||||
12 | Lilian Hanni Lilian Hanni ('03) | 03 | EST | 1.40 | ||||||
P17 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Caroline Lehes Caroline Lehes ('02) | 02 | EST | 3.30 | =PB | |||||
2 | Mona Linda Sikkal Mona Linda Sikkal ('03) | 03 | EST | 3.00 | ||||||
3 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 3.00 | ||||||
P17 Længdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Elisa Annamaa Elisa Annamaa ('02) | 02 | EST | 5.43 | +1.6 | SB | ||||
2 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 5.13 | +0.1 | |||||
3 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 5.11 | +1.7 | |||||
4 | Jelizaveta Mišina Jelizaveta Mišina ('02) | 02 | EST | 5.09 | 0.0 | |||||
5 | Heidy Bergštein Heidy Bergštein ('02) | 02 | EST | 4.97 | 0.0 | |||||
6 | Annabel Raudsepp Annabel Raudsepp ('03) | 03 | EST | 4.96 | -0.8 | |||||
7 | Valerija Paskidova Valerija Paskidova ('03) | 03 | EST | 4.94 | +0.5 | PB | ||||
8 | Marion Köhler Marion Köhler ('03) | 03 | EST | 4.85 | +1.0 | |||||
9 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 4.78 | w | +2.1 | ||||
10 | Oona Koplimäe Oona Koplimäe ('03) | 03 | EST | 4.70 | +0.6 | |||||
11 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 4.68 | +1.9 | |||||
12 | Karolin Rebane Karolin Rebane ('02) | 02 | EST | 4.67 | +1.3 | |||||
13 | Rhea Kõivutalu Rhea Kõivutalu ('02) | 02 | EST | 4.63 | +0.5 | |||||
14 | Carmen Beljaev Carmen Beljaev ('03) | 03 | EST | 4.61 | +0.8 | |||||
15 | Kristin Lepp Kristin Lepp ('02) | 02 | EST | 4.59 | -0.3 | |||||
16 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 4.59 | +1.9 | |||||
17 | Liise-Marie Kriis Liise-Marie Kriis ('03) | 03 | EST | 4.55 | +1.3 | |||||
18 | Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 4.54 | +0.6 | |||||
19 | Caroline Lehes Caroline Lehes ('02) | 02 | EST | 4.50 | +1.1 | SB | ||||
20 | Leelo Aino Jürgenstein Leelo Aino Jürgenstein ('03) | 03 | EST | 4.50 | +1.3 | |||||
21 | Kadi-Liis Hansen Kadi-Liis Hansen ('02) | 02 | EST | 4.25 | -1.3 | SB | ||||
22 | Krislin Säre Krislin Säre ('03) | 03 | EST | 4.24 | +0.2 | PB | ||||
23 | Krista Ader Krista Ader ('03) | 03 | EST | 3.81 | +0.4 | PB | ||||
P17 Trespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Maria Dudareva Maria Dudareva ('02) | 02 | EST | 12.35 | +1.1 | PB | ||||
2 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 11.40 | +0.9 | PB | ||||
3 | Valerija Paskidova Valerija Paskidova ('03) | 03 | EST | 11.31 | +1.8 | |||||
4 | Anna Lensment Anna Lensment ('03) | 03 | EST | 11.10 | +0.1 | SB | ||||
5 | Helena Kurjama Helena Kurjama ('03) | 03 | EST | 10.61 | +1.3 | |||||
6 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 10.58 | +1.5 | PB | ||||
7 | Anette Hantson Anette Hantson ('02) | 02 | EST | 10.39 | +2.0 | |||||
8 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 10.14 | +1.3 | |||||
9 | Oona Koplimäe Oona Koplimäe ('03) | 03 | EST | 10.08 | +0.2 | SB | ||||
10 | Sophia Rene Siska Sophia Rene Siska ('03) | 03 | EST | 9.99 | +1.0 | |||||
P17 Kuglestød 3.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Kelly Heinpõld Kelly Heinpõld ('03) | 03 | EST | 14.01 | ||||||
2 | Gertu Küttmann Gertu Küttmann ('02) | 02 | EST | 13.53 | ||||||
3 | Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 12.73 | ||||||
4 | Alexandra Heleri Lipp Alexandra Heleri Lipp ('02) | 02 | EST | 12.63 | ||||||
5 | Katre Marit Liiv Katre Marit Liiv ('02) | 02 | EST | 12.45 | PB | |||||
6 | Mariliis Lääniste Mariliis Lääniste ('03) | 03 | EST | 12.28 | ||||||
7 | Eleriin Hirv Eleriin Hirv ('03) | 03 | EST | 12.23 | ||||||
8 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 12.22 | PB | |||||
9 | Kärt Trinity Sillaots Kärt Trinity Sillaots ('03) | 03 | EST | 10.83 | ||||||
10 | Elisa Annamaa Elisa Annamaa ('02) | 02 | EST | 10.09 | ||||||
11 | Juliana Demeštšenko Juliana Demeštšenko ('03) | 03 | EST | 9.64 | PB | |||||
12 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 9.57 | ||||||
13 | Maria Reks Maria Reks ('02) | 02 | EST | 9.07 | ||||||
14 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 8.68 | ||||||
15 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 8.64 | PB | |||||
P17 Diskoskast 1.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Kärt Trinity Sillaots Kärt Trinity Sillaots ('03) | 03 | EST | 36.70 | PB | |||||
2 | Mariliis Lääniste Mariliis Lääniste ('03) | 03 | EST | 36.56 | ||||||
3 | Kelly Heinpõld Kelly Heinpõld ('03) | 03 | EST | 36.08 | ||||||
4 | Alexandra Heleri Lipp Alexandra Heleri Lipp ('02) | 02 | EST | 32.94 | PB | |||||
5 | Katre Marit Liiv Katre Marit Liiv ('02) | 02 | EST | 32.42 | ||||||
6 | Gertu Küttmann Gertu Küttmann ('02) | 02 | EST | 32.01 | ||||||
7 | Eleriin Hirv Eleriin Hirv ('03) | 03 | EST | 30.00 | ||||||
8 | Anna Liisa Kattai Anna Liisa Kattai ('03) | 03 | EST | 29.80 | PB | |||||
9 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 28.02 | ||||||
10 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 23.90 | PB | |||||
11 | Heleri Savolainen Heleri Savolainen ('02) | 02 | EST | 23.24 | PB | |||||
12 | Sireta Jürgens Sireta Jürgens ('03) | 03 | EST | 22.33 | PB | |||||
13 | Maria Reks Maria Reks ('02) | 02 | EST | 21.92 | PB | |||||
14 | Carmen Beljaev Carmen Beljaev ('03) | 03 | EST | 20.44 | ||||||
15 | Anna-Marii Lette Anna-Marii Lette ('03) | 03 | EST | 19.93 | ||||||
Jane Lember Jane Lember ('01) | 01 | EST | 29.26 | PB | ||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Kelly Heinpõld Kelly Heinpõld ('03) | 03 | EST | 59.99 | PB | |||||
2 | Sireta Jürgens Sireta Jürgens ('03) | 03 | EST | 44.04 | PB | |||||
3 | Kärt Trinity Sillaots Kärt Trinity Sillaots ('03) | 03 | EST | 43.03 | PB | |||||
4 | Elisa Huhta Elisa Huhta ('02) | 02 | FIN | 40.19 | PB | |||||
5 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 39.52 | ||||||
6 | Violetta Pohlasalu Violetta Pohlasalu ('03) | 03 | EST | 38.51 | ||||||
8 | Mathilda Kerde Mathilda Kerde ('03) | 03 | EST | 32.07 | PB | |||||
P17 Spydkast 500 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Katre Marit Liiv Katre Marit Liiv ('02) | 02 | EST | 45.50 | ||||||
2 | Anette Peterson Anette Peterson ('02) | 02 | EST | 39.69 | ||||||
3 | Hanna Väät Hanna Väät ('02) | 02 | EST | 39.37 | ||||||
4 | Alexandra Heleri Lipp Alexandra Heleri Lipp ('02) | 02 | EST | 39.21 | ||||||
5 | Vanessa Nikitina Vanessa Nikitina ('02) | 02 | EST | 37.26 | SB | |||||
6 | Emili Liis Osula Emili Liis Osula ('03) | 03 | EST | 35.93 | ||||||
7 | Loretta Pohlasalu Loretta Pohlasalu ('03) | 03 | EST | 34.51 | ||||||
8 | Kärt Trinity Sillaots Kärt Trinity Sillaots ('03) | 03 | EST | 32.58 | PB | |||||
9 | Marion Köhler Marion Köhler ('03) | 03 | EST | 31.59 | ||||||
10 | Jaanika Roosimägi Jaanika Roosimägi ('02) | 02 | EST | 29.61 | ||||||
11 | Maria Reks Maria Reks ('02) | 02 | EST | 29.37 | ||||||
12 | Anna-Marii Lette Anna-Marii Lette ('03) | 03 | EST | 28.05 | ||||||
13 | Kärt Roossaar Kärt Roossaar ('02) | 02 | EST | 27.07 | PB | |||||
14 | Maria Tammeaid Maria Tammeaid ('03) | 03 | EST | 26.40 | PB | |||||
15 | Sireta Jürgens Sireta Jürgens ('03) | 03 | EST | 25.69 | ||||||
16 | Destiny Lanelle Moses Destiny Lanelle Moses ('03) | 03 | EST | 24.23 | PB | |||||
17 | Liisbet Saar Liisbet Saar ('02) | 02 | EST | 23.54 | ||||||
18 | Mari-Anna Meimer Mari-Anna Meimer ('03) | 03 | EST | 23.20 | ||||||
19 | Maiken Lipp Maiken Lipp ('03) | 03 | EST | 21.90 | PB | |||||
D15 100 m 9.7. Vind: 0.0 Finale A Finale | 9.7. | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 11.89 | ||||||
2 | Kristo Mägi Kristo Mägi ('04) | 04 | EST | 12.02 | PB | |||||
3 | Markus Munski Markus Munski ('05) | 05 | EST | 12.06 | ||||||
4 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 12.12 | ||||||
5 | Erik Loorand Erik Loorand ('05) | 05 | EST | 12.14 | ||||||
6 | Ruben Harald Vallau Ruben Harald Vallau ('05) | 05 | EST | 12.33 | PB | |||||
7 | Kennet Puiestee Kennet Puiestee ('05) | 05 | EST | 12.51 | ||||||
8 | Ingomar Lelov Ingomar Lelov ('04) | 04 | EST | 12.99 | ||||||
9 | Orm Leopold Lukas Orm Leopold Lukas ('04) | 04 | EST | 12.68 | ||||||
10 | Oskar Soosaar Oskar Soosaar ('05) | 05 | EST | 12.68 | PB | |||||
11 | Carl-Robert Riives Carl-Robert Riives ('04) | 04 | EST | 12.72 | ||||||
12 | Mehis Meesaak Mehis Meesaak ('05) | 05 | EST | 13.01 | PB | |||||
13 | Henri Palgi Henri Palgi ('05) | 05 | EST | 13.02 | ||||||
14 | Roman Tanin Roman Tanin ('05) | 05 | EST | 13.53 | ||||||
14 | Andreas Hantson Andreas Hantson ('04) | 04 | EST | 13.53 | PB | |||||
16 | Mihkel Kirtsi Mihkel Kirtsi ('05) | 05 | EST | 13.88 | ||||||
17 | Paul Lomp Paul Lomp ('05) | 05 | EST | 14.05 | PB | |||||
18 | Robico Villers Robico Villers ('05) | 05 | EST | 14.11 | PB | |||||
19 | Hendrik Kookmaa Hendrik Kookmaa ('05) | 05 | EST | 14.20 | PB | |||||
20 | Tristan Tõnov Tristan Tõnov ('05) | 05 | EST | 15.57 | PB | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: +2.4 | 9.7. | Vind: +2.4 | ||||||||
Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 11.76 | w | q | |||||
Markus Munski Markus Munski ('05) | 05 | EST | 11.98 | w | q | |||||
Kristo Mägi Kristo Mägi ('04) | 04 | EST | 11.99 | w | q | |||||
Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 12.09 | w | q | |||||
Erik Loorand Erik Loorand ('05) | 05 | EST | 12.13 | w | q | |||||
Ruben Harald Vallau Ruben Harald Vallau ('05) | 05 | EST | 12.29 | w | q | |||||
Kennet Puiestee Kennet Puiestee ('05) | 05 | EST | 12.44 | w | q | |||||
Ingomar Lelov Ingomar Lelov ('04) | 04 | EST | 12.65 | w | q | |||||
D15 200 m 10.7. Vind: +0.8 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +0.8 | ||||||||
1 | Aivar Ellam Aivar Ellam ('05) | 05 | EST | 24.11 | PB | |||||
2 | Erik Loorand Erik Loorand ('05) | 05 | EST | 24.21 | PB | |||||
3 | Oliver Otlot Oliver Otlot ('05) | 05 | EST | 24.73 | PB | |||||
4 | Orm Leopold Lukas Orm Leopold Lukas ('04) | 04 | EST | 24.98 | PB | |||||
5 | Gregor Aab Gregor Aab ('05) | 05 | EST | 25.13 | ||||||
6 | Kennet Puiestee Kennet Puiestee ('05) | 05 | EST | 25.38 | PB | |||||
7 | Ronaldo Kaljo Ronaldo Kaljo ('05) | 05 | EST | 25.57 | PB | |||||
8 | Ruben Harald Vallau Ruben Harald Vallau ('05) | 05 | EST | 25.60 | PB | |||||
9 | Carl-Robert Riives Carl-Robert Riives ('04) | 04 | EST | 25.84 | PB | |||||
10 | Bruno Filipozzi Bruno Filipozzi ('04) | 04 | EST | 26.27 | PB | |||||
11 | Otto Markus Jõerand Otto Markus Jõerand ('05) | 05 | EST | 26.37 | ||||||
12 | Robert Kompus Robert Kompus ('05) | 05 | EST | 26.91 | PB | |||||
13 | Roman Tanin Roman Tanin ('05) | 05 | EST | 27.37 | PB | |||||
14 | Paul Lomp Paul Lomp ('05) | 05 | EST | 29.58 | PB | |||||
D15 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Kristo Mägi Kristo Mägi ('04) | 04 | EST | 55.23 | PB | |||||
2 | Ronaldo Kaljo Ronaldo Kaljo ('05) | 05 | EST | 55.85 | PB | |||||
3 | Bruno Filipozzi Bruno Filipozzi ('04) | 04 | EST | 57.85 | ||||||
4 | Gregor Aab Gregor Aab ('05) | 05 | EST | 59.46 | PB | |||||
5 | Mihkel Kirtsi Mihkel Kirtsi ('05) | 05 | EST | 1:01.55 | PB | |||||
6 | Henri Pärn Henri Pärn ('05) | 05 | EST | 1:10.86 | PB | |||||
D15 800 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Henri Ilves Henri Ilves ('04) | 04 | EST | 2:10.65 | ||||||
1 | Robin Mathias Müür Robin Mathias Müür ('06) | 06 | EST | 2:19.59 | ||||||
2 | Rasmus Randoja Rasmus Randoja ('05) | 05 | EST | 2:11.77 | PB | |||||
2 | Mihkel Heinmaa Mihkel Heinmaa ('06) | 06 | EST | 2:32.87 | PB | |||||
3 | Taivo Muusikus Taivo Muusikus ('04) | 04 | EST | 2:12.89 | PB | |||||
3 | Uku Märten Vaikmaa Uku Märten Vaikmaa ('07) | 07 | EST | 2:39.62 | ||||||
4 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 2:13.06 | PB | |||||
4 | Aksel Tähepõld Aksel Tähepõld ('07) | 07 | EST | 2:44.92 | ||||||
5 | Egert Suits Egert Suits ('05) | 05 | EST | 2:15.82 | PB | |||||
5 | Sten-Erik Iir Sten-Erik Iir ('07) | 07 | EST | 2:45.95 | PB | |||||
6 | Joosep-Krister Toiger Joosep-Krister Toiger ('04) | 04 | EST | 2:25.31 | PB | |||||
6 | Kenneth Lomp Kenneth Lomp ('07) | 07 | EST | 3:01.69 | PB | |||||
7 | Henrik Johan Kitt Henrik Johan Kitt ('05) | 05 | EST | 2:28.21 | PB | |||||
7 | Markus Suigusaar Markus Suigusaar ('07) | 07 | EST | 3:07.94 | PB | |||||
8 | Rasmus Floren Rasmus Floren ('05) | 05 | EST | 2:28.25 | PB | |||||
9 | Paul Lomp Paul Lomp ('05) | 05 | EST | 2:35.11 | PB | |||||
10 | Stern Urbel Stern Urbel ('05) | 05 | EST | 2:35.79 | PB | |||||
11 | Henri Pärn Henri Pärn ('05) | 05 | EST | 2:37.59 | PB | |||||
D15 1500 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Rasmus Randoja Rasmus Randoja ('05) | 05 | EST | 4:34.81 | PB | |||||
2 | Markko Gerassimov Markko Gerassimov ('04) | 04 | EST | 4:41.08 | PB | |||||
3 | Jüri Jefimov Jüri Jefimov ('05) | 05 | EST | 4:41.69 | PB | |||||
4 | Taivo Muusikus Taivo Muusikus ('04) | 04 | EST | 4:43.31 | PB | |||||
5 | Egert Suits Egert Suits ('05) | 05 | EST | 4:48.76 | PB | |||||
6 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 4:56.97 | PB | |||||
7 | Rasmus Floren Rasmus Floren ('05) | 05 | EST | 5:01.91 | ||||||
8 | Robico Villers Robico Villers ('05) | 05 | EST | 5:30.58 | PB | |||||
9 | Paul Lomp Paul Lomp ('05) | 05 | EST | 5:39.06 | PB | |||||
10 | Henrik Johan Kitt Henrik Johan Kitt ('05) | 05 | EST | 5:43.70 | ||||||
D15 110 m hæk 84 cm, 8.5 m 10.7. Vind: +1.2 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Kristjan Kari Kristjan Kari ('05) | 05 | EST | 15.60 | ||||||
2 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 15.67 | ||||||
3 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 15.86 | ||||||
4 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 16.30 | ||||||
5 | Ott Erik Õunapuu Ott Erik Õunapuu ('04) | 04 | EST | 17.12 | ||||||
9 | Bruno Filipozzi Bruno Filipozzi ('04) | 04 | EST | 17.02 | PB | |||||
10 | Tambet Johanson Tambet Johanson ('04) | 04 | EST | 17.39 | ||||||
11 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 17.58 | PB | |||||
12 | Mehis Meesaak Mehis Meesaak ('05) | 05 | EST | 17.72 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: +1.4 | 10.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
6 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 15.40 | q | |||||
7 | Kristjan Timuska Kristjan Timuska ('04) | 04 | EST | 16.08 | q | |||||
8 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 16.90 | q | PB | ||||
Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 15.68 | q | ||||||
Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 15.71 | q | ||||||
Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 15.98 | q | ||||||
Kristjan Kari Kristjan Kari ('05) | 05 | EST | 16.05 | q | ||||||
Ott Erik Õunapuu Ott Erik Õunapuu ('04) | 04 | EST | 17.01 | q | ||||||
D15 300 m hæk 76.2 cm 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Ronaldo Kaljo Ronaldo Kaljo ('05) | 05 | EST | 42.98 | ||||||
2 | Henri Ilves Henri Ilves ('04) | 04 | EST | 43.37 | ||||||
3 | Oliver Otlot Oliver Otlot ('05) | 05 | EST | 43.45 | ||||||
4 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 44.02 | ||||||
5 | Bruno Filipozzi Bruno Filipozzi ('04) | 04 | EST | 44.82 | ||||||
6 | Roman Tanin Roman Tanin ('05) | 05 | EST | 47.96 | PB | |||||
7 | William Vodi William Vodi ('05) | 05 | EST | 49.03 | PB | |||||
D15 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Kristjan Timuska Kristjan Timuska ('04) | 04 | EST | 1.82 | ||||||
2 | Aivar Ellam Aivar Ellam ('05) | 05 | EST | 1.82 | ||||||
3 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 1.76 | PB | |||||
4 | Jasper Haamer Jasper Haamer ('04) | 04 | EST | 1.73 | ||||||
5 | Martin Balõtšev Martin Balõtšev ('04) | 04 | EST | 1.70 | ||||||
6 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 1.65 | ||||||
7 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 1.65 | PB | |||||
8 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 1.60 | ||||||
9 | Otto Markus Jõerand Otto Markus Jõerand ('05) | 05 | EST | 1.60 | ||||||
10 | Mehis Meesaak Mehis Meesaak ('05) | 05 | EST | 1.60 | PB | |||||
11 | Ronaldo Kaljo Ronaldo Kaljo ('05) | 05 | EST | 1.55 | ||||||
D15 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Harry Richard Jääger Harry Richard Jääger ('05) | 05 | EST | 3.80 | =PB | |||||
2 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 3.40 | PB | |||||
3 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 3.35 | SB | |||||
4 | Jasper Haamer Jasper Haamer ('04) | 04 | EST | 3.20 | PB | |||||
5 | Kristjan Kari Kristjan Kari ('05) | 05 | EST | 3.20 | PB | |||||
6 | Robert Kompus Robert Kompus ('05) | 05 | EST | 3.20 | PB | |||||
7 | Timo Kaarus Timo Kaarus ('05) | 05 | EST | 3.10 | PB | |||||
8 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 3.00 | PB | |||||
D15 Længdespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Aivar Ellam Aivar Ellam ('05) | 05 | EST | 6.08 | +0.5 | PB | ||||
2 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 5.96 | -0.1 | PB | ||||
3 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 5.94 | +0.2 | |||||
4 | Tõnis Timmi Tõnis Timmi ('04) | 04 | EST | 5.89 | +0.9 | |||||
5 | Viktor Morozov Viktor Morozov ('04) | 04 | EST | 5.89 | -0.2 | |||||
6 | Oskar Kuningas Oskar Kuningas ('04) | 04 | EST | 5.68 | -0.8 | PB | ||||
7 | Harry Richard Jääger Harry Richard Jääger ('05) | 05 | EST | 5.66 | +2.0 | |||||
8 | Kristjan Sild Kristjan Sild ('04) | 04 | EST | 5.65 | +1.6 | PB | ||||
9 | Martin Balõtšev Martin Balõtšev ('04) | 04 | EST | 5.54 | -0.5 | |||||
10 | Karl Berens Karl Berens ('05) | 05 | EST | 5.47 | -0.2 | |||||
11 | Andreas Hantson Andreas Hantson ('04) | 04 | EST | 5.42 | +0.3 | |||||
12 | Markus Munski Markus Munski ('05) | 05 | EST | 5.36 | +1.3 | |||||
13 | Kennet Puiestee Kennet Puiestee ('05) | 05 | EST | 5.36 | -0.4 | |||||
14 | Henry Heinsoo Henry Heinsoo ('04) | 04 | EST | 5.34 | -2.6 | |||||
15 | Oskar Soosaar Oskar Soosaar ('05) | 05 | EST | 5.33 | -0.1 | |||||
16 | Gregor Aab Gregor Aab ('05) | 05 | EST | 5.29 | w | +3.6 | ||||
17 | Robert Kompus Robert Kompus ('05) | 05 | EST | 5.14 | +1.8 | PB | ||||
18 | Mehis Meesaak Mehis Meesaak ('05) | 05 | EST | 5.12 | w | +2.1 | ||||
19 | Henri Palgi Henri Palgi ('05) | 05 | EST | 5.03 | -2.3 | |||||
20 | William Vodi William Vodi ('05) | 05 | EST | 4.89 | w | +3.2 | ||||
21 | Tambet Johanson Tambet Johanson ('04) | 04 | EST | 4.88 | +0.8 | |||||
22 | Stern Urbel Stern Urbel ('05) | 05 | EST | 4.87 | -0.5 | |||||
23 | Juhan Tõnn Toots Juhan Tõnn Toots ('05) | 05 | EST | 4.83 | -1.9 | |||||
24 | Markus Ojangu Markus Ojangu ('05) | 05 | EST | 4.34 | -2.1 | PB | ||||
25 | Johannes Ergezinger Johannes Ergezinger ('05) | 05 | EST | 4.32 | +0.7 | PB | ||||
D15 Trespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Tõnis Timmi Tõnis Timmi ('04) | 04 | EST | 12.92 | +0.5 | PB | ||||
2 | Andreas Hantson Andreas Hantson ('04) | 04 | EST | 12.83 | +2.0 | PB | ||||
3 | Mattias Ilves Mattias Ilves ('04) | 04 | EST | 11.72 | w | +2.8 | ||||
4 | Oskar Soosaar Oskar Soosaar ('05) | 05 | EST | 11.09 | -0.7 | |||||
5 | Tambet Johanson Tambet Johanson ('04) | 04 | EST | 10.94 | -1.6 | PB | ||||
6 | Stern Urbel Stern Urbel ('05) | 05 | EST | 10.62 | +1.5 | PB | ||||
7 | William Vodi William Vodi ('05) | 05 | EST | 10.25 | +1.1 | PB | ||||
8 | Markus Ojangu Markus Ojangu ('05) | 05 | EST | 10.21 | +0.6 | |||||
D15 Kuglestød 4.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Kert Saimre Kert Saimre ('04) | 04 | EST | 14.59 | PB | |||||
2 | Karl Kramm Karl Kramm ('04) | 04 | EST | 13.54 | PB | |||||
3 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 13.40 | ||||||
4 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 12.73 | ||||||
5 | Roland Piperal Roland Piperal ('04) | 04 | EST | 12.64 | ||||||
6 | Karl-Marti Kõivoste Karl-Marti Kõivoste ('05) | 05 | EST | 12.28 | ||||||
7 | Reimond Hüvonen Reimond Hüvonen ('04) | 04 | EST | 12.25 | ||||||
8 | Aleks Sale Aleks Sale ('04) | 04 | EST | 12.11 | ||||||
9 | Ott Erik Õunapuu Ott Erik Õunapuu ('04) | 04 | EST | 11.38 | ||||||
10 | Kaspar Kõplas Kaspar Kõplas ('05) | 05 | EST | 11.20 | PB | |||||
11 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 10.37 | PB | |||||
12 | Hendrik Kookmaa Hendrik Kookmaa ('05) | 05 | EST | 10.28 | PB | |||||
13 | Mihkel Kirtsi Mihkel Kirtsi ('05) | 05 | EST | 10.06 | ||||||
14 | Stefan Salevic Stefan Salevic ('05) | 05 | EST | 8.78 | PB | |||||
D15 Diskoskast 1.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Manfred Männamaa Manfred Männamaa ('05) | 05 | EST | 51.07 | ||||||
2 | Mikko Huhta Mikko Huhta ('04) | 04 | FIN | 50.26 | PB | |||||
3 | Kaspar Parksepp Kaspar Parksepp ('04) | 04 | EST | 42.36 | ||||||
4 | Andre Nahko Andre Nahko ('04) | 04 | EST | 41.99 | ||||||
5 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 40.47 | PB | |||||
6 | Alar Reiljan Alar Reiljan ('04) | 04 | EST | 39.43 | ||||||
7 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 38.80 | PB | |||||
8 | Roland Piperal Roland Piperal ('04) | 04 | EST | 38.44 | ||||||
9 | Jasper Haamer Jasper Haamer ('04) | 04 | EST | 36.81 | PB | |||||
10 | Andreas Hantson Andreas Hantson ('04) | 04 | EST | 36.36 | ||||||
11 | Reimond Hüvonen Reimond Hüvonen ('04) | 04 | EST | 35.20 | ||||||
12 | Karl-Marti Kõivoste Karl-Marti Kõivoste ('05) | 05 | EST | 34.89 | ||||||
13 | Karl Kallisaar Karl Kallisaar ('05) | 05 | EST | 33.33 | ||||||
14 | Kaspar Kõplas Kaspar Kõplas ('05) | 05 | EST | 33.23 | PB | |||||
15 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 32.93 | ||||||
16 | Stefan Salevic Stefan Salevic ('05) | 05 | EST | 31.63 | ||||||
17 | Hendrik Kookmaa Hendrik Kookmaa ('05) | 05 | EST | 31.50 | PB | |||||
18 | Mihkel Kirtsi Mihkel Kirtsi ('05) | 05 | EST | 31.24 | ||||||
19 | Ott Erik Õunapuu Ott Erik Õunapuu ('04) | 04 | EST | 30.01 | ||||||
20 | Kert Saimre Kert Saimre ('04) | 04 | EST | 29.15 | ||||||
21 | Aleks Sale Aleks Sale ('04) | 04 | EST | 27.61 | ||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Alar Reiljan Alar Reiljan ('04) | 04 | EST | 61.07 | PB | |||||
2 | Mikko Huhta Mikko Huhta ('04) | 04 | FIN | 60.10 | PB | |||||
3 | Manfred Männamaa Manfred Männamaa ('05) | 05 | EST | 54.83 | PB | |||||
4 | Tristan Talts Tristan Talts ('04) | 04 | EST | 51.62 | ||||||
5 | Kaspar Kõplas Kaspar Kõplas ('05) | 05 | EST | 47.62 | ||||||
6 | Andre Nahko Andre Nahko ('04) | 04 | EST | 44.80 | ||||||
7 | Karl Orgusaar Karl Orgusaar ('04) | 04 | EST | 36.87 | ||||||
D15 Spydkast 600 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Romet Kivi Romet Kivi ('05) | 05 | EST | 52.97 | PB | |||||
2 | Karl Orgusaar Karl Orgusaar ('04) | 04 | EST | 50.49 | PB | |||||
3 | Ralph Kirsipuu Ralph Kirsipuu ('04) | 04 | EST | 49.36 | ||||||
4 | Marti Pastak Marti Pastak ('04) | 04 | EST | 43.93 | PB | |||||
5 | Timo Vooglaid Timo Vooglaid ('04) | 04 | EST | 43.90 | PB | |||||
6 | Kristjan Timuska Kristjan Timuska ('04) | 04 | EST | 43.12 | PB | |||||
7 | Alar Reiljan Alar Reiljan ('04) | 04 | EST | 40.09 | PB | |||||
8 | Tõnis Lees Tõnis Lees ('04) | 04 | EST | 39.56 | ||||||
9 | Aleks Sale Aleks Sale ('04) | 04 | EST | 37.97 | ||||||
10 | Mattias Ilves Mattias Ilves ('04) | 04 | EST | 37.89 | PB | |||||
11 | Kaspar Parksepp Kaspar Parksepp ('04) | 04 | EST | 37.75 | PB | |||||
12 | Kermo Vessin Kermo Vessin ('05) | 05 | EST | 32.34 | ||||||
13 | Kristian Vuks Kristian Vuks ('05) | 05 | EST | 31.17 | PB | |||||
14 | Joosep-Krister Toiger Joosep-Krister Toiger ('04) | 04 | EST | 30.67 | PB | |||||
15 | Hendrik Kookmaa Hendrik Kookmaa ('05) | 05 | EST | 29.66 | PB | |||||
16 | Juhan Tõnn Toots Juhan Tõnn Toots ('05) | 05 | EST | 28.01 | PB | |||||
17 | Tristan Tõnov Tristan Tõnov ('05) | 05 | EST | 27.68 | PB | |||||
P15 100 m 9.7. Vind: +1.3 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Marian Müürsepp Marian Müürsepp ('04) | 04 | EST | 12.60 | ||||||
2 | Anna Theresa Gustavson Anna Theresa Gustavson ('05) | 05 | EST | 12.94 | PB | |||||
3 | Sandra Rumask Sandra Rumask ('05) | 05 | EST | 12.97 | ||||||
4 | Emma Triin Seer Emma Triin Seer ('04) | 04 | EST | 12.99 | ||||||
5 | Marie Randala Marie Randala ('05) | 05 | EST | 12.99 | ||||||
6 | Iiris Rehme Iiris Rehme ('04) | 04 | EST | 13.40 | ||||||
7 | Anna Panenko Anna Panenko ('05) | 05 | EST | 13.44 | PB | |||||
8 | Annaliise Tamm Annaliise Tamm ('04) | 04 | EST | 13.48 | ||||||
9 | Berit Kukk Berit Kukk ('05) | 05 | EST | 13.56 | ||||||
10 | Margared Pius Margared Pius ('04) | 04 | EST | 13.59 | ||||||
11 | Grethe Karoline Kaljaste Grethe Karoline Kaljaste ('05) | 05 | EST | 13.62 | ||||||
12 | Grete Karsna Grete Karsna ('04) | 04 | EST | 13.68 | ||||||
13 | Nora Aron Nora Aron ('04) | 04 | EST | 13.75 | SB | |||||
14 | Laura Kompus Laura Kompus ('05) | 05 | EST | 13.82 | ||||||
15 | Emma Goos Emma Goos ('04) | 04 | EST | 13.93 | ||||||
16 | Maribel Arge Maribel Arge ('05) | 05 | EST | 14.00 | ||||||
17 | Karmen Mikiver Karmen Mikiver ('04) | 04 | EST | 14.05 | ||||||
18 | Emma Elina Gokkonen Emma Elina Gokkonen ('05) | 05 | FIN | 14.07 | PB | |||||
19 | Gerda Allilender Gerda Allilender ('04) | 04 | EST | 14.09 | ||||||
20 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 14.37 | PB | |||||
21 | Hanka Maiste Hanka Maiste ('05) | 05 | EST | 14.41 | PB | |||||
22 | Emma Juhkov Emma Juhkov ('04) | 04 | EST | 14.43 | PB | |||||
23 | Iiris Toomesoo Iiris Toomesoo ('05) | 05 | EST | 14.57 | PB | |||||
24 | Elis-Marie Eglit Elis-Marie Eglit ('05) | 05 | EST | 14.60 | PB | |||||
25 | Salme Laanemäe Salme Laanemäe ('05) | 05 | EST | 14.95 | SB | |||||
26 | Victoria Särg Victoria Särg ('04) | 04 | EST | 15.06 | ||||||
27 | Mia-Viktoria Paiste Mia-Viktoria Paiste ('05) | 05 | EST | 15.41 | PB | |||||
28 | Mia Emilia Rõõmusaar Mia Emilia Rõõmusaar ('04) | 04 | EST | 15.68 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: +0.2 | 9.7. | Vind: +0.2 | ||||||||
Marian Müürsepp Marian Müürsepp ('04) | 04 | EST | 12.53 | q | ||||||
Sandra Rumask Sandra Rumask ('05) | 05 | EST | 12.85 | q | PB | |||||
Marie Randala Marie Randala ('05) | 05 | EST | 12.94 | q | ||||||
Anna Theresa Gustavson Anna Theresa Gustavson ('05) | 05 | EST | 13.12 | q | ||||||
Iiris Rehme Iiris Rehme ('04) | 04 | EST | 13.18 | q | PB | |||||
Annaliise Tamm Annaliise Tamm ('04) | 04 | EST | 13.27 | q | PB | |||||
Emma Triin Seer Emma Triin Seer ('04) | 04 | EST | 13.31 | q | ||||||
Anna Panenko Anna Panenko ('05) | 05 | EST | 13.52 | q | PB | |||||
P15 200 m 10.7. Vind: -1.1 Finale A Finale | 10.7. | Vind: -1.1 | ||||||||
1 | Anna Theresa Gustavson Anna Theresa Gustavson ('05) | 05 | EST | 26.39 | ||||||
2 | Mirtel Klaar Mirtel Klaar ('05) | 05 | EST | 26.61 | ||||||
3 | Marie Randala Marie Randala ('05) | 05 | EST | 26.79 | ||||||
4 | Anna Panenko Anna Panenko ('05) | 05 | EST | 27.18 | PB | |||||
5 | Mia Lisett Meringo Mia Lisett Meringo ('05) | 05 | EST | 27.65 | ||||||
6 | Iiris Rehme Iiris Rehme ('04) | 04 | EST | 27.81 | PB | |||||
7 | Raina Ilmas Raina Ilmas ('04) | 04 | EST | 28.04 | ||||||
8 | Karolina Õun Karolina Õun ('04) | 04 | EST | 28.09 | ||||||
9 | Emma Viktoria Millend Emma Viktoria Millend ('05) | 05 | EST | 28.15 | PB | |||||
10 | Jelizaveta Gorodilova Jelizaveta Gorodilova ('05) | 05 | EST | 28.16 | ||||||
11 | Grete Karsna Grete Karsna ('04) | 04 | EST | 28.22 | ||||||
12 | Triine Ottender Triine Ottender ('04) | 04 | EST | 28.82 | ||||||
13 | Miia Tillmann Miia Tillmann ('05) | 05 | EST | 29.02 | ||||||
14 | Jane Leinfeld Jane Leinfeld ('04) | 04 | EST | 29.03 | ||||||
15 | Pilleriin Türnpu Pilleriin Türnpu ('05) | 05 | EST | 29.21 | PB | |||||
16 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 29.29 | PB | |||||
17 | Karoliine Käsper Karoliine Käsper ('04) | 04 | EST | 29.36 | PB | |||||
18 | Emma Elina Gokkonen Emma Elina Gokkonen ('05) | 05 | FIN | 29.62 | PB | |||||
19 | Marleen Kesamaa Marleen Kesamaa ('05) | 05 | EST | 29.68 | ||||||
20 | Emma Juhkov Emma Juhkov ('04) | 04 | EST | 29.83 | PB | |||||
21 | Senta Koplimäe Senta Koplimäe ('05) | 05 | EST | 30.00 | PB | |||||
22 | Anete Laht Anete Laht ('05) | 05 | EST | 30.03 | PB | |||||
23 | Mia Emilia Rõõmusaar Mia Emilia Rõõmusaar ('04) | 04 | EST | 33.22 | =PB | |||||
P15 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Grete Karsna Grete Karsna ('04) | 04 | EST | 1:02.36 | PB | |||||
2 | Helena Kriibi Helena Kriibi ('05) | 05 | EST | 1:02.88 | PB | |||||
3 | Anna Panenko Anna Panenko ('05) | 05 | EST | 1:04.42 | ||||||
4 | Eliise Luks Eliise Luks ('04) | 04 | EST | 1:05.38 | ||||||
5 | Kaili Terve Kaili Terve ('05) | 05 | EST | 1:06.99 | ||||||
6 | Keidi Keerberg Keidi Keerberg ('04) | 04 | EST | 1:08.62 | PB | |||||
7 | Iiris Jõgi Iiris Jõgi ('05) | 05 | EST | 1:08.69 | PB | |||||
8 | Anete Laht Anete Laht ('05) | 05 | EST | 1:12.60 | ||||||
9 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 1:23.74 | PB | |||||
P15 800 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Merili Tiik Merili Tiik ('05) | 05 | EST | 2:24.33 | PB | |||||
2 | Helena Kriibi Helena Kriibi ('05) | 05 | EST | 2:27.26 | PB | |||||
3 | Õnnely Rahu Õnnely Rahu ('05) | 05 | EST | 2:29.34 | PB | |||||
4 | Erika Stefani Zubkova Erika Stefani Zubkova ('04) | 04 | EST | 2:33.49 | ||||||
5 | Kaili Terve Kaili Terve ('05) | 05 | EST | 2:34.33 | PB | |||||
6 | Eliise Luks Eliise Luks ('04) | 04 | EST | 2:35.42 | ||||||
7 | Aljona Davõdova Aljona Davõdova ('05) | 05 | EST | 2:37.11 | PB | |||||
8 | Anna Maria Raspel Anna Maria Raspel ('05) | 05 | EST | 2:38.00 | SB | |||||
9 | Mirtel Stankevitš Mirtel Stankevitš ('05) | 05 | EST | 2:42.29 | PB | |||||
10 | Ketlin Kopp Ketlin Kopp ('04) | 04 | EST | 2:42.33 | PB | |||||
11 | Maria Ivanova Maria Ivanova ('05) | 05 | EST | 2:44.11 | ||||||
12 | Julia Kisseljova Julia Kisseljova ('04) | 04 | EST | 2:44.28 | PB | |||||
13 | Harriet Helena Habicht Harriet Helena Habicht ('05) | 05 | EST | 2:49.86 | PB | |||||
14 | Erika Bugrova Erika Bugrova ('05) | 05 | EST | 2:51.35 | PB | |||||
15 | Käbi Triin Riig Käbi Triin Riig ('05) | 05 | EST | 2:52.73 | PB | |||||
P15 1500 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Õnnely Rahu Õnnely Rahu ('05) | 05 | EST | 5:14.22 | ||||||
2 | Anne-Riin Peep Anne-Riin Peep ('04) | 04 | EST | 5:23.24 | PB | |||||
3 | Aljona Davõdova Aljona Davõdova ('05) | 05 | EST | 5:26.42 | PB | |||||
4 | Lisett Alt Lisett Alt ('04) | 04 | EST | 5:28.21 | ||||||
5 | Harriet Helena Habicht Harriet Helena Habicht ('05) | 05 | EST | 5:35.76 | PB | |||||
6 | Maria Ivanova Maria Ivanova ('05) | 05 | EST | 5:35.88 | ||||||
7 | Eliisbeth Lokk Eliisbeth Lokk ('04) | 04 | EST | 5:43.99 | PB | |||||
8 | Julia Kisseljova Julia Kisseljova ('04) | 04 | EST | 5:46.12 | ||||||
9 | Ketlin Kopp Ketlin Kopp ('04) | 04 | EST | 5:51.23 | ||||||
10 | Erika Bugrova Erika Bugrova ('05) | 05 | EST | 5:54.81 | ||||||
11 | Käbi Triin Riig Käbi Triin Riig ('05) | 05 | EST | 6:26.08 | PB | |||||
P15 100m Hurdles (76.2cm, 8m) 10.7. Vind: +1.6 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Anabel Sarapuu Anabel Sarapuu ('04) | 04 | EST | 14.93 | PB | |||||
2 | Annaliise Tamm Annaliise Tamm ('04) | 04 | EST | 14.95 | PB | |||||
3 | Sandra Rumask Sandra Rumask ('05) | 05 | EST | 15.27 | PB | |||||
4 | Maribel Arge Maribel Arge ('05) | 05 | EST | 15.44 | PB | |||||
5 | Elsa Puu Elsa Puu ('05) | 05 | EST | 15.88 | PB | |||||
6 | Kristel Kösler Kristel Kösler ('05) | 05 | EST | 16.01 | ||||||
7 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 16.28 | ||||||
9 | Margared Pius Margared Pius ('04) | 04 | EST | 16.34 | ||||||
10 | Birgit Pihlak Birgit Pihlak ('04) | 04 | EST | 16.53 | PB | |||||
11 | Pilleriin Türnpu Pilleriin Türnpu ('05) | 05 | EST | 16.76 | PB | |||||
12 | Jelizaveta Gorodilova Jelizaveta Gorodilova ('05) | 05 | EST | 16.87 | PB | |||||
13 | Eva Litvinova Eva Litvinova ('05) | 05 | EST | 17.28 | PB | |||||
14 | Ameelia Mirt Ameelia Mirt ('04) | 04 | EST | 17.41 | PB | |||||
15 | Senta Koplimäe Senta Koplimäe ('05) | 05 | EST | 17.45 | PB | |||||
16 | Edeli Hain Edeli Hain ('05) | 05 | EST | 18.22 | PB | |||||
17 | Melani Väits Melani Väits ('05) | 05 | EST | 19.48 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: +0.8 | 10.7. | Vind: +0.8 | ||||||||
8 | Emma Kathrina Hein Emma Kathrina Hein ('05) | 05 | EST | 16.15 | q | PB | ||||
Annaliise Tamm Annaliise Tamm ('04) | 04 | EST | 15.21 | q | ||||||
Anabel Sarapuu Anabel Sarapuu ('04) | 04 | EST | 15.26 | q | ||||||
Maribel Arge Maribel Arge ('05) | 05 | EST | 15.80 | q | ||||||
Sandra Rumask Sandra Rumask ('05) | 05 | EST | 15.88 | q | ||||||
Elsa Puu Elsa Puu ('05) | 05 | EST | 16.01 | q | PB | |||||
Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 16.03 | q | ||||||
Kristel Kösler Kristel Kösler ('05) | 05 | EST | 16.18 | q | ||||||
P15 300 m hæk 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Hege-Lee Pielberg Hege-Lee Pielberg ('05) | 05 | EST | 45.74 | PB | |||||
2 | Carmen Rääk Carmen Rääk ('04) | 04 | EST | 46.99 | ||||||
3 | Mia Lisett Meringo Mia Lisett Meringo ('05) | 05 | EST | 47.69 | PB | |||||
4 | Maribel Arge Maribel Arge ('05) | 05 | EST | 48.65 | PB | |||||
5 | Emma Kathrina Hein Emma Kathrina Hein ('05) | 05 | EST | 48.72 | ||||||
6 | Hella Tõnts Hella Tõnts ('04) | 04 | EST | 48.75 | PB | |||||
7 | Elsa Puu Elsa Puu ('05) | 05 | EST | 49.58 | PB | |||||
8 | Birgit Pihlak Birgit Pihlak ('04) | 04 | EST | 49.83 | PB | |||||
9 | Margared Pius Margared Pius ('04) | 04 | EST | 49.88 | PB | |||||
10 | Miia Tillmann Miia Tillmann ('05) | 05 | EST | 50.47 | PB | |||||
11 | Anna Maria Raspel Anna Maria Raspel ('05) | 05 | EST | 50.51 | PB | |||||
12 | Meelika Toom Meelika Toom ('04) | 04 | EST | 50.53 | ||||||
13 | Maily Märss Maily Märss ('04) | 04 | EST | 51.05 | SB | |||||
14 | Anastassia Loskutova Anastassia Loskutova ('04) | 04 | EST | 51.07 | PB | |||||
15 | Erika Stefani Zubkova Erika Stefani Zubkova ('04) | 04 | EST | 52.15 | PB | |||||
16 | Maria Heleene Kalja Maria Heleene Kalja ('05) | 05 | EST | 52.41 | PB | |||||
17 | Senta Koplimäe Senta Koplimäe ('05) | 05 | EST | 52.78 | PB | |||||
18 | Merili Tiik Merili Tiik ('05) | 05 | EST | 55.48 | PB | |||||
19 | Jaana Kers Jaana Kers ('05) | 05 | EST | 56.10 | PB | |||||
P15 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Isabell-Mary Luik Isabell-Mary Luik ('04) | 04 | EST | 1.65 | =PB | |||||
2 | Karoliine Käsper Karoliine Käsper ('04) | 04 | EST | 1.62 | ||||||
3 | Edlin Lisbeth Laur Edlin Lisbeth Laur ('04) | 04 | EST | 1.62 | =PB | |||||
3 | Evelina Martšenko Evelina Martšenko ('04) | 04 | EST | 1.62 | PB | |||||
5 | Hella Tõnts Hella Tõnts ('04) | 04 | EST | 1.53 | PB | |||||
6 | Emma Kathrina Hein Emma Kathrina Hein ('05) | 05 | EST | 1.50 | ||||||
7 | Kleer Jaani Kleer Jaani ('05) | 05 | EST | 1.45 | ||||||
8 | Edeli Hain Edeli Hain ('05) | 05 | EST | 1.45 | ||||||
9 | Miia Tillmann Miia Tillmann ('05) | 05 | EST | 1.45 | ||||||
9 | Emma Goos Emma Goos ('04) | 04 | EST | 1.45 | ||||||
9 | Kristel Teeväli Kristel Teeväli ('05) | 05 | EST | 1.45 | =PB | |||||
12 | Birgit Pihlak Birgit Pihlak ('04) | 04 | EST | 1.40 | ||||||
12 | Karoliina Maria Birk Karoliina Maria Birk ('04) | 04 | EST | 1.40 | =PB | |||||
12 | Melani Väits Melani Väits ('05) | 05 | EST | 1.40 | ||||||
12 | Anastassia Žitkova Anastassia Žitkova ('05) | 05 | EST | 1.40 | ||||||
12 | Maily Märss Maily Märss ('04) | 04 | EST | 1.40 | ||||||
17 | Iris Altmets Iris Altmets ('04) | 04 | EST | 1.40 | =PB | |||||
18 | Mia Tiare Vahi Mia Tiare Vahi ('05) | 05 | EST | 1.40 | ||||||
19 | Victoria Raukas Victoria Raukas ('05) | 05 | EST | 1.35 | ||||||
19 | Pilleriin Türnpu Pilleriin Türnpu ('05) | 05 | EST | 1.35 | ||||||
19 | Maria Heleene Kalja Maria Heleene Kalja ('05) | 05 | EST | 1.35 | ||||||
22 | Eva Litvinova Eva Litvinova ('05) | 05 | EST | 1.35 | ||||||
P15 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Carlyn Pukk Carlyn Pukk ('04) | 04 | EST | 3.40 | ||||||
2 | Laure Kiivit Laure Kiivit ('04) | 04 | EST | 3.30 | ||||||
3 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 3.25 | PB | |||||
4 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 2.90 | PB | |||||
5 | Isabell-Mary Luik Isabell-Mary Luik ('04) | 04 | EST | 2.80 | ||||||
6 | Vilja-Matilda Koskela Vilja-Matilda Koskela ('05) | 05 | FIN | 2.70 | PB | |||||
7 | Iiris Jõgi Iiris Jõgi ('05) | 05 | EST | 2.70 | =PB | |||||
8 | Karoliine Käsper Karoliine Käsper ('04) | 04 | EST | 2.50 | ||||||
9 | Liset Kasepuu Liset Kasepuu ('04) | 04 | EST | 2.40 | PB | |||||
P15 Længdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Laure Kiivit Laure Kiivit ('04) | 04 | EST | 5.43 | -1.1 | PB | ||||
2 | Hege-Lee Pielberg Hege-Lee Pielberg ('05) | 05 | EST | 5.31 | -0.9 | PB | ||||
3 | Carlyn Pukk Carlyn Pukk ('04) | 04 | EST | 5.29 | +0.4 | PB | ||||
4 | Emma Goos Emma Goos ('04) | 04 | EST | 5.21 | -1.0 | PB | ||||
5 | Berit Kukk Berit Kukk ('05) | 05 | EST | 5.20 | +1.4 | |||||
6 | Anabel Sarapuu Anabel Sarapuu ('04) | 04 | EST | 5.14 | +0.1 | |||||
7 | Nora Aron Nora Aron ('04) | 04 | EST | 5.12 | +0.2 | PB | ||||
8 | Karmen Mikiver Karmen Mikiver ('04) | 04 | EST | 5.02 | +0.1 | PB | ||||
9 | Anastassia Loskutova Anastassia Loskutova ('04) | 04 | EST | 4.97 | +0.9 | PB | ||||
10 | Grethe Karoline Kaljaste Grethe Karoline Kaljaste ('05) | 05 | EST | 4.93 | -0.6 | |||||
11 | Kleer Jaani Kleer Jaani ('05) | 05 | EST | 4.88 | +1.4 | |||||
12 | Carmel Cordelia Kuusik Carmel Cordelia Kuusik ('04) | 04 | EST | 4.80 | +0.1 | PB | ||||
13 | Maribel Arge Maribel Arge ('05) | 05 | EST | 4.78 | +1.0 | |||||
14 | Elsa Puu Elsa Puu ('05) | 05 | EST | 4.75 | +0.1 | |||||
15 | Mia Lisett Meringo Mia Lisett Meringo ('05) | 05 | EST | 4.65 | +0.7 | PB | ||||
16 | Emma Viktoria Millend Emma Viktoria Millend ('05) | 05 | EST | 4.64 | -0.3 | |||||
17 | Karoliina Maria Birk Karoliina Maria Birk ('04) | 04 | EST | 4.58 | -0.5 | PB | ||||
18 | Marleen Kesamaa Marleen Kesamaa ('05) | 05 | EST | 4.53 | -1.2 | SB | ||||
19 | Laura Kompus Laura Kompus ('05) | 05 | EST | 4.53 | +0.1 | SB | ||||
20 | Ameelia Mirt Ameelia Mirt ('04) | 04 | EST | 4.51 | -0.6 | |||||
21 | Anfisa Karyagina Anfisa Karyagina ('04) | 04 | EST | 4.49 | +1.0 | |||||
22 | Keidi Keerberg Keidi Keerberg ('04) | 04 | EST | 4.48 | +0.1 | PB | ||||
23 | Emma Triin Seer Emma Triin Seer ('04) | 04 | EST | 4.47 | +0.1 | |||||
24 | Mona Liisa Miljan Mona Liisa Miljan ('05) | 05 | EST | 4.37 | +0.2 | |||||
25 | Elis-Marie Eglit Elis-Marie Eglit ('05) | 05 | EST | 4.35 | +1.0 | PB | ||||
26 | Mia Tiare Vahi Mia Tiare Vahi ('05) | 05 | EST | 4.31 | -0.4 | |||||
27 | Salme Laanemäe Salme Laanemäe ('05) | 05 | EST | 4.26 | -0.5 | PB | ||||
28 | Anete Laht Anete Laht ('05) | 05 | EST | 4.23 | +0.7 | PB | ||||
29 | Victoria Särg Victoria Särg ('04) | 04 | EST | 4.14 | -0.4 | |||||
30 | Elit-Marlene Agu Elit-Marlene Agu ('04) | 04 | EST | 4.09 | -0.8 | |||||
31 | Demi Viira Demi Viira ('05) | 05 | EST | 3.58 | -0.6 | PB | ||||
P15 Trespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Berit Kukk Berit Kukk ('05) | 05 | EST | 11.13 | +0.1 | |||||
2 | Anfisa Karyagina Anfisa Karyagina ('04) | 04 | EST | 10.94 | +1.6 | PB | ||||
3 | Karoliine Käsper Karoliine Käsper ('04) | 04 | EST | 10.60 | -3.0 | |||||
4 | Evelina Martšenko Evelina Martšenko ('04) | 04 | EST | 10.43 | -0.6 | |||||
5 | Laura Kompus Laura Kompus ('05) | 05 | EST | 10.21 | +1.9 | PB | ||||
6 | Pilleriin Türnpu Pilleriin Türnpu ('05) | 05 | EST | 10.15 | +1.6 | |||||
8 | Kristel Teeväli Kristel Teeväli ('05) | 05 | EST | 9.52 | +1.2 | PB | ||||
P15 Kuglestød 3.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Greete-Liis Krapp Greete-Liis Krapp ('05) | 05 | EST | 11.55 | ||||||
2 | Maily Märss Maily Märss ('04) | 04 | EST | 11.41 | ||||||
3 | Elisabeth Pihela Elisabeth Pihela ('04) | 04 | EST | 11.19 | PB | |||||
4 | Helene Metsmaa Helene Metsmaa ('05) | 05 | EST | 11.18 | ||||||
5 | Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 11.05 | PB | |||||
6 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 10.90 | ||||||
7 | Gerli Endrekson Gerli Endrekson ('05) | 05 | EST | 10.62 | ||||||
8 | Carlyn Pukk Carlyn Pukk ('04) | 04 | EST | 10.30 | ||||||
9 | Hanka Maiste Hanka Maiste ('05) | 05 | EST | 9.92 | PB | |||||
10 | Anna Viktoria Tammik Anna Viktoria Tammik ('04) | 04 | EST | 9.48 | ||||||
11 | Kleer Jaani Kleer Jaani ('05) | 05 | EST | 9.05 | PB | |||||
12 | Christina Siim Christina Siim ('05) | 05 | EST | 8.99 | ||||||
13 | Eliise Kolõtšev Eliise Kolõtšev ('05) | 05 | EST | 8.87 | ||||||
14 | Marii Maria Alund Marii Maria Alund ('04) | 04 | EST | 8.84 | ||||||
15 | Viktoria Tasane Viktoria Tasane ('05) | 05 | EST | 8.72 | PB | |||||
16 | Marlen Olivia Krull Marlen Olivia Krull ('05) | 05 | EST | 8.53 | PB | |||||
17 | Triine Uibokand Triine Uibokand ('05) | 05 | EST | 8.13 | ||||||
18 | Jekaterina Žitkova Jekaterina Žitkova ('05) | 05 | EST | 8.12 | ||||||
19 | Emma Triin Seer Emma Triin Seer ('04) | 04 | EST | 7.58 | PB | |||||
20 | Teele Tiik Teele Tiik ('05) | 05 | EST | 7.23 | PB | |||||
P15 Diskoskast 0.75 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 36.44 | PB | |||||
2 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 35.42 | ||||||
3 | Isabell-Mary Luik Isabell-Mary Luik ('04) | 04 | EST | 33.37 | ||||||
4 | Maily Märss Maily Märss ('04) | 04 | EST | 31.99 | ||||||
5 | Gerli Endrekson Gerli Endrekson ('05) | 05 | EST | 31.43 | ||||||
6 | Anastassia Žitkova Anastassia Žitkova ('05) | 05 | EST | 31.20 | ||||||
7 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 30.76 | ||||||
8 | Anna Viktoria Tammik Anna Viktoria Tammik ('04) | 04 | EST | 30.39 | PB | |||||
9 | Marii Maria Alund Marii Maria Alund ('04) | 04 | EST | 26.95 | ||||||
10 | Liset Kasepuu Liset Kasepuu ('04) | 04 | EST | 26.42 | PB | |||||
11 | Emma Kathrina Hein Emma Kathrina Hein ('05) | 05 | EST | 25.43 | PB | |||||
12 | Jekaterina Žitkova Jekaterina Žitkova ('05) | 05 | EST | 25.23 | ||||||
13 | Liivika Paas Liivika Paas ('05) | 05 | EST | 24.92 | ||||||
14 | Eliise Kolõtšev Eliise Kolõtšev ('05) | 05 | EST | 24.83 | PB | |||||
15 | Hanka Maiste Hanka Maiste ('05) | 05 | EST | 24.71 | ||||||
16 | Triine Uibokand Triine Uibokand ('05) | 05 | EST | 24.30 | ||||||
17 | Christina Siim Christina Siim ('05) | 05 | EST | 22.68 | PB | |||||
18 | Liisi Lembit Liisi Lembit ('04) | 04 | EST | 21.33 | ||||||
19 | Marlen Olivia Krull Marlen Olivia Krull ('05) | 05 | EST | 20.43 | ||||||
20 | Senta Koplimäe Senta Koplimäe ('05) | 05 | EST | 17.17 | PB | |||||
21 | Nelis-Katrina Säre Nelis-Katrina Säre ('05) | 05 | EST | 16.93 | PB | |||||
P15 Hammerkast 3.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Liisi Lembit Liisi Lembit ('04) | 04 | EST | 47.06 | PB | |||||
2 | Eileen Pärdu Eileen Pärdu ('04) | 04 | EST | 45.21 | ||||||
3 | Lota Sillaots Lota Sillaots ('04) | 04 | EST | 27.00 | PB | |||||
4 | Lisett Sarap Lisett Sarap ('05) | 05 | EST | 25.86 | ||||||
5 | Liset Kasepuu Liset Kasepuu ('04) | 04 | EST | 20.86 | ||||||
6 | Mari Ell Lumi Mari Ell Lumi ('04) | 04 | EST | 20.35 | PB | |||||
P15 Spydkast 400 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Jane Roosimägi Jane Roosimägi ('04) | 04 | EST | 47.85 | PB | |||||
2 | Anett Joandi Anett Joandi ('04) | 04 | EST | 43.24 | PB | |||||
3 | Elisabeth Pihela Elisabeth Pihela ('04) | 04 | EST | 42.48 | PB | |||||
4 | Anna Maria Millend Anna Maria Millend ('04) | 04 | EST | 42.38 | PB | |||||
5 | Isabell-Mary Luik Isabell-Mary Luik ('04) | 04 | EST | 42.31 | ||||||
6 | Johanna Elisabeth Ader Johanna Elisabeth Ader ('04) | 04 | EST | 42.10 | ||||||
7 | Greete-Liis Krapp Greete-Liis Krapp ('05) | 05 | EST | 37.20 | ||||||
8 | Emma Kathrina Hein Emma Kathrina Hein ('05) | 05 | EST | 35.18 | ||||||
9 | Maily Märss Maily Märss ('04) | 04 | EST | 34.94 | SB | |||||
10 | Liisy Tõnuvere Liisy Tõnuvere ('04) | 04 | EST | 34.80 | PB | |||||
11 | Iiris Jõgi Iiris Jõgi ('05) | 05 | EST | 33.50 | ||||||
12 | Marii Maria Alund Marii Maria Alund ('04) | 04 | EST | 32.31 | ||||||
13 | Elit-Marlene Agu Elit-Marlene Agu ('04) | 04 | EST | 32.10 | PB | |||||
14 | Kaisa Vahula Kaisa Vahula ('05) | 05 | EST | 31.93 | ||||||
15 | Mia-Viktoria Paiste Mia-Viktoria Paiste ('05) | 05 | EST | 31.52 | PB | |||||
16 | Emma Viktoria Millend Emma Viktoria Millend ('05) | 05 | EST | 30.50 | PB | |||||
17 | Anastassia Žitkova Anastassia Žitkova ('05) | 05 | EST | 28.65 | PB | |||||
18 | Viktoria Tasane Viktoria Tasane ('05) | 05 | EST | 28.31 | SB | |||||
19 | Lota Sillaots Lota Sillaots ('04) | 04 | EST | 27.64 | ||||||
20 | Karmen Mikiver Karmen Mikiver ('04) | 04 | EST | 27.16 | ||||||
21 | Christina Siim Christina Siim ('05) | 05 | EST | 27.09 | ||||||
22 | Marlen Olivia Krull Marlen Olivia Krull ('05) | 05 | EST | 27.02 | ||||||
23 | Annemari Mikk Annemari Mikk ('04) | 04 | EST | 26.93 | ||||||
24 | Triine Uibokand Triine Uibokand ('05) | 05 | EST | 25.86 | ||||||
25 | Noora Liisa Ader Noora Liisa Ader ('05) | 05 | EST | 25.71 | PB | |||||
26 | Liisi Lembit Liisi Lembit ('04) | 04 | EST | 23.45 | ||||||
27 | Mari Ell Lumi Mari Ell Lumi ('04) | 04 | EST | 22.85 | PB | |||||
28 | Emma Triin Seer Emma Triin Seer ('04) | 04 | EST | 21.35 | PB | |||||
29 | Jekaterina Žitkova Jekaterina Žitkova ('05) | 05 | EST | 19.52 | ||||||
D13 100 m 9.7. Vind: +0.9 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 12.90 | ||||||
2 | Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 13.07 | PB | |||||
3 | Andri Jürisson Andri Jürisson ('06) | 06 | EST | 13.35 | ||||||
4 | Ron Sebastian Puiestee Ron Sebastian Puiestee ('07) | 07 | EST | 13.56 | ||||||
5 | Sven Marten Tikerpe Sven Marten Tikerpe ('06) | 06 | EST | 13.75 | ||||||
6 | Henri Apri Henri Apri ('07) | 07 | EST | 14.06 | ||||||
7 | Kaur Hansen Kaur Hansen ('07) | 07 | EST | 14.94 | ||||||
9 | Timo Ingver Timo Ingver ('07) | 07 | EST | 14.40 | PB | |||||
10 | Keiro Ristikivi Keiro Ristikivi ('07) | 07 | EST | 14.67 | PB | |||||
11 | Karl Valentin Königswieser Karl Valentin Königswieser ('06) | 06 | EST | 14.75 | PB | |||||
12 | Aksel Tähepõld Aksel Tähepõld ('07) | 07 | EST | 14.91 | PB | |||||
13 | Kauko Georg Laas Kauko Georg Laas ('07) | 07 | EST | 15.12 | PB | |||||
14 | Kenneth Lomp Kenneth Lomp ('07) | 07 | EST | 16.02 | PB | |||||
15 | Timmo Kaasik Timmo Kaasik ('06) | 06 | EST | 16.03 | PB | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: +1.7 | 9.7. | Vind: +1.7 | ||||||||
8 | Andreas Mutli Andreas Mutli ('07) | 07 | EST | 13.78 | q | |||||
Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 12.91 | q | ||||||
Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 13.08 | q | PB | |||||
Ron Sebastian Puiestee Ron Sebastian Puiestee ('07) | 07 | EST | 13.27 | q | PB | |||||
Andri Jürisson Andri Jürisson ('06) | 06 | EST | 13.34 | q | ||||||
Sven Marten Tikerpe Sven Marten Tikerpe ('06) | 06 | EST | 13.65 | q | PB | |||||
Henri Apri Henri Apri ('07) | 07 | EST | 13.74 | q | PB | |||||
Kaur Hansen Kaur Hansen ('07) | 07 | EST | 14.35 | q | PB | |||||
D13 200 m 10.7. Vind: -0.5 Finale A Finale | 10.7. | Vind: -0.5 | ||||||||
1 | Karl Kristjan Pohlak Karl Kristjan Pohlak ('06) | 06 | EST | 26.20 | PB | |||||
2 | Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 26.31 | PB | |||||
3 | Laur Peetris Laur Peetris ('06) | 06 | EST | 26.72 | PB | |||||
4 | Savva Novikov Savva Novikov ('06) | 06 | EST | 27.02 | PB | |||||
5 | Ron Sebastian Puiestee Ron Sebastian Puiestee ('07) | 07 | EST | 27.49 | PB | |||||
6 | Sven Marten Tikerpe Sven Marten Tikerpe ('06) | 06 | EST | 27.51 | ||||||
7 | Henri Apri Henri Apri ('07) | 07 | EST | 28.29 | ||||||
8 | Andri Jürisson Andri Jürisson ('06) | 06 | EST | 28.46 | PB | |||||
9 | Andre Jürisson Andre Jürisson ('07) | 07 | EST | 28.92 | PB | |||||
10 | Rihhard Vodja Rihhard Vodja ('06) | 06 | EST | 28.92 | PB | |||||
11 | Hans Oskar Kütt Hans Oskar Kütt ('06) | 06 | EST | 28.98 | PB | |||||
12 | Aleksandr Grits Aleksandr Grits ('07) | 07 | EST | 29.92 | PB | |||||
13 | Timo Ingver Timo Ingver ('07) | 07 | EST | 30.37 | PB | |||||
14 | Hardi Ernits Hardi Ernits ('07) | 07 | EST | 30.42 | PB | |||||
15 | Kristjan Randveer Kristjan Randveer ('07) | 07 | EST | 30.52 | PB | |||||
16 | Rudolf Tamm Rudolf Tamm ('06) | 06 | EST | 30.67 | PB | |||||
17 | Kauko Georg Laas Kauko Georg Laas ('07) | 07 | EST | 32.01 | PB | |||||
18 | Stiven Sikut Stiven Sikut ('07) | 07 | EST | 32.34 | PB | |||||
19 | German Tambrikas German Tambrikas ('06) | 06 | EST | 32.47 | PB | |||||
D13 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 1:01.17 | PB | |||||
2 | Robin Mathias Müür Robin Mathias Müür ('06) | 06 | EST | 1:01.38 | PB | |||||
3 | Birk Parvelt Birk Parvelt ('06) | 06 | EST | 1:02.89 | ||||||
4 | Laur Peetris Laur Peetris ('06) | 06 | EST | 1:03.55 | PB | |||||
5 | Hardi Ernits Hardi Ernits ('07) | 07 | EST | 1:06.69 | PB | |||||
6 | Andre Jürisson Andre Jürisson ('07) | 07 | EST | 1:07.36 | PB | |||||
7 | Stiven Sikut Stiven Sikut ('07) | 07 | EST | 1:14.25 | PB | |||||
8 | Kenneth Lomp Kenneth Lomp ('07) | 07 | EST | 1:18.10 | PB | |||||
9 | Timmo Kaasik Timmo Kaasik ('06) | 06 | EST | 1:20.78 | PB | |||||
10 | Markus Suigusaar Markus Suigusaar ('07) | 07 | EST | 1:26.91 | PB | |||||
D13 80m Hurdles, 68 cm, 8m 10.7. Vind: +0.1 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Laur Peetris Laur Peetris ('06) | 06 | EST | 11.63 | PB | |||||
2 | Karl Kristjan Pohlak Karl Kristjan Pohlak ('06) | 06 | EST | 11.75 | PB | |||||
3 | Savva Novikov Savva Novikov ('06) | 06 | EST | 11.86 | ||||||
4 | Andreas Kase Andreas Kase ('06) | 06 | EST | 11.99 | ||||||
5 | Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 12.35 | ||||||
6 | Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 12.55 | ||||||
7 | Ralf Lepasson Ralf Lepasson ('06) | 06 | EST | 12.95 | ||||||
9 | Andreas Mutli Andreas Mutli ('07) | 07 | EST | 12.92 | ||||||
10 | Robin Mathias Müür Robin Mathias Müür ('06) | 06 | EST | 13.00 | PB | |||||
11 | Roger Pilt Roger Pilt ('06) | 06 | EST | 13.08 | ||||||
12 | Karl Valentin Königswieser Karl Valentin Königswieser ('06) | 06 | EST | 13.57 | PB | |||||
13 | Martin Trumm Martin Trumm ('06) | 06 | EST | 13.61 | PB | |||||
14 | Kaspar Markus Kuusik Kaspar Markus Kuusik ('06) | 06 | EST | 13.77 | ||||||
15 | Henri Apri Henri Apri ('07) | 07 | EST | 14.02 | PB | |||||
16 | Aksel Tähepõld Aksel Tähepõld ('07) | 07 | EST | 14.93 | PB | |||||
17 | Hendrik Alberg Hendrik Alberg ('07) | 07 | EST | 15.09 | ||||||
18 | Tiit-Villem Toomingas Tiit-Villem Toomingas ('06) | 06 | EST | 15.18 | PB | |||||
19 | Markus Suigusaar Markus Suigusaar ('07) | 07 | EST | 16.45 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: -0.5 | 10.7. | Vind: -0.5 | ||||||||
8 | Andri Jürisson Andri Jürisson ('06) | 06 | EST | 12.12 | q | PB | ||||
Laur Peetris Laur Peetris ('06) | 06 | EST | 11.73 | q | PB | |||||
Savva Novikov Savva Novikov ('06) | 06 | EST | 11.83 | q | PB | |||||
Karl Kristjan Pohlak Karl Kristjan Pohlak ('06) | 06 | EST | 12.06 | q | PB | |||||
Andreas Kase Andreas Kase ('06) | 06 | EST | 12.13 | q | ||||||
Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 12.14 | q | ||||||
Edvin Erik Edvin Erik ('06) | 06 | EST | 12.44 | q | PB | |||||
Ralf Lepasson Ralf Lepasson ('06) | 06 | EST | 12.69 | q | ||||||
D13 200m Hurdles (68.6cm) 9.7. Vind: 0.0 Finale A Finale | 9.7. | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 27.37 | PB | |||||
2 | Karl Kristjan Pohlak Karl Kristjan Pohlak ('06) | 06 | EST | 27.84 | PB | |||||
3 | Roger Pilt Roger Pilt ('06) | 06 | EST | 29.43 | PB | |||||
4 | Andri Jürisson Andri Jürisson ('06) | 06 | EST | 29.58 | PB | |||||
5 | Andreas Trumm Andreas Trumm ('06) | 06 | EST | 30.20 | PB | |||||
6 | Henri Apri Henri Apri ('07) | 07 | EST | 30.27 | PB | |||||
7 | Birk Parvelt Birk Parvelt ('06) | 06 | EST | 30.98 | ||||||
8 | Kaspar Markus Kuusik Kaspar Markus Kuusik ('06) | 06 | EST | 31.50 | ||||||
9 | Andre Jürisson Andre Jürisson ('07) | 07 | EST | 31.57 | PB | |||||
10 | Jakob Ergezinger Jakob Ergezinger ('07) | 07 | EST | 31.66 | PB | |||||
11 | Kauko Georg Laas Kauko Georg Laas ('07) | 07 | EST | 33.25 | ||||||
12 | Kristjan Randveer Kristjan Randveer ('07) | 07 | EST | 33.44 | PB | |||||
13 | Hendrik Alberg Hendrik Alberg ('07) | 07 | EST | 34.98 | PB | |||||
D13 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Egert Tohvre Egert Tohvre ('06) | 06 | EST | 1.57 | =PB | |||||
2 | Kristen Robin Mast Kristen Robin Mast ('06) | 06 | EST | 1.54 | ||||||
3 | Jakob Elango Jakob Elango ('06) | 06 | EST | 1.48 | ||||||
3 | Ralf Lepasson Ralf Lepasson ('06) | 06 | EST | 1.48 | PB | |||||
5 | Hans Oskar Kütt Hans Oskar Kütt ('06) | 06 | EST | 1.48 | =PB | |||||
6 | Kaspar Markus Kuusik Kaspar Markus Kuusik ('06) | 06 | EST | 1.45 | =PB | |||||
7 | Hendrik Alberg Hendrik Alberg ('07) | 07 | EST | 1.40 | =PB | |||||
7 | Andreas Mutli Andreas Mutli ('07) | 07 | EST | 1.40 | PB | |||||
9 | Kaur Tasane Kaur Tasane ('06) | 06 | EST | 1.40 | ||||||
10 | Kauko Georg Laas Kauko Georg Laas ('07) | 07 | EST | 1.40 | PB | |||||
11 | Keiro Ristikivi Keiro Ristikivi ('07) | 07 | EST | 1.35 | PB | |||||
11 | Karl Valentin Königswieser Karl Valentin Königswieser ('06) | 06 | EST | 1.35 | PB | |||||
13 | Ron Sebastian Puiestee Ron Sebastian Puiestee ('07) | 07 | EST | 1.25 | ||||||
D13 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Ralf Lepasson Ralf Lepasson ('06) | 06 | EST | 3.25 | ||||||
2 | Erik Maksimov Erik Maksimov ('06) | 06 | EST | 2.75 | PB | |||||
3 | Hans Oskar Kütt Hans Oskar Kütt ('06) | 06 | EST | 2.50 | PB | |||||
4 | Aleksandr Grits Aleksandr Grits ('07) | 07 | EST | 2.30 | PB | |||||
5 | Tristan Erm Tristan Erm ('06) | 06 | EST | 2.20 | ||||||
6 | Sander Sinkartšuk Sander Sinkartšuk ('06) | 06 | EST | 2.20 | ||||||
7 | Kaspar Markus Kuusik Kaspar Markus Kuusik ('06) | 06 | EST | 2.20 | ||||||
8 | Karl Tuka Karl Tuka ('07) | 07 | EST | 2.10 | =PB | |||||
9 | Kristjan Randveer Kristjan Randveer ('07) | 07 | EST | 2.00 | ||||||
10 | Ailo Andri Hantson Ailo Andri Hantson ('07) | 07 | EST | 1.85 | PB | |||||
11 | Tiit-Villem Toomingas Tiit-Villem Toomingas ('06) | 06 | EST | 1.70 | =PB | |||||
D13 Længdespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Savva Novikov Savva Novikov ('06) | 06 | EST | 5.19 | +1.7 | |||||
2 | Andreas Trumm Andreas Trumm ('06) | 06 | EST | 5.10 | -1.0 | |||||
3 | Laur Peetris Laur Peetris ('06) | 06 | EST | 5.04 | +1.8 | |||||
4 | Karl Kristjan Pohlak Karl Kristjan Pohlak ('06) | 06 | EST | 5.02 | +0.8 | PB | ||||
5 | Sten-Erik Iir Sten-Erik Iir ('07) | 07 | EST | 4.92 | +1.4 | PB | ||||
6 | Andreas Mutli Andreas Mutli ('07) | 07 | EST | 4.84 | +0.2 | |||||
7 | Ron Sebastian Puiestee Ron Sebastian Puiestee ('07) | 07 | EST | 4.78 | +1.9 | |||||
8 | Robin Mathias Müür Robin Mathias Müür ('06) | 06 | EST | 4.78 | w | +2.6 | ||||
9 | Kristen Robin Mast Kristen Robin Mast ('06) | 06 | EST | 4.59 | +0.8 | |||||
10 | Tristan Erm Tristan Erm ('06) | 06 | EST | 4.49 | -0.3 | PB | ||||
11 | Kristjan Taro Kristjan Taro ('07) | 07 | EST | 4.46 | -1.4 | PB | ||||
12 | Martin Trumm Martin Trumm ('06) | 06 | EST | 4.44 | -1.3 | |||||
13 | Hans Oskar Kütt Hans Oskar Kütt ('06) | 06 | EST | 4.43 | +0.6 | PB | ||||
14 | Jakob Ergezinger Jakob Ergezinger ('07) | 07 | EST | 4.40 | +0.2 | PB | ||||
15 | Roger Pilt Roger Pilt ('06) | 06 | EST | 4.40 | -0.9 | |||||
16 | Andreas Kase Andreas Kase ('06) | 06 | EST | 4.37 | -0.3 | |||||
17 | Rudolf Tamm Rudolf Tamm ('06) | 06 | EST | 4.34 | +1.8 | PB | ||||
18 | Keiro Ristikivi Keiro Ristikivi ('07) | 07 | EST | 4.33 | +0.3 | PB | ||||
19 | Hendrik Alberg Hendrik Alberg ('07) | 07 | EST | 4.30 | +0.2 | PB | ||||
20 | Karl Valentin Königswieser Karl Valentin Königswieser ('06) | 06 | EST | 4.13 | +1.5 | PB | ||||
21 | Aksel Tähepõld Aksel Tähepõld ('07) | 07 | EST | 3.95 | -0.6 | PB | ||||
D13 Kuglestød 3.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Jakob Elango Jakob Elango ('06) | 06 | EST | 11.49 | ||||||
2 | Marko Gustavson Marko Gustavson ('06) | 06 | EST | 11.43 | PB | |||||
3 | Ragnar Maripuu Ragnar Maripuu ('06) | 06 | EST | 10.50 | ||||||
4 | Kevin Reinberg Kevin Reinberg ('06) | 06 | EST | 10.46 | ||||||
5 | Kevin Leemets Kevin Leemets ('06) | 06 | EST | 10.28 | PB | |||||
6 | Andreas Trumm Andreas Trumm ('06) | 06 | EST | 9.90 | ||||||
7 | Tomm Ragnar Maidla Tomm Ragnar Maidla ('06) | 06 | EST | 9.85 | ||||||
8 | Theodor Krull Theodor Krull ('07) | 07 | EST | 9.78 | ||||||
9 | Sander Sinkartšuk Sander Sinkartšuk ('06) | 06 | EST | 8.78 | PB | |||||
10 | Robert Holzmann Robert Holzmann ('06) | 06 | EST | 8.72 | PB | |||||
11 | Kert-Kristjan Peet Kert-Kristjan Peet ('07) | 07 | EST | 7.16 | PB | |||||
D13 Diskoskast 0.75 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Sten-Erik Iir Sten-Erik Iir ('07) | 07 | EST | 35.51 | ||||||
2 | Andreas Trumm Andreas Trumm ('06) | 06 | EST | 33.54 | ||||||
3 | Martin Trumm Martin Trumm ('06) | 06 | EST | 32.21 | ||||||
4 | Ragnar Maripuu Ragnar Maripuu ('06) | 06 | EST | 29.91 | ||||||
5 | Tomm Ragnar Maidla Tomm Ragnar Maidla ('06) | 06 | EST | 29.39 | ||||||
6 | Marko Gustavson Marko Gustavson ('06) | 06 | EST | 28.34 | ||||||
7 | Robert Holzmann Robert Holzmann ('06) | 06 | EST | 28.29 | ||||||
8 | Marcus Põlluveer Marcus Põlluveer ('07) | 07 | EST | 28.27 | PB | |||||
9 | Theodor Krull Theodor Krull ('07) | 07 | EST | 27.01 | PB | |||||
10 | Andre Jürisson Andre Jürisson ('07) | 07 | EST | 26.62 | PB | |||||
11 | Tristan Erm Tristan Erm ('06) | 06 | EST | 26.57 | ||||||
12 | Ailo Andri Hantson Ailo Andri Hantson ('07) | 07 | EST | 25.57 | PB | |||||
13 | Timo Ingver Timo Ingver ('07) | 07 | EST | 24.42 | PB | |||||
14 | Kevin Leemets Kevin Leemets ('06) | 06 | EST | 23.88 | PB | |||||
15 | Andreas Kase Andreas Kase ('06) | 06 | EST | 23.60 | ||||||
16 | Erik Maksimov Erik Maksimov ('06) | 06 | EST | 23.48 | ||||||
17 | Tiit-Villem Toomingas Tiit-Villem Toomingas ('06) | 06 | EST | 21.23 | ||||||
18 | Hardi Ernits Hardi Ernits ('07) | 07 | EST | 19.69 | PB | |||||
19 | Artur Tiidermann Artur Tiidermann ('07) | 07 | EST | 18.13 | PB | |||||
20 | German Tambrikas German Tambrikas ('06) | 06 | EST | 17.85 | ||||||
21 | Patrick Remmel Patrick Remmel ('07) | 07 | EST | 12.67 | PB | |||||
D13 Hammerkast 3.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Kevin Reinberg Kevin Reinberg ('06) | 06 | EST | 37.67 | ||||||
2 | Kristjan Erik Kalling Kristjan Erik Kalling ('06) | 06 | EST | 36.34 | ||||||
3 | Jakob Elango Jakob Elango ('06) | 06 | EST | 35.95 | ||||||
4 | Tomm Ragnar Maidla Tomm Ragnar Maidla ('06) | 06 | EST | 32.02 | PB | |||||
D13 Spydkast 500 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Martin Trumm Martin Trumm ('06) | 06 | EST | 37.89 | PB | |||||
2 | Marko Gustavson Marko Gustavson ('06) | 06 | EST | 36.19 | PB | |||||
3 | Ragnar Maripuu Ragnar Maripuu ('06) | 06 | EST | 35.59 | PB | |||||
4 | Kaur Tasane Kaur Tasane ('06) | 06 | EST | 35.08 | PB | |||||
5 | Theodor Krull Theodor Krull ('07) | 07 | EST | 33.09 | PB | |||||
6 | Sten-Erik Iir Sten-Erik Iir ('07) | 07 | EST | 32.57 | ||||||
7 | Andreas Kase Andreas Kase ('06) | 06 | EST | 32.03 | PB | |||||
8 | Karl Tuka Karl Tuka ('07) | 07 | EST | 30.18 | PB | |||||
9 | Rihhard Vodja Rihhard Vodja ('06) | 06 | EST | 28.06 | PB | |||||
10 | Savva Novikov Savva Novikov ('06) | 06 | EST | 27.65 | PB | |||||
11 | Tiit-Villem Toomingas Tiit-Villem Toomingas ('06) | 06 | EST | 26.44 | ||||||
12 | Marcus Põlluveer Marcus Põlluveer ('07) | 07 | EST | 25.80 | PB | |||||
13 | Erik Maksimov Erik Maksimov ('06) | 06 | EST | 25.54 | PB | |||||
14 | Ailo Andri Hantson Ailo Andri Hantson ('07) | 07 | EST | 25.43 | PB | |||||
15 | Robert Holzmann Robert Holzmann ('06) | 06 | EST | 24.30 | PB | |||||
16 | Hardi Ernits Hardi Ernits ('07) | 07 | EST | 19.59 | PB | |||||
P13 100 m 9.7. Vind: +0.5 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +0.5 | ||||||||
1 | Nadiin Frolov Nadiin Frolov ('06) | 06 | EST | 13.33 | ||||||
2 | Mirelle Nataly Klais Mirelle Nataly Klais ('06) | 06 | EST | 13.48 | ||||||
3 | Marie Pihlap Marie Pihlap ('06) | 06 | EST | 13.74 | ||||||
4 | Carmel Rebane Carmel Rebane ('06) | 06 | EST | 13.79 | ||||||
5 | Johanna Elisabeth Võsaste Johanna Elisabeth Võsaste ('07) | 07 | EST | 14.06 | PB | |||||
6 | Kärt Maasik Kärt Maasik ('06) | 06 | EST | 14.08 | ||||||
7 | Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 14.22 | ||||||
8 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 14.41 | ||||||
9 | Mariliis Ant Mariliis Ant ('06) | 06 | EST | 14.43 | ||||||
10 | Grethel Armenson Grethel Armenson ('06) | 06 | EST | 14.54 | ||||||
11 | Liise Lillelaid Liise Lillelaid ('07) | 07 | EST | 14.70 | PB | |||||
12 | Helene Teder Helene Teder ('06) | 06 | EST | 14.79 | PB | |||||
13 | Janee Lootus Janee Lootus ('06) | 06 | EST | 14.79 | PB | |||||
14 | Madle-Helena Vilu Madle-Helena Vilu ('06) | 06 | EST | 14.84 | ||||||
15 | Kirke Stiina Kampus Kirke Stiina Kampus ('06) | 06 | EST | 14.98 | PB | |||||
16 | Lisete Mikk Lisete Mikk ('07) | 07 | EST | 14.99 | PB | |||||
17 | Helerin Türk Helerin Türk ('06) | 06 | EST | 15.14 | PB | |||||
18 | Krettel Klaar Krettel Klaar ('07) | 07 | EST | 15.17 | ||||||
19 | Carmen Stafeikin Carmen Stafeikin ('06) | 06 | EST | 15.36 | ||||||
20 | Kirsy Karjama Kirsy Karjama ('07) | 07 | EST | 16.09 | PB | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende ? 9.7. Vind: +1.0 | 9.7. | Vind: +1.0 | ||||||||
Nadiin Frolov Nadiin Frolov ('06) | 06 | EST | 13.41 | q | ||||||
Marie Pihlap Marie Pihlap ('06) | 06 | EST | 13.45 | q | PB | |||||
Mirelle Nataly Klais Mirelle Nataly Klais ('06) | 06 | EST | 13.47 | q | PB | |||||
Carmel Rebane Carmel Rebane ('06) | 06 | EST | 13.96 | q | ||||||
Kärt Maasik Kärt Maasik ('06) | 06 | EST | 14.01 | q | ||||||
Johanna Elisabeth Võsaste Johanna Elisabeth Võsaste ('07) | 07 | EST | 14.18 | q | PB | |||||
Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 14.23 | q | ||||||
Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 14.33 | q | PB | |||||
P13 200 m 10.7. Vind: -0.6 Finale A Finale | 10.7. | Vind: -0.6 | ||||||||
1 | Nadiin Frolov Nadiin Frolov ('06) | 06 | EST | 27.47 | ||||||
2 | Marie Pihlap Marie Pihlap ('06) | 06 | EST | 27.61 | PB | |||||
3 | Carmel Rebane Carmel Rebane ('06) | 06 | EST | 28.29 | PB | |||||
4 | Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 28.31 | ||||||
5 | Andra Lepasson Andra Lepasson ('06) | 06 | EST | 28.58 | ||||||
6 | Gloria Teearu Gloria Teearu ('06) | 06 | EST | 29.02 | PB | |||||
7 | Katarina Verst Katarina Verst ('07) | 07 | EST | 29.46 | PB | |||||
8 | Valeria Smirnova Valeria Smirnova ('06) | 06 | EST | 29.86 | PB | |||||
9 | Krettel Klaar Krettel Klaar ('07) | 07 | EST | 29.92 | ||||||
10 | Grethel Armenson Grethel Armenson ('06) | 06 | EST | 30.13 | PB | |||||
11 | Britte Karu Britte Karu ('06) | 06 | EST | 30.25 | PB | |||||
12 | Mailee Metsaru Mailee Metsaru ('06) | 06 | EST | 30.37 | PB | |||||
13 | Annika Põlluaas Annika Põlluaas ('07) | 07 | EST | 30.65 | PB | |||||
14 | Laura Lisette Rütkinen Laura Lisette Rütkinen ('07) | 07 | EST | 30.87 | PB | |||||
15 | Helene Teder Helene Teder ('06) | 06 | EST | 30.96 | PB | |||||
16 | Jennifer Mook Jennifer Mook ('06) | 06 | EST | 31.52 | PB | |||||
17 | Eliise Ellik Eliise Ellik ('07) | 07 | EST | 31.53 | PB | |||||
18 | Keiti Tammsaar Keiti Tammsaar ('06) | 06 | EST | 31.64 | PB | |||||
19 | Agne Bauman Agne Bauman ('06) | 06 | EST | 31.75 | PB | |||||
20 | Carmen Stafeikin Carmen Stafeikin ('06) | 06 | EST | 31.89 | ||||||
P13 400 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Hedi Andre Hedi Andre ('07) | 07 | EST | 1:02.39 | PB | |||||
2 | Marie Pihlap Marie Pihlap ('06) | 06 | EST | 1:02.50 | PB | |||||
3 | Emma Priisaar Emma Priisaar ('06) | 06 | EST | 1:03.97 | PB | |||||
4 | Nadiin Frolov Nadiin Frolov ('06) | 06 | EST | 1:04.51 | PB | |||||
5 | Viola Hambidge Viola Hambidge ('06) | 06 | EST | 1:05.52 | PB | |||||
6 | Carmel Rebane Carmel Rebane ('06) | 06 | EST | 1:05.63 | PB | |||||
7 | Andra Lepasson Andra Lepasson ('06) | 06 | EST | 1:06.53 | PB | |||||
8 | Miia Maiste Miia Maiste ('06) | 06 | EST | 1:06.69 | ||||||
9 | Ann Helen Eelmets Ann Helen Eelmets ('06) | 06 | EST | 1:07.35 | PB | |||||
10 | Krettel Klaar Krettel Klaar ('07) | 07 | EST | 1:08.48 | PB | |||||
11 | Karmen Annik Karmen Annik ('06) | 06 | EST | 1:09.37 | ||||||
12 | Britte Karu Britte Karu ('06) | 06 | EST | 1:11.15 | PB | |||||
13 | Eliise Ellik Eliise Ellik ('07) | 07 | EST | 1:12.87 | PB | |||||
14 | Amelia Petrov Amelia Petrov ('06) | 06 | EST | 1:13.25 | PB | |||||
15 | Kirsy Karjama Kirsy Karjama ('07) | 07 | EST | 1:13.45 | PB | |||||
16 | Renata Safina Renata Safina ('06) | 06 | EST | 1:16.75 | PB | |||||
P13 800 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Hedi Andre Hedi Andre ('07) | 07 | EST | 2:27.35 | PB | |||||
2 | Viola Hambidge Viola Hambidge ('06) | 06 | EST | 2:28.22 | PB | |||||
3 | Emma Priisaar Emma Priisaar ('06) | 06 | EST | 2:32.72 | ||||||
4 | Lisandra Marten Lisandra Marten ('07) | 07 | EST | 2:40.49 | PB | |||||
5 | Sandra Movits Sandra Movits ('07) | 07 | EST | 2:40.62 | PB | |||||
6 | Liise Lillelaid Liise Lillelaid ('07) | 07 | EST | 2:40.75 | PB | |||||
7 | Miia Maiste Miia Maiste ('06) | 06 | EST | 2:40.81 | PB | |||||
8 | Eerika Sarapuu Eerika Sarapuu ('06) | 06 | EST | 2:49.09 | PB | |||||
9 | Amelia Petrov Amelia Petrov ('06) | 06 | EST | 2:50.19 | PB | |||||
10 | Simona Rõõmusaar Simona Rõõmusaar ('06) | 06 | EST | 3:06.80 | PB | |||||
Ketrin Koppel Ketrin Koppel ('08) | 08 | EST | 2:37.71 | PB | ||||||
P13 80 m hæk 68.6 cm, 7.5 m 10.7. Vind: +1.5 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.5 | ||||||||
1 | Maia Toomsalu Maia Toomsalu ('06) | 06 | EST | 13.20 | ||||||
2 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 13.23 | PB | |||||
3 | Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 13.24 | PB | |||||
4 | Agne Bauman Agne Bauman ('06) | 06 | EST | 13.28 | ||||||
5 | Mirelle Nataly Klais Mirelle Nataly Klais ('06) | 06 | EST | 13.28 | ||||||
6 | Karen Loorens Karen Loorens ('06) | 06 | EST | 13.72 | =PB | |||||
7 | Johanna Elisabeth Võsaste Johanna Elisabeth Võsaste ('07) | 07 | EST | 13.74 | PB | |||||
8 | Laura Kübarsepp Laura Kübarsepp ('06) | 06 | EST | 13.82 | ||||||
9 | Mailee Metsaru Mailee Metsaru ('06) | 06 | EST | 13.84 | PB | |||||
10 | Ann Helen Eelmets Ann Helen Eelmets ('06) | 06 | EST | 13.97 | PB | |||||
11 | Jennifer Mook Jennifer Mook ('06) | 06 | EST | 14.10 | PB | |||||
12 | Kirke Viktoria Plaado Kirke Viktoria Plaado ('06) | 06 | EST | 14.23 | PB | |||||
13 | Ruth Mary Onga Ruth Mary Onga ('06) | 06 | EST | 14.37 | PB | |||||
14 | Sofia-Sabina Leis Sofia-Sabina Leis ('07) | 07 | EST | 14.49 | PB | |||||
15 | Heidi Pruus Heidi Pruus ('06) | 06 | EST | 14.54 | PB | |||||
16 | Laura Lepp Laura Lepp ('07) | 07 | EST | 14.97 | PB | |||||
17 | Riina Aksjonova Riina Aksjonova ('07) | 07 | EST | 15.11 | PB | |||||
18 | Karolin Tammjärv Karolin Tammjärv ('07) | 07 | EST | 15.39 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende ? 10.7. Vind: +1.2 | 10.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
Mirelle Nataly Klais Mirelle Nataly Klais ('06) | 06 | EST | 13.07 | q | PB | |||||
Agne Bauman Agne Bauman ('06) | 06 | EST | 13.20 | q | ||||||
Maia Toomsalu Maia Toomsalu ('06) | 06 | EST | 13.23 | q | ||||||
Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 13.39 | q | PB | |||||
Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 13.45 | q | PB | |||||
Karen Loorens Karen Loorens ('06) | 06 | EST | 13.72 | q | PB | |||||
Laura Kübarsepp Laura Kübarsepp ('06) | 06 | EST | 13.76 | q | PB | |||||
Johanna Elisabeth Võsaste Johanna Elisabeth Võsaste ('07) | 07 | EST | 13.81 | q | PB | |||||
P13 200 m hæk 68.6 cm 9.7. Vind: +1.8 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Livia Filipozzi Livia Filipozzi ('06) | 06 | EST | 30.28 | ||||||
2 | Hedi Andre Hedi Andre ('07) | 07 | EST | 30.37 | PB | |||||
3 | Katarina Verst Katarina Verst ('07) | 07 | EST | 30.39 | PB | |||||
4 | Viola Hambidge Viola Hambidge ('06) | 06 | EST | 30.46 | PB | |||||
5 | Gloria Teearu Gloria Teearu ('06) | 06 | EST | 31.39 | PB | |||||
6 | Miia Maiste Miia Maiste ('06) | 06 | EST | 31.98 | PB | |||||
7 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 32.33 | PB | |||||
8 | Janete Noodla Janete Noodla ('06) | 06 | EST | 32.33 | ||||||
9 | Agne Bauman Agne Bauman ('06) | 06 | EST | 32.61 | ||||||
10 | Clara Clemencet Clara Clemencet ('07) | 07 | EST | 33.01 | PB | |||||
11 | Heidi Pruus Heidi Pruus ('06) | 06 | EST | 33.28 | ||||||
12 | Marion Lisette Kasela Marion Lisette Kasela ('06) | 06 | EST | 33.72 | PB | |||||
13 | Annika Põlluaas Annika Põlluaas ('07) | 07 | EST | 33.90 | ||||||
14 | Laura Lisette Rütkinen Laura Lisette Rütkinen ('07) | 07 | EST | 34.52 | PB | |||||
15 | Mirtel Vaasa Mirtel Vaasa ('07) | 07 | EST | 34.63 | PB | |||||
16 | Kirke Viktoria Plaado Kirke Viktoria Plaado ('06) | 06 | EST | 35.03 | ||||||
17 | Eerika Sarapuu Eerika Sarapuu ('06) | 06 | EST | 35.20 | PB | |||||
P13 Højdespring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Valeria Smirnova Valeria Smirnova ('06) | 06 | EST | 1.54 | PB | |||||
2 | Laura Kübarsepp Laura Kübarsepp ('06) | 06 | EST | 1.54 | ||||||
3 | Ruth Mary Onga Ruth Mary Onga ('06) | 06 | EST | 1.51 | ||||||
4 | Merili Käsper Merili Käsper ('06) | 06 | EST | 1.51 | ||||||
5 | Ann Helen Eelmets Ann Helen Eelmets ('06) | 06 | EST | 1.45 | ||||||
5 | Karen Loorens Karen Loorens ('06) | 06 | EST | 1.45 | ||||||
7 | Andra Lepasson Andra Lepasson ('06) | 06 | EST | 1.40 | PB | |||||
8 | Janete Noodla Janete Noodla ('06) | 06 | EST | 1.40 | ||||||
8 | Grete Barot Grete Barot ('06) | 06 | EST | 1.40 | ||||||
10 | Helin Brikis Helin Brikis ('06) | 06 | EST | 1.40 | ||||||
11 | Kristin Forsel Kristin Forsel ('07) | 07 | EST | 1.35 | =PB | |||||
12 | Laura Lepp Laura Lepp ('07) | 07 | EST | 1.30 | ||||||
12 | Helene Teder Helene Teder ('06) | 06 | EST | 1.30 | PB | |||||
14 | Lisete Mikk Lisete Mikk ('07) | 07 | EST | 1.25 | PB | |||||
14 | Teele Ploomipuu Teele Ploomipuu ('06) | 06 | EST | 1.25 | PB | |||||
16 | Kärt Praks Kärt Praks ('06) | 06 | EST | 1.25 | ||||||
16 | Keiti Tammsaar Keiti Tammsaar ('06) | 06 | EST | 1.25 | ||||||
18 | Jennifer Mook Jennifer Mook ('06) | 06 | EST | 1.25 | PB | |||||
P13 Stangspring 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Liise Lillelaid Liise Lillelaid ('07) | 07 | EST | 2.40 | ||||||
2 | Tähkä-Alina Koskela Tähkä-Alina Koskela ('07) | 07 | FIN | 2.40 | PB | |||||
3 | Karen Loorens Karen Loorens ('06) | 06 | EST | 2.30 | =PB | |||||
4 | Lisete Mikk Lisete Mikk ('07) | 07 | EST | 2.10 | PB | |||||
5 | Janete Noodla Janete Noodla ('06) | 06 | EST | 2.10 | SB | |||||
6 | Renata Safina Renata Safina ('06) | 06 | EST | 1.70 | PB | |||||
P13 Længdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Mirelle Nataly Klais Mirelle Nataly Klais ('06) | 06 | EST | 5.10 | +0.4 | PB | ||||
2 | Katarina Verst Katarina Verst ('07) | 07 | EST | 4.97 | w | +2.9 | ||||
3 | Mariliis Ant Mariliis Ant ('06) | 06 | EST | 4.82 | +2.0 | PB | ||||
4 | Valeria Smirnova Valeria Smirnova ('06) | 06 | EST | 4.80 | +0.9 | PB | ||||
5 | Ruth Mary Onga Ruth Mary Onga ('06) | 06 | EST | 4.57 | +1.2 | PB | ||||
6 | Laura Kübarsepp Laura Kübarsepp ('06) | 06 | EST | 4.54 | +1.2 | |||||
7 | Nadiin Frolov Nadiin Frolov ('06) | 06 | EST | 4.51 | +0.7 | |||||
8 | Ann Helen Eelmets Ann Helen Eelmets ('06) | 06 | EST | 4.37 | +1.7 | |||||
9 | Andra Lepasson Andra Lepasson ('06) | 06 | EST | 4.35 | -0.6 | |||||
10 | Karmen Annik Karmen Annik ('06) | 06 | EST | 4.26 | +0.5 | |||||
11 | Sofia-Sabina Leis Sofia-Sabina Leis ('07) | 07 | EST | 4.24 | +1.1 | |||||
12 | Kärt Praks Kärt Praks ('06) | 06 | EST | 4.24 | +1.4 | |||||
13 | Maia Toomsalu Maia Toomsalu ('06) | 06 | EST | 4.18 | +1.8 | |||||
14 | Annika Põlluaas Annika Põlluaas ('07) | 07 | EST | 4.15 | +1.8 | PB | ||||
15 | Clara Clemencet Clara Clemencet ('07) | 07 | EST | 4.13 | +1.2 | PB | ||||
16 | Riina Aksjonova Riina Aksjonova ('07) | 07 | EST | 4.13 | +1.1 | |||||
17 | Krettel Klaar Krettel Klaar ('07) | 07 | EST | 4.05 | +0.9 | PB | ||||
18 | Kirke Stiina Kampus Kirke Stiina Kampus ('06) | 06 | EST | 4.02 | +1.3 | PB | ||||
19 | Mailee Metsaru Mailee Metsaru ('06) | 06 | EST | 3.99 | +2.0 | |||||
20 | Karolin Tammjärv Karolin Tammjärv ('07) | 07 | EST | 3.97 | 0.0 | PB | ||||
21 | Laura Lepp Laura Lepp ('07) | 07 | EST | 3.93 | +1.9 | PB | ||||
22 | Helerin Türk Helerin Türk ('06) | 06 | EST | 3.88 | +1.3 | PB | ||||
23 | Killu Lembit Killu Lembit ('07) | 07 | EST | 3.84 | +1.7 | |||||
24 | Laura Lisette Rütkinen Laura Lisette Rütkinen ('07) | 07 | EST | 3.61 | -0.2 | PB | ||||
P13 Kuglestød 2.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Pinja Kärhä Pinja Kärhä ('07) | 07 | FIN | 12.75 | PB | |||||
2 | Venla Kärhä Venla Kärhä ('07) | 07 | FIN | 11.55 | PB | |||||
3 | Merili Käsper Merili Käsper ('06) | 06 | EST | 11.38 | ||||||
4 | Elisabet Veske Elisabet Veske ('06) | 06 | EST | 10.33 | PB | |||||
5 | Mia Mireia Uusorg Mia Mireia Uusorg ('07) | 07 | EST | 10.22 | PB | |||||
6 | Kärt Praks Kärt Praks ('06) | 06 | EST | 10.11 | PB | |||||
7 | Karmen Tugedam Karmen Tugedam ('06) | 06 | EST | 9.90 | ||||||
8 | Karen Loorens Karen Loorens ('06) | 06 | EST | 9.77 | PB | |||||
9 | Mia-Marleen Jõgiste Mia-Marleen Jõgiste ('06) | 06 | EST | 8.76 | SB | |||||
10 | Madle-Helena Vilu Madle-Helena Vilu ('06) | 06 | EST | 8.70 | ||||||
11 | Reminella Kappet Reminella Kappet ('06) | 06 | EST | 8.68 | PB | |||||
12 | Simona Rõõmusaar Simona Rõõmusaar ('06) | 06 | EST | 8.64 | PB | |||||
13 | Liise Lillelaid Liise Lillelaid ('07) | 07 | EST | 8.62 | PB | |||||
14 | Helene Teder Helene Teder ('06) | 06 | EST | 8.29 | PB | |||||
15 | Rahel Kruusmaa Rahel Kruusmaa ('06) | 06 | EST | 7.81 | PB | |||||
P13 Diskoskast 0.6 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Pinja Kärhä Pinja Kärhä ('07) | 07 | FIN | 43.55 | PB | |||||
2 | Venla Kärhä Venla Kärhä ('07) | 07 | FIN | 30.54 | PB | |||||
3 | Katarina Utsal Katarina Utsal ('06) | 06 | EST | 27.70 | ||||||
4 | Heidi Pruus Heidi Pruus ('06) | 06 | EST | 26.95 | PB | |||||
5 | Merili Käsper Merili Käsper ('06) | 06 | EST | 26.57 | ||||||
6 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 26.12 | ||||||
7 | Mia Mireia Uusorg Mia Mireia Uusorg ('07) | 07 | EST | 25.57 | ||||||
8 | Amelia Petrov Amelia Petrov ('06) | 06 | EST | 24.17 | PB | |||||
9 | Johanna Elisabeth Võsaste Johanna Elisabeth Võsaste ('07) | 07 | EST | 21.09 | ||||||
10 | Britte Karu Britte Karu ('06) | 06 | EST | 21.00 | ||||||
11 | Mia-Marleen Jõgiste Mia-Marleen Jõgiste ('06) | 06 | EST | 19.48 | ||||||
12 | Reminella Kappet Reminella Kappet ('06) | 06 | EST | 19.33 | PB | |||||
13 | Karmen Tugedam Karmen Tugedam ('06) | 06 | EST | 18.62 | ||||||
14 | Keiti Tammsaar Keiti Tammsaar ('06) | 06 | EST | 18.09 | ||||||
15 | Killu Lembit Killu Lembit ('07) | 07 | EST | 17.50 | PB | |||||
P13 Hammerkast 2.0 kg 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Killu Lembit Killu Lembit ('07) | 07 | EST | 33.68 | PB | |||||
2 | Kertu Tooming Kertu Tooming ('07) | 07 | EST | 23.14 | PB | |||||
3 | Isabel Lillo Isabel Lillo ('07) | 07 | EST | 22.24 | PB | |||||
P13 Spydkast 400 gram 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Heti Väät Heti Väät ('06) | 06 | EST | 36.20 | ||||||
2 | Merili Käsper Merili Käsper ('06) | 06 | EST | 34.06 | ||||||
3 | Annabel Kaas Annabel Kaas ('06) | 06 | EST | 30.72 | ||||||
4 | Mia Mireia Uusorg Mia Mireia Uusorg ('07) | 07 | EST | 30.29 | PB | |||||
5 | Helin Brikis Helin Brikis ('06) | 06 | EST | 29.62 | PB | |||||
6 | Elisabet Veske Elisabet Veske ('06) | 06 | EST | 26.13 | PB | |||||
7 | Simona Rõõmusaar Simona Rõõmusaar ('06) | 06 | EST | 25.56 | PB | |||||
8 | Karmen Tugedam Karmen Tugedam ('06) | 06 | EST | 25.40 | PB | |||||
9 | Mia-Marleen Jõgiste Mia-Marleen Jõgiste ('06) | 06 | EST | 23.99 | PB | |||||
10 | Amelia Petrov Amelia Petrov ('06) | 06 | EST | 21.23 | ||||||
11 | Britte Karu Britte Karu ('06) | 06 | EST | 19.04 |