K 1500 m Finale A Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Naomi ToftNaomi Toft ('04) | 04 | GBR | 4:50.80 | |||||||
D19 100 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | |||||||||
1 | Praise Olalere Praise Olalere | 00 | GBR | 10.76 | PB | |||||
2 | Valerio Duah Valerio Duah ('01) | 01 | GBR | 10.79 | ||||||
3 | Daniel Afolabi Daniel Afolabi | 00 | GBR | 10.87 | SB | |||||
4 | Kyle Reynolds-Warmington Kyle Reynolds-Warmington ('02) | 02 | GBR | 10.97 | SB | |||||
5 | Cory Isaac Cory Isaac ('02) | 02 | GBR | 11.07 | PB | |||||
Indledende 2 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | |||||||||
1 | Joshua Oshunrinde Joshua Oshunrinde ('01) | 01 | GBR | 10.88 | ||||||
2 | Louie Hinchliffe Louie Hinchliffe ('02) | 02 | GBR | 11.00 | PB | |||||
3 | Jak Mensah Jak Mensah ('01) | 01 | GBR | 11.02 | PB | |||||
Indledende 3 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | |||||||||
1 | Daniel Brooks Daniel Brooks | 00 | GBR | 10.75 | PB | |||||
2 | Destiny Ogali Destiny Ogali ('01) | 01 | GBR | 10.79 | ||||||
3 | Harry Taylor Harry Taylor | 00 | GBR | 10.83 | PB | |||||
4 | Bailey Wright Bailey Wright | 00 | GBR | 10.91 | ||||||
D19 200 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | |||||||||
1 | James Hanson James Hanson ('01) | 01 | GBR | 22.01 | w | |||||
Indledende 2 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | |||||||||
1 | Toby Makoyawo Toby Makoyawo ('02) | 02 | GBR | 21.45 | PB | |||||
2 | Alex Hanson Alex Hanson ('01) | 01 | GBR | 21.65 | PB | |||||
3 | Bailey Swift Bailey Swift ('02) | 02 | GBR | 21.67 | PB | |||||
4 | Stewart Greenhalgh Stewart Greenhalgh ('02) | 02 | GBR | 21.97 | PB | |||||
5 | Derrek Kinlock Derrek Kinlock ('02) | 02 | GBR | 22.05 | ||||||
Indledende 3 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | |||||||||
1 | Jody Smith Jody Smith | 00 | GBR | 21.88 | w | |||||
2 | Dylan Dacosta Dylan Dacosta ('01) | 01 | GBR | 21.93 | w | |||||
3 | Matthew Buckner Matthew Buckner | 00 | GBR | 22.02 | w | |||||
D19 400 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Hakan Dalbal Hakan Dalbal | 00 | GBR | 49.03 | ||||||
D19 800 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
1 | Rocco Zaman-Browne Rocco Zaman-Browne | 00 | IRL | 1:54.48 | ||||||
2 | Jack Dee-Ingham Jack Dee-Ingham | GBR | 1:54.80 | |||||||
3 | Eddie Hunter Eddie Hunter ('01) | 01 | GBR | 1:55.40 | PB | |||||
4 | Shaun Hudson Shaun Hudson | 00 | GBR | 1:55.40 | ||||||
5 | Sam Wiggins Sam Wiggins | 00 | GBR | 1:55.55 | ||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Oliver Carvell Oliver Carvell ('02) | 02 | GBR | 1:52.92 | ||||||
2 | Angus Harrington Angus Harrington ('01) | 01 | GBR | 1:52.98 | ||||||
3 | Daniel Howells Daniel Howells ('02) | 02 | GBR | 1:53.15 | ||||||
4 | Sam Tyers Sam Tyers ('02) | 02 | GBR | 1:53.81 | PB | |||||
5 | Luke Farrant Luke Farrant ('01) | 01 | GBR | 1:53.85 | ||||||
Indledende 3 | ||||||||||
1 | Ben Lea Ben Lea | GBR | 1:54.47 | PB | ||||||
2 | Hasan Abdi Hasan Abdi | GBR | 1:54.96 | PB | ||||||
3 | Jack Higgins Jack Higgins ('01) | 01 | GBR | 1:55.22 | ||||||
D19 Højdespring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Jack Ennis Jack Ennis ('02) | 02 | GBR | 2.07 | =PB | |||||
2 | Kelechi Aguocha Kelechi Aguocha ('01) | 01 | GBR | 2.04 | ||||||
3 | Jack Norton Jack Norton | 00 | GBR | 2.01 | =SB | |||||
D19 Stangspring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Glen Quayle Glen Quayle ('02) | 02 | GBR | 4.80 | PB | |||||
2 | Jacob Clark Jacob Clark ('02) | 02 | GBR | 4.80 | PB | |||||
3 | Jake Watson Jake Watson | 00 | GBR | 4.70 | PB | |||||
4 | Owen Heard Owen Heard ('01) | 01 | GBR | 4.60 | PB | |||||
5 | Pedro Gleadall Pedro Gleadall ('01) | 01 | GBR | 4.50 | ||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Sam Mace Sam Mace | 00 | GBR | 63.12 | ||||||
2 | Shaun Kerry Shaun Kerry ('01) | 01 | GBR | 62.13 | ||||||
P19 100 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | |||||||||
1 | Joy Ogunleye Joy Ogunleye | 00 | GBR | 11.98 | ||||||
2 | Elise Modeste Elise Modeste | 00 | GBR | 12.17 | ||||||
Indledende 2 Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | |||||||||
1 | Akaysha Ellis Akaysha Ellis | 00 | GBR | 11.91 | PB | |||||
2 | Eve Wright Eve Wright ('02) | 02 | GBR | 11.96 | PB | |||||
3 | Leonie Ashmeade Leonie Ashmeade ('01) | 01 | GBR | 12.01 | ||||||
P19 800 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Saskia Huxham Saskia Huxham | 00 | GBR | 2:13.00 | ||||||
2 | Katie Hopkins Katie Hopkins ('01) | 01 | GBR | 2:14.11 | ||||||
3 | Charlotte Buckley Charlotte Buckley ('02) | 02 | GBR | 2:15.02 | ||||||
4 | Bethan Morley Bethan Morley ('01) | 01 | GBR | 2:15.32 | ||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Ellie Farrow Ellie Farrow ('01) | 01 | GBR | 2:10.93 | ||||||
2 | Stephanie Moss Stephanie Moss ('02) | 02 | GBR | 2:12.37 | ||||||
3 | Annie Testar Annie Testar ('02) | 02 | GBR | 2:12.92 | ||||||
4 | Ambridge Lottie Ambridge Lottie ('02) | 02 | GBR | 2:14.35 | PB | |||||
5 | Olivia Haveron Olivia Haveron ('01) | 01 | GBR | 2:15.11 | ||||||
P19 100 m hæk 84.0 cm | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | |||||||||
1 | Jenna Blundell Jenna Blundell ('01) | 01 | GBR | 13.92 | ||||||
4 | Venus Morgan Venus Morgan ('01) | 01 | GBR | 14.91 | ||||||
5 | Emily Bee Emily Bee ('02) | 02 | GBR | 15.10 | ||||||
Indledende 2 Vind: -2.4 | Vind: -2.4 | |||||||||
1 | Samantha Harris Samantha Harris ('01) | 01 | GBR | 14.77 | ||||||
P19 400 m hæk | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Jasmine Jolly Jasmine Jolly ('01) | 01 | GBR | 1:01.84 | ||||||
2 | Grace Vans Agnew Grace Vans Agnew | 00 | GBR | 1:02.55 | ||||||
3 | Jasmine Clark Jasmine Clark ('01) | 01 | GBR | 1:03.11 | ||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Stephanie Driscoll Stephanie Driscoll ('01) | 01 | GBR | 1:02.43 | ||||||
2 | Jessica Lambert Jessica Lambert ('01) | 01 | GBR | 1:02.80 | ||||||
Indledende 3 | ||||||||||
3 | Mia Chantree Mia Chantree ('01) | 01 | GBR | 1:04.68 | ||||||
P19 Højdespring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Emily Race Emily Race | 00 | GBR | 1.78 | =SB | |||||
2 | Jessica Gordon Jessica Gordon ('02) | 02 | GBR | 1.72 | =PB | |||||
3 | Hannah Moat Hannah Moat ('02) | 02 | GBR | 1.72 | ||||||
4 | Jodie Smith Jodie Smith ('01) | 01 | GBR | 1.69 | ||||||
7 | Rhea Southcott Rhea Southcott ('01) | 01 | GBR | 1.66 | ||||||
P19 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Serena Vincent Serena Vincent ('01) | 01 | GBR | 14.55 | ||||||
2 | Hannah Molyneaux Hannah Molyneaux ('01) | 01 | GBR | 14.01 | ||||||
3 | Adeniji Alexandrea Adeniji Alexandrea ('02) | 02 | GBR | 13.07 | PB | |||||
5 | Jessica Hopkins Jessica Hopkins ('02) | 02 | GBR | 12.31 | ||||||
7 | Iris Oliarnyk Iris Oliarnyk ('01) | 01 | GBR | 11.44 | ||||||
P19 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Samantha Callaway Samantha Callaway ('02) | 02 | GBR | 48.82 | PB | |||||
2 | Heather Cubbage Heather Cubbage ('01) | 01 | GBR | 44.51 | ||||||
P19 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Charlotte Payne Charlotte Payne ('02) | 02 | GBR | 57.53 | ||||||
2 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 54.66 | ||||||
D16 100 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | |||||||||
1 | Joel Pascall-Menzie Joel Pascall-Menzie ('02) | 02 | GBR | 10.73 | ||||||
2 | Joseph Harding Joseph Harding ('02) | 02 | GBR | 11.01 | SB | |||||
3 | Nicholas Shaw Nicholas Shaw ('02) | 02 | GBR | 11.09 | PB | |||||
Indledende 2 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | |||||||||
1 | O'shillou Johnson O'shillou Johnson ('03) | 03 | GBR | 10.95 | PB | |||||
2 | Logan Reid Logan Reid ('02) | 02 | GBR | 10.98 | PB | |||||
3 | Zac Nwogwugwu Zac Nwogwugwu ('04) | 04 | GBR | 11.04 | ||||||
Indledende 3 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | |||||||||
1 | Akwasi Banahen Akwasi Banahen | GBR | 10.98 | |||||||
2 | Olutimilehin Esan Olutimilehin Esan ('03) | 03 | GBR | 11.07 | ||||||
Indledende 4 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | |||||||||
1 | Henry Nwoke Henry Nwoke ('02) | 02 | GBR | 10.75 | ||||||
2 | Tyler Panton Tyler Panton ('03) | 03 | GBR | 10.81 | PB | |||||
3 | Michael Onilogbo Michael Onilogbo ('04) | 04 | GBR | 10.84 | ||||||
D16 200 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | |||||||||
1 | Mario Dobrescu Mario Dobrescu ('04) | 04 | ROU | 22.07 | ||||||
Indledende 2 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | |||||||||
1 | Jeriel Quainoo Jeriel Quainoo ('03) | 03 | GBR | 21.84 | ||||||
Indledende 3 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | |||||||||
1 | Jason Kalala Jason Kalala ('03) | 03 | GBR | 22.11 | w | |||||
Indledende 4 Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | |||||||||
1 | Marcus Mclean Marcus Mclean ('03) | 03 | GBR | 22.05 | PB | |||||
D16 400 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Alex Cooper Alex Cooper ('02) | 02 | GBR | 49.02 | PB | |||||
D16 800 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Daniel Joyce Daniel Joyce ('03) | 03 | GBR | 1:55.09 | ||||||
2 | Charlie Roberts Charlie Roberts ('03) | 03 | GBR | 1:55.68 | ||||||
3 | Charlie Hobson Charlie Hobson ('03) | 03 | GBR | 1:55.96 | ||||||
Indledende 3 | ||||||||||
1 | Reece Sharman-Newell Reece Sharman-Newell ('02) | 02 | GBR | 1:55.96 | PB | |||||
D16 1500 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 2 | ||||||||||
13 | Ben Leen Smith Ben Leen Smith | 00 | IRL | 4:12.13 | ||||||
D16 Højdespring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Sam Brereton Sam Brereton ('02) | 02 | GBR | 2.10 | ||||||
D16 Trespring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Daniel Falode Daniel Falode ('02) | 02 | GBR | 15.27 | -1.7 | |||||
P16 100 m | ||||||||||
Semifinale | ||||||||||
Semi 1 Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | |||||||||
1 | Aleeya Sibbons Aleeya Sibbons ('02) | 02 | GBR | 11.86 | w | |||||
2 | Tamara Miller Tamara Miller ('02) | 02 | GBR | 12.06 | w | |||||
3 | Megan Costello Megan Costello ('02) | 02 | GBR | 12.11 | w | |||||
4 | Leah Okorhi Leah Okorhi ('03) | 03 | GBR | 12.24 | w | |||||
5 | Oduyemi Moyin Oduyemi Moyin | GBR | 12.26 | w | ||||||
6 | Serena Grace Serena Grace ('03) | 03 | GBR | 12.29 | w | |||||
7 | Niyah Costley Niyah Costley ('04) | 04 | GBR | 12.30 | w | |||||
Semi 2 Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | |||||||||
1 | Joy Eze Joy Eze ('04) | 04 | GBR | 11.96 | w | |||||
2 | Praise Owoeye Praise Owoeye ('03) | 03 | IRL | 12.20 | w | |||||
3 | Shiloh Wright-Taipow Shiloh Wright-Taipow ('04) | 04 | GBR | 12.21 | w | |||||
4 | Zsiriah Thomas Zsiriah Thomas ('03) | 03 | GBR | 12.22 | w | |||||
5 | Kirsty Treglown Kirsty Treglown ('03) | 03 | GBR | 12.26 | w | |||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | |||||||||
1 | Megan Costello Megan Costello ('02) | 02 | GBR | 12.28 | ||||||
Indledende 2 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | |||||||||
1 | Joy Eze Joy Eze ('04) | 04 | GBR | 12.06 | PB | |||||
2 | Tamara Miller Tamara Miller ('02) | 02 | GBR | 12.30 | PB | |||||
Indledende 3 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | |||||||||
1 | Aleeya Sibbons Aleeya Sibbons ('02) | 02 | GBR | 12.09 | PB | |||||
2 | Praise Owoeye Praise Owoeye ('03) | 03 | IRL | 12.23 | PB | |||||
3 | Shiloh Wright-Taipow Shiloh Wright-Taipow ('04) | 04 | GBR | 12.24 | PB | |||||
4 | Zsiriah Thomas Zsiriah Thomas ('03) | 03 | GBR | 12.28 | PB | |||||
P16 200 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | |||||||||
1 | Neave McGhee Neave McGhee ('04) | 04 | GBR | 24.69 | PB | |||||
2 | Amanda Obijiaku Amanda Obijiaku ('03) | 03 | GBR | 24.73 | PB | |||||
Indledende 2 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | |||||||||
1 | Kaliyah Young Kaliyah Young ('03) | 03 | GBR | 23.95 | ||||||
2 | Sophie Walton Sophie Walton ('04) | 04 | GBR | 24.11 | PB | |||||
P16 300 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 3 | ||||||||||
1 | Cedelle Agyei-Kyem Cedelle Agyei-Kyem ('02) | 02 | GBR | 39.72 | SB | |||||
P16 800 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Ruby Bell Ruby Bell ('03) | 03 | GBR | 2:14.69 | ||||||
2 | Darcey Lonsdale Darcey Lonsdale ('02) | 02 | GBR | 2:14.92 | ||||||
3 | Susannah Lecoutre Susannah Lecoutre ('04) | 04 | GBR | 2:15.12 | ||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Kate Willis Kate Willis ('02) | 02 | GBR | 2:14.75 | ||||||
2 | Maddison Sawyer Maddison Sawyer ('03) | 03 | GBR | 2:14.84 | PB | |||||
3 | Laure Kidukula Laure Kidukula ('03) | 03 | GBR | 2:15.14 | ||||||
P16 1500 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 | ||||||||||
1 | Abigail Ives Abigail Ives ('04) | 04 | GBR | 4:37.71 | ||||||
2 | Kirsten Stilwell Kirsten Stilwell ('03) | 03 | GBR | 4:37.91 | ||||||
3 | Lauren McNeil Lauren McNeil ('02) | 02 | GBR | 4:37.92 | ||||||
4 | Jessica Spilsbury Jessica Spilsbury ('03) | 03 | GBR | 4:38.00 | ||||||
5 | Ines Curran Ines Curran ('03) | 03 | GBR | 4:38.16 | ||||||
Indledende 2 | ||||||||||
1 | Beatrice Wood Beatrice Wood ('03) | 03 | GBR | 4:37.94 | ||||||
P16 300 m hæk | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
1 | Emily Misantoni Emily Misantoni ('02) | 02 | GBR | 44.60 | SB | |||||
P16 Stangspring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Sophie Ashurst Sophie Ashurst ('03) | 03 | GBR | 3.80 | ||||||
P16 Trespring Finale A Finale | ||||||||||
1 | Melissa Booth Melissa Booth ('04) | 04 | GBR | 12.15 | -0.7 | |||||
P16 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Nana Gyedu Nana Gyedu ('02) | 02 | GBR | 15.06 | ||||||
2 | Omolola Kuponiyi Omolola Kuponiyi ('04) | 04 | GBR | 13.90 | ||||||
3 | Kelsey Pearce Kelsey Pearce | GBR | 13.34 | SB | ||||||
P16 Spydkast 500 gram Finale A Finale | ||||||||||
1 | Elizabeth Korczak Elizabeth Korczak ('03) | 03 | GBR | 47.70 | SB | |||||
2 | Harriette Mortlock Harriette Mortlock ('03) | 03 | GBR | 47.47 | PB | |||||
P14 100 m | ||||||||||
Semifinale | ||||||||||
Semi 1 Vind: -2.3 | Vind: -2.3 | |||||||||
1 | Trezeguet Taylor Trezeguet Taylor ('05) | 05 | GBR | 12.16 | ||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | |||||||||
1 | Niah Akintokun Niah Akintokun ('05) | 05 | GBR | 12.01 | w | |||||
2 | Mehitabelle Angelo Mehitabelle Angelo ('05) | 05 | GBR | 12.30 | w | |||||
Indledende 2 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | |||||||||
1 | Nia Wedderburn-Goodison Nia Wedderburn-Goodison ('05) | 05 | GBR | 11.95 | ||||||
2 | Kalu Ann Kalu Ann | GBR | 12.05 | PB | ||||||
3 | Darcey Garbutt Darcey Garbutt ('05) | 05 | GBR | 12.29 | PB | |||||
Indledende 3 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | |||||||||
1 | Etienne Maughan Etienne Maughan ('04) | 04 | GBR | 12.19 | PB | |||||
2 | Serena Gueye Serena Gueye | GBR | 12.30 | PB | ||||||
Indledende 4 | ||||||||||
1 | Trezeguet Taylor Trezeguet Taylor ('05) | 05 | GBR | 11.86 | PB | |||||
P14 200 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
Indledende 1 Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | |||||||||
1 | Success Eduan Success Eduan ('04) | 04 | GBR | 24.47 | PB | |||||
Indledende 2 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | |||||||||
1 | Millie King Millie King ('04) | 04 | GBR | 24.85 | PB | |||||
2 | Grace Pritchard Grace Pritchard ('05) | 05 | GBR | 24.90 | PB | |||||
P14 300 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
1 | Emilia Rock Emilia Rock ('05) | 05 | GBR | 39.95 | PB | |||||
P14 1500 m | ||||||||||
Indledende heats | ||||||||||
13 | Alicia Sophie Hy Finnis Alicia Sophie Hy Finnis ('05) | 05 | GBR | 4:58.29 | ||||||
P14 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | ||||||||||
1 | Cleo Agyepong Cleo Agyepong ('05) | 05 | GBR | 13.19 |