M 60 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Curtis Carr Curtis Carr ('89) | 89 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
2 | Gabriel Nash Gabriel Nash ('01) | 01 | USA | 6.81 | |||||||||||
3 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 6.81 | |||||||||||
4 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.82 | |||||||||||
5 | Chidi Okezie Chidi Okezie ('93) | 93 | NGR | 6.83 | |||||||||||
6 | Keith Brown Keith Brown ('98) | 98 | USA | 6.89 | |||||||||||
7 | Reggie Barlow Reggie Barlow | USA | 6.92 | ||||||||||||
8 | Cameron Moore Cameron Moore | USA | 6.96 | ||||||||||||
Semifinale | 15.2. | ||||||||||||||
Semi 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.82 | |||||||||||
Nico Menzel Nico Menzel ('96) | 96 | GER | DQ | ||||||||||||
Semi 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Curtis Carr Curtis Carr ('89) | 89 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
2 | Gabriel Nash Gabriel Nash ('01) | 01 | USA | 6.81 | |||||||||||
3 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 6.89 | |||||||||||
4 | Cameron Moore Cameron Moore | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
6 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 7.04 | ||||||||||||
Semi 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Keith Brown Keith Brown ('98) | 98 | USA | 6.82 | |||||||||||
2 | Chidi Okezie Chidi Okezie ('93) | 93 | NGR | 6.86 | |||||||||||
3 | Reggie Barlow Reggie Barlow | USA | 6.91 | ||||||||||||
4 | Christian Bass Christian Bass ('96) | 96 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||
5 | Nick Cross Nick Cross | USA | 6.97 | ||||||||||||
6 | Evan Lexo Evan Lexo | USA | 6.97 | ||||||||||||
7 | Corey Johnson Corey Johnson ('01) | 01 | USA | 6.99 | |||||||||||
Indledende heats | 15.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Ewan Joseph Ewan | 00 | USA | 6.95 | |||||||||||
2 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.98 | ||||||||||||
Indledende 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Reggie Barlow Reggie Barlow | USA | 6.95 | ||||||||||||
2 | Corey Johnson Corey Johnson ('01) | 01 | USA | 6.97 | SB | ||||||||||
M 200 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Chidi Okezie Chidi Okezie ('93) | 93 | NGR | 21.05 | =SB | ||||||||||
2 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 21.08 | |||||||||||
3 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 21.24 | PB | ||||||||||
4 | Christian Bass Christian Bass ('96) | 96 | USA | 21.66 | |||||||||||
Finale B 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 21.27 | PB | ||||||||||
2 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 21.59 | |||||||||||
3 | Keith Brown Keith Brown ('98) | 98 | USA | 21.68 | PB | ||||||||||
4 | Evan Lexo Evan Lexo | USA | 21.91 | ||||||||||||
Finale C 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Marquiz Mccrary Marquiz Mccrary | 00 | USA | 21.77 | PB | ||||||||||
Finale D 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Sethan Hollier Sethan Hollier | USA | 21.79 | PB | |||||||||||
2 | Jevon Waller Jevon Waller | 00 | USA | 22.04 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Jayon Woodard Jayon Woodard ('97) | 97 | USA | 46.95 | SB | ||||||||||
2 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 47.84 | |||||||||||
3 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 48.19 | PB | ||||||||||
4 | Savien Hayes Savien Hayes ('01) | 01 | USA | 48.84 | PB | ||||||||||
Finale B 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Smith Brandon Smith ('97) | 97 | USA | 48.10 | PB | ||||||||||
2 | Moffat Wanjiru Moffat Wanjiru ('98) | 98 | KEN | 48.45 | PB | ||||||||||
3 | Marquiz Mccrary Marquiz Mccrary | 00 | USA | 48.99 | |||||||||||
Finale C 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Hughey Eric Hughey | USA | 48.30 | ||||||||||||
2 | Jahquez Durham Jahquez Durham ('97) | 97 | USA | 48.71 | SB | ||||||||||
3 | Josiah Hill Josiah Hill | USA | 48.94 | PB | |||||||||||
Finale D 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Felix Lawrence Felix Lawrence ('01) | 01 | DMA | 48.80 | PB | ||||||||||
M 500 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 1:02.59 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | John Finnegan John Finnegan | USA | 1:53.01 | ||||||||||||
2 | Ally Kipchirchir Ally Kipchirchir | KEN | 1:53.33 | ||||||||||||
3 | Geoffrey Mccullough Geoffrey Mccullough | USA | 1:53.78 | SB | |||||||||||
4 | Noah Tindale Noah Tindale ('01) | 01 | USA | 1:54.13 | PB | ||||||||||
5 | Jeremiah Hill Jeremiah Hill | USA | 1:55.47 | PB | |||||||||||
6 | David Nelsen David Nelsen | USA | 1:55.82 | SB | |||||||||||
7 | Tyler Dollhausen Tyler Dollhausen | USA | 1:55.98 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Godwin Kimutai Godwin Kimutai | KEN | 4:07.70 | PB | |||||||||||
2 | Ashwin Briggs Ashwin Briggs | USA | 4:09.65 | PB | |||||||||||
3 | Finn McBride Finn McBride | USA | 4:13.60 | PB | |||||||||||
4 | Kyle Graves Kyle Graves ('92) | 92 | USA | 4:14.85 | SB | ||||||||||
5 | Alexander Rizzo Alexander Rizzo | USA | 4:17.31 | PB | |||||||||||
6 | Mark Fairley Mark Fairley | USA | 4:17.53 | SB | |||||||||||
M 3000 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Aidan Tierney Aidan Tierney | USA | 8:25.40 | PB | |||||||||||
2 | Andy Miller Andy Miller ('80) | 80 | USA | 8:32.95 | SB | ||||||||||
3 | Ben Klemmeck Ben Klemmeck | USA | 8:36.75 | PB | |||||||||||
4 | Brett Brady Brett Brady | USA | 8:37.41 | PB | |||||||||||
5 | Spencer Smucker Spencer Smucker | USA | 8:38.40 | PB | |||||||||||
6 | Michael Zapherson Michael Zapherson | USA | 8:39.64 | PB | |||||||||||
7 | Austen Cave Austen Cave | USA | 8:42.53 | PB | |||||||||||
8 | Ian Miller Ian Miller | 00 | USA | 8:45.14 | PB | ||||||||||
M 5000 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Mitchell Ben Mitchell | 00 | USA | 14:28.09 | PB | ||||||||||
2 | Kevin Murray Kevin Murray | USA | 14:28.74 | PB | |||||||||||
3 | Grant Van Valkenburg Grant Van Valkenburg | USA | 14:37.50 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | 7.78 | |||||||||||
2 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 7.96 | |||||||||||
3 | Felix Lawrence Felix Lawrence ('01) | 01 | DMA | 8.00 | PB | ||||||||||
4 | Ian Davis Ian Davis ('98) | 98 | USA | 8.02 | SB | ||||||||||
5 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 8.03 | PB | ||||||||||
6 | Juan Pablo Germain Juan Pablo Germain ('98) | 98 | CHI | 8.06 | |||||||||||
7 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.16 | |||||||||||
8 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 8.40 | |||||||||||
Semifinale | 15.2. | ||||||||||||||
Semi 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Ian Davis Ian Davis ('98) | 98 | USA | 8.04 | |||||||||||
2 | Brandon Tunson Brandon Tunson | USA | 8.23 | ||||||||||||
3 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.23 | ||||||||||||
4 | Brent Carroll Brent Carroll ('98) | 98 | USA | 8.26 | |||||||||||
5 | Jaden Jenkins Jaden Jenkins ('01) | 01 | USA | 8.37 | PB | ||||||||||
6 | Justin Leaston Justin Leaston ('01) | 01 | USA | 8.38 | |||||||||||
7 | Noah Langford Noah Langford ('99) | 99 | USA | 8.44 | |||||||||||
Semi 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | 7.86 | |||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.08 | PB | ||||||||||
3 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 8.09 | PB | ||||||||||
4 | Felix Lawrence Felix Lawrence ('01) | 01 | DMA | 8.10 | |||||||||||
5 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 8.30 | SB | ||||||||||
6 | Joseph Abiakam Joseph Abiakam ('98) | 98 | USA | 8.42 | |||||||||||
Semi 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 7.97 | |||||||||||
2 | Juan Pablo Germain Juan Pablo Germain ('98) | 98 | CHI | 8.12 | |||||||||||
3 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 8.21 | |||||||||||
4 | Brandon Smith Brandon Smith ('97) | 97 | USA | 8.26 | |||||||||||
5 | Kishaun Carter Kishaun Carter | USA | 8.28 | ||||||||||||
6 | Dajion Hillard Dajion Hillard | USA | 8.39 | ||||||||||||
Indledende heats | 15.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Dajion Hillard Dajion Hillard | USA | 8.36 | ||||||||||||
2 | Gabriel Stainback Gabriel Stainback ('99) | 99 | USA | 8.60 | |||||||||||
3 | Thomas Johnstone Thomas Johnstone | USA | 8.77 | PB | |||||||||||
5 | Benjamin Johnsen Benjamin Johnsen | USA | 9.02 | ||||||||||||
6 | Baynes Autrey Baynes Autrey | USA | 9.04 | PB | |||||||||||
Indledende 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | D'andre Hayes D'andre Hayes | 00 | USA | 8.30 | |||||||||||
2 | Joseph Abiakam Joseph Abiakam ('98) | 98 | USA | 8.32 | PB | ||||||||||
3 | Jaden Jenkins Jaden Jenkins ('01) | 01 | USA | 8.43 | =PB | ||||||||||
6 | Jacob Jancek Jacob Jancek | USA | 9.00 | ||||||||||||
7 | Michael Ginder Michael Ginder | USA | 9.89 | =PB | |||||||||||
Indledende 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kishaun Carter Kishaun Carter | USA | 8.23 | ||||||||||||
5 | Zach Wendt Zach Wendt | USA | 8.82 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Marvin Jones Marvin Jones | USA | 2.10 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tony Jones Tony Jones | 00 | USA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kequan Henley Kequan Henley | USA | 2.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Keon Howe Keon Howe ('96) | 96 | USA | 5.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | 5.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anders Janes Anders Janes | USA | 5.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jack Haller Jack Haller | USA | 4.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Clayton Thompson Clayton Thompson ('97) | 97 | USA | 4.88 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Charles Crispi Charles Crispi | USA | 4.88 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christopher St Helen Christopher St Helen | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chris Spiess Chris Spiess | USA | 4.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jake Justice Jake Justice | 00 | USA | 4.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Pablo Romero Pablo Romero ('98) | 98 | ESP | 4.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jacob Jancek Jacob Jancek | USA | 4.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Michael Ginder Michael Ginder | USA | 3.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Zach Wendt Zach Wendt | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Thomas Johnstone Thomas Johnstone | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Dameon Creary Dameon Creary ('98) | 98 | JAM | 7.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dandrell Utley Dandrell Utley ('97) | 97 | USA | 7.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cedric Williams Cedric Williams | USA | 6.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caden Dailey Caden Dailey | USA | 6.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Baynes Autrey Baynes Autrey | USA | 6.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Zach Wendt Zach Wendt | USA | NM | |||||||||||||
Robert Yardley Robert Yardley | USA | NM | |||||||||||||
M Trespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Keyonte Midgett Keyonte Midgett ('01) | 01 | USA | 14.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niejel Wilkins Niejel Wilkins ('01) | 01 | USA | 14.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 18.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 18.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 17.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 17.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Barber John Barber ('49) | 49 | USA | 17.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaekob Vollbrecht Jaekob Vollbrecht | USA | 17.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 16.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nicholas Edwards Nicholas Edwards | USA | 16.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ebenezer Belayneh Ebenezer Belayneh ('98) | 98 | USA | 16.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Gabriel Stainback Gabriel Stainback ('99) | 99 | USA | 13.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Benjamin Johnsen Benjamin Johnsen | USA | 11.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 20.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Will Schwartz Will Schwartz ('99) | 99 | USA | 19.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thomas Reeder Thomas Reeder | USA | 19.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Liberty Liberty | USA | 3:12.28 | ||||||||||||
Brad Smalley, Jahquez Durham, Felix Lawrence, Christian Lyon | |||||||||||||||
K 60 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 7.30 | |||||||||||
2 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 7.49 | |||||||||||
3 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
4 | Rosalynd Hollingsworth Rosalynd Hollingsworth ('01) | 01 | USA | 7.58 | |||||||||||
5 | Alex Council Alex Council | USA | 7.63 | ||||||||||||
6 | Tracey Manigault Tracey Manigault ('01) | 01 | USA | 7.66 | |||||||||||
7 | Ta-Halia Fairman Ta-Halia Fairman ('01) | 01 | USA | 7.69 | |||||||||||
Semifinale | 15.2. | ||||||||||||||
Semi 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 7.50 | |||||||||||
2 | Alex Council Alex Council | USA | 7.60 | ||||||||||||
3 | Abby Pantlitz Abby Pantlitz | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
4 | Naelee Stone Naelee Stone | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
5 | Del'nique Penn Del'nique Penn | USA | 7.71 | ||||||||||||
6 | Imani Rivas Imani Rivas ('01) | 01 | USA | 7.74 | |||||||||||
7 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 7.74 | |||||||||||
Semi 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 7.34 | |||||||||||
2 | Rosalynd Hollingsworth Rosalynd Hollingsworth ('01) | 01 | USA | 7.56 | |||||||||||
3 | Leah Bolden Leah Bolden | 00 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||
4 | Ameenah Saalih Ameenah Saalih | USA | 7.66 | ||||||||||||
5 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 7.72 | |||||||||||
6 | Deniya Gravely Deniya Gravely ('01) | 01 | USA | 7.76 | |||||||||||
Semi 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 7.58 | |||||||||||
2 | Tracey Manigault Tracey Manigault ('01) | 01 | USA | 7.58 | |||||||||||
3 | Ta-Halia Fairman Ta-Halia Fairman ('01) | 01 | USA | 7.64 | PB | ||||||||||
4 | Regine Tugade Regine Tugade ('98) | 98 | GUM | 7.66 | |||||||||||
5 | Francena McCorory Francena McCorory ('88) | 88 | USA | 7.67 | |||||||||||
6 | Jaida Smith Jaida Smith | 00 | USA | 7.75 | |||||||||||
Indledende heats | 15.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Molly Mangan Molly Mangan | USA | 7.73 | ||||||||||||
2 | Alexis Willis Alexis Willis | USA | 7.74 | SB | |||||||||||
3 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 7.77 | PB | |||||||||||
4 | Nikayla Hoyte Nikayla Hoyte ('99) | 99 | USA | 7.80 | |||||||||||
Indledende 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Pantlitz Abby Pantlitz | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
Indledende 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Del'nique Penn Del'nique Penn | USA | 7.69 | ||||||||||||
2 | Ta-Halia Fairman Ta-Halia Fairman ('01) | 01 | USA | 7.70 | |||||||||||
Indledende 4 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Leah Bolden Leah Bolden | 00 | USA | 7.70 | SB | ||||||||||
2 | Deniya Gravely Deniya Gravely ('01) | 01 | USA | 7.71 | |||||||||||
3 | Naelee Stone Naelee Stone | USA | 7.76 | ||||||||||||
Indledende 5 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lewis Kennedy Lewis | 00 | USA | 7.79 | |||||||||||
2 | Mary Agube Mary Agube | USA | 7.80 | ||||||||||||
K 200 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.77 | |||||||||||
2 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 23.78 | PB | ||||||||||
3 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 24.30 | |||||||||||
4 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 24.40 | |||||||||||
Finale B 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Rolan Alexis Rolan | USA | 24.56 | ||||||||||||
2 | Regine Tugade Regine Tugade ('98) | 98 | GUM | 24.89 | |||||||||||
Finale C 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 24.69 | |||||||||||
2 | D'Nia Freeman D'Nia Freeman ('99) | 99 | BAH | 24.96 | |||||||||||
3 | Chloe Alfieri Chloe Alfieri | 00 | USA | 24.97 | |||||||||||
Finale D 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Jaelan Leonard Jaelan Leonard ('98) | 98 | USA | 24.87 | |||||||||||
2 | Mariah Atwater Mariah Atwater | 00 | USA | 24.99 | PB | ||||||||||
Finale E 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Latisha Chambers Latisha Chambers | USA | 24.87 | ||||||||||||
2 | Chelsey Edwards Chelsey Edwards | USA | 24.91 | SB | |||||||||||
3 | Cortney Dowling Cortney Dowling | USA | 24.97 | SB | |||||||||||
Finale F 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Erin Johnson Erin Johnson | USA | 25.00 | PB | |||||||||||
Finale G 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
5 | Anika Weisbrod Anika Weisbrod | USA | 27.60 | PB | |||||||||||
Finale H 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
6 | Madison Reynolds Madison Reynolds | USA | 27.65 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Francena McCorory Francena McCorory ('88) | 88 | USA | 53.94 | SB | ||||||||||
2 | Cortney Dowling Cortney Dowling | USA | 54.27 | SB | |||||||||||
3 | Maya Singletary Maya Singletary ('98) | 98 | USA | 54.91 | |||||||||||
4 | Ozioma Scott Ozioma Scott | GUY | 55.44 | PB | |||||||||||
Finale B 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsey Edwards Chelsey Edwards | USA | 54.79 | =PB | |||||||||||
2 | Chloe Alfieri Chloe Alfieri | 00 | USA | 55.80 | |||||||||||
3 | Jaelan Leonard Jaelan Leonard ('98) | 98 | USA | 56.61 | |||||||||||
Finale C 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Molly Mangan Molly Mangan | USA | 55.93 | PB | |||||||||||
2 | Oluchi Ike Oluchi Ike | USA | 55.96 | ||||||||||||
Finale D 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Cydney Delley Cydney Delley | USA | 56.14 | SB | |||||||||||
Finale E 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Olivia Andrews Olivia Andrews | USA | 56.45 | PB | |||||||||||
Finale I 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
3 | Courtney Higgins Courtney Higgins ('98) | 98 | USA | 1:00.80 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:06.25 | |||||||||||
2 | Tanner Ealum Tanner Ealum ('98) | 98 | USA | 2:07.17 | |||||||||||
3 | Kara Kakascik Kara Kakascik | USA | 2:11.39 | PB | |||||||||||
4 | Calli Parlier Calli Parlier ('99) | 99 | USA | 2:11.95 | PB | ||||||||||
5 | Sydney Benson Sydney Benson ('98) | 98 | USA | 2:13.66 | |||||||||||
6 | Kara Grant Kara Grant ('99) | 99 | JAM | 2:14.12 | |||||||||||
Finale B 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Franziska Jakobs Franziska Jakobs ('99) | 99 | GER | 2:14.27 | SB | ||||||||||
Finale D 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 2:21.83 | PB | ||||||||||
K 1000 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Brown Ashley Brown ('98) | 98 | USA | 2:51.79 | PB | ||||||||||
2 | Nuria Tillo Nuria Tillo ('98) | 98 | ESP | 2:52.30 | PB | ||||||||||
3 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:52.91 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale C 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Hostetler Anna Hostetler | USA | 9:49.65 | PB | |||||||||||
2 | Noel Palmer Noel Palmer ('99) | 99 | USA | 9:50.37 | PB | ||||||||||
3 | Emma Bower Emma Bower | USA | 9:54.59 | PB | |||||||||||
4 | Caroline Garrett Caroline Garrett | USA | 9:57.51 | PB | |||||||||||
5 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 10:01.46 | PB | |||||||||||
6 | Elizabeth Sullivan Elizabeth Sullivan | 00 | USA | 10:01.61 | SB | ||||||||||
7 | Rachel Millirons Rachel Millirons | USA | 10:07.26 | PB | |||||||||||
8 | Brittany Carnathan Brittany Carnathan | USA | 10:07.63 | PB | |||||||||||
9 | Kathryn Gearhart Kathryn Gearhart | USA | 10:09.70 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Meredith Helton Meredith Helton | 00 | USA | 17:15.27 | PB | ||||||||||
2 | Anna Campbell Anna Campbell | USA | 17:20.97 | PB | |||||||||||
3 | Brittany Lang Brittany Lang ('98) | 98 | USA | 17:23.87 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Adetoun Oluwole Adetoun Oluwole | USA | 8.48 | ||||||||||||
2 | Pitchford Mallory Pitchford Mallory ('98) | 98 | USA | 8.56 | |||||||||||
3 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 8.63 | ||||||||||||
4 | Nadia Hackett Nadia Hackett ('99) | 99 | USA | 8.64 | |||||||||||
5 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 8.71 | |||||||||||
6 | Emilie Miller Emilie Miller | USA | 8.72 | ||||||||||||
Semifinale | 15.2. | ||||||||||||||
Semi 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Nadia Hackett Nadia Hackett ('99) | 99 | USA | 8.55 | |||||||||||
2 | Kennedi Johnson Kennedi Johnson | USA | 8.78 | PB | |||||||||||
5 | Courtney Higgins Courtney Higgins ('98) | 98 | USA | 8.97 | |||||||||||
6 | Katherine Halbert Katherine Halbert | USA | 9.05 | ||||||||||||
Semi 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Pitchford Mallory Pitchford Mallory ('98) | 98 | USA | 8.67 | |||||||||||
2 | Emilie Miller Emilie Miller | USA | 8.68 | SB | |||||||||||
3 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 8.72 | |||||||||||
7 | Lindsay Lewis Lindsay Lewis | USA | 9.08 | ||||||||||||
Semi 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Adetoun Oluwole Adetoun Oluwole | USA | 8.54 | ||||||||||||
2 | Uchechi Onuoha Uchechi Onuoha | USA | 8.57 | ||||||||||||
6 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 9.16 | |||||||||||
Indledende heats | 15.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
2 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 9.14 | |||||||||||
4 | Anika Weisbrod Anika Weisbrod | USA | 9.19 | ||||||||||||
Indledende 2 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
1 | Katherine Halbert Katherine Halbert | USA | 9.08 | ||||||||||||
3 | Madison Reynolds Madison Reynolds | USA | 9.44 | ||||||||||||
4 | Jamie Gray Jamie Gray | USA | 9.49 | PB | |||||||||||
Indledende 3 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
2 | Alexa Arthun Alexa Arthun | USA | 9.23 | ||||||||||||
6 | Catlen Goss Catlen Goss | USA | 9.65 | ||||||||||||
Indledende 4 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
2 | Courtney Higgins Courtney Higgins ('98) | 98 | USA | 9.09 | |||||||||||
3 | Brionne Pyles Brionne Pyles | USA | 9.19 | ||||||||||||
Indledende 5 15.2. | 15.2. | ||||||||||||||
2 | Lindsay Lewis Lindsay Lewis | USA | 9.03 | ||||||||||||
4 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 9.23 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Thorpe Abby Thorpe | USA | 1.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 1.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Riley Felts Riley Felts ('01) | 01 | USA | 3.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stephanie Jacobs Stephanie Jacobs | USA | 3.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylen Langin Taylen Langin | USA | 3.83 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Charlene Morke Charlene Morke | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Robbie Grace Robbie Grace | USA | 5.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 5.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aliyah Hill Aliyah Hill | USA | 5.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lindsay Lewis Lindsay Lewis | USA | 5.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Brionne Pyles Brionne Pyles | USA | 5.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Katherine Halbert Katherine Halbert | USA | 5.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Catlen Goss Catlen Goss | USA | 5.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Fiona Barnes Fiona Barnes ('96) | 96 | JAM | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Bhrandi Crenshaw Bhrandi Crenshaw | USA | 12.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hailey Huston Myles Hailey Huston Myles | USA | 12.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 12.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Adrianna Mitchell Adrianna Mitchell ('99) | 99 | USA | 12.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Raquel Hawkins Raquel Hawkins | USA | 12.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Leah Blackall Leah Blackall | USA | 12.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Aliyah Newman Aliyah Newman ('99) | 99 | USA | 12.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aliyah Hill Aliyah Hill | USA | 12.09 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Patience Marshall Patience Marshall | 00 | USA | 15.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 14.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jenna Dankert Jenna Dankert | USA | 14.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Makayla McGowan Makayla McGowan ('98) | 98 | USA | 14.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 14.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samantha Orie Samantha Orie | USA | 14.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ayana Culhane Ayana Culhane | USA | 13.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samantha Ennis Samantha Ennis ('01) | 01 | USA | 13.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chanel Dawson Chanel Dawson | USA | 13.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 13.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Aislyn Hayman Aislyn Hayman | USA | 13.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Corneisha Mitchell Corneisha Mitchell | USA | 13.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shannon Moise Shannon Moise | USA | 13.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Jamie Gray Jamie Gray | USA | 12.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Madison Reynolds Madison Reynolds | USA | 9.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Anika Weisbrod Anika Weisbrod | USA | 9.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 15.2. Finale A Finale | Inde 15.2. | ||||||||||||||
1 | Jocelyn Williams Jocelyn Williams ('93) | 93 | USA | 19.41 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corneisha Mitchell Corneisha Mitchell | USA | 18.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 18.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Symphony Buxton Symphony Buxton ('99) | 99 | USA | 18.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ariana McKenzie Ariana McKenzie | USA | 18.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ayana Culhane Ayana Culhane | USA | 18.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 18.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 17.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mya Muse Mya Muse | USA | 17.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mateya Haintz Mateya Haintz ('01) | 01 | CAN | 17.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 17.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Candice Whitley Candice Whitley ('98) | 98 | USA | 17.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kaitlin McGoogan Kaitlin McGoogan | 00 | USA | 17.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Makayla McGowan Makayla McGowan ('98) | 98 | USA | 17.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Margaret Hayden Margaret Hayden ('97) | 97 | IRL | 15.71 | |||||||||||
|