M 60 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.67 | |||||||||||
2 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 6.68 | PB | ||||||||||
3 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.69 | SB | ||||||||||
4 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.73 | PB | ||||||||||
5 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 6.77 | PB | ||||||||||
6 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 6.78 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.75 | |||||||||||
2 | Daniel Seawright Daniel Seawright | USA | 6.86 | ||||||||||||
3 | Ge'undre Rone Ge'undre Rone | USA | 6.94 | ||||||||||||
4 | Ibrahim Bangura Ibrahim Bangura | 00 | SLE | 6.97 | |||||||||||
5 | Mahki Herring Mahki Herring | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.80 | |||||||||||
2 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 6.86 | |||||||||||
3 | Theodore Westcarr Theodore Westcarr | USA | 6.94 | ||||||||||||
4 | Devonte Clarke Devonte Clarke ('98) | 98 | USA | 6.96 | =PB | ||||||||||
6 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 7.09 | ||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 6.81 | |||||||||||
2 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.81 | |||||||||||
3 | Rantano Roberts Rantano Roberts | USA | 6.93 | PB | |||||||||||
4 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 6.98 | |||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 6.82 | SB | ||||||||||
2 | Curtis Thomas Curtis Thomas | USA | 6.82 | ||||||||||||
3 | Keith Brown Keith Brown ('98) | 98 | USA | 6.91 | |||||||||||
4 | Andre Edwards Andre Edwards ('99) | 99 | JAM | 6.94 | |||||||||||
M 200 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 21.09 | |||||||||||
2 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 21.36 | |||||||||||
3 | Savien Hayes Savien Hayes ('01) | 01 | USA | 21.88 | |||||||||||
4 | Brandon James Brandon James ('99) | 99 | USA | 21.98 | |||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 21.43 | |||||||||||
2 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 21.52 | |||||||||||
3 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 21.60 | |||||||||||
4 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 21.74 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 21.31 | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 21.40 | |||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 21.91 | |||||||||||
2 | Theodore Westcarr Theodore Westcarr | USA | 22.12 | ||||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 22.05 | ||||||||||||
Indledende 5 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 22.08 | |||||||||||
Indledende 6 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 21.71 | |||||||||||
2 | Brandon James Brandon James ('99) | 99 | USA | 21.99 | |||||||||||
Indledende 7 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 21.99 | |||||||||||
2 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 22.15 | |||||||||||
4 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 22.80 | ||||||||||||
Indledende 8 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Savien Hayes Savien Hayes ('01) | 01 | USA | 22.03 | |||||||||||
M 400 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 46.25 | |||||||||||
2 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 46.80 | |||||||||||
3 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 47.86 | PB | ||||||||||
4 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 48.57 | |||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||
1 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 48.06 | ||||||||||||
2 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 48.13 | ||||||||||||
3 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 48.16 | |||||||||||
4 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 48.17 | |||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 46.82 | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 46.82 | |||||||||||
2 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 47.97 | PB | ||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 48.49 | ||||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Gordon Lewis Gordon Lewis ('99) | 99 | USA | 48.76 | |||||||||||
2 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 48.83 | ||||||||||||
Indledende 5 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Trequan Barnes Trequan Barnes ('98) | 98 | USA | 48.24 | |||||||||||
2 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 48.25 | |||||||||||
M 800 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:52.50 | |||||||||||
2 | Kamil Jihad Kamil Jihad ('99) | 99 | USA | 1:54.24 | |||||||||||
3 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 1:55.19 | ||||||||||||
4 | Wauchope Duvaire Wauchope Duvaire ('99) | 99 | JAM | 1:55.20 | |||||||||||
M 3000 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Carlin Berryhill Carlin Berryhill | USA | 8:41.27 | ||||||||||||
2 | Anteneh Girma Anteneh Girma | USA | 8:41.35 | SB | |||||||||||
3 | Lelei Too Lelei Too | USA | 8:43.51 | ||||||||||||
4 | Morris Kimble Morris Kimble | USA | 8:44.78 | PB | |||||||||||
5 | Evans Cheruiyot Evans Cheruiyot ('91) | 91 | KEN | 8:47.96 | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 7.91 | |||||||||||
2 | Robert Miller Robert Miller ('97) | 97 | USA | 8.12 | SB | ||||||||||
3 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.14 | ||||||||||||
4 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.19 | |||||||||||
5 | Byron Carson Byron Carson | USA | 8.27 | ||||||||||||
6 | Almighty Williamson Almighty Williamson ('01) | 01 | USA | 8.29 | |||||||||||
7 | James Jones James Jones | USA | 8.44 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 8.08 | |||||||||||
2 | Robert Miller Robert Miller ('97) | 97 | USA | 8.27 | |||||||||||
3 | Byron Carson Byron Carson | USA | 8.30 | ||||||||||||
4 | Joseph Abiakam Joseph Abiakam ('98) | 98 | USA | 8.45 | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | 8.00 | |||||||||||
2 | Almighty Williamson Almighty Williamson ('01) | 01 | USA | 8.20 | |||||||||||
3 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 8.43 | |||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.19 | ||||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.27 | |||||||||||
3 | James Jones James Jones | USA | 8.40 | ||||||||||||
4 | Duane Kizer Duane Kizer | 00 | USA | 8.41 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Milton Jacob Milton ('98) | 98 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelton Williams Kelton Williams | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marvin Jones Marvin Jones | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | David Long David Long | USA | 2.01 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Daenah Pressley Daenah Pressley | USA | 2.01 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
5 | Jaquaveon Beachem Jaquaveon Beachem | USA | 3.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Seawright Daniel Seawright | USA | 7.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jaiquan Earls Jaiquan Earls | USA | 7.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 7.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jahlanhnee Watkins Jahlanhnee Watkins | USA | 7.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jereme Faison Jereme Faison | USA | 7.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 15.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marc McCoy Marc McCoy | USA | 15.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tre Johnson Tre Johnson | USA | 14.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaiquan Earls Jaiquan Earls | USA | 14.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaquaveon Beachem Jaquaveon Beachem | USA | 14.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jaylen Banks Jaylen Banks ('97) | 97 | USA | 13.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Sidney Holston Sidney Holston | USA | 19.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aaron Wilkerson Aaron Wilkerson | USA | 18.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Marc McCoy Marc McCoy | USA | 4691 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaquaveon Beachem Jaquaveon Beachem | USA | 4539 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 7.37 | |||||||||||
2 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 7.53 | SB | ||||||||||
3 | Del'nique Penn Del'nique Penn | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
4 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 7.76 | PB | ||||||||||
5 | Ameenah Saalih Ameenah Saalih | USA | 7.77 | ||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 7.38 | |||||||||||
2 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 7.61 | |||||||||||
3 | Aisha Southern Aisha Southern | USA | 7.64 | ||||||||||||
4 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 7.65 | |||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 7.42 | |||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.44 | |||||||||||
3 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
4 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 23.61 | |||||||||||
2 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.64 | |||||||||||
3 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 24.22 | |||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 23.97 | |||||||||||
2 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 24.10 | |||||||||||
3 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 24.17 | |||||||||||
4 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 24.89 | |||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 23.93 | |||||||||||
2 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 23.99 | PB | ||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Grant Kiara Grant | 00 | JAM | 23.97 | |||||||||||
2 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 24.54 | |||||||||||
3 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 24.63 | ||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 24.27 | |||||||||||
2 | Nia Lundy Nia Lundy ('99) | 99 | USA | 24.81 | |||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 24.35 | |||||||||||
2 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 24.58 | |||||||||||
Indledende 5 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 24.51 | |||||||||||
2 | DaJah Parker-Love DaJah Parker-Love ('98) | 98 | USA | 24.62 | |||||||||||
Indledende 6 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 24.26 | |||||||||||
2 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 24.74 | |||||||||||
K 400 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 54.13 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Henery Jasmine Henery | GUY | 55.89 | PB | |||||||||||
3 | Ozioma Scott Ozioma Scott | GUY | 56.06 | ||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||
1 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 54.16 | |||||||||||
2 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 55.00 | |||||||||||
3 | Payton Russell Payton Russell ('99) | 99 | USA | 56.20 | |||||||||||
4 | Olivia Andrews Olivia Andrews | USA | 56.48 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 54.29 | |||||||||||
2 | Jasmine Henery Jasmine Henery | GUY | 56.55 | PB | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Malika Pride Malika Pride ('99) | 99 | USA | 54.40 | |||||||||||
2 | Olivia Andrews Olivia Andrews | USA | 56.93 | ||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Nia Lundy Nia Lundy ('99) | 99 | USA | 55.73 | |||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 55.61 | |||||||||||
2 | Payton Russell Payton Russell ('99) | 99 | USA | 56.42 | |||||||||||
K 800 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:09.17 | |||||||||||
K 5000 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Aureila Jepkorir Aureila Jepkorir | KEN | 17:20.24 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 8.12 | PB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.13 | |||||||||||
3 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.14 | |||||||||||
4 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 8.53 | PB | ||||||||||
5 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 8.62 | |||||||||||
6 | Kenydi McWilliams Kenydi McWilliams | USA | 8.79 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.29 | |||||||||||
2 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 8.54 | |||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.21 | |||||||||||
2 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 8.48 | |||||||||||
3 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 8.76 | |||||||||||
K Højdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 1.70 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | 1.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Thea Shaw Thea Shaw | USA | 1.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 5.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 5.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Naomi English Naomi English | USA | 5.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Precious Igwebuike Precious Igwebuike ('98) | 98 | USA | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 12.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bhrandi Crenshaw Bhrandi Crenshaw | USA | 12.58 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alantra Mines Alantra Mines | USA | 12.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christine McNeal Christine McNeal | USA | 12.25 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Atinuke Shittu Atinuke Shittu | USA | 12.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | 12.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Loren James Loren James | USA | 14.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corneisha Mitchell Corneisha Mitchell | USA | 14.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alanna Newby Alanna Newby | USA | 13.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Loren James Loren James | USA | 18.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keturah Hunter Keturah Hunter | USA | 17.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||
1 | Thea Shaw Thea Shaw | USA | 3533 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Diamond Moore Diamond Moore | USA | 3376 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Precious Igwebuike Precious Igwebuike ('98) | 98 | USA | 3366 | PB | ||||||||||
|