M 60 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.49 | PB | ||||||||||
2 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.61 | PB | |||||||||||
3 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.62 | |||||||||||
4 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 6.72 | |||||||||||
5 | Antonio Mitchell Antonio Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.74 | |||||||||||
6 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 6.76 | ||||||||||||
7 | Christian Catlin Christian Catlin | USA | 6.83 | ||||||||||||
8 | Trent Stimac Trent Stimac | USA | 6.90 | ||||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.61 | |||||||||||
2 | Christian Catlin Christian Catlin | USA | 6.79 | ||||||||||||
3 | Tayvian Cunningham Tayvian Cunningham | USA | 6.89 | ||||||||||||
4 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 6.92 | PB | ||||||||||
5 | Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | 6.92 | PB | ||||||||||
6 | Jaylen Champion Jaylen Champion | USA | 7.02 | PB | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 6.65 | PB | ||||||||||
2 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.65 | |||||||||||
3 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 6.85 | SB | ||||||||||
4 | Trevor Volpe Trevor Volpe | USA | 6.86 | PB | |||||||||||
5 | Wyatt Moore Wyatt Moore | 00 | USA | 6.98 | |||||||||||
6 | Kelley Stephens Kelley Stephens | USA | 7.08 | ||||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.68 | ||||||||||||
2 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 6.85 | |||||||||||
3 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 6.89 | ||||||||||||
4 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||
5 | John Fulton John Fulton | USA | 7.00 | SB | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Mitchell Antonio Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.75 | |||||||||||
2 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 6.78 | ||||||||||||
3 | Trent Stimac Trent Stimac | USA | 6.84 | PB | |||||||||||
4 | Jackson Connelly Jackson Connelly | USA | 7.10 | ||||||||||||
M 200 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 20.99 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 21.93 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Kelley Stephens Kelley Stephens | USA | 21.64 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 21.64 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 21.01 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 21.60 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jaylen Champion Jaylen Champion | USA | 22.16 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 22.39 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Trent Stimac Trent Stimac | USA | 21.84 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Wyatt Moore Wyatt Moore | 00 | USA | 22.19 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Tayvian Cunningham Tayvian Cunningham | USA | 21.72 | Oversized bane | |||||||||||
2 | John Fulton John Fulton | USA | 22.00 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kelley Stephens Kelley Stephens | USA | 21.74 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 21.85 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 21.70 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Trevor Volpe Trevor Volpe | USA | 21.74 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Johnnie Blockburger Johnnie Blockburger ('02) | 02 | USA | 46.84 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 46.98 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Devon Washington Devon Washington | USA | 47.79 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Dubem Nwachukwu Dubem Nwachukwu | 00 | NGR | 48.04 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 48.37 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Sean Geither Sean Geither | USA | 48.68 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kendal Smith Kendal Smith | USA | 49.01 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Miles Zoltak Miles Zoltak | USA | 49.24 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jaymison Cox Jaymison Cox | USA | 49.37 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Dubem Nwachukwu Dubem Nwachukwu | 00 | NGR | 48.22 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Adam Gauzy Adam Gauzy | USA | 49.43 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Logan Hasher Logan Hasher | USA | 49.42 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Garrett Nelson Garrett Nelson | USA | 49.60 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Johnnie Blockburger Johnnie Blockburger ('02) | 02 | USA | 47.85 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Luke Zuluaga Luke Zuluaga | USA | 48.84 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 47.11 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Adam Stark Adam Stark ('99) | 99 | USA | 48.63 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Willems Thomas Willems | 00 | AUS | 47.93 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sean Geither Sean Geither | USA | 48.38 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Tyler Williams Tyler Williams ('98) | 98 | USA | 48.47 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Devon Washington Devon Washington | USA | 48.10 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 48.22 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Zach Dicken Zach Dicken | USA | 48.96 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Justin Prinsloo Justin Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 49.98 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Tanner Hagstrom Tanner Hagstrom | USA | 1:53.62 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Brandon McGorty Brandon McGorty ('99) | 99 | USA | 1:54.54 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Aric Kedge Aric Kedge | USA | 1:54.64 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Frank Rossi Frank Rossi | USA | 1:55.16 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Joshua Cable Joshua Cable | USA | 1:55.51 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Lindhorst Cole Lindhorst ('02) | 02 | USA | 4:14.44 | Oversized bane | ||||||||||
Sam Gilman Sam Gilman | 00 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
M 3000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Konrad Steck Konrad Steck ('99) | 99 | USA | 8:44.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Joseph Wittig Joseph Wittig | USA | 8:46.12 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Aidan Boyle Aidan Boyle | 00 | USA | 8:47.63 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Matt Zacharias Matt Zacharias | USA | 8:47.96 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Ryan Child Ryan Child | USA | 8:49.20 | Oversized bane | |||||||||||
Cole Lindhorst Cole Lindhorst ('02) | 02 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
2 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 7.66 | PB | ||||||||||
3 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 7.74 | PB | |||||||||||
4 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 7.79 | PB | ||||||||||
5 | Liam Mather Liam Mather | 00 | CAN | 7.92 | PB | ||||||||||
7 | Kamal Golaube Kamal Golaube | USA | 8.11 | ||||||||||||
8 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 8.18 | ||||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | 7.87 | |||||||||||
2 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
3 | Andrew Doctor Andrew Doctor ('99) | 99 | USA | 8.20 | SB | ||||||||||
4 | Jack Herkert Jack Herkert | USA | 8.29 | PB | |||||||||||
5 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 8.30 | PB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 7.82 | |||||||||||
2 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 7.93 | |||||||||||
3 | Kamal Golaube Kamal Golaube | USA | 8.08 | SB | |||||||||||
4 | Caige McComb Caige McComb | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
5 | Philip Hundl Philip Hundl | USA | 8.37 | =PB | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 7.97 | ||||||||||||
2 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 8.00 | PB | |||||||||||
3 | Liam Mather Liam Mather | 00 | CAN | 8.01 | PB | ||||||||||
4 | Mccade Johnson Mccade Johnson | USA | 8.49 | SB | |||||||||||
5 | Kellen Monestime Kellen Monestime ('99) | 99 | USA | 8.52 | |||||||||||
Braeden Holcombe Braeden Holcombe | USA | DQ | |||||||||||||
M Højdespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brady Palen Brady Palen ('02) | 02 | USA | 2.05 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samuel Schneider Samuel Schneider | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Hall Jake Hall | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adria Navajon Adria Navajon ('01) | 01 | ESP | 1.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Davis Dubbert Davis Dubbert | USA | 1.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jake Grimsman Jake Grimsman | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Greg Skage Greg Skage | 00 | USA | 5.43 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | 5.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cole Riddle Cole Riddle ('99) | 99 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ethan Gardner Ethan Gardner | USA | 5.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Caiden Macktinger Caiden Macktinger | USA | 5.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 4.90 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eldridge Harris Eldridge Harris | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Calvin Ciganik Calvin Ciganik | USA | 4.60 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nathan Vann Nathan Vann | USA | 4.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Bryce Bearden Bryce Bearden | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Etie Eric Etie ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | William Nolan William Nolan | USA | 7.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allan Hunter Allan Hunter | USA | 7.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dylan James Dylan James ('02) | 02 | AUS | 7.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 7.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Welrè Olivier Welrè Olivier ('02) | 02 | NZL | 7.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hunter Brown Hunter Brown | USA | 7.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dowdy Elazarig Dowdy Elazarig | USA | 7.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 7.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jack Herkert Jack Herkert | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ethan Toy Ethan Toy | USA | NM | |||||||||||||
Ethan Toy Ethan Toy | USA | NM | |||||||||||||
M Trespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Allam Bushara Allam Bushara | USA | 15.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dylan James Dylan James ('02) | 02 | AUS | 15.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Welrè Olivier Welrè Olivier ('02) | 02 | NZL | 15.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 14.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kevin Yang Kevin Yang ('01) | 01 | USA | 14.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | King Keyshawn King Keyshawn | 00 | USA | 14.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Steven Fossi-Noue Steven Fossi-Noue | USA | 14.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | John Colizzi John Colizzi | USA | 14.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 14.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Dowdy Elazarig Dowdy Elazarig | USA | 14.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jefferson Danso Jefferson Danso | USA | 14.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | LaShawn Taylor LaShawn Taylor | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jerry Zheng Jerry Zheng | USA | 13.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Reece Shannon Reece Shannon | USA | 13.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Brandon Lindner Brandon Lindner | USA | 13.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Thimsen Tyler Thimsen | USA | NM | |||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 21.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 19.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 18.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jeff Duensing Jeff Duensing ('01) | 01 | USA | 17.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Colton Paller Colton Paller | USA | 16.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mariano Kis Mariano Kis ('01) | 01 | ARG | 16.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hayden Bullock Hayden Bullock ('01) | 01 | USA | 15.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Beau Gordon Beau Gordon | USA | 15.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jaret Prete Jaret Prete | 00 | USA | 15.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jeff Ast Jeff Ast | USA | 15.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dae'Trell Gordon Dae'Trell Gordon | USA | DNF | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 23.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William Beaudry William Beaudry | USA | 21.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Bryan Michael Bryan ('97) | 97 | USA | 21.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hap Frketich Hap Frketich ('97) | 97 | USA | 20.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kirk Unland Kirk Unland ('98) | 98 | USA | 19.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Hakim McMorris Hakim McMorris | 00 | USA | 5435 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 5343 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 5184 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tanner Brown Tanner Brown | USA | 5138 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dominic Gehr Dominic Gehr ('99) | 99 | USA | 5055 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Vann Nathan Vann | USA | 4973 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nick Bianco Nick Bianco | USA | 4850 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tyler Gurchiek Tyler Gurchiek | USA | 4831 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sage Coventry Sage Coventry | USA | 4704 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Bryson Engebretson Bryson Engebretson | USA | 4686 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hudson Bailey Hudson Bailey | USA | 4567 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 4525 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Drew Thompson Drew Thompson | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Lundgren Eric Lundgren | USA | DNF | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.20 | PB | ||||||||||
2 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.27 | |||||||||||
3 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 7.30 | |||||||||||
4 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 7.33 | |||||||||||
5 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 7.40 | |||||||||||
6 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 7.43 | PB | |||||||||||
7 | Nami Wilson Nami Wilson | USA | 7.49 | ||||||||||||
8 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 7.55 | ||||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.19 | =PB | ||||||||||
2 | Nami Wilson Nami Wilson | USA | 7.48 | ||||||||||||
3 | Briyana Bunson Briyana Bunson | USA | 7.68 | SB | |||||||||||
4 | Queen Okoh Queen Okoh | USA | 7.71 | ||||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.33 | |||||||||||
2 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 7.48 | PB | |||||||||||
3 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 7.54 | PB | |||||||||||
4 | Kennedy Williams Kennedy Williams | USA | 7.62 | ||||||||||||
5 | Taryn Hankins Taryn Hankins ('01) | 01 | USA | 7.78 | |||||||||||
6 | Makayla Williams Makayla Williams | USA | 7.97 | PB | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 7.26 | PB | ||||||||||
2 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 7.42 | |||||||||||
3 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 7.47 | |||||||||||
4 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 7.53 | PB | |||||||||||
5 | Hailey Suit Hailey Suit | USA | 7.57 | PB | |||||||||||
K 200 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 23.56 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 24.38 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 24.54 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jacque Darby Jacque Darby ('97) | 97 | USA | 24.82 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Nami Wilson Nami Wilson | USA | 24.86 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 25.20 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 23.69 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 24.84 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 24.33 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jacque Darby Jacque Darby ('97) | 97 | USA | 24.77 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 25.29 | Oversized bane | ||||||||||
K 400 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 52.75 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 53.38 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 53.73 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 54.43 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 52.76 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 53.33 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 54.63 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alexis Surrell Alexis Surrell | 00 | USA | 56.53 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 54.91 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jaida Drame Jaida Drame ('98) | 98 | USA | 57.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Arius Williams Arius Williams ('01) | 01 | USA | 57.31 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Grace Proesch Grace Proesch | USA | 57.81 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 55.43 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Grace Goldsworthy Grace Goldsworthy ('01) | 01 | AUS | 57.01 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 53.51 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 53.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 55.23 | Oversized bane | ||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Rae-Anne Serville Rae-Anne Serville ('02) | 02 | TTO | 54.18 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Taniyah McMillian Taniyah McMillian | USA | 56.88 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Michelle Roca Michelle Roca | USA | 57.02 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 53.27 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 56.34 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Amari Prude Amari Prude | USA | 57.32 | Oversized bane | |||||||||||
Indledende 8 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ceonna Pipion Ceonna Pipion | USA | 56.88 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 56.95 | Oversized bane | |||||||||||
K 800 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Élli-Eftihía Deliyiánni Élli-Eftihía Deliyiánni ('02) | 02 | GRE | 2:08.86 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:09.79 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:17.32 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmyne Cooper Jasmyne Cooper | USA | 2:15.05 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Kaitlin Ryan Kaitlin Ryan ('99) | 99 | USA | 2:15.34 | Oversized bane | ||||||||||
K 1 mile Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
9 | Hope Saunders Hope Saunders ('97) | 97 | IRL | 5:36.30 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
2 | Hope Saunders Hope Saunders ('97) | 97 | IRL | 11:31.18 | Oversized bane | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.02 | PB | ||||||||||
2 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 8.23 | PB | ||||||||||
3 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 8.31 | |||||||||||
4 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.37 | |||||||||||
5 | Rosalie Breems Rosalie Breems ('02) | 02 | NED | 8.57 | PB | ||||||||||
6 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 8.63 | |||||||||||
7 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 8.65 | |||||||||||
8 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 8.84 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.35 | |||||||||||
2 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 8.62 | |||||||||||
3 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 8.75 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 8.30 | |||||||||||
2 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 8.39 | |||||||||||
3 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 8.55 | PB | ||||||||||
4 | Lexie Keller Lexie Keller | 00 | USA | 9.15 | SB | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.12 | SB | ||||||||||
2 | Rosalie Breems Rosalie Breems ('02) | 02 | NED | 8.69 | PB | ||||||||||
3 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 8.78 | SB | |||||||||||
4 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 8.87 | PB | |||||||||||
6 | Sydney Wilson Sydney Wilson ('97) | 97 | USA | 9.09 | SB | ||||||||||
K Højdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lillian Lowe Lillian Lowe ('98) | 98 | USA | 1.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexa Porpaczy Alexa Porpaczy | 00 | CAN | 1.80 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cierra Tidwell Cierra Tidwell ('01) | 01 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jamari Drake Jamari Drake ('98) | 98 | USA | 1.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Diana Ramos Diana Ramos ('98) | 98 | VEN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Destiny Masters Destiny Masters ('02) | 02 | USA | 1.70 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Arianna Martinez Arianna Martinez | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sydney Wilson Sydney Wilson ('97) | 97 | USA | 1.65 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Lexie Keller Lexie Keller | 00 | USA | 1.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Taylor Shorter Taylor Shorter ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | NH | ||||||||||||
Marissa Jensen Marissa Jensen | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Kaja Bins Kaja Bins ('01) | 01 | GER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Haley Rayburn Haley Rayburn | USA | 4.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sevanna Hanson Sevanna Hanson ('01) | 01 | USA | 4.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 4.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 4.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Celyn Stermer Celyn Stermer | USA | 4.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tameryn Coryell Tameryn Coryell | USA | 3.80 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Francesca Porambo Francesca Porambo | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kayla Stibley Kayla Stibley | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lucy Prakel Lucy Prakel ('02) | 02 | USA | 3.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Emily Gardiner Emily Gardiner ('98) | 98 | USA | 3.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lauren Jarossy Lauren Jarossy | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Aubry Sanchez Aubry Sanchez | USA | NH | |||||||||||||
Hannah Richardson Hannah Richardson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jonon Young Jonon Young | USA | 6.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Raelyn Roberson Raelyn Roberson ('02) | 02 | USA | 5.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tanalya Gordon Tanalya Gordon | 00 | USA | 5.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sadie McMullen Sadie McMullen ('02) | 02 | USA | 5.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 5.74 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Katie Thompson Katie Thompson | USA | 5.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sydney Reid Sydney Reid | USA | 5.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lexie Keller Lexie Keller | 00 | USA | 5.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rosalie Breems Rosalie Breems ('02) | 02 | NED | 5.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Queen Okoh Queen Okoh | USA | 5.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 5.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 5.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Funminiyi Olajide Funminiyi Olajide ('02) | 02 | GBR | NM | ||||||||||||
Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | NM | ||||||||||||
Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | NM | ||||||||||||
K Trespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 13.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 13.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 13.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonon Young Jonon Young | USA | 13.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Busola Akinduro Busola Akinduro ('02) | 02 | CAN | 12.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Breanna Covington Breanna Covington | USA | 12.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christina Warren Christina Warren ('01) | 01 | USA | 12.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Haley Abirached Haley Abirached | USA | 12.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Allyson Weiss Allyson Weiss | USA | 12.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 18.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 17.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 15.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabby McDonald Gabby McDonald | USA | 15.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabby McDonald Gabby McDonald | 00 | USA | 15.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Addison Henry Addison Henry | USA | 14.92 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Addyson Smith Addyson Smith | USA | 13.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anna Zimmer Anna Zimmer | USA | 13.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Amanda Kakoulias Amanda Kakoulias | USA | 13.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ronja Sowalder Ronja Sowalder ('98) | 98 | GER | 13.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madelynn Luster Madelynn Luster | USA | 13.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Amelia DiPaola Amelia DiPaola | USA | 12.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cierra Jackson Cierra Jackson ('02) | 02 | USA | 12.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Grace Whyrick Grace Whyrick | USA | 12.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mateya Mobley Mateya Mobley | USA | 12.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jordan Christensen Jordan Christensen | USA | 12.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Cosette Stellern Cosette Stellern | USA | 12.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Lauren Whyrick Lauren Whyrick | USA | 12.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Maddy Dedic Maddy Dedic | USA | 12.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Trinity Williams Trinity Williams | USA | 12.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Morgan Stewart Morgan Stewart | USA | 12.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 12.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 10.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Ashton Hallsted Ashton Hallsted | USA | NM | |||||||||||||
Shyann Franklin Shyann Franklin | USA | NM | |||||||||||||
Mary Carbee Mary Carbee | USA | NM | |||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 21.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashton Hallsted Ashton Hallsted | USA | 21.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 19.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sadie Boos Sadie Boos | USA | 17.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabby McDonald Gabby McDonald | USA | 17.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabby McDonald Gabby McDonald | 00 | USA | 17.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 3954 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 3937 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 3919 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 3914 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 3836 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 3614 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 3587 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Isa Videler Isa Videler ('98) | 98 | NED | DNF | ||||||||||||
|