M 60 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.61 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Woods Anthony Woods ('02) | 02 | USA | 6.64 | |||||||||||
3 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 6.67 | PB | ||||||||||
4 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.74 | ||||||||||||
5 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 6.75 | |||||||||||
6 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.76 | |||||||||||
7 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.83 | |||||||||||
8 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 6.84 | |||||||||||
Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Semifinale | 29.1. | ||||||||||||||
Semi 1 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.65 | SB | ||||||||||
2 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 6.68 | PB | ||||||||||
3 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.74 | ||||||||||||
4 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 6.75 | |||||||||||
5 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.80 | |||||||||||
6 | Zayquan Lincoln Zayquan Lincoln ('02) | 02 | USA | 6.83 | |||||||||||
7 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 6.94 | |||||||||||
8 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 6.95 | |||||||||||
Semi 2 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Anthony Woods Anthony Woods ('02) | 02 | USA | 6.66 | |||||||||||
2 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 6.76 | |||||||||||
3 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.80 | |||||||||||
4 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 6.81 | SB | ||||||||||
5 | De'montray Callis De'montray Callis | USA | 6.82 | ||||||||||||
6 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 6.84 | |||||||||||
7 | Antonio Mitchell Antonio Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.85 | |||||||||||
8 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 6.88 | ||||||||||||
9 | Justus Trainer Justus Trainer | USA | 6.88 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 28.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.70 | ||||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.75 | PB | ||||||||||
3 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 6.77 | |||||||||||
4 | Justus Trainer Justus Trainer | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
5 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 6.99 | |||||||||||
6 | Lloyd Hill Jr. Lloyd Hill Jr. | USA | 7.07 | PB | |||||||||||
Indledende 2 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.73 | |||||||||||
2 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Zayquan Lincoln Zayquan Lincoln ('02) | 02 | USA | 6.83 | |||||||||||
4 | Joseph Ewan Joseph Ewan | 00 | USA | 6.90 | |||||||||||
5 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 6.92 | SB | ||||||||||
Indledende 3 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 6.73 | PB | ||||||||||
2 | Antonio Mitchell Antonio Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.84 | |||||||||||
3 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 6.90 | SB | ||||||||||
4 | Logan Allen Logan Allen ('03) | 03 | USA | 7.10 | |||||||||||
Indledende 4 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Anthony Woods Anthony Woods ('02) | 02 | USA | 6.73 | |||||||||||
2 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 6.82 | SB | |||||||||||
3 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 6.86 | |||||||||||
4 | Tony Postell Tony Postell | 00 | USA | 7.01 | |||||||||||
5 | Michael Warner Michael Warner | USA | 7.06 | ||||||||||||
Indledende 5 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 6.82 | SB | ||||||||||
2 | Rodney Heath Rodney Heath | USA | 6.83 | ||||||||||||
3 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 6.87 | |||||||||||
4 | Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | 6.92 | PB | ||||||||||
5 | Kamari Trotz Kamari Trotz ('02) | 02 | USA | 6.92 | |||||||||||
6 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 6.94 | PB | ||||||||||
Indledende 6 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | De'montray Callis De'montray Callis | USA | 6.71 | ||||||||||||
2 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.75 | |||||||||||
3 | Doniven Jackson Doniven Jackson ('01) | 01 | USA | 6.95 | |||||||||||
4 | Kashawn Baptiste Kashawn Baptiste | USA | 6.96 | SB | |||||||||||
5 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 7.02 | |||||||||||
M 200 m Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 20.85 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Myles Anders Myles Anders | USA | 21.15 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 21.57 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 21.65 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 20.89 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 21.35 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 21.53 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Zayquan Lincoln Zayquan Lincoln ('02) | 02 | USA | 21.81 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 21.22 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 21.78 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tony Postell Tony Postell | 00 | USA | 22.13 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 21.36 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 21.50 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Dillan Elkins Dillan Elkins | USA | 21.84 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 21.98 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Anthony Woods Anthony Woods ('02) | 02 | USA | 21.51 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Armani Modeste Armani Modeste | 00 | LCA | 21.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kamari Trotz Kamari Trotz ('02) | 02 | USA | 22.07 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Terrence Muex Terrence Muex ('02) | 02 | USA | 21.60 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Doniven Jackson Doniven Jackson ('01) | 01 | USA | 21.69 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Noah Sage Noah Sage | USA | 21.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | De'montray Callis De'montray Callis | USA | 21.70 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 22.07 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 21.78 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jacob Koerner Jacob Koerner | USA | 22.18 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Elliott Harris Elliott Harris | USA | 22.20 | Oversized bane | |||||||||||
Finale I 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Channing Phillips Channing Phillips | USA | 21.81 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 21.97 | Oversized bane | ||||||||||
Colin Enz Colin Enz | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Finale J 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Tavonte Mott Tavonte Mott ('98) | 98 | BAH | 22.14 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Amir Harris Amir Harris ('98) | 98 | USA | 22.36 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tyrese Fajardo Tyrese Fajardo | USA | 22.38 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 46.32 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.46 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Dillon Bedell Dillon Bedell | USA | 46.86 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 46.98 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Matthew Moorer Matthew Moorer | 00 | USA | 46.70 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Hasani Barr Hasani Barr ('01) | 01 | USA | 47.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Donnie James Donnie James | 00 | USA | 49.08 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Noah Sage Noah Sage | USA | 46.77 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Kenroy Williams Kenroy Williams ('95) | 95 | JAM | 48.48 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Elliott Harris Elliott Harris | USA | 49.43 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jack Juds Jack Juds ('02) | 02 | RSA | 49.93 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Daunte O’Banion Daunte O’Banion | USA | 47.48 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Terrence Muex Terrence Muex ('02) | 02 | USA | 47.75 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Davis Wenthe Davis Wenthe | USA | 47.76 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Miles Gray Miles Gray | USA | 48.44 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Lawrence Gilliam Lawrence Gilliam | USA | 48.78 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Armani Modeste Armani Modeste | 00 | LCA | 47.94 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | 48.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tyrese Fajardo Tyrese Fajardo | USA | 48.47 | Oversized bane | |||||||||||
Robert Hatch Robert Hatch | 00 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 48.28 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Noah Wood Noah Wood | USA | 49.38 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Beck O’Daniel Beck O’Daniel | USA | 49.46 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Kashawn Baptiste Kashawn Baptiste | USA | 48.52 | Oversized bane | |||||||||||
M 600 m Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Nathaniel Ezekiel Nathaniel Ezekiel ('03) | 03 | NGR | 1:18.08 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Davis Wenthe Davis Wenthe | USA | 1:19.71 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Maxwell Myers Maxwell Myers | USA | 1:20.00 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Alex Kenish Alex Kenish ('02) | 02 | USA | 1:20.04 | Oversized bane | ||||||||||
Robert Hatch Robert Hatch | 00 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | David Palmer David Palmer | USA | 1:19.22 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Alex Vandor Alex Vandor | USA | 1:20.48 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kevin Smith Kevin Smith ('99) | 99 | JAM | 1:21.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jabari Bryant Jabari Bryant ('01) | 01 | USA | 1:21.57 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Samuel Austin Samuel Austin ('03) | 03 | USA | 1:49.93 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sean Peterson Sean Peterson ('99) | 99 | USA | 1:50.68 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Nick Miller Nick Miller ('99) | 99 | USA | 1:50.88 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:51.16 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:51.82 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:52.70 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Ian Johnson Ian Johnson | USA | 1:53.80 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Eric Albright Eric Albright ('02) | 02 | USA | 1:53.24 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Alex Justus Alex Justus | USA | 1:53.41 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 1:53.80 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kevin Smith Kevin Smith ('99) | 99 | JAM | 1:54.24 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Sean Carney Sean Carney | USA | 1:55.61 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | David Palmer David Palmer | USA | 1:54.92 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ian Johnson Ian Johnson | USA | 4:10.32 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Sean Carney Sean Carney | USA | 4:11.06 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jacob Brizendine Jacob Brizendine | USA | 4:11.58 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jackson Watts Jackson Watts ('02) | 02 | USA | 4:11.76 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Jake Wickert Jake Wickert | USA | 4:15.15 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Michael Zedan Michael Zedan | USA | 4:15.62 | Oversized bane | |||||||||||
M 3000 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 8:04.00 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ethan Kern Ethan Kern | USA | 8:04.82 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jonah Mitchell Jonah Mitchell | USA | 8:08.33 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Matt Andrews Matt Andrews | USA | 8:09.16 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 8:10.99 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Andre Bollam-Godbott Andre Bollam-Godbott | USA | 8:11.10 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Nick Regas Nick Regas | USA | 8:11.53 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Theo Bachmann Theo Bachmann ('03) | 03 | USA | 8:17.31 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Trevor Warren Trevor Warren | USA | 8:19.41 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Angel Vicioso Angel Vicioso ('01) | 01 | DOM | 8:19.49 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Nathaniel Tamminga Nathaniel Tamminga | USA | 8:21.94 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Jackson Watts Jackson Watts ('02) | 02 | USA | 8:23.61 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Shane Williams Shane Williams | USA | 8:27.73 | Oversized bane | |||||||||||
14 | John Cuozzo John Cuozzo | USA | 8:30.33 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Jack Good Jack Good | USA | 8:50.57 | Oversized bane | |||||||||||
Caden Monk Caden Monk | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Matt Duvall Matt Duvall | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Jake Allen Jake Allen | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Harper Moore Harper Moore | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.73 | |||||||||||
2 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 7.80 | |||||||||||
3 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
4 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.91 | |||||||||||
5 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 7.94 | =PB | ||||||||||
6 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.96 | =PB | ||||||||||
7 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 8.10 | |||||||||||
Elijah Morris Elijah Morris | USA | DQ | |||||||||||||
Job Mayhue Job Mayhue | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Semifinale | 29.1. | ||||||||||||||
Semi 1 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.83 | |||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.99 | |||||||||||
3 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 8.05 | ||||||||||||
4 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 8.08 | |||||||||||
5 | Ahumad Williams Ahumad Williams | USA | 8.11 | ||||||||||||
6 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 8.12 | PB | ||||||||||
7 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.28 | |||||||||||
8 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 8.32 | |||||||||||
Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Semi 2 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 7.88 | |||||||||||
2 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.91 | |||||||||||
3 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 7.94 | PB | ||||||||||
4 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 8.05 | |||||||||||
5 | Job Mayhue Job Mayhue | 00 | USA | 8.09 | |||||||||||
6 | Zamen Siyoum Zamen Siyoum | USA | 8.10 | =PB | |||||||||||
7 | Collins Mokuah Collins Mokuah ('01) | 01 | USA | 8.25 | |||||||||||
8 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 8.27 | |||||||||||
Davis Wenthe Davis Wenthe | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | 28.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 7.81 | |||||||||||
2 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 7.93 | PB | ||||||||||
3 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.93 | |||||||||||
4 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 8.14 | |||||||||||
5 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.16 | SB | ||||||||||
Indledende 2 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.90 | |||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
3 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 7.97 | ||||||||||||
4 | Zamen Siyoum Zamen Siyoum | USA | 8.12 | ||||||||||||
5 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 8.17 | PB | ||||||||||
6 | Collins Mokuah Collins Mokuah ('01) | 01 | USA | 8.18 | |||||||||||
Eric Brown Eric Brown | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 7.99 | SB | ||||||||||
2 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 8.05 | |||||||||||
3 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 8.13 | SB | ||||||||||
4 | Ahumad Williams Ahumad Williams | USA | 8.14 | ||||||||||||
5 | Job Mayhue Job Mayhue | 00 | USA | 8.15 | |||||||||||
6 | Davis Wenthe Davis Wenthe | USA | 8.26 | ||||||||||||
7 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 8.38 | |||||||||||
M Højdespring Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cassidy Henshaw Cassidy Henshaw | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gage Ernsberger Gage Ernsberger | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dylan Bikim Dylan Bikim | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 1.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Oswald Robert Oswald ('97) | 97 | USA | 5.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevor Stephenson Trevor Stephenson | 00 | USA | 5.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 5.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 5.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Drellishak Daniel Drellishak | USA | 4.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Henry Sheldon Henry Sheldon ('02) | 02 | USA | 4.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | 4.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Davenport Michael Davenport | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lincoln Young Lincoln Young | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nate Butler Nate Butler | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Luke Bendick Luke Bendick ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Brown Luke Brown ('02) | 02 | JAM | 7.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caden Morris Caden Morris | USA | 7.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 16.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luke Brown Luke Brown ('02) | 02 | JAM | 16.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 15.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Praise Aniamaka Praise Aniamaka ('03) | 03 | CAN | 15.89 | NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bera Ajala Bera Ajala ('02) | 02 | GBR | 15.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | 15.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 15.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lloyd Hill Jr. Lloyd Hill Jr. | USA | 15.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 14.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shomari Sommerville Shomari Sommerville | USA | 14.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Neville Smith Neville Smith | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 13.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 18.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hayden Tobias Hayden Tobias ('01) | 01 | USA | 18.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 17.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | 17.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jeff Kline Jeff Kline ('02) | 02 | USA | 17.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Adam Riedinger Adam Riedinger | USA | 16.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aiden Felty Aiden Felty ('01) | 01 | USA | 15.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Bayeshea Daniel Bayeshea ('01) | 01 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Johnny Vanos Johnny Vanos ('99) | 99 | CAN | 20.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 19.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Browning Michael Browning ('01) | 01 | USA | 19.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 5701 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Talbot Ryan Talbot | USA | 5599 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mason Mahacek Mason Mahacek | USA | 5531 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 5512 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 5300 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:05.07 | Oversized bane | |||||||||||
Brian Faust, Dwight St. Hillaire, Lance Lang, Kennedy Lightner | |||||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 3:06.23 | Oversized bane | |||||||||||
Dillon Bedell, Matthew Moorer, Jayson Baldridge, Howard Fields III | |||||||||||||||
3 | Ohio State Ohio State | USA | 3:12.86 | Oversized bane | |||||||||||
Donnie James, Zidane Brown, Eric Harrison, Armani Modeste | |||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:15.38 | Oversized bane | |||||||||||
Jacob Smith, Myles Anders, Tai Brown, Kenroy Williams | |||||||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ashland Ashland | USA | 3:12.08 | Oversized bane | |||||||||||
Brenden Jackson, Channing Phillips, Trevor Bassitt, Ryan Rager | |||||||||||||||
2 | Michigan Michigan | USA | 3:15.93 | Oversized bane | |||||||||||
Lawrence Gilliam, Jack Juds, Dubem Amene, Jacob Koerner | |||||||||||||||
K 60 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 7.24 | PB | ||||||||||
2 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.36 | |||||||||||
3 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 7.39 | ||||||||||||
4 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 7.40 | |||||||||||
5 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 7.40 | ||||||||||||
6 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.44 | =SB | ||||||||||
7 | Michaela Francois Michaela Francois | USA | 7.44 | ||||||||||||
8 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 7.46 | |||||||||||
Semifinale | 29.1. | ||||||||||||||
Semi 1 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 7.27 | PB | ||||||||||
2 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.44 | =SB | ||||||||||
3 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 7.45 | |||||||||||
4 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 7.49 | |||||||||||
5 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 7.51 | ||||||||||||
6 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 7.51 | |||||||||||
7 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.54 | |||||||||||
8 | Akilah Lewis Akilah Lewis | 00 | TTO | 7.58 | |||||||||||
Semi 2 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.23 | |||||||||||
2 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 7.38 | ||||||||||||
3 | Michaela Francois Michaela Francois | USA | 7.39 | SB | |||||||||||
4 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 7.42 | ||||||||||||
5 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.43 | |||||||||||
6 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 7.43 | |||||||||||
7 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.52 | |||||||||||
8 | Qe'Neisha Young Qe'Neisha Young ('02) | 02 | USA | 7.56 | |||||||||||
9 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 7.61 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Akilah Lewis Akilah Lewis | 00 | TTO | 7.38 | |||||||||||
2 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 7.39 | |||||||||||
3 | Qe'Neisha Young Qe'Neisha Young ('02) | 02 | USA | 7.54 | =PB | ||||||||||
4 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 7.55 | PB | ||||||||||
5 | Ulani Toussaint Ulani Toussaint | 00 | USA | 7.74 | |||||||||||
6 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.77 | PB | ||||||||||
Indledende 2 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 7.38 | ||||||||||||
2 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.44 | =SB | ||||||||||
3 | Michaela Francois Michaela Francois | USA | 7.47 | =SB | |||||||||||
4 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
5 | Kenisha Phillips Kenisha Phillips ('01) | 01 | GUY | 7.62 | SB | ||||||||||
6 | Kennedy Lewis Kennedy Lewis | 00 | USA | 7.87 | |||||||||||
Indledende 3 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 7.33 | |||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.51 | |||||||||||
3 | Odell Frye Odell Frye | USA | 7.55 | ||||||||||||
4 | Kiya Pogue Kiya Pogue | USA | 7.72 | ||||||||||||
5 | Shakira Dancy Shakira Dancy | 00 | USA | 7.80 | SB | ||||||||||
6 | Mahogany Mobley Mahogany Mobley | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende 4 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.20 | |||||||||||
2 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 7.50 | |||||||||||
3 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 7.54 | ||||||||||||
4 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman | USA | 7.60 | PB | |||||||||||
5 | Sherri-Ann Norton Sherri-Ann Norton ('02) | 02 | USA | 7.70 | |||||||||||
6 | Madison Depry Madison Depry ('02) | 02 | USA | 7.89 | |||||||||||
Indledende 5 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 7.42 | |||||||||||
2 | Brooke Bogan Brooke Bogan ('99) | 99 | USA | 7.55 | |||||||||||
3 | Soyinne Grenyion Soyinne Grenyion ('02) | 02 | JAM | 7.60 | |||||||||||
4 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||
5 | Hanna Hearn Hanna Hearn ('01) | 01 | USA | 7.76 | |||||||||||
6 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 7.83 | ||||||||||||
Indledende 6 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 7.50 | ||||||||||||
2 | Hannah Waller Hannah Waller ('01) | 01 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
3 | Summer Sergeant Summer Sergeant | USA | 7.66 | ||||||||||||
4 | Jaida Smith Jaida Smith | 00 | USA | 7.75 | |||||||||||
5 | Taylor Gilling Taylor Gilling | USA | 7.80 | ||||||||||||
6 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 7.80 | |||||||||||
Indledende 7 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 7.44 | |||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.46 | SB | ||||||||||
3 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 7.66 | |||||||||||
4 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.73 | ||||||||||||
5 | Derica Gibson Derica Gibson | USA | 7.80 | ||||||||||||
6 | Armoni Brown Armoni Brown | 00 | USA | 7.82 | |||||||||||
Indledende 8 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 7.40 | |||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.45 | |||||||||||
3 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 7.52 | ||||||||||||
4 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 7.77 | |||||||||||
5 | Amani Nuels Amani Nuels | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
6 | Ameenah Saalih Ameenah Saalih | USA | 7.80 | ||||||||||||
7 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 7.81 | ||||||||||||
K 200 m Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 23.77 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 24.00 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.91 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 24.18 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Mariah Ayers Mariah Ayers | 00 | USA | 24.22 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 24.00 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Shakira Dancy Shakira Dancy | 00 | USA | 24.47 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Soyinne Grenyion Soyinne Grenyion ('02) | 02 | JAM | 24.55 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 24.05 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 24.08 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kenisha Phillips Kenisha Phillips ('01) | 01 | GUY | 24.12 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 24.18 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Derica Gibson Derica Gibson | USA | 24.79 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 24.34 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Akilah Lewis Akilah Lewis | 00 | TTO | 24.54 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 24.41 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Janielle Josephs Janielle Josephs | 00 | JAM | 24.73 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 24.57 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jaida Smith Jaida Smith | 00 | USA | 24.97 | Oversized bane | ||||||||||
Finale I 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 24.63 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Odell Frye Odell Frye | USA | 24.86 | Oversized bane | |||||||||||
Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale J 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman | USA | 24.70 | Oversized bane | |||||||||||
Finale K 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Hanna Hearn Hanna Hearn ('01) | 01 | USA | 24.71 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 24.81 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 24.99 | Oversized bane | |||||||||||
Sherri-Ann Norton Sherri-Ann Norton ('02) | 02 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale L 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Jayla Campbell Jayla Campbell ('01) | 01 | USA | 24.87 | Oversized bane | ||||||||||
Finale M 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Summer Sergeant Summer Sergeant | USA | 24.90 | Oversized bane | |||||||||||
K 400 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Holmes Alexis Holmes | 00 | USA | 52.07 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 52.69 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 52.95 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kavia Francis Kavia Francis ('01) | 01 | JAM | 53.51 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Imaobong Nse Uko Imaobong Nse Uko ('04) | 04 | NGR | 53.47 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 54.29 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jayla Campbell Jayla Campbell ('01) | 01 | USA | 54.58 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Abigail Schaffe Abigail Schaffe | USA | 55.39 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 54.74 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Val Larson Val Larson | USA | 55.01 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kenisha Phillips Kenisha Phillips ('01) | 01 | GUY | 55.16 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 54.75 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Janielle Josephs Janielle Josephs | 00 | JAM | 54.97 | Oversized bane | ||||||||||
Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Shianne Dacosta Shianne Dacosta ('01) | 01 | JAM | 54.99 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Annie Leszczynska Annie Leszczynska | 00 | AUS | 56.51 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Rachel Miller Rachel Miller | USA | 56.87 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Chika Amene Chika Amene | USA | 56.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Destinee McGrady Destinee McGrady | USA | 56.21 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Dynasty McClennon Dynasty McClennon ('03) | 03 | USA | 58.65 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 56.27 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Anna Muellner Anna Muellner | USA | 57.03 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Dalayni Etienne Dalayni Etienne | USA | 57.06 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jo'Deci Irby Jo'Deci Irby | USA | 57.60 | Oversized bane | |||||||||||
Finale H 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 56.82 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jasmine Gryne Jasmine Gryne ('03) | 03 | USA | 56.96 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kayla Vogt Kayla Vogt | USA | 57.44 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Mabinty Kebe Mabinty Kebe ('02) | 02 | USA | 58.27 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Shamia Jones Shamia Jones | USA | 58.54 | Oversized bane | |||||||||||
Finale I 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Mia Gardner Mia Gardner | USA | 58.23 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Olaide Olapade Olaide Olapade | USA | 58.73 | Oversized bane | |||||||||||
K 600 m Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Abigail Schaffe Abigail Schaffe | USA | 1:29.42 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Val Larson Val Larson | USA | 1:29.97 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 1:30.15 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 1:30.29 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Mallory Mulzer Mallory Mulzer | USA | 1:32.22 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Anna Muellner Anna Muellner | USA | 1:33.29 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jordan Anderson Jordan Anderson ('93) | 93 | USA | 1:34.06 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kayla Vogt Kayla Vogt | USA | 1:34.08 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Shamia Jones Shamia Jones | USA | 1:34.87 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Kami Hickson Kami Hickson ('02) | 02 | USA | 1:36.98 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Mikaela Smith Mikaela Smith ('97) | 97 | USA | 1:34.99 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lauren Lewis-Haynes Lauren Lewis-Haynes | USA | 1:36.12 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Amelia Figlar Amelia Figlar | USA | 1:36.52 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Vinnelle Grant Vinnelle Grant ('99) | 99 | USA | 1:36.78 | Oversized bane | ||||||||||
K 800 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:04.46 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Aziza Ayoub Aziza Ayoub ('98) | 98 | PUR | 2:06.12 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Phoebe McCowan Phoebe McCowan | USA | 2:07.66 | Oversized bane | |||||||||||
4 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:08.05 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Mary Figler Mary Figler | USA | 2:08.30 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 2:08.36 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Jenna Schwinghamer Jenna Schwinghamer ('02) | 02 | USA | 2:09.08 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Mallory Mulzer Mallory Mulzer | USA | 2:10.71 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:12.61 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Lisa Voyles Lisa Voyles | USA | 2:13.54 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Suzie Muller Suzie Muller | USA | 2:14.29 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ellie Friesen Ellie Friesen | USA | 2:14.79 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Hayden Gold Hayden Gold | USA | 2:15.26 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Addie Engel Addie Engel | USA | 4:54.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 4:54.34 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Rachel Boice Rachel Boice | USA | 4:54.70 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Hannah Moulton Hannah Moulton ('02) | 02 | USA | 4:59.10 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Parker Valby Parker Valby | USA | 8:53.89 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Tori Herman Tori Herman | USA | 9:10.59 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Katy Presley Katy Presley ('95) | 95 | USA | 9:11.56 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jenna Gearing Jenna Gearing ('98) | 98 | USA | 9:18.04 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Kaitlyn Lacy Kaitlyn Lacy | USA | 9:37.26 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Stephanie Ormsby Stephanie Ormsby | USA | 9:39.20 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Kaylie Kenne Kaylie Kenne | USA | 9:50.66 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Christine Laurie Christine Laurie ('99) | 99 | CAN | 9:55.62 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Akemi Von Scherr Akemi Von Scherr | USA | 9:59.06 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Sophie Carrier Sophie Carrier | USA | 10:08.07 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Kelli Walsh Kelli Walsh | USA | 10:12.75 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Ellie Weber Ellie Weber | USA | 10:14.78 | Oversized bane | |||||||||||
Rachel Boice Rachel Boice | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.96 | |||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.00 | PB | ||||||||||
3 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.27 | |||||||||||
4 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 8.35 | PB | |||||||||||
5 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 8.39 | |||||||||||
6 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 8.39 | |||||||||||
7 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.42 | |||||||||||
8 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.43 | |||||||||||
9 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 8.50 | |||||||||||
Semifinale | 29.1. | ||||||||||||||
Semi 1 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 7.93 | |||||||||||
2 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 8.41 | |||||||||||
3 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 8.43 | SB | ||||||||||
4 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.52 | |||||||||||
5 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 8.53 | SB | ||||||||||
6 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 8.61 | ||||||||||||
7 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.65 | |||||||||||
Semi 2 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.05 | |||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.31 | |||||||||||
3 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.46 | |||||||||||
4 | K'Ja Talley K'Ja Talley | USA | 8.56 | ||||||||||||
5 | Kendall Jordan Kendall Jordan ('03) | 03 | USA | 8.74 | |||||||||||
6 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 8.83 | |||||||||||
Semi 3 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 8.41 | PB | |||||||||||
2 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 8.45 | |||||||||||
3 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 8.52 | |||||||||||
4 | Zariyah Black Zariyah Black ('02) | 02 | USA | 8.55 | SB | ||||||||||
5 | Kaia Scheffler Kaia Scheffler ('02) | 02 | USA | 8.64 | |||||||||||
6 | Kiya Pogue Kiya Pogue | USA | 8.73 | ||||||||||||
Indledende heats | 28.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.13 | |||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.25 | SB | ||||||||||
3 | Zariyah Black Zariyah Black ('02) | 02 | USA | 8.56 | =SB | ||||||||||
4 | Kiya Pogue Kiya Pogue | USA | 8.68 | ||||||||||||
5 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.75 | |||||||||||
7 | Kamille Dunbar Kamille Dunbar | USA | 9.18 | ||||||||||||
Indledende 2 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 8.02 | |||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.54 | |||||||||||
3 | K'Ja Talley K'Ja Talley | USA | 8.58 | ||||||||||||
4 | Kaia Scheffler Kaia Scheffler ('02) | 02 | USA | 8.68 | |||||||||||
5 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 8.72 | |||||||||||
6 | Lennex Walker Lennex Walker ('99) | 99 | USA | 8.95 | SB | ||||||||||
Indledende 3 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
2 | Nikia Smith Nikia Smith | USA | 8.60 | ||||||||||||
3 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.64 | |||||||||||
4 | Katlyn Jones Katlyn Jones | USA | 8.84 | ||||||||||||
Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | DQ | ||||||||||||
Indledende 4 28.1. | 28.1. | ||||||||||||||
1 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 8.42 | |||||||||||
2 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 8.54 | |||||||||||
3 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 8.54 | ||||||||||||
4 | Kendall Jordan Kendall Jordan ('03) | 03 | USA | 8.66 | |||||||||||
5 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 8.72 | PB | ||||||||||
6 | Kylin Nichols Kylin Nichols | USA | 9.09 | SB | |||||||||||
K Højdespring Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Nyalaam Jok Nyalaam Jok ('02) | 02 | USA | 1.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Avery Budz Avery Budz | USA | 1.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mykhiyah Williams Mykhiyah Williams | USA | 1.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kylin Nichols Kylin Nichols | USA | 1.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Denia Hill-Tate Denia Hill-Tate | USA | 1.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 4.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mia Manson Mia Manson ('02) | 02 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brooke Tjerrild Brooke Tjerrild ('99) | 99 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jessica Bray Jessica Bray | USA | 4.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Becky Ward Becky Ward ('80) | 80 | USA | 4.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jessica Mercier Jessica Mercier | 00 | USA | 4.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Karlijn Schouten Karlijn Schouten ('01) | 01 | NED | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Payton Phillips Payton Phillips ('03) | 03 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Calli Ostapowicz Calli Ostapowicz | 00 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Abigail Kuhn Abigail Kuhn | USA | 3.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tessa Sheets Tessa Sheets ('99) | 99 | USA | 3.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alex Kubicek Alex Kubicek | USA | 3.76 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Cate Visscher Cate Visscher ('01) | 01 | USA | 3.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | AnneMarie Moses AnneMarie Moses | USA | 3.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Rylie Smith Rylie Smith | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 6.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ameia Wilson Ameia Wilson | 00 | USA | 6.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 6.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Koi Johnson Koi Johnson | USA | 5.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hannah Waller Hannah Waller ('01) | 01 | USA | 5.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Destiny Copeland Destiny Copeland | USA | 5.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 5.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Olivia Lopez Olivia Lopez | USA | 5.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nikayla Fitzgerald Nikayla Fitzgerald | USA | 5.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nyalaam Jok Nyalaam Jok | USA | 5.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erica Xayarath Erica Xayarath | USA | 5.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Carlie Turner Carlie Turner | USA | 5.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Autumn Glover Autumn Glover | USA | 5.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kylin Nichols Kylin Nichols | USA | 5.32 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Armoni Brown Armoni Brown | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Jamie Robinson Jamie Robinson | USA | 12.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Koi Johnson Koi Johnson | USA | 12.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 12.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cierra Pyles Cierra Pyles | 00 | USA | 12.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Riley Ammenhauser Riley Ammenhauser ('03) | 03 | USA | 12.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rieko Wilford Rieko Wilford ('02) | 02 | USA | 12.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nekeima Obike Nekeima Obike | USA | 12.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 18.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | 15.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | 15.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 15.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amaya King Amaya King | 00 | USA | 15.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 15.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 15.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 14.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kori McDaniel Kori McDaniel | 00 | USA | 13.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Leah Moore Leah Moore ('03) | 03 | USA | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 12.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | 21.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 21.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jade Gates Jade Gates ('99) | 99 | USA | 19.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 19.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 18.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 17.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 28.1. Finale A Finale | Inde 28.1. | ||||||||||||||
1 | Annika Williams Annika Williams | USA | 3882 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katie Straus Katie Straus | USA | 3870 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Theresa Mayanja Theresa Mayanja | USA | 3614 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juliet McGregor Juliet McGregor | USA | 3479 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Clare McNamara Clare McNamara ('02) | 02 | MLT | 3459 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 29.1. Finale A Finale | Inde 29.1. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:34.65 | Oversized bane | |||||||||||
Megan Moss, Karimah Davis, Masai Russell, Alexis Holmes | |||||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 3:36.04 | Oversized bane | |||||||||||
Kavia Francis, Mariah Ayers, Aaliyah Miller, Imaobong Nse Uko | |||||||||||||||
3 | Minnesota Minnesota | USA | 3:38.48 | Oversized bane | |||||||||||
Jayla Campbell, Janielle Josephs, Abigail Schaffe, Val Larson | |||||||||||||||
4 | Ohio State Ohio State | USA | 3:46.11 | Oversized bane | |||||||||||
Alyssa Marsh, Yanique Dayle, Bryannia Murphy, Aziza Ayoub | |||||||||||||||
Finale B 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Michigan Michigan | USA | 3:39.08 | Oversized bane | |||||||||||
Savannah Sutherland, Nikki Stephens, Chika Amene, Ziyah Holman | |||||||||||||||
2 | Howard Howard | USA | 3:40.08 | Oversized bane | |||||||||||
Jessica Wright, Ameenah Saalih, Jessika Gbai, Tiffani rae Pittman | |||||||||||||||
3 | Purdue Purdue | USA | 3:40.55 | Oversized bane | |||||||||||
K'Ja Talley, Shianne Dacosta, Saran Kouyeth, Annie Leszczynska | |||||||||||||||
Finale C 29.1. | 29.1. | ||||||||||||||
1 | Ohio State Ohio State | USA | 3:44.63 | Oversized bane | |||||||||||
Chanler Robinson, Anavia Battle, Nya Bussey, Jaydan Wood |