M 100 m 12.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 12.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lirante Jackson Lirante Jackson | USA | 11.09 | ||||||||||||
Finale E 12.3. Vind: +1.7 | 12.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
2 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 11.77 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 2 12.3. Vind: -0.1 | 12.3. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Montrell White Montrell White | USA | 10.96 | ||||||||||||
2 | Cameron Alamia Cameron Alamia | USA | 11.00 | ||||||||||||
3 | Lirante Jackson Lirante Jackson | USA | 11.05 | ||||||||||||
M 200 m 12.3. Vind: +1.5 Finale A Finale | 12.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Eric Gregory Eric Gregory | USA | 21.86 | ||||||||||||
M 400 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Eric Gregory Eric Gregory | USA | 49.57 | PB | |||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Finale C 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
7 | Parker Kennedy Parker Kennedy | USA | 2:36.66 | PB | |||||||||||
M 1500 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
Michael Smith Michael Smith ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Isaac Prather Isaac Prather | USA | 8:41.05 | PB | |||||||||||
2 | Arthur Cosson Arthur Cosson | 00 | FRA | 8:46.90 | SB | ||||||||||
3 | Cedric Drennen Cedric Drennen | USA | 8:52.47 | PB | |||||||||||
M 10000 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Arthur Cosson Arthur Cosson | 00 | FRA | 30:52.52 | PB | ||||||||||
2 | Lucas Liard Lucas Liard ('95) | 95 | FRA | 30:55.98 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
Alexis Giraudineau Alexis Giraudineau | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. Vind: -2.0 | 12.3. | Vind: -2.0 | |||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 14.66 | SB | ||||||||||
Kelly Wilson Kelly Wilson | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 5 12.3. Vind: -0.8 | 12.3. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Jaquon Williams Jaquon Williams | USA | 14.94 | SB | |||||||||||
2 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 14.97 | SB | ||||||||||
Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Finale E 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
4 | Jason Goodman Jason Goodman | USA | 1:04.97 | PB | |||||||||||
M Højdespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
7 | Dalton Anderson Dalton Anderson | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
3 | Jason Goodman Jason Goodman | USA | 3.81 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dan Hyatt Dan Hyatt | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | David Ejumeta David Ejumeta ('97) | 97 | NGR | 7.11 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 7.02 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Akeel Blake Akeel Blake | USA | 6.92 | +0.1 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 6.84 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Drewery Chase Drewery Chase | USA | NM | |||||||||||||
Zion Park Zion Park | USA | NM | |||||||||||||
Dayani Johnson Dayani Johnson | USA | NM | |||||||||||||
M Trespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
4 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 13.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Drewery Chase Drewery Chase | USA | NM | |||||||||||||
Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | NM | |||||||||||||
Eric Brown Eric Brown | USA | NM | |||||||||||||
Shun Taylor Shun Taylor | USA | NM | |||||||||||||
Jabari Williams Jabari Williams | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Christian Taylor Christian Taylor | USA | NM | |||||||||||||
Taye Lynch Taye Lynch | USA | NM | |||||||||||||
Dayani Johnson Dayani Johnson | USA | NM | |||||||||||||
Alex Smith Alex Smith ('04) | 04 | USA | NM | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Michael Neary Michael Neary | USA | 16.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aaron Martin Aaron Martin ('93) | 93 | USA | 13.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Derrelle Murray Derrelle Murray | USA | NM | |||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
Derrelle Murray Derrelle Murray | USA | NM | |||||||||||||
Aaron Martin Aaron Martin ('93) | 93 | USA | NM | ||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Tom Parker Tom Parker ('94) | 94 | GBR | 63.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kegan Schroeter Kegan Schroeter | USA | 59.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Christopher White Christopher White ('01) | 01 | USA | 65.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dalton Anderson Dalton Anderson | USA | 54.03 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aaron Martin Aaron Martin ('93) | 93 | USA | 50.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 12.3. Vind: +0.9 Finale A Finale | 12.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy | USA | 12.27 | PB | |||||||||||
Finale B 12.3. Vind: +1.1 | 12.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
2 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt ('02) | 02 | SWE | 13.11 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. Vind: -2.8 | 12.3. | Vind: -2.8 | |||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy | USA | 12.29 | PB | |||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Finale C 12.3. Vind: +0.8 | 12.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
Tiara Taylor Tiara Taylor | USA | DNF | |||||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Finale G 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
5 | Aoife Mahony Aoife Mahony ('99) | 99 | IRL | 2:33.92 | |||||||||||
K 1500 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
3 | Rhian Purves Rhian Purves | 00 | GBR | 4:52.11 | SB | ||||||||||
4 | Faye Dervan Faye Dervan ('02) | 02 | IRL | 4:55.72 | SB | ||||||||||
K 3000 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Madison King Madison King | USA | 10:12.48 | PB | |||||||||||
Alex Morris Alex Morris | USA | DNF | |||||||||||||
K 5000 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Clare Peters Clare Peters | USA | 16:56.44 | PB | |||||||||||
Finale 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
6 | Alex Morris Alex Morris | USA | 15:35.02 | ||||||||||||
K 10000 m 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
Paige Patterson Paige Patterson ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Paige Patterson Paige Patterson ('95) | 95 | USA | 11:05.26 | SB | ||||||||||
Amanda Rego Amanda Rego ('90) | 90 | USA | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 12.3. Vind: +6.0 Finale A Finale | 12.3. | Vind: +6.0 | |||||||||||||
3 | Dylan Kirkwood Dylan Kirkwood | USA | 16.35 | w | |||||||||||
Indledende heats | 12.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.3. | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 14.50 | PB | ||||||||||
Indledende 2 12.3. Vind: +1.5 | 12.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
Jesseca Hudson-Turpin Jesseca Hudson-Turpin | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 12.3. Vind: -0.6 | 12.3. | Vind: -0.6 | |||||||||||||
1 | Dylan Kirkwood Dylan Kirkwood | USA | 14.92 | SB | |||||||||||
Indledende 4 12.3. Vind: -1.7 | 12.3. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 14.55 | SB | ||||||||||
K Højdespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
Minyarn Smalls Minyarn Smalls | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Darian Hauf Darian Hauf | USA | 3.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Luzy Lieger Luzy Lieger ('99) | 99 | GER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kendall Grossman Kendall Grossman | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Alyssa Gregory Alyssa Gregory | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Nikayla Fitzgerald Nikayla Fitzgerald | USA | 5.82 | +1.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Savionna Glover Savionna Glover | USA | 5.59 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 5.55 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Louiza Kruiswijk Louiza Kruiswijk ('01) | 01 | NED | 5.40 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
3 | Louiza Kruiswijk Louiza Kruiswijk ('01) | 01 | NED | 11.20 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Kyra Buffen Kyra Buffen | USA | NM | |||||||||||||
Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | NM | |||||||||||||
Nikayla Fitzgerald Nikayla Fitzgerald | USA | NM | |||||||||||||
Savionna Glover Savionna Glover | USA | NM | |||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Striver Aliyah Striver | USA | 14.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Midajah Davis Midajah Davis | USA | 12.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sarah Corrie Sarah Corrie | USA | NM | |||||||||||||
Alexis Estep Alexis Estep | USA | NM | |||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Chioma Onyekwere Chioma Onyekwere ('94) | 94 | NGR | 58.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aliyah Striver Aliyah Striver | USA | 45.42 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Diana Effiom Diana Effiom | USA | NM | |||||||||||||
Jena Reinheimer Jena Reinheimer ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
Sarah Corrie Sarah Corrie | USA | NM | |||||||||||||
Trinity Clark Trinity Clark ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
Gabrielle Henry Gabrielle Henry ('02) | 02 | JAM | NM | ||||||||||||
Symone Marsh Symone Marsh | USA | NM | |||||||||||||
Midajah Davis Midajah Davis | USA | NM | |||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Striver Aliyah Striver | USA | 53.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sophia Gallucci Sophia Gallucci | USA | 52.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin Hatcher Erin Hatcher | USA | 49.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Diana Effiom Diana Effiom | USA | 47.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jena Reinheimer Jena Reinheimer ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.3. Finale A Finale | 12.3. | ||||||||||||||
1 | Trinity Clark Trinity Clark ('99) | 99 | USA | 47.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailey Dell Bailey Dell ('96) | 96 | CAN | 47.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erin McMeniman Erin McMeniman ('99) | 99 | USA | 44.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Skylar Sherry Skylar Sherry | USA | 44.11 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mackenzii Phillips Mackenzii Phillips | USA | 41.19 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Katilyn Babb Katilyn Babb | USA | 41.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cassie Sharrow Cassie Sharrow | USA | 40.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nikki Boon Nikki Boon ('01) | 01 | NED | 39.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Sarah Corrie Sarah Corrie | USA | NM | |||||||||||||
Minyarn Smalls Minyarn Smalls | USA | NM |