M 60 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 6.57 | PB | ||||||||||
2 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 6.71 | PB | ||||||||||
3 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.77 | |||||||||||
4 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.85 | |||||||||||
5 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.96 | ||||||||||||
6 | Jamarion Stubbs Jamarion Stubbs | USA | 6.96 | ||||||||||||
7 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 6.97 | |||||||||||
Semifinale | 14.1. | ||||||||||||||
Semi 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.73 | |||||||||||
2 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 6.76 | PB | ||||||||||
3 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
4 | Jamarion Stubbs Jamarion Stubbs | USA | 6.86 | ||||||||||||
5 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
6 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 6.94 | SB | ||||||||||
7 | Markanthony Hayes Markanthony Hayes | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
8 | Chance Cross Chance Cross | USA | 7.00 | ||||||||||||
Justus Trainer Justus Trainer | USA | DQ | |||||||||||||
Semi 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 6.59 | PB | ||||||||||
2 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 6.90 | |||||||||||
3 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.92 | ||||||||||||
4 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 6.92 | |||||||||||
5 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 6.95 | ||||||||||||
6 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 6.96 | PB | ||||||||||
7 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 7.01 | |||||||||||
8 | Elijah Moore Elijah Moore | USA | 7.01 | =SB | |||||||||||
9 | Kimani Gardner Kimani Gardner ('98) | 98 | USA | 7.09 | |||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jamarion Stubbs Jamarion Stubbs | USA | 6.89 | ||||||||||||
2 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.91 | ||||||||||||
3 | Joshua Knox Joshua Knox | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
4 | Kerrington Eubanks Kerrington Eubanks | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
5 | Devin Taylor Devin Taylor | USA | 7.09 | SB | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jordan Anthony Jordan Anthony ('04) | 04 | USA | 6.63 | PB | ||||||||||
2 | Chance Cross Chance Cross | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
3 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 7.10 | PB | ||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 7.01 | SB | ||||||||||
2 | Andrew Josephs Andrew Josephs | USA | 7.07 | PB | |||||||||||
3 | Jeven Reliford Jeven Reliford | USA | 7.10 | ||||||||||||
Indledende 5 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.74 | |||||||||||
Indledende 6 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kimani Gardner Kimani Gardner ('98) | 98 | USA | 7.06 | SB | ||||||||||
Indledende 7 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
2 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.86 | SB | ||||||||||
3 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 6.94 | |||||||||||
Indledende 8 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 6.85 | =PB | ||||||||||
2 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 6.90 | ||||||||||||
3 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.05 | PB | ||||||||||
Indledende 9 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 6.85 | SB | ||||||||||
2 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 7.03 | SB | ||||||||||
3 | Abdul Salaah Abdul Salaah | USA | 7.03 | PB | |||||||||||
4 | Andre McKinney Andre McKinney | USA | 7.04 | ||||||||||||
Indledende 10 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Justus Trainer Justus Trainer | USA | 6.94 | SB | |||||||||||
2 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 6.97 | SB | ||||||||||
3 | Elijah Moore Elijah Moore | USA | 7.01 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Brandon Miller Brandon Miller ('03) | 03 | USA | 20.98 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Myles Anders Myles Anders | USA | 21.70 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 21.04 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 21.13 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kendrick Winfield Kendrick Winfield | USA | 21.90 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Ngoni Chadyiwa Ngoni Chadyiwa ('99) | 99 | ZIM | 21.94 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Devin Taylor Devin Taylor | USA | 21.95 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jake Welch Jake Welch | USA | 22.20 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 22.25 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 22.31 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 22.35 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Joshua Knox Joshua Knox | USA | 22.39 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 22.59 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 47.95 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Ngoni Chadyiwa Ngoni Chadyiwa ('99) | 99 | ZIM | 48.70 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 48.52 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kendrick Winfield Kendrick Winfield | USA | 48.66 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Tavon Williams Tavon Williams ('03) | 03 | USA | 49.38 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Beck O’Daniel Beck O’Daniel | USA | 49.39 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Sparticus Griffin Sparticus Griffin | USA | 48.67 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Brandon Nyandoro Brandon Nyandoro | USA | 49.10 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Cameron Johnson Cameron Johnson | USA | 49.86 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Daquan Tate Daquan Tate | USA | 49.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 50.71 | Oversized bane | |||||||||||
M 600 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jacob Ulrich Jacob Ulrich ('98) | 98 | USA | 1:17.13 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 1:18.01 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Justin Swann Justin Swann | USA | 1:18.89 | Oversized bane | |||||||||||
Beck O’Daniel Beck O’Daniel | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | khabeeba Mills khabeeba Mills | USA | 1:19.90 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Amos Beadle Amos Beadle ('01) | 01 | JAM | 1:21.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Koi Williams Koi Williams ('99) | 99 | USA | 1:21.17 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kashawn Baptiste Kashawn Baptiste | USA | 1:20.25 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 1:20.28 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Sparticus Griffin Sparticus Griffin | USA | 1:20.42 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Cameron Paulk Cameron Paulk | USA | 1:21.80 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
Shohaan Singh Shohaan Singh | USA | DQ | Oversized bane | ||||||||||||
M 800 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | John O'Donnell John O'Donnell ('04) | 04 | USA | 1:51.26 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Justin Swann Justin Swann | USA | 1:51.97 | Oversized bane | |||||||||||
3 | William Harrell III William Harrell III | USA | 1:52.98 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Zachary Plotkin Zachary Plotkin | USA | 1:53.41 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Xavier Jemison Xavier Jemison | USA | 1:54.28 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Pedro Garcia Pedro Garcia ('01) | 01 | ESP | 4:08.06 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Joan Tapias Joan Tapias ('99) | 99 | ESP | 4:08.16 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 4:09.66 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Ivan Slyepkan Ivan Slyepkan | USA | 4:10.22 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Abdelhakim Abouzouhair Abdelhakim Abouzouhair ('97) | 97 | MAR | 4:10.60 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Joshua Wagner Joshua Wagner | USA | 4:11.06 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Keeton Thornsberry Keeton Thornsberry | USA | 4:11.68 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Sean Carney Sean Carney | USA | 4:13.32 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Miles Brush Miles Brush | USA | 4:14.42 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Jan Badia Jan Badia ('02) | 02 | ESP | 4:15.52 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Edouard Morin-Luzuy Edouard Morin-Luzuy ('02) | 02 | FRA | 4:15.94 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Aniol Borras Aniol Borras ('02) | 02 | ESP | 4:19.35 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Andrew Taylor Andrew Taylor ('03) | 03 | USA | 4:16.75 | Oversized bane | ||||||||||
M 3000 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jack McMahon Jack McMahon | USA | 8:11.19 | Oversized bane | |||||||||||
2 | William Minnette William Minnette | USA | 8:11.97 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Matthew Neill Matthew Neill ('01) | 01 | IRL | 8:13.69 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 8:14.82 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Yami Albrecht Yami Albrecht | 00 | USA | 8:15.13 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Ryan Adkins Ryan Adkins | USA | 8:22.46 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Sean Robertson Sean Robertson | USA | 8:23.43 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Giovanni Copploe Giovanni Copploe | USA | 8:26.66 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Joshua Wagner Joshua Wagner | USA | 8:27.33 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Kaleb Martin Kaleb Martin ('08) | 08 | USA | 8:29.30 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Nick Doud Nick Doud | USA | 8:29.84 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Grant Crabtree Grant Crabtree ('03) | 03 | USA | 8:30.41 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Jack Good Jack Good | USA | 8:32.51 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Griffin Staude Griffin Staude ('03) | 03 | USA | 8:32.88 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Rolando Ortiz Rolando Ortiz ('81) | 81 | COL | 8:36.11 | Oversized bane | ||||||||||
16 | John Cuozzo John Cuozzo | USA | 8:37.79 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Zachary Shultz Zachary Shultz | USA | 8:40.33 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Joe Pontrelli Joe Pontrelli | USA | 8:42.74 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Kyle Mastin Kyle Mastin | 00 | USA | 8:42.94 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Blake Byer Blake Byer | USA | 8:46.43 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Koi Williams Koi Williams ('99) | 99 | USA | 8:53.82 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Nat Weldemichael Nat Weldemichael | USA | 8:28.39 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Shawn Little Shawn Little | USA | 8:42.15 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jacob Kocis Jacob Kocis | USA | 8:42.45 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Caleb Rigney Caleb Rigney | USA | 8:46.87 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Ayoade Adebiyi Ayoade Adebiyi | USA | 8:48.23 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Noah McClellan Noah McClellan | USA | 8:53.50 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Mathias Cheboi Mathias Cheboi | KEN | 8:53.57 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Abdiqadir Mohamed Abdiqadir Mohamed ('99) | 99 | GBR | 8:55.93 | Oversized bane | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.76 | |||||||||||
2 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 7.95 | PB | ||||||||||
3 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.04 | SB | ||||||||||
4 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.19 | SB | ||||||||||
5 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 8.22 | |||||||||||
6 | Jack Elder Jack Elder | USA | 8.41 | ||||||||||||
7 | Jordan Fick Jordan Fick | USA | 8.47 | ||||||||||||
8 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.48 | ||||||||||||
Dakari Betts Dakari Betts | USA | DQ | |||||||||||||
Semifinale | 14.1. | ||||||||||||||
Semi 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.70 | |||||||||||
2 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 8.12 | =PB | ||||||||||
3 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.23 | ||||||||||||
4 | Jack Elder Jack Elder | USA | 8.35 | ||||||||||||
5 | Jordan Fick Jordan Fick | USA | 8.41 | PB | |||||||||||
Semi 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 8.02 | =PB | ||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.08 | SB | ||||||||||
3 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.22 | SB | ||||||||||
4 | Dakari Betts Dakari Betts | USA | 8.31 | ||||||||||||
5 | Vaughn DeVaughn III Vaughn DeVaughn III ('04) | 04 | USA | 8.44 | |||||||||||
6 | Makai Williams Makai Williams | USA | 8.52 | ||||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.21 | ||||||||||||
2 | Jack Elder Jack Elder | USA | 8.38 | ||||||||||||
3 | Jordan Fick Jordan Fick | USA | 8.59 | SB | |||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.77 | |||||||||||
2 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.24 | SB | ||||||||||
3 | Dakari Betts Dakari Betts | USA | 8.27 | PB | |||||||||||
4 | Marvin Jean-Francois Marvin Jean-Francois | USA | 8.40 | =SB | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 8.09 | |||||||||||
2 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 8.21 | SB | ||||||||||
3 | Makai Williams Makai Williams | USA | 8.44 | PB | |||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 8.20 | SB | ||||||||||
2 | Vaughn DeVaughn III Vaughn DeVaughn III ('04) | 04 | USA | 8.41 | |||||||||||
3 | Rainey Anderson Rainey Anderson | 00 | USA | 8.44 | SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Reign Winston Reign Winston | USA | 2.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Juan Cavazos II Juan Cavazos II ('01) | 01 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Drew Herman Drew Herman | USA | 2.00 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sultan Simms Sultan Simms | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nicholas Moseley Nicholas Moseley | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Marcus Cade Marcus Cade | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leo Uusimäki Leo Uusimäki ('98) | 98 | FIN | 5.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | 5.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aj Johnson Aj Johnson | USA | 5.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Luke Bendick Luke Bendick ('01) | 01 | USA | 5.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Simon Seid Simon Seid ('04) | 04 | USA | 5.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reo Ogundare Reo Ogundare | USA | 4.88 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 4.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tristan Petrey Tristan Petrey | USA | 4.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Daniel Drellishak Daniel Drellishak | USA | 4.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Stephen Smith Stephen Smith ('01) | 01 | USA | 4.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 7.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Will Jones Will Jones | USA | 7.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaelen Mitchell Kaelen Mitchell | USA | 7.19 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lawrence Lambert Lawrence Lambert | USA | 7.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Joey Gareis Joey Gareis | USA | 7.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eric Brown Eric Brown | USA | 6.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 6.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Justin Campbell Justin Campbell | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 15.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelvin Campbell Kelvin Campbell ('99) | 99 | USA | 15.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 14.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Myles Lincoln Myles Lincoln | USA | 14.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Justin Campbell Justin Campbell | USA | 14.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 14.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | David Olusanya David Olusanya | USA | 14.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Will Jones Will Jones | USA | 14.42 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Corey Smith 11 Corey Smith 11 | USA | 14.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Matthew Mays Matthew Mays | USA | 13.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Brown Eric Brown | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Joseph Palmer Joseph Palmer ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Hayden Tobias Hayden Tobias ('01) | 01 | USA | 20.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 19.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | 18.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joshua Miller Joshua Miller | USA | 17.93 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dennis Ohene-Adu Dennis Ohene-Adu | 00 | CAN | 17.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 17.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Courtney Lawrence Courtney Lawrence ('99) | 99 | JAM | 17.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Adam Riedinger Adam Riedinger | USA | 16.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 12.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Bayeshea Daniel Bayeshea ('01) | 01 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 24.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 20.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Browning Michael Browning ('01) | 01 | USA | 19.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Logan Coles Logan Coles ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nnamdi Olebara Nnamdi Olebara | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Bayeshea Daniel Bayeshea ('01) | 01 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:11.64 | Oversized bane | |||||||||||
Kennedy Lightner, Jordan Anthony, Brandon Miller, Wayne Lawrence Jr | |||||||||||||||
2 | Kennesaw State Kennesaw State | USA | 3:12.25 | Oversized bane | |||||||||||
Sparticus Griffin, Malik Hussie, Tyriq Hussie, Cameron Johnson | |||||||||||||||
3 | Life Life | USA | 3:12.59 | Oversized bane | |||||||||||
Ngoni Chadyiwa, Marvin Jean-Francois, Venord Burrows, Jacob Ulrich | |||||||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:14.46 | Oversized bane | |||||||||||
Tavon Williams, Brandon Nyandoro, Beck O'Daniel, Justin Swann | |||||||||||||||
K 60 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.36 | PB | ||||||||||
2 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.37 | |||||||||||
3 | Talayla Davis Talayla Davis | USA | 7.43 | PB | |||||||||||
4 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.47 | |||||||||||
5 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 7.49 | =PB | ||||||||||
6 | Colleen Branch Colleen Branch ('04) | 04 | USA | 7.50 | SB | ||||||||||
7 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.53 | ||||||||||||
8 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 7.56 | |||||||||||
9 | Tamiia Fuller Tamiia Fuller ('03) | 03 | USA | 7.59 | |||||||||||
Semifinale | 14.1. | ||||||||||||||
Semi 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.41 | =PB | ||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.45 | SB | ||||||||||
3 | Colleen Branch Colleen Branch ('04) | 04 | USA | 7.56 | |||||||||||
4 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.58 | ||||||||||||
5 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 7.63 | |||||||||||
6 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 7.67 | |||||||||||
7 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 7.72 | |||||||||||
8 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 7.74 | |||||||||||
9 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 7.82 | |||||||||||
Semi 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.48 | |||||||||||
2 | Talayla Davis Talayla Davis | USA | 7.51 | ||||||||||||
3 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.53 | |||||||||||
4 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 7.55 | SB | ||||||||||
5 | Tamiia Fuller Tamiia Fuller ('03) | 03 | USA | 7.57 | |||||||||||
6 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 7.67 | =PB | ||||||||||
7 | Jaqual Bush Jaqual Bush | USA | 7.77 | ||||||||||||
8 | Kyla Blockett Kyla Blockett | USA | 7.80 | ||||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.49 | SB | ||||||||||
2 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
3 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 7.76 | SB | ||||||||||
4 | Alexia Schofield Alexia Schofield ('02) | 02 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
5 | Jazmine Kennerson Jazmine Kennerson | USA | 7.96 | SB | |||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.45 | SB | ||||||||||
2 | Kyla Blockett Kyla Blockett | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
3 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 7.72 | PB | ||||||||||
4 | Mirlege Castor Mirlege Castor | USA | 7.94 | SB | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.45 | SB | ||||||||||
2 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 7.64 | |||||||||||
3 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 7.83 | |||||||||||
4 | Meredith Goff Meredith Goff | USA | 7.87 | ||||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 7.61 | |||||||||||
2 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 7.84 | ||||||||||||
3 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 7.92 | PB | ||||||||||
Erin Starkes Erin Starkes | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 5 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Tamiia Fuller Tamiia Fuller ('03) | 03 | USA | 7.67 | |||||||||||
2 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 7.75 | SB | ||||||||||
3 | Joy Scott Joy Scott | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
4 | Jamila Garba Jamila Garba | USA | 7.84 | SB | |||||||||||
Indledende 6 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 7.54 | |||||||||||
2 | Jaqual Bush Jaqual Bush | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
3 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 7.75 | SB | ||||||||||
4 | Alexia Boyd Alexia Boyd | USA | 7.88 | ||||||||||||
Indledende 7 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Talayla Davis Talayla Davis | USA | 7.53 | ||||||||||||
2 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 7.61 | SB | ||||||||||
3 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 7.70 | PB | ||||||||||
4 | Rasunek Tyler-Thompson Rasunek Tyler-Thompson ('04) | 04 | USA | 7.85 | |||||||||||
Indledende 8 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.54 | |||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 7.68 | |||||||||||
3 | Nwokike Joy Nwokike Joy | NGR | 7.81 | PB | |||||||||||
4 | Louise Tocays Louise Tocays | USA | 7.81 | SB | |||||||||||
5 | Mallory Hodge Mallory Hodge | USA | 7.91 | SB | |||||||||||
Indledende 9 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 7.46 | PB | ||||||||||
2 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.65 | ||||||||||||
3 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 7.76 | |||||||||||
4 | Tykira Glasco Tykira Glasco | USA | 7.97 | SB | |||||||||||
5 | Emily Rösser Emily Rösser ('01) | 01 | GER | 7.99 | SB | ||||||||||
Indledende 10 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Colleen Branch Colleen Branch ('04) | 04 | USA | 7.53 | SB | ||||||||||
2 | Jalurah Moore Jalurah Moore | USA | 7.78 | SB | |||||||||||
3 | Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 7.89 | PB | |||||||||||
4 | Shawnakay Peart Shawnakay Peart | JAM | 7.90 | SB | |||||||||||
5 | Zoe Turner Zoe Turner | USA | 7.92 | ||||||||||||
K 200 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 24.09 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tamiia Fuller Tamiia Fuller ('03) | 03 | USA | 24.31 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 24.69 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 24.91 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 24.10 | Oversized bane | ||||||||||
2 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 24.22 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 24.27 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 24.39 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Colleen Branch Colleen Branch ('04) | 04 | USA | 24.40 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jaqual Bush Jaqual Bush | USA | 24.46 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 24.90 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 24.90 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 24.57 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 24.79 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 24.86 | Oversized bane | ||||||||||
K 400 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 51.70 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 53.30 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 54.85 | Oversized bane | ||||||||||
NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | DNF | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Bryannia Murphy Bryannia Murphy ('01) | 01 | USA | 53.95 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Brianna Florvilus Brianna Florvilus | USA | 55.57 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Chanler Robinson Chanler Robinson ('01) | 01 | USA | 56.05 | Oversized bane | ||||||||||
Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 54.13 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 54.36 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Reynei Wallace Reynei Wallace ('01) | 01 | USA | 58.07 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Zoe Turner Zoe Turner | USA | 56.46 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 56.63 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Dasia Wilson Dasia Wilson | USA | 57.42 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Morris Sanaa Morris Sanaa | USA | 57.94 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Monika Williams Monika Williams | USA | 57.97 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Deleverna Broomfield Deleverna Broomfield | USA | 58.80 | Oversized bane | |||||||||||
Mahogany Mobley Mahogany Mobley | USA | DQ | Oversized bane | ||||||||||||
Finale F 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 56.78 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Victoria Robinson Victoria Robinson | USA | 57.30 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Louise Tocays Louise Tocays | USA | 57.56 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Kyndall Hudson Kyndall Hudson | USA | 57.95 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Morgan O’Neal Morgan O’Neal ('99) | 99 | USA | 56.81 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Chloe Vines Chloe Vines ('04) | 04 | USA | 58.56 | Oversized bane | ||||||||||
Jalurah Moore Jalurah Moore | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
Finale H 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 57.07 | Oversized bane | ||||||||||
Finale I 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Andrea Armstrong Andrea Armstrong | USA | 57.14 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Amari Writsill Amari Writsill | USA | 57.86 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Alicia Recio Alicia Recio ('98) | 98 | ESP | 59.40 | Oversized bane | ||||||||||
K 600 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 1:34.20 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 1:35.98 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Dasia Wilson Dasia Wilson | USA | 1:36.07 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Shamia Jones Shamia Jones | USA | 1:34.32 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Janae Dean Janae Dean ('02) | 02 | USA | 1:35.17 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Taliah Wickett Taliah Wickett ('03) | 03 | USA | 1:36.70 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kyndall Hudson Kyndall Hudson | USA | 1:36.70 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Morgan Walsh Morgan Walsh | USA | 1:36.00 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
2 | Dagbjört Lilja Magnúsdóttir Dagbjört Lilja Magnúsdóttir | 00 | ISL | 1:41.66 | Oversized bane | ||||||||||
K 800 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Aniya Mosley Aniya Mosley ('04) | 04 | USA | 2:11.75 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sophia McNerney Sophia McNerney ('04) | 04 | USA | 2:13.11 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Carina Napoleon Carina Napoleon ('03) | 03 | USA | 2:14.26 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Ashley Quinn Ashley Quinn | USA | 2:14.81 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Reese Ragland Reese Ragland | USA | 2:15.29 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:55.46 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Addie Engel Addie Engel | USA | 4:55.47 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Daniella Santos Daniella Santos | USA | 4:55.79 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Anouk van Gils Anouk van Gils | 00 | NED | 4:57.64 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Jone Zabaleta Jone Zabaleta ('98) | 98 | ESP | 4:58.10 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Gia Napoleon Gia Napoleon | 00 | USA | 4:58.20 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Saskia Pingpank Saskia Pingpank ('98) | 98 | GER | 5:10.58 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Mollie Roden Mollie Roden | USA | 4:59.11 | Oversized bane | |||||||||||
K 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
1 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 9:42.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Abby Olson Abby Olson | USA | 9:46.31 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Annie Allen Annie Allen | USA | 10:01.83 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Erin Hegarty Erin Hegarty ('92) | 92 | USA | 10:03.01 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Grace Nolan Grace Nolan ('01) | 01 | USA | 10:04.56 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Lexi Affolter Lexi Affolter | USA | 10:06.59 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Ashley Learn Ashley Learn | USA | 10:06.86 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Megan Cole Megan Cole | USA | 10:11.93 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Samantha Hennen Samantha Hennen ('04) | 04 | USA | 10:12.17 | Oversized bane | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.88 | PB | ||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.98 | SB | ||||||||||
3 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 8.40 | SB | ||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
5 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 8.42 | |||||||||||
6 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.42 | |||||||||||
7 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.43 | |||||||||||
8 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 8.49 | PB | ||||||||||
Semifinale | 14.1. | ||||||||||||||
Semi 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 8.44 | |||||||||||
2 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 8.51 | SB | ||||||||||
3 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.56 | |||||||||||
4 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.56 | |||||||||||
5 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 8.66 | |||||||||||
6 | Annika Williams Annika Williams | USA | 8.71 | SB | |||||||||||
7 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 8.88 | ||||||||||||
8 | Chanler Robinson Chanler Robinson ('01) | 01 | USA | 8.98 | |||||||||||
Semi 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 7.92 | PB | ||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.05 | SB | ||||||||||
3 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.44 | |||||||||||
4 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 8.67 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 8.72 | |||||||||||
6 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 8.75 | SB | ||||||||||
7 | Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | 8.88 | |||||||||||
8 | Noa Smith Noa Smith | USA | 8.99 | ||||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.59 | SB | ||||||||||
2 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.61 | |||||||||||
3 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 8.81 | SB | ||||||||||
4 | Annika Williams Annika Williams | USA | 8.81 | SB | |||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.09 | SB | ||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.49 | |||||||||||
3 | Janela Spencer Janela Spencer ('02) | 02 | JAM | 8.76 | PB | ||||||||||
4 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 8.90 | ||||||||||||
7 | Patricija Ozolina Patricija Ozolina ('02) | 02 | LAT | 9.77 | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 8.51 | |||||||||||
2 | Chanler Robinson Chanler Robinson ('01) | 01 | USA | 8.79 | PB | ||||||||||
3 | Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | 8.81 | PB | ||||||||||
4 | Noa Smith Noa Smith | USA | 8.93 | PB | |||||||||||
5 | Ivory Davis Ivory Davis | USA | 8.96 | SB | |||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.40 | SB | ||||||||||
2 | Marcia Sey Marcia Sey ('01) | 01 | GBR | 8.56 | SB | ||||||||||
3 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 8.63 | PB | ||||||||||
4 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 8.80 | |||||||||||
6 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 9.34 | ||||||||||||
K Højdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Amaya Ugarte Amaya Ugarte ('02) | 02 | USA | 1.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mallory Mullen Mallory Mullen | USA | 1.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jamie Richardson Jamie Richardson | USA | 1.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 1.55 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Abigail Kuhn Abigail Kuhn | USA | 3.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Payton Phillips Payton Phillips ('03) | 03 | USA | 3.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Potts Alex Potts | 00 | USA | 3.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaitlyn Cain Kaitlyn Cain | USA | 3.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nevaeh Brown Nevaeh Brown | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | AnneMarie Moses AnneMarie Moses | USA | 3.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kristina Leggas Kristina Leggas ('99) | 99 | USA | 3.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sophie Fong Sophie Fong | USA | 3.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Morgan Fijalkowski Morgan Fijalkowski | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Lilly Chouinard Lilly Chouinard | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 6.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Hampton Taylor Hampton | USA | 5.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 5.77 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tayla Moreland Tayla Moreland | USA | 5.74 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sophie Galloway Sophie Galloway ('02) | 02 | USA | 5.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Patricija Ozolina Patricija Ozolina ('02) | 02 | LAT | 5.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jamie Robinson Jamie Robinson | USA | 12.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kara Steele Kara Steele | USA | 12.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sophie Galloway Sophie Galloway ('02) | 02 | USA | 12.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tayla Moreland Tayla Moreland | USA | 12.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | 15.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maren Butler Maren Butler | USA | 14.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Faith Bender Faith Bender ('02) | 02 | USA | 14.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 14.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Levonis Davis Levonis Davis | USA | 14.25 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eriana Sanford Eriana Sanford | USA | 13.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Leah Moore Leah Moore ('03) | 03 | USA | 13.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Amya Livingston Amya Livingston | USA | 13.17 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dior Nicholson Dior Nicholson | USA | 12.38 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Annika Williams Annika Williams | USA | 12.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 10.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Imani McGee Imani McGee | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 19.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 19.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Katherine Powers Katherine Powers ('04) | 04 | USA | 18.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kali Terza Kali Terza ('03) | 03 | USA | 17.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Ohio State Ohio State | USA | 3:34.84 | Oversized bane | |||||||||||
Alyssa Marsh, Yanique Dayle, Bryannia Murphy, Jaydan Wood | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:36.36 | Oversized bane | |||||||||||
Christal Mosley, Masai Russell, Dajour Miles, Yasmin Brooks | |||||||||||||||
3 | Howard Howard | USA | 3:39.55 | Oversized bane | |||||||||||
Jessica Wright, Aniya Woodruff, Kiya Lawson, Zoe Turner |