M 60 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 6.76 | |||||||||||
2 | Royal Burris Royal Burris | USA | 6.79 | SB | |||||||||||
3 | Ako Hislop Ako Hislop ('99) | 99 | TTO | 6.81 | |||||||||||
4 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 6.83 | ||||||||||||
5 | Xavier Paris Xavier Paris | USA | 6.84 | ||||||||||||
6 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.84 | |||||||||||
7 | Chance Cross Chance Cross | USA | 6.91 | ||||||||||||
8 | Ethan Roach Ethan Roach | 00 | USA | 6.99 | |||||||||||
Indledende heats | 3.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.81 | PB | ||||||||||
2 | Xavier Paris Xavier Paris | USA | 6.83 | SB | |||||||||||
3 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 6.84 | |||||||||||
4 | Chad Blaker Chad Blaker | USA | 6.99 | ||||||||||||
5 | Kevin Collins Kevin Collins | USA | 7.02 | ||||||||||||
6 | Lacarr Trent Lacarr Trent ('01) | 01 | USA | 7.03 | SB | ||||||||||
7 | Tucker Conine Tucker Conine | USA | 7.09 | ||||||||||||
Indledende 2 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Royal Burris Royal Burris | USA | 6.81 | =SB | |||||||||||
2 | Ethan Roach Ethan Roach | 00 | USA | 6.86 | |||||||||||
3 | Aaron Goodwin Aaron Goodwin | 00 | USA | 6.94 | =SB | ||||||||||
4 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.95 | ||||||||||||
5 | Nigal Davis Nigal Davis | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
Indledende 3 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Chance Cross Chance Cross | USA | 6.76 | PB | |||||||||||
2 | Ako Hislop Ako Hislop ('99) | 99 | TTO | 6.86 | |||||||||||
3 | Jackson Cooley Jackson Cooley | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
4 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 6.90 | ||||||||||||
5 | Kamari Trotz Kamari Trotz ('02) | 02 | USA | 6.96 | |||||||||||
6 | Jay Pendarvis Jay Pendarvis ('01) | 01 | USA | 7.02 | |||||||||||
Indledende 4 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 6.81 | ||||||||||||
2 | Nicholas Mabilo Nicholas Mabilo | USA | 6.95 | PB | |||||||||||
3 | Peter Djan Peter Djan | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
4 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.00 | |||||||||||
5 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 7.08 | |||||||||||
M 200 m Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Royal Burris Royal Burris | USA | 21.28 | SB | |||||||||||
2 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 21.78 | SB | ||||||||||
3 | Aaron Goodwin Aaron Goodwin | 00 | USA | 21.79 | |||||||||||
Finale B 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Steven McElroy Steven McElroy ('03) | 03 | USA | 21.33 | PB | ||||||||||
2 | Jay Pendarvis Jay Pendarvis ('01) | 01 | USA | 21.60 | |||||||||||
3 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 21.70 | SB | ||||||||||
Finale C 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 21.92 | PB | |||||||||||
2 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 22.09 | PB | ||||||||||
Finale D 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 22.05 | PB | ||||||||||
2 | Brandon Johnson Brandon Johnson ('03) | 03 | USA | 22.19 | |||||||||||
Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale E 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Sparticus Griffin Sparticus Griffin | USA | 22.28 | PB | |||||||||||
2 | Nigal Davis Nigal Davis | USA | 22.36 | =PB | |||||||||||
Finale F 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 22.28 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Steven McElroy Steven McElroy ('03) | 03 | USA | 46.86 | |||||||||||
2 | D'Andre Anderson D'Andre Anderson ('01) | 01 | JAM | 47.75 | PB | ||||||||||
Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale B 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 48.81 | PB | ||||||||||
2 | Tom Corel Tom Corel | USA | 49.27 | ||||||||||||
3 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 49.73 | |||||||||||
Finale C 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Maximus James Maximus James | USA | 49.12 | ||||||||||||
2 | Amir Green Amir Green ('03) | 03 | USA | 49.44 | PB | ||||||||||
Keco Morrison Keco Morrison ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||
Sparticus Griffin Sparticus Griffin | USA | DQ | |||||||||||||
Finale D 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Rice Austin Rice ('03) | 03 | USA | 49.13 | |||||||||||
Zachary Wadas Zachary Wadas | USA | DNF | |||||||||||||
Finale E 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jaden Lyons Jaden Lyons | USA | 49.82 | PB | |||||||||||
4 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 51.54 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Nagel Ben Nagel | 00 | USA | 1:50.30 | PB | ||||||||||
2 | Viktor Idhammar Viktor Idhammar ('03) | 03 | SWE | 1:51.38 | PB | ||||||||||
3 | Koi Williams Koi Williams ('99) | 99 | USA | 1:53.88 | SB | ||||||||||
4 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 1:54.06 | PB | ||||||||||
5 | Alocius Kipngetich Alocius Kipngetich ('04) | 04 | KEN | 1:54.62 | PB | ||||||||||
Charlie Stock Charlie Stock | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Stephen Larson Stephen Larson | USA | 1:52.16 | PB | |||||||||||
2 | Graham Ferguson Graham Ferguson | USA | 1:52.95 | PB | |||||||||||
3 | Myles Plummer Myles Plummer ('03) | 03 | USA | 1:53.57 | PB | ||||||||||
4 | Maxwell Myers Maxwell Myers | USA | 1:55.34 | SB | |||||||||||
5 | Theron Bradford Theron Bradford ('01) | 01 | USA | 1:55.71 | PB | ||||||||||
6 | Jonny House Jonny House | USA | 1:55.90 | ||||||||||||
Luke Henkel Luke Henkel | USA | DNF | |||||||||||||
Finale C 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Smith Kyle Smith Kyle | USA | 1:54.60 | PB | |||||||||||
2 | TJ Corliss TJ Corliss | USA | 1:55.24 | PB | |||||||||||
3 | Joseph Mines Joseph Mines | USA | 1:55.40 | PB | |||||||||||
4 | Daniel Sullivan Daniel Sullivan | USA | 1:55.71 | PB | |||||||||||
5 | Owen Lipps Owen Lipps | USA | 1:55.72 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Dallin Leatham Dallin Leatham | USA | 4:06.45 | PB | |||||||||||
2 | Samuel Pritchard Samuel Pritchard | USA | 4:07.31 | ||||||||||||
3 | Ryan Chevalier Ryan Chevalier | USA | 4:07.49 | PB | |||||||||||
4 | William Jones William Jones ('02) | 02 | USA | 4:07.87 | PB | ||||||||||
5 | Corentin Serbource Corentin Serbource | USA | 4:08.32 | PB | |||||||||||
6 | Evan Goodell Evan Goodell | USA | 4:08.49 | SB | |||||||||||
7 | Luke Ellwood Luke Ellwood ('03) | 03 | USA | 4:09.97 | PB | ||||||||||
8 | Reeburgh Bryce Reeburgh Bryce | USA | 4:11.98 | PB | |||||||||||
9 | Trevor Mason Trevor Mason | USA | 4:13.28 | PB | |||||||||||
Ethan Mills Ethan Mills ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Maxton Sowers Maxton Sowers | USA | 4:16.03 | PB | |||||||||||
2 | Ben Madrigal Ben Madrigal | USA | 4:16.09 | PB | |||||||||||
3 | Graham Ferguson Graham Ferguson | USA | 4:16.55 | PB | |||||||||||
4 | Ayoade Adebiyi Ayoade Adebiyi | USA | 4:17.49 | PB | |||||||||||
5 | Jake Tarosky Jake Tarosky | USA | 4:17.91 | PB | |||||||||||
Lorenzo Botter Lorenzo Botter | 00 | ITA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Alec Fleming Alec Fleming | USA | 8:21.31 | SB | |||||||||||
2 | Garrett Winter Garrett Winter | USA | 8:24.46 | PB | |||||||||||
3 | Blake Fairbanks Blake Fairbanks | USA | 8:26.32 | PB | |||||||||||
4 | Joshua Daggett Joshua Daggett | USA | 8:31.28 | PB | |||||||||||
5 | Nate Jennings Nate Jennings ('01) | 01 | USA | 8:35.47 | |||||||||||
6 | Grant Crabtree Grant Crabtree ('03) | 03 | USA | 8:35.68 | PB | ||||||||||
7 | Lorenzo Botter Lorenzo Botter | 00 | ITA | 8:37.07 | SB | ||||||||||
8 | Sam Sikora Sam Sikora | USA | 8:40.86 | PB | |||||||||||
9 | Jake Tarosky Jake Tarosky | USA | 8:41.24 | ||||||||||||
10 | Joe Pontrelli Joe Pontrelli | USA | 8:42.56 | PB | |||||||||||
11 | Joseph Taylor Joseph Taylor | USA | 8:45.06 | PB | |||||||||||
12 | Michael Zedan Michael Zedan | USA | 8:45.32 | SB | |||||||||||
13 | Peyton Golden Peyton Golden ('04) | 04 | USA | 8:46.03 | PB | ||||||||||
14 | Elham Huq Elham Huq | USA | 8:46.97 | PB | |||||||||||
15 | Harrison Vives Harrison Vives | USA | 8:47.22 | ||||||||||||
Dallin Leatham Dallin Leatham | USA | DNF | |||||||||||||
Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.70 | |||||||||||
2 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 7.87 | |||||||||||
3 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.93 | |||||||||||
4 | Brandon Johnson Brandon Johnson ('03) | 03 | USA | 7.99 | PB | ||||||||||
5 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 8.06 | |||||||||||
6 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.10 | |||||||||||
7 | Peter Djan Peter Djan | USA | 8.23 | ||||||||||||
8 | Daniel Layton Daniel Layton | USA | 8.24 | ||||||||||||
Indledende heats | 3.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.91 | PB | ||||||||||
2 | Brandon Johnson Brandon Johnson ('03) | 03 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
3 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 8.06 | |||||||||||
4 | Daniel Layton Daniel Layton | USA | 8.20 | ||||||||||||
5 | Makai Williams Makai Williams | USA | 8.39 | PB | |||||||||||
Indledende 2 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 7.72 | |||||||||||
2 | Peter Djan Peter Djan | USA | 8.21 | ||||||||||||
3 | Drake Murphy Drake Murphy ('01) | 01 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
4 | Terence Booth Terence Booth | USA | 8.27 | ||||||||||||
Indledende 3 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 7.95 | |||||||||||
2 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
3 | Brandon Turpin Brandon Turpin ('01) | 01 | USA | 8.39 | |||||||||||
4 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.40 | ||||||||||||
5 | Jordan Fick Jordan Fick | USA | 8.60 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Aidan Clark Aidan Clark ('01) | 01 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Juan Cavazos II Juan Cavazos II ('01) | 01 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sultan Simms Sultan Simms | 00 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chase VanSickle Chase VanSickle | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Chance Cross Chance Cross | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Dekairi Brown Dekairi Brown ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Evan Mills Evan Mills | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Miller Austin Miller ('94) | 94 | USA | 5.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Jack Vecellio Jack Vecellio ('03) | 03 | USA | 4.95 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicholas Lourenco Nicholas Lourenco ('04) | 04 | USA | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Scott Houston Scott Houston ('90) | 90 | USA | 5.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Adam Craig Adam Craig | USA | 4.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Harrison Rice Harrison Rice | 00 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Reid Holloway Reid Holloway | USA | 4.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacob Rice Jacob Rice ('01) | 01 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jack Helmich Jack Helmich | USA | 4.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Simon Seid Simon Seid ('04) | 04 | USA | 5.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jackson Tuomey Jackson Tuomey | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Austin Goolsby Austin Goolsby ('99) | 99 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Justin Rogers Justin Rogers ('04) | 04 | USA | 4.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Joey Badalamenti Joey Badalamenti | 00 | USA | 4.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kyle Mosteller Kyle Mosteller | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Lynch Tyler Lynch | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Aj Johnson Aj Johnson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Kaelen Mitchell Kaelen Mitchell | USA | 7.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Freddie Allen III Freddie Allen III ('01) | 01 | USA | 7.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elijah Bell Elijah Bell | USA | 7.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jared Harrell Jared Harrell ('04) | 04 | USA | 7.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Heldi Valikaj Heldi Valikaj ('02) | 02 | ALB | 7.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eric Brown Eric Brown | USA | 6.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sean Wray Sean Wray | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tyler Baruch Tyler Baruch | USA | 6.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 16.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niejel Wilkins Niejel Wilkins ('01) | 01 | USA | 15.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | John Ryan John Ryan ('04) | 04 | USA | 14.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jared Harrell Jared Harrell ('04) | 04 | USA | 14.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 14.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gerald Norgbe Gerald Norgbe | USA | 14.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Justin Campbell Justin Campbell | USA | 14.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sean Wray Sean Wray | USA | 14.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Brown Eric Brown | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Michael Henson Michael Henson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Fred Moudani-Likibi Fred Moudani-Likibi ('99) | 99 | FRA | 20.51 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeff Kline Jeff Kline ('02) | 02 | USA | 18.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Courtney Lawrence Courtney Lawrence ('99) | 99 | JAM | 18.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 18.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 17.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 17.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Giovanni Gutierrez Giovanni Gutierrez | USA | 17.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | 16.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Logan Carroll Logan Carroll | USA | 16.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jason Nwosu Jason Nwosu | USA | 16.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jackson Volbrecht Jackson Volbrecht | USA | 16.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rhys Allen Rhys Allen ('04) | 04 | GBR | 15.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alex Hoffman Alex Hoffman | USA | 15.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sean Murphy Sean Murphy | 00 | USA | 14.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 12.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Clay Eckert Clay Eckert | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 23.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Young Alex Young ('94) | 94 | USA | 22.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 21.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Khalil Bedoui Khalil Bedoui | 00 | QAT | 20.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zachary Peterson Zachary Peterson | USA | 19.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | John Fay John Fay | USA | 19.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | 18.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 3:13.35 | ||||||||||||
Theron Bradford, D'Andre Anderson, Daniel Kidd, Jevon Williams | |||||||||||||||
K 60 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 7.46 | =SB | ||||||||||
2 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 7.50 | |||||||||||
3 | Jada Pierre Jada Pierre ('02) | 02 | USA | 7.54 | =PB | ||||||||||
4 | Mercy Ntia-Obong Mercy Ntia-Obong ('97) | 97 | NGR | 7.54 | |||||||||||
5 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.55 | ||||||||||||
6 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 7.59 | ||||||||||||
Indledende heats | 3.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Mercy Ntia-Obong Mercy Ntia-Obong ('97) | 97 | NGR | 7.51 | SB | ||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
3 | Mariah McCord Mariah McCord | USA | 7.66 | PB | |||||||||||
4 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
5 | Melissa Cunningham Melissa Cunningham | USA | 7.73 | =SB | |||||||||||
6 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 7.75 | |||||||||||
Indledende 2 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.54 | ||||||||||||
2 | Jayda Bushay Jayda Bushay | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
3 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 7.65 | ||||||||||||
4 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 7.78 | |||||||||||
5 | Madison Depry Madison Depry ('02) | 02 | USA | 7.81 | |||||||||||
6 | Makhia Jarrett Makhia Jarrett ('02) | 02 | USA | 7.88 | |||||||||||
Indledende 3 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 7.53 | |||||||||||
2 | Jada Pierre Jada Pierre ('02) | 02 | USA | 7.56 | SB | ||||||||||
3 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 7.61 | ||||||||||||
4 | Louise Tocays Louise Tocays | USA | 7.83 | ||||||||||||
5 | Anna Kessler Anna Kessler | USA | 7.86 | SB | |||||||||||
6 | Jelonnie Smith Jelonnie Smith | USA | 7.90 | PB | |||||||||||
Indledende 4 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 7.54 | |||||||||||
2 | Rosalynd Hollingsworth Rosalynd Hollingsworth ('01) | 01 | USA | 7.65 | |||||||||||
3 | Jalurah Moore Jalurah Moore | USA | 7.67 | ||||||||||||
4 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 7.81 | |||||||||||
5 | Amaya Johnson Amaya Johnson ('01) | 01 | USA | 7.84 | PB | ||||||||||
6 | Naturi Robinson Naturi Robinson ('02) | 02 | USA | 7.88 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 24.18 | PB | ||||||||||
2 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 24.67 | ||||||||||||
Finale B 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 24.21 | |||||||||||
2 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 24.25 | SB | ||||||||||
3 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 24.28 | |||||||||||
Finale C 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Jayda Bushay Jayda Bushay | USA | 24.39 | PB | |||||||||||
2 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 24.58 | ||||||||||||
Finale D 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 24.39 | PB | ||||||||||
2 | Marissa Blakely Marissa Blakely | USA | 24.80 | PB | |||||||||||
Finale E 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 24.43 | SB | ||||||||||
2 | Makhia Jarrett Makhia Jarrett ('02) | 02 | USA | 24.91 | |||||||||||
Finale F 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 24.49 | PB | |||||||||||
Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale I 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
Kyndall Hudson Kyndall Hudson | USA | DQ | |||||||||||||
K 400 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 53.69 | SB | ||||||||||
2 | Lashanna Graham Lashanna Graham | 00 | JAM | 55.11 | |||||||||||
3 | Jessica McLean Jessica McLean ('02) | 02 | JAM | 56.55 | PB | ||||||||||
4 | Dae'nitra Hester Dae'nitra Hester ('03) | 03 | USA | 57.10 | |||||||||||
Finale B 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Ken'naria Gadson Ken'naria Gadson ('02) | 02 | USA | 55.37 | SB | ||||||||||
2 | Emily Ervin Emily Ervin ('03) | 03 | USA | 56.21 | PB | ||||||||||
3 | Mary Gregory Mary Gregory ('02) | 02 | USA | 57.31 | SB | ||||||||||
Finale C 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 55.97 | PB | ||||||||||
2 | Emily Alexandru Emily Alexandru | USA | 56.51 | PB | |||||||||||
3 | Kyra Lyles Kyra Lyles | USA | 56.94 | ||||||||||||
4 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 57.58 | |||||||||||
Finale D 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Mariah Atwater Mariah Atwater | 00 | USA | 55.98 | PB | ||||||||||
2 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 56.28 | PB | ||||||||||
3 | Kayan Green Kayan Green ('01) | 01 | JAM | 56.39 | PB | ||||||||||
4 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 57.62 | |||||||||||
Finale E 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jayda Bushay Jayda Bushay | USA | 56.32 | PB | |||||||||||
2 | Marissa Blakely Marissa Blakely | USA | 56.71 | PB | |||||||||||
3 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 57.14 | |||||||||||
Finale F 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Lydia Robling Lydia Robling | USA | 56.48 | PB | |||||||||||
2 | Mackenzie Osher Mackenzie Osher | USA | 56.55 | ||||||||||||
3 | Abi Craig Abi Craig | USA | 58.02 | SB | |||||||||||
Finale G 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Zoe Turner Zoe Turner | USA | 56.51 | PB | |||||||||||
2 | Jelonnie Smith Jelonnie Smith | USA | 57.31 | SB | |||||||||||
3 | Maya Mosley Maya Mosley ('03) | 03 | USA | 58.79 | |||||||||||
Finale H 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | L'nya Carpenter L'nya Carpenter | USA | 57.18 | PB | |||||||||||
2 | Monika Williams Monika Williams | USA | 57.44 | PB | |||||||||||
3 | Morris Sanaa Morris Sanaa | USA | 57.83 | PB | |||||||||||
4 | Ebba Åhman Ebba Åhman ('02) | 02 | SWE | 58.07 | |||||||||||
Finale I 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Ansley Guy Ansley Guy | USA | 57.79 | PB | |||||||||||
Makenzie Joiner Makenzie Joiner | USA | DQ | |||||||||||||
Finale J 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
2 | Tereza Babická Tereza Babická ('03) | 03 | CZE | 59.55 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Alahna Sabbakhan Alahna Sabbakhan ('01) | 01 | USA | 2:09.73 | SB | ||||||||||
2 | Grace Boone Grace Boone ('01) | 01 | USA | 2:09.96 | SB | ||||||||||
3 | Keara Seasholtz Keara Seasholtz ('01) | 01 | USA | 2:12.60 | |||||||||||
4 | Camryn Harper Camryn Harper | USA | 2:14.55 | SB | |||||||||||
5 | Kylie Cooper Kylie Cooper ('04) | 04 | USA | 2:15.49 | PB | ||||||||||
Finale B 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Olive Allen Olive Allen ('01) | 01 | USA | 2:12.78 | PB | ||||||||||
2 | Madigan Wallace Madigan Wallace | USA | 2:13.32 | PB | |||||||||||
3 | Dasia Wilson Dasia Wilson | USA | 2:13.54 | SB | |||||||||||
4 | Kami Hickson Kami Hickson ('02) | 02 | USA | 2:14.07 | SB | ||||||||||
5 | Addison Ollendick-Smith Addison Ollendick-Smith ('04) | 04 | USA | 2:14.45 | SB | ||||||||||
6 | Camille Egbula Camille Egbula | USA | 2:14.54 | PB | |||||||||||
7 | Nikki Frail Nikki Frail | USA | 2:15.45 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 4:45.74 | PB | |||||||||||
2 | Ashley Jones Ashley Jones | USA | 4:46.91 | PB | |||||||||||
3 | Kelly Ann Sutterfield Kelly Ann Sutterfield ('04) | 04 | USA | 4:54.12 | PB | ||||||||||
4 | Catherine Garrison Catherine Garrison ('04) | 04 | USA | 4:56.46 | PB | ||||||||||
5 | Madelyn Dinneen Madelyn Dinneen | USA | 4:57.20 | PB | |||||||||||
6 | Anna James Anna James | USA | 4:57.32 | PB | |||||||||||
7 | Lindsey Ickes Lindsey Ickes | USA | 4:58.33 | PB | |||||||||||
Finale B 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Paris Stankewich Paris Stankewich | USA | 4:57.85 | PB | |||||||||||
2 | Madigan Wallace Madigan Wallace | USA | 4:58.92 | PB | |||||||||||
Finale C 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
Jordyn Miller Jordyn Miller | USA | DNF | |||||||||||||
K 3000 m Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Katie Turk Katie Turk | USA | 10:09.32 | PB | |||||||||||
2 | Katie Taylor Katie Taylor ('98) | 98 | USA | 10:11.25 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.22 | PB | ||||||||||
2 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 8.31 | PB | ||||||||||
3 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.33 | PB | ||||||||||
4 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 8.38 | |||||||||||
5 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 8.43 | PB | ||||||||||
6 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 8.46 | PB | ||||||||||
7 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 8.46 | PB | ||||||||||
8 | Olivia Brown Olivia Brown ('01) | 01 | USA | 8.67 | |||||||||||
Indledende heats | 3.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 8.53 | PB | ||||||||||
2 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 8.69 | PB | |||||||||||
3 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 8.92 | |||||||||||
4 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 8.97 | |||||||||||
Indledende 2 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 8.54 | |||||||||||
2 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 8.58 | |||||||||||
3 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 8.60 | SB | ||||||||||
4 | Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | 8.85 | |||||||||||
Indledende 3 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.31 | SB | ||||||||||
2 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 8.50 | |||||||||||
3 | Sydni McMillan Sydni McMillan | USA | 8.74 | ||||||||||||
4 | Ebba Åhman Ebba Åhman ('02) | 02 | SWE | 8.92 | |||||||||||
Indledende 4 3.2. | 3.2. | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.44 | |||||||||||
2 | Olivia Brown Olivia Brown ('01) | 01 | USA | 8.51 | SB | ||||||||||
3 | Jada Pierre Jada Pierre ('02) | 02 | USA | 8.81 | |||||||||||
4 | Tereza Babická Tereza Babická ('03) | 03 | CZE | 9.11 | |||||||||||
K Højdespring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Annika Kinley Annika Kinley ('03) | 03 | USA | 1.81 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Spirit Morgan Spirit Morgan | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sydney Koker Sydney Koker | USA | 1.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michaela Bracken Michaela Bracken | USA | 1.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carly Tarentino Carly Tarentino ('03) | 03 | USA | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 1.68 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaylee Brown Kaylee Brown | USA | 1.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ebba Åhman Ebba Åhman ('02) | 02 | SWE | 1.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | 4.55 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Anjali Mead Anjali Mead ('04) | 04 | USA | 4.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kenna Stimmel Kenna Stimmel ('04) | 04 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emily Connor Emily Connor | 00 | USA | 3.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sam Romano Sam Romano | USA | 3.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jill Marois Jill Marois ('94) | 94 | USA | 4.35 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mackenzie Horn Mackenzie Horn ('99) | 99 | USA | 4.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maya Maloney Maya Maloney ('01) | 01 | USA | 3.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Olesya Sitkowski Olesya Sitkowski | USA | 3.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Robin Bone Robin Bone ('94) | 94 | CAN | 4.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Trina Barcarola Trina Barcarola | 00 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rachael Ruff Rachael Ruff | USA | 3.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michal Tocker Michal Tocker | 00 | ISR | 3.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Riley Karpinski Riley Karpinski | USA | 3.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abby Knouff Abby Knouff | USA | 4.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Julia Fixsen Julia Fixsen | 00 | USA | 4.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Journey Gurley Journey Gurley | USA | 3.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rachel Vesper Rachel Vesper ('02) | 02 | USA | 3.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Noelle Meeker Noelle Meeker | USA | 3.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lucy Brookover Lucy Brookover | USA | 3.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hanne Borstlap Hanne Borstlap | 00 | BEL | 3.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rileigh Cardin Rileigh Cardin | USA | 3.55 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marley McCall Marley McCall ('01) | 01 | USA | 3.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Erin Kelleher Erin Kelleher ('03) | 03 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sophie Fernandez Sophie Fernandez | USA | 3.55 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kendal Fisher Kendal Fisher | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Marissa Kalsey Marissa Kalsey ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 6.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 6.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 5.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 5.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Hardy Jordan Hardy ('03) | 03 | USA | 5.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Siby Yao Siby Yao | USA | 5.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Caroline Johnston Caroline Johnston ('01) | 01 | USA | 5.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 5.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tayla Moreland Tayla Moreland | USA | 5.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nadia Collins Nadia Collins ('03) | 03 | USA | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Taylor Hampton Taylor Hampton | USA | 5.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elizabeth Taylor Elizabeth Taylor | USA | 5.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Abby Knouff Abby Knouff | USA | 5.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | L'nya Carpenter L'nya Carpenter | USA | 5.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 5.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Megan Heidebrecht Megan Heidebrecht | USA | 5.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Skyler Harrelson Skyler Harrelson | USA | 5.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 5.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | L'nya Carpenter L'nya Carpenter | USA | 12.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jada Branch Jada Branch | 00 | USA | 12.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 12.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 12.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elizabeth Taylor Elizabeth Taylor | USA | 12.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brianna Reveron Brianna Reveron | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Siby Yao Siby Yao | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Taylor Hampton Taylor Hampton | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 16.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jayla Bynum Jayla Bynum ('01) | 01 | USA | 15.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Janae Profit Janae Profit ('02) | 02 | USA | 15.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Keeley Suzenski Keeley Suzenski | 00 | USA | 15.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kaiya Saunders Kaiya Saunders | USA | 14.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 14.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brooke Lumpkin Brooke Lumpkin | USA | 14.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 14.31 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 14.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Letizia Marsico Letizia Marsico ('02) | 02 | GER | 13.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kayla Thorpe Kayla Thorpe | USA | 13.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alexandria Hunter Alexandria Hunter | USA | 13.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Eriana Sanford Eriana Sanford | USA | 13.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bree Lumpkin Bree Lumpkin | USA | 12.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Minyarn Smalls Minyarn Smalls | USA | 12.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Tereza Babická Tereza Babická ('03) | 03 | CZE | 9.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 3.2. Finale A Finale | Inde 3.2. | ||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 24.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 21.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 18.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 18.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 18.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kali Terza Kali Terza ('03) | 03 | USA | 18.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexandria Hunter Alexandria Hunter | USA | 17.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eriana Sanford Eriana Sanford | USA | 17.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 17.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Letizia Marsico Letizia Marsico ('02) | 02 | GER | 14.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 4.2. Finale A Finale | Inde 4.2. | ||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 3:39.13 | ||||||||||||
Jessica Wright, Aniya Woodruff, Kiya Lawson, Zoe Turner | |||||||||||||||
2 | Clemson Clemson | USA | 3:39.48 | ||||||||||||
Courtney Williams, Lashanna Graham, Jessica McLean, Ken'naria Gadson | |||||||||||||||
3 | William & Mary William & Mary | USA | 3:44.80 | ||||||||||||
Amaya Johnson, Mary Gregory, Carly Swierbut, Emily Ervin | |||||||||||||||
Finale B 4.2. | 4.2. | ||||||||||||||
1 | Maryland Maryland | USA | 3:44.94 | ||||||||||||
Kattiana Ealy-Pulido, Kyra Lyles, Michaela Bracken, Lydia Robling | |||||||||||||||
2 | Cincinnati Cincinnati | USA | 3:45.88 | ||||||||||||
Alicia Thorpe, Jayda Bushay, Spirit Morgan, Victoria Abunaw |