M 60 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.74 | |||||||||||
2 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.78 | SB | |||||||||||
3 | Andre Carr Andre Carr ('02) | 02 | USA | 6.82 | |||||||||||
4 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 6.82 | ||||||||||||
5 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 6.82 | |||||||||||
6 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 6.83 | PB | |||||||||||
7 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 6.86 | ||||||||||||
8 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.95 | ||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.80 | SB | |||||||||||
2 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 6.80 | ||||||||||||
3 | Mahki Herring Mahki Herring | USA | 6.99 | ||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 6.81 | |||||||||||
2 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 6.85 | ||||||||||||
3 | Carlson White Carlson White | USA | 6.98 | ||||||||||||
4 | Adrian Holley Adrian Holley | 00 | USA | 7.06 | |||||||||||
5 | Evan Knox Evan Knox | USA | 7.07 | ||||||||||||
Indledende 3 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Andre Carr Andre Carr ('02) | 02 | USA | 6.87 | |||||||||||
2 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 6.88 | ||||||||||||
3 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 6.95 | ||||||||||||
4 | Rahkeem Smith Rahkeem Smith | USA | 6.95 | SB | |||||||||||
5 | Bryan Madison-Ahouman Bryan Madison-Ahouman ('01) | 01 | USA | 7.05 | |||||||||||
6 | Erick Hill Erick Hill | USA | 7.10 | ||||||||||||
Indledende 4 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 6.86 | PB | |||||||||||
2 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 6.90 | |||||||||||
3 | Anthony Franklin Anthony Franklin ('01) | 01 | USA | 6.93 | |||||||||||
4 | Radjae Reid Radjae Reid ('02) | 02 | JAM | 7.03 | |||||||||||
5 | Bryce Pepukayi Bryce Pepukayi | USA | 7.04 | ||||||||||||
Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | DQ | |||||||||||||
M 200 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 21.09 | SB | ||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 21.48 | PB | ||||||||||
3 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||
4 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 21.90 | |||||||||||
Finale B 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 21.22 | PB | |||||||||||
2 | Kris Brown Kris Brown | USA | 21.26 | PB | |||||||||||
3 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 21.70 | ||||||||||||
4 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 21.88 | ||||||||||||
Indledende heats | 19.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 21.52 | SB | |||||||||||
2 | Rashaun Stewart Rashaun Stewart | 00 | JAM | 21.70 | SB | ||||||||||
3 | Jaden Barker Jaden Barker | USA | 21.81 | PB | |||||||||||
4 | Jalen Booth-Mitchell Jalen Booth-Mitchell | USA | 22.00 | PB | |||||||||||
Indledende 2 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 21.66 | ||||||||||||
2 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 21.80 | SB | |||||||||||
3 | Evan Knox Evan Knox | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
4 | Carlson White Carlson White | USA | 22.17 | ||||||||||||
Indledende 3 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 21.42 | ||||||||||||
2 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 21.61 | PB | ||||||||||
3 | Malachi Little Malachi Little ('02) | 02 | USA | 21.90 | SB | ||||||||||
4 | Bryce Pepukayi Bryce Pepukayi | USA | 21.91 | ||||||||||||
Indledende 4 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 21.59 | |||||||||||
2 | Jeremiah Zellander Jeremiah Zellander | USA | 21.98 | ||||||||||||
3 | Adrian Holley Adrian Holley | 00 | USA | 22.34 | |||||||||||
Indledende 5 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 21.67 | PB | ||||||||||
2 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 21.91 | ||||||||||||
3 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 21.99 | PB | |||||||||||
Indledende 6 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 21.69 | PB | |||||||||||
2 | Mahki Herring Mahki Herring | USA | 21.76 | SB | |||||||||||
3 | Anthony Franklin Anthony Franklin ('01) | 01 | USA | 21.82 | |||||||||||
Indledende 7 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 21.60 | |||||||||||
2 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||
3 | Dwayne Curnell Dwayne Curnell | USA | 22.38 | ||||||||||||
M 400 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 47.56 | SB | |||||||||||
2 | Malachi Little Malachi Little ('02) | 02 | USA | 48.38 | SB | ||||||||||
3 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 48.42 | PB | ||||||||||
4 | Ashane Beckford Ashane Beckford ('99) | 99 | JAM | 48.63 | |||||||||||
5 | Alonzo Sims Jr Alonzo Sims Jr ('04) | 04 | USA | 49.00 | SB | ||||||||||
Finale B 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Donnell Carter Donnell Carter | USA | 47.70 | PB | |||||||||||
2 | Rashaun Stewart Rashaun Stewart | 00 | JAM | 48.59 | PB | ||||||||||
3 | Jeremiah Zellander Jeremiah Zellander | USA | 49.07 | PB | |||||||||||
4 | Antonio Sims Antonio Sims | USA | 49.14 | PB | |||||||||||
5 | Daniel Cunningham Daniel Cunningham ('02) | 02 | JAM | 49.23 | |||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Malachi Little Malachi Little ('02) | 02 | USA | 48.72 | SB | ||||||||||
2 | Donnell Carter Donnell Carter | USA | 48.87 | ||||||||||||
Jalon Kimbrough Jalon Kimbrough ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Alonzo Sims Jr Alonzo Sims Jr ('04) | 04 | USA | 49.27 | SB | ||||||||||
Indledende 3 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 48.33 | ||||||||||||
2 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 48.62 | PB | ||||||||||
3 | Ashton Daniel Ashton Daniel | USA | 49.53 | PB | |||||||||||
Indledende 4 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Ashane Beckford Ashane Beckford ('99) | 99 | JAM | 49.05 | |||||||||||
2 | Antonio Sims Antonio Sims | USA | 49.94 | PB | |||||||||||
Indledende 5 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Rashaun Stewart Rashaun Stewart | 00 | JAM | 49.21 | |||||||||||
2 | Dazon Harrison Dazon Harrison | USA | 49.33 | ||||||||||||
Indledende 6 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Cunningham Daniel Cunningham ('02) | 02 | JAM | 48.89 | |||||||||||
2 | Jaden Barker Jaden Barker | USA | 49.33 | ||||||||||||
M 800 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Amadou Ba Amadou Ba | MTN | 1:52.57 | ||||||||||||
2 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 1:53.95 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 4:14.57 | ||||||||||||
2 | Gidion Sigel Gidion Sigel | USA | 4:16.30 | PB | |||||||||||
3 | Devin Smith Devin Smith | USA | 4:17.71 | ||||||||||||
Davian Gray Davian Gray | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Gidion Sigel Gidion Sigel | USA | 8:34.60 | ||||||||||||
2 | Brian Rotich Brian Rotich | KEN | 8:36.50 | SB | |||||||||||
3 | Victor Jumo Victor Jumo | USA | 8:46.51 | PB | |||||||||||
4 | Ayoade Adebiyi Ayoade Adebiyi | USA | 8:52.23 | SB | |||||||||||
5 | Emmanuel Paddyfote Emmanuel Paddyfote | USA | 8:54.39 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Gidion Sigel Gidion Sigel | USA | 14:43.08 | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 7.81 | PB | ||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.84 | =PB | ||||||||||
3 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 7.93 | |||||||||||
4 | Dwight Henry Dwight Henry ('01) | 01 | USA | 7.93 | PB | ||||||||||
5 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 7.99 | =SB | ||||||||||
6 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 8.06 | ||||||||||||
7 | Jonathon Richardson Jonathon Richardson ('04) | 04 | USA | 8.16 | |||||||||||
8 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.27 | ||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 7.91 | |||||||||||
2 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 8.11 | ||||||||||||
3 | Dwight Henry Dwight Henry ('01) | 01 | USA | 8.19 | |||||||||||
4 | Joshua Sutton Joshua Sutton ('01) | 01 | USA | 8.29 | PB | ||||||||||
Christopher Rollinson Christopher Rollinson | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 8.17 | |||||||||||
2 | Jonathon Richardson Jonathon Richardson ('04) | 04 | USA | 8.24 | |||||||||||
3 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 8.27 | ||||||||||||
4 | Antaeveon Payne Antaeveon Payne ('98) | 98 | USA | 8.38 | |||||||||||
5 | Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | 8.38 | PB | |||||||||||
Indledende 3 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 7.97 | |||||||||||
2 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 8.13 | |||||||||||
3 | Jadon Ra-Akbar Jadon Ra-Akbar | USA | 8.41 | ||||||||||||
4 | Anthony Harris Anthony Harris | USA | 8.46 | PB | |||||||||||
Duane Kizer Duane Kizer | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
M Højdespring Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
1 | Lamont Victoria Lamont Victoria | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | James Bell James Bell | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joshua Sutton Joshua Sutton ('01) | 01 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jahquan Christopher Jahquan Christopher ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Caleb Goslee Caleb Goslee | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Peter Kamanu Peter Kamanu | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Brown Eric Brown | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jahquan Christopher Jahquan Christopher ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Wray Sean Wray | USA | 7.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaelyn Blanc Jaelyn Blanc ('01) | 01 | USA | 7.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeff Hammond Jeff Hammond ('96) | 96 | GHA | 7.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erick Hill Erick Hill | USA | 7.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caleb Goslee Caleb Goslee | USA | 7.12 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 7.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jonathon Richardson Jonathon Richardson ('04) | 04 | USA | 7.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rodric Cox-Cooper Rodric Cox-Cooper ('02) | 02 | USA | 7.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Drewery Chase Drewery Chase | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Haywood Isaac Haywood ('02) | 02 | USA | 15.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaelyn Blanc Jaelyn Blanc ('01) | 01 | USA | 15.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 15.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Omari McKenzie Omari McKenzie ('02) | 02 | JAM | 14.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elijah McLaren Elijah McLaren | USA | 14.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Joshua Belinga Joshua Belinga | USA | 14.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rodric Cox-Cooper Rodric Cox-Cooper ('02) | 02 | USA | 14.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mackel Pierrilus Mackel Pierrilus | USA | 13.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eric Brown Eric Brown | USA | 13.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jonathan Brooks Jonathan Brooks | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | John Purvis John Purvis | USA | 16.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christopher Johnson Christopher Johnson | USA | 16.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyrell Martin Tyrell Martin | USA | 16.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | James Perkins James Perkins | USA | 15.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthew Swepson Matthew Swepson | USA | 15.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
Tyrell Martin Tyrell Martin | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Brown Eric Brown | USA | 4507 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Coppin State Coppin State | USA | 3:14.25 | ||||||||||||
Noxroy Wright, Rashaun Stewart, Daniel Cunningham, Amadou Ba | |||||||||||||||
2 | Maryland-Eastern Shore Maryland-Eastern Shore | USA | 3:14.93 | ||||||||||||
Ashane Beckford, Janoi Brown, Mahki Herring, Adrian Dula | |||||||||||||||
3 | Norfolk State Norfolk State | USA | 3:16.44 | ||||||||||||
Dazon Harrison, Jeremiah Zellander, Kai Cole, Alston Knasir | |||||||||||||||
K 60 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 7.43 | PB | ||||||||||
2 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 7.54 | ||||||||||||
3 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.55 | ||||||||||||
4 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 7.61 | PB | ||||||||||
5 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 7.62 | |||||||||||
6 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 7.62 | =SB | ||||||||||
7 | Khaliyah White Khaliyah White | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
8 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 7.76 | |||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 7.64 | ||||||||||||
2 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 7.70 | |||||||||||
3 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 7.81 | |||||||||||
4 | Maya Smith Maya Smith | USA | 7.92 | PB | |||||||||||
5 | Malea Sharps Malea Sharps | USA | 7.97 | ||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 7.62 | SB | ||||||||||
2 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 7.66 | |||||||||||
3 | Khaliyah White Khaliyah White | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
4 | Jazmine Thomas Jazmine Thomas | USA | 7.93 | PB | |||||||||||
5 | Aaliyah Robinson Aaliyah Robinson | USA | 7.95 | SB | |||||||||||
Indledende 3 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
2 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 7.66 | ||||||||||||
3 | Angelica Frederick Angelica Frederick | USA | 7.91 | =SB | |||||||||||
K 200 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 23.61 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 23.92 | PB | ||||||||||
3 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 24.53 | |||||||||||
4 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 24.84 | ||||||||||||
Finale B 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 23.91 | PB | ||||||||||
2 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 24.09 | PB | |||||||||||
3 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 24.31 | |||||||||||
4 | Kimani Alphonse Kimani Alphonse | 00 | LCA | 24.50 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | 19.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 24.26 | PB | ||||||||||
2 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 24.89 | |||||||||||
Indledende 2 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 24.05 | PB | ||||||||||
2 | Kimani Alphonse Kimani Alphonse | 00 | LCA | 24.50 | PB | ||||||||||
Indledende 3 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 24.20 | PB | |||||||||||
Indledende 4 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 24.38 | =PB | ||||||||||
2 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 24.48 | PB | |||||||||||
Indledende 5 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 24.41 | |||||||||||
2 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 24.76 | SB | ||||||||||
Indledende 6 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 24.08 | |||||||||||
K 400 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 52.70 | PB | ||||||||||
2 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 55.63 | PB | ||||||||||
3 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 55.71 | PB | ||||||||||
Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | DQ | ||||||||||||
Finale B 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kimani Alphonse Kimani Alphonse | 00 | LCA | 54.40 | PB | ||||||||||
2 | Shenelle Tomlinson Shenelle Tomlinson | JAM | 54.65 | ||||||||||||
3 | Monika Williams Monika Williams | USA | 56.97 | PB | |||||||||||
4 | Zoe Turner Zoe Turner | USA | 57.05 | ||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Shenelle Tomlinson Shenelle Tomlinson | JAM | 55.23 | ||||||||||||
2 | Destinee Mcloud Destinee Mcloud | USA | 57.91 | ||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 53.26 | SB | ||||||||||
2 | Mackenzie Evans Mackenzie Evans | USA | 58.75 | ||||||||||||
Indledende 3 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 56.76 | |||||||||||
2 | Monika Williams Monika Williams | USA | 57.05 | PB | |||||||||||
3 | Armani Harris Armani Harris | USA | 58.25 | PB | |||||||||||
Indledende 4 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 56.67 | PB | ||||||||||
2 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 57.14 | |||||||||||
3 | Kortney Brown Kortney Brown | USA | 58.74 | PB | |||||||||||
Indledende 5 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Zoe Turner Zoe Turner | USA | 56.73 | ||||||||||||
2 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 57.87 | |||||||||||
Indledende 6 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 54.25 | |||||||||||
2 | Chloe Lucas Chloe Lucas | BAR | 57.42 | SB | |||||||||||
Indledende 7 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Kimani Alphonse Kimani Alphonse | 00 | LCA | 55.34 | |||||||||||
2 | Chidubem Okwudibonye Chidubem Okwudibonye | USA | 57.40 | PB | |||||||||||
Lakendra Harpe Lakendra Harpe | USA | DNF | |||||||||||||
Chanice Harris Chanice Harris | USA | DNF | |||||||||||||
K 800 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Dasia Wilson Dasia Wilson | USA | 2:11.54 | SB | |||||||||||
2 | Tynniesia Wilson Tynniesia Wilson | USA | 2:12.69 | PB | |||||||||||
3 | Laila Jackson Laila Jackson | USA | 2:14.28 | PB | |||||||||||
4 | Jahmei Wyatt Jahmei Wyatt | USA | 2:14.44 | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.22 | |||||||||||
2 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.36 | |||||||||||
3 | Indya Richards Indya Richards ('01) | 01 | USA | 8.46 | SB | ||||||||||
4 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 8.47 | PB | |||||||||||
5 | Alliayah Ottley Alliayah Ottley | USA | 8.55 | PB | |||||||||||
6 | Brooklyn Robinson Brooklyn Robinson ('04) | 04 | USA | 8.79 | |||||||||||
Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.38 | |||||||||||
2 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 8.63 | ||||||||||||
3 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 8.69 | ||||||||||||
4 | Zion Smith Zion Smith | USA | 8.79 | ||||||||||||
5 | Makenzie Harris Makenzie Harris | USA | 8.97 | ||||||||||||
6 | Summer Washington Summer Washington | USA | 8.98 | ||||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 8.42 | |||||||||||
2 | Indya Richards Indya Richards ('01) | 01 | USA | 8.56 | |||||||||||
3 | Alliayah Ottley Alliayah Ottley | USA | 8.58 | PB | |||||||||||
4 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 8.65 | |||||||||||
5 | Brooklyn Robinson Brooklyn Robinson ('04) | 04 | USA | 8.75 | PB | ||||||||||
6 | Tamesia Pinnix Tamesia Pinnix | USA | 8.75 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
1 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 1.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Joidon Boddie Joidon Boddie | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tynniesia Wilson Tynniesia Wilson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Inara Shell Inara Shell ('03) | 03 | USA | 5.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ija Mumford Ija Mumford ('04) | 04 | USA | 5.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sierra Romaine Sierra Romaine | USA | 5.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 5.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 5.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Micah Fulton Micah Fulton | USA | 5.54 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Joidon Boddie Joidon Boddie | USA | 12.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Micah Fulton Micah Fulton | USA | 12.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 12.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cameran Gist Cameran Gist ('04) | 04 | USA | 12.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Inara Shell Inara Shell ('03) | 03 | USA | 12.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Denisha McLaurin Denisha McLaurin | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Terine Lambert Terine Lambert ('02) | 02 | JAM | 13.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leslie Young Leslie Young | USA | 13.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johnelle Johnson Johnelle Johnson | 00 | JAM | 13.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 12.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amari Williams Amari Williams | USA | 12.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Indya Hansley Indya Hansley | USA | 12.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Minyarn Smalls Minyarn Smalls | USA | 12.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
1 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 18.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Arieana Parker Arieana Parker ('99) | 99 | USA | 18.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leslie Young Leslie Young | USA | 17.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johnelle Johnson Johnelle Johnson | 00 | JAM | 17.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 3:39.24 | ||||||||||||
Cathrina Morris, Jessica Wright, Aniya Woodruff, Kiya Lawson | |||||||||||||||
M 60 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
2 | Rayquan Smith Rayquan Smith ('01) | 01 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
3 | Ezekiel Hawkins Ezekiel Hawkins | USA | 7.09 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Ezekiel Hawkins Ezekiel Hawkins | USA | 8.19 | PB | |||||||||||
2 | Eric Brown Eric Brown | USA | 8.31 | PB | |||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | 8.28 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
Jalen Alleyne Jalen Alleyne | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 20.2. Finale A Finale | Inde 20.2. | ||||||||||||||
Rayquan Smith Rayquan Smith ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ezekiel Hawkins Ezekiel Hawkins | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 20.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Makenzie Harris Makenzie Harris | USA | 8.91 | ||||||||||||
2 | Leah Williams-White Leah Williams-White | USA | 8.91 | PB | |||||||||||
Indledende 2 20.2. | 20.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 8.82 |