M 100 m 15.4. Vind: +3.7 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Travis Williams Travis Williams ('99) | 99 | JAM | 10.09 | w | ||||||||||||
2 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 10.22 | w | ||||||||||||
3 | Shakur Williams Shakur Williams ('01) | 01 | JAM | 10.28 | w | ||||||||||||
4 | Lance Ward Lance Ward ('02) | 02 | USA | 10.31 | w | ||||||||||||
5 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 10.32 | w | ||||||||||||
6 | Logan Popelka Logan Popelka ('03) | 03 | USA | 10.36 | w | ||||||||||||
7 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 10.52 | w | ||||||||||||
8 | Michael Onilogbo Michael Onilogbo ('04) | 04 | GBR | 10.56 | w | ||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +3.2 | 15.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Noah Sweeney Noah Sweeney ('01) | 01 | USA | 10.36 | w | ||||||||||||
2 | Tristen Howard Tristen Howard ('02) | 02 | USA | 10.48 | w | ||||||||||||
3 | Leon Christian Leon Christian ('03) | 03 | GUY | 10.61 | w | ||||||||||||
4 | Jahi Hernandez Jahi Hernandez ('99) | 99 | TTO | 10.65 | w | ||||||||||||
5 | Zachary Love Zachary Love | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
6 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 10.71 | w | ||||||||||||
7 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 10.75 | w | ||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +1.5 | 15.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Patrick Abel Patrick Abel | USA | 10.66 | PB | |||||||||||||
2 | Michael Blake Michael Blake ('91) | 91 | USA | 10.75 | SB | ||||||||||||
3 | Nii Yartey Nii Yartey | USA | 10.80 | SB | |||||||||||||
4 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 10.83 | SB | |||||||||||||
5 | Abraham Tambah Abraham Tambah | USA | 10.90 | SB | |||||||||||||
6 | Worlf Malivert Worlf Malivert | USA | 11.00 | SB | |||||||||||||
7 | JonCarlo Migaly JonCarlo Migaly ('02) | 02 | USA | 11.01 | PB | ||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +1.9 | 15.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Haydn Brotschi Haydn Brotschi | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
2 | Cameron Henry Cameron Henry | USA | 10.82 | SB | |||||||||||||
3 | Max Comfere Max Comfere | USA | 10.83 | SB | |||||||||||||
4 | Jovan Dixon Jovan Dixon | USA | 10.84 | PB | |||||||||||||
5 | Abayomi Lowe Abayomi Lowe | USA | 11.07 | PB | |||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +2.4 | 15.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Tristan Burke Tristan Burke ('03) | 03 | USA | 10.77 | w | ||||||||||||
2 | Mozi Guobadia Mozi Guobadia | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
3 | Marc Morrison Marc Morrison ('03) | 03 | USA | 10.85 | w | ||||||||||||
4 | Zac Nwogwugwu Zac Nwogwugwu ('04) | 04 | GBR | 10.86 | w | ||||||||||||
Finale F 15.4. Vind: +3.3 | 15.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Nolan Clement Nolan Clement | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
2 | Michael Stroup Michael Stroup | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
3 | William Liu William Liu | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
4 | Freeman Nolan Freeman Nolan | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
5 | Jeremiah Budiman Jeremiah Budiman | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
6 | Justin Yazdi Justin Yazdi | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
M 200 m 15.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Lance Ward Lance Ward ('02) | 02 | USA | 20.65 | PB | ||||||||||||
2 | Logan Popelka Logan Popelka ('03) | 03 | USA | 20.72 | PB | ||||||||||||
3 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 21.27 | SB | ||||||||||||
4 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 21.62 | SB | ||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +2.0 | 15.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jolon O'Connor Jolon O'Connor | USA | 21.06 | PB | |||||||||||||
2 | Jarrett Young Jarrett Young ('03) | 03 | USA | 21.14 | PB | ||||||||||||
3 | Leon Christian Leon Christian ('03) | 03 | GUY | 21.28 | PB | ||||||||||||
4 | Jahi Hernandez Jahi Hernandez ('99) | 99 | TTO | 21.58 | SB | ||||||||||||
5 | Zachary Love Zachary Love | USA | 21.74 | ||||||||||||||
6 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 21.90 | SB | |||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +3.5 | 15.4. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Joseph Gaudreau Joseph Gaudreau | USA | 21.23 | w | |||||||||||||
2 | Jean Paul Castro Jean Paul Castro | USA | 21.37 | w | |||||||||||||
3 | Liam Creeley Liam Creeley | USA | 21.55 | w | |||||||||||||
4 | Haydn Brotschi Haydn Brotschi | USA | 21.58 | w | |||||||||||||
5 | Nicolas Lavazoli Nicolas Lavazoli | USA | 21.85 | w | |||||||||||||
6 | Sean Glass Sean Glass | USA | 22.24 | w | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +1.3 | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Jonathan Gamarra Jonathan Gamarra | USA | 21.69 | PB | |||||||||||||
2 | Joseph Young Joseph Young | USA | 21.87 | SB | |||||||||||||
3 | Liam Murray Liam Murray | USA | 21.88 | ||||||||||||||
4 | Ian Koe Ian Koe ('99) | 99 | SGP | 22.03 | SB | ||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +1.3 | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Max Comfere Max Comfere | USA | 21.85 | SB | |||||||||||||
2 | Ren Zanze Ren Zanze | USA | 21.98 | PB | |||||||||||||
3 | Steffan Dylan Jones Steffan Dylan Jones ('01) | 01 | GBR | 22.09 | SB | ||||||||||||
4 | Peter Martel Peter Martel | USA | 22.17 | PB | |||||||||||||
5 | Jeamy Williams Jeamy Williams | USA | 22.25 | SB | |||||||||||||
Finale F 15.4. Vind: +1.4 | 15.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Justin Vazquez Justin Vazquez | USA | 21.98 | PB | |||||||||||||
2 | Nolan Clement Nolan Clement | USA | 22.06 | SB | |||||||||||||
3 | Mozi Guobadia Mozi Guobadia | USA | 22.33 | PB | |||||||||||||
Finale G 15.4. Vind: +1.3 | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Kyle Paterson Kyle Paterson | USA | 22.20 | SB | |||||||||||||
M 400 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Devon Davey Devon Davey ('01) | 01 | USA | 47.12 | PB | ||||||||||||
2 | Jonathan Gamarra Jonathan Gamarra | USA | 47.39 | PB | |||||||||||||
3 | Liam Murray Liam Murray | USA | 47.65 | SB | |||||||||||||
4 | Elijah Henry Elijah Henry | USA | 47.68 | SB | |||||||||||||
5 | Jack Kelley Jack Kelley | USA | 47.76 | ||||||||||||||
6 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 48.33 | SB | ||||||||||||
7 | Lucas Plaia Lucas Plaia | USA | 48.57 | SB | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jason Estrada Jason Estrada | USA | 47.36 | PB | |||||||||||||
2 | Mekhi Stone Mekhi Stone | USA | 47.55 | PB | |||||||||||||
3 | Aleksandar Zdravkovic Aleksandar Zdravkovic ('02) | 02 | USA | 48.09 | PB | ||||||||||||
4 | Nicolas Lavazoli Nicolas Lavazoli | USA | 48.47 | SB | |||||||||||||
5 | Christ N'Dabian Christ N'Dabian | USA | 48.59 | PB | |||||||||||||
6 | Max Serrano-Wu Max Serrano-Wu | USA | 48.66 | SB | |||||||||||||
7 | Liam Gair Liam Gair ('03) | 03 | USA | 48.83 | |||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Steffan Dylan Jones Steffan Dylan Jones ('01) | 01 | GBR | 47.87 | SB | ||||||||||||
2 | Jack DeBaugh Jack DeBaugh ('04) | 04 | USA | 47.96 | PB | ||||||||||||
3 | Anish Rajamnickam Anish Rajamnickam | USA | 48.30 | PB | |||||||||||||
4 | Jordan Thomas Jordan Thomas | 00 | USA | 48.52 | SB | ||||||||||||
5 | Sachin Manning Sachin Manning | USA | 48.96 | SB | |||||||||||||
6 | Reuben Henry-Daire Reuben Henry-Daire ('04) | 04 | GBR | 50.29 | |||||||||||||
Ren Zanze Ren Zanze | USA | DQ | |||||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Nathan Fletcher Nathan Fletcher | USA | 48.49 | PB | |||||||||||||
2 | Markus Christie Markus Christie | USA | 48.88 | SB | |||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Justin Vazquez Justin Vazquez | USA | 48.85 | PB | |||||||||||||
2 | Liam Creeley Liam Creeley | USA | 49.68 | PB | |||||||||||||
3 | Adrian Sutton Adrian Sutton | USA | 49.84 | PB | |||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Joshua Lim Joshua Lim | USA | 48.94 | PB | |||||||||||||
2 | Hunter Marino Hunter Marino | USA | 49.21 | SB | |||||||||||||
3 | Wyatt Lamell Wyatt Lamell | USA | 49.90 | SB | |||||||||||||
M 800 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Gianni Henry Gianni Henry ('02) | 02 | JAM | 1:49.03 | PB | ||||||||||||
2 | Drake Prince Drake Prince ('02) | 02 | USA | 1:49.66 | PB | ||||||||||||
3 | Thomas Cirrito Thomas Cirrito | USA | 1:49.90 | SB | |||||||||||||
4 | Calvin Katz Calvin Katz | USA | 1:52.16 | ||||||||||||||
5 | Nicholas Young Nicholas Young ('01) | 01 | CAN | 1:52.98 | SB | ||||||||||||
Austin Montini Austin Montini | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Peter Diebold Peter Diebold ('01) | 01 | USA | 1:51.16 | PB | ||||||||||||
2 | Giovouni Henry Giovouni Henry ('02) | 02 | JAM | 1:51.21 | SB | ||||||||||||
3 | Jake Ireland Jake Ireland | USA | 1:51.61 | PB | |||||||||||||
4 | Ianique Imboque Ianique Imboque | USA | 1:52.78 | SB | |||||||||||||
5 | Samuel Geisler Samuel Geisler | USA | 1:53.50 | SB | |||||||||||||
6 | Juan Zarate-Sanchez Juan Zarate-Sanchez | USA | 1:54.64 | SB | |||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Dailor Ryan Dailor | USA | 1:52.69 | PB | |||||||||||||
2 | Aiden Budge Aiden Budge | USA | 1:53.06 | PB | |||||||||||||
3 | Anders Narita Anders Narita | USA | 1:53.46 | PB | |||||||||||||
4 | Caleb Deane Caleb Deane | USA | 1:53.89 | PB | |||||||||||||
5 | CJ Kiviat CJ Kiviat | USA | 1:54.61 | SB | |||||||||||||
6 | Josh Stone Josh Stone | USA | 1:55.50 | PB | |||||||||||||
7 | Riley McDermott Riley McDermott ('99) | 99 | USA | 1:55.81 | SB | ||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Justin Levy Justin Levy ('03) | 03 | USA | 1:54.15 | PB | ||||||||||||
2 | Jared Rogalski Jared Rogalski | USA | 1:54.55 | PB | |||||||||||||
3 | Gabriel Kwarteng Gabriel Kwarteng | USA | 1:55.06 | SB | |||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | David Vandi David Vandi | USA | 1:55.67 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Gianni Henry Gianni Henry ('02) | 02 | JAM | 3:49.02 | PB | ||||||||||||
2 | Jake Ireland Jake Ireland | USA | 3:49.51 | PB | |||||||||||||
3 | Samuel Geisler Samuel Geisler | USA | 3:50.56 | ||||||||||||||
4 | Killian McNamee Killian McNamee | USA | 3:51.15 | PB | |||||||||||||
5 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 3:51.21 | PB | ||||||||||||
6 | Conor Malanaphy Conor Malanaphy | USA | 3:53.97 | SB | |||||||||||||
7 | Colin Ross Colin Ross | 00 | USA | 3:54.66 | PB | ||||||||||||
8 | Kevin Finn Kevin Finn | USA | 3:54.96 | PB | |||||||||||||
9 | Jared Rogalski Jared Rogalski | USA | 3:57.67 | PB | |||||||||||||
10 | George Blaha George Blaha | USA | 3:59.22 | PB | |||||||||||||
Joshua Bedard Joshua Bedard | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Austin Montini Austin Montini | USA | 3:53.17 | SB | |||||||||||||
2 | John Murphy John Murphy | USA | 3:53.92 | PB | |||||||||||||
3 | Steven Struk Steven Struk | USA | 3:57.38 | PB | |||||||||||||
4 | Peyton Ramsey Peyton Ramsey | USA | 3:57.91 | PB | |||||||||||||
5 | Caleb Deane Caleb Deane | USA | 3:58.32 | PB | |||||||||||||
6 | Brandon Gracia Brandon Gracia | USA | 3:58.43 | ||||||||||||||
7 | Michael Hawkes Michael Hawkes | USA | 3:58.50 | PB | |||||||||||||
8 | Salvatore Masciarelli Salvatore Masciarelli | USA | 3:58.77 | PB | |||||||||||||
9 | Dean Athanailos Dean Athanailos | USA | 3:59.98 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Alec Sauter Alec Sauter | USA | 14:34.44 | PB | |||||||||||||
2 | James Sullivan James Sullivan | USA | 14:39.87 | PB | |||||||||||||
M 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Sean Barkasy Sean Barkasy | USA | 9:27.35 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 15.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Terrel Williams Terrel Williams ('02) | 02 | USA | 13.63 | PB | ||||||||||||
2 | Michael Mazzocca Michael Mazzocca | USA | 14.19 | PB | |||||||||||||
3 | Walter Truitt Walter Truitt | USA | 14.26 | PB | |||||||||||||
4 | Kai Schmidt-Bilowith Kai Schmidt-Bilowith | USA | 14.41 | PB | |||||||||||||
5 | Antwone Messado Antwone Messado | USA | 14.60 | ||||||||||||||
6 | Edward Williams Jr Edward Williams Jr ('01) | 01 | USA | 14.65 | |||||||||||||
7 | Marcus Gillespie Marcus Gillespie ('01) | 01 | USA | 14.73 | |||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +2.4 | 15.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Enoch Ellis Enoch Ellis | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
2 | Donovan Wright Donovan Wright | USA | 14.72 | w | |||||||||||||
3 | Ryan Rosenberger Ryan Rosenberger | USA | 14.72 | w | |||||||||||||
4 | Osaretin Osagie Osaretin Osagie | USA | 14.80 | w | |||||||||||||
5 | Miles Ryan Miles Ryan | USA | 14.86 | w | |||||||||||||
6 | Joshua Titus Joshua Titus | USA | 14.90 | w | |||||||||||||
William Watson William Watson | USA | DQ | w | ||||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +0.9 | 15.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Savion Thompson Savion Thompson | USA | 14.69 | SB | |||||||||||||
2 | Hilton Smith Hilton Smith | USA | 14.89 | PB | |||||||||||||
3 | Jared Russo Jared Russo | USA | 14.92 | PB | |||||||||||||
M 400 m hæk 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 50.46 | PB | ||||||||||||
2 | Peter Fischer Peter Fischer ('02) | 02 | USA | 52.11 | PB | ||||||||||||
3 | Ondřej Veselý Ondřej Veselý ('03) | 03 | CZE | 52.36 | PB | ||||||||||||
4 | Ramsley Exantus Ramsley Exantus | USA | 52.63 | PB | |||||||||||||
5 | Easton Reagan Easton Reagan | USA | 53.77 | SB | |||||||||||||
Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Hunter Dale Hunter Dale | USA | 53.27 | PB | |||||||||||||
2 | Michal Husek Michal Husek ('01) | 01 | CZE | 53.56 | |||||||||||||
3 | Osaretin Osagie Osaretin Osagie | USA | 53.81 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Kasim Cisse Kasim Cisse ('97) | 97 | USA | 2.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kevin Mcgrath Kevin Mcgrath | USA | 2.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Matthew Santy Matthew Santy ('02) | 02 | USA | 2.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nathan Gramentine Nathan Gramentine | 00 | USA | 1.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Michael Mazzocca Michael Mazzocca | USA | 1.98 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ja'lil Reynolds Ja'lil Reynolds | JAM | 1.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sidarth Raman Sidarth Raman | USA | 1.98 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonathan Ray Jonathan Ray | USA | 1.98 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michael Makiej Michael Makiej | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Paul Wisnaskas Paul Wisnaskas | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | 5.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mason Brubaker Mason Brubaker | USA | 4.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Simon Park Simon Park | USA | 4.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Will O'Brien Will O'Brien | 00 | USA | 4.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nathaniel Llanos Nathaniel Llanos | USA | 4.77 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Patrick Oatman Patrick Oatman | USA | 4.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Max Zuckerman Max Zuckerman ('03) | 03 | USA | 4.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Oliver Hayes Oliver Hayes | USA | 4.62 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Athanasios Pantazopoulos Athanasios Pantazopoulos | USA | 4.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Neil Waldhausen Neil Waldhausen | USA | 4.47 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Samuel Starrs Samuel Starrs | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Maxwell Davis Maxwell Davis | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Marc Morrison Marc Morrison ('03) | 03 | USA | 7.55 | -0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nils Wildberg Nils Wildberg ('01) | 01 | USA | 7.51 | -0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Derek Chalmers Derek Chalmers | USA | 7.43 | -0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Isaiah Webster Isaiah Webster | USA | 7.37 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Stephen Farquharson Stephen Farquharson ('04) | 04 | BAH | 7.28 | -0.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zachary Love Zachary Love | USA | 7.21 | -0.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ryan Rosenberger Ryan Rosenberger | USA | 7.19 | -0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joshua Adams Joshua Adams | USA | 7.16 | -1.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Martine Macdonald Martine Macdonald | USA | 7.15 | -0.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christian Quinn Christian Quinn | USA | 7.12 | +1.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Daniel Cephus Daniel Cephus ('03) | 03 | HAI | 7.08 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Riley Bjornberg Riley Bjornberg | USA | 7.04 | +0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Richmond Kwaateng Richmond Kwaateng ('02) | 02 | USA | 6.99 | -0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | John McNeil John McNeil | USA | 6.95 | +0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Matthew Santy Matthew Santy ('02) | 02 | USA | 6.94 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Tate Davon Tate Davon | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Orion Joyner Orion Joyner | USA | 14.93 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Barry Ndeh Barry Ndeh | USA | 14.86 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kasey Savage Kasey Savage ('01) | 01 | USA | 14.83 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joseph Oduro Joseph Oduro | USA | 14.82 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tyler Charles Tyler Charles | USA | 14.79 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Joron Harrell Joron Harrell | USA | 14.72 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tyler Doiron Tyler Doiron | USA | 14.59 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Worlf Malivert Worlf Malivert | USA | 14.48 | +1.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sean Huckleberry Sean Huckleberry | USA | 14.27 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Christopher Ward Christopher Ward ('01) | 01 | USA | 17.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cole Tucker Cole Tucker ('03) | 03 | USA | 17.09 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cameron Belton Cameron Belton | USA | 17.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bernardo Mbaya Bernardo Mbaya | USA | 17.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nick Morse Nick Morse ('01) | 01 | USA | 16.99 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Sam Engebretson Sam Engebretson | USA | 16.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Yoosang Kim Yoosang Kim ('01) | 01 | USA | 16.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Christopher Tavarone Christopher Tavarone | USA | 16.49 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mekhi Barnett Mekhi Barnett | USA | 16.47 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Fred Lu Fred Lu | CHN | 15.82 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Matt Brady Matt Brady | USA | 15.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Derek Jacobs Derek Jacobs ('99) | 99 | USA | 15.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jack Foster Jack Foster | USA | 15.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Obiora Okeke Obiora Okeke | USA | 15.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Toby Tan Toby Tan | USA | 15.21 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Natanael Barbosa Torres Natanael Barbosa Torres | USA | 15.20 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Garrett McHeard Garrett McHeard | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Joshua Hoffman Joshua Hoffman | USA | 54.67 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matthew Appel Matthew Appel ('01) | 01 | USA | 54.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mekhi Barnett Mekhi Barnett | USA | 51.55 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sam Engebretson Sam Engebretson | USA | 51.06 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nolan Recker Nolan Recker | USA | 50.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Eros Bottino Eros Bottino | USA | 50.53 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Andrew McCarthy Andrew McCarthy | USA | 50.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Christopher Ward Christopher Ward ('01) | 01 | USA | 48.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alessandro Saltsman Alessandro Saltsman | USA | 48.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Kenneth Ikeji Kenneth Ikeji ('02) | 02 | GBR | 69.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Evangelos Fradelakis Evangelos Fradelakis | USA | 63.04 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Dalton Jake Dalton | USA | 62.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nick Pisciotta Nick Pisciotta ('02) | 02 | USA | 61.91 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Johnathan Buchanan Johnathan Buchanan ('99) | 99 | USA | 59.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Benjamin Pable Benjamin Pable | USA | 58.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Travis Roux Travis Roux ('03) | 03 | USA | 57.39 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Andrew Fleming Andrew Fleming | USA | 56.99 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alex Krause Alex Krause | USA | 56.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sam Engebretson Sam Engebretson | USA | 55.87 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexander Baez Alexander Baez | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michael Gabriel Michael Gabriel | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Andrew McCarthy Andrew McCarthy | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Šimon Skoumal Šimon Skoumal ('03) | 03 | CZE | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Colin Winkler Colin Winkler | USA | 69.78 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nikolaj Freschlin Nikolaj Freschlin | USA | 69.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Adam Dubois Adam Dubois ('04) | 04 | USA | 68.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tanner Jameson Tanner Jameson | USA | 64.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cole Szegda Cole Szegda ('03) | 03 | USA | 64.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Connor Hayford Connor Hayford | USA | 64.19 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Joe Venables Joe Venables ('01) | 01 | USA | 63.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Seth Cordeiro Seth Cordeiro | USA | 61.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Owen Faulha Owen Faulha | USA | 60.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 7081 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | John Minicus John Minicus | USA | 6878 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 6781 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Max Ringwall Max Ringwall ('04) | 04 | USA | 6416 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Harvard Harvard | USA | 40.23 | ||||||||||||||
Collin Fullen, Lance Ward, Jaeschel Acheampong, Samuel Bennett | |||||||||||||||||
2 | Albany Albany | USA | 40.47 | ||||||||||||||
Michael Hermance, Travis Williams, Shakur Williams, Easton Reagan | |||||||||||||||||
3 | Boston University Boston University | USA | 40.55 | ||||||||||||||
Dakota Jackson, Leon Christian, Michael Onilogbo, Logan Popelka | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | So. Conn. St. So. Conn. St. | USA | 3:11.75 | ||||||||||||||
Christ N'Dabian, Freeman Nolan, Ramsley Exantus, Elijah Henry | |||||||||||||||||
2 | Connecticut Connecticut | USA | 3:13.47 | ||||||||||||||
Joseph O'Brien, Anish Rajamnickam, Wellington Ventura, Mekhi Stone | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Brown Brown | USA | 3:12.50 | ||||||||||||||
Jack Kelley, Jason Estrada, Joshua Lim, Zachary Love | |||||||||||||||||
2 | Stony Brook Stony Brook | USA | 3:12.50 | ||||||||||||||
Patrick Abel, Nicolas Lavazoli, Aleksandar Zdravkovic, Justin Vazquez | |||||||||||||||||
K 100 m 15.4. Vind: +1.4 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Dominique Clarke Dominique Clarke ('01) | 01 | JAM | 11.42 | SB | ||||||||||||
2 | Adaji Osaro-Igwe Adaji Osaro-Igwe | USA | 11.76 | PB | |||||||||||||
3 | Chrystal Aluya Chrystal Aluya | USA | 11.81 | PB | |||||||||||||
4 | Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | 11.87 | SB | ||||||||||||
5 | Dana Cerbone Dana Cerbone | USA | 11.93 | SB | |||||||||||||
6 | Joy Enaohwo Joy Enaohwo | USA | 12.00 | SB | |||||||||||||
7 | Danielle Phillip Danielle Phillip ('03) | 03 | USA | 12.08 | SB | ||||||||||||
8 | Delicia Bent Delicia Bent | USA | 12.18 | ||||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +2.0 | 15.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 11.81 | PB | ||||||||||||
2 | Ella Maclean Ella Maclean | USA | 11.83 | PB | |||||||||||||
3 | Adaliz Hunt Adaliz Hunt | USA | 11.91 | PB | |||||||||||||
4 | Akajia Atkins Akajia Atkins | USA | 11.93 | PB | |||||||||||||
5 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 11.96 | PB | ||||||||||||
6 | Jada Smith Jada Smith ('04) | 04 | USA | 11.99 | |||||||||||||
7 | Rachel Marsh Rachel Marsh | USA | 12.05 | =PB | |||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +3.0 | 15.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Emma Gallant Emma Gallant ('01) | 01 | USA | 12.01 | w | ||||||||||||
2 | Anna-Sasha Jones Anna-Sasha Jones | USA | 12.13 | w | |||||||||||||
3 | Jaiden Stokes Jaiden Stokes | USA | 12.23 | w | |||||||||||||
4 | Ijeoma Ezechukwu Ijeoma Ezechukwu ('04) | 04 | USA | 12.24 | w | ||||||||||||
5 | Tea Siehou Tea Siehou ('02) | 02 | FRA | 12.25 | w | ||||||||||||
6 | Cassie Lemus-Sodji Cassie Lemus-Sodji | USA | 12.25 | w | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +1.3 | 15.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Xiana Twombly Xiana Twombly | 00 | USA | 12.05 | PB | ||||||||||||
2 | Nyasia Dailey Nyasia Dailey ('03) | 03 | USA | 12.09 | PB | ||||||||||||
3 | Shenequa Vassell Shenequa Vassell ('03) | 03 | JAM | 12.18 | SB | ||||||||||||
4 | Kalesha Darisme Kalesha Darisme | USA | 12.20 | PB | |||||||||||||
5 | Kisha Francois Kisha Francois | USA | 12.20 | PB | |||||||||||||
6 | Jaia James Jaia James | USA | 12.26 | SB | |||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +1.5 | 15.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Imari Johnson Imari Johnson | USA | 12.07 | SB | |||||||||||||
4 | Larissa Giles Larissa Giles ('03) | 03 | GBR | 12.76 | PB | ||||||||||||
K 200 m 15.4. Vind: +3.4 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Adaji Osaro-Igwe Adaji Osaro-Igwe | USA | 23.71 | w | |||||||||||||
2 | Jazmen Newberry Jazmen Newberry | USA | 23.91 | w | |||||||||||||
3 | Rori Lowe Rori Lowe ('01) | 01 | USA | 24.05 | w | ||||||||||||
4 | Tina Martin Tina Martin | USA | 24.06 | w | |||||||||||||
5 | Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | 24.86 | w | ||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +1.7 | 15.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 23.85 | PB | ||||||||||||
2 | Bethany Deloof Bethany Deloof ('98) | 98 | USA | 24.49 | PB | ||||||||||||
3 | Xiana Twombly Xiana Twombly | 00 | USA | 24.50 | SB | ||||||||||||
4 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 24.68 | SB | ||||||||||||
5 | Emma Gallant Emma Gallant ('01) | 01 | USA | 24.81 | |||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +1.8 | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Rachel Marsh Rachel Marsh | USA | 24.21 | PB | |||||||||||||
2 | Ella Maclean Ella Maclean | USA | 24.42 | PB | |||||||||||||
3 | Kisha Francois Kisha Francois | USA | 24.69 | PB | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +3.8 | 15.4. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 24.34 | w | ||||||||||||
2 | Delicia Bent Delicia Bent | USA | 24.43 | w | |||||||||||||
3 | Egbe Ndip-Agbor Egbe Ndip-Agbor ('02) | 02 | USA | 24.51 | w | ||||||||||||
4 | Jada Jones Jada Jones | 00 | USA | 24.60 | w | ||||||||||||
5 | Dana Cerbone Dana Cerbone | USA | 24.83 | w | |||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +1.9 | 15.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Ta'Jae Jackson Ta'Jae Jackson | USA | 24.67 | SB | |||||||||||||
2 | Aristea Franks Aristea Franks | USA | 24.79 | PB | |||||||||||||
Finale F 15.4. Vind: +1.8 | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Madison Marsh Madison Marsh ('02) | 02 | USA | 24.81 | PB | ||||||||||||
2 | Jada Hodge Jada Hodge | USA | 24.94 | PB | |||||||||||||
Finale G 15.4. Vind: +2.5 | 15.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
3 | Tea Siehou Tea Siehou ('02) | 02 | FRA | 25.94 | w | ||||||||||||
K 400 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Victoria Bossong Victoria Bossong ('03) | 03 | USA | 53.80 | SB | ||||||||||||
2 | Sydney Goldson Sydney Goldson ('03) | 03 | USA | 54.40 | PB | ||||||||||||
3 | Bethany Deloof Bethany Deloof ('98) | 98 | USA | 54.71 | PB | ||||||||||||
4 | Jada Jones Jada Jones | 00 | USA | 55.20 | |||||||||||||
5 | Amara Onyeukwu Amara Onyeukwu | USA | 55.40 | SB | |||||||||||||
6 | Raquel Rosa Raquel Rosa | USA | 55.43 | SB | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Chinenye Onourah Chinenye Onourah | USA | 54.45 | PB | |||||||||||||
2 | Rori Lowe Rori Lowe ('01) | 01 | USA | 54.89 | PB | ||||||||||||
3 | Rylie Smith Rylie Smith | USA | 55.48 | PB | |||||||||||||
4 | Nora Haugen Nora Haugen ('03) | 03 | NOR | 55.51 | SB | ||||||||||||
5 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 55.79 | PB | |||||||||||||
6 | Alexis Knight Alexis Knight | USA | 56.67 | SB | |||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jalah Cooper Jalah Cooper | USA | 56.26 | PB | |||||||||||||
2 | Fiona Mejico Fiona Mejico | USA | 56.43 | PB | |||||||||||||
3 | Oghenenyerovwo Omokeni Oghenenyerovwo Omokeni | USA | 56.59 | PB | |||||||||||||
4 | Ella Mainwaring Foster Ella Mainwaring Foster | USA | 57.03 | SB | |||||||||||||
5 | Aristea Franks Aristea Franks | USA | 57.04 | ||||||||||||||
6 | Ta'Jae Jackson Ta'Jae Jackson | USA | 57.21 | SB | |||||||||||||
7 | Bridget Vitu Bridget Vitu | USA | 57.32 | SB | |||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Alicia Grady Alicia Grady | USA | 56.41 | PB | |||||||||||||
2 | Kimmi Woods Kimmi Woods ('02) | 02 | USA | 56.81 | PB | ||||||||||||
3 | Avery Winters Avery Winters ('03) | 03 | USA | 57.13 | PB | ||||||||||||
4 | Jenna Lowrey Jenna Lowrey ('04) | 04 | USA | 57.44 | SB | ||||||||||||
5 | Sydney Federico Sydney Federico | USA | 57.83 | PB | |||||||||||||
6 | Syeira Campbell Syeira Campbell | USA | 57.96 | SB | |||||||||||||
7 | Danielle Thompson Danielle Thompson ('98) | 98 | JAM | 58.19 | SB | ||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Johnelle Thomas Johnelle Thomas ('01) | 01 | JAM | 57.63 | SB | ||||||||||||
2 | Blessing Assoumany Blessing Assoumany | USA | 58.54 | PB | |||||||||||||
K 800 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Samantha Rutt Samantha Rutt | USA | 2:12.48 | SB | |||||||||||||
2 | Hannah Birdsall Hannah Birdsall ('01) | 01 | USA | 2:12.64 | PB | ||||||||||||
3 | Daniela Quintero Daniela Quintero | USA | 2:13.26 | SB | |||||||||||||
4 | Christina Gunsalus Christina Gunsalus | USA | 2:13.51 | PB | |||||||||||||
5 | Danielle Adams Danielle Adams | USA | 2:15.18 | PB | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Elise O'Leary Elise O'Leary | USA | 2:12.49 | SB | |||||||||||||
2 | Nia Holden Nia Holden | USA | 2:14.41 | PB | |||||||||||||
3 | Julia Howarth Julia Howarth | USA | 2:14.65 | PB | |||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Alesia Douglas Alesia Douglas ('03) | 03 | JAM | 2:14.08 | SB | ||||||||||||
2 | Silvia Caddel Silvia Caddel | USA | 2:14.32 | PB | |||||||||||||
10 | Ezgi Yaşar Ezgi Yaşar ('03) | 03 | TUR | 2:37.14 | |||||||||||||
K 1500 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Celia Chacko Celia Chacko | USA | 4:32.53 | SB | |||||||||||||
2 | Madison Relyea Madison Relyea | USA | 4:34.11 | PB | |||||||||||||
3 | Racheal Woodruff Racheal Woodruff | USA | 4:34.36 | PB | |||||||||||||
4 | Liv DiStefano Liv DiStefano | USA | 4:34.87 | PB | |||||||||||||
5 | Amanda Chambers Amanda Chambers | USA | 4:36.38 | ||||||||||||||
6 | Danielle Adams Danielle Adams | USA | 4:36.53 | PB | |||||||||||||
7 | Nicole Garcia Nicole Garcia | USA | 4:36.74 | PB | |||||||||||||
8 | Tara Hauff Tara Hauff | USA | 4:38.21 | SB | |||||||||||||
10 | Naomi ToftNaomi Toft ('04) | 04 | GBR | 4:51.16 | |||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Alessandra Zaffina Alessandra Zaffina | USA | 4:34.43 | PB | |||||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Julia Schriefer Julia Schriefer | USA | 4:39.79 | SB | |||||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ezgi Yaşar Ezgi Yaşar ('03) | 03 | TUR | 4:52.40 | PB | ||||||||||||
K 5000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Caroline Towle Caroline Towle | USA | 17:00.55 | SB | |||||||||||||
2 | Randi Burr Randi Burr | USA | 17:14.23 | SB | |||||||||||||
3 | Claire Cushing Claire Cushing | USA | 17:25.07 | ||||||||||||||
Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Rachel St. Germain Rachel St. Germain ('04) | 04 | USA | 10:50.61 | PB | ||||||||||||
2 | Maegan Desmarais Maegan Desmarais | USA | 11:00.52 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 15.4. Vind: +1.4 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 13.45 | PB | ||||||||||||
2 | Trinity Smith Trinity Smith | 00 | USA | 13.52 | PB | ||||||||||||
3 | Jailya Ash Jailya Ash | USA | 13.88 | SB | |||||||||||||
4 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 13.97 | PB | |||||||||||||
5 | Antoinette Galloway Antoinette Galloway | USA | 14.05 | PB | |||||||||||||
6 | Brooke Ury Brooke Ury | USA | 14.09 | ||||||||||||||
7 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 14.37 | ||||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +0.6 | 15.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Chiamaka Odenigbo Chiamaka Odenigbo | USA | 14.20 | PB | |||||||||||||
2 | Olivia Nelson Chevry Olivia Nelson Chevry | USA | 14.23 | PB | |||||||||||||
3 | Brinesha Derrick-Bain Brinesha Derrick-Bain ('04) | 04 | USA | 14.34 | PB | ||||||||||||
4 | Maegan Feeney Maegan Feeney | USA | 14.54 | PB | |||||||||||||
5 | Danella Dawkins Danella Dawkins | 00 | JAM | 14.56 | |||||||||||||
6 | Fofana Makaya Fofana Makaya | USA | 14.65 | PB | |||||||||||||
7 | Patrice Mansfield Patrice Mansfield ('04) | 04 | USA | 14.79 | PB | ||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +3.9 | 15.4. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Mariella Schweitzer Mariella Schweitzer | USA | 14.47 | w | |||||||||||||
2 | Adrienne Usher Adrienne Usher | USA | 14.72 | w | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +0.7 | 15.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Camylin Blake Camylin Blake ('04) | 04 | USA | 14.56 | PB | ||||||||||||
K 400 m hæk 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 59.78 | PB | |||||||||||||
2 | Anjoli Mathew Anjoli Mathew | USA | 1:00.44 | PB | |||||||||||||
3 | Gabrielle Davis Gabrielle Davis ('03) | 03 | USA | 1:01.70 | SB | ||||||||||||
4 | Trinity Smith Trinity Smith | 00 | USA | 1:02.36 | SB | ||||||||||||
5 | Tess Darnell Tess Darnell ('02) | 02 | USA | 1:02.41 | PB | ||||||||||||
6 | Sevilla Duran Sevilla Duran | USA | 1:02.42 | PB | |||||||||||||
7 | Jacklynn Okereke Jacklynn Okereke | USA | 1:02.74 | PB | |||||||||||||
8 | Brinesha Derrick-Bain Brinesha Derrick-Bain ('04) | 04 | USA | 1:03.88 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Siara Guevara Siara Guevara | USA | 1:03.09 | PB | |||||||||||||
2 | Amy Willig Amy Willig | USA | 1:03.33 | PB | |||||||||||||
3 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 1:04.03 | SB | ||||||||||||
5 | Quitterie Dujardin Quitterie Dujardin ('02) | 02 | FRA | 1:04.32 | |||||||||||||
K Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Julia Jordahl-Henry Julia Jordahl-Henry ('01) | 01 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Anna Jordahl-Henry Anna Jordahl-Henry ('01) | 01 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nene Mokonchu Nene Mokonchu ('03) | 03 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patricia Mroczkowski Patricia Mroczkowski ('01) | 01 | USA | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rudecia Bernard Rudecia Bernard | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Chiamaka Odenigbo Chiamaka Odenigbo | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 1.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Abrianna Barrett Abrianna Barrett | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lily Reynolds Lily Reynolds | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Anastasía Rétsa Anastasía Rétsa ('03) | 03 | GRE | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Katie Welsh Katie Welsh | USA | 3.72 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Makena Lee Makena Lee | USA | 3.57 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hailey Surace Hailey Surace | USA | 3.57 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rachel Mason Rachel Mason | USA | 3.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Danielle Heine Danielle Heine ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cailey Spanitz Cailey Spanitz | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alana Carroll Alana Carroll ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Seraiah Bruno Seraiah Bruno | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sofia Wittmann Sofia Wittmann | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lauren Sikoski Lauren Sikoski | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Erin Brennan Erin Brennan ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sydney Shannon Sydney Shannon ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 6.59 | -1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 6.07 | +0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lauren Yeboah-Kodie Lauren Yeboah-Kodie ('02) | 02 | USA | 6.04 | +0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 6.02 | -1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Bridget McNally Bridget McNally | USA | 5.95 | -0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jade Foster Jade Foster ('01) | 01 | USA | 5.81 | +0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 5.80 | -0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Xiana Twombly Xiana Twombly | 00 | USA | 5.78 | -2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emma Cunningham Emma Cunningham | USA | 5.68 | +0.4 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Fofana Makaya Fofana Makaya | USA | 5.63 | -0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Gabrielle Germann Gabrielle Germann | USA | 5.63 | +0.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Efe Omokeni Efe Omokeni | USA | 5.59 | -2.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Asia Hamilton Asia Hamilton ('02) | 02 | CAN | 5.59 | -0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jamie Kobus Jamie Kobus | USA | 5.57 | -2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Rachel Fleischer Rachel Fleischer | USA | 5.54 | w | +3.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Emma Lawrence Emma Lawrence | USA | 5.54 | -0.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Rebecca Crosier Rebecca Crosier | USA | 5.50 | +0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cassie Lemus-Sodji Cassie Lemus-Sodji | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 12.96 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rachel Fleischer Rachel Fleischer | USA | 12.35 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Asia Hamilton Asia Hamilton ('02) | 02 | CAN | 12.20 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rebeca Valerie Barrientos Alpha Rebeca Valerie Barrientos Alpha ('01) | 01 | ESA | 12.10 | +0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Felicia Quainoo Felicia Quainoo ('02) | 02 | USA | 12.08 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Emma Lawrence Emma Lawrence | USA | 12.07 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 10.60 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 15.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jamora Alves Jamora Alves ('03) | 03 | GRN | 14.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Julia Reglewski Julia Reglewski | USA | 14.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Juliana Nakouzi Juliana Nakouzi ('02) | 02 | USA | 14.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Martina Nkwantah Martina Nkwantah | USA | 14.21 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Megan Wood Megan Wood | USA | 13.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alexis Boykin Alexis Boykin | USA | 13.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Cameron Garabian Cameron Garabian | 00 | USA | 13.54 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kiana Nosile Kiana Nosile | HAI | 13.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Shania Scott Shania Scott | 00 | JAM | 13.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Abigale Rhodes Abigale Rhodes | USA | 13.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Brynn Madonna Brynn Madonna | USA | 13.02 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sinclaire Fryer Sinclaire Fryer | USA | 13.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Leila Curtis Leila Curtis | USA | 12.98 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Madeleine Duchaussee Madeleine Duchaussee | USA | 12.94 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Isabella Bergloff Isabella Bergloff | USA | 12.85 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | McKinlee Morris McKinlee Morris ('01) | 01 | USA | 12.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Madison Sorrell Madison Sorrell | USA | 12.41 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Jada Mia Puryear Jada Mia Puryear | USA | 12.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Autumn Clark Autumn Clark | USA | 12.32 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Lailah Malone Lailah Malone ('02) | 02 | USA | 12.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Madyson Buchalski Madyson Buchalski | USA | 12.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Marina Perry Marina Perry | USA | 12.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Ellie Roan Ellie Roan | USA | 12.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 52.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shania Scott Shania Scott | 00 | JAM | 46.87 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emily Alty Emily Alty ('02) | 02 | CAN | 46.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Julia Reglewski Julia Reglewski | USA | 45.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cara Salsberry Cara Salsberry | USA | 45.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michaela Denson Michaela Denson ('04) | 04 | USA | 45.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alexis Boykin Alexis Boykin | USA | 45.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Megan Wood Megan Wood | USA | 44.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isabella Bergloff Isabella Bergloff | USA | 42.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emily Ball Emily Ball | USA | 42.24 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Autumn Clark Autumn Clark | USA | 41.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jada Mia Puryear Jada Mia Puryear | USA | 41.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Emma Woodcock Emma Woodcock | USA | 40.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Emma Kowalski Emma Kowalski ('01) | 01 | USA | 40.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ellie Roan Ellie Roan | USA | 40.16 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
McKinlee Morris McKinlee Morris ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Erica Belvit Erica Belvit ('98) | 98 | JAM | 67.09 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cameron Garabian Cameron Garabian | 00 | USA | 62.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cara Salsberry Cara Salsberry | USA | 59.79 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Natalia Surdej Natalia Surdej ('03) | 03 | USA | 59.56 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gianna Rao Gianna Rao | 00 | USA | 56.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Isabella Wiklund Isabella Wiklund ('03) | 03 | SWE | 55.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Liangie Calderon Liangie Calderon ('04) | 04 | USA | 55.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Erynn Field Erynn Field ('01) | 01 | USA | 54.78 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kyria Moore Kyria Moore | USA | 54.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hope Belvit Hope Belvit | USA | 52.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Trinity Cardillo Trinity Cardillo | USA | 51.76 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Olivia O'Connor Olivia O'Connor | USA | 49.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maria Leskovec Maria Leskovec | USA | 49.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexis Boykin Alexis Boykin | USA | 49.39 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Isabella Bergloff Isabella Bergloff | USA | 49.26 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tennison Brady-Steen Tennison Brady-Steen | USA | 49.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Emma Kowalski Emma Kowalski ('01) | 01 | USA | 48.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Emily Ball Emily Ball | USA | 48.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | MacKenzie Palinski MacKenzie Palinski | USA | 48.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Nicolette Ducharme Nicolette Ducharme | USA | 47.04 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Stephanie Green Stephanie Green | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kayla-Rae Gordon Kayla-Rae Gordon ('01) | 01 | LCA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Julia Campezato Julia Campezato ('99) | 99 | USA | 48.74 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Julia Moraitis Julia Moraitis ('02) | 02 | USA | 44.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brynn Madonna Brynn Madonna | USA | 44.64 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Caitlin Dumouchel Caitlin Dumouchel | USA | 44.24 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hailey Romero Hailey Romero | USA | 43.83 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jewel Collins Jewel Collins ('01) | 01 | JAM | 41.86 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 39.59 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 34.54 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 5769 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jada Johnson Jada Johnson ('01) | 01 | USA | 5230 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kennedee Cox Kennedee Cox | USA | 4817 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Fabiola Belibi Fabiola Belibi ('04) | 04 | USA | 4809 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 4706 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabriela Fasanelli Gabriela Fasanelli | USA | 4486 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alyssa Elliott Alyssa Elliott | USA | 4441 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Harvard Harvard | USA | 45.20 | ||||||||||||||
Adaji Osaro-Igwe, Chrystal Aluya, Mfoniso Andrew, Egbe Ndip-Agbor | |||||||||||||||||
2 | Albany Albany | USA | 44.60 | ||||||||||||||
Adaliz Hunt, Dominique Clarke, Rori Lowe, Jazmen Newberry | |||||||||||||||||
3 | Boston University Boston University | USA | 46.52 | ||||||||||||||
Imari Johnson, Ijeoma Ezechukwu, Delia Barbanti, Jada Smith | |||||||||||||||||
4 | Rhode Island Rhode Island | USA | 46.52 | ||||||||||||||
Trinity Smith, Xiana Twombly, Sydney Federico, Bethany Deloof | |||||||||||||||||
5 | Connecticut Connecticut | USA | 46.14 | ||||||||||||||
Mia Dansby, Danielle Phillip, Brianna Davis, Jaia James | |||||||||||||||||
7 | So. Conn. St So. Conn. St | USA | 45.87 | ||||||||||||||
Dardielle Exantus, Anna-Sasha Jones, Kisha Francois, Ella Maclean | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Columbia Columbia | USA | 46.49 | ||||||||||||||
Amara Onyeukwu, Shirley Green, Kimmi Woods, Rachel Marsh | |||||||||||||||||
6 | Stony Brook Stony Brook | USA | 46.44 | ||||||||||||||
Akajia Atkins, Dana Cerbone, Oghenenyerovwo Omokeni, Jada Hodge | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
2 | St. John's St. John's | USA | 3:41.93 | ||||||||||||||
Chinenye Onourah, Nora Haugen, Mandana Vouillemin, Tatyana McKenzie | |||||||||||||||||
3 | Harvard Harvard | USA | 3:40.30 | ||||||||||||||
Victoria Bossong, Tina Martin, Jacklynn Okereke, Mfoniso Andrew | |||||||||||||||||
3 | Columbia Columbia | USA | 3:44.04 | ||||||||||||||
Tess Darnell, Sydney Goldson, Kimmi Woods, Amara Onyeukwu | |||||||||||||||||
M 100 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 14.4. | ||||||||||||||||
Indledende 2 14.4. Vind: -1.6 | 14.4. | Vind: -1.6 | |||||||||||||||
2 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 11.23 | PB | ||||||||||||
4 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 11.44 | PB | ||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Tona Ryan Tona | USA | 49.95 | PB | |||||||||||||
2 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 50.03 | PB | ||||||||||||
4 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 50.87 | PB | ||||||||||||
M 1500 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 4:51.01 | SB | ||||||||||||
Ryan Tona Ryan Tona | USA | DNF | |||||||||||||||
Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||||
Indledende heats | 15.4. | ||||||||||||||||
Indledende 3 15.4. Vind: +2.3 | 15.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
2 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 15.61 | w | ||||||||||||
Indledende 4 15.4. Vind: +0.9 | 15.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 14.82 | PB | ||||||||||||
2 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 15.03 | SB | ||||||||||||
3 | Ryan Tona Ryan Tona | USA | DQ | ||||||||||||||
M Højdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Tona Ryan Tona | USA | 1.99 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 1.87 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 4.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 3.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ethan Hughes Ethan Hughes | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ryan Tona Ryan Tona | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 6.98 | +0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 6.95 | -1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 6.95 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ryan Tona Ryan Tona | USA | 6.94 | -0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ethan Hughes Ethan Hughes | USA | 6.90 | +0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 14.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 12.33 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
4 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 40.24 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 38.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
4 | Stuart Bladon Stuart Bladon ('02) | 02 | GBR | 49.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Devin Donahue Devin Donahue | 00 | USA | 46.39 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ryan Tona Ryan Tona | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 14.4. | ||||||||||||||||
Indledende 2 14.4. Vind: +0.8 | 14.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 23.67 | PB | ||||||||||||
K 800 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 2:19.64 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Indledende heats | 14.4. | ||||||||||||||||
Indledende 4 14.4. Vind: +2.0 | 14.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 13.74 | SB | ||||||||||||
2 | Fabiola Belibi Fabiola Belibi ('04) | 04 | USA | 13.97 | PB | ||||||||||||
3 | Jada Johnson Jada Johnson ('01) | 01 | USA | 14.03 | PB | ||||||||||||
4 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 14.48 | SB | |||||||||||||
K Højdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
4 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 1.62 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 6.14 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Fabiola Belibi Fabiola Belibi ('04) | 04 | USA | 5.70 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jamie Chamberlain Jamie Chamberlain | USA | 5.56 | +1.6 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
2 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 11.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 37.15 | SB | ||||||||||||
|