M 100 m Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.10 | w | ||||||||||
2 | Solomon Hammond Kweku Solomon Hammond Kweku ('02) | 02 | GHA | 10.36 | w | ||||||||||
3 | Gavin Colley Gavin Colley ('92) | 92 | USA | 10.51 | w | ||||||||||
4 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 10.54 | w | |||||||||||
5 | Adrian Holley Adrian Holley | 00 | USA | 10.55 | w | ||||||||||
6 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 10.59 | w | |||||||||||
7 | Nathan Farinha Nathan Farinha ('96) | 96 | TTO | 10.59 | w | ||||||||||
8 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 10.61 | w | |||||||||||
Finale B Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Andre Carr Andre Carr ('02) | 02 | USA | 10.75 | |||||||||||
2 | Shavar Staats Shavar Staats ('03) | 03 | USA | 10.76 | |||||||||||
3 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 10.79 | PB | ||||||||||
4 | Irshad Parker Irshad Parker | USA | 10.94 | ||||||||||||
5 | Roger Wright Roger Wright | USA | 10.97 | ||||||||||||
6 | Ali Bowens Ali Bowens ('01) | 01 | USA | 10.99 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 10.60 | SB | |||||||||||
2 | Ali Bowens Ali Bowens ('01) | 01 | USA | 10.91 | |||||||||||
3 | Irshad Parker Irshad Parker | USA | 10.92 | ||||||||||||
Indledende 2 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Adrian Holley Adrian Holley | 00 | USA | 10.62 | |||||||||||
2 | Jaelen Black Jaelen Black | USA | 10.93 | SB | |||||||||||
3 | Cole Schlotterbeck Cole Schlotterbeck | USA | 11.02 | ||||||||||||
Indledende 3 Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 10.66 | w | |||||||||||
2 | Jalen Booth-Mitchell Jalen Booth-Mitchell | USA | 10.88 | w | |||||||||||
3 | Jermaine Dwight Jermaine Dwight ('91) | 91 | USA | 10.93 | w | ||||||||||
Indledende 4 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Andre Carr Andre Carr ('02) | 02 | USA | 10.72 | |||||||||||
2 | Shamar Barnes Shamar Barnes ('98) | 98 | JAM | 10.94 | PB | ||||||||||
Jeff Hammond Jeff Hammond ('96) | 96 | GHA | DNF | ||||||||||||
Jonathan Farinha Jonathan Farinha ('96) | 96 | TTO | DNF | ||||||||||||
Indledende 5 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.41 | w | ||||||||||
2 | Lamont Victoria Lamont Victoria | USA | 10.81 | w | |||||||||||
3 | Nigel Reeves Nigel Reeves ('01) | 01 | USA | 10.99 | w | ||||||||||
Indledende 6 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Solomon Hammond Kweku Solomon Hammond Kweku ('02) | 02 | GHA | 10.48 | |||||||||||
2 | Nathan Farinha Nathan Farinha ('96) | 96 | TTO | 10.66 | SB | ||||||||||
3 | Seun Olajide Seun Olajide | USA | 11.08 | ||||||||||||
Indledende 7 Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
1 | Shavar Staats Shavar Staats ('03) | 03 | USA | 10.69 | w | ||||||||||
2 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 10.86 | w | ||||||||||
Indledende 8 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | 10.55 | PB | |||||||||||
2 | Gavin Colley Gavin Colley ('92) | 92 | USA | 10.59 | PB | ||||||||||
3 | Roger Wright Roger Wright | USA | 10.90 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Carl Drakes Carl Drakes | LCA | 21.11 | PB | |||||||||||
2 | Solomon Hammond Kweku Solomon Hammond Kweku ('02) | 02 | GHA | 21.27 | SB | ||||||||||
3 | Nathan Farinha Nathan Farinha ('96) | 96 | TTO | 21.35 | SB | ||||||||||
4 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 21.48 | SB | ||||||||||
5 | Noxroy Wright Noxroy Wright | JAM | 21.54 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Adrian Holley Adrian Holley | 00 | USA | 21.70 | PB | ||||||||||
2 | Antonio Sims Antonio Sims | USA | 21.81 | PB | |||||||||||
3 | Robin Anderson Robin Anderson ('96) | 96 | JAM | 21.83 | |||||||||||
4 | Bryce Pepukayi Bryce Pepukayi | USA | 21.86 | SB | |||||||||||
5 | Ali Bowens Ali Bowens ('01) | 01 | USA | 21.88 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +4.3 | Vind: +4.3 | ||||||||||||||
1 | Miles Allen Miles Allen | USA | 21.79 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Noah Langford Noah Langford | USA | 21.83 | PB | |||||||||||
2 | Jaelen Black Jaelen Black | USA | 22.16 | SB | |||||||||||
Finale E Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Jermaine Dwight Jermaine Dwight ('91) | 91 | USA | 22.09 | SB | ||||||||||
Goba Dan-Princewill Goba Dan-Princewill | NGR | DNF | |||||||||||||
Finale F Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Zylem Lawrence Zylem Lawrence | USA | 22.32 | PB | |||||||||||
Finale G Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Shamar Barnes Shamar Barnes ('98) | 98 | JAM | 22.36 | SB | ||||||||||
2 | Christopher Laws Christopher Laws | USA | 22.40 | ||||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Javon Francis Javon Francis ('94) | 94 | JAM | 46.37 | |||||||||||
2 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 46.52 | |||||||||||
3 | Chidi Okezie Chidi Okezie ('93) | 93 | NGR | 47.22 | |||||||||||
4 | Charles Jones Charles Jones ('95) | 95 | USA | 47.32 | SB | ||||||||||
5 | Martin Owusu-Antwi Martin Owusu-Antwi ('95) | 95 | GHA | 47.45 | =PB | ||||||||||
6 | Donnell Carter Donnell Carter | USA | 48.50 | ||||||||||||
7 | Rob Downs Rob Downs ('94) | 94 | USA | 48.66 | SB | ||||||||||
8 | Edose Ibadin Edose Ibadin ('93) | 93 | NGR | 48.76 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Daniel Cunningham Daniel Cunningham ('02) | 02 | JAM | 47.63 | PB | ||||||||||
2 | Rashaun Stewart Rashaun Stewart | 00 | JAM | 47.83 | PB | ||||||||||
3 | Alonzo Sims Jr Alonzo Sims Jr ('04) | 04 | USA | 49.01 | SB | ||||||||||
4 | Emmanuel Ibeh Emmanuel Ibeh ('01) | 01 | USA | 49.15 | SB | ||||||||||
5 | Miles Small Miles Small | USA | 49.75 | ||||||||||||
6 | Zylem Lawrence Zylem Lawrence | USA | 49.83 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Antonio Sims Antonio Sims | USA | 48.79 | SB | |||||||||||
2 | Marquis Miller Marquis Miller ('03) | 03 | USA | 49.80 | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Kemario Eldemire Kemario Eldemire | USA | 49.31 | PB | |||||||||||
2 | Jamar Bailey Jamar Bailey | USA | 49.43 | PB | |||||||||||
3 | Fred-Morgan Iheanacho Fred-Morgan Iheanacho | USA | 50.00 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Devin Smith Devin Smith | USA | 1:55.76 | SB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +0.8 Finale A Finale | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 13.84 | PB | ||||||||||
2 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 13.94 | PB | |||||||||||
3 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 14.01 | |||||||||||
4 | Noah Langford Noah Langford | USA | 14.09 | PB | |||||||||||
5 | Jayden Rodriguez Jayden Rodriguez ('04) | 04 | USA | 14.57 | PB | ||||||||||
6 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 14.64 | ||||||||||||
7 | Jadon Ra-Akbar Jadon Ra-Akbar | USA | 14.64 | PB | |||||||||||
8 | Nicolas Alphonse Nicolas Alphonse ('98) | 98 | HAI | 14.93 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +4.1 | Vind: +4.1 | ||||||||||||||
1 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 14.14 | w | |||||||||||
2 | Noah Langford Noah Langford | USA | 14.28 | w | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 14.29 | w | ||||||||||
2 | Jaden Shelton Jaden Shelton | USA | 14.79 | w | |||||||||||
3 | Nicolas Alphonse Nicolas Alphonse ('98) | 98 | HAI | 14.90 | w | ||||||||||
Indledende 3 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 13.85 | PB | ||||||||||
2 | Jayden Rodriguez Jayden Rodriguez ('04) | 04 | USA | 14.80 | PB | ||||||||||
3 | Jadon Ra-Akbar Jadon Ra-Akbar | USA | 14.86 | ||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Arnold Michael Arnold | USA | 52.52 | PB | |||||||||||
2 | Nicolas Alphonse Nicolas Alphonse ('98) | 98 | HAI | 52.99 | PB | ||||||||||
3 | Ra'ar Corinaldi Ra'ar Corinaldi | USA | 54.11 | PB | |||||||||||
4 | Ivan Wiggins-Imgram Ivan Wiggins-Imgram | USA | 54.22 | ||||||||||||
5 | Alonzo Sims Jr Alonzo Sims Jr ('04) | 04 | USA | 54.78 | |||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter Kamanu Peter Kamanu | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 7.44 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Glenn Butler Glenn Butler | USA | 7.32 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sean Wray Sean Wray | USA | 7.13 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 6.99 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 15.72 | -1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 15.25 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Fisher Kyle Fisher | USA | 14.90 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Donovan Young Donovan Young ('04) | 04 | USA | 13.82 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sean Wray Sean Wray | USA | 13.79 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Thariq Walters Thariq Walters | USA | NM | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Omari McKenzie Omari McKenzie ('02) | 02 | JAM | NM | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | John Purvis John Purvis | USA | 16.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Coppin State Coppin State | USA | 40.47 | ||||||||||||
Carl Drakes, Solomon Hammond Kweku, Rashaun Stewart, Noxroy Wright | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 11.47 | w | ||||||||||
2 | Skylar Brown Skylar Brown | USA | 11.62 | w | |||||||||||
3 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 11.63 | w | |||||||||||
4 | Savannah Wright Savannah Wright | USA | 11.90 | w | |||||||||||
5 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 11.94 | w | ||||||||||
6 | Makenzie Harris Makenzie Harris | USA | 12.14 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 11.94 | PB | ||||||||||
2 | Dayna Thompson Dayna Thompson ('03) | 03 | JAM | 12.05 | SB | ||||||||||
3 | Aaliyah Robinson Aaliyah Robinson | USA | 12.25 | SB | |||||||||||
4 | Kayla Cooper Kayla Cooper | USA | 12.27 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Hankerson Jordan Hankerson ('93) | 93 | USA | 12.28 | PB | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: -3.0 | Vind: -3.0 | ||||||||||||||
1 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 11.58 | SB | ||||||||||
2 | Khaliyah White Khaliyah White | USA | 12.09 | PB | |||||||||||
3 | Petronilla Onyebadi Petronilla Onyebadi ('01) | 01 | USA | 12.10 | |||||||||||
Indledende 2 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 11.76 | ||||||||||||
Indledende 3 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Skylar Brown Skylar Brown | USA | 11.82 | PB | |||||||||||
2 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 12.10 | SB | ||||||||||
3 | Dayna Thompson Dayna Thompson ('03) | 03 | JAM | 12.13 | SB | ||||||||||
Indledende 4 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Za'kayza Parsons Za'kayza Parsons | BER | 12.17 | PB | |||||||||||
Indledende 5 Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Makenzie Harris Makenzie Harris | USA | 11.97 | PB | |||||||||||
2 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 12.00 | |||||||||||
3 | Savannah Wright Savannah Wright | USA | 12.08 | ||||||||||||
4 | Glenda Jenkins Glenda Jenkins | USA | 12.27 | SB | |||||||||||
Indledende 6 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | DQ | ||||||||||||
K 200 m Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 23.80 | w | |||||||||||
2 | Kiya Lawson Kiya Lawson ('03) | 03 | USA | 23.87 | w | ||||||||||
3 | Hor Halutie Hor Halutie ('99) | 99 | GHA | 23.93 | w | ||||||||||
4 | Cristal Chenoa Cuervo Cristal Chenoa Cuervo ('02) | 02 | PAN | 24.04 | w | ||||||||||
5 | Gifty Kwakyewaa Oku Gifty Kwakyewaa Oku ('01) | 01 | GHA | 24.30 | w | ||||||||||
Finale B Vind: +3.2 | Vind: +3.2 | ||||||||||||||
1 | Dianna Koger Dianna Koger ('03) | 03 | USA | 24.38 | w | ||||||||||
2 | Ty'Liyah Hannah Ty'Liyah Hannah | USA | 24.67 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Lakendra Harpe Lakendra Harpe | USA | 24.50 | w | |||||||||||
2 | Skylar Brown Skylar Brown | USA | 24.62 | w | |||||||||||
3 | Kamani Johns Kamani Johns | USA | 24.73 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Glenda Jenkins Glenda Jenkins | USA | 24.94 | PB | |||||||||||
Finale E Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
Denee Hibbert Denee Hibbert | USA | DNF | |||||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caitlyn Bobb Caitlyn Bobb ('03) | 03 | BER | 54.51 | SB | ||||||||||
2 | Shenelle Tomlinson Shenelle Tomlinson | JAM | 54.76 | SB | |||||||||||
3 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 55.15 | SB | ||||||||||
4 | Kamani Johns Kamani Johns | USA | 56.47 | ||||||||||||
5 | Maya Tucker Maya Tucker | USA | 56.64 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Lakendra Harpe Lakendra Harpe | USA | 55.59 | PB | |||||||||||
2 | Morris Sanaa Morris Sanaa | USA | 57.26 | PB | |||||||||||
3 | Yasmine George Yasmine George | USA | 57.31 | SB | |||||||||||
4 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 57.69 | |||||||||||
5 | Brianna Benton Brianna Benton | USA | 58.33 | PB | |||||||||||
6 | Chidubem Okwudibonye Chidubem Okwudibonye | USA | 58.40 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Laila Jackson Laila Jackson | USA | 56.86 | PB | |||||||||||
2 | Satori Valentine Satori Valentine ('02) | 02 | USA | 58.06 | SB | ||||||||||
3 | Kortney Brown Kortney Brown | USA | 58.25 | ||||||||||||
4 | Gianna Marquez Gianna Marquez | USA | 58.80 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jahmei Wyatt Jahmei Wyatt | USA | 2:13.82 | ||||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Melanie White Melanie White | USA | 4:36.54 | SB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 13.59 | w | |||||||||||
2 | Aisha Carrington Aisha Carrington | USA | 13.75 | w | |||||||||||
3 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 13.83 | w | |||||||||||
4 | Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | 14.32 | w | ||||||||||
5 | Lauren Thompson Lauren Thompson | USA | 14.43 | w | |||||||||||
6 | Erin Palmer Erin Palmer | USA | 14.53 | w | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Aisha Carrington Aisha Carrington | USA | 13.96 | w | |||||||||||
2 | Lauren Thompson Lauren Thompson | USA | 14.57 | w | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 14.13 | PB | |||||||||||
2 | Makenzie Harris Makenzie Harris | USA | 14.15 | PB | |||||||||||
3 | Jazmyn Wajd Jazmyn Wajd ('05) | 05 | USA | 14.58 | |||||||||||
Indledende 3 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 13.89 | ||||||||||||
2 | Erin Palmer Erin Palmer | USA | 14.68 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chidubem Okwudibonye Chidubem Okwudibonye | USA | 1:01.70 | PB | |||||||||||
2 | Destinee Mcloud Destinee Mcloud | USA | 1:02.33 | PB | |||||||||||
3 | Monika Williams Monika Williams | USA | 1:02.45 | ||||||||||||
4 | Asydiah Pray-Brown Asydiah Pray-Brown | USA | 1:03.32 | SB | |||||||||||
5 | Angel Adams Angel Adams | USA | 1:03.54 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ashanti Gordon Ashanti Gordon ('02) | 02 | JAM | 1:03.76 | PB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Leeann Redlo Leeann Redlo ('03) | 03 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 6.21 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Inara Shell Inara Shell ('03) | 03 | USA | 5.81 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Denisha McLaurin Denisha McLaurin | USA | 5.78 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jasmyn Hunter Jasmyn Hunter | USA | 5.77 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Deborah Adekayode Deborah Adekayode | USA | 5.73 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Za'kayza Parsons Za'kayza Parsons | BER | 5.71 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taylor Small Taylor Small | USA | 5.65 | +1.9 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Petronilla Onyebadi Petronilla Onyebadi ('01) | 01 | USA | 5.63 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 5.53 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sierra Romaine Sierra Romaine | USA | NM | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Joidon Boddie Joidon Boddie | USA | 12.26 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Inara Shell Inara Shell ('03) | 03 | USA | 12.04 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jasmine Holland Jasmine Holland | USA | 12.03 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Denisha McLaurin Denisha McLaurin | USA | NM | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Zoe Shaw Zoe Shaw ('02) | 02 | JAM | NM | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johnelle Johnson Johnelle Johnson | 00 | JAM | 13.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Terine Lambert Terine Lambert ('02) | 02 | JAM | 13.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet | |||||||||||||||
Finale 1 | |||||||||||||||
4 | UMBC UMBC | USA | 46.64 | ||||||||||||
Savannah Wright, Petronilla Onyebadi, Za'kayza Parsons, Caitlyn Bobb |