M 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Evan Corcoran Evan Corcoran ('04) | 04 | USA | 10.71 | |||||||||||
2 | Raymond French Raymond French ('99) | 99 | GHA | 10.79 | =PB | ||||||||||
3 | Shamar Love Shamar Love | USA | 10.83 | ||||||||||||
4 | Judeson Mirac Judeson Mirac | USA | 10.97 | ||||||||||||
5 | Miles Allen Miles Allen | USA | 10.99 | ||||||||||||
6 | Cameron Washington Cameron Washington | USA | 11.08 | ||||||||||||
7 | Jeremy Scott Jeremy Scott | USA | 11.12 | SB | |||||||||||
8 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 11.16 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: -0.5 | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Evan Corcoran Evan Corcoran ('04) | 04 | USA | 10.70 | SB | ||||||||||
2 | Miles Allen Miles Allen | USA | 10.98 | SB | |||||||||||
3 | Cameron Washington Cameron Washington | USA | 11.04 | SB | |||||||||||
4 | Shamar Love Shamar Love | USA | 11.16 | ||||||||||||
5 | Jeremy Scott Jeremy Scott | USA | 11.16 | SB | |||||||||||
Indledende 2 Vind: -1.7 | Vind: -1.7 | ||||||||||||||
1 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 11.12 | SB | |||||||||||
Indledende 3 Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Raymond French Raymond French ('99) | 99 | GHA | 10.79 | PB | ||||||||||
2 | Judeson Mirac Judeson Mirac | USA | 11.21 | ||||||||||||
M 200 m Vind: -1.8 Finale A Finale | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Dakota Strain Dakota Strain | USA | 22.31 | PB | |||||||||||
2 | Michael Lawrence Michael Lawrence | USA | 22.37 | PB | |||||||||||
3 | Robert McKinney Robert McKinney | USA | 22.42 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: -2.3 | Vind: -2.3 | ||||||||||||||
1 | Makhi Theosmy Makhi Theosmy | USA | 22.37 | ||||||||||||
2 | Elehchio Scott Elehchio Scott | USA | 22.56 | ||||||||||||
Finale C Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
1 | Masai Byrd Masai Byrd | USA | 22.39 | ||||||||||||
2 | Matthew Nurse Matthew Nurse | USA | 22.43 | ||||||||||||
3 | Samael Milevoix Samael Milevoix | USA | 22.53 | ||||||||||||
Finale D Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||||||||
1 | Miles Allen Miles Allen | USA | 22.51 | PB | |||||||||||
2 | Shane McCorry Shane McCorry | USA | 22.59 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Raymond French Raymond French ('99) | 99 | GHA | 48.07 | SB | ||||||||||
2 | Jacob Leigh Jacob Leigh | 00 | GBR | 48.52 | |||||||||||
3 | Makhi Theosmy Makhi Theosmy | USA | 48.97 | ||||||||||||
4 | Cashieve Blair Cashieve Blair | USA | 49.69 | ||||||||||||
5 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois | USA | 49.97 | SB | |||||||||||
6 | Mehdi Alim Guerrah Mehdi Alim Guerrah ('04) | 04 | ALG | 50.03 | SB | ||||||||||
7 | Elehchio Scott Elehchio Scott | USA | 50.48 | PB | |||||||||||
8 | Junior Grant Junior Grant | USA | 50.89 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Gabriel Truehart Gabriel Truehart | USA | 49.49 | SB | |||||||||||
2 | Sam Freeman Sam Freeman | USA | 49.50 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Providence Jordan Providence | USA | 49.78 | PB | |||||||||||
4 | Manny Brito Manny Brito | USA | 50.01 | ||||||||||||
5 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 50.78 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Robbie Tormo Robbie Tormo | USA | 49.75 | SB | |||||||||||
2 | Shane McCorry Shane McCorry | USA | 50.75 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Clayton Boyce Clayton Boyce | USA | 50.63 | SB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Yariv Simhony Yariv Simhony ('03) | 03 | USA | 1:55.90 | SB | ||||||||||
2 | Rodolfo Sanchez Rodolfo Sanchez | USA | 1:56.20 | PB | |||||||||||
3 | Colin Flood Colin Flood ('01) | 01 | USA | 1:56.29 | SB | ||||||||||
4 | Trevor Rinn Trevor Rinn | USA | 1:56.58 | ||||||||||||
5 | Clardo Nestor Clardo Nestor | USA | 1:56.97 | SB | |||||||||||
6 | Austin Rios-Colon Austin Rios-Colon | USA | 1:57.85 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Michael Hubert Michael Hubert | USA | 1:57.29 | SB | |||||||||||
2 | Teddy Wilson Teddy Wilson | USA | 1:57.74 | SB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Colin Flood Colin Flood ('01) | 01 | USA | 3:59.26 | SB | ||||||||||
2 | Rodolfo Sanchez Rodolfo Sanchez | USA | 3:59.49 | SB | |||||||||||
3 | Walker Beverly Walker Beverly | USA | 4:02.09 | PB | |||||||||||
4 | Steven Zucca Steven Zucca | USA | 4:04.28 | PB | |||||||||||
5 | Darren Croke Darren Croke | USA | 4:04.97 | SB | |||||||||||
M 10000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daniel Torrillo Daniel Torrillo | USA | 31:39.83 | PB | |||||||||||
Campbell Lee Campbell Lee | 00 | CAN | DNF | ||||||||||||
Jonathan Desouza Jonathan Desouza | 00 | CAN | DNF | ||||||||||||
Aiden Willey Aiden Willey | USA | DNF | |||||||||||||
Michael Silveri Michael Silveri | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Boerger Jack Boerger | USA | 9:41.46 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Marquise Young Marquise Young | USA | 14.62 | ||||||||||||
2 | Jason Agyemang Jason Agyemang ('04) | 04 | USA | 14.65 | SB | ||||||||||
3 | Kwaku Asante Nkrumah Kwaku Asante Nkrumah | USA | 14.79 | ||||||||||||
4 | Michael Lawrence Michael Lawrence | USA | 15.15 | PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: -2.1 | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
1 | Marquise Young Marquise Young | USA | 15.08 | ||||||||||||
Indledende 2 Vind: -3.1 | Vind: -3.1 | ||||||||||||||
1 | Kwaku Asante Nkrumah Kwaku Asante Nkrumah | USA | 14.97 | ||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jason Agyemang Jason Agyemang ('04) | 04 | USA | 54.39 | |||||||||||
2 | Jahmani Smith Jahmani Smith ('03) | 03 | JAM | 54.86 | SB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan Lytovchenko Ivan Lytovchenko ('05) | 05 | UKR | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Damarion Potts Damarion Potts ('09) | 09 | USA | 1.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Jason Tomaino Jason Tomaino | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Raimondi Tyler Raimondi | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oluwamumisorire Amori Oluwamumisorire Amori | USA | 6.76 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Eric Galante Eric Galante | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ian Bain Ian Bain | USA | 46.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Franklin Simms Franklin Simms | USA | 46.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Šimon Skoumal Šimon Skoumal ('03) | 03 | CZE | 33.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
4 | Šimon Skoumal Šimon Skoumal ('03) | 03 | CZE | 49.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kevin Armstrong Kevin Armstrong | USA | 59.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lewis Forster Lewis Forster ('05) | 05 | GBR | 56.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dario Sina Dario Sina ('04) | 04 | ESP | 54.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
4 | Fia Viklund Fia Viklund ('03) | 03 | SWE | 27.75 | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Molly Lodge Molly Lodge | USA | 57.70 | SB | |||||||||||
2 | Michele Daye Michele Daye | USA | 58.77 | SB | |||||||||||
3 | Hayley Lucido Hayley Lucido | USA | 58.99 | ||||||||||||
4 | Grace Burke Grace Burke | USA | 59.09 | SB | |||||||||||
5 | Sanai Jenkins Sanai Jenkins | USA | 59.52 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alexandra Williams Alexandra Williams | USA | 59.38 | SB | |||||||||||
3 | Thea Bakken Thea Bakken ('04) | 04 | NOR | 1:01.17 | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
3 | Alessandra Pastor Alessandra Pastor ('04) | 04 | ESP | 1:01.35 | PB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Naomi ToftNaomi Toft ('04) | 04 | GBR | 2:12.42 | PB | ||||||||||
2 | Dale Leonard Dale Leonard | USA | 2:13.74 | PB | |||||||||||
3 | Daniela Quintero Daniela Quintero | USA | 2:15.28 | SB | |||||||||||
4 | Leilani Robinson Leilani Robinson | USA | 2:16.77 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
6 | Ezgi Yaşar Ezgi Yaşar ('03) | 03 | TUR | 2:28.92 | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lucy Henkel Lucy Henkel | USA | 4:43.75 | PB | |||||||||||
2 | Meredith Gotzman Meredith Gotzman ('05) | 05 | USA | 4:44.54 | PB | ||||||||||
3 | Alexandra Smith Alexandra Smith | USA | 4:44.77 | SB | |||||||||||
4 | Caroline Schleif Caroline Schleif | USA | 4:46.27 | PB | |||||||||||
Andrea Dubbels Andrea Dubbels | USA | DNF | |||||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Van Ornum Sarah Van Ornum | USA | 17:39.82 | PB | |||||||||||
Jackalynn Orellana Jackalynn Orellana | USA | DNF | |||||||||||||
Lily Overton Lily Overton ('04) | 04 | AUS | DNF | ||||||||||||
K 10000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
Tayla Gunton Tayla Gunton ('03) | 03 | AUS | DNF | ||||||||||||
Holly Smith Holly Smith ('01) | 01 | GBR | DNF | ||||||||||||
Claragh Keane Claragh Keane ('04) | 04 | IRL | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna Sasse Anna Sasse | USA | 11:19.59 | PB | |||||||||||
2 | Kate Tugman Kate Tugman ('02) | 02 | USA | 11:27.28 | SB | ||||||||||
3 | Clodagh McGroary Clodagh McGroary | USA | 11:27.93 | PB | |||||||||||
4 | Emily Zanni Emily Zanni | USA | 11:42.48 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -3.6 Finale A Finale | Vind: -3.6 | ||||||||||||||
1 | Abigail Vital Abigail Vital | USA | 14.97 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Abigail Vital Abigail Vital | USA | 15.05 | ||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michaela Gier Michaela Gier | USA | 3.45 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Berit Friedenbach Berit Friedenbach | USA | 3.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Colette Metcalf Colette Metcalf | USA | 3.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Meghan Ladd Meghan Ladd | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
6 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 4.66 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fia Viklund Fia Viklund ('03) | 03 | SWE | 11.54 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 10.08 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Juliet Smith Juliet Smith ('04) | 04 | JAM | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabelle Deal Isabelle Deal ('01) | 01 | USA | 12.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Desiree Pagan Desiree Pagan | USA | 40.22 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexandra Caraher Alexandra Caraher ('03) | 03 | USA | 49.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Martina De Buglio Martina De Buglio ('04) | 04 | CAN | 48.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dayana Rodriquez Dayana Rodriquez | USA | 47.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Desiree Pagan Desiree Pagan | USA | 47.19 | PB | |||||||||||
|