M 200 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kimorie Shearman Kimorie Shearman ('92) | 92 | VIN | 21.17 | SB | ||||||||||
2 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 21.23 | SB | ||||||||||
3 | Dametrius O’Connor Dametrius O’Connor ('99) | 99 | USA | 21.55 | =PB | ||||||||||
4 | Jah'mere Beasley Jah'mere Beasley | USA | 21.86 | PB | |||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Momodou Sey Momodou Sey ('99) | 99 | GAM | 21.24 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Spignese Anthony Spignese | USA | 21.56 | SB | |||||||||||
3 | Alex Lemieux Alex Lemieux | USA | 21.75 | ||||||||||||
4 | Ryan Hogan Ryan Hogan | USA | 21.79 | ||||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ajay Olson Ajay Olson | USA | 21.31 | PB | |||||||||||
2 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 21.52 | |||||||||||
3 | Garrett Clark Garrett Clark | USA | 21.66 | PB | |||||||||||
4 | Dakota Jackson Dakota Jackson | USA | 21.96 | ||||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Cheickna Traore Cheickna Traore | 00 | CIV | 21.34 | PB | ||||||||||
2 | Jacob Kao Jacob Kao ('03) | 03 | USA | 21.71 | SB | ||||||||||
3 | Liam Creeley Liam Creeley | USA | 21.89 | PB | |||||||||||
4 | Tarik Samuel Tarik Samuel | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jahi Hernandez Jahi Hernandez ('99) | 99 | TTO | 21.48 | PB | ||||||||||
2 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 21.48 | PB | ||||||||||
3 | Jon Redmond Jon Redmond | USA | 21.50 | PB | |||||||||||
4 | Je'Von Hutchison Je'Von Hutchison ('92) | 92 | USA | 21.72 | SB | ||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Andy Frank Andy Frank | 00 | USA | 21.64 | PB | ||||||||||
2 | Jolon O'Connor Jolon O'Connor | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
3 | Michael Blake Michael Blake ('91) | 91 | USA | 21.94 | SB | ||||||||||
4 | Andrew Canale Andrew Canale | 00 | USA | 21.98 | PB | ||||||||||
5 | Bailey Murphy Bailey Murphy | USA | 22.03 | PB | |||||||||||
Finale G 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 21.67 | |||||||||||
2 | Nana Agyemang Nana Agyemang | USA | 22.18 | ||||||||||||
3 | Sean Glass Sean Glass | USA | 22.23 | SB | |||||||||||
4 | Tyler Scott Tyler Scott | USA | 22.28 | PB | |||||||||||
Finale H 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ali Diaby Ali Diaby | USA | 21.67 | PB | |||||||||||
2 | Miles Fye-Moore Miles Fye-Moore | USA | 21.89 | SB | |||||||||||
3 | Kaylan Depas Kaylan Depas | USA | 22.29 | SB | |||||||||||
Finale I 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Wanyae Belle Wanyae Belle ('03) | 03 | IVB | 21.71 | PB | ||||||||||
2 | Jean Paul Castro Jean Paul Castro | USA | 21.89 | PB | |||||||||||
3 | Joseph Young Joseph Young | USA | 21.89 | ||||||||||||
4 | Prince Forson Prince Forson | USA | 22.40 | ||||||||||||
Finale J 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Kevin Fullerton Kevin Fullerton ('99) | 99 | USA | 21.72 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Colbert Christopher Colbert | USA | 21.76 | PB | |||||||||||
3 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 21.80 | PB | ||||||||||
4 | Olivier Kothor Olivier Kothor | USA | 21.85 | PB | |||||||||||
5 | Jordan McKenzie Jordan McKenzie ('01) | 01 | CAN | 22.08 | PB | ||||||||||
Finale K 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Marvin Dure Marvin Dure | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
2 | Phil Zuccaro Phil Zuccaro | USA | 22.05 | SB | |||||||||||
3 | Patricio Mac Kinney Patricio Mac Kinney | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
Finale L 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Kai Bailin Kai Bailin | USA | 21.92 | PB | |||||||||||
2 | Noah Sweeney Noah Sweeney ('01) | 01 | USA | 21.95 | PB | ||||||||||
3 | Joseph Fontes Joseph Fontes | USA | 22.04 | PB | |||||||||||
Finale M 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jeremy Mooney Jeremy Mooney | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
2 | Javel Best Javel Best | GRN | 22.15 | PB | |||||||||||
3 | Nick Abdo Nick Abdo | USA | 22.20 | PB | |||||||||||
4 | Brexton Montville Brexton Montville | USA | 22.28 | PB | |||||||||||
Finale N 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Leon Christian Leon Christian ('03) | 03 | GUY | 22.09 | PB | ||||||||||
2 | Michael Scott Michael Scott | USA | 22.37 | ||||||||||||
Finale O 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jason Rappazzo Jason Rappazzo | USA | 22.11 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Sarisky Daniel Sarisky | USA | 22.28 | ||||||||||||
3 | Rahman Oteng Rahman Oteng ('98) | 98 | USA | 22.34 | PB | ||||||||||
Finale P 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Kierryse Simpson Kierryse Simpson | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
2 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois | USA | 22.21 | PB | |||||||||||
3 | Seth Baylus Seth Baylus | USA | 22.31 | ||||||||||||
4 | Mitchell Lienert Mitchell Lienert | USA | 22.39 | PB | |||||||||||
Finale R 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Zachary Fisher Zachary Fisher | USA | 22.17 | ||||||||||||
Finale S 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ahmed Elmogi Ahmed Elmogi | USA | 22.28 | PB | |||||||||||
Finale T 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jovan Dixon Jovan Dixon | USA | 22.34 | PB | |||||||||||
Finale U 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | John Dowgiert John Dowgiert ('03) | 03 | USA | 22.36 | PB | ||||||||||
Finale X 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Nii Yartey Nii Yartey | USA | 22.38 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 46.63 | SB | ||||||||||
2 | Je'Von Hutchison Je'Von Hutchison ('92) | 92 | USA | 47.10 | SB | ||||||||||
3 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 47.23 | |||||||||||
4 | Valente Mendoza Valente Mendoza ('97) | 97 | MEX | 48.13 | SB | ||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | David Adams David Adams | USA | 47.41 | PB | |||||||||||
2 | Juma Sei Juma Sei | USA | 47.48 | PB | |||||||||||
3 | Kevin Sembrat Kevin Sembrat ('99) | 99 | USA | 47.87 | PB | ||||||||||
4 | Kieran Sheridan Kieran Sheridan | USA | 48.12 | PB | |||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Devon Davey Devon Davey ('01) | 01 | USA | 47.51 | PB | ||||||||||
2 | Nigel Green Nigel Green | USA | 48.24 | ||||||||||||
3 | Marcus Manson Marcus Manson | USA | 48.56 | PB | |||||||||||
4 | William Remkiewicz William Remkiewicz | USA | 48.58 | PB | |||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Lucas Honohan Lucas Honohan | USA | 48.03 | PB | |||||||||||
2 | Olivier McDaniel Olivier McDaniel ('92) | 92 | HAI | 48.11 | SB | ||||||||||
3 | Phillips Magre Phillips Magre | USA | 48.88 | ||||||||||||
4 | Liam Fost Liam Fost | USA | 49.18 | ||||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Amara Conte Amara Conte ('01) | 01 | GUI | 48.21 | PB | ||||||||||
2 | Joseph Gaudreau Joseph Gaudreau | USA | 48.49 | PB | |||||||||||
3 | Pierre Sylvain Pierre Sylvain | USA | 48.87 | PB | |||||||||||
4 | Tommy Christophe Alfred Tommy Christophe Alfred ('97) | 97 | CAN | 48.93 | PB | ||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Cheickna Traore Cheickna Traore | 00 | CIV | 48.25 | PB | ||||||||||
2 | Josh Hardin Josh Hardin ('01) | 01 | USA | 48.34 | PB | ||||||||||
3 | Christian Lupica Christian Lupica ('93) | 93 | USA | 48.50 | PB | ||||||||||
4 | Kashief Bogannam Kashief Bogannam | USA | 48.61 | SB | |||||||||||
5 | Luke Botsford Luke Botsford | USA | 48.65 | PB | |||||||||||
Finale G 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Christ N'Dabian Christ N'Dabian | USA | 48.47 | PB | |||||||||||
2 | Antony Misko Antony Misko ('99) | 99 | USA | 49.54 | SB | ||||||||||
Finale H 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Junior Pontes Da Veiga Junior Pontes Da Veiga | USA | 48.59 | PB | |||||||||||
2 | Matthew Paul Matthew Paul | USA | 49.00 | PB | |||||||||||
3 | Nick Abdo Nick Abdo | USA | 49.33 | PB | |||||||||||
4 | Lucas Fernandez Lucas Fernandez | 00 | ESP | 49.44 | PB | ||||||||||
Finale I 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Gabe Lundy Gabe Lundy | USA | 48.60 | PB | |||||||||||
2 | Jarrett Young Jarrett Young ('03) | 03 | USA | 48.97 | PB | ||||||||||
3 | Colin Quinn Colin Quinn | USA | 49.00 | ||||||||||||
4 | Max Serrano-Wu Max Serrano-Wu | USA | 49.05 | PB | |||||||||||
5 | Harry Grindle Harry Grindle ('01) | 01 | GBR | 49.12 | PB | ||||||||||
Finale J 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Miller Ryan Miller | USA | 48.79 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Thomas Jordan Thomas | 00 | USA | 48.85 | PB | ||||||||||
3 | Jessie Legister Jessie Legister ('02) | 02 | USA | 49.19 | |||||||||||
4 | Matthew Spicer Matthew Spicer ('03) | 03 | USA | 49.64 | PB | ||||||||||
Jonathan Gamarra Jonathan Gamarra | USA | DNF | |||||||||||||
Finale K 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Cory Couture Cory Couture | USA | 48.84 | PB | |||||||||||
2 | Brett Lehman Brett Lehman | USA | 48.94 | PB | |||||||||||
Finale L 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Kelley Jack Kelley | USA | 48.85 | PB | |||||||||||
Finale M 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Lance Jensen Lance Jensen | USA | 48.95 | PB | |||||||||||
2 | Sean O’Neill Sean O’Neill | USA | 49.92 | PB | |||||||||||
Finale N 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Peter Fischer Peter Fischer ('02) | 02 | USA | 49.08 | PB | ||||||||||
2 | Alexander Laurent Alexander Laurent | USA | 49.40 | PB | |||||||||||
3 | Kai Bailin Kai Bailin | USA | 49.52 | PB | |||||||||||
4 | Javel Best Javel Best | GRN | 49.57 | PB | |||||||||||
5 | Max McQuide Max McQuide | USA | 49.57 | PB | |||||||||||
Finale O 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Miller Aaron Miller ('01) | 01 | USA | 49.21 | PB | ||||||||||
2 | Simon Jupp Simon Jupp | USA | 49.26 | SB | |||||||||||
3 | Nate Oczkowski Nate Oczkowski | USA | 49.31 | PB | |||||||||||
4 | Luke Lyons Luke Lyons | USA | 49.63 | PB | |||||||||||
Finale P 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Steffan Dylan Jones Steffan Dylan Jones ('01) | 01 | GBR | 49.27 | PB | ||||||||||
2 | Hunter Marino Hunter Marino | USA | 49.28 | PB | |||||||||||
3 | John Goldszer John Goldszer | USA | 49.29 | PB | |||||||||||
4 | Wyatt Lamell Wyatt Lamell | USA | 49.37 | PB | |||||||||||
Finale R 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Mahari Nayte Mahari Nayte | USA | 49.33 | PB | |||||||||||
Finale S 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jason Louis Jason Louis | USA | 49.38 | PB | |||||||||||
2 | Wanyae Belle Wanyae Belle ('03) | 03 | IVB | 49.50 | PB | ||||||||||
Finale T 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | David Scheier David Scheier ('98) | 98 | USA | 49.85 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Lodge Andrew Lodge | USA | 49.91 | PB | |||||||||||
3 | Andrii Campbell Andrii Campbell | USA | 49.99 | PB | |||||||||||
Finale U 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Adam Roupas Adam Roupas | USA | 49.99 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Reed Cherry Reed Cherry | USA | 1:48.44 | PB | |||||||||||
2 | Johnny Gregorek Johnny Gregorek ('91) | 91 | USA | 1:48.48 | SB | ||||||||||
3 | Clement Paillon Clement Paillon ('96) | 96 | FRA | 1:48.55 | |||||||||||
4 | Stephen Evans Stephen Evans ('96) | 96 | CAN | 1:48.65 | PB | ||||||||||
5 | Ben Greenwood Ben Greenwood ('98) | 98 | GBR | 1:48.78 | |||||||||||
6 | Rob Downs Rob Downs ('94) | 94 | USA | 1:49.28 | PB | ||||||||||
7 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:51.66 | SB | ||||||||||
8 | Mohand Zine Khelaf Mohand Zine Khelaf ('98) | 98 | CAN | 1:54.78 | |||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Tim Mcinerney Tim Mcinerney | USA | 1:49.34 | PB | |||||||||||
2 | Collin Ochs Collin Ochs | 00 | USA | 1:49.40 | PB | ||||||||||
3 | Denis Gallagher Denis Gallagher | USA | 1:49.53 | PB | |||||||||||
4 | Esteban Chevalier Esteban Chevalier | 00 | FRA | 1:49.61 | PB | ||||||||||
5 | Luke Griner Luke Griner | USA | 1:49.76 | PB | |||||||||||
6 | Marzio Mastroianni Marzio Mastroianni | USA | 1:50.69 | ||||||||||||
7 | Hazem Miawad Hazem Miawad ('97) | 97 | EGY | 1:50.84 | PB | ||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ethan Reese Ethan Reese | USA | 1:49.35 | PB | |||||||||||
2 | Ethan Delgado Ethan Delgado | USA | 1:49.80 | PB | |||||||||||
3 | Vincent Duguay Vincent Duguay | USA | 1:49.91 | PB | |||||||||||
4 | Camron Herron Camron Herron | USA | 1:50.59 | PB | |||||||||||
5 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:51.37 | PB | ||||||||||
6 | Stephen Sutton Stephen Sutton | USA | 1:53.12 | ||||||||||||
7 | Noah Ward Noah Ward | USA | 1:53.47 | PB | |||||||||||
8 | Dante August Dante August | USA | 1:55.16 | PB | |||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Edgar Ramírez Edgar Ramírez ('98) | 98 | MEX | 1:49.80 | PB | ||||||||||
2 | Caleb Correia Caleb Correia | USA | 1:52.53 | PB | |||||||||||
3 | Joseph Pearl Joseph Pearl | USA | 1:53.57 | SB | |||||||||||
4 | Eddie Kelly Eddie Kelly | USA | 1:53.78 | PB | |||||||||||
5 | Adriano Barilla Adriano Barilla | ITA | 1:54.35 | ||||||||||||
6 | Mahari Nayte Mahari Nayte | USA | 1:54.43 | PB | |||||||||||
7 | Ryan Miller Ryan Miller ('95) | 95 | USA | 1:54.61 | PB | ||||||||||
8 | Mason Childers Mason Childers | USA | 1:54.79 | PB | |||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Wilson Ryan Wilson | 00 | USA | 1:50.16 | PB | ||||||||||
2 | Will Crisp Will Crisp ('99) | 99 | GBR | 1:51.17 | SB | ||||||||||
3 | Zalen Nelson Zalen Nelson | 00 | USA | 1:51.66 | |||||||||||
4 | Tor Hotung-Davidsen Tor Hotung-Davidsen | USA | 1:51.75 | PB | |||||||||||
5 | Marcus Reilly Marcus Reilly ('05) | 05 | USA | 1:51.90 | PB | ||||||||||
6 | Derek Gross Derek Gross ('98) | 98 | USA | 1:51.93 | |||||||||||
7 | Jinwoo Kang Jinwoo Kang | USA | 1:53.61 | ||||||||||||
8 | Joshua Lewin Joshua Lewin | USA | 1:54.61 | ||||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Dugion Blackman Dugion Blackman | 00 | JAM | 1:50.24 | PB | ||||||||||
2 | James Donahue James Donahue | USA | 1:50.34 | PB | |||||||||||
3 | Michael Altenburg Michael Altenburg | USA | 1:51.34 | PB | |||||||||||
4 | Rece Gobel Rece Gobel | USA | 1:52.37 | PB | |||||||||||
5 | Harrison Witt Harrison Witt | USA | 1:52.64 | PB | |||||||||||
6 | Cameron Wyman Cameron Wyman | USA | 1:52.80 | PB | |||||||||||
7 | Wail Bourahli Wail Bourahli ('01) | 01 | ALG | 1:53.96 | PB | ||||||||||
Finale G 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jeremiah La duca Jeremiah La duca | USA | 1:50.40 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Kaplan Jordan Kaplan ('02) | 02 | USA | 1:52.23 | PB | ||||||||||
3 | Johann Matzal Johann Matzal ('01) | 01 | USA | 1:52.26 | PB | ||||||||||
4 | Maximilian Gorriaran Maximilian Gorriaran | USA | 1:52.32 | PB | |||||||||||
5 | Nathan Coogan Nathan Coogan ('99) | 99 | USA | 1:52.41 | PB | ||||||||||
6 | Thomas Cirrito Thomas Cirrito | USA | 1:53.17 | PB | |||||||||||
7 | James Condon James Condon | USA | 1:53.86 | SB | |||||||||||
8 | John Wacker John Wacker | USA | 1:55.99 | ||||||||||||
Finale H 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Ryan Sean Ryan | USA | 1:51.19 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Jendzejec Ryan Jendzejec ('99) | 99 | USA | 1:51.47 | PB | ||||||||||
3 | Benjamin Steeves Benjamin Steeves | USA | 1:51.50 | PB | |||||||||||
4 | Julien Hinz Julien Hinz | USA | 1:51.81 | PB | |||||||||||
5 | Noah Jorgenson Noah Jorgenson | USA | 1:51.84 | PB | |||||||||||
6 | Pau Ilerbaig-Bajona Pau Ilerbaig-Bajona ('03) | 03 | CAN | 1:52.66 | PB | ||||||||||
7 | Silas Choge Silas Choge | KEN | 1:54.32 | ||||||||||||
Finale I 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Spencer Watry Spencer Watry | USA | 1:51.95 | PB | |||||||||||
2 | Ianique Imboque Ianique Imboque | USA | 1:53.37 | PB | |||||||||||
3 | Roman Rychkov Roman Rychkov | USA | 1:53.46 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Muthler Matthew Muthler | USA | 1:54.36 | PB | |||||||||||
5 | Ryan Dailor Ryan Dailor | USA | 1:54.78 | ||||||||||||
6 | Matthew Jennings Matthew Jennings | USA | 1:55.15 | PB | |||||||||||
Finale J 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Alec Andrews Alec Andrews | USA | 1:52.17 | PB | |||||||||||
2 | Josiah Taylor Josiah Taylor | USA | 1:53.21 | PB | |||||||||||
3 | Andrew Trapp Andrew Trapp | USA | 1:53.34 | PB | |||||||||||
4 | Joshua Goldberg Joshua Goldberg | USA | 1:53.70 | PB | |||||||||||
5 | Matt Schofield Matt Schofield | USA | 1:54.39 | PB | |||||||||||
6 | Corey Kumamoto Corey Kumamoto | USA | 1:54.68 | SB | |||||||||||
7 | Tanner Jellison Tanner Jellison | USA | 1:54.84 | ||||||||||||
Finale K 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Mark Scanlon Mark Scanlon ('01) | 01 | USA | 1:52.37 | PB | ||||||||||
2 | Jake Kolodziej Jake Kolodziej | USA | 1:52.66 | PB | |||||||||||
3 | Jon Diaz Jon Diaz | USA | 1:53.01 | PB | |||||||||||
4 | DJ Matusz DJ Matusz | USA | 1:53.36 | PB | |||||||||||
5 | Caden Smith Caden Smith | USA | 1:53.52 | PB | |||||||||||
6 | Laelien Rohee Laelien Rohee ('96) | 96 | FRA | 1:54.88 | PB | ||||||||||
7 | Luke Hanratty Luke Hanratty | USA | 1:54.95 | PB | |||||||||||
Finale L 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Drake Prince Drake Prince ('02) | 02 | USA | 1:53.81 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan Gonzalez Jonathan Gonzalez | USA | 1:53.90 | PB | |||||||||||
3 | Owen Fleischer Owen Fleischer | USA | 1:55.67 | PB | |||||||||||
Finale M 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Dillon Aryeh Dillon Aryeh | USA | 1:54.67 | PB | |||||||||||
2 | Jesse Edelstein Jesse Edelstein | USA | 1:55.25 | PB | |||||||||||
3 | Gabriel Samson Gabriel Samson ('99) | 99 | CAN | 1:55.43 | PB | ||||||||||
4 | Nick Delaney Nick Delaney | USA | 1:55.68 | SB | |||||||||||
Finale N 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Benjamin Horner Benjamin Horner | USA | 1:55.06 | PB | |||||||||||
2 | Steven Hergenrother Steven Hergenrother | USA | 1:55.36 | PB | |||||||||||
3 | Kenneth Barrett Kenneth Barrett | USA | 1:55.95 | PB | |||||||||||
4 | Jesse Wells Jesse Wells | USA | 1:55.96 | PB | |||||||||||
Finale O 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Olson Michael Olson | USA | 1:55.16 | PB | |||||||||||
Finale P 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Kenkel Jack Kenkel | USA | 1:55.36 | PB | |||||||||||
2 | Roshan Kalikasingh Roshan Kalikasingh | USA | 1:55.59 | PB | |||||||||||
3 | Kyle Lauffenberger Kyle Lauffenberger | USA | 1:55.86 | PB | |||||||||||
Shawn Odei-Ntiri Shawn Odei-Ntiri | USA | DNF | |||||||||||||
Finale R 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Jarski Luke Jarski | USA | 1:55.61 | PB | |||||||||||
Finale S 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Alexander Segarra Alexander Segarra | USA | 1:55.99 | PB | |||||||||||
M 1000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 2:19.01 | PB | ||||||||||
1 | Shane Grant Shane Grant ('02) | 02 | USA | 2:25.98 | PB | ||||||||||
1 | Thomas Lingard Thomas Lingard | 00 | USA | 2:26.37 | PB | ||||||||||
1 | Angus White Angus White ('98) | 98 | NZL | 2:27.90 | PB | ||||||||||
2 | Luciano Fiore Luciano Fiore ('97) | 97 | USA | 2:19.17 | PB | ||||||||||
2 | Noah Ward Noah Ward | USA | 2:26.15 | PB | |||||||||||
2 | Aaron Siff-Scherr Aaron Siff-Scherr | USA | 2:27.74 | PB | |||||||||||
2 | Reece Shuttleworth Reece Shuttleworth | USA | 2:28.60 | PB | |||||||||||
3 | Benjamin Allen Benjamin Allen ('98) | 98 | USA | 2:20.14 | PB | ||||||||||
3 | Cody Moran Cody Moran | USA | 2:26.37 | PB | |||||||||||
3 | Aidan Kindopp Aidan Kindopp ('01) | 01 | USA | 2:28.16 | PB | ||||||||||
3 | Jack Taylor Jack Taylor | 00 | CAN | 2:29.03 | PB | ||||||||||
4 | Jeremy Hernandez Jeremy Hernandez ('96) | 96 | USA | 2:21.60 | PB | ||||||||||
4 | Isaac Weber Isaac Weber | USA | 2:26.72 | PB | |||||||||||
4 | Anders Narita Anders Narita | USA | 2:28.44 | PB | |||||||||||
4 | Wail Bourahli Wail Bourahli ('01) | 01 | ALG | 2:29.35 | PB | ||||||||||
5 | Noah Bellomo Noah Bellomo | USA | 2:22.05 | PB | |||||||||||
5 | John Fish John Fish ('99) | 99 | CAN | 2:27.11 | SB | ||||||||||
5 | James Pothier James Pothier | USA | 2:28.71 | PB | |||||||||||
5 | Timothy Champlin Timothy Champlin | USA | 2:29.57 | SB | |||||||||||
5 | Oliver Hall Oliver Hall ('02) | 02 | GBR | 2:35.13 | PB | ||||||||||
6 | Prince McAbelo Prince McAbelo | 00 | RSA | 2:22.10 | PB | ||||||||||
6 | Patrick Castellano Patrick Castellano | USA | 2:27.99 | PB | |||||||||||
6 | Chris McCauliff Chris McCauliff | USA | 2:29.08 | PB | |||||||||||
6 | Sam Schraver Sam Schraver | USA | 2:29.93 | PB | |||||||||||
7 | Raphael Giguere Raphael Giguere ('98) | 98 | CAN | 2:23.48 | PB | ||||||||||
7 | Jérémie Roy Jérémie Roy ('96) | 96 | CAN | 2:28.16 | PB | ||||||||||
8 | Eli Baker Eli Baker | USA | 2:28.86 | PB | |||||||||||
M 1500 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Neil Gourley Neil Gourley ('95) | 95 | GBR | 3:35.32 | PB | ||||||||||
2 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 3:37.96 | SB | ||||||||||
3 | Charlie Da’Vall Grice Charlie Da’Vall Grice ('93) | 93 | GBR | 3:38.00 | PB | ||||||||||
4 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 3:38.65 | PB | ||||||||||
5 | James Randon James Randon ('94) | 94 | USA | 3:39.23 | PB | ||||||||||
6 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 3:39.24 | PB | ||||||||||
7 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('98) | 98 | CAN | 3:41.47 | PB | ||||||||||
8 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:43.22 | PB | ||||||||||
Luciano Fiore Luciano Fiore ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | DNF | ||||||||||||
M 1 mile Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Ellis Sam Ellis ('98) | 98 | USA | 3:56.87 | PB | ||||||||||
2 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 3:57.09 | PB | |||||||||||
3 | Eric Holt Eric Holt ('95) | 95 | USA | 3:57.16 | PB | ||||||||||
4 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 3:57.53 | PB | ||||||||||
5 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:58.17 | PB | ||||||||||
6 | Ray Sellaro Ray Sellaro | 00 | USA | 3:59.60 | |||||||||||
7 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 3:59.81 | |||||||||||
8 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 4:00.13 | SB | ||||||||||
9 | Alexander Rizzo Alexander Rizzo | USA | 4:00.35 | PB | |||||||||||
10 | Liam Back Liam Back ('02) | 02 | NZL | 4:00.44 | |||||||||||
11 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 4:00.72 | ||||||||||||
12 | Joe Ewing Joe Ewing ('02) | 02 | GBR | 4:05.57 | |||||||||||
Connor Nisbet Connor Nisbet ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 3:58.02 | PB | ||||||||||
2 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 3:59.96 | PB | |||||||||||
3 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 4:00.82 | PB | |||||||||||
4 | Alexander Korczynski Alexander Korczynski ('99) | 99 | USA | 4:01.62 | |||||||||||
5 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 4:01.63 | PB | ||||||||||
6 | Camren Fischer Camren Fischer | USA | 4:02.23 | PB | |||||||||||
7 | Mael Gouyette Mael Gouyette ('99) | 99 | FRA | 4:03.31 | |||||||||||
8 | Brian Llamas Brian Llamas ('93) | 93 | USA | 4:04.12 | PB | ||||||||||
9 | Matt Cooper Matt Cooper | USA | 4:05.60 | PB | |||||||||||
10 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 4:07.46 | SB | ||||||||||
11 | Nathan Sloan Nathan Sloan | USA | 4:11.26 | ||||||||||||
Ethan Reese Ethan Reese | USA | DNF | |||||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Lutz Eric Lutz ('98) | 98 | CAN | 3:59.40 | PB | ||||||||||
2 | Callum Elson Callum Elson ('98) | 98 | GBR | 3:59.71 | PB | ||||||||||
3 | Devin Pancake Devin Pancake | 00 | USA | 4:00.36 | PB | ||||||||||
4 | Luke Julian Luke Julian | USA | 4:00.81 | PB | |||||||||||
5 | Matthew Beaudet Matthew Beaudet | 00 | CAN | 4:00.85 | PB | ||||||||||
6 | Ashwin Briggs Ashwin Briggs | USA | 4:01.12 | PB | |||||||||||
7 | Brody Smith Brody Smith | USA | 4:03.88 | SB | |||||||||||
8 | Steven Jackson Steven Jackson | USA | 4:04.09 | ||||||||||||
9 | Jp Trojan Jp Trojan | USA | 4:04.20 | PB | |||||||||||
10 | Rodger Rivera Rodger Rivera | USA | 4:09.95 | ||||||||||||
Harrison Witt Harrison Witt | USA | DNF | |||||||||||||
Zachary Michon Zachary Michon | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | David Nelsen David Nelsen | USA | 3:59.52 | PB | |||||||||||
2 | Nicholas Bendtsen Nicholas Bendtsen ('03) | 03 | USA | 4:00.72 | PB | ||||||||||
3 | Caden Foster Caden Foster | USA | 4:01.52 | PB | |||||||||||
4 | William Daley William Daley | USA | 4:02.24 | PB | |||||||||||
5 | Louis-Carlos Vargas Louis-Carlos Vargas ('97) | 97 | CAN | 4:02.77 | PB | ||||||||||
6 | O'Brien Daniel O'Brien Daniel ('02) | 02 | USA | 4:03.20 | PB | ||||||||||
7 | Joe dos Reis Joe dos Reis ('01) | 01 | USA | 4:03.53 | PB | ||||||||||
8 | Mark Husted Mark Husted ('87) | 87 | USA | 4:03.55 | PB | ||||||||||
9 | Mike O’Leary Mike O’Leary | USA | 4:05.11 | PB | |||||||||||
10 | Joe Bistritz Joe Bistritz | USA | 4:05.71 | SB | |||||||||||
11 | Ian Ritchie Ian Ritchie | USA | 4:06.41 | PB | |||||||||||
12 | Will Laird Will Laird | USA | 4:06.42 | ||||||||||||
13 | Nicholas Young Nicholas Young ('01) | 01 | CAN | 4:16.59 | |||||||||||
Jordan Kaplan Jordan Kaplan ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jake Winslow Jake Winslow | USA | 4:01.83 | PB | |||||||||||
2 | Sebastian Fisher Sebastian Fisher | USA | 4:02.98 | PB | |||||||||||
3 | Kellen Waters Kellen Waters | 00 | USA | 4:03.35 | PB | ||||||||||
4 | Greg Morgan Greg Morgan | USA | 4:03.41 | PB | |||||||||||
5 | Terrell Patterson Terrell Patterson | USA | 4:04.47 | PB | |||||||||||
6 | Ben Rosa Ben Rosa ('02) | 02 | USA | 4:04.64 | PB | ||||||||||
7 | Michael Morgan Michael Morgan ('02) | 02 | IRL | 4:05.18 | PB | ||||||||||
8 | Gavin Smith Gavin Smith | USA | 4:06.62 | PB | |||||||||||
9 | Brian Keller Brian Keller | USA | 4:06.75 | PB | |||||||||||
10 | Kyle Sarney Kyle Sarney | USA | 4:09.74 | ||||||||||||
11 | John Bleday John Bleday ('91) | 91 | USA | 4:09.98 | SB | ||||||||||
12 | Travis Martin Travis Martin | 00 | USA | 4:12.95 | PB | ||||||||||
Jack Kenkel Jack Kenkel | USA | DNF | |||||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 4:04.96 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Rubush Tyler Rubush | 00 | USA | 4:05.19 | PB | ||||||||||
3 | Liam Rivard Liam Rivard ('01) | 01 | CAN | 4:05.21 | PB | ||||||||||
4 | Simon Berube Simon Berube ('97) | 97 | CAN | 4:06.22 | PB | ||||||||||
5 | Tyler Brogan Tyler Brogan ('01) | 01 | USA | 4:06.34 | PB | ||||||||||
6 | Owen Drometer Owen Drometer | USA | 4:06.78 | PB | |||||||||||
7 | Marcel Aubry Marcel Aubry | 00 | CAN | 4:07.13 | PB | ||||||||||
8 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 4:07.38 | PB | ||||||||||
9 | Daniel Cosgrove Daniel Cosgrove | USA | 4:11.72 | PB | |||||||||||
10 | Patrick McCurry Patrick McCurry | USA | 4:12.11 | PB | |||||||||||
11 | Mitchell Burr Mitchell Burr | USA | 4:12.13 | ||||||||||||
12 | Erik Linden Erik Linden ('99) | 99 | USA | 4:13.13 | SB | ||||||||||
13 | Ryan Fowkes Ryan Fowkes ('01) | 01 | USA | 4:13.19 | PB | ||||||||||
David Proctor David Proctor ('85) | 85 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale 12 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
2 | Freddy Collins Freddy Collins ('04) | 04 | USA | 4:15.77 | PB | ||||||||||
3 | Jack Sendek Jack Sendek | USA | 4:16.21 | PB | |||||||||||
4 | Davis Piercy Davis Piercy | USA | 4:16.64 | PB | |||||||||||
5 | Charles Guigon Charles Guigon ('98) | 98 | FRA | 4:18.40 | |||||||||||
Finale G 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Lecky Matthew Lecky | USA | 4:05.97 | PB | |||||||||||
2 | Spencer Ferguson-Dryden Spencer Ferguson-Dryden | USA | 4:10.65 | PB | |||||||||||
3 | Rodolfo Sanchez Rodolfo Sanchez | USA | 4:11.94 | PB | |||||||||||
4 | Luis Porto Luis Porto | USA | 4:12.23 | PB | |||||||||||
5 | Jack Stanley Jack Stanley | 00 | CAN | 4:12.67 | PB | ||||||||||
6 | Jonathan Volpe Jonathan Volpe | USA | 4:12.73 | PB | |||||||||||
7 | Timothy Lautenbach Timothy Lautenbach | USA | 4:12.91 | PB | |||||||||||
8 | Ned Farrington Ned Farrington | USA | 4:13.19 | PB | |||||||||||
9 | Alexandre Huot Alexandre Huot | 00 | CAN | 4:13.86 | PB | ||||||||||
10 | Kevin Lauer Kevin Lauer | USA | 4:15.22 | PB | |||||||||||
11 | Liam Kimball Liam Kimball | USA | 4:16.74 | SB | |||||||||||
Peter Fox Peter Fox | USA | DNF | |||||||||||||
Finale H 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Félix Plourde-Couture Félix Plourde-Couture ('99) | 99 | CAN | 4:06.06 | PB | ||||||||||
2 | Nick Soldevere Nick Soldevere | USA | 4:06.68 | PB | |||||||||||
3 | Seth Weprin Seth Weprin | USA | 4:07.44 | PB | |||||||||||
4 | Calvin Katz Calvin Katz | USA | 4:07.46 | PB | |||||||||||
5 | Elias Graca Elias Graca | USA | 4:07.61 | PB | |||||||||||
6 | Arthur Beyer Arthur Beyer | 00 | USA | 4:08.71 | PB | ||||||||||
7 | Matthew Kleiman Matthew Kleiman ('01) | 01 | USA | 4:08.72 | PB | ||||||||||
8 | Jonathan Reid Jonathan Reid | USA | 4:09.78 | PB | |||||||||||
9 | Andrew Perreault Andrew Perreault ('01) | 01 | USA | 4:10.33 | PB | ||||||||||
10 | Austin Montini Austin Montini | USA | 4:11.30 | ||||||||||||
11 | Hugh Sadler Hugh Sadler ('99) | 99 | GBR | 4:11.77 | PB | ||||||||||
12 | Prince Nkurunziza Prince Nkurunziza ('01) | 01 | CAN | 4:14.76 | PB | ||||||||||
Finale I 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Andersen Chris Andersen | USA | 4:06.59 | PB | |||||||||||
2 | Eric Zulkofske Eric Zulkofske | 00 | USA | 4:06.87 | PB | ||||||||||
3 | Max Cluss Max Cluss | USA | 4:07.18 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Guerci Ryan Guerci | 00 | USA | 4:07.23 | PB | ||||||||||
5 | Henry Hardart Henry Hardart | USA | 4:07.79 | PB | |||||||||||
6 | Zachary Simon Zachary Simon | USA | 4:08.76 | PB | |||||||||||
7 | Owen Karas Owen Karas | USA | 4:08.95 | PB | |||||||||||
8 | James Ptack James Ptack | USA | 4:09.25 | PB | |||||||||||
9 | Patrick Mullen Patrick Mullen | USA | 4:09.61 | PB | |||||||||||
10 | Mathis Richard Mathis Richard ('02) | 02 | CAN | 4:13.35 | PB | ||||||||||
11 | Richard Sturtevant Richard Sturtevant | USA | 4:14.54 | PB | |||||||||||
12 | James Anderson James Anderson | USA | 4:14.73 | PB | |||||||||||
13 | Ian Pierson Ian Pierson | USA | 4:17.90 | SB | |||||||||||
Finale J 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Scott Sikorski Scott Sikorski | USA | 4:08.23 | PB | |||||||||||
2 | Hadden Mac Hadden Mac | USA | 4:08.30 | PB | |||||||||||
3 | Ezra Ruggles Ezra Ruggles | USA | 4:08.34 | PB | |||||||||||
4 | Benjamin Drezek Benjamin Drezek | USA | 4:09.59 | ||||||||||||
5 | Tayron Reyes Tayron Reyes ('90) | 90 | DOM | 4:09.93 | PB | ||||||||||
6 | Kenny Eheman Kenny Eheman | USA | 4:12.38 | PB | |||||||||||
7 | Elyas Ayyoub Elyas Ayyoub ('03) | 03 | RSA | 4:13.53 | PB | ||||||||||
8 | William Cole-French William Cole-French | USA | 4:13.76 | PB | |||||||||||
9 | Oberai Varun Oberai Varun | USA | 4:14.34 | PB | |||||||||||
10 | Edward Tristine Edward Tristine | USA | 4:14.38 | ||||||||||||
11 | Wouter Van Den Akker Wouter Van Den Akker | NED | 4:15.44 | ||||||||||||
12 | Benjamin Gordon Sniffen Benjamin Gordon Sniffen | USA | 4:15.57 | ||||||||||||
13 | James Seal James Seal | 00 | AUS | 4:16.76 | PB | ||||||||||
Xavier Bertrand Xavier Bertrand ('96) | 96 | CAN | DNF | ||||||||||||
Finale K 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Chen Daniel Chen | USA | 4:09.94 | PB | |||||||||||
2 | Jamie Dee Jamie Dee ('97) | 97 | GBR | 4:10.49 | SB | ||||||||||
3 | Alec Troxell Alec Troxell | USA | 4:10.72 | PB | |||||||||||
4 | Paul Neilan Paul Neilan | USA | 4:10.89 | PB | |||||||||||
5 | Jeremiah Rasmussen Jeremiah Rasmussen | USA | 4:11.87 | PB | |||||||||||
6 | Michael McGonnigle Michael McGonnigle | USA | 4:12.49 | SB | |||||||||||
7 | Pierce Kapustka Pierce Kapustka | USA | 4:12.91 | PB | |||||||||||
8 | John Mieszczanski John Mieszczanski | USA | 4:13.25 | PB | |||||||||||
9 | Christopher Paxis Christopher Paxis | USA | 4:13.91 | PB | |||||||||||
10 | William Kenney William Kenney | USA | 4:14.30 | PB | |||||||||||
11 | Kai Muniz Kai Muniz | USA | 4:15.55 | PB | |||||||||||
12 | Brendan Carter Brendan Carter | USA | 4:17.55 | PB | |||||||||||
Finale L 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Aidan Robinson Aidan Robinson | USA | 4:10.63 | PB | |||||||||||
2 | Ben McCoy Ben McCoy | USA | 4:12.62 | PB | |||||||||||
3 | Quin McGaugh Quin McGaugh | USA | 4:13.55 | PB | |||||||||||
4 | Tom Ragone Tom Ragone | USA | 4:13.90 | PB | |||||||||||
5 | Daniel Asher Daniel Asher | USA | 4:14.38 | PB | |||||||||||
6 | Jason Wang Jason Wang | USA | 4:14.39 | PB | |||||||||||
7 | Steven Fiumefreddo Steven Fiumefreddo | USA | 4:16.22 | PB | |||||||||||
8 | Brendan Dearie Brendan Dearie | USA | 4:16.72 | PB | |||||||||||
9 | William Bittrich William Bittrich | USA | 4:16.86 | PB | |||||||||||
Finale M 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Nate Reeves Nate Reeves | USA | 4:12.35 | PB | |||||||||||
2 | Matthew Lepine Matthew Lepine | USA | 4:13.61 | PB | |||||||||||
3 | Hunter Marion Hunter Marion | USA | 4:17.14 | PB | |||||||||||
Finale N 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Oscar Counsell Oscar Counsell | USA | 4:15.94 | PB | |||||||||||
2 | Matt Laframboise Matt Laframboise | USA | 4:16.14 | PB | |||||||||||
3 | Pablo Arroyo Pablo Arroyo | USA | 4:16.18 | PB | |||||||||||
4 | Jonathan Zavala Jonathan Zavala ('03) | 03 | USA | 4:17.21 | PB | ||||||||||
5 | Jake Riley Jake Riley ('88) | 88 | USA | 4:17.26 | PB | ||||||||||
6 | Emmanuel Lebel Emmanuel Lebel ('01) | 01 | CAN | 4:17.44 | PB | ||||||||||
Finale T 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
9 | Patrick Malone Patrick Malone ('64) | 64 | IRL | 4:30.60 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 7:38.13 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 7:47.18 | |||||||||||
3 | Ahmed Jaziri Ahmed Jaziri ('97) | 97 | TUN | 7:47.34 | NR | PB | |||||||||
4 | Dario De Caro Dario De Caro ('97) | 97 | ITA | 7:47.46 | PB | ||||||||||
5 | Baldvin Thór Magnússon Baldvin Thór Magnússon ('99) | 99 | ISL | 7:47.51 | NR | PB | |||||||||
6 | Fernando Daniel Martinez Fernando Daniel Martinez ('93) | 93 | MEX | 7:47.67 | NR | SB | |||||||||
7 | Ehab El-Sandali Ehab El-Sandali ('97) | 97 | CAN | 7:48.00 | PB | ||||||||||
8 | Amos Bartelsmeyer Amos Bartelsmeyer ('94) | 94 | GER | 7:48.87 | PB | ||||||||||
9 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 7:51.52 | PB | ||||||||||
10 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 7:55.23 | PB | ||||||||||
11 | John Reniewicki John Reniewicki ('95) | 95 | USA | 7:57.90 | PB | ||||||||||
12 | Ryan Hill Ryan Hill ('90) | 90 | USA | 7:58.93 | SB | ||||||||||
13 | Jean-Simon Desgagnés Jean-Simon Desgagnés ('98) | 98 | CAN | 7:59.43 | SB | ||||||||||
14 | Jonathan Shields Jonathan Shields ('98) | 98 | GBR | 8:04.84 | PB | ||||||||||
James Randon James Randon ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Dan Schaffer Dan Schaffer ('98) | 98 | USA | 7:50.05 | PB | ||||||||||
2 | Fouad Messaoudi Fouad Messaoudi ('01) | 01 | MAR | 7:50.72 | PB | ||||||||||
3 | Thomas Fafard Thomas Fafard ('98) | 98 | CAN | 7:51.37 | PB | ||||||||||
4 | Robert Miranda Robert Miranda | 00 | USA | 7:51.91 | PB | ||||||||||
5 | Joe Dragon Joe Dragon | USA | 7:52.19 | PB | |||||||||||
6 | Aidan Ryan Aidan Ryan ('99) | 99 | USA | 7:54.48 | PB | ||||||||||
7 | Christopher Alfond Christopher Alfond ('98) | 98 | USA | 7:55.54 | PB | ||||||||||
8 | Derek Holmes Derek Holmes | USA | 7:55.90 | PB | |||||||||||
9 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 7:59.11 | PB | ||||||||||
10 | Ahmed Ibrahim Ahmed Ibrahim | USA | 7:59.72 | PB | |||||||||||
11 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 8:06.28 | PB | ||||||||||
12 | Alex Phillip Alex Phillip | USA | 8:07.92 | PB | |||||||||||
13 | Garrett O’Toole Garrett O’Toole ('96) | 96 | USA | 8:10.38 | SB | ||||||||||
14 | Fitsum Seyoum Fitsum Seyoum ('97) | 97 | ETH | 8:11.70 | PB | ||||||||||
15 | Jantz Tostenson Jantz Tostenson | USA | 8:26.49 | ||||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Henderson Nathan Henderson | USA | 7:52.83 | PB | |||||||||||
2 | Gregory Mathias Gregory Mathias | USA | 7:55.80 | PB | |||||||||||
3 | Marshall Beatty Marshall Beatty | USA | 7:56.20 | PB | |||||||||||
4 | Joshua Desouza Joshua Desouza | 00 | CAN | 7:56.58 | PB | ||||||||||
5 | Jonathan Desouza Jonathan Desouza | 00 | CAN | 7:56.83 | PB | ||||||||||
6 | Liam Dee Liam Dee ('96) | 96 | GBR | 7:57.44 | PB | ||||||||||
7 | Victor Palumbo Victor Palumbo ('93) | 93 | USA | 7:57.60 | PB | ||||||||||
8 | Sam Vincent Sam Vincent ('92) | 92 | CAN | 8:06.30 | SB | ||||||||||
9 | Reed Pryor Reed Pryor | USA | 8:07.43 | PB | |||||||||||
10 | Jackson Lewis Jackson Lewis ('99) | 99 | USA | 8:08.13 | PB | ||||||||||
11 | Luke Jaciw-Zurakowsky Luke Jaciw-Zurakowsky ('99) | 99 | CAN | 8:08.32 | PB | ||||||||||
12 | Matt Scrape Matt Scrape | 00 | USA | 8:09.84 | PB | ||||||||||
13 | Alejandro Diaz Alejandro Diaz ('01) | 01 | MEX | 8:10.17 | PB | ||||||||||
14 | Marc-Antoine Rouleau Marc-Antoine Rouleau ('93) | 93 | CAN | 8:11.24 | PB | ||||||||||
15 | Eric Gibson Eric Gibson | USA | 8:39.78 | ||||||||||||
Sebastian Fisher Sebastian Fisher | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Spencer Brown Spencer Brown ('97) | 97 | USA | 8:07.17 | PB | ||||||||||
2 | John Riley John Riley | USA | 8:07.46 | PB | |||||||||||
3 | Alex Comerford Alex Comerford ('01) | 01 | USA | 8:07.99 | PB | ||||||||||
4 | Jonathan Tedeschi Jonathan Tedeschi ('94) | 94 | CAN | 8:08.46 | PB | ||||||||||
5 | Sean Laidlaw Sean Laidlaw | USA | 8:09.17 | PB | |||||||||||
6 | Lucas Guerra Lucas Guerra ('03) | 03 | USA | 8:09.40 | PB | ||||||||||
7 | Nicholas Bannon Nicholas Bannon | 00 | CAN | 8:09.73 | PB | ||||||||||
8 | Zach Lefever Zach Lefever ('98) | 98 | USA | 8:10.20 | PB | ||||||||||
9 | Scott Johnson Scott Johnson | USA | 8:11.24 | PB | |||||||||||
10 | Thomas Flannery Thomas Flannery ('99) | 99 | USA | 8:11.38 | PB | ||||||||||
11 | Taonga Mbambo Taonga Mbambo ('01) | 01 | NZL | 8:12.47 | PB | ||||||||||
12 | Liam Harris Liam Harris ('97) | 97 | IRL | 8:12.91 | PB | ||||||||||
13 | Stephen Moody Stephen Moody | USA | 8:16.76 | ||||||||||||
14 | Matt Grossman Matt Grossman | USA | 8:18.90 | SB | |||||||||||
15 | Brendan Murray Brendan Murray | 00 | USA | 8:27.14 | |||||||||||
16 | Campbell Lee Campbell Lee | 00 | CAN | 8:33.52 | PB | ||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Gallagher Ryan Gallagher ('99) | 99 | USA | 8:08.26 | SB | ||||||||||
2 | Nick Andrews Nick Andrews | USA | 8:08.53 | PB | |||||||||||
3 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('01) | 01 | CAN | 8:08.97 | PB | ||||||||||
4 | Oliver Adler Oliver Adler | USA | 8:11.81 | PB | |||||||||||
5 | Ben Fleischer Ben Fleischer | 00 | USA | 8:13.65 | PB | ||||||||||
6 | Kyle Cloutier Kyle Cloutier | USA | 8:14.22 | PB | |||||||||||
7 | Patrice Labonté Patrice Labonté ('93) | 93 | CAN | 8:14.33 | PB | ||||||||||
8 | Abdel Laadjel Abdel Laadjel ('03) | 03 | IRL | 8:14.36 | |||||||||||
9 | Noah Beveridge Noah Beveridge | USA | 8:14.67 | SB | |||||||||||
10 | Drew Everett Drew Everett | USA | 8:14.69 | PB | |||||||||||
11 | Sam Lawler Sam Lawler | USA | 8:14.77 | PB | |||||||||||
12 | Liam Jamieson Liam Jamieson | USA | 8:15.48 | PB | |||||||||||
13 | Tadhg Donnelly Tadhg Donnelly ('02) | 02 | IRL | 8:19.85 | PB | ||||||||||
14 | Michael Alber Michael Alber ('97) | 97 | GER | 8:31.91 | SB | ||||||||||
Owen Johnson Owen Johnson | USA | DNF | |||||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Thompson Andrew Thompson | USA | 8:14.33 | PB | |||||||||||
2 | Antoine Minfray Antoine Minfray ('01) | 01 | CAN | 8:14.43 | PB | ||||||||||
3 | Griffin McCauley Griffin McCauley ('99) | 99 | USA | 8:15.15 | PB | ||||||||||
4 | Maximillian Sparks Maximillian Sparks | USA | 8:15.57 | PB | |||||||||||
5 | Jack Ikenberry Jack Ikenberry | USA | 8:15.85 | PB | |||||||||||
6 | Christian Myers Christian Myers | USA | 8:16.20 | PB | |||||||||||
7 | Charlie Hammel Charlie Hammel ('01) | 01 | USA | 8:17.24 | PB | ||||||||||
8 | William Chaffin William Chaffin | USA | 8:17.53 | PB | |||||||||||
9 | Brandon Hall Brandon Hall ('99) | 99 | USA | 8:18.52 | PB | ||||||||||
10 | David McGlynn David McGlynn ('99) | 99 | IRL | 8:19.16 | PB | ||||||||||
11 | Graham Baird Graham Baird ('99) | 99 | CAN | 8:19.86 | SB | ||||||||||
12 | Aksel Laudon Aksel Laudon | 00 | USA | 8:25.44 | PB | ||||||||||
13 | Sam Llaneza Sam Llaneza | USA | 8:27.05 | PB | |||||||||||
14 | Aidan Cox Aidan Cox ('05) | 05 | USA | 8:30.42 | |||||||||||
15 | Richard Landis Richard Landis | USA | 8:37.84 | SB | |||||||||||
Sam Morton Sam Morton | USA | DNF | |||||||||||||
Finale G 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Declan O'Scannlain Declan O'Scannlain | USA | 8:17.88 | PB | |||||||||||
2 | Nate Tavakolian Nate Tavakolian | USA | 8:19.11 | PB | |||||||||||
3 | Ethan Wechsler Ethan Wechsler ('02) | 02 | USA | 8:21.08 | |||||||||||
4 | Christopher Lebeau Christopher Lebeau | USA | 8:22.20 | ||||||||||||
5 | Patrick Cullen Patrick Cullen | USA | 8:24.10 | PB | |||||||||||
6 | Samuel Kinahan Samuel Kinahan ('97) | 97 | CAN | 8:24.13 | PB | ||||||||||
7 | Jake Velazquez Jake Velazquez | USA | 8:26.21 | PB | |||||||||||
8 | Jeff Seelaus Jeff Seelaus | USA | 8:27.94 | PB | |||||||||||
9 | David Moore David Moore ('01) | 01 | NZL | 8:28.85 | PB | ||||||||||
10 | David Girardin David Girardin | USA | 8:29.12 | ||||||||||||
11 | Pierre-Yves Normandin Pierre-Yves Normandin ('99) | 99 | CAN | 8:29.45 | PB | ||||||||||
12 | Maccallum Rowe Maccallum Rowe ('03) | 03 | NZL | 8:34.45 | |||||||||||
13 | Jeffrey Nicholas Jeffrey Nicholas | USA | 8:37.81 | PB | |||||||||||
14 | Kamari Miller Kamari Miller | USA | 8:49.61 | PB | |||||||||||
Finale H 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Patrick Thygesen Patrick Thygesen ('02) | 02 | AUS | 8:19.67 | PB | ||||||||||
2 | Gavin McElhennon Gavin McElhennon | USA | 8:20.48 | PB | |||||||||||
3 | Tommy Anderson Tommy Anderson | USA | 8:21.87 | PB | |||||||||||
4 | Colin Donnelly Colin Donnelly | USA | 8:23.87 | PB | |||||||||||
5 | Wesley Bond Wesley Bond ('02) | 02 | USA | 8:24.52 | PB | ||||||||||
6 | Ryan Tobin Ryan Tobin | USA | 8:24.79 | PB | |||||||||||
7 | Killian McNamee Killian McNamee | USA | 8:25.23 | PB | |||||||||||
8 | James Glockenmeier James Glockenmeier ('01) | 01 | USA | 8:25.74 | PB | ||||||||||
9 | Dylan Canales Dylan Canales | USA | 8:26.56 | PB | |||||||||||
10 | Ryan Mitchell Ryan Mitchell | USA | 8:29.98 | PB | |||||||||||
11 | Bryce Thalheimer Bryce Thalheimer | USA | 8:32.05 | PB | |||||||||||
12 | Caleb Moore Caleb Moore | USA | 8:37.73 | PB | |||||||||||
13 | Alec Block Alec Block | USA | 8:38.42 | ||||||||||||
14 | Harrison Smith Harrison Smith ('99) | 99 | GBR | 8:41.90 | SB | ||||||||||
15 | Alex Hislop Alex Hislop | USA | 8:50.31 | ||||||||||||
Finale I 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Vo Thomas Vo | USA | 8:21.36 | PB | |||||||||||
2 | Miles Mullins Miles Mullins | USA | 8:21.46 | PB | |||||||||||
3 | Byron Grevious Byron Grevious | USA | 8:25.78 | PB | |||||||||||
4 | Luke Lusskin Luke Lusskin | USA | 8:28.13 | PB | |||||||||||
5 | Charlie Teeter Charlie Teeter | USA | 8:28.14 | PB | |||||||||||
6 | Luke Tkaczyk Luke Tkaczyk ('03) | 03 | USA | 8:30.55 | PB | ||||||||||
7 | Ouellet Guillaume Ouellet Guillaume ('86) | 86 | USA | 8:31.17 | SB | ||||||||||
8 | Alex Petrecca Alex Petrecca | USA | 8:31.41 | PB | |||||||||||
9 | Evan Sherman Evan Sherman ('01) | 01 | USA | 8:32.27 | SB | ||||||||||
10 | Rudy Saal Rudy Saal ('03) | 03 | CAN | 8:32.83 | PB | ||||||||||
11 | Henry Saul Henry Saul | USA | 8:33.16 | SB | |||||||||||
12 | Ronan Stone Ronan Stone | USA | 8:33.77 | PB | |||||||||||
13 | Peter Schulten Peter Schulten ('01) | 01 | USA | 8:35.67 | PB | ||||||||||
14 | Ryan Shanahan Ryan Shanahan | USA | 8:38.12 | ||||||||||||
15 | Cyrus Kurd Cyrus Kurd | USA | 8:45.91 | ||||||||||||
M 5000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Fisher Grant Fisher ('97) | 97 | USA | 12:53.73 | AR | PB | |||||||||
2 | Mohammed Ahmed Mohammed Ahmed ('91) | 91 | CAN | 12:56.87 | NR | PB | |||||||||
3 | Marc Scott Marc Scott ('93) | 93 | GBR | 12:57.08 | AR | PB | |||||||||
4 | Emmanuel Bor Emmanuel Bor ('88) | 88 | USA | 13:00.48 | PB | ||||||||||
5 | Sam Atkin Sam Atkin ('93) | 93 | GBR | 13:03.64 | PB | ||||||||||
6 | Jonas Raess Jonas Raess ('94) | 94 | SUI | 13:07.95 | NR | PB | |||||||||
7 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 13:10.24 | PB | ||||||||||
8 | Shadrack Kipchirchir Shadrack Kipchirchir ('89) | 89 | USA | 13:10.79 | SB | ||||||||||
9 | Hillary Bor Hillary Bor ('89) | 89 | USA | 13:10.98 | PB | ||||||||||
10 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 13:13.62 | PB | ||||||||||
11 | Zouhair Talbi Zouhair Talbi ('95) | 95 | MAR | 13:18.17 | PB | ||||||||||
12 | John Gay John Gay ('96) | 96 | CAN | 13:46.45 | PB | ||||||||||
Finale 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Woody Kincaid Woody Kincaid ('92) | 92 | USA | 13:05.56 | PB | ||||||||||
2 | Lopez Lomong Lopez Lomong ('85) | 85 | USA | 13:07.40 | SB | ||||||||||
3 | Kieran Tuntivate Kieran Tuntivate ('97) | 97 | THA | 13:08.41 | NR | PB | |||||||||
4 | Sean McGorty Sean McGorty ('95) | 95 | USA | 13:09.21 | PB | ||||||||||
5 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 13:09.30 | NR | PB | |||||||||
6 | Evan Jager Evan Jager ('89) | 89 | USA | 13:13.23 | PB | ||||||||||
7 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 13:14.04 | PB | ||||||||||
8 | Willy Fink Willy Fink ('94) | 94 | USA | 13:16.97 | PB | ||||||||||
9 | Brian Barraza Brian Barraza ('95) | 95 | USA | 13:17.11 | PB | ||||||||||
10 | Benard Keter Benard Keter ('92) | 92 | USA | 13:21.28 | PB | ||||||||||
11 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 13:22.53 | PB | ||||||||||
12 | Jordan Gusman Jordan Gusman ('94) | 94 | MLT | 13:24.05 | NR | PB | |||||||||
13 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 13:26.23 | PB | ||||||||||
14 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 13:26.40 | PB | ||||||||||
15 | Sydney Gidabuday Sydney Gidabuday ('96) | 96 | USA | 13:45.80 | PB | ||||||||||
16 | Drew Hunter Drew Hunter ('97) | 97 | USA | 13:53.98 | PB | ||||||||||
17 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 13:56.32 | |||||||||||
Finale 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Graham Crawford Graham Crawford ('92) | 92 | USA | 13:22.68 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Carmody Matthew Carmody | 00 | USA | 13:27.34 | PB | ||||||||||
3 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 13:31.00 | |||||||||||
4 | Acer Iverson Acer Iverson | USA | 13:32.31 | PB | |||||||||||
5 | Mohamed Hrezi Mohamed Hrezi ('91) | 91 | LBA | 13:34.32 | PB | ||||||||||
6 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 13:39.59 | PB | ||||||||||
7 | Kevin Berry Kevin Berry | USA | 13:42.71 | PB | |||||||||||
8 | Matthew Pereira Matthew Pereira ('98) | 98 | USA | 13:46.66 | PB | ||||||||||
9 | Alfredo Santana Alfredo Santana ('91) | 91 | PUR | 13:53.80 | PB | ||||||||||
10 | Andrew Alexander Andrew Alexander ('99) | 99 | CAN | 13:54.02 | PB | ||||||||||
11 | Geoffrey Kipchumba Geoffrey Kipchumba ('92) | 92 | KEN | 14:01.88 | SB | ||||||||||
12 | Tim McGowan Tim McGowan ('95) | 95 | USA | 14:06.67 | |||||||||||
Finale 4 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | James Traylor James Traylor | USA | 13:32.30 | PB | |||||||||||
2 | Dillon Powell Dillon Powell | USA | 13:33.68 | PB | |||||||||||
3 | Kyle Moran Kyle Moran ('93) | 93 | USA | 13:35.58 | PB | ||||||||||
4 | Benjamin Eidenschink Benjamin Eidenschink ('96) | 96 | USA | 13:36.57 | PB | ||||||||||
5 | Jake Mitchem Jake Mitchem ('97) | 97 | USA | 13:40.44 | PB | ||||||||||
6 | Shea Weilbaker Shea Weilbaker | 00 | USA | 13:40.63 | PB | ||||||||||
7 | Ezra Mutai Ezra Mutai | KEN | 13:41.12 | PB | |||||||||||
8 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 13:41.70 | PB | |||||||||||
9 | Brandon Olden Brandon Olden | USA | 13:45.95 | PB | |||||||||||
10 | Dylan Ko Dylan Ko | USA | 13:47.35 | PB | |||||||||||
11 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 13:49.16 | PB | ||||||||||
12 | Anthony Monte Anthony Monte | USA | 13:50.28 | PB | |||||||||||
13 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 13:54.17 | PB | ||||||||||
14 | David Melville David Melville ('99) | 99 | GBR | 13:55.89 | PB | ||||||||||
15 | Matt Farrell Matt Farrell ('01) | 01 | USA | 13:55.92 | PB | ||||||||||
16 | Brendan Martin Brendan Martin ('89) | 89 | USA | 14:16.04 | |||||||||||
17 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 14:21.61 | SB | |||||||||||
18 | Arman Irani Arman Irani | USA | 14:32.77 | PB | |||||||||||
Joe Ewing Joe Ewing ('02) | 02 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale 5 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Ritz Owen Ritz Owen | USA | 13:52.15 | PB | |||||||||||
2 | Ibrahim Kedir Ibrahim Kedir | 00 | CAN | 13:54.87 | PB | ||||||||||
3 | Garrett Gough Garrett Gough | USA | 13:55.70 | PB | |||||||||||
4 | Jon Phillips Jon Phillips ('84) | 84 | USA | 13:55.85 | PB | ||||||||||
5 | Grahm Tuohy-Gaydos Grahm Tuohy-Gaydos | USA | 14:00.81 | PB | |||||||||||
6 | Rusty Kujdych Rusty Kujdych ('99) | 99 | USA | 14:01.14 | PB | ||||||||||
7 | Ben Harper Ben Harper | USA | 14:05.33 | PB | |||||||||||
8 | Matthew Schaefer Matthew Schaefer | USA | 14:09.07 | PB | |||||||||||
9 | Brandon Allen Brandon Allen ('95) | 95 | CAN | 14:11.73 | PB | ||||||||||
10 | Kevin Murphy Kevin Murphy ('01) | 01 | USA | 14:12.59 | PB | ||||||||||
11 | Benjamin Hartvigsen Benjamin Hartvigsen | USA | 14:14.85 | PB | |||||||||||
12 | Ryan Archer Ryan Archer | USA | 14:18.19 | PB | |||||||||||
13 | Matthew Kearney Matthew Kearney | USA | 14:20.63 | PB | |||||||||||
14 | Scott Loforte Scott Loforte | USA | 14:28.48 | PB | |||||||||||
15 | Quinn Nicholson Quinn Nicholson | USA | 14:42.21 | PB | |||||||||||
16 | Cade Brown Cade Brown | USA | 14:43.38 | SB | |||||||||||
17 | Evan Pattinelli Evan Pattinelli | USA | 14:44.45 | PB | |||||||||||
Finale 6 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Morris Tyler Morris | USA | 14:11.38 | PB | |||||||||||
2 | John Reed John Reed | USA | 14:16.39 | PB | |||||||||||
3 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 14:18.73 | SB | ||||||||||
4 | Ramsey Little Ramsey Little | USA | 14:20.23 | PB | |||||||||||
5 | Jake Mattei Jake Mattei | USA | 14:23.02 | PB | |||||||||||
6 | Ryan James Ryan James | USA | 14:24.31 | PB | |||||||||||
7 | Ben Godish Ben Godish | USA | 14:25.70 | PB | |||||||||||
8 | Robert Hannon Robert Hannon | USA | 14:26.09 | PB | |||||||||||
9 | Dan Crowley Dan Crowley | USA | 14:26.77 | SB | |||||||||||
10 | Timothy Gill Timothy Gill ('92) | 92 | USA | 14:27.33 | PB | ||||||||||
11 | Tommy Appenheimer Tommy Appenheimer | CAN | 14:32.63 | PB | |||||||||||
12 | Dylan Manning Dylan Manning ('03) | 03 | USA | 14:39.82 | PB | ||||||||||
13 | Jarrod Ottman Jarrod Ottman ('98) | 98 | USA | 14:45.97 | PB | ||||||||||
14 | Andrew Mah Andrew Mah | 00 | USA | 14:49.46 | |||||||||||
Trey Cormier Trey Cormier ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale 7 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Stephen Gomez Stephen Gomez | USA | 14:23.36 | PB | |||||||||||
2 | Christopher Lepore Christopher Lepore | USA | 14:25.66 | PB | |||||||||||
3 | Will McGovern Will McGovern | USA | 14:26.48 | PB | |||||||||||
4 | Edward Mulder Edward Mulder | USA | 14:28.09 | PB | |||||||||||
5 | Kabir Chavan Kabir Chavan | USA | 14:30.69 | PB | |||||||||||
6 | Charlie Siebert Charlie Siebert ('03) | 03 | USA | 14:30.87 | PB | ||||||||||
7 | Russell Sullivan Russell Sullivan | USA | 14:31.10 | PB | |||||||||||
8 | Marty Dolan Marty Dolan ('01) | 01 | USA | 14:32.12 | PB | ||||||||||
9 | David Leff David Leff | USA | 14:32.39 | PB | |||||||||||
10 | Andrew Healey Andrew Healey | USA | 14:32.41 | PB | |||||||||||
11 | Michael Peppy Michael Peppy | USA | 14:34.10 | PB | |||||||||||
12 | Vedang Lad Vedang Lad | USA | 14:35.14 | PB | |||||||||||
13 | Daniel Lewis Daniel Lewis ('88) | 88 | USA | 14:36.02 | PB | ||||||||||
14 | Eoin Dooley Eoin Dooley | USA | 14:40.10 | PB | |||||||||||
15 | Alex Brown Alex Brown | USA | 14:49.89 | PB | |||||||||||
Matt Bridger Matt Bridger | USA | DNF | |||||||||||||
Matthew Goyden Matthew Goyden | USA | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Oliver Thomas Oliver Thomas ('99) | 99 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
2 | Justin Young Justin Young ('99) | 99 | USA | 7.87 | =PB | ||||||||||
3 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 7.90 | PB | ||||||||||
4 | Michael Mazzocca Michael Mazzocca | USA | 8.02 | PB | |||||||||||
5 | Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | 8.04 | PB | ||||||||||
6 | Kenneth Wei Kenneth Wei ('01) | 01 | USA | 8.04 | PB | ||||||||||
7 | Yakubu Ibrahim Yakubu Ibrahim ('95) | 95 | GHA | 8.45 | |||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Oliver Thomas Oliver Thomas ('99) | 99 | USA | 7.91 | PB | ||||||||||
2 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 7.93 | PB | ||||||||||
3 | Yakubu Ibrahim Yakubu Ibrahim ('95) | 95 | GHA | 7.96 | |||||||||||
4 | Michael Mazzocca Michael Mazzocca | USA | 8.12 | PB | |||||||||||
5 | Nicholas Fiorenza Nicholas Fiorenza | USA | 8.42 | ||||||||||||
6 | Nicholas Stoeckle Nicholas Stoeckle | USA | 8.47 | ||||||||||||
7 | Zach Lalonde Zach Lalonde | USA | 8.56 | ||||||||||||
8 | Nick Malfitano Nick Malfitano | USA | 8.57 | ||||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Uchenna Nwosu Uchenna Nwosu | USA | 8.00 | ||||||||||||
2 | Justin Young Justin Young ('99) | 99 | USA | 8.07 | |||||||||||
3 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 8.19 | |||||||||||
4 | Matthew Cahill Matthew Cahill ('01) | 01 | USA | 8.43 | |||||||||||
5 | Ramsley Exantus Ramsley Exantus | USA | 8.46 | ||||||||||||
6 | Tanner Burton Tanner Burton | USA | 8.55 | ||||||||||||
7 | Adrian Rippstein Adrian Rippstein | 00 | USA | 8.57 | |||||||||||
Terrell Lewis Terrell Lewis ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Bretram Rogers Bretram Rogers ('99) | 99 | USA | 8.08 | |||||||||||
2 | Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | 8.11 | |||||||||||
3 | Kenneth Wei Kenneth Wei ('01) | 01 | USA | 8.18 | |||||||||||
4 | Ethan Exilhomme Ethan Exilhomme | USA | 8.23 | ||||||||||||
5 | Michael Monahan Michael Monahan | USA | 8.33 | ||||||||||||
6 | Marcus Gillespie Marcus Gillespie ('01) | 01 | USA | 8.59 | |||||||||||
M Højdespring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Kasim Cisse Kasim Cisse ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kevin Mcgrath Kevin Mcgrath | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Mazzocca Michael Mazzocca | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Harry Rienecker-Found Harry Rienecker-Found ('02) | 02 | GBR | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Brado Tyler Brado | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zuriel Wright Zuriel Wright | USA | 2.01 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jack Reichenbach Jack Reichenbach ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Declan Ritzenthaler Declan Ritzenthaler | USA | 4.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maxime Léveillé Maxime Léveillé ('98) | 98 | CAN | 4.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Milan Spisek Milan Spisek | USA | 4.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brandon Love Brandon Love | USA | 4.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mason Brubaker Mason Brubaker | USA | 4.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Casey Gribben Casey Gribben | USA | 4.55 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Timothy Duggan Timothy Duggan | USA | 4.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Maxime Léveillé Maxime Léveillé ('98) | 98 | CAN | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Liam Landau Liam Landau ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brian McSweeney Brian McSweeney | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | David Gibson David Gibson ('91) | 91 | USA | 7.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charles Moody Charles Moody | USA | 6.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Colby Wilson Colby Wilson | USA | 6.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Terrell Lewis Terrell Lewis ('01) | 01 | USA | 5.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Savion Thompson Savion Thompson | USA | NM | |||||||||||||
Max McQuide Max McQuide | USA | NM | |||||||||||||
M Trespring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Nate Meade Nate Meade | USA | 16.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jahsira Dunbar Jahsira Dunbar | USA | 15.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marcrene Jeannot Marcrene Jeannot ('01) | 01 | USA | 14.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Krishna White Krishna White | USA | 14.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marcus Johnson Marcus Johnson | USA | 14.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Orion Joyner Orion Joyner | USA | 14.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kinnard Hughes Kinnard Hughes | USA | 14.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Joshua Silvester Joshua Silvester | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Israel Henriques Israel Henriques | USA | 14.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rudy Alvarez Rudy Alvarez | USA | 14.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Daniel Yetman Daniel Yetman ('92) | 92 | CAN | 14.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Sebastian Pereira Sebastian Pereira ('99) | 99 | AUT | NM | ||||||||||||
Julian Hubbard Julian Hubbard ('93) | 93 | USA | NM | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 18.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabe Hickman Gabe Hickman | USA | 17.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Derek Jacobs Derek Jacobs ('99) | 99 | USA | 16.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cole Tucker Cole Tucker ('03) | 03 | USA | 16.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hunter Logan Hunter Logan | USA | 16.42 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Shanahan Michael Shanahan ('94) | 94 | USA | 23.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 20.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johnathan Buchanan Johnathan Buchanan ('99) | 99 | USA | 20.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marco Risi Marco Risi | 00 | ITA | 17.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tremain Robinson Tremain Robinson | USA | NM | |||||||||||||
Nick Pisciotta Nick Pisciotta ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
Andrew McCarthy Andrew McCarthy | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Yale Yale | USA | 3:11.99 | ||||||||||||
Christopher Colbert, Colin Quinn, Simon Jupp, Juma Sei | |||||||||||||||
2 | Rowan Rowan | USA | 3:12.80 | ||||||||||||
Charlie Serrano, Nana Agyemang, Jah'mere Beasley, Amara Conte | |||||||||||||||
3 | So. Conn. St. So. Conn. St. | USA | 3:13.03 | ||||||||||||
Ramsley Exantus, Hunter Dale, Christ N'Dabian, Nigel Green | |||||||||||||||
4 | Northeastern Northeastern | USA | 3:15.16 | ||||||||||||
Phillips Magre, Pierre Sylvain, Jessie Legister, Nii Yartey | |||||||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | American Int'l American Int'l | USA | 3:13.99 | ||||||||||||
Bailey Murphy, Junior Pontes Da Veiga, Silas Choge, Marvin Dure | |||||||||||||||
2 | Williams Williams | USA | 3:15.49 | ||||||||||||
, Cole O'Flaherty, Jack Davis | |||||||||||||||
3 | Rhode Island Rhode Island | USA | 3:15.87 | ||||||||||||
Wyatt Lamell, Liam Creeley, Jarrett Young | |||||||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Harvard Harvard | USA | 3:14.29 | ||||||||||||
Jonathan Gamarra, Steffan Dylan Jones, Peter Fischer, Max Serrano-Wu | |||||||||||||||
2 | UMass Lowell UMass Lowell | USA | 3:14.70 | ||||||||||||
Hunter Marino, Kashief Bogannam, Jordan Thomas, Joseph Gaudreau | |||||||||||||||
K 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Libby McMahon Libby McMahon | USA | 24.14 | PB | |||||||||||
2 | Grace Lanouette Grace Lanouette | 00 | USA | 24.39 | PB | ||||||||||
2 | Logan Bruce Logan Bruce | USA | 26.43 | PB | |||||||||||
3 | Riyana Owens Riyana Owens | USA | 24.64 | PB | |||||||||||
5 | Hachlaine Petit Hachlaine Petit ('97) | 97 | FRA | 26.45 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Aisha Gay Aisha Gay ('99) | 99 | USA | 24.37 | PB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Akrissa Eristee Akrissa Eristee ('03) | 03 | IVB | 24.60 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Blakey Hannah Blakey | USA | 24.95 | PB | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Halima Scott Halima Scott | 00 | USA | 24.61 | SB | ||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nia Mosby Nia Mosby | USA | 24.65 | PB | |||||||||||
2 | Jazmine Alderman Jazmine Alderman | USA | 24.81 | PB | |||||||||||
3 | Kalli'ana Botelho Kalli'ana Botelho | USA | 24.89 | PB | |||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Bethany Deloof Bethany Deloof ('98) | 98 | USA | 24.75 | PB | ||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nia Joyner Nia Joyner | USA | 24.77 | PB | |||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Devanny Grace Devanny | USA | 24.80 | PB | |||||||||||
2 | Vennessa Frank Vennessa Frank ('01) | 01 | USA | 24.90 | PB | ||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Arianna Eberly Arianna Eberly | 00 | USA | 24.87 | SB | ||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Mariah Fede Mariah Fede ('02) | 02 | USA | 24.88 | |||||||||||
2 | Dardlie Lefevre Dardlie Lefevre | USA | 24.89 | PB | |||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Molly O’Connor Molly O’Connor | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
Finale L 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nicole Stewart Nicole Stewart | USA | 25.00 | PB | |||||||||||
Finale P 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
Madison Marsh Madison Marsh ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale T 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
2 | Laurie Hauet Laurie Hauet ('98) | 98 | FRA | 25.84 | SB | ||||||||||
K 400 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Mullen Kennedy Mullen | USA | 57.02 | PB | |||||||||||
1 | Sophie Ba Sophie Ba ('98) | 98 | CAN | 57.09 | PB | ||||||||||
1 | Kaitlyn Bernier Kaitlyn Bernier | USA | 57.73 | PB | |||||||||||
1 | Monica Smith Monica Smith | USA | 57.77 | PB | |||||||||||
1 | Samantha Shea Samantha Shea | USA | 57.78 | PB | |||||||||||
1 | Claire Danyluk Claire Danyluk | USA | 57.89 | ||||||||||||
1 | Ashley Thomas Ashley Thomas ('04) | 04 | USA | 57.89 | PB | ||||||||||
1 | Karliyah Morton Karliyah Morton ('07) | 07 | IVB | 58.01 | PB | ||||||||||
1 | Cianna O’Flaherty Cianna O’Flaherty | USA | 58.27 | PB | |||||||||||
1 | Kristina Pizzi Kristina Pizzi | USA | 58.47 | PB | |||||||||||
1 | Magnalen Camara Magnalen Camara | USA | 58.71 | PB | |||||||||||
1 | Lucia Matesanz Lucia Matesanz ('02) | 02 | ESP | 59.95 | SB | ||||||||||
2 | Savannah Pineda Savannah Pineda | USA | 58.06 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Phillips Lauren Phillips | USA | 58.24 | PB | |||||||||||
2 | Kaytlin Encarnacao Kaytlin Encarnacao | USA | 58.25 | ||||||||||||
2 | Mariah Fede Mariah Fede ('02) | 02 | USA | 58.28 | |||||||||||
2 | Elena Wilson Elena Wilson | USA | 58.51 | PB | |||||||||||
2 | Gabrielle Griffin Gabrielle Griffin | USA | 58.87 | PB | |||||||||||
3 | Khamil Evans Khamil Evans ('01) | 01 | USA | 58.32 | |||||||||||
3 | Nicole Xiarhos Nicole Xiarhos | USA | 58.57 | PB | |||||||||||
3 | Kenyatta Grate Kenyatta Grate ('04) | 04 | IVB | 58.64 | PB | ||||||||||
3 | Grace Hoelscher Grace Hoelscher | USA | 58.75 | PB | |||||||||||
3 | Grace Wright Grace Wright ('06) | 06 | GBR | 58.75 | PB | ||||||||||
3 | Michelle Louie Michelle Louie | USA | 58.99 | PB | |||||||||||
4 | Johnelle Thomas Johnelle Thomas ('01) | 01 | JAM | 58.61 | PB | ||||||||||
4 | Mikajah Hayes Mikajah Hayes | USA | 58.82 | PB | |||||||||||
1 | Sophia Morone Sophia Morone | USA | 56.48 | PB | |||||||||||
1 | Anna Davis Anna Davis | USA | 56.58 | PB | |||||||||||
2 | Katelyn Hutchison Katelyn Hutchison | USA | 56.80 | PB | |||||||||||
3 | Anna Cleary Anna Cleary | USA | 56.97 | PB | |||||||||||
4 | Amanda Demko Amanda Demko | USA | 57.98 | PB | |||||||||||
5 | Ashley Tyburski Ashley Tyburski | USA | 58.60 | PB | |||||||||||
Finale M 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 54.39 | PB | ||||||||||
2 | Halima Scott Halima Scott | 00 | USA | 54.83 | SB | ||||||||||
3 | Akrissa Eristee Akrissa Eristee ('03) | 03 | IVB | 55.20 | PB | ||||||||||
4 | Bianca Nolde-Lopez Bianca Nolde-Lopez | USA | 57.82 | SB | |||||||||||
Finale N 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Marie-Frédérique Poulin Marie-Frédérique Poulin ('99) | 99 | CAN | 55.46 | PB | ||||||||||
2 | Annie Gutierrez Annie Gutierrez | USA | 58.67 | PB | |||||||||||
3 | Trinity Hayes Trinity Hayes ('99) | 99 | USA | 58.68 | PB | ||||||||||
4 | Janyll Barber Janyll Barber | USA | 58.94 | PB | |||||||||||
Finale O 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sydney Goldson Sydney Goldson ('03) | 03 | USA | 55.61 | PB | ||||||||||
2 | Arianna Smith Arianna Smith ('01) | 01 | USA | 55.84 | =PB | ||||||||||
3 | Holly Mpassy Holly Mpassy ('03) | 03 | GBR | 56.09 | SB | ||||||||||
4 | Kayla Armstrong Kayla Armstrong | USA | 57.20 | PB | |||||||||||
Finale P 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Susan Bansbach Susan Bansbach | USA | 55.70 | PB | |||||||||||
2 | Grace Devanny Grace Devanny | USA | 55.80 | PB | |||||||||||
3 | Sophie Isom Sophie Isom | USA | 56.07 | PB | |||||||||||
Rachel Horowitz Rachel Horowitz | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale R 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brittany Korsah Brittany Korsah | USA | 55.89 | SB | |||||||||||
2 | Lillian Kirry Lillian Kirry | USA | 56.58 | PB | |||||||||||
3 | Vennessa Frank Vennessa Frank ('01) | 01 | USA | 56.77 | |||||||||||
4 | Aliyah Boshnak Aliyah Boshnak | USA | 58.05 | ||||||||||||
Finale S 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | India Ingemi India Ingemi ('01) | 01 | USA | 56.01 | PB | ||||||||||
2 | Hillary Abankwa Hillary Abankwa | USA | 56.59 | PB | |||||||||||
3 | Kristin Hardy Kristin Hardy | USA | 57.20 | PB | |||||||||||
4 | Hachlaine Petit Hachlaine Petit ('97) | 97 | FRA | 58.50 | SB | ||||||||||
5 | Sydney Robinson Sydney Robinson | USA | 59.00 | PB | |||||||||||
Finale T 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Aleia Gisolfi-McCready Aleia Gisolfi-McCready | USA | 56.17 | PB | |||||||||||
2 | Farrah Miller Farrah Miller | USA | 56.39 | PB | |||||||||||
3 | Addison Coy Addison Coy | USA | 56.83 | PB | |||||||||||
4 | Alexis Knight Alexis Knight | USA | 57.19 | SB | |||||||||||
Finale U 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sofia Lavreshina Sofia Lavreshina ('03) | 03 | POR | 56.37 | |||||||||||
2 | Bethany Deloof Bethany Deloof ('98) | 98 | USA | 56.53 | PB | ||||||||||
3 | Gabrielle Buissereth Gabrielle Buissereth | USA | 56.82 | SB | |||||||||||
4 | Simone Wilson Simone Wilson ('98) | 98 | USA | 57.00 | PB | ||||||||||
Finale X 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kate Ashley Kate Ashley | USA | 56.41 | PB | |||||||||||
2 | Emma Taylor Emma Taylor | USA | 56.57 | PB | |||||||||||
3 | Camryn Taylor Camryn Taylor | USA | 57.02 | PB | |||||||||||
4 | Sarah Heckel Sarah Heckel | USA | 58.88 | ||||||||||||
K 800 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Roisin Willis Roisin Willis ('04) | 04 | USA | 2:00.06 | PB | ||||||||||
2 | Madeleine Kelly Madeleine Kelly ('95) | 95 | CAN | 2:00.11 | PB | ||||||||||
3 | Cynthia Anais Cynthia Anais ('88) | 88 | FRA | 2:00.49 | PB | ||||||||||
4 | Sophia Gorriaran Sophia Gorriaran ('05) | 05 | USA | 2:00.58 | WU18B | PB | |||||||||
5 | Brenna Detra Brenna Detra ('95) | 95 | USA | 2:01.47 | PB | ||||||||||
6 | Emily Richards Emily Richards ('95) | 95 | USA | 2:01.52 | PB | ||||||||||
7 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 2:04.05 | PB | ||||||||||
8 | Sonia Gaskin Sonia Gaskin ('94) | 94 | BAR | 2:10.86 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | 2:05.39 | PB | ||||||||||
2 | Esther Seeland Esther Seeland | 00 | USA | 2:05.39 | PB | ||||||||||
3 | Katherine Mitchell Katherine Mitchell ('99) | 99 | USA | 2:05.73 | PB | ||||||||||
4 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:05.79 | PB | ||||||||||
5 | Anna Tovkach Anna Tovkach | USA | 2:05.93 | ||||||||||||
6 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:07.27 | PB | ||||||||||
7 | Geneviève Paquin Geneviève Paquin ('98) | 98 | CAN | 2:08.34 | PB | ||||||||||
8 | Alex O’Neill Alex O’Neill | 00 | IRL | 2:12.43 | |||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Avery Leydon Avery Leydon | USA | 2:08.62 | PB | |||||||||||
2 | Sierra Dinneen Sierra Dinneen ('02) | 02 | USA | 2:08.82 | PB | ||||||||||
3 | Elise O’Leary Elise O’Leary | USA | 2:09.10 | PB | |||||||||||
4 | Marne Sullivan Marne Sullivan | 00 | USA | 2:09.40 | PB | ||||||||||
5 | Ellaney Matarese Ellaney Matarese ('03) | 03 | USA | 2:11.84 | PB | ||||||||||
6 | Lisa Fournel Lisa Fournel ('95) | 95 | FRA | 2:12.46 | PB | ||||||||||
7 | Shayla Bonzelet Shayla Bonzelet | USA | 2:15.40 | PB | |||||||||||
8 | Maria Marascia Maria Marascia ('91) | 91 | COL | 2:15.45 | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Halle Atkinson Halle Atkinson | USA | 2:09.05 | PB | |||||||||||
2 | Amity Ebarb Amity Ebarb | USA | 2:10.61 | PB | |||||||||||
3 | Elise Lambert Elise Lambert | 00 | USA | 2:11.39 | PB | ||||||||||
4 | Allison Uhl Allison Uhl | USA | 2:12.28 | PB | |||||||||||
5 | Allie Alsup Allie Alsup | USA | 2:12.54 | PB | |||||||||||
6 | Haleemot Adeyanju Haleemot Adeyanju | USA | 2:12.63 | PB | |||||||||||
7 | Marianne Gagnon Marianne Gagnon | 00 | CAN | 2:13.42 | PB | ||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kimberley May Kimberley May ('03) | 03 | NZL | 2:10.74 | PB | ||||||||||
2 | Louise van den Heuvel Louise van den Heuvel | USA | 2:10.79 | PB | |||||||||||
3 | Stephanie Cassens Stephanie Cassens | USA | 2:11.62 | PB | |||||||||||
4 | Aliyah Moore Aliyah Moore ('01) | 01 | GUY | 2:12.00 | PB | ||||||||||
5 | Cassidy Kearney Cassidy Kearney | USA | 2:12.22 | PB | |||||||||||
6 | Anna Burt Anna Burt | 00 | GBR | 2:12.32 | SB | ||||||||||
7 | Isabella Sheppard Isabella Sheppard | USA | 2:12.43 | PB | |||||||||||
8 | Maeve Hoffman Maeve Hoffman | USA | 2:14.21 | PB | |||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ava Duggan Ava Duggan ('03) | 03 | USA | 2:11.69 | PB | ||||||||||
2 | Alexis Anderson Alexis Anderson ('99) | 99 | USA | 2:12.52 | PB | ||||||||||
3 | Paola Rodriguez Paola Rodriguez | USA | 2:12.81 | PB | |||||||||||
4 | Hannah Neilon Hannah Neilon | USA | 2:12.84 | PB | |||||||||||
5 | Nicole Johnson Nicole Johnson ('99) | 99 | USA | 2:13.46 | PB | ||||||||||
6 | Jessica Harding Jessica Harding ('99) | 99 | USA | 2:13.96 | |||||||||||
7 | Brittany Wilkinson Brittany Wilkinson | USA | 2:15.43 | PB | |||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Arianna Gragg Arianna Gragg | USA | 2:11.75 | PB | |||||||||||
2 | Quinn Collins Quinn Collins | USA | 2:13.64 | ||||||||||||
3 | Grace Sparrow Grace Sparrow | USA | 2:14.34 | PB | |||||||||||
4 | Maya Sharp Maya Sharp | USA | 2:14.56 | PB | |||||||||||
5 | Gabriella Bachiochi Gabriella Bachiochi | USA | 2:15.02 | PB | |||||||||||
6 | Isabel Marsh Isabel Marsh | USA | 2:15.43 | PB | |||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Dana Ashley Dana | USA | 2:13.63 | PB | |||||||||||
2 | Helen Connolly Helen Connolly | USA | 2:13.72 | PB | |||||||||||
3 | Cailey Archer Cailey Archer | USA | 2:14.12 | PB | |||||||||||
4 | Lisa Pink Lisa Pink | USA | 2:14.28 | PB | |||||||||||
5 | Paloma DeMonte Paloma DeMonte | USA | 2:14.30 | PB | |||||||||||
6 | Farrah Miller Farrah Miller | USA | 2:14.88 | PB | |||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jilli Jones Jilli Jones | USA | 2:14.22 | PB | |||||||||||
2 | Taylor Mascetta Taylor Mascetta | USA | 2:14.95 | PB | |||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tessa Hunt Tessa Hunt | 00 | NZL | 2:14.53 | PB | ||||||||||
2 | Samantha Schwers Samantha Schwers | 00 | USA | 2:15.25 | SB | ||||||||||
3 | Peri Snow Peri Snow | USA | 2:15.28 | PB | |||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
8 | Ainhoa Brea Ainhoa Brea ('01) | 01 | ESP | 2:21.97 | |||||||||||
Finale L 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
6 | Eileen Bequette Eileen Bequette | USA | 2:20.71 | SB | |||||||||||
K 1000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale N 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Maggie Hock Maggie Hock ('01) | 01 | USA | 2:45.54 | PB | ||||||||||
2 | Julia Fenerty Julia Fenerty | USA | 2:45.62 | PB | |||||||||||
3 | Anna Jurew Anna Jurew ('97) | 97 | USA | 2:45.84 | PB | ||||||||||
4 | Tsion Yared Tsion Yared | USA | 2:47.52 | PB | |||||||||||
5 | Marianne Mihas Marianne Mihas ('02) | 02 | USA | 2:47.81 | PB | ||||||||||
6 | Hayley Jackson Hayley Jackson ('99) | 99 | USA | 2:48.45 | PB | ||||||||||
7 | Tessa McClain Tessa McClain | USA | 2:48.78 | PB | |||||||||||
8 | Stephanie Herrick Stephanie Herrick ('87) | 87 | USA | 2:49.03 | SB | ||||||||||
Finale O 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 2:49.24 | SB | ||||||||||
2 | Amy Piccolo Amy Piccolo ('98) | 98 | USA | 2:50.41 | SB | ||||||||||
3 | Aidan MacDonald Aidan MacDonald ('99) | 99 | CAN | 2:50.61 | PB | ||||||||||
4 | Mena Scatchard Mena Scatchard ('03) | 03 | GBR | 2:50.70 | PB | ||||||||||
5 | Maureen Lewin Maureen Lewin ('01) | 01 | USA | 2:51.40 | SB | ||||||||||
6 | Aliyah Moore Aliyah Moore ('01) | 01 | GUY | 2:51.52 | PB | ||||||||||
7 | Caroline O'Shea Caroline O'Shea | USA | 2:53.76 | SB | |||||||||||
Finale P 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Hurlbut Jordan Hurlbut | USA | 2:53.55 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Lucia Stafford Lucia Stafford ('98) | 98 | CAN | 4:24.42 | PB | ||||||||||
2 | Alma Cortes Alma Cortes ('97) | 97 | MEX | 4:27.09 | PB | ||||||||||
3 | Julie-Anne Staehli Julie-Anne Staehli ('93) | 93 | CAN | 4:28.10 | PB | ||||||||||
4 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 4:29.64 | PB | ||||||||||
5 | Hanna Hermansson Hanna Hermansson ('89) | 89 | SWE | 4:29.81 | PB | ||||||||||
6 | Emily MacKay Emily MacKay ('98) | 98 | USA | 4:30.94 | PB | ||||||||||
7 | Lauren Berman Lauren Berman ('96) | 96 | USA | 4:31.34 | PB | ||||||||||
8 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:31.35 | PB | ||||||||||
9 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle ('94) | 94 | FRA | 4:31.99 | NR | PB | |||||||||
10 | Annie Rodenfels Annie Rodenfels ('96) | 96 | USA | 4:32.65 | PB | ||||||||||
11 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:34.81 | SB | ||||||||||
12 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:34.94 | SB | ||||||||||
13 | Holly Archer Holly Archer ('93) | 93 | GBR | 4:35.89 | PB | ||||||||||
Anna Jurew Anna Jurew ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Stephanie Herrick Stephanie Herrick ('87) | 87 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Mia Barnett Mia Barnett ('03) | 03 | USA | 4:35.09 | PB | ||||||||||
2 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 4:35.27 | PB | ||||||||||
3 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 4:36.52 | PB | ||||||||||
4 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:36.66 | DR | PB | |||||||||
5 | Maia Ramsden Maia Ramsden ('02) | 02 | NZL | 4:36.88 | PB | ||||||||||
6 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:38.93 | PB | ||||||||||
7 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 4:39.22 | PB | ||||||||||
8 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 4:39.65 | PB | ||||||||||
9 | Stephanie Aldea Stephanie Aldea ('90) | 90 | CAN | 4:39.95 | PB | ||||||||||
10 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:40.74 | PB | ||||||||||
11 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:40.95 | PB | |||||||||||
12 | Natalie Cizmas Natalie Cizmas ('96) | 96 | USA | 4:41.13 | PB | ||||||||||
13 | Annika Sisson Annika Sisson ('96) | 96 | USA | 4:47.30 | SB | ||||||||||
14 | Camryn Wennersten Camryn Wennersten ('04) | 04 | USA | 4:48.60 | PB | ||||||||||
Tsion Yared Tsion Yared | USA | DNF | |||||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Alycia Cridebring Alycia Cridebring ('92) | 92 | USA | 4:38.40 | PB | ||||||||||
2 | Ellie Shea Ellie Shea ('05) | 05 | USA | 4:40.01 | PB | ||||||||||
3 | Gina McNamara Gina McNamara ('94) | 94 | USA | 4:43.74 | PB | ||||||||||
4 | Sadie Engelhardt Sadie Engelhardt ('06) | 06 | USA | 4:43.84 | PB | ||||||||||
5 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:44.33 | PB | ||||||||||
6 | Lilly Shapiro Lilly Shapiro | USA | 4:45.39 | PB | |||||||||||
7 | Isabelle Goldstein Isabelle Goldstein ('01) | 01 | USA | 4:45.75 | PB | ||||||||||
8 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 4:46.09 | PB | |||||||||||
9 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:46.13 | PB | ||||||||||
10 | Gemma Nuttall Gemma Nuttall | USA | 4:46.86 | SB | |||||||||||
11 | Meghan Convery Meghan Convery | 00 | USA | 4:47.62 | |||||||||||
12 | Madeline Bachmann Madeline Bachmann ('97) | 97 | USA | 4:49.18 | PB | ||||||||||
13 | Kristin Siegle Kristin Siegle | USA | 4:56.02 | PB | |||||||||||
14 | Christine Mancini Christine Mancini | USA | 4:57.55 | PB | |||||||||||
Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Sierra Dinneen Sierra Dinneen ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 4:45.86 | PB | ||||||||||
2 | Camille Boudreau Camille Boudreau ('01) | 01 | CAN | 4:46.88 | PB | ||||||||||
3 | Marie-Ève Turcotte Marie-Ève Turcotte ('96) | 96 | CAN | 4:48.13 | PB | ||||||||||
4 | Celia Chacko Celia Chacko | USA | 4:48.16 | PB | |||||||||||
5 | Nicole Yeomans Nicole Yeomans | USA | 4:48.91 | PB | |||||||||||
6 | Kathryn Nohilly Kathryn Nohilly ('99) | 99 | USA | 4:49.58 | PB | ||||||||||
7 | Emma Krebs Emma Krebs | USA | 4:49.74 | PB | |||||||||||
8 | Kyra Pretre Kyra Pretre ('02) | 02 | USA | 4:49.96 | PB | ||||||||||
9 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:50.64 | SB | ||||||||||
10 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 4:50.90 | PB | ||||||||||
11 | Maria Seykora Maria Seykora ('94) | 94 | USA | 4:51.49 | PB | ||||||||||
12 | Corinne Fitzgerald Corinne Fitzgerald ('91) | 91 | USA | 4:59.83 | PB | ||||||||||
Sophia Gorriaran Sophia Gorriaran ('05) | 05 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Corinne Robitaille Corinne Robitaille | USA | 4:48.95 | PB | |||||||||||
2 | Paige Carter Paige Carter | USA | 4:51.14 | PB | |||||||||||
3 | Sage Brooks Sage Brooks | USA | 4:51.68 | PB | |||||||||||
4 | India Weir India Weir ('99) | 99 | GBR | 4:53.06 | SB | ||||||||||
5 | Maya Rayle Maya Rayle | USA | 4:53.39 | PB | |||||||||||
6 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 4:53.67 | PB | |||||||||||
7 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:53.68 | PB | ||||||||||
8 | Charlotte Wood Charlotte Wood | 00 | CAN | 4:54.97 | PB | ||||||||||
9 | Laurel Fisher Laurel Fisher ('98) | 98 | USA | 4:57.22 | |||||||||||
10 | Lexi Allen Lexi Allen ('03) | 03 | USA | 4:57.31 | PB | ||||||||||
11 | Sabrina Lavigne Sabrina Lavigne ('99) | 99 | CAN | 4:58.04 | PB | ||||||||||
12 | Abby Lewis Abby Lewis ('06) | 06 | CAN | 4:58.34 | |||||||||||
13 | Amanda Asaro Amanda Asaro ('95) | 95 | USA | 4:59.18 | |||||||||||
14 | Therese Olshanski Therese Olshanski ('99) | 99 | USA | 4:59.81 | SB | ||||||||||
15 | Anyelina Martinez Anyelina Martinez | USA | 4:59.86 | ||||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Sessa Rachel Sessa | 00 | USA | 4:51.46 | PB | ||||||||||
2 | Julia Trethaway Julia Trethaway ('01) | 01 | USA | 4:53.45 | PB | ||||||||||
3 | Amelia Everett Amelia Everett | USA | 4:55.46 | PB | |||||||||||
4 | Rebecca Durham Rebecca Durham | 00 | USA | 4:57.57 | PB | ||||||||||
5 | Lauren Dean Lauren Dean | USA | 4:57.96 | PB | |||||||||||
6 | Emily Levonas Emily Levonas | USA | 4:58.49 | PB | |||||||||||
7 | Sofia Terenziani Sofia Terenziani ('02) | 02 | ITA | 4:58.91 | PB | ||||||||||
8 | Jenna Solimine Jenna Solimine | USA | 4:59.73 | ||||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Susanna Weir Susanna Weir ('99) | 99 | USA | 4:55.83 | PB | ||||||||||
2 | Andie Murray Andie Murray | USA | 4:55.92 | PB | |||||||||||
3 | Nicole Dunbury Nicole Dunbury | USA | 4:58.75 | PB | |||||||||||
8 | Shaked Leibovitz Shaked Leibovitz ('99) | 99 | ISR | 5:07.29 | PB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Anya Hirschfeld Anya Hirschfeld ('01) | 01 | USA | 4:57.18 | PB | ||||||||||
2 | Colette O’Leary Colette O’Leary | USA | 4:57.51 | PB | |||||||||||
3 | Breila Fuller Breila Fuller ('01) | 01 | USA | 4:58.82 | PB | ||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Pippa Nuttall Pippa Nuttall | USA | 4:57.38 | PB | |||||||||||
2 | Lillian Anderson Lillian Anderson | USA | 4:59.53 | PB | |||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Lee Morgan Lee | USA | 4:59.95 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Lily Potthast Lily Potthast | USA | 10:10.67 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Sheffield Olivia Sheffield | USA | 10:11.94 | PB | |||||||||||
3 | Jillian Richardson Jillian Richardson | USA | 10:12.41 | PB | |||||||||||
4 | Claire Beebe Claire Beebe | USA | 10:14.98 | PB | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Lancaster Sarah Lancaster ('87) | 87 | USA | 8:47.41 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Ryan Lauren Ryan ('98) | 98 | AUS | 8:47.88 | PB | ||||||||||
3 | Vanessa Fraser Vanessa Fraser ('95) | 95 | USA | 8:53.11 | PB | ||||||||||
4 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 8:53.16 | PB | ||||||||||
5 | Jessy Lacourse Jessy Lacourse ('97) | 97 | CAN | 8:59.26 | PB | ||||||||||
6 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 9:06.05 | PB | ||||||||||
7 | Alyson Churchill Alyson Churchill ('02) | 02 | USA | 9:08.09 | SB | ||||||||||
8 | Tori Gerlach Tori Gerlach ('94) | 94 | USA | 9:09.33 | |||||||||||
9 | Ella Baran Ella Baran | USA | 9:13.32 | PB | |||||||||||
10 | Maddy Berkson Maddy Berkson ('96) | 96 | USA | 9:19.53 | |||||||||||
11 | Lauren White Lauren White | USA | 9:19.82 | SB | |||||||||||
12 | Anna Oeser Anna Oeser ('99) | 99 | USA | 9:24.85 | |||||||||||
13 | Courtney Hufsmith Courtney Hufsmith ('98) | 98 | CAN | 9:42.01 | SB | ||||||||||
Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | DNF | ||||||||||||
Emily Richards Emily Richards ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kayley DeLay Kayley DeLay ('99) | 99 | USA | 9:11.18 | PB | ||||||||||
2 | Fiona Max Fiona Max | USA | 9:16.32 | PB | |||||||||||
3 | Laura Mooney Laura Mooney ('02) | 02 | IRL | 9:18.83 | PB | ||||||||||
4 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 9:22.07 | PB | ||||||||||
5 | Abigail Spiers Abigail Spiers | 00 | USA | 9:23.29 | PB | ||||||||||
6 | Siona Chisholm Siona Chisholm ('03) | 03 | CAN | 9:25.40 | PB | ||||||||||
7 | Henna Rustami Henna Rustami ('96) | 96 | USA | 9:25.77 | SB | ||||||||||
8 | Lilly Tuck Lilly Tuck ('01) | 01 | CAN | 9:26.75 | PB | ||||||||||
9 | Madeleine Burns Madeleine Burns | USA | 9:27.26 | PB | |||||||||||
10 | Kiera Bothwell Kiera Bothwell | USA | 9:28.89 | PB | |||||||||||
11 | Abigail Hassman Abigail Hassman | USA | 9:29.40 | PB | |||||||||||
12 | Elka Machan Elka Machan | USA | 9:31.19 | PB | |||||||||||
13 | Judy Pendergast Judy Pendergast ('98) | 98 | USA | 9:37.01 | SB | ||||||||||
14 | Katie Dammer Katie Dammer | 00 | USA | 9:40.34 | PB | ||||||||||
15 | Julia Dvorak Julia Dvorak | USA | 9:44.84 | ||||||||||||
16 | Catherine Gagné Catherine Gagné ('89) | 89 | CAN | 9:46.71 | |||||||||||
Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Georgia Jones Georgia Jones | USA | 9:32.14 | PB | |||||||||||
2 | Katherine Dowie Katherine Dowie ('99) | 99 | AUS | 9:32.81 | PB | ||||||||||
3 | Olivia Lomascolo Olivia Lomascolo | USA | 9:37.42 | PB | |||||||||||
4 | Ashley Corcoran Ashley Corcoran | USA | 9:37.55 | PB | |||||||||||
5 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 9:37.58 | PB | ||||||||||
6 | Kylee Raftis Kylee Raftis ('99) | 99 | CAN | 9:37.61 | PB | ||||||||||
7 | Savannah Roark Savannah Roark ('02) | 02 | USA | 9:37.88 | PB | ||||||||||
8 | Abigail Loveys Abigail Loveys | USA | 9:38.33 | PB | |||||||||||
9 | Briar Brumley Briar Brumley ('96) | 96 | USA | 9:39.17 | PB | ||||||||||
10 | Erin Mawhinney Erin Mawhinney ('96) | 96 | CAN | 9:41.93 | PB | ||||||||||
11 | Leigh Sharek Leigh Sharek | 00 | USA | 9:42.15 | PB | ||||||||||
12 | Margaret Coogan Margaret Coogan | USA | 9:42.58 | PB | |||||||||||
13 | Angela Allen Angela Allen | USA | 9:45.08 | PB | |||||||||||
14 | Lucca Fulkerson Lucca Fulkerson | USA | 9:45.49 | ||||||||||||
15 | Mari Noble Mari Noble ('03) | 03 | USA | 9:50.14 | PB | ||||||||||
16 | Rolanda Bell Rolanda Bell ('87) | 87 | PAN | 9:51.94 | SB | ||||||||||
Maria Seykora Maria Seykora ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ari Marks Ari Marks | USA | 9:36.80 | PB | |||||||||||
2 | Kayla Smith Kayla Smith | 00 | USA | 9:39.15 | PB | ||||||||||
3 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 9:41.15 | PB | ||||||||||
4 | Sarah Francis Sarah Francis ('01) | 01 | USA | 9:41.64 | PB | ||||||||||
5 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 9:42.16 | SB | ||||||||||
6 | Alex Ross Alex Ross | USA | 9:43.95 | PB | |||||||||||
7 | Ella Gilson Ella Gilson | USA | 9:44.00 | PB | |||||||||||
8 | Sara Stephenson Sara Stephenson | USA | 9:44.52 | PB | |||||||||||
9 | Emma Eastman Emma Eastman | USA | 9:45.68 | PB | |||||||||||
10 | Lina Spjut Lina Spjut | USA | 9:48.25 | PB | |||||||||||
11 | Regina Rosati Regina Rosati | USA | 9:49.32 | PB | |||||||||||
12 | Tina Capparell Tina Capparell | USA | 9:50.04 | ||||||||||||
13 | Caroline Towle Caroline Towle | USA | 9:53.01 | ||||||||||||
14 | Caitlin Marino Caitlin Marino | USA | 9:53.19 | PB | |||||||||||
15 | Azza Borovicka-Swanson Azza Borovicka-Swanson | USA | 9:54.95 | PB | |||||||||||
16 | Nadine Donegan Nadine Donegan ('97) | 97 | IRL | 9:55.23 | PB | ||||||||||
17 | Julia Dempsey Julia Dempsey | USA | 9:56.00 | PB | |||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Natalie Shapiro Natalie Shapiro | USA | 9:44.10 | PB | |||||||||||
2 | Abby Lewis Abby Lewis ('06) | 06 | CAN | 9:48.83 | PB | ||||||||||
3 | Izzi Gengaro Izzi Gengaro | USA | 9:49.67 | PB | |||||||||||
4 | Katherine Dokholyan Katherine Dokholyan | USA | 9:49.81 | PB | |||||||||||
5 | Abigail Brazil Abigail Brazil | USA | 9:50.52 | SB | |||||||||||
6 | Holly Smith Holly Smith ('01) | 01 | GBR | 9:51.52 | PB | ||||||||||
7 | Ellie Lawler Ellie Lawler | USA | 9:51.97 | PB | |||||||||||
8 | Reilly Zink Reilly Zink | USA | 9:52.05 | PB | |||||||||||
9 | Sydney Fridel Sydney Fridel | USA | 9:53.59 | PB | |||||||||||
10 | Roshni Singh Roshni Singh | USA | 9:53.86 | PB | |||||||||||
11 | Racheal Woodruff Racheal Woodruff | USA | 9:55.89 | PB | |||||||||||
12 | Jeanne Reix Charat Jeanne Reix Charat | 00 | SUI | 9:55.90 | PB | ||||||||||
13 | Elaine Atanasova Elaine Atanasova | USA | 9:56.39 | ||||||||||||
14 | Ellie Tymorek Ellie Tymorek | USA | 9:57.68 | PB | |||||||||||
15 | Sarah Pillard Sarah Pillard | USA | 9:58.46 | PB | |||||||||||
16 | Caroline Forbes Caroline Forbes | 00 | CAN | 9:58.70 | SB | ||||||||||
17 | Justus Holden-Betts Justus Holden-Betts ('01) | 01 | USA | 9:58.78 | PB | ||||||||||
18 | Eve Glasergreen Eve Glasergreen ('98) | 98 | USA | 10:02.53 | SB | ||||||||||
19 | Emily Lane Emily Lane | USA | 10:08.22 | ||||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sydney Nowicki Sydney Nowicki | USA | 9:52.06 | PB | |||||||||||
2 | Windsor Ardner Windsor Ardner | USA | 9:53.45 | PB | |||||||||||
3 | Madaket Nobili Madaket Nobili | USA | 9:57.68 | PB | |||||||||||
4 | Kate Tavella Kate Tavella | USA | 9:58.13 | PB | |||||||||||
5 | Eve Feuerbach Eve Feuerbach | USA | 10:01.62 | ||||||||||||
6 | Delia McDade Clay Delia McDade Clay | USA | 10:02.64 | PB | |||||||||||
7 | Emma Kerimo Emma Kerimo | USA | 10:03.46 | PB | |||||||||||
8 | Aaliya Fazel Aaliya Fazel | USA | 10:04.65 | PB | |||||||||||
9 | Jordyn Duby Jordyn Duby | USA | 10:04.82 | PB | |||||||||||
10 | Caroline McClelland Caroline McClelland | USA | 10:04.86 | PB | |||||||||||
11 | Kelsie Vicknair Kelsie Vicknair | USA | 10:07.10 | PB | |||||||||||
Steph Finley Steph Finley | USA | DNF | |||||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Laura Nicholson Laura Nicholson | 00 | IRL | 9:55.39 | SB | ||||||||||
2 | Olivia Joly Olivia Joly | USA | 9:56.97 | PB | |||||||||||
3 | Kira Nolan Kira Nolan | USA | 10:03.34 | PB | |||||||||||
4 | Sarah Daniels Sarah Daniels | 00 | USA | 10:03.65 | PB | ||||||||||
5 | Isolde McManus Isolde McManus | USA | 10:04.08 | PB | |||||||||||
6 | Germaine Harbaugh Germaine Harbaugh | USA | 10:08.84 | PB | |||||||||||
7 | Stephanie Chun Stephanie Chun | USA | 10:10.18 | PB | |||||||||||
8 | Aishanee Wijeratna Aishanee Wijeratna | USA | 10:12.27 | PB | |||||||||||
9 | Keira Cohen Keira Cohen | USA | 10:14.73 | PB | |||||||||||
K 5000 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Gabriela DeBues-Stafford Gabriela DeBues-Stafford ('95) | 95 | CAN | 14:31.38 | NR | PB | |||||||||
2 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 14:33.17 | NR | PB | |||||||||
3 | Courtney Frerichs Courtney Frerichs ('93) | 93 | USA | 14:48.75 | PB | ||||||||||
4 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 15:02.63 | PB | ||||||||||
5 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 15:03.27 | PB | ||||||||||
6 | Jenny Nesbitt Jenny Nesbitt ('95) | 95 | GBR | 15:19.22 | PB | ||||||||||
7 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 15:36.05 | PB | ||||||||||
8 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | USA | 15:44.08 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli | KEN | 15:43.83 | ||||||||||||
2 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 15:45.69 | PB | ||||||||||
3 | Maggie Donahue Maggie Donahue ('01) | 01 | USA | 15:45.98 | PB | ||||||||||
4 | Melissa Lodge Melissa Lodge ('96) | 96 | USA | 15:53.83 | PB | ||||||||||
5 | Eleanor Mancini Eleanor Mancini | USA | 15:58.21 | PB | |||||||||||
6 | Caroline Sang Caroline Sang | KEN | 16:14.85 | SB | |||||||||||
7 | Stephanie Sherman Stephanie Sherman ('97) | 97 | USA | 16:16.74 | PB | ||||||||||
8 | Angelia Rafter Angelia Rafter ('99) | 99 | USA | 16:18.75 | PB | ||||||||||
9 | Zoe Baker Zoe Baker | USA | 16:19.05 | PB | |||||||||||
10 | Randi Burr Randi Burr | USA | 16:20.08 | PB | |||||||||||
11 | Katie Struthers Katie Struthers | USA | 16:23.77 | PB | |||||||||||
12 | Caroline Williams Caroline Williams ('92) | 92 | USA | 16:36.26 | SB | ||||||||||
13 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 16:38.98 | PB | |||||||||||
14 | Ashlyn Ramos Ashlyn Ramos | USA | 16:39.00 | PB | |||||||||||
15 | Monica Hebner Monica Hebner ('99) | 99 | USA | 17:10.65 | PB | ||||||||||
Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jeanne Mack Jeanne Mack ('90) | 90 | USA | 16:29.86 | PB | ||||||||||
2 | Isabel Sagar Isabel Sagar | USA | 16:31.67 | PB | |||||||||||
3 | Daisy Liljegren Daisy Liljegren | USA | 16:35.00 | PB | |||||||||||
4 | Kathleen McCarey Kathleen McCarey | USA | 16:36.68 | PB | |||||||||||
5 | Peri Pavicic Peri Pavicic | USA | 16:37.83 | PB | |||||||||||
6 | Madison Yerke Madison Yerke ('97) | 97 | USA | 16:38.22 | PB | ||||||||||
7 | Veronica Kriss Veronica Kriss ('99) | 99 | USA | 16:40.54 | PB | ||||||||||
8 | Miranda Stanhope Miranda Stanhope | USA | 16:41.54 | PB | |||||||||||
9 | Molly Maksin Molly Maksin | USA | 16:41.59 | PB | |||||||||||
10 | Corinne Batsu Corinne Batsu ('99) | 99 | USA | 16:43.63 | PB | ||||||||||
11 | Alexa Rodriguez Alexa Rodriguez | USA | 16:43.90 | PB | |||||||||||
12 | Laura Webb Laura Webb | USA | 16:57.60 | PB | |||||||||||
13 | Hayley Collins Hayley Collins ('99) | 99 | USA | 16:58.89 | |||||||||||
14 | Kylie Pearse Kylie Pearse | USA | 17:15.36 | PB | |||||||||||
15 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 17:18.04 | SB | |||||||||||
16 | Caroline Webb Caroline Webb | USA | 17:20.59 | PB | |||||||||||
17 | Angela Castronuovo Angela Castronuovo ('99) | 99 | USA | 17:22.80 | |||||||||||
18 | Dana Scott Dana Scott | USA | 17:22.88 | PB | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Frances Loeb Frances Loeb | USA | 16:53.96 | SB | |||||||||||
2 | Sophia Sandy Sophia Sandy | USA | 17:01.24 | PB | |||||||||||
3 | Sophia Manners Sophia Manners ('01) | 01 | USA | 17:10.75 | PB | ||||||||||
4 | Jordan Jones Jordan Jones | USA | 17:12.81 | PB | |||||||||||
5 | Isabella Chao Isabella Chao | USA | 17:16.96 | PB | |||||||||||
6 | Lily Nunnery Lily Nunnery | USA | 17:23.16 | PB | |||||||||||
7 | Stephanie Burnett Stephanie Burnett | USA | 17:23.65 | PB | |||||||||||
8 | Anna Schaller Anna Schaller | USA | 17:26.46 | PB | |||||||||||
9 | Lauren Selkin Lauren Selkin | USA | 17:29.58 | PB | |||||||||||
Grace Phair Grace Phair | USA | DNF | |||||||||||||
Julien Webster Julien Webster ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Erin Magill Erin Magill | USA | 17:24.24 | PB | |||||||||||
2 | Jill Walker Jill Walker | USA | 17:24.83 | PB | |||||||||||
3 | Ivy Bialowas Ivy Bialowas | USA | 17:25.74 | PB | |||||||||||
4 | Amy O’Sullivan Amy O’Sullivan | USA | 17:30.79 | PB | |||||||||||
5 | Sheridan Talada Sheridan Talada | USA | 17:30.94 | PB | |||||||||||
6 | Louisa Whittingham Louisa Whittingham ('99) | 99 | GBR | 17:32.14 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 8.55 | SB | |||||||||||
2 | Trinity Smith Trinity Smith | 00 | USA | 8.66 | SB | ||||||||||
3 | Jenna Chan Jenna Chan | USA | 8.69 | ||||||||||||
4 | Maude Léveillé Maude Léveillé ('95) | 95 | CAN | 8.70 | SB | ||||||||||
5 | Jordyn Henderson Jordyn Henderson | USA | 8.81 | ||||||||||||
6 | Jia Anderson Jia Anderson | USA | 8.81 | ||||||||||||
7 | Sarah Yocum Sarah Yocum ('99) | 99 | USA | 8.82 | |||||||||||
8 | Saydee Aganus Saydee Aganus | USA | 8.84 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jordyn Henderson Jordyn Henderson | USA | 8.74 | ||||||||||||
2 | Jia Anderson Jia Anderson | USA | 8.81 | ||||||||||||
3 | Saydee Aganus Saydee Aganus | USA | 8.85 | ||||||||||||
Indledende 2 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Yocum Sarah Yocum ('99) | 99 | USA | 8.82 | |||||||||||
2 | Maude Léveillé Maude Léveillé ('95) | 95 | CAN | 8.84 | |||||||||||
Indledende 3 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jenna Chan Jenna Chan | USA | 8.66 | PB | |||||||||||
2 | CeCe Telfer CeCe Telfer | USA | 8.70 | ||||||||||||
3 | Trinity Smith Trinity Smith | 00 | USA | 8.80 | |||||||||||
K Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | E. Annie Lineberger E. Annie Lineberger | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Danielle Heine Danielle Heine ('01) | 01 | USA | 3.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madeline O'Connell Madeline O'Connell | USA | 3.60 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Charlotte Hodge Charlotte Hodge | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rachel Hill Rachel Hill | USA | 3.60 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tia Louise Rozario Tia Louise Rozario | 00 | SGP | 5.71 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alicia Lehman Alicia Lehman | USA | 5.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Xiana Twombly Xiana Twombly | 00 | USA | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isabella Bruno Isabella Bruno ('01) | 01 | USA | 5.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Annie Gutierrez Annie Gutierrez | USA | 5.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Meline Almasian Meline Almasian | USA | 5.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Victoria Kadiri Victoria Kadiri ('01) | 01 | USA | 5.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anja Olsson Anja Olsson ('01) | 01 | SWE | 5.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Logan Bruce Logan Bruce | USA | 5.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer | 00 | SWE | 5.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jamie Chamberlain Jamie Chamberlain | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 12.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Adia Cavalier Adia Cavalier | USA | 12.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer | 00 | SWE | 11.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Mallorie Turner Mallorie Turner | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Bridget Bishop Bridget Bishop | USA | 14.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 14.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kiana Lino Kiana Lino | USA | 13.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaosisochukwu Nkwonta Kaosisochukwu Nkwonta | USA | 13.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jane Fahy Jane Fahy | USA | 12.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Barbara Antwi Barbara Antwi | USA | 12.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Meaghan Toscano Meaghan Toscano ('02) | 02 | USA | 12.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Madeleine Duchaussee Madeleine Duchaussee | USA | 12.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emma Kowalski Emma Kowalski ('01) | 01 | USA | 12.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jordyn Shubrick Jordyn Shubrick | USA | 12.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Madeline Bobinski Madeline Bobinski | USA | 12.39 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sarah Williams Sarah Williams | USA | 12.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shannon Parks Shannon Parks ('01) | 01 | USA | 12.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Trinity Cardillo Trinity Cardillo | USA | 12.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Megan Wood Megan Wood | USA | 12.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Mikoud Emily Mikoud | USA | 20.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chioma Njoku Chioma Njoku ('01) | 01 | USA | 19.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chelsea Yang Chelsea Yang ('99) | 99 | USA | 18.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sarah Williams Sarah Williams | USA | 18.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 17.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | James Madison James Madison | USA | 3:43.79 | ||||||||||||
Sofia Lavreshina, Arianna Eberly, Dardlie Lefevre, Holly Mpassy | |||||||||||||||
2 | Binghamton Binghamton | USA | 3:44.26 | ||||||||||||
Nia Joyner, Brittany Korsah, Hillary Abankwa, Stephanie Cassens | |||||||||||||||
Finale 1 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
2 | Princeton Princeton | USA | 3:44.58 | ||||||||||||
India Ingemi, Adelaide Asante, Arianna Smith, Nia Mosby | |||||||||||||||
M 60 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jonas Clarke Jonas Clarke | USA | 6.78 | ||||||||||||
2 | Dakota Jackson Dakota Jackson | USA | 6.83 | ||||||||||||
3 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 6.85 | |||||||||||
4 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 6.89 | |||||||||||
5 | Olivier Kothor Olivier Kothor | USA | 6.90 | ||||||||||||
6 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 6.95 | |||||||||||
7 | Jalon Williams Jalon Williams | USA | 6.96 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Glenmour Leonard-Osbourne Glenmour Leonard-Osbourne | USA | 6.77 | ||||||||||||
2 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 6.95 | |||||||||||
3 | Olivier Kothor Olivier Kothor | USA | 6.96 | ||||||||||||
4 | Alex Lemieux Alex Lemieux | USA | 7.04 | ||||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 6.83 | |||||||||||
2 | Dakota Jackson Dakota Jackson | USA | 6.87 | ||||||||||||
3 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 6.94 | |||||||||||
4 | Tristan Howard Tristan Howard | USA | 6.99 | PB | |||||||||||
5 | Seth Baylus Seth Baylus | USA | 7.01 | PB | |||||||||||
6 | Dametrius O’Connor Dametrius O’Connor ('99) | 99 | USA | 7.01 | |||||||||||
7 | Miles Fye-Moore Miles Fye-Moore | USA | 7.04 | SB | |||||||||||
Indledende 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jonas Clarke Jonas Clarke | USA | 6.79 | ||||||||||||
2 | Jalon Williams Jalon Williams | USA | 6.97 | ||||||||||||
3 | Leon Christian Leon Christian ('03) | 03 | GUY | 7.03 | |||||||||||
4 | Noah Sweeney Noah Sweeney ('01) | 01 | USA | 7.05 | |||||||||||
Obi Ifediora Obi Ifediora | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Trinity Tapper Trinity Tapper ('01) | 01 | USA | 7.61 | SB | ||||||||||
2 | Aja Davis Aja Davis | 00 | USA | 7.62 | SB | ||||||||||
3 | Haja Donzo Haja Donzo | USA | 7.69 | ||||||||||||
4 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 7.69 | ||||||||||||
5 | Joy Enaohwo Joy Enaohwo | USA | 7.69 | ||||||||||||
6 | Harlowe Brumett Harlowe Brumett | USA | 7.71 | ||||||||||||
7 | Olivia Hee Olivia Hee ('01) | 01 | USA | 7.73 | |||||||||||
8 | Hannah Blakey Hannah Blakey | USA | 7.74 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Riyana Owens Riyana Owens | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
2 | Haja Donzo Haja Donzo | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
3 | Olivia Hee Olivia Hee ('01) | 01 | USA | 7.75 | |||||||||||
4 | Athena Comeau Athena Comeau | USA | 7.87 | ||||||||||||
5 | Kaia Putman Kaia Putman | USA | 7.95 | ||||||||||||
6 | Sarah Levine Sarah Levine | USA | 8.00 | ||||||||||||
Indledende 2 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Aja Davis Aja Davis | 00 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
2 | Trinity Tapper Trinity Tapper ('01) | 01 | USA | 7.68 | =SB | ||||||||||
3 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 7.76 | ||||||||||||
4 | Victoria Kadiri Victoria Kadiri ('01) | 01 | USA | 7.90 | |||||||||||
5 | Jenna Strickland Jenna Strickland | USA | 7.94 | ||||||||||||
Indledende 3 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Harlowe Brumett Harlowe Brumett | USA | 7.69 | ||||||||||||
2 | Hannah Blakey Hannah Blakey | USA | 7.77 | ||||||||||||
3 | Joy Enaohwo Joy Enaohwo | USA | 7.78 | ||||||||||||
4 | Margaret Walker Margaret Walker | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
5 | Brianna Mponzi Brianna Mponzi ('01) | 01 | USA | 7.86 | SB | ||||||||||
6 | Ella Maclean Ella Maclean | USA | 7.91 | ||||||||||||
M 60 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Zachary Fisher Zachary Fisher | USA | 7.06 | =PB | |||||||||||
2 | Michael Scott Michael Scott | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
8 | Charles Moody Charles Moody | USA | 7.28 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Timothy Roberts Timothy Roberts | USA | 8.51 | ||||||||||||
K 60 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jordyn Henderson Jordyn Henderson | USA | 7.95 | ||||||||||||
2 | Kierra Marshall Kierra Marshall | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
3 | Ariyah Smith Ariyah Smith ('04) | 04 | IVB | 7.98 | PB | ||||||||||
4 | Nia Mills Nia Mills | USA | 8.00 | ||||||||||||
K 1500 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Lucia Stafford Lucia Stafford ('98) | 98 | CAN | 4:07.63 | SB | ||||||||||
2 | Alma Cortes Alma Cortes ('97) | 97 | MEX | 4:09.58 | PB | ||||||||||
3 | Julie-Anne Staehli Julie-Anne Staehli ('93) | 93 | CAN | 4:10.74 | PB | ||||||||||
4 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 4:10.97 | PB | ||||||||||
5 | Hanna Hermansson Hanna Hermansson ('89) | 89 | SWE | 4:12.24 | PB | ||||||||||
6 | Lauren Berman Lauren Berman ('96) | 96 | USA | 4:12.89 | PB | ||||||||||
7 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:12.90 | PB | ||||||||||
8 | Emily MacKay Emily MacKay ('98) | 98 | USA | 4:13.14 | PB | ||||||||||
9 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:13.33 | PB | ||||||||||
10 | Annie Rodenfels Annie Rodenfels ('96) | 96 | USA | 4:13.62 | PB | ||||||||||
11 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle ('94) | 94 | FRA | 4:13.69 | PB | ||||||||||
12 | Holly Archer Holly Archer ('93) | 93 | GBR | 4:14.93 | SB | ||||||||||
13 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:15.96 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Mia Barnett Mia Barnett ('03) | 03 | USA | 4:16.21 | PB | ||||||||||
2 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 4:17.19 | PB | ||||||||||
3 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 4:17.90 | PB | ||||||||||
4 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:18.14 | SB | ||||||||||
5 | Maia Ramsden Maia Ramsden ('02) | 02 | NZL | 4:19.07 | PB | ||||||||||
6 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:20.09 | PB | ||||||||||
7 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 4:20.17 | PB | ||||||||||
8 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 4:20.52 | PB | ||||||||||
9 | Stephanie Aldea Stephanie Aldea ('90) | 90 | CAN | 4:20.83 | PB | ||||||||||
10 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:21.02 | PB | ||||||||||
11 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:21.53 | PB | |||||||||||
12 | Natalie Cizmas Natalie Cizmas ('96) | 96 | USA | 4:21.98 | PB | ||||||||||
13 | Annika Sisson Annika Sisson ('96) | 96 | USA | 4:26.59 | PB | ||||||||||
14 | Camryn Wennersten Camryn Wennersten ('04) | 04 | USA | 4:27.49 | PB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Alycia Cridebring Alycia Cridebring ('92) | 92 | USA | 4:19.40 | PB | ||||||||||
2 | Ellie Shea Ellie Shea ('05) | 05 | USA | 4:21.42 | PB | ||||||||||
3 | Gina McNamara Gina McNamara ('94) | 94 | USA | 4:25.00 | PB | ||||||||||
4 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:25.25 | PB | ||||||||||
5 | Sadie Engelhardt Sadie Engelhardt ('06) | 06 | USA | 4:25.44 | PB | ||||||||||
6 | Lilly Shapiro Lilly Shapiro | USA | 4:25.83 | PB | |||||||||||
7 | Isabelle Goldstein Isabelle Goldstein ('01) | 01 | USA | 4:26.30 | PB | ||||||||||
8 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:26.52 | PB | ||||||||||
9 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 4:26.83 | PB | |||||||||||
10 | Gemma Nuttall Gemma Nuttall | USA | 4:27.93 | PB | |||||||||||
11 | Meghan Convery Meghan Convery | 00 | USA | 4:28.29 | PB | ||||||||||
12 | Madeline Bachmann Madeline Bachmann ('97) | 97 | USA | 4:28.34 | PB | ||||||||||
13 | Kristin Siegle Kristin Siegle | USA | 4:34.56 | PB | |||||||||||
14 | Christine Mancini Christine Mancini | USA | 4:35.42 | PB | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 4:28.12 | PB | ||||||||||
2 | Camille Boudreau Camille Boudreau ('01) | 01 | CAN | 4:28.22 | PB | ||||||||||
3 | Emma Krebs Emma Krebs | USA | 4:28.95 | PB | |||||||||||
4 | Marie-Ève Turcotte Marie-Ève Turcotte ('96) | 96 | CAN | 4:29.47 | PB | ||||||||||
5 | Nicole Yeomans Nicole Yeomans | USA | 4:29.67 | PB | |||||||||||
6 | Celia Chacko Celia Chacko | USA | 4:29.95 | PB | |||||||||||
7 | Kyra Pretre Kyra Pretre ('02) | 02 | USA | 4:29.97 | PB | ||||||||||
8 | Kathryn Nohilly Kathryn Nohilly ('99) | 99 | USA | 4:30.45 | PB | ||||||||||
9 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:30.75 | PB | ||||||||||
10 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 4:31.51 | PB | ||||||||||
11 | Maria Seykora Maria Seykora ('94) | 94 | USA | 4:32.52 | PB | ||||||||||
12 | Corinne Fitzgerald Corinne Fitzgerald ('91) | 91 | USA | 4:38.28 | PB | ||||||||||
13 | Jocelyn Chau Jocelyn Chau | 00 | CAN | 4:41.09 | SB | ||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Corinne Robitaille Corinne Robitaille | USA | 4:30.20 | PB | |||||||||||
2 | Paige Carter Paige Carter | USA | 4:31.29 | PB | |||||||||||
3 | India Weir India Weir ('99) | 99 | GBR | 4:33.40 | PB | ||||||||||
4 | Sage Brooks Sage Brooks | USA | 4:33.48 | PB | |||||||||||
5 | Charlotte Wood Charlotte Wood | 00 | CAN | 4:33.67 | PB | ||||||||||
6 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 4:33.69 | PB | |||||||||||
7 | Maya Rayle Maya Rayle | USA | 4:34.05 | PB | |||||||||||
8 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:34.72 | PB | ||||||||||
9 | Laurel Fisher Laurel Fisher ('98) | 98 | USA | 4:36.83 | PB | ||||||||||
10 | Lexi Allen Lexi Allen ('03) | 03 | USA | 4:37.46 | PB | ||||||||||
11 | Sabrina Lavigne Sabrina Lavigne ('99) | 99 | CAN | 4:38.24 | PB | ||||||||||
12 | Therese Olshanski Therese Olshanski ('99) | 99 | USA | 4:38.88 | PB | ||||||||||
13 | Abby Lewis Abby Lewis ('06) | 06 | CAN | 4:39.02 | SB | ||||||||||
14 | Amanda Asaro Amanda Asaro ('95) | 95 | USA | 4:39.55 | PB | ||||||||||
15 | Anyelina Martinez Anyelina Martinez | USA | 4:39.79 | PB | |||||||||||
16 | Eloise Freitag Eloise Freitag ('01) | 01 | USA | 4:39.85 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 8:23.56 | PB | ||||||||||
2 | Karim Belmahdi Karim Belmahdi ('02) | 02 | ALG | 8:26.58 | PB | ||||||||||
3 | Joseph Young Joseph Young | USA | 8:27.08 | PB | |||||||||||
4 | Simon Kissam Simon Kissam | USA | 8:27.20 | PB | |||||||||||
5 | Nate Price Nate Price | USA | 8:27.75 | PB | |||||||||||
6 | Steven Fiumefreddo Steven Fiumefreddo | USA | 8:28.24 | PB | |||||||||||
7 | Jacob Hefele Jacob Hefele | USA | 8:29.33 | PB | |||||||||||
8 | James Catania James Catania | USA | 8:29.57 | PB | |||||||||||
9 | Raymond Brookman Raymond Brookman | USA | 8:30.19 | PB | |||||||||||
10 | Kamran Murray Kamran Murray ('03) | 03 | USA | 8:30.49 | PB | ||||||||||
11 | Connor Macintosh Connor Macintosh ('97) | 97 | CAN | 8:30.95 | PB | ||||||||||
12 | Alex Craig Alex Craig | USA | 8:33.22 | PB | |||||||||||
13 | Liam Garrett Liam Garrett ('01) | 01 | GBR | 8:33.78 | PB | ||||||||||
14 | Benjamin Weingart Benjamin Weingart | USA | 8:34.51 | PB | |||||||||||
15 | Sean Enright Sean Enright | USA | 8:35.03 | PB | |||||||||||
16 | Gerard Connelly Gerard Connelly | USA | 8:42.39 | SB | |||||||||||
17 | Aidin Hasan Aidin Hasan | USA | 8:45.77 | ||||||||||||
18 | Bradley StLaurent Bradley StLaurent | USA | 8:46.23 | PB | |||||||||||
19 | TJ Harkins TJ Harkins | USA | 8:50.31 | PB | |||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Marsanskis Luke Marsanskis | USA | 8:23.59 | PB | |||||||||||
2 | Jason Beaver Jason Beaver | USA | 8:24.44 | PB | |||||||||||
3 | Matthew Porter Matthew Porter | USA | 8:25.30 | PB | |||||||||||
4 | David Rosas David Rosas | USA | 8:26.24 | PB | |||||||||||
5 | Xavier Lemaître Xavier Lemaître ('03) | 03 | CAN | 8:26.67 | PB | ||||||||||
6 | Ben Timmons Ben Timmons | USA | 8:27.09 | PB | |||||||||||
7 | Shane Coffey Shane Coffey ('01) | 01 | IRL | 8:27.31 | PB | ||||||||||
8 | Alec Sauter Alec Sauter | USA | 8:27.63 | PB | |||||||||||
9 | Riley Grossman Riley Grossman | USA | 8:29.45 | PB | |||||||||||
10 | John Auer John Auer | USA | 8:30.06 | PB | |||||||||||
11 | Aidan Norris Aidan Norris ('06) | 06 | USA | 8:30.08 | PB | ||||||||||
12 | Josh Stone Josh Stone | USA | 8:32.04 | PB | |||||||||||
13 | Zygmund Goddard Zygmund Goddard | USA | 8:32.16 | PB | |||||||||||
14 | Nathaniel Bezuneh Nathaniel Bezuneh | USA | 8:32.70 | PB | |||||||||||
15 | Colin Flood Colin Flood ('01) | 01 | USA | 8:35.16 | SB | ||||||||||
16 | Ian Crocker Ian Crocker | USA | 8:36.23 | PB | |||||||||||
17 | Michael Hagan Michael Hagan | 00 | USA | 8:39.66 | PB | ||||||||||
18 | Tyler Sullivan Tyler Sullivan | USA | 8:48.25 | ||||||||||||
19 | Owen Woo Owen Woo | USA | 8:48.63 | PB | |||||||||||
20 | Lucas Estrada Lucas Estrada | USA | 8:53.48 | ||||||||||||
21 | Harry Branch-Shaw Harry Branch-Shaw | USA | 8:54.37 | PB | |||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jon Marcus Jon Marcus | USA | 8:29.69 | PB | |||||||||||
2 | Matthew Baron Matthew Baron ('92) | 92 | USA | 8:32.89 | PB | ||||||||||
3 | Jonthomas Bierman Jonthomas Bierman | USA | 8:33.80 | PB | |||||||||||
4 | Liem Chot Liem Chot | USA | 8:33.91 | PB | |||||||||||
5 | Bart Rust Bart Rust | USA | 8:37.55 | SB | |||||||||||
6 | Aidan Canavan Aidan Canavan | USA | 8:37.59 | PB | |||||||||||
7 | Smith Jared Smith Jared | USA | 8:38.56 | PB | |||||||||||
8 | Jonathan Wahl Jonathan Wahl | USA | 8:40.07 | PB | |||||||||||
9 | Mateo Labelle-Cossios Mateo Labelle-Cossios | USA | 8:40.79 | PB | |||||||||||
10 | Jake Duckworth Jake Duckworth | USA | 8:41.40 | SB | |||||||||||
11 | Matt Sandifer Matt Sandifer | USA | 8:41.90 | PB | |||||||||||
12 | Spencer Bush Spencer Bush | USA | 8:42.47 | PB | |||||||||||
13 | Daniel Caso Daniel Caso | USA | 8:42.69 | PB | |||||||||||
14 | Ben Tiber Ben Tiber | USA | 8:42.70 | SB | |||||||||||
15 | Sophonias Dires Sophonias Dires | USA | 8:43.99 | PB | |||||||||||
16 | Landen Vaillancourt Landen Vaillancourt | USA | 8:44.59 | PB | |||||||||||
17 | Luca Cazzaniga Luca Cazzaniga | USA | 8:45.41 | PB | |||||||||||
18 | Will Ratner Will Ratner | USA | 8:47.01 | PB | |||||||||||
19 | Tyler Chambers Tyler Chambers | USA | 8:53.20 | PB | |||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Aidan Caggiano Aidan Caggiano | USA | 8:32.98 | PB | |||||||||||
2 | Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01) | 01 | DEN | 8:35.91 | SB | ||||||||||
3 | Cole Frank Cole Frank | USA | 8:38.15 | PB | |||||||||||
4 | Nick Bauman Nick Bauman | USA | 8:38.61 | PB | |||||||||||
5 | Sean Hendricks Sean Hendricks | USA | 8:39.41 | PB | |||||||||||
6 | Spencer Twyman Spencer Twyman | USA | 8:40.59 | PB | |||||||||||
7 | Christopher DeForest Christopher DeForest | USA | 8:41.45 | PB | |||||||||||
8 | James Daniels James Daniels ('95) | 95 | USA | 8:41.62 | PB | ||||||||||
9 | Micah McCulley Micah McCulley | USA | 8:41.66 | PB | |||||||||||
10 | Russell Allen Russell Allen | USA | 8:42.18 | PB | |||||||||||
11 | Tyler Fauvelle Tyler Fauvelle | USA | 8:42.53 | PB | |||||||||||
12 | Zack Marmol Zack Marmol | USA | 8:44.96 | PB | |||||||||||
13 | Caleb Silver Caleb Silver | USA | 8:45.16 | PB | |||||||||||
14 | TJ Glowik TJ Glowik | USA | 8:46.04 | PB | |||||||||||
15 | Ian Spears Ian Spears | USA | 8:48.90 | PB | |||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Hickey Justin Hickey ('90) | 90 | USA | 8:42.20 | PB | ||||||||||
2 | Sam Colton Sam Colton | USA | 8:43.99 | PB | |||||||||||
3 | Kyle Gronau Kyle Gronau | USA | 8:46.48 | PB | |||||||||||
4 | Birhanu Harriman Birhanu Harriman ('05) | 05 | USA | 8:47.19 | PB | ||||||||||
5 | Matthew Dragon Matthew Dragon | USA | 8:47.32 | PB | |||||||||||
6 | Austin Schoen Austin Schoen | USA | 8:47.34 | PB | |||||||||||
7 | Ryan Escoda Ryan Escoda | USA | 8:47.72 | PB | |||||||||||
8 | Cole Cayer Cole Cayer | USA | 8:48.12 | PB | |||||||||||
9 | Greg Langone Greg Langone | USA | 8:49.21 | PB | |||||||||||
10 | Thomas Kressly Thomas Kressly | USA | 8:49.31 | PB | |||||||||||
11 | Ben Chase Ben Chase | USA | 8:49.69 | PB | |||||||||||
12 | Claudio Rocha Claudio Rocha | USA | 8:52.33 | PB | |||||||||||
13 | Aidan Byrne Aidan Byrne ('02) | 02 | USA | 8:53.95 | PB | ||||||||||
14 | Jacob Lehman Duke Jacob Lehman Duke | USA | 8:54.39 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Gage Krall Gage Krall | USA | 14:38.37 | PB | |||||||||||
2 | Steven Zucca Steven Zucca | USA | 14:42.37 | PB | |||||||||||
3 | Eric Beyerle Eric Beyerle ('92) | 92 | USA | 14:45.01 | PB | ||||||||||
4 | William Purnell William Purnell | USA | 14:46.26 | PB | |||||||||||
5 | Andrew Meredith Andrew Meredith | USA | 14:47.37 | PB | |||||||||||
6 | Erick Lara Erick Lara | USA | 14:48.91 | PB | |||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Reid Kovacs Reid Kovacs | USA | 14:38.50 | PB | |||||||||||
2 | Josh Kalapos Josh Kalapos | USA | 14:41.26 | SB | |||||||||||
3 | Zachary Van Houten Zachary Van Houten ('03) | 03 | USA | 14:41.54 | PB | ||||||||||
4 | Vincent Simonetti Vincent Simonetti | USA | 14:42.45 | PB | |||||||||||
5 | Titus Kiptoo Titus Kiptoo | USA | 14:42.85 | PB | |||||||||||
6 | Malav Mehta Malav Mehta | USA | 14:44.77 | PB | |||||||||||
7 | Tyler Raymond Tyler Raymond ('84) | 84 | USA | 14:45.48 | PB | ||||||||||
8 | Sam Gatti Sam Gatti | USA | 14:45.70 | PB | |||||||||||
9 | Charles Namiot Charles Namiot | USA | 14:45.86 | PB | |||||||||||
10 | Charlie Wilson Charlie Wilson | USA | 14:46.21 | PB | |||||||||||
11 | Cory Kennedy Cory Kennedy | USA | 14:46.23 | PB | |||||||||||
12 | Matthew Jacob Matthew Jacob | USA | 14:48.65 | PB | |||||||||||
Yankarlos Diaz Yankarlos Diaz | USA | DNF |