M 1 mile 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kevin Kelly Kevin Kelly ('95) | 95 | IRL | 4:06.53 | SB | ||||||||||||
2 | Hadley Splechter Hadley Splechter ('01) | 01 | USA | 4:07.45 | PB | ||||||||||||
3 | Luca Chatham Luca Chatham ('96) | 96 | USA | 4:07.48 | PB | ||||||||||||
4 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 4:11.84 | SB | ||||||||||||
5 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 4:12.99 | PB | ||||||||||||
6 | Craig Lautenslager Craig Lautenslager ('93) | 93 | NZL | 4:16.34 | SB | ||||||||||||
M 5000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 13:48.80 | PB | ||||||||||||
2 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 13:56.83 | PB | ||||||||||||
3 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 13:58.13 | PB | |||||||||||||
4 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 13:59.81 | PB | |||||||||||||
5 | Isaac Alonzo Isaac Alonzo | USA | 14:01.22 | PB | |||||||||||||
6 | Chandler Gibbens Chandler Gibbens | USA | 14:02.50 | PB | |||||||||||||
7 | Dennis Kipngeno Dennis Kipngeno | USA | 14:02.87 | PB | |||||||||||||
8 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 14:02.95 | PB | |||||||||||||
9 | Robbie Schmidt Robbie Schmidt | USA | 14:05.87 | PB | |||||||||||||
10 | Chandon Chhikara Chandon Chhikara | USA | 14:07.29 | PB | |||||||||||||
11 | Cooper Schroeder Cooper Schroeder | 00 | USA | 14:11.86 | SB | ||||||||||||
12 | Kelvin Kimaiyo Kelvin Kimaiyo | USA | 14:13.82 | PB | |||||||||||||
13 | George Wheeler George Wheeler ('98) | 98 | GBR | 14:20.87 | PB | ||||||||||||
14 | Evans Kemboi Evans Kemboi | USA | 14:24.17 | PB | |||||||||||||
15 | Kerby Depenbusch Kerby Depenbusch ('99) | 99 | USA | 14:28.85 | SB | ||||||||||||
16 | Jackson Leech Jackson Leech | USA | 14:29.69 | PB | |||||||||||||
17 | Samuel Bass Samuel Bass | USA | 14:44.83 | SB | |||||||||||||
Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | DNF | |||||||||||||||
M 10000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 29:49.18 | SB | ||||||||||||
2 | Harry Louradour Harry Louradour ('02) | 02 | FRA | 30:12.32 | PB | ||||||||||||
3 | Sam Hubert Sam Hubert | USA | 30:26.70 | PB | |||||||||||||
4 | Kyle Johnson Kyle Johnson ('97) | 97 | USA | 30:46.66 | SB | ||||||||||||
5 | Armando Villarreal Armando Villarreal ('01) | 01 | USA | 30:52.07 | SB | ||||||||||||
6 | Tristan Stellmach Tristan Stellmach | USA | 30:59.06 | PB | |||||||||||||
7 | Colton Meyers Colton Meyers | USA | 31:05.95 | SB | |||||||||||||
8 | Adam Whitehead Adam Whitehead | USA | 31:20.57 | PB | |||||||||||||
9 | Jeb Williamson Jeb Williamson | USA | 31:26.42 | PB | |||||||||||||
M 3000 m forh. 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 8:49.11 | SB | ||||||||||||
2 | Dylan Doss Dylan Doss ('92) | 92 | USA | 8:55.58 | SB | ||||||||||||
3 | Kolyn Saltzman Kolyn Saltzman | USA | 8:59.98 | PB | |||||||||||||
4 | Innocent Murwanashyaka Innocent Murwanashyaka ('97) | 97 | USA | 9:00.61 | PB | ||||||||||||
5 | Declan Neary Declan Neary ('97) | 97 | GBR | 9:01.77 | PB | ||||||||||||
6 | Joey Croft Joey Croft | 00 | GBR | 9:05.82 | PB | ||||||||||||
7 | Jack Beaumont Jack Beaumont ('97) | 97 | NZL | 9:08.66 | SB | ||||||||||||
8 | Jonathan Chung Jonathan Chung | USA | 9:09.18 | PB | |||||||||||||
9 | Hadley Splechter Hadley Splechter ('01) | 01 | USA | 9:10.63 | PB | ||||||||||||
10 | Teddy Buckley Teddy Buckley | USA | 9:12.94 | PB | |||||||||||||
11 | Artūrs Lapiņš Artūrs Lapiņš ('02) | 02 | LAT | 9:13.53 | SB | ||||||||||||
12 | Eric Gawlick Eric Gawlick | 00 | USA | 9:13.56 | PB | ||||||||||||
13 | Will Dart Will Dart ('02) | 02 | USA | 9:15.72 | |||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Diego Del Real Diego Del Real ('94) | 94 | MEX | 72.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trey Knight Trey Knight ('02) | 02 | USA | 69.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 68.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | José Manuel Padilla José Manuel Padilla ('96) | 96 | MEX | 67.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kade McCall Kade McCall ('02) | 02 | USA | 67.56 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 67.14 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 67.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 65.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 65.37 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christian Johnson Christian Johnson | 00 | USA | 63.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 61.27 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hunter Harding Hunter Harding | USA | 60.85 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 60.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jessie Sullivan Jessie Sullivan | USA | 56.81 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 8131 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7917 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7838 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 7671 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 7544 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 7433 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Grant Levesque Grant Levesque | 00 | USA | 7219 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonathan Harper Jonathan Harper | USA | 7207 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Benjamin Grosse Benjamin Grosse | USA | 7158 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Philip Frank Philip Frank | CAN | 7070 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brett Lombardi Brett Lombardi ('01) | 01 | USA | 6892 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cobe Wiggins Cobe Wiggins | USA | 6829 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | John Murray John Murray ('01) | 01 | USA | 6632 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | 5829 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 5637 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jordan Torney Jordan Torney | USA | 5603 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Sam Hurley Sam Hurley | USA | 4501 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 1 mile 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Gracie Morris Gracie Morris | USA | 4:53.71 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Irene Rono Irene Rono | USA | 16:13.88 | PB | |||||||||||||
2 | Beth Ramos Beth Ramos | USA | 16:31.80 | PB | |||||||||||||
3 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 16:39.85 | SB | ||||||||||||
4 | Madeline Boswell Madeline Boswell ('98) | 98 | USA | 16:42.99 | PB | ||||||||||||
5 | Julia Black Julia Black ('99) | 99 | USA | 16:44.35 | PB | ||||||||||||
6 | Taylor Whitfield Taylor Whitfield | USA | 16:44.76 | PB | |||||||||||||
7 | Alyssa Thomas Alyssa Thomas | USA | 16:45.37 | PB | |||||||||||||
8 | Ava Peeples Ava Peeples | USA | 16:47.42 | PB | |||||||||||||
9 | Briahna Gerlach Briahna Gerlach ('99) | 99 | USA | 16:52.53 | PB | ||||||||||||
10 | Maddie Livingston Maddie Livingston | USA | 16:53.75 | PB | |||||||||||||
11 | Jaybe Shufelberger Jaybe Shufelberger | 00 | USA | 16:54.60 | SB | ||||||||||||
12 | Alexa Rodriguez Alexa Rodriguez | USA | 17:08.83 | SB | |||||||||||||
13 | Lindsey Scarton Lindsey Scarton | USA | 17:13.92 | SB | |||||||||||||
14 | Doria Martingayle Doria Martingayle ('99) | 99 | USA | 17:14.42 | PB | ||||||||||||
15 | Aaliya Fazel Aaliya Fazel | USA | 17:23.64 | PB | |||||||||||||
K 10000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Monica Hebner Monica Hebner ('99) | 99 | USA | 34:25.28 | SB | ||||||||||||
2 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 34:27.55 | PB | |||||||||||||
3 | Grace Plain Grace Plain | 00 | USA | 35:32.12 | PB | ||||||||||||
4 | Prudence Kiyeng Prudence Kiyeng | KEN | 35:35.03 | PB | |||||||||||||
5 | Abbey Santoro Abbey Santoro | 00 | USA | 35:47.25 | PB | ||||||||||||
6 | Allika Pearson Allika Pearson | USA | 36:11.59 | PB | |||||||||||||
7 | Elsa Rijpstra Elsa Rijpstra | NED | 36:18.11 | SB | |||||||||||||
8 | KayCee Keller KayCee Keller ('02) | 02 | USA | 36:36.30 | PB | ||||||||||||
9 | Quin Johnson Quin Johnson | USA | 36:38.12 | PB | |||||||||||||
10 | Andrea Acuna Andrea Acuna | USA | 37:13.37 | PB | |||||||||||||
11 | Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98) | 98 | DEN | 37:18.49 | PB | ||||||||||||
K 3000 m forh. 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Eleonora Curtabbi Eleonora Curtabbi ('97) | 97 | ITA | 10:16.66 | SB | ||||||||||||
2 | Lona Latema Lona Latema | KEN | 10:26.04 | PB | |||||||||||||
3 | Addison Stevenson Addison Stevenson ('03) | 03 | USA | 10:27.92 | PB | ||||||||||||
4 | Sara Funderburk Sara Funderburk ('98) | 98 | USA | 10:29.07 | SB | ||||||||||||
5 | Rachel Taylor Rachel Taylor | USA | 10:34.33 | PB | |||||||||||||
6 | Yasmin Austridge Yasmin Austridge | 00 | GBR | 10:35.12 | PB | ||||||||||||
7 | Kelsie Vicknair Kelsie Vicknair | USA | 10:37.85 | SB | |||||||||||||
8 | Alicia Stamey Alicia Stamey ('99) | 99 | USA | 10:40.52 | SB | ||||||||||||
9 | Allyson Little Allyson Little ('03) | 03 | USA | 10:47.49 | PB | ||||||||||||
10 | Tessa Holderman Tessa Holderman | USA | 10:50.03 | PB | |||||||||||||
11 | Brooke Lytle Brooke Lytle | USA | 10:56.68 | SB | |||||||||||||
12 | Helen Gould Helen Gould | USA | 11:07.31 | SB | |||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 69.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 67.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emma Robbins Emma Robbins | 00 | USA | 66.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 64.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 60.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Judith Essemiah Judith Essemiah | 00 | NED | 59.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chloe Lindeman Chloe Lindeman ('01) | 01 | USA | 59.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Abby Moore Abby Moore ('99) | 99 | USA | 59.43 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lydia Knapp Lydia Knapp | USA | 57.56 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sade Meeks Sade Meeks ('99) | 99 | USA | 55.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kayli Johnson Kayli Johnson | USA | 55.39 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sara Ramos Sara Ramos | USA | 55.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 53.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 52.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 47.28 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 6412 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | 5850 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 5735 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 5651 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5616 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5592 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Halley Folsom Halley Folsom | USA | 5575 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 5500 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 5495 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 5472 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 5402 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 5379 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5254 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 5172 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Sophie Galloway Sophie Galloway ('02) | 02 | USA | 4857 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Holly Gerberding Holly Gerberding | USA | 4749 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 3462 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 100 m 26.3. Vind: +3.7 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Rodrick Pleasant Rodrick Pleasant | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
2 | Micah Bell Micah Bell | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
3 | Derrick Warren Derrick Warren | USA | 10.64 | w | |||||||||||||
4 | Jackson Owen Jackson Owen | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
5 | Cameron Henry Cameron Henry | USA | 10.76 | w | |||||||||||||
6 | Wirt Jackson IV Wirt Jackson IV | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
7 | Dariante Hall Dariante Hall | USA | 10.78 | w | |||||||||||||
8 | Jonathan Rogers Jonathan Rogers | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
9 | Riley Page Riley Page | USA | 11.08 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +3.0 | 25.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Rodrick Pleasant Rodrick Pleasant | USA | 10.55 | w | |||||||||||||
2 | Derrick Warren Derrick Warren | USA | 10.86 | w | |||||||||||||
3 | Wirt Jackson IV Wirt Jackson IV | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
James Colbert James Colbert | USA | DQ | w | ||||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: -0.4 | 25.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Micah Bell Micah Bell | USA | 10.62 | PB | |||||||||||||
2 | Cameron Henry Cameron Henry | USA | 10.84 | PB | |||||||||||||
3 | Jackson Owen Jackson Owen | USA | 11.02 | PB | |||||||||||||
4 | Dariante Hall Dariante Hall | USA | 11.04 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -2.3 | 25.3. | Vind: -2.3 | |||||||||||||||
1 | Jonathan Rogers Jonathan Rogers | USA | 11.04 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 26.3. Vind: +2.3 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Matthew Tyeskie Matthew Tyeskie | USA | 13.97 | w | |||||||||||||
2 | Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | 14.02 | w | ||||||||||||
3 | John Sanderson John Sanderson | USA | 14.24 | w | |||||||||||||
4 | Enoch Ellis Enoch Ellis | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
5 | Harrison Foster Harrison Foster | USA | 14.65 | w | |||||||||||||
6 | Will Quintana Will Quintana | USA | 14.86 | w | |||||||||||||
7 | Hendrick Hundl Hendrick Hundl | USA | 14.92 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -1.7 | 25.3. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||
1 | Matthew Tyeskie Matthew Tyeskie | USA | 14.42 | SB | |||||||||||||
2 | Harrison Foster Harrison Foster | USA | 14.89 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: -1.1 | 25.3. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Hendrick Hundl Hendrick Hundl | USA | 14.68 | PB | |||||||||||||
2 | Enoch Ellis Enoch Ellis | USA | 14.71 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +1.1 | 25.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | 14.46 | PB | ||||||||||||
2 | John Sanderson John Sanderson | USA | 14.68 | PB | |||||||||||||
3 | Ayden Colbert Ayden Colbert | USA | 14.92 | PB | |||||||||||||
K 100 m 26.3. Vind: +3.7 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 11.47 | w | ||||||||||||
2 | Jordan Washington Jordan Washington | USA | 11.63 | w | |||||||||||||
3 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 11.76 | w | |||||||||||||
4 | Ja'Naria Jackson Ja'Naria Jackson | USA | 11.78 | w | |||||||||||||
5 | Reese Animashaun Reese Animashaun | USA | 12.05 | w | |||||||||||||
6 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson | USA | 12.08 | w | |||||||||||||
7 | Briana St Louis Briana St Louis | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
8 | Ayana Smith Ayana Smith | USA | 12.21 | w | |||||||||||||
9 | Brazil Neal Brazil Neal ('05) | 05 | USA | 12.29 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -0.5 | 25.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Ja'Naria Jackson Ja'Naria Jackson | USA | 12.09 | PB | |||||||||||||
2 | Brazil Neal Brazil Neal ('05) | 05 | USA | 12.28 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 11.75 | PB | ||||||||||||
3 | Ayana Smith Ayana Smith | USA | 12.24 | =PB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -1.7 | 25.3. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||
1 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 11.98 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 26.3. Vind: +3.9 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Erin Kolenda Erin Kolenda | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
2 | Johrdyn Tarpeh Johrdyn Tarpeh ('04) | 04 | USA | 14.31 | w | ||||||||||||
3 | Allie Scott Allie Scott | USA | 14.68 | w | |||||||||||||
4 | Yierra Flemings Yierra Flemings | USA | 14.70 | w | |||||||||||||
5 | Stephanie Fish Stephanie Fish | USA | 14.91 | w | |||||||||||||
6 | Anessa White Anessa White | USA | 15.18 | w | |||||||||||||
7 | Abby Elmore Abby Elmore | USA | 15.19 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -0.6 | 25.3. | Vind: -0.6 | |||||||||||||||
1 | Johrdyn Tarpeh Johrdyn Tarpeh ('04) | 04 | USA | 14.69 | PB | ||||||||||||
Townsen Thomas Townsen Thomas | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +3.2 | 25.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Erin Kolenda Erin Kolenda | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
2 | Allie Scott Allie Scott | USA | 14.42 | w | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +1.7 | 25.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
2 | Abby Elmore Abby Elmore ('05) | 05 | USA | 15.36 | PB | ||||||||||||
M 100 m 26.3. Vind: +3.6 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Smith Kordarion Smith Kordarion | USA | 10.23 | w | |||||||||||||
2 | Che Nwabuko Che Nwabuko | USA | 10.23 | w | |||||||||||||
3 | Isaac Henderson Isaac Henderson | USA | 10.23 | w | |||||||||||||
4 | Tsegaya Fazarro Tsegaya Fazarro ('03) | 03 | USA | 10.49 | w | ||||||||||||
5 | Jaylen Washington Jaylen Washington ('04) | 04 | USA | 10.54 | w | ||||||||||||
6 | Trimaine Brown Trimaine Brown | USA | 10.55 | w | |||||||||||||
7 | Jamari Sharpe Jamari Sharpe | USA | 10.55 | w | |||||||||||||
8 | Jaelyn Davis-Robinson Jaelyn Davis-Robinson | USA | 10.57 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -3.1 | 25.3. | Vind: -3.1 | |||||||||||||||
1 | Tevijon Williams Tevijon Williams ('04) | 04 | USA | 10.85 | SB | ||||||||||||
2 | Korey Mosley Korey Mosley | USA | 10.89 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: -1.7 | 25.3. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||
1 | Pierre Goree Pierre Goree | USA | 10.64 | SB | |||||||||||||
2 | Zavion Langrin Zavion Langrin ('04) | 04 | ISV | 10.78 | PB | ||||||||||||
3 | Tay'Shawn Wilson Tay'Shawn Wilson | USA | 10.91 | PB | |||||||||||||
4 | Elliot Washington Elliot Washington | USA | 11.07 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -1.3 | 25.3. | Vind: -1.3 | |||||||||||||||
1 | Trimaine Brown Trimaine Brown | USA | 10.75 | ||||||||||||||
2 | Emmanuel Ekong Emmanuel Ekong | USA | 10.81 | SB | |||||||||||||
3 | Deaubrey Hood Deaubrey Hood | USA | 10.92 | PB | |||||||||||||
4 | Marcus Taylor Marcus Taylor ('96) | 96 | USA | 10.96 | PB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: -0.4 | 25.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Smith Kordarion Smith Kordarion | USA | 10.68 | PB | |||||||||||||
2 | Tsegaya Fazarro Tsegaya Fazarro ('03) | 03 | USA | 10.76 | PB | ||||||||||||
3 | Jordan Sanford Jordan Sanford | USA | 10.97 | PB | |||||||||||||
4 | Angel Duarte Hedrick Angel Duarte Hedrick | USA | 11.05 | PB | |||||||||||||
5 | Rashard Guinyard Rashard Guinyard | USA | 11.07 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: -0.9 | 25.3. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Isaac Henderson Isaac Henderson | USA | 10.62 | PB | |||||||||||||
2 | King Micah Scales King Micah Scales | USA | 10.76 | PB | |||||||||||||
3 | Bobby Drake Bobby Drake | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
4 | Matthew Maldima Matthew Maldima | USA | 10.92 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: -0.8 | 25.3. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Jamari Sharpe Jamari Sharpe | USA | 10.72 | ||||||||||||||
2 | Kingsley Bennett Kingsley Bennett | USA | 10.86 | SB | |||||||||||||
3 | Kyjah Savery Kyjah Savery | USA | 11.03 | PB | |||||||||||||
Indledende 7 25.3. Vind: -1.2 | 25.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Blake Harris Blake Harris | USA | 10.92 | ||||||||||||||
2 | Denim Day Denim Day | USA | 11.06 | PB | |||||||||||||
3 | Nathan Baker Nathan Baker | USA | 11.08 | PB | |||||||||||||
4 | Eric Nelson Eric Nelson | USA | 11.08 | PB | |||||||||||||
Indledende 8 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Che Nwabuko Che Nwabuko | USA | 10.60 | PB | |||||||||||||
2 | Jaylen Washington Jaylen Washington ('04) | 04 | USA | 10.61 | PB | ||||||||||||
3 | Jaelyn Davis-Robinson Jaelyn Davis-Robinson | USA | 10.71 | PB | |||||||||||||
4 | Johnathan Ware Johnathan Ware | USA | 10.83 | PB | |||||||||||||
5 | Myles Thomas Myles Thomas ('04) | 04 | USA | 10.92 | PB | ||||||||||||
6 | Anthony Davis Anthony Davis | USA | 11.06 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 26.3. Vind: +2.2 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Jadyn Marshall Jadyn Marshall ('03) | 03 | USA | 13.35 | w | ||||||||||||
2 | Kendrick Smallwood Kendrick Smallwood | USA | 13.36 | w | |||||||||||||
3 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 13.55 | w | ||||||||||||
4 | Kody Blackwood Kody Blackwood ('03) | 03 | USA | 13.56 | w | ||||||||||||
5 | Kai Graves-Blanks Kai Graves-Blanks | USA | 13.68 | w | |||||||||||||
6 | Austin Kiser Austin Kiser | USA | 13.83 | w | |||||||||||||
7 | Aaron Davis Aaron Davis ('04) | 04 | USA | 13.84 | w | ||||||||||||
8 | Cameron Bates Cameron Bates | USA | 14.27 | w | |||||||||||||
Isaiah Sategna Isaiah Sategna | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +2.4 | 25.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Kai Graves-Blanks Kai Graves-Blanks | USA | 13.64 | w | |||||||||||||
2 | Austin Kiser Austin Kiser | USA | 14.05 | w | |||||||||||||
3 | Caleb Sterling Caleb Sterling | USA | 14.91 | w | |||||||||||||
Jaylen Critten Jaylen Critten | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Thurman McMullen Thurman McMullen | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +0.9 | 25.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Kendrick Smallwood Kendrick Smallwood | USA | 13.87 | SB | |||||||||||||
2 | Kendrick Jones Kendrick Jones | USA | 14.38 | PB | |||||||||||||
3 | Hollis Robinson Hollis Robinson | USA | 14.45 | PB | |||||||||||||
4 | Chaunky Lewis Chaunky Lewis | USA | 14.99 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +0.9 | 25.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Jadyn Marshall Jadyn Marshall ('03) | 03 | USA | 13.49 | PB | ||||||||||||
2 | Kody Blackwood Kody Blackwood ('03) | 03 | USA | 13.56 | PB | ||||||||||||
3 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 13.72 | PB | ||||||||||||
4 | Noah Newman Noah Newman | USA | 14.45 | PB | |||||||||||||
5 | Blake Osmond Blake Osmond | USA | 14.74 | PB | |||||||||||||
6 | Nicholas Byrd Nicholas Byrd ('04) | 04 | USA | 14.81 | PB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: w | 25.3. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Broderick Davis Broderick Davis | USA | 14.55 | w | |||||||||||||
2 | Clarence McGill Clarence McGill | USA | 14.80 | w | |||||||||||||
3 | Miles Noble Miles Noble | USA | 14.87 | w | |||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: +0.7 | 25.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Aaron Davis Aaron Davis ('04) | 04 | USA | 14.10 | PB | ||||||||||||
2 | Isaiah Sategna Isaiah Sategna | USA | 14.22 | PB | |||||||||||||
3 | Cameron Bates Cameron Bates | USA | 14.33 | PB | |||||||||||||
4 | Nicholas Grullon Nicholas Grullon | USA | 14.36 | PB | |||||||||||||
5 | Xavier Simpkins Xavier Simpkins | USA | 14.65 | PB | |||||||||||||
6 | Cooper Davis Cooper Davis | USA | 14.83 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: -2.6 | 25.3. | Vind: -2.6 | |||||||||||||||
1 | Shane Gardner Shane Gardner | USA | 14.40 | ||||||||||||||
2 | Christian Edgar Christian Edgar | USA | 14.43 | PB | |||||||||||||
3 | Kyree Wilson Kyree Wilson | USA | 14.56 | PB | |||||||||||||
4 | Jayden Keys Jayden Keys ('06) | 06 | USA | 14.63 | PB | ||||||||||||
5 | Kristopher Lester Kristopher Lester | USA | 14.89 | PB | |||||||||||||
Te'drick Robinson Te'drick Robinson | USA | DQ | |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Duncanville HS Duncanville HS | USA | 40.65 | ||||||||||||||
2 | Allen Allen | USA | 40.67 | ||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Summer Creek HS Summer Creek HS | USA | 3:09.92 | ||||||||||||||
Malcolm Washington, Dylan Jacobs, Blake Gibson, Darius Rainey | |||||||||||||||||
2 | St.Thomas Aquinas HS St.Thomas Aquinas HS | USA | 3:13.18 | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 5 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | St.Thomas Aquinas HS St.Thomas Aquinas HS | USA | 3:13.98 | ||||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Summer Creek HS Summer Creek HS | USA | 3:11.13 | ||||||||||||||
Malcolm Washington, Darius Rainey, Blake Gibson, Dylan Jacobs | |||||||||||||||||
K 100 m 26.3. Vind: +3.2 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.19 | w | ||||||||||||
2 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 11.44 | w | |||||||||||||
3 | Laila Hackett Laila Hackett ('05) | 05 | USA | 11.62 | w | ||||||||||||
4 | Saniya Friendly Saniya Friendly | USA | 11.69 | w | |||||||||||||
5 | Alyssa Tate Alyssa Tate | USA | 11.69 | w | |||||||||||||
6 | Sade Gray Sade Gray ('06) | 06 | USA | 11.74 | w | ||||||||||||
7 | Mak'hi Falkquay Mak'hi Falkquay | USA | 11.92 | w | |||||||||||||
8 | Timiejha Furlow Timiejha Furlow | USA | 11.95 | w | |||||||||||||
Diamond Mathis Diamond Mathis | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -2.9 | 25.3. | Vind: -2.9 | |||||||||||||||
1 | Jada Campos Jada Campos | USA | 12.20 | ||||||||||||||
2 | Royaltee Brown Royaltee Brown ('05) | 05 | USA | 12.21 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: -1.8 | 25.3. | Vind: -1.8 | |||||||||||||||
1 | Mak'hi Falkquay Mak'hi Falkquay | USA | 11.97 | PB | |||||||||||||
2 | Elnita Green Elnita Green ('05) | 05 | USA | 12.03 | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -1.8 | 25.3. | Vind: -1.8 | |||||||||||||||
1 | Alyssa Tate Alyssa Tate | USA | 11.84 | ||||||||||||||
2 | Brooke Jackson Brooke Jackson | USA | 12.01 | ||||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: -1.8 | 25.3. | Vind: -1.8 | |||||||||||||||
1 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.68 | |||||||||||||
2 | Laila Hackett Laila Hackett ('05) | 05 | USA | 11.98 | PB | ||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: -0.3 | 25.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Diamond Mathis Diamond Mathis | USA | 11.80 | PB | |||||||||||||
2 | Sydney Bryant Sydney Bryant | USA | 12.01 | ||||||||||||||
3 | Jada Williams Jada Williams | USA | 12.24 | SB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: +0.6 | 25.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Aaliyah Gipson Aaliyah Gipson | USA | 12.03 | PB | |||||||||||||
2 | Jayda Bushay Jayda Bushay | USA | 12.08 | ||||||||||||||
3 | Dayana Felicien Dayana Felicien | USA | 12.15 | PB | |||||||||||||
4 | Nimi Osunsedo Nimi Osunsedo ('07) | 07 | USA | 12.20 | PB | ||||||||||||
5 | Leah Pettis Leah Pettis ('04) | 04 | USA | 12.28 | PB | ||||||||||||
Indledende 7 25.3. Vind: -1.1 | 25.3. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Saniya Friendly Saniya Friendly | USA | 11.92 | SB | |||||||||||||
2 | Te'Anna Anderson Te'Anna Anderson | USA | 12.13 | PB | |||||||||||||
3 | Ayanna Jones Ayanna Jones | USA | 12.24 | PB | |||||||||||||
4 | Adriane Nwonumah Adriane Nwonumah ('04) | 04 | USA | 12.26 | PB | ||||||||||||
Indledende 8 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 11.67 | PB | |||||||||||||
2 | Timiejha Furlow Timiejha Furlow | USA | 11.91 | PB | |||||||||||||
3 | Sade Gray Sade Gray | USA | 11.93 | PB | |||||||||||||
4 | Bailey Johnson Bailey Johnson | USA | 12.14 | PB | |||||||||||||
5 | Emily Royce Emily Royce ('06) | 06 | USA | 12.24 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 26.3. Vind: +3.8 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Simone Ballard Simone Ballard | USA | 13.28 | w | |||||||||||||
2 | Jaiya Covington Jaiya Covington ('03) | 03 | USA | 13.55 | w | ||||||||||||
3 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 13.58 | w | ||||||||||||
4 | Skye Tolbert Skye Tolbert ('05) | 05 | USA | 13.69 | w | ||||||||||||
5 | Kelis Jules Kelis Jules | USA | 13.91 | w | |||||||||||||
6 | Kaycee McCoy Kaycee McCoy | USA | 13.92 | w | |||||||||||||
7 | Ali Mack Ali Mack ('04) | 04 | USA | 13.94 | w | ||||||||||||
8 | Lauren Thompson Lauren Thompson | USA | 14.05 | w | |||||||||||||
9 | Symoria Adkins Symoria Adkins ('04) | 04 | USA | 14.46 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +2.6 | 25.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Kaycee McCoy Kaycee McCoy | USA | 14.06 | w | |||||||||||||
2 | Lauren Thompson Lauren Thompson | USA | 14.17 | w | |||||||||||||
3 | Kathryn Kelly Kathryn Kelly ('04) | 04 | USA | 14.43 | w | ||||||||||||
4 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 14.81 | w | ||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: -0.7 | 25.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Jaiya Covington Jaiya Covington ('03) | 03 | USA | 13.78 | PB | ||||||||||||
2 | Kelis Jules Kelis Jules | USA | 14.10 | PB | |||||||||||||
3 | Talicia Fair Talicia Fair | USA | 14.78 | SB | |||||||||||||
Kajia Wilson Kajia Wilson | USA | DQ | |||||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -1.2 | 25.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 14.07 | |||||||||||||
2 | Sky Schuller Sky Schuller ('05) | 05 | USA | 14.66 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: +1.6 | 25.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Simone Ballard Simone Ballard | USA | 13.65 | ||||||||||||||
2 | Symoria Adkins Symoria Adkins ('04) | 04 | USA | 14.18 | PB | ||||||||||||
3 | Brianna Hinds Brianna Hinds | USA | 14.79 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: +0.5 | 25.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson ('04) | 04 | USA | 14.35 | SB | ||||||||||||
2 | Janet Nkwoparah Janet Nkwoparah | USA | 14.37 | SB | |||||||||||||
3 | Jayla Wilson Jayla Wilson ('05) | 05 | USA | 14.49 | PB | ||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: -0.7 | 25.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Skye Tolbert Skye Tolbert ('05) | 05 | USA | 13.93 | PB | ||||||||||||
2 | Ali Mack Ali Mack ('04) | 04 | USA | 14.06 | PB | ||||||||||||
3 | Paris Baker Paris Baker | USA | 14.37 | ||||||||||||||
4 | London Davis London Davis | USA | 14.65 | PB | |||||||||||||
5 | Alexandra Harber Alexandra Harber | USA | 14.69 | PB | |||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Katy Seven Lakes Katy Seven Lakes | USA | 45.78 | ||||||||||||||
3 | Shadow Creek Shadow Creek | USA | 46.35 | ||||||||||||||
3 | Scotlandville Scotlandville | USA | 46.60 | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Katy Seven Lakes Katy Seven Lakes | USA | 46.18 | ||||||||||||||
Brooke Jackson, Alyssa Tate, Avary Catchings, Haley Tate | |||||||||||||||||
M 100 m 26.3. Vind: +4.8 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +4.8 | |||||||||||||||
1 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 9.99 | w | ||||||||||||
2 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 10.18 | w | |||||||||||||
3 | Samir Williams Samir Williams | 00 | GBR | 10.23 | w | ||||||||||||
4 | Michael Bryan Michael Bryan ('92) | 92 | GER | 10.26 | w | ||||||||||||
5 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.30 | w | ||||||||||||
M 200 m 26.3. Vind: +3.4 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 20.20 | w | ||||||||||||
2 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 20.26 | w | ||||||||||||
3 | Edrick Floréal Jr Edrick Floréal Jr ('95) | 95 | CAN | 20.45 | w | ||||||||||||
4 | Daveon Collins Daveon Collins ('92) | 92 | USA | 20.86 | w | ||||||||||||
5 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 22.06 | w | ||||||||||||
M 800 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 1:45.83 | NR | PB | |||||||||||
2 | Mouad Zahafi Mouad Zahafi ('98) | 98 | MAR | 1:46.02 | SB | ||||||||||||
3 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 1:46.89 | PB | ||||||||||||
4 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 1:47.19 | SB | ||||||||||||
5 | Samuel Rodman Samuel Rodman ('03) | 03 | USA | 1:51.30 | PB | ||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:49.83 | SB | |||||||||||||
2 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:50.36 | SB | ||||||||||||
3 | Camron Herron Camron Herron | USA | 1:51.16 | ||||||||||||||
4 | Blake Lucuis Blake Lucuis | USA | 1:51.20 | SB | |||||||||||||
5 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:51.65 | SB | ||||||||||||
6 | AJ Green AJ Green ('02) | 02 | USA | 1:51.84 | SB | ||||||||||||
7 | Nicholas Majerus Nicholas Majerus | USA | 1:52.83 | PB | |||||||||||||
8 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 1:54.87 | ||||||||||||||
M 400 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 49.20 | SB | ||||||||||||
2 | Gabriele Montefalcone Gabriele Montefalcone ('97) | 97 | ITA | 49.71 | PB | ||||||||||||
3 | Eric Cray Eric Cray ('88) | 88 | PHI | 50.12 | SB | ||||||||||||
4 | Ian Davis Ian Davis ('98) | 98 | USA | 53.68 | SB | ||||||||||||
M Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Simen Guttormsen Simen Guttormsen ('01) | 01 | NOR | 5.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Star Athletic Star Athletic | USA | 38.50 | ||||||||||||||
2 | Star Athletic Star Athletic | USA | 39.31 | ||||||||||||||
3 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.70 | ||||||||||||||
Destine Scott, Simon Wulff, Kie'ave Harry, Evan Nafe | |||||||||||||||||
4 | Texas Texas | USA | 40.17 | ||||||||||||||
Jathan Belaire, Caleb Hulbin, Brian Herron, Solomon Washington | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Tiger Olympians Tiger Olympians | USA | 2:59.73 | ||||||||||||||
2 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 3:00.07 | ||||||||||||||
3 | USA | 3:07.90 | |||||||||||||||
Star Athletic Star Athletic | USA | DNF | |||||||||||||||
K 100 m 26.3. Vind: +2.9 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 10.92 | w | ||||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 10.94 | w | ||||||||||||
3 | Tynia Gaither Tynia Gaither ('93) | 93 | BAH | 11.23 | w | ||||||||||||
4 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 11.35 | w | ||||||||||||
5 | Annie Tagoe Annie Tagoe ('93) | 93 | GBR | 11.72 | w | ||||||||||||
K 200 m 26.3. Vind: +3.1 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 21.69 | w | ||||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 21.72 | w | ||||||||||||
3 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 22.19 | w | ||||||||||||
4 | Tynia Gaither Tynia Gaither ('93) | 93 | BAH | 22.46 | w | ||||||||||||
5 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 22.53 | w | ||||||||||||
6 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 22.58 | w | ||||||||||||
7 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 22.90 | w | ||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +3.2 | 26.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 22.55 | w | ||||||||||||
2 | Cindy Sember Cindy Sember ('94) | 94 | GBR | 23.21 | w | ||||||||||||
3 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 23.25 | w | ||||||||||||
4 | Shiann Salmon Shiann Salmon ('99) | 99 | JAM | 23.45 | w | ||||||||||||
K 800 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:04.59 | SB | ||||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 2:04.90 | PB | ||||||||||||
3 | Kelly Moodry Kelly Moodry | USA | 2:05.64 | PB | |||||||||||||
4 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:05.67 | SB | ||||||||||||
5 | Michaela Lewis Michaela Lewis | 00 | USA | 2:06.48 | SB | ||||||||||||
6 | Davicia Patterson Davicia Patterson | 00 | IRL | 2:07.24 | SB | ||||||||||||
7 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 2:08.06 | SB | ||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Alexa Hokanson Alexa Hokanson | USA | 2:05.66 | PB | |||||||||||||
2 | Alexandra Ferguson Alexandra Ferguson ('99) | 99 | USA | 2:07.19 | SB | ||||||||||||
3 | Victoria Robinson Victoria Robinson | USA | 2:11.71 | SB | |||||||||||||
4 | Varvara Lissichkina Varvara Lissichkina | USA | 2:11.75 | PB | |||||||||||||
5 | Amity Ebarb Amity Ebarb | USA | 2:12.84 | ||||||||||||||
6 | Audrey Harrod Audrey Harrod ('98) | 98 | USA | 2:13.55 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 26.3. Vind: +3.9 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 12.32 | w | ||||||||||||
2 | Christina Clemons Christina Clemons ('90) | 90 | USA | 12.45 | w | ||||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.45 | w | ||||||||||||
4 | Cindy Sember Cindy Sember ('94) | 94 | GBR | 12.72 | w | ||||||||||||
5 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.89 | w | ||||||||||||
6 | Hitomi Shimura Hitomi Shimura ('90) | 90 | JPN | 13.05 | w | ||||||||||||
K 400 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Shamier Little Shamier Little ('95) | 95 | USA | 56.77 | SB | ||||||||||||
2 | Robyn Brown Robyn Brown ('94) | 94 | PHI | 57.93 | SB | ||||||||||||
3 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 58.24 | SB | ||||||||||||
4 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 59.18 | |||||||||||||
5 | Deonca Bookman Deonca Bookman ('95) | 95 | USA | 59.35 | SB | ||||||||||||
6 | Jordyn Bruce Jordyn Bruce ('98) | 98 | USA | 1:01.32 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Bridget Williams Bridget Williams ('96) | 96 | USA | 4.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Grove Emily Grove ('93) | 93 | USA | 4.70 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ekateríni Stefanídi Ekateríni Stefanídi ('90) | 90 | GRE | 4.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Julia Fixsen Julia Fixsen | 00 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell | USA | 4.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jenn Suhr Jenn Suhr ('82) | 82 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Paige Sommers Paige Sommers ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Star Athletic Star Athletic | USA | 42.68 | ||||||||||||||
2 | Star Athletic Star Athletic | USA | 44.18 | ||||||||||||||
M 100 m 26.3. Vind: +4.6 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +4.6 | |||||||||||||||
1 | Toby Makoyawo Toby Makoyawo ('02) | 02 | GBR | 9.90 | w | ||||||||||||
2 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 10.02 | w | ||||||||||||
3 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.03 | w | ||||||||||||
4 | Caleb Jackson Caleb Jackson ('01) | 01 | USA | 10.20 | w | ||||||||||||
5 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 10.21 | w | |||||||||||||
6 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +2.0 | 25.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Benjamin Azamati Benjamin Azamati ('98) | 98 | GHA | 9.90 | NR | PB | |||||||||||
2 | Dashinelle Dyer Dashinelle Dyer | 00 | JAM | 10.35 | PB | ||||||||||||
3 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 10.36 | SB | ||||||||||||
4 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 10.37 | SB | ||||||||||||
5 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 10.46 | PB | ||||||||||||
6 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 10.52 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +1.8 | 25.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 10.14 | PB | ||||||||||||
2 | Jacolby Shelton Jacolby Shelton | USA | 10.24 | SB | |||||||||||||
3 | Caleb Jackson Caleb Jackson ('01) | 01 | USA | 10.29 | SB | ||||||||||||
4 | Antoine Evans Antoine Evans | USA | 10.32 | ||||||||||||||
5 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.35 | SB | ||||||||||||
6 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.39 | PB | ||||||||||||
7 | Trevion McCalla Trevion McCalla | USA | 10.46 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +1.6 | 25.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 10.21 | SB | |||||||||||||
2 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.35 | SB | ||||||||||||
3 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.40 | SB | ||||||||||||
4 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 10.40 | SB | ||||||||||||
5 | Jose Garcia Jose Garcia | USA | 10.45 | PB | |||||||||||||
6 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 10.47 | SB | |||||||||||||
7 | Nazzio John Nazzio John ('03) | 03 | GRN | 10.47 | SB | ||||||||||||
8 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: +1.1 | 25.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.10 | SB | ||||||||||||
2 | Toby Makoyawo Toby Makoyawo ('02) | 02 | GBR | 10.12 | PB | ||||||||||||
3 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 10.17 | PB | ||||||||||||
4 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 10.29 | PB | ||||||||||||
5 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 10.33 | PB | ||||||||||||
6 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 10.39 | SB | ||||||||||||
7 | De'montray Callis De'montray Callis | USA | 10.41 | PB | |||||||||||||
8 | Julian Forde Julian Forde ('01) | 01 | BAR | 10.54 | SB | ||||||||||||
M 1500 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Harrison Witt Harrison Witt | USA | 3:45.34 | PB | |||||||||||||
2 | Stevenson Noah Stevenson Noah ('98) | 98 | USA | 3:45.99 | PB | ||||||||||||
3 | Duncan Miller Duncan Miller | 00 | AUS | 3:47.00 | SB | ||||||||||||
4 | Jacob Ondash Jacob Ondash | USA | 3:47.83 | PB | |||||||||||||
5 | Gavin Hoffpauir Gavin Hoffpauir | 00 | USA | 3:50.21 | SB | ||||||||||||
6 | Anass Mghari Anass Mghari ('98) | 98 | MAR | 3:52.49 | SB | ||||||||||||
7 | Ethan Reese Ethan Reese | USA | 3:58.51 | PB | |||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Alec Esposito Alec Esposito | USA | 3:48.40 | PB | |||||||||||||
2 | Ben Drew Ben Drew ('97) | 97 | AUS | 3:49.33 | PB | ||||||||||||
3 | Jaden Forester Jaden Forester | USA | 3:49.65 | PB | |||||||||||||
4 | Marquentin Barnes Marquentin Barnes | USA | 3:49.85 | PB | |||||||||||||
5 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 3:49.95 | PB | ||||||||||||
6 | Braden Lange Braden Lange | USA | 3:50.67 | PB | |||||||||||||
7 | Kirk Zuber Kirk Zuber | USA | 3:51.89 | PB | |||||||||||||
8 | Adam Wise Adam Wise | USA | 3:52.61 | PB | |||||||||||||
9 | TJ Robinson TJ Robinson | USA | 3:53.49 | PB | |||||||||||||
10 | Alfredo Reina Corona Alfredo Reina Corona | USA | 3:56.06 | ||||||||||||||
11 | Quenton Walion Quenton Walion | USA | 3:56.34 | PB | |||||||||||||
12 | Jeriel Algarin marquez Jeriel Algarin marquez | USA | 3:57.97 | PB | |||||||||||||
13 | Justin Botello Justin Botello | USA | 3:58.64 | SB | |||||||||||||
M 110 m hæk 26.3. Vind: +2.6 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.24 | w | ||||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 13.39 | w | ||||||||||||
3 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.52 | w | ||||||||||||
4 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 13.60 | w | ||||||||||||
5 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.62 | w | ||||||||||||
6 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.66 | w | ||||||||||||
7 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 13.80 | w | |||||||||||||
8 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 13.94 | w | ||||||||||||
9 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 14.37 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.54 | PB | ||||||||||||
2 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 13.82 | SB | ||||||||||||
3 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 14.01 | SB | |||||||||||||
4 | Brandon Ratliff Brandon Ratliff | 00 | USA | 14.05 | SB | ||||||||||||
5 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 14.15 | SB | |||||||||||||
6 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 14.23 | SB | ||||||||||||
7 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 14.44 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +0.3 | 25.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 13.72 | PB | ||||||||||||
2 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.74 | SB | ||||||||||||
3 | Steven Anderson Steven Anderson | USA | 14.12 | SB | |||||||||||||
4 | Brevin Sims Brevin Sims ('01) | 01 | USA | 14.24 | PB | ||||||||||||
5 | Jamal January Jamal January | USA | 14.26 | ||||||||||||||
6 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 14.59 | SB | ||||||||||||
Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -0.4 | 25.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 13.86 | SB | ||||||||||||
2 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.97 | SB | ||||||||||||
3 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 14.04 | SB | ||||||||||||
4 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 14.09 | PB | ||||||||||||
5 | Maliek Kendall Maliek Kendall ('97) | 97 | USA | 14.12 | SB | ||||||||||||
6 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 14.37 | PB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: -0.2 | 25.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.67 | SB | ||||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 13.79 | SB | ||||||||||||
3 | Taylor Rooney Taylor Rooney ('99) | 99 | USA | 14.15 | |||||||||||||
4 | Matthew Lewis-Banks Matthew Lewis-Banks ('99) | 99 | USA | 14.19 | SB | ||||||||||||
5 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 14.21 | SB | |||||||||||||
6 | Christian Brown Christian Brown | USA | 14.22 | SB | |||||||||||||
7 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 14.33 | SB | |||||||||||||
8 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 14.59 | SB | ||||||||||||
M 400 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 49.15 | PB | ||||||||||||
2 | Nathaniel Ezekiel Nathaniel Ezekiel ('03) | 03 | NGR | 49.31 | NU20R | ||||||||||||
3 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 49.36 | SB | ||||||||||||
4 | James Smith James Smith | 00 | USA | 49.53 | PB | ||||||||||||
5 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 49.66 | PB | ||||||||||||
6 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 49.78 | PB | ||||||||||||
7 | Bassem Hemeida Bassem Hemeida | 00 | QAT | 49.95 | SB | ||||||||||||
8 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 50.65 | SB | ||||||||||||
9 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 51.24 | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Nathaniel Ezekiel Nathaniel Ezekiel ('03) | 03 | NGR | 49.14 | NU20R | PB | |||||||||||
2 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 50.35 | SB | ||||||||||||
3 | James Smith James Smith | 00 | USA | 50.78 | |||||||||||||
4 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 51.14 | SB | ||||||||||||
5 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 51.79 | SB | ||||||||||||
6 | Blanchard Montgomery Blanchard Montgomery | USA | 53.92 | SB | |||||||||||||
Jeremy Farr Jeremy Farr | 00 | JAM | DNF | ||||||||||||||
Indledende 2 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 49.99 | |||||||||||||
2 | Bassem Hemeida Bassem Hemeida | 00 | QAT | 51.05 | |||||||||||||
3 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 51.18 | SB | |||||||||||||
4 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 51.50 | SB | |||||||||||||
5 | Collin Sieffert Collin Sieffert ('98) | 98 | USA | 52.61 | SB | ||||||||||||
6 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 53.57 | SB | ||||||||||||
7 | Jimmy Harkelroad Jimmy Harkelroad | USA | 53.63 | SB | |||||||||||||
8 | Maxime Woirin Maxime Woirin ('97) | 97 | FRA | 54.25 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 51.32 | SB | ||||||||||||
2 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 51.46 | SB | ||||||||||||
3 | Davis Wenthe Davis Wenthe | USA | 51.49 | PB | |||||||||||||
4 | Miles Green Miles Green ('99) | 99 | USA | 52.80 | SB | ||||||||||||
5 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 53.25 | SB | ||||||||||||
6 | Kirk Collins Kirk Collins | USA | 54.30 | ||||||||||||||
Indledende 4 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.05 | SB | ||||||||||||
2 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 51.76 | |||||||||||||
3 | Emmanuel Waller Emmanuel Waller ('99) | 99 | USA | 51.87 | SB | ||||||||||||
4 | Caio Alves Caio Alves ('01) | 01 | BRA | 51.95 | SB | ||||||||||||
5 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy | USA | 52.21 | ||||||||||||||
Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | DQ | ||||||||||||||
Leonardo Ledgister Leonardo Ledgister ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||||
M Højdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ushan Thiwanka Perera Ushan Thiwanka Perera ('98) | 98 | SRI | 2.27 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.27 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.21 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | 2.18 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Corvell Todd Corvell Todd | 00 | USA | 2.18 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kudakwashe Chadenga Kudakwashe Chadenga ('02) | 02 | ZIM | 2.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Carter Bajoit Carter Bajoit ('02) | 02 | USA | 2.18 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jeff Hollis Jeff Hollis ('99) | 99 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kason O'Riley Kason O'Riley ('02) | 02 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kamyren Garrett Kamyren Garrett ('02) | 02 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97) | 97 | QAT | 2.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Abdulkader Nuh Abdulkader Nuh ('99) | 99 | QAT | 2.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eli Kosiba Eli Kosiba ('02) | 02 | USA | 2.10 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonathan Rankins-James Jonathan Rankins-James ('01) | 01 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.10 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Luke Nichols Luke Nichols | USA | 2.10 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Devon Richardson Devon Richardson | 00 | USA | 2.10 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleb Wilborn Caleb Wilborn | USA | 2.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kyle Alcime Kyle Alcime ('99) | 99 | BAH | 2.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mason Corbin Mason Corbin | USA | 2.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jake Lamberth Jake Lamberth ('99) | 99 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Dennis Manyeah Dennis Manyeah ('98) | 98 | USA | 2.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Riley Foreman Riley Foreman | USA | 2.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 5.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Vincent Hobbie Vincent Hobbie ('97) | 97 | GER | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | James Courson James Courson | USA | 5.35 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hunter Garretson Hunter Garretson ('02) | 02 | USA | 5.35 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Clayton Simms Clayton Simms ('02) | 02 | USA | 5.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Marshall Faurot Marshall Faurot | 00 | USA | 5.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Warren Miller Warren Miller | USA | 5.20 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kyle Rogers Kyle Rogers ('99) | 99 | USA | 5.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ryan Stanley Ryan Stanley | USA | 4.90 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Reid Foster Reid Foster | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Bradley Jelmert Bradley Jelmert ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Connor Boenig Connor Boenig | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexander Slinkman Alexander Slinkman | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 8.45 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Johnny Brackins Johnny Brackins ('03) | 03 | USA | 8.17 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | G.K.D.S. Piyarathna G.K.D.S. Piyarathna ('94) | 94 | SRI | 8.10 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 8.06 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 8.00 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.99 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 7.96 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Christopher Goodwin Christopher Goodwin ('98) | 98 | NZL | 7.64 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 7.63 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 7.59 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.59 | +1.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Aviram Shwarzbard Aviram Shwarzbard ('94) | 94 | ISR | 7.43 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 7.60 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 7.53 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.46 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Clement Campbell Clement Campbell ('99) | 99 | TTO | 7.42 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Freddie Allen III Freddie Allen III ('01) | 01 | USA | 7.35 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dimitrije Novaković Dimitrije Novaković | 00 | SRB | 7.23 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Isaiah Cash Isaiah Cash | USA | 7.17 | +1.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jordan Wilson Jordan Wilson | USA | 7.12 | +0.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 7.11 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Ryan Curington Ryan Curington | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alan Palmer Alan Palmer | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 16.25 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 16.19 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.16 | -1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jemuel Miller Jemuel Miller ('01) | 01 | BAR | 15.95 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 15.72 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.70 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Anthony Applequist Anthony Applequist ('95) | 95 | USA | 15.60 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.57 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hesham Eldesouky Hesham Eldesouky ('97) | 97 | EGY | 15.52 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Apalos Edwards Apalos Edwards ('01) | 01 | JAM | 15.44 | -2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jadon Brome Jadon Brome | 00 | BAR | 15.18 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 15.08 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Felix Obi Felix Obi ('94) | 94 | USA | 14.88 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Grigóris Nikolaou Grigóris Nikolaou ('03) | 03 | CYP | 15.46 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaden Patterson Jaden Patterson ('03) | 03 | USA | 15.46 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Solomon Washington Solomon Washington | USA | 15.45 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nikaoli Williams Nikaoli Williams | 00 | JAM | 15.45 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Dj Ledell Dj Ledell ('99) | 99 | USA | 15.41 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 15.33 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Grant Szalek Grant Szalek ('98) | 98 | AUS | 15.23 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 15.17 | +2.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Andre Wright Andre Wright | USA | 14.99 | +1.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 14.76 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 14.76 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 19.69 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 19.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Logan Calvin Logan Calvin ('98) | 98 | USA | 19.54 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Christopher Licata Christopher Licata ('99) | 99 | USA | 19.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 19.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Andrew Stone Andrew Stone | USA | 18.96 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 18.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Myles Kerner Myles Kerner | 00 | USA | 18.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 17.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Michael Shoaf Michael Shoaf | 00 | USA | 17.78 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 17.69 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jason Swarens Jason Swarens ('02) | 02 | USA | 17.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Bryce Foster Bryce Foster | USA | 18.18 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 17.79 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 17.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 17.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Matt Thomas Matt Thomas | USA | 17.49 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Warren Barrett Warren Barrett ('97) | 97 | JAM | 17.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 17.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 17.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | John Stefan John Stefan ('99) | 99 | USA | 16.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zico Campbell Zico Campbell ('99) | 99 | JAM | 16.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | 16.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Amiri Buchanan Amiri Buchanan | 00 | USA | 15.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 60.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Robbie Otal Robbie Otal ('99) | 99 | USA | 60.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 59.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joseph Brown Joseph Brown ('96) | 96 | USA | 58.49 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kevin Grubbs Kevin Grubbs ('03) | 03 | USA | 56.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 56.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 55.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Christopher Licata Christopher Licata ('99) | 99 | USA | 55.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sean Stavinoha Sean Stavinoha | USA | 52.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Mouad Mohamed Ibrahim Mouad Mohamed Ibrahim ('99) | 99 | QAT | 52.94 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 52.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 52.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Samuel Woodley Samuel Woodley ('99) | 99 | GBR | 52.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Daniel Cope Daniel Cope | 00 | JAM | 52.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jacob Mechler Jacob Mechler | USA | 51.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 56.98 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaekob Vollbrecht Jaekob Vollbrecht | USA | 55.24 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cason Brown Cason Brown | USA | 54.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jessie Sullivan Jessie Sullivan | USA | 54.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Devin Roberson Devin Roberson ('01) | 01 | USA | 54.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 49.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Noah Holm Noah Holm | USA | 49.45 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 49.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Desmond Dorceus Desmond Dorceus | USA | 48.86 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 48.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 80.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zach Holland Zach Holland ('01) | 01 | USA | 78.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chinecherem Nnamdi Chinecherem Nnamdi ('02) | 02 | NGR | 78.42 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 77.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chandler Ault Chandler Ault | 00 | USA | 72.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 71.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cord Neal Cord Neal ('98) | 98 | USA | 71.18 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Eli Gaughan Eli Gaughan | USA | 70.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Callan Saldutto Callan Saldutto ('02) | 02 | CAN | 66.97 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Austin Parsons Austin Parsons | USA | 65.78 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | James McNaney James McNaney ('97) | 97 | USA | 64.49 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ethan Cocco Ethan Cocco | USA | 61.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Marten Gasparini Marten Gasparini ('97) | 97 | ITA | 69.04 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cole McKnight Cole McKnight ('99) | 99 | USA | 67.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Viktor Ertelt Viktor Ertelt ('01) | 01 | GER | 65.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | John Keenan John Keenan ('99) | 99 | USA | 64.64 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 63.64 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zach Godbold Zach Godbold | USA | 63.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01) | 01 | DEN | 59.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Luke Anthony Luke Anthony | USA | 55.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Max Braht Max Braht | 00 | USA | 54.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.47 | ||||||||||||||
Dedrick Vanover, Tyler Davis, Pjai Austin, Joe Fahnbulleh | |||||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 38.87 | ||||||||||||||
Marcellus Moore, Willington Wright, Daniel Garland, Micaiah Harris | |||||||||||||||||
3 | Texas Tech Texas Tech | USA | 39.12 | ||||||||||||||
Terrence Jones Jr., Jacolby Shelton, Ashton O'Conner, Courtney Lindsey | |||||||||||||||||
4 | Houston Houston | USA | 39.15 | ||||||||||||||
Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganyi | |||||||||||||||||
5 | Tcu Tcu | USA | 39.33 | ||||||||||||||
Bryson Stubblefield, Tinotenda Matiyenga, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory | |||||||||||||||||
6 | Usc Usc | USA | 39.55 | ||||||||||||||
Gavin Schurr, Brendon Stewart, Eric Allen Jr., Johnnie Blockburger | |||||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 39.80 | ||||||||||||||
Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II | |||||||||||||||||
8 | Oklahoma Oklahoma | USA | 39.89 | ||||||||||||||
Karson Kowalchuk, Demarius Smith, Quoi Ellis, Josh Bour | |||||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Tcu Tcu | USA | 39.09 | ||||||||||||||
Bryson Stubblefield, Tinotenda Matiyenga, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma Oklahoma | USA | 39.28 | ||||||||||||||
Karson Kowalchuk, Richard Johnson, Demarius Smith, Marlowe Mosley | |||||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 39.44 | ||||||||||||||
Da'Marcus Fleming, Kenroy Higgins, Ashton Hicks, Dorian Camel | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 39.53 | ||||||||||||||
Laurenz Colbert, Isaiah Cunningham, Kamden Jackson, De'montray Callis | |||||||||||||||||
5 | Liberty Liberty | USA | 39.65 | ||||||||||||||
Brandon Letts, Diamantae Griffin, Christian Lyon, Donald McClinton | |||||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Tech Texas Tech | USA | 39.24 | ||||||||||||||
Terrence Jones Jr., Jacolby Shelton, Ashton O'Conner, Courtney Lindsey | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 39.51 | ||||||||||||||
Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II | |||||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 39.55 | ||||||||||||||
Emmanuel Yeboah, Devon Achane, Ryan Martin, Lance Broome | |||||||||||||||||
4 | Butler Cc Butler Cc | USA | 39.68 | ||||||||||||||
Jerod Elcock, Caleb Jackson, Joe Williams, Morgan Jamison | |||||||||||||||||
5 | Princeton Princeton | USA | 39.77 | ||||||||||||||
Simangaliso Ndhlovu, Ibrahim Ayorinde, Daniel Duncan, Gregory Sholars | |||||||||||||||||
6 | Boston University Boston University | USA | 39.89 | ||||||||||||||
Matthew Spicer, Leon Christian, Uchenna Nwosu, Toby Makoyawo | |||||||||||||||||
7 | TAMU-Commerce TAMU-Commerce | USA | 40.37 | ||||||||||||||
Emmanuel Agenor, J.T. Smith, Gage Marshall, Delan Edwin | |||||||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.58 | ||||||||||||||
Dedrick Vanover, Tyler Davis, Pjai Austin, Joe Fahnbulleh | |||||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 38.87 | ||||||||||||||
Marcellus Moore, Willington Wright, Daniel Garland, Micaiah Harris | |||||||||||||||||
3 | Coffeyville CC Coffeyville CC | USA | 40.14 | ||||||||||||||
Dakari Charlton, Antoine Evans, Ashton Sanders, Nolton Shelvin | |||||||||||||||||
4 | Louisiana Louisiana | USA | 40.43 | ||||||||||||||
Floyd Pond, Caemon Scott, Trejun Jones, Kashie Crockett | |||||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Usc Usc | USA | 39.30 | ||||||||||||||
Gavin Schurr, Brendon Stewart, Eric Allen Jr., Johnnie Blockburger | |||||||||||||||||
2 | Houston Houston | USA | 39.52 | ||||||||||||||
Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganyi | |||||||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 39.73 | ||||||||||||||
Fabian Hewitt, Cameron Rose, Guinove Joanus, Dashinelle Dyer | |||||||||||||||||
4 | North Texas North Texas | USA | 39.98 | ||||||||||||||
Samir Williams, Davonye Jones, Tyler Walls, Karlington Anunagba | |||||||||||||||||
5 | New Orleans New Orleans | USA | 40.14 | ||||||||||||||
Julian Forde, Elliott Cummings, Christopher Murphy, Ismael Kone | |||||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 1:20.80 | ||||||||||||||
Daniel Garland, Marcellus Moore, Micaiah Harris, Willington Wright | |||||||||||||||||
2 | Star Athletic Star Athletic | USA | 1:20.92 | ||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 1:21.02 | ||||||||||||||
Dedrick Vanover, Jacory Patterson, Ryan Willie, Jacob Miley | |||||||||||||||||
4 | Houston Houston | USA | 1:21.44 | ||||||||||||||
Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganyi | |||||||||||||||||
5 | Baylor Baylor | USA | 1:21.97 | ||||||||||||||
Hasani Barr, De'montray Callis, Isaiah Cunningham, Matthew Moorer | |||||||||||||||||
6 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 1:22.05 | ||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:02.20 | ||||||||||||||
Jacory Patterson, Ryan Willie, Jacob Miley, Joe Fahnbulleh | |||||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:02.41 | ||||||||||||||
Chevannie Hanson, Omajuwa Etiwe, Brandon Miller, Emmanuel Bamidele | |||||||||||||||||
3 | Baylor Baylor | USA | 3:02.68 | ||||||||||||||
Dillon Bedell, Howard Fields III, Matthew Moorer, Jayson Baldridge | |||||||||||||||||
4 | Texas Texas | USA | 3:02.99 | ||||||||||||||
Jon Maas, Jonathan Jones, Willington Wright, Brian Herron | |||||||||||||||||
5 | Usc Usc | USA | 3:06.18 | ||||||||||||||
Johnnie Blockburger, Nicholas Ramey, Zach Shinnick, Davonte Burnett | |||||||||||||||||
6 | Houston Houston | USA | 3:06.83 | ||||||||||||||
Trey Johnson, Jordan Booker, Shaun Maswanganyi, Quivell Jordan-Bacot | |||||||||||||||||
7 | Tcu Tcu | USA | 3:07.69 | ||||||||||||||
David Seete, Kundai Maguranyanga, Simbarashe Maketa, Ethan Brown | |||||||||||||||||
8 | Arkansas Arkansas | USA | 3:08.72 | ||||||||||||||
Ayden Owens-Delerme, James Benson II, Brandon Battle, James Milholen | |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:04.78 | ||||||||||||||
Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:05.51 | ||||||||||||||
Charlie Bartholomew, Elijah Berry, DeJuana McArthur, Cash Merutka | |||||||||||||||||
3 | Colorado Colorado | USA | 3:06.16 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Ian Gilmore, Garrett Nelson, Aaron Mccoy | |||||||||||||||||
4 | South Plains South Plains | USA | 3:06.58 | ||||||||||||||
Jeremy Bembridge, Evaldo Whitehorne, Kimar Farquharson, Houssam Hatib | |||||||||||||||||
5 | BYU BYU | USA | 3:07.33 | ||||||||||||||
Colten Yardley, Jace Jensen, Trey Jackson, Landon Maxfield | |||||||||||||||||
6 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:07.77 | ||||||||||||||
Ryan Champlin, Sven Cepuš, Marco Vilca, Eran Siboni | |||||||||||||||||
7 | Princeton Princeton | USA | 3:08.52 | ||||||||||||||
William Doyle, Ladislav Töpfer, Anderson Dimon, Michael Phillippy | |||||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Princeton Princeton | USA | 3:07.92 | ||||||||||||||
William Doyle, Ladislav Töpfer, Anderson Dimon, Michael Phillippy | |||||||||||||||||
2 | Duke Duke | USA | 3:09.01 | ||||||||||||||
Miles Mingo, Ezra Mellinger, Gage Knight, Alexander Schwedt | |||||||||||||||||
3 | Stephen F. Austin Stephen F. Austin | USA | 3:09.17 | ||||||||||||||
Muzuri Mattar, Justin Garcia, Jonathan Allen, Jeremiah Curry | |||||||||||||||||
4 | Grand Valley St. Grand Valley St. | USA | 3:09.65 | ||||||||||||||
Caelon Harkey, Jackson Blanchard, Brandon Miller, Myles Rhodes | |||||||||||||||||
5 | Louisiana Louisiana | USA | 3:09.66 | ||||||||||||||
Nathan Fergusson, Antonio Hoyte-Small, Brandon Rhone, Javed Jones | |||||||||||||||||
6 | Kansas Kansas | USA | 3:11.27 | ||||||||||||||
Ethan Fogle, Jaylen Shropshire, Michael Joseph, Cameron Wilmington | |||||||||||||||||
7 | Grand Canyon Grand Canyon | USA | 3:12.92 | ||||||||||||||
Bryson Benjamin, Jan Král, Max Carmona, Mariano Hernandez | |||||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:05.59 | ||||||||||||||
Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:06.59 | ||||||||||||||
Charlie Bartholomew, Elijah Berry, DeJuana McArthur, Cash Merutka | |||||||||||||||||
3 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 3:07.83 | ||||||||||||||
William Frobe, Ohdel James, Malick Diop, Quinton Sansing | |||||||||||||||||
4 | Butler Cc Butler Cc | USA | 3:10.87 | ||||||||||||||
Nazzio John, Joe Williams, Cameron Leiba, Morgan Jamison | |||||||||||||||||
5 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:12.96 | ||||||||||||||
Lonzell Feagin, Ade Jones-Roundtree, Crockett Schooler, Clement Campbell | |||||||||||||||||
6 | Liberty Liberty | USA | 3:15.51 | ||||||||||||||
Diamantae Griffin, Ally Kipchirchir, Donald McClinton, Michael Rose | |||||||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Kansas State Kansas State | USA | 3:06.01 | ||||||||||||||
Antonio Hanson, Kyle Gale, Tim Lambert, Sean Wilson | |||||||||||||||||
2 | BYU BYU | USA | 3:06.50 | ||||||||||||||
Colten Yardley, Jace Jensen, Trey Jackson, Landon Maxfield | |||||||||||||||||
3 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:07.42 | ||||||||||||||
Eran Siboni, Ryan Champlin, Marco Vilca, Sven Cepuš | |||||||||||||||||
4 | Akron Akron | USA | 3:09.06 | ||||||||||||||
Charles Sanders, Zarik Brown, Jimmy Harkelroad, Blake Lucuis | |||||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:09.37 | ||||||||||||||
Cameron Rose, Aman Thornton, Fabian Hewitt, Tarees Rhoden | |||||||||||||||||
6 | Western Texas College Western Texas College | USA | 3:10.64 | ||||||||||||||
Miguel Nicholas, Antonio Blair, Lee Steward, Ethan Smith | |||||||||||||||||
7 | Lamar Lamar | USA | 3:14.96 | ||||||||||||||
Derrick Brooks, Jaylon Roberts, Cameron Chretien, Brian Raven | |||||||||||||||||
8 | Angelo State Angelo State | USA | 3:15.61 | ||||||||||||||
Emmett Seals, Bossman Pinkrah, Jonathan Ramirez, Nicholas Ellisor | |||||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:06.38 | ||||||||||||||
Jon Maas, Jonathan Jones, Willington Wright, Brian Herron | |||||||||||||||||
2 | South Plains South Plains | USA | 3:06.64 | ||||||||||||||
Shevoie Reid, Jeremy Bembridge, Evaldo Whitehorne, Houssam Hatib | |||||||||||||||||
3 | Colorado Colorado | USA | 3:06.74 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Ian Gilmore, Garrett Nelson, Aaron Mccoy | |||||||||||||||||
4 | USA | 3:09.56 | |||||||||||||||
Erin Brown, Daviciea McCartney, Benjamin Marshall, Glenn Bender | |||||||||||||||||
5 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:10.24 | ||||||||||||||
Junior Charles, Destine Scott, Ebenezer Aggrey, Galen Loyd | |||||||||||||||||
6 | UC Irvine UC Irvine | USA | 3:13.88 | ||||||||||||||
Malcolm Overbaugh, Ty Sheridan, Josh Farmer, Eric Parker | |||||||||||||||||
7 | Tarleton State Tarleton State | USA | 3:15.02 | ||||||||||||||
Brandon McKissick, Bailey Smotek, Reid Vincent, Zachary Martinez | |||||||||||||||||
8 | Utsa Utsa | USA | 3:15.24 | ||||||||||||||
Noah Rhodes, Michael Roth, Brice Chabot, Logan Masters | |||||||||||||||||
9 | North Texas North Texas | USA | 3:15.32 | ||||||||||||||
Clayton Boyce, Davonye Jones, Jordan Coates McBride, Ziphion Reevey | |||||||||||||||||
K 100 m 26.3. Vind: +2.8 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 10.82 | w | ||||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 10.83 | w | ||||||||||||
3 | Samirah Moody Samirah Moody ('02) | 02 | USA | 11.08 | w | ||||||||||||
4 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.20 | w | ||||||||||||
5 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 11.25 | w | ||||||||||||
6 | Raheema Westfall Raheema Westfall ('98) | 98 | USA | 11.35 | w | ||||||||||||
7 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 11.37 | w | |||||||||||||
8 | Aalliyah Francis Aalliyah Francis ('02) | 02 | JAM | 11.39 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +1.9 | 25.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Kiley Robbins Kiley Robbins | USA | 11.44 | PB | |||||||||||||
2 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.51 | SB | ||||||||||||
3 | Chioma Okonkwo Chioma Okonkwo ('02) | 02 | USA | 11.56 | PB | ||||||||||||
4 | Rachel Hall Rachel Hall | USA | 11.58 | PB | |||||||||||||
5 | Michaela Francois Michaela Francois | USA | 11.67 | PB | |||||||||||||
6 | Ockera Myrie Ockera Myrie ('99) | 99 | JAM | 11.70 | SB | ||||||||||||
7 | Serena Clark Serena Clark ('01) | 01 | USA | 11.71 | SB | ||||||||||||
8 | Anivea Gilbert Anivea Gilbert | USA | 11.77 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Samirah Moody Samirah Moody ('02) | 02 | USA | 11.24 | PB | ||||||||||||
2 | Raheema Westfall Raheema Westfall ('98) | 98 | USA | 11.49 | PB | ||||||||||||
3 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon | USA | 11.49 | SB | |||||||||||||
4 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 11.51 | ||||||||||||||
5 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 11.53 | PB | ||||||||||||
6 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 11.65 | SB | ||||||||||||
7 | Kierra Yarbrough Kierra Yarbrough | USA | 12.11 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.16 | SB | ||||||||||||
2 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 11.48 | PB | ||||||||||||
3 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.51 | SB | ||||||||||||
4 | Kelcie Simmons Kelcie Simmons | 00 | USA | 11.61 | SB | ||||||||||||
5 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 11.70 | PB | ||||||||||||
6 | Taylor Tolen Taylor Tolen ('98) | 98 | USA | 11.78 | |||||||||||||
7 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 11.85 | |||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.07 | PB | ||||||||||||
2 | Aalliyah Francis Aalliyah Francis ('02) | 02 | JAM | 11.45 | PB | ||||||||||||
3 | Amya Clarke Amya Clarke ('99) | 99 | SKN | 11.53 | =PB | ||||||||||||
4 | Kailei Collins Kailei Collins ('01) | 01 | USA | 11.56 | SB | ||||||||||||
5 | Tionna Brown Tionna Brown ('02) | 02 | USA | 11.59 | SB | ||||||||||||
6 | Trinity Bolden Trinity Bolden | USA | 11.60 | PB | |||||||||||||
7 | Hannah Douglas Hannah Douglas ('02) | 02 | USA | 11.77 | SB | ||||||||||||
8 | Areya Campbell Areya Campbell | USA | 12.09 | ||||||||||||||
K 1500 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 4:20.29 | SB | ||||||||||||
2 | Jessica Rabius Jessica Rabius | 00 | USA | 4:24.58 | PB | ||||||||||||
3 | Avryl Johnson Avryl Johnson ('99) | 99 | USA | 4:25.35 | SB | ||||||||||||
4 | Hannah Long Hannah Long ('97) | 97 | USA | 4:26.88 | PB | ||||||||||||
5 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 4:27.48 | SB | ||||||||||||
6 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:28.68 | |||||||||||||
7 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:29.75 | SB | |||||||||||||
8 | Addison Coppinger Addison Coppinger | USA | 4:30.39 | SB | |||||||||||||
9 | Ellie Friesen Ellie Friesen | USA | 4:34.20 | SB | |||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:26.77 | PB | ||||||||||||
2 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 4:26.95 | PB | |||||||||||||
3 | Alexandra Weir Alexandra Weir ('01) | 01 | CAN | 4:28.33 | PB | ||||||||||||
4 | Sydney Burton Sydney Burton ('01) | 01 | USA | 4:28.97 | PB | ||||||||||||
5 | Abrielle Jirele Abrielle Jirele | USA | 4:30.61 | PB | |||||||||||||
6 | Therese Olshanski Therese Olshanski ('99) | 99 | USA | 4:35.25 | SB | ||||||||||||
7 | Abbygail Balli Abbygail Balli | USA | 4:35.69 | SB | |||||||||||||
8 | Josie Wirtz Josie Wirtz | USA | 4:36.21 | PB | |||||||||||||
9 | Jordyn Kaplan Jordyn Kaplan | USA | 4:38.15 | SB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 26.3. Vind: +2.5 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.33 | w | ||||||||||||
2 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 12.49 | w | ||||||||||||
3 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.72 | w | ||||||||||||
4 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 12.85 | w | ||||||||||||
5 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 12.97 | w | ||||||||||||
6 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 12.98 | w | ||||||||||||
6 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 12.98 | w | ||||||||||||
8 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 13.05 | w | |||||||||||||
Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | DNF | w | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +0.6 | 25.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 13.01 | PB | ||||||||||||
2 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 13.18 | =PB | ||||||||||||
3 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 13.42 | SB | |||||||||||||
4 | Naomi Taylor Naomi Taylor | USA | 13.49 | ||||||||||||||
5 | Kimeone McLeod Kimeone McLeod | 00 | JAM | 13.89 | SB | ||||||||||||
6 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 13.94 | SB | |||||||||||||
7 | Lauryn Freeman Lauryn Freeman ('01) | 01 | USA | 13.97 | SB | ||||||||||||
8 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 14.64 | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +0.9 | 25.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 12.87 | PB | ||||||||||||
2 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 13.01 | SB | ||||||||||||
3 | Destiny Huven Destiny Huven ('01) | 01 | USA | 13.62 | SB | ||||||||||||
4 | Adaobi Tabugbo Adaobi Tabugbo ('01) | 01 | USA | 13.86 | |||||||||||||
5 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 14.17 | SB | ||||||||||||
6 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 14.43 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +1.1 | 25.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.98 | SB | ||||||||||||
2 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 13.23 | SB | ||||||||||||
3 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.46 | |||||||||||||
4 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 13.69 | |||||||||||||
5 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 13.92 | SB | ||||||||||||
6 | Mathilde Guillaume Mathilde Guillaume | 00 | FRA | 14.28 | SB | ||||||||||||
7 | Mya Robinson Mya Robinson ('99) | 99 | USA | 14.57 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.97 | SB | ||||||||||||
2 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.07 | SB | ||||||||||||
3 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 13.72 | =PB | ||||||||||||
4 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 13.82 | SB | |||||||||||||
5 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.83 | |||||||||||||
6 | Haviland Harris Haviland Harris ('99) | 99 | USA | 14.11 | PB | ||||||||||||
7 | Jeminise Parris Jeminise Parris ('97) | 97 | TTO | 14.43 | |||||||||||||
K 400 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | 54.37 | PB | ||||||||||||
2 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 56.55 | |||||||||||||
3 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 57.36 | PB | ||||||||||||
4 | Vanessa Watson Vanessa Watson ('01) | 01 | USA | 57.38 | SB | ||||||||||||
5 | Sylvia Schulz Sylvia Schulz ('99) | 99 | GER | 57.94 | |||||||||||||
6 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 58.21 | |||||||||||||
7 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 58.80 | |||||||||||||
8 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 59.33 | |||||||||||||
9 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 1:00.60 | |||||||||||||
Indledende heats | 24.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | 54.65 | PB | ||||||||||||
2 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 55.98 | PB | ||||||||||||
3 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 58.53 | SB | ||||||||||||
4 | Fegor Clifford Fegor Clifford ('98) | 98 | NGR | 59.57 | SB | ||||||||||||
5 | Breanna Phillips Breanna Phillips ('99) | 99 | USA | 1:02.69 | |||||||||||||
6 | Sara Foster Sara Foster | 00 | USA | 1:03.87 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Sylvia Schulz Sylvia Schulz ('99) | 99 | GER | 57.90 | PB | ||||||||||||
2 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 58.46 | SB | ||||||||||||
3 | Garriel White Garriel White ('02) | 02 | JAM | 59.27 | SB | ||||||||||||
4 | Emma Pollak Emma Pollak | USA | 59.43 | PB | |||||||||||||
5 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 1:00.56 | |||||||||||||
6 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 1:01.03 | SB | ||||||||||||
7 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 1:01.47 | |||||||||||||
Indledende 3 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 58.22 | SB | ||||||||||||
2 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 58.91 | SB | ||||||||||||
3 | Jasmine Gryne Jasmine Gryne ('03) | 03 | USA | 59.28 | |||||||||||||
4 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 59.45 | SB | ||||||||||||
5 | Lexye Price Lexye Price | USA | 1:01.32 | ||||||||||||||
6 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 1:02.23 | SB | ||||||||||||
7 | Mackenzie Osher Mackenzie Osher | USA | 1:03.22 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Vanessa Watson Vanessa Watson ('01) | 01 | USA | 57.80 | SB | ||||||||||||
2 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 57.82 | SB | ||||||||||||
3 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 59.66 | |||||||||||||
4 | Anne Noëlle Clerima Anne Noëlle Clerima ('95) | 95 | FRA | 1:00.11 | PB | ||||||||||||
5 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 1:01.41 | |||||||||||||
6 | Michaela Travers Michaela Travers ('99) | 99 | USA | 1:01.54 | SB | ||||||||||||
7 | Lailah White Lailah White ('02) | 02 | USA | 1:02.77 | |||||||||||||
Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | DNF | |||||||||||||||
K Højdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.96 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rylee Anderson Rylee Anderson | 00 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Abigail O’Donoghue Abigail O’Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sidney Sapp Sidney Sapp ('99) | 99 | USA | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cierra Tidwell Cierra Tidwell ('01) | 01 | USA | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Brianna Smith Brianna Smith ('02) | 02 | USA | 1.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Claudina Diaz Castro Claudina Diaz Castro ('01) | 01 | MEX | 1.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patricia Mroczkowski Patricia Mroczkowski ('01) | 01 | USA | 1.77 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daniella Anglin Daniella Anglin ('01) | 01 | JAM | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kameesha Smith Kameesha Smith ('99) | 99 | USA | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chloe Davis Chloe Davis | USA | 1.72 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Carly Haring Carly Haring | USA | 1.72 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Trinity Tomlinson Trinity Tomlinson | USA | 1.72 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Lueking Olivia Lueking ('03) | 03 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chloe Wall Chloe Wall ('99) | 99 | USA | 4.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amanda Fassold Amanda Fassold | USA | 4.25 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Madi Wulfekotter Madi Wulfekotter | USA | 4.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 4.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Heather Abadie Heather Abadie ('03) | 03 | CAN | 4.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kasey Staley Kasey Staley ('98) | 98 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaeli Thompson Kaeli Thompson ('01) | 01 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cailee Faulkner Cailee Faulkner ('02) | 02 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Leah Pasqualetti Leah Pasqualetti ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Erica Ellis Erica Ellis ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.82 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.80 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.78 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.75 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.73 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ackelia Smith Ackelia Smith ('02) | 02 | JAM | 6.72 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.57 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.44 | w | +4.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | 6.42 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 6.18 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.14 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | 5.98 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Khyasia Caldwell Khyasia Caldwell ('99) | 99 | USA | 6.41 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 6.38 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 6.32 | +0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 6.23 | +0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joniar Thomas Joniar Thomas ('01) | 01 | GRN | 6.10 | +0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Velecia Williams Velecia Williams ('02) | 02 | JAM | 6.04 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ore Adamson Ore Adamson ('01) | 01 | GBR | 5.91 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Raelyn Roberson Raelyn Roberson ('02) | 02 | USA | 5.89 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 5.88 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Virginia Kerley Virginia Kerley | USA | 5.86 | 0.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ayele Gerken Ayele Gerken | 00 | GER | 5.84 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 5.79 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Wurrie Njadoe Wurrie Njadoe ('97) | 97 | USA | 5.64 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.91 | -0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ackelia Smith Ackelia Smith ('02) | 02 | JAM | 13.87 | -0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.53 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 13.45 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 13.07 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 13.06 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | 12.91 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Nelloms Taylor Nelloms | 00 | USA | 12.86 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mara Häusler Mara Häusler ('99) | 99 | GER | 12.67 | -0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Danielle Spence Danielle Spence ('98) | 98 | JAM | 12.66 | -1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 12.42 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 12.42 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 13.53 | +1.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brya Brewer Brya Brewer ('03) | 03 | USA | 13.16 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.96 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Euphenie Andre Euphenie Andre ('01) | 01 | USA | 12.82 | -1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Michelle Graham Michelle Graham | USA | 12.75 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tua-Talvikki Anttila Tua-Talvikki Anttila ('99) | 99 | FIN | 12.71 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Antonija Radić Antonija Radić ('94) | 94 | CRO | 12.64 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Destiny Lawrence Destiny Lawrence ('01) | 01 | USA | 12.63 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 12.51 | +0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.44 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Malaiya Jedkins Malaiya Jedkins | USA | 12.44 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 12.41 | +0.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kayli Johnson Kayli Johnson | USA | 17.62 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 17.29 | NR NU23R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 16.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora | USA | 16.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | KeAyla Dove KeAyla Dove ('01) | 01 | USA | 16.93 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zada Swoopes Zada Swoopes | USA | 16.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 16.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 16.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 16.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 15.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 15.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 15.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 15.26 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Myejoi Williams Myejoi Williams ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Abby Moore Abby Moore ('99) | 99 | USA | 16.46 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 16.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine Greer Jasmine Greer ('02) | 02 | USA | 15.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 15.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 15.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Janell Fullerton Janell Fullerton ('97) | 97 | JAM | 15.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Paige Low Paige Low ('01) | 01 | USA | 15.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 15.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 14.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Emma Richards Emma Richards | USA | 14.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Amber Hart Amber Hart | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 58.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 57.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 54.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 53.27 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Karlee Freeman Karlee Freeman | 00 | USA | 53.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 53.13 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kayli Johnson Kayli Johnson | USA | 52.02 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Zada Swoopes Zada Swoopes | USA | 51.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 48.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 47.99 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brooklynne Wilson Brooklynne Wilson ('98) | 98 | USA | 46.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Julie Perez Julie Perez | USA | 44.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 52.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lacee Barnes Lacee Barnes ('99) | 99 | CAY | 51.67 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 50.68 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Amber Hart Amber Hart | USA | 50.59 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Samantha Callaway Samantha Callaway ('02) | 02 | GBR | 50.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Paige Low Paige Low ('01) | 01 | USA | 48.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 48.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 48.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 48.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 47.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Gertrudis Ruiz-Balli Gertrudis Ruiz-Balli | USA | 45.46 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Emma Richards Emma Richards | USA | 45.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Letizia Marsico Letizia Marsico ('02) | 02 | GER | 44.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 56.56 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rhema Otabor Rhema Otabor ('02) | 02 | BAH | 56.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Seri Geisler Seri Geisler ('97) | 97 | USA | 55.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ashley Carter Ashley Carter | USA | 53.40 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 53.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Katelyn Fairchild Katelyn Fairchild ('03) | 03 | USA | 51.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Claire Meyers Claire Meyers | USA | 50.86 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lianna Davidson Lianna Davidson ('02) | 02 | AUS | 49.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 46.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sydney Juszczyk Sydney Juszczyk ('03) | 03 | USA | 45.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 45.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 43.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Gabrielle Diederich Gabrielle Diederich | USA | 49.27 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Blanche Beard Blanche Beard ('01) | 01 | USA | 48.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Makayla Roy Makayla Roy ('02) | 02 | CAN | 48.27 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shaniya Holley Shaniya Holley | USA | 46.48 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 46.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mackenzie Hainley Mackenzie Hainley | USA | 46.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Anna-Kay Clark Anna-Kay Clark ('01) | 01 | USA | 45.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 45.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josey Starner Josey Starner | USA | 44.83 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 43.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Anna Swanson Anna Swanson | USA | 42.99 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Natalie Scheifele Natalie Scheifele ('99) | 99 | USA | 41.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Briana Lowe Briana Lowe ('01) | 01 | USA | 41.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 42.83 | ||||||||||||||
Julien Alfred, Kevona Davis, Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 42.97 | ||||||||||||||
Alia Armstrong, Leah Phillips, Tionna Brown, Favour Ofili | |||||||||||||||||
3 | Texas Tech Texas Tech | USA | 43.11 | ||||||||||||||
Virginia Kerley, Kiah Dubarry-Gay, Demisha Roswell, Rosemary Chukwuma | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 43.85 | ||||||||||||||
Caira Pettway, Ackera Nugent, Sydney Washington, Mariah Ayers | |||||||||||||||||
5 | Arkansas Arkansas | USA | 43.87 | ||||||||||||||
Rosey Effiong, Jada Baylark, Jayla Hollis, Joanne Reid | |||||||||||||||||
6 | USC USC | USA | 44.00 | ||||||||||||||
Celera Barnes, Samirah Moody, Chioma Okonkwo, Jan'Taijah Jones | |||||||||||||||||
7 | Texas A&M Texas A&M | USA | 44.11 | ||||||||||||||
Laila Owens, Rachel Hall, Kaylah Robinson, Zhane Smith | |||||||||||||||||
8 | Oklahoma Oklahoma | USA | 45.05 | ||||||||||||||
Mikayla Hayes, Ja'Leesa Giles, Camri Austin, Kennedy Blackmon | |||||||||||||||||
Florida Florida | USA | DNF | |||||||||||||||
Talitha Diggs, Semira Killebrew, Alexis Brown, Grace Stark | |||||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 42.42 | ||||||||||||||
Julien Alfred, Kevona Davis, Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel | |||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 44.10 | ||||||||||||||
Talitha Diggs, Semira Killebrew, Alexis Brown, Grace Stark | |||||||||||||||||
3 | Duke Duke | USA | 44.77 | ||||||||||||||
Abby Geiser, Kelcie Simmons, Halle Bieber, Chyler Turner | |||||||||||||||||
4 | Louisiana Louisiana | USA | 45.68 | ||||||||||||||
Kennedy London, Shemia Odaine, Serenity Rogers, Kiana Foster | |||||||||||||||||
5 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 45.92 | ||||||||||||||
Karrington Lewis, Amy Ambelang, Savannah Walker, Taylor Tolen | |||||||||||||||||
6 | Sam Houston Zorzanello Sam Houston Zorzanello ('77) | ITA | 46.33 | ||||||||||||||
Gurode Rajer, Aerial Williams, Keshana Page, Anivea Gilbert | |||||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 43.63 | ||||||||||||||
Alia Armstrong, Leah Phillips, Hannah Douglas, Favour Ofili | |||||||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 44.51 | ||||||||||||||
Caira Pettway, Ackera Nugent, Sydney Washington, Mariah Ayers | |||||||||||||||||
3 | Oklahoma Oklahoma | USA | 44.74 | ||||||||||||||
Camri Austin, Jada Atkinson, Kennedy Blackmon, Ja'Leesa Giles | |||||||||||||||||
4 | Howard Howard | USA | 45.29 | ||||||||||||||
Ameenah Saalih, Jessika Gbai, Sherri-Ann Norton, Tiffani rae Pittman | |||||||||||||||||
5 | Fresno Pacific Fresno Pacific | USA | 46.31 | ||||||||||||||
Danae Manibog-Gatewood, Kyla Richardson, Chloe Sharp, Madison Flores | |||||||||||||||||
6 | Stephen F. Austin Stephen F. Austin | USA | 46.60 | ||||||||||||||
Lindsey Davis, Cayla Burch, Asia Giles, Kierra Yarbrough | |||||||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 43.88 | ||||||||||||||
Laila Owens, Rachel Hall, Kaylah Robinson, Zhane Smith | |||||||||||||||||
2 | USC USC | USA | 43.96 | ||||||||||||||
Celera Barnes, Samirah Moody, Chioma Okonkwo, Jan'Taijah Jones | |||||||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 45.80 | ||||||||||||||
Serena Clark, Ockera Myrie, Areya Campbell, Kiara Grant | |||||||||||||||||
4 | Liberty Liberty | USA | 46.37 | ||||||||||||||
Ayanna Johnson, Janai Scott, Isis Brooks, Abby Pantlitz | |||||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Tech Texas Tech | USA | 43.62 | ||||||||||||||
Virginia Kerley, Kiah Dubarry-Gay, Demisha Roswell, Rosemary Chukwuma | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 44.00 | ||||||||||||||
Jada Baylark, Joanne Reid, Jayla Hollis, Daszay Freeman | |||||||||||||||||
3 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 45.34 | ||||||||||||||
Jordanae' Scott, Leah Belfield, Alana Wilson, Deondra Green | |||||||||||||||||
5 | Wisconsin Wisconsin | USA | 46.07 | ||||||||||||||
Armoni Brown, Taylor Gilling, Destiny Huven, Kiley Robbins | |||||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 1:29.03 | ||||||||||||||
Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel, Julien Alfred, Kevona Davis | |||||||||||||||||
2 | Star Athletic Star Athletic | USA | 1:30.55 | ||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 1:33.27 | ||||||||||||||
Laila Owens, Kennedy Wade, Charokee Young, Jaevin Reed | |||||||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 1:33.92 | ||||||||||||||
Courtney Williams, Trishauna Hemmings, Favor Ezewuzie, Ken'naria Gadson | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 1:34.38 | ||||||||||||||
Bria Bullard, Demitra Carter, Arria Minor, Kavia Francis | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:22.94 | ||||||||||||||
Rhasidat Adeleke, Kennedy Simon, Stacey-Ann Williams, Davicia Patterson | |||||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:23.30 | ||||||||||||||
Laila Owens, Tierra Robinson-Jones, Charokee Young, Syaira Richardson | |||||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:26.40 | ||||||||||||||
Paris Peoples, Rosey Effiong, Jayla Hollis, Britton Wilson | |||||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:31.66 | ||||||||||||||
Amber Anning, Garriel White, Michaela Rose, Favour Ofili | |||||||||||||||||
5 | Baylor Baylor | USA | 3:32.05 | ||||||||||||||
Mariah Ayers, Arria Minor, Kavia Francis, Aaliyah Miller | |||||||||||||||||
6 | Duke Duke | USA | 3:37.73 | ||||||||||||||
Jenna Crean, Lauren Hoffman, Abby Geiser, Megan McGinnis | |||||||||||||||||
7 | Kansas Kansas | USA | 3:40.33 | ||||||||||||||
Mariah Kuykendoll, Ahmya McKeithan, Avryl Johnson, Honour Finley | |||||||||||||||||
Florida Florida | USA | DNF | |||||||||||||||
Talitha Diggs, Taylor Manson, Doneisha Anderson, Caitlan Tate | |||||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Colorado Colorado | USA | 3:36.85 | ||||||||||||||
Jaida Drame, Emma Pollak, Grace Jenkins, Abbey Glynn | |||||||||||||||||
2 | Kansas State Kansas State | USA | 3:37.03 | ||||||||||||||
O'shalia Johnson, Shalysa Wray, Lavaun Stephenson, Alexandra Ferguson | |||||||||||||||||
3 | South Dakota South Dakota | USA | 3:41.16 | ||||||||||||||
Annalee Robinson, Moseiha Bridgen, Jacy Pulse, Sara Reifenrath | |||||||||||||||||
4 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:44.77 | ||||||||||||||
Caleia Johnson, Kamryn McIntosh, Breanna Phillips, Elke Van Der Westhuizen | |||||||||||||||||
5 | Stephen F. Austin Stephen F. Austin | USA | 3:44.79 | ||||||||||||||
Nissi Kabongo, Mathilde Coquillaud Salomon, Brianna Nolen, Cayla Burch | |||||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 3:38.50 | ||||||||||||||
Courtney Williams, Ken'naria Gadson, Areya Campbell, Kenya Thompson | |||||||||||||||||
2 | Byu Byu | USA | 3:39.98 | ||||||||||||||
Annalise Hart, Brilee Pontius, Kate Thomas, Brinn Jensen | |||||||||||||||||
3 | Northern Illinois Northern Illinois | USA | 3:45.50 | ||||||||||||||
Jahnetta Jones, Kaitlyn Lewis, Kadeja Campbell, Malia Watkins | |||||||||||||||||
4 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 3:45.82 | ||||||||||||||
Taylor Tolen, Savannah Walker, Megan Kirby, Ja'Dasia Sims | |||||||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:31.87 | ||||||||||||||
Rosey Effiong, Jayla Hollis, Paris Peoples, Britton Wilson | |||||||||||||||||
2 | Howard Howard | USA | 3:34.21 | ||||||||||||||
Ozioma Scott, Jessica Wright, Ameenah Saalih, Jessika Gbai | |||||||||||||||||
3 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:35.72 | ||||||||||||||
Kalaya Ali, Nicholette Dixon, Christina Ollison, Tori Ortiz | |||||||||||||||||
4 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 3:40.65 | ||||||||||||||
Tatiyana Terrell, Vanessa Ugorji, Shelby West, Jade Bontke | |||||||||||||||||
5 | Fresno Pacific Fresno Pacific | USA | 3:41.62 | ||||||||||||||
Kyla Richardson, Chloe Sharp, Madison Flores, Danae Manibog-Gatewood | |||||||||||||||||
6 | South Plains South Plains | USA | 3:41.67 | ||||||||||||||
Success Umukoro, Cemore Donald, Anna-Kay Allen, Amaya Phillips | |||||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:32.60 | ||||||||||||||
Rhasidat Adeleke, Kennedy Simon, Stacey-Ann Williams, Davicia Patterson | |||||||||||||||||
2 | Tamu-Commerce Tamu-Commerce | USA | 3:41.89 | ||||||||||||||
Francesca Aquilino, Maryana Shostak, Sofia Khenfar, Minna Svärd | |||||||||||||||||
M 1600 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Riley Christopher Riley Christopher | USA | 4:05.78 | PB | |||||||||||||
2 | Emanuel Galdino Emanuel Galdino | USA | 4:08.10 | PB | |||||||||||||
3 | David Mora David Mora ('05) | 05 | USA | 4:12.03 | |||||||||||||
4 | Hudson Heikkinen Hudson Heikkinen | USA | 4:14.31 | PB | |||||||||||||
5 | Reese Vannerson Reese Vannerson | USA | 4:15.89 | ||||||||||||||
6 | Ruben Rojas Betanzos Ruben Rojas Betanzos | USA | 4:16.44 | PB | |||||||||||||
7 | Poole Jace Poole Jace | USA | 4:16.80 | ||||||||||||||
M 300 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Kendrick Smallwood Kendrick Smallwood | USA | 36.32 | PB | |||||||||||||
2 | Kody Blackwood Kody Blackwood ('03) | 03 | USA | 36.51 | PB | ||||||||||||
3 | Jadyn Marshall Jadyn Marshall ('03) | 03 | USA | 36.73 | PB | ||||||||||||
4 | Alexander Ornelas Alexander Ornelas | USA | 36.79 | PB | |||||||||||||
5 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 36.82 | PB | ||||||||||||
6 | Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | 37.27 | PB | ||||||||||||
M 300 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Grant Williams Grant Williams | USA | 36.68 | PB | |||||||||||||
2 | Noah Newman Noah Newman | USA | 37.64 | PB | |||||||||||||
3 | Jaylen Critten Jaylen Critten | USA | 38.05 | PB | |||||||||||||
4 | Louis Rudge Louis Rudge | USA | 38.31 | PB | |||||||||||||
5 | Jacob Cavanaugh Jacob Cavanaugh | USA | 38.43 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicholas Grullon Nicholas Grullon | USA | 2.08 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | LeVar Thornton LeVar Thornton | USA | 2.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Linus Mannino Linus Mannino | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jace Posey Jace Posey | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jonathan Rogers Jonathan Rogers | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hunter Murphy Hunter Murphy | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Darieus Dixon Darieus Dixon | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Will Quintana Will Quintana | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Blake Harris Blake Harris | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Maddox Hamm Maddox Hamm ('05) | 05 | USA | 5.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jack Mann Jack Mann ('04) | 04 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sergio Rivas Sergio Rivas | USA | 5.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jacob Thomas Jacob Thomas | USA | 4.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gavin Hecke Gavin Hecke | USA | 4.95 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hunter O’Brien Hunter O’Brien ('04) | 04 | USA | 4.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Colton Rhodes Colton Rhodes | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ryley Klefstad Ryley Klefstad | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Anthony Meacham Anthony Meacham | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Eric Grassel Eric Grassel | USA | 4.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jonah Ulbricht Jonah Ulbricht | USA | 4.69 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Matthew Kumar Matthew Kumar | USA | 4.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Parker Samuelson Parker Samuelson | USA | 4.69 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tanner Woodring Tanner Woodring | USA | 4.69 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Aaron Davis Aaron Davis ('04) | 04 | USA | 7.32 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ashton Torns Ashton Torns | USA | 7.23 | -0.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jayden Keys Jayden Keys ('06) | 06 | USA | 7.18 | +0.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chris Preddie Chris Preddie ('04) | 04 | USA | 7.08 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Micah Bell Micah Bell | USA | 7.03 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Miles Jones Miles Jones ('05) | 05 | USA | 7.00 | +0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Brandon Green Brandon Green ('03) | 03 | USA | 15.64 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 14.76 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chris Preddie Chris Preddie ('04) | 04 | USA | 14.64 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hollis Robinson Hollis Robinson | USA | 14.50 | w | +4.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gary Choice Gary Choice | USA | 14.39 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Josh Harris Josh Harris | USA | 14.28 | +1.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zane Wallace Zane Wallace | USA | 14.25 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jayden Louis-Charles Jayden Louis-Charles ('04) | 04 | USA | 14.20 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kristopher Lester Kristopher Lester | USA | 14.16 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jaylon Burke Jaylon Burke | USA | 14.12 | +1.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Xavier Drumgoole Xavier Drumgoole ('06) | 06 | USA | 14.05 | w | +4.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Bryant Wesco Bryant Wesco | USA | 14.02 | +1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Frederick Dubose Frederick Dubose | USA | 13.96 | w | +3.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jordan Tetsopguim Jordan Tetsopguim | USA | 13.91 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kyle Kiser Kyle Kiser | USA | 13.89 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Shot Put (5.44kg) 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Rueff Matthew Rueff | USA | 19.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cristion Davis Cristion Davis | USA | 18.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cordell Nwokeji Cordell Nwokeji | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lucas Williams Lucas Williams | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Discus Throw (1.6kg) 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Cristion Davis Cristion Davis | USA | 58.10 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Troy Cocco Troy Cocco ('05) | 05 | USA | 63.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 3200m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Walker St. John Walker St. John | USA | 8:57.77 | PB | |||||||||||||
2 | Emmanouíl-Yeóryios Sgourós Emmanouíl-Yeóryios Sgourós ('04) | 04 | GRE | 9:02.05 | SB | ||||||||||||
3 | Kevin Sanchez Kevin Sanchez | USA | 9:05.12 | ||||||||||||||
4 | Josue Granados Josue Granados | USA | 9:07.44 | PB | |||||||||||||
5 | Rogelio Aguirre Rogelio Aguirre | USA | 9:09.21 | PB | |||||||||||||
6 | Sahil Dodda Sahil Dodda | USA | 9:10.29 | PB | |||||||||||||
7 | Hector Solis Hector Solis | USA | 9:10.29 | PB | |||||||||||||
8 | Skyler Roper Skyler Roper | USA | 9:12.68 | PB | |||||||||||||
9 | Jonathon Rivera Jonathon Rivera | USA | 9:14.16 | PB | |||||||||||||
10 | Margarito Benavides Margarito Benavides | USA | 9:15.46 | PB | |||||||||||||
11 | Kevin Hernandez Kevin Hernandez | USA | 9:17.75 | PB | |||||||||||||
12 | Owen Cole Owen Cole | USA | 9:20.55 | PB | |||||||||||||
13 | Evan Hill Evan Hill | USA | 9:23.78 | SB | |||||||||||||
14 | Daniel Alamilla Daniel Alamilla | USA | 9:26.52 | PB | |||||||||||||
15 | Giovanni Cisneros Giovanni Cisneros ('01) | 01 | USA | 9:30.69 | |||||||||||||
16 | Aiden Gonzalez-Rodiles Aiden Gonzalez-Rodiles | USA | 9:34.03 | PB | |||||||||||||
17 | Daniel Mendez Daniel Mendez | USA | 9:34.12 | PB | |||||||||||||
K 1600m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Samantha Humphries Samantha Humphries | USA | 4:44.90 | PB | |||||||||||||
2 | Anastacia Gonzales Anastacia Gonzales ('04) | 04 | USA | 4:47.66 | |||||||||||||
3 | Humphries Nicole Humphries Nicole | USA | 4:49.73 | PB | |||||||||||||
K 2000 m forh. 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Margaret Thompson Margaret Thompson ('05) | 05 | USA | 7:03.28 | PB | ||||||||||||
2 | Sara Morefield Sara Morefield | USA | 7:03.68 | PB | |||||||||||||
3 | Morgan Lamberson Morgan Lamberson | USA | 7:06.58 | PB | |||||||||||||
4 | Katie Armstrong Katie Armstrong | USA | 7:17.68 | PB | |||||||||||||
K 300 m hæk 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Simone Ballard Simone Ballard | USA | 40.68 | PB | |||||||||||||
2 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 40.76 | PB | ||||||||||||
3 | Sidney Green Sidney Green ('04) | 04 | USA | 40.82 | PB | ||||||||||||
4 | Taylen Wise Taylen Wise | USA | 42.57 | PB | |||||||||||||
5 | Sophia Akpan Sophia Akpan | USA | 43.06 | PB | |||||||||||||
6 | Kirin Chacchia Kirin Chacchia | USA | 43.14 | PB | |||||||||||||
K Højdespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Dagrosa Mackenzie Dagrosa ('06) | 06 | USA | 1.73 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Abby Elmore Abby Elmore | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Abigail Morrow Abigail Morrow | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Amanda Moll Amanda Moll ('05) | 05 | USA | 4.51 | WU18B | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Molly Haywood Molly Haywood ('05) | 05 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emily Fitzsimmons Emily Fitzsimmons | USA | 4.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sky Schuller Sky Schuller ('05) | 05 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Quinn Calhoun Quinn Calhoun | USA | 4.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caressa Vajdos Caressa Vajdos ('05) | 05 | USA | 4.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alencia Lentz Alencia Lentz ('05) | 05 | USA | 4.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kashlee Dickinson Kashlee Dickinson | USA | 3.90 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alyssa Quinones-Mixon Alyssa Quinones-Mixon ('04) | 04 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Joy Sherwood Joy Sherwood | USA | 3.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kade Joslin Kade Joslin | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hana Moll Hana Moll ('05) | 05 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexandra Harber Alexandra Harber | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Lauren Schmitt Lauren Schmitt | USA | 3.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Anjali Mead Anjali Mead ('04) | 04 | USA | 3.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Laney Kucera Laney Kucera | USA | 3.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Grace Sanders Grace Sanders | USA | 3.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Karina Tanis Karina Tanis | USA | 3.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nikolette Schmidt Nikolette Schmidt | USA | 3.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Aubrey Tupper Aubrey Tupper | USA | 3.70 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sydney Teskey Sydney Teskey | USA | 3.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaci Andrus Kaci Andrus | USA | 3.60 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emma Opalacz Emma Opalacz | USA | 3.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sophia Kowalski Sophia Kowalski | USA | 3.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Emma Tindall Emma Tindall | USA | 3.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Emma Peterson Emma Peterson | USA | 3.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kinley Wojick Kinley Wojick | USA | 3.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Makayla Watson Makayla Watson | USA | 5.85 | +0.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 5.82 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kayla Waston Kayla Waston | USA | 5.81 | -0.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Taylen Wise Taylen Wise | USA | 5.73 | +0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 5.73 | +0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 5.72 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ayanna Jones Ayanna Jones | USA | 5.67 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kelis Armstrong Kelis Armstrong ('04) | 04 | USA | 5.65 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sky Schuller Sky Schuller ('05) | 05 | USA | 5.57 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Jade Johnson Jade Johnson ('03) | 03 | USA | 12.89 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Suzan Ogunleye Suzan Ogunleye ('04) | 04 | USA | 12.80 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 12.74 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ke'yona Gabriel Ke'yona Gabriel ('04) | 04 | USA | 12.59 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hannah Forde Hannah Forde ('06) | 06 | USA | 12.56 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Leah Anderson Leah Anderson ('04) | 04 | USA | 12.38 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Avery Segura Avery Segura | USA | 12.28 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylen Wise Taylen Wise | USA | 12.21 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lily Muzzy Lily Muzzy ('07) | 07 | USA | 12.11 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | JaToryia Barnes JaToryia Barnes | USA | 12.02 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sophia Day Sophia Day ('05) | 05 | USA | 12.02 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Alexia Washington Alexia Washington | USA | 12.02 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Carlie Weiser Carlie Weiser ('05) | 05 | USA | 14.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Megan Hague Megan Hague | USA | 14.23 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Faith Mitchell Faith Mitchell | USA | 13.94 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Serina Ramirez Serina Ramirez | USA | 13.39 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Meadow Gallentine Meadow Gallentine | USA | 13.19 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Melanie Duron Melanie Duron ('03) | 03 | USA | 13.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Emma Sralla Emma Sralla ('04) | 04 | SWE | 52.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddie Fey Maddie Fey ('06) | 06 | USA | 49.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Skylar Bohlman Skylar Bohlman | USA | 48.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Carlie Weiser Carlie Weiser ('05) | 05 | USA | 48.41 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Leah Acosta Leah Acosta | USA | 47.46 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maggie Bookout Maggie Bookout ('04) | 04 | USA | 46.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Serina Ramirez Serina Ramirez | USA | 45.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | McKenzie Davis McKenzie Davis | USA | 43.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chesni Scott Chesni Scott | USA | 43.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alauna Richardson Alauna Richardson | USA | 43.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kacie Rhodes Kacie Rhodes ('05) | 05 | USA | 42.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lauren St Peters Lauren St Peters | USA | 41.43 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jaylee Matthews Jaylee Matthews | USA | 41.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Emily Labeth Emily Labeth | USA | 41.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | McKenzie Fairchild McKenzie Fairchild ('04) | 04 | USA | 51.62 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Paris Kimble Paris Kimble | USA | 43.34 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emma Freeman Emma Freeman | USA | 41.76 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Abby Elmore Abby Elmore ('05) | 05 | USA | 32.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 3200m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Isabel Conde De Frankenberg Isabel Conde De Frankenberg ('05) | 05 | ARG | 10:34.00 | SB | ||||||||||||
2 | Joy Gill Joy Gill | USA | 10:37.83 | PB | |||||||||||||
3 | Allison Fortman Allison Fortman | USA | 10:38.08 | PB | |||||||||||||
4 | Alexandra Fox Alexandra Fox | USA | 10:43.05 | PB | |||||||||||||
M 100 m 25.3. Vind: +2.8 Finale A Finale | 25.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 10.29 | w | ||||||||||||
2 | Deron Dudley Deron Dudley | USA | 10.33 | w | |||||||||||||
3 | Gavin Schurr Gavin Schurr ('03) | 03 | USA | 10.37 | w | ||||||||||||
4 | Quoi Ellis Quoi Ellis | 00 | USA | 10.42 | w | ||||||||||||
5 | Dallin Draper Dallin Draper | USA | 10.46 | w | |||||||||||||
6 | Cortez Cunningham Cortez Cunningham | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
7 | Daniel Omah Daniel Omah | USA | 10.51 | w | |||||||||||||
8 | Kameron Quinn Kameron Quinn | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
9 | Paul Gore Paul Gore | USA | 10.65 | w | |||||||||||||
Finale B 25.3. Vind: +3.3 | 25.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 10.29 | w | ||||||||||||
2 | Daveyon Blacknell Daveyon Blacknell | USA | 10.36 | w | |||||||||||||
3 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 10.42 | w | ||||||||||||
4 | Jack Marshall Jack Marshall | USA | 10.57 | w | |||||||||||||
5 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
6 | Dylan Kautz Dylan Kautz | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
7 | Javari Thomas Javari Thomas ('01) | 01 | JAM | 10.59 | w | ||||||||||||
8 | Joseph Harding Joseph Harding ('02) | 02 | GBR | 10.65 | w | ||||||||||||
Finale C 25.3. Vind: +2.5 | 25.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 10.30 | w | ||||||||||||
2 | Antonio Lay Antonio Lay | 00 | USA | 10.34 | w | ||||||||||||
3 | Daniel Duncan Daniel Duncan | USA | 10.35 | w | |||||||||||||
4 | Simangaliso Ndhlovu Simangaliso Ndhlovu ('99) | 99 | ZAM | 10.41 | w | ||||||||||||
5 | J.T. Smith J.T. Smith ('98) | 98 | USA | 10.45 | w | ||||||||||||
6 | Zarik Brown Zarik Brown ('99) | 99 | USA | 10.56 | w | ||||||||||||
7 | Devante Mount Devante Mount | USA | 10.57 | w | |||||||||||||
8 | Clinton Muunga Clinton Muunga ('02) | 02 | ZIM | 10.64 | w | ||||||||||||
Finale D 25.3. Vind: +2.4 | 25.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 10.34 | w | ||||||||||||
2 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 10.48 | w | |||||||||||||
3 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 10.53 | w | ||||||||||||
4 | Myles Webb Myles Webb ('99) | 99 | USA | 10.54 | w | ||||||||||||
5 | Bryson Stubblefield Bryson Stubblefield ('02) | 02 | USA | 10.64 | w | ||||||||||||
6 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
7 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
Finale E 25.3. Vind: +2.2 | 25.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 10.36 | w | ||||||||||||
2 | Morgan Jamison Morgan Jamison | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
3 | Shawn Brown Shawn Brown | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
4 | Cade Clarke Cade Clarke ('01) | 01 | USA | 10.71 | w | ||||||||||||
5 | Jalen Kyles Jalen Kyles | USA | 10.95 | w | |||||||||||||
Finale F 25.3. Vind: +1.8 | 25.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Laurenz Colbert Laurenz Colbert ('03) | 03 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||||
2 | Dakari Charlton Dakari Charlton | USA | 10.53 | ||||||||||||||
3 | Chaunzavia Lewis Chaunzavia Lewis | USA | 10.54 | ||||||||||||||
4 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 10.55 | SB | ||||||||||||
5 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 10.55 | ||||||||||||||
6 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 10.63 | PB | |||||||||||||
7 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 10.65 | SB | ||||||||||||
8 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 10.89 | PB | ||||||||||||
Finale G 25.3. Vind: +1.9 | 25.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Josh Bour Josh Bour ('02) | 02 | USA | 10.41 | PB | ||||||||||||
2 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 10.41 | PB | ||||||||||||
3 | Gregory Sholars Gregory Sholars | 00 | USA | 10.48 | PB | ||||||||||||
4 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 10.61 | PB | ||||||||||||
5 | Shaun Gill Shaun Gill ('93) | 93 | BIZ | 10.66 | SB | ||||||||||||
6 | Kenson Tate Kenson Tate | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
Finale H 25.3. Vind: +2.1 | 25.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Desmond Aryee Desmond Aryee ('92) | 92 | GHA | 10.42 | w | ||||||||||||
2 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 10.46 | w | ||||||||||||
3 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
4 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
5 | Trent McDonald Trent McDonald ('98) | 98 | USA | 10.62 | w | ||||||||||||
6 | Dametrius O’Connor Dametrius O’Connor ('99) | 99 | USA | 10.65 | w | ||||||||||||
7 | David Morgan David Morgan | USA | 10.76 | w | |||||||||||||
Finale I 25.3. Vind: +1.8 | 25.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Deanthony Nervis Deanthony Nervis | USA | 10.45 | PB | |||||||||||||
2 | Jason Reese Jason Reese | USA | 10.54 | PB | |||||||||||||
3 | Justin Raines Justin Raines | USA | 10.57 | PB | |||||||||||||
4 | Leon Christian Leon Christian ('03) | 03 | GUY | 10.58 | PB | ||||||||||||
5 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 10.58 | |||||||||||||
6 | Jevon Waller Jevon Waller | 00 | USA | 10.63 | SB | ||||||||||||
7 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 10.66 | PB | ||||||||||||
8 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 10.69 | SB | ||||||||||||
9 | Alonzo Woods Alonzo Woods | USA | 10.82 | PB | |||||||||||||
Finale J 25.3. Vind: +1.5 | 25.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Timothy Frederick Timothy Frederick ('01) | 01 | TTO | 10.52 | SB | ||||||||||||
2 | Luc Andrada Luc Andrada | USA | 10.58 | =PB | |||||||||||||
3 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 10.84 | ||||||||||||||
4 | Jonathen Macareno Jonathen Macareno | USA | 10.87 | ||||||||||||||
5 | Emmanuelle Ajiroba Emmanuelle Ajiroba | CAN | 10.93 | ||||||||||||||
Finale K 25.3. Vind: +2.3 | 25.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Isiah Pantiere Isiah Pantiere | USA | 10.56 | w | |||||||||||||
2 | Ashton Sanders Ashton Sanders ('02) | 02 | USA | 10.63 | w | ||||||||||||
3 | Cam Hesker Cam Hesker | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
4 | Braden Jetton Braden Jetton | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
5 | Elijah Burton Elijah Burton | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
Finale L 25.3. Vind: +1.8 | 25.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 10.62 | =SB | |||||||||||||
2 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 10.67 | |||||||||||||
3 | Joshua Raphael Joshua Raphael ('98) | 98 | USA | 10.69 | SB | ||||||||||||
4 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 10.70 | SB | |||||||||||||
5 | Mason Melancon Mason Melancon ('99) | 99 | USA | 10.70 | PB | ||||||||||||
6 | Lateef Birks Lateef Birks | USA | 10.88 | SB | |||||||||||||
Finale M 25.3. Vind: +1.8 | 25.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Imon Bell Imon Bell | 00 | USA | 10.67 | PB | ||||||||||||
2 | Ashton Defreeze Ashton Defreeze | USA | 10.70 | PB | |||||||||||||
3 | Lamont Moss Lamont Moss ('02) | 02 | BAH | 10.80 | SB | ||||||||||||
4 | Jack Weaver Jack Weaver | USA | 10.82 | PB | |||||||||||||
5 | Johnny Holloway Johnny Holloway ('03) | 03 | USA | 10.99 | =SB | ||||||||||||
Finale N 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 10.71 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 25.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Daviciea McCartney Daviciea McCartney | USA | 14.07 | PB | |||||||||||||
2 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 14.52 | SB | ||||||||||||
3 | Harrison Manuel Harrison Manuel | 00 | USA | 14.57 | |||||||||||||
4 | Daiqwaun Faircloth Daiqwaun Faircloth | 00 | USA | 14.96 | SB | ||||||||||||
5 | Albert Kreutzer Albert Kreutzer ('01) | 01 | GER | 15.20 | |||||||||||||
Oquendo Bernard Oquendo Bernard | 00 | JAM | DQ | ||||||||||||||
Finale B 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 14.10 | PB | |||||||||||||
2 | Taraje Whitfield Taraje Whitfield | 00 | USA | 14.58 | SB | ||||||||||||
3 | Crockett Schooler Crockett Schooler ('99) | 99 | USA | 14.61 | SB | ||||||||||||
4 | Jared Davis Jared Davis | USA | 14.67 | PB | |||||||||||||
5 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 14.84 | SB | ||||||||||||
6 | David Niang David Niang | USA | 14.97 | ||||||||||||||
7 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 15.05 | ||||||||||||||
Finale C 25.3. Vind: +1.6 | 25.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Parker Wormek Parker Wormek ('03) | 03 | USA | 14.27 | PB | ||||||||||||
2 | Dakarai Bush Dakarai Bush | 00 | USA | 14.37 | PB | ||||||||||||
3 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 14.40 | SB | ||||||||||||
4 | Tyler Rhodes Tyler Rhodes ('99) | 99 | USA | 14.42 | |||||||||||||
5 | Ronnie Jackson Ronnie Jackson | USA | 14.45 | PB | |||||||||||||
6 | Corey Perryman Corey Perryman | USA | 14.52 | SB | |||||||||||||
7 | Nolan Walker Nolan Walker | 00 | USA | 14.69 | SB | ||||||||||||
Finale D 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 14.37 | PB | ||||||||||||
2 | Jovan Aigbekaen Jovan Aigbekaen | USA | 14.53 | PB | |||||||||||||
3 | Rahyme Christian Rahyme Christian ('02) | 02 | JAM | 14.55 | PB | ||||||||||||
4 | Tray Reynolds Tray Reynolds | USA | 14.68 | PB | |||||||||||||
5 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 14.69 | SB | ||||||||||||
Jarel Sayles Jarel Sayles | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale E 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 14.47 | SB | ||||||||||||
2 | Donovan Turner Donovan Turner ('01) | 01 | USA | 14.49 | SB | ||||||||||||
3 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 14.52 | SB | ||||||||||||
4 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 14.61 | ||||||||||||||
5 | Uchenna Nwosu Uchenna Nwosu | USA | 14.64 | PB | |||||||||||||
6 | Jace Roundtree Jace Roundtree ('98) | 98 | USA | 14.81 | SB | ||||||||||||
7 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 14.83 | SB | |||||||||||||
Finale F 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Cameron Macon Cameron Macon | USA | 14.66 | SB | |||||||||||||
Finale G 25.3. Vind: +0.5 | 25.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Stephen Lane Stephen Lane | USA | 14.67 | ||||||||||||||
2 | Jvontae Noel Jvontae Noel | USA | 14.96 | PB | |||||||||||||
Finale H 25.3. Vind: +1.0 | 25.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
2 | Hugo Morvan Hugo Morvan ('01) | 01 | FRA | 15.12 | SB | ||||||||||||
3 | Nolan Churchman Nolan Churchman | USA | 15.77 | PB | |||||||||||||
4 | Jack Pakkebier Jack Pakkebier | USA | 16.19 | SB | |||||||||||||
M 400 m hæk 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Daviciea McCartney Daviciea McCartney | USA | 51.55 | PB | |||||||||||||
2 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 52.20 | PB | ||||||||||||
3 | Alocius Kipngetich Alocius Kipngetich ('04) | 04 | KEN | 52.21 | SB | ||||||||||||
4 | Nikolasz Csókás Nikolasz Csókás | 00 | HUN | 53.72 | |||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 51.78 | PB | ||||||||||||
2 | Jamal January Jamal January | USA | 53.49 | PB | |||||||||||||
3 | Crockett Schooler Crockett Schooler ('99) | 99 | USA | 53.94 | SB | ||||||||||||
4 | Harrison Manuel Harrison Manuel | 00 | USA | 54.54 | |||||||||||||
5 | Jordan Coates McBride Jordan Coates McBride | USA | 54.66 | ||||||||||||||
6 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 54.75 | SB | |||||||||||||
Finale C 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Garrett Nelson Garrett Nelson | USA | 52.20 | ||||||||||||||
2 | Cole Maguire Cole Maguire ('99) | 99 | USA | 53.16 | SB | ||||||||||||
3 | Justin Garcia Justin Garcia | USA | 53.76 | SB | |||||||||||||
4 | Corinthians Payne Corinthians Payne | USA | 54.16 | ||||||||||||||
5 | Kellen Monestime Kellen Monestime ('99) | 99 | USA | 54.17 | |||||||||||||
Finale D 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 53.67 | PB | ||||||||||||
Finale E 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 53.70 | SB | ||||||||||||
2 | Taraje Whitfield Taraje Whitfield | 00 | USA | 54.50 | SB | ||||||||||||
3 | Jaden Williams Jaden Williams | USA | 54.63 | PB | |||||||||||||
4 | Axel Paolucci Axel Paolucci ('98) | 98 | FRA | 55.22 | SB | ||||||||||||
Finale F 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Nolan Churchman Nolan Churchman | USA | 54.47 | PB | |||||||||||||
2 | Ashton Turner Ashton Turner | USA | 54.77 | PB | |||||||||||||
3 | Jack Pakkebier Jack Pakkebier | USA | 55.33 | PB | |||||||||||||
4 | Hugo Morvan Hugo Morvan ('01) | 01 | FRA | 58.00 | SB | ||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Utsa Utsa | USA | 39.95 | ||||||||||||||
Dennis Phillips, Diego Aldo Pettorossi, Trevion McCalla, Jose Garcia | |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Little Rock Little Rock | USA | 40.30 | ||||||||||||||
Taveion Neal, Troy McKnight, Andre Dibbles, Cameron Jackson | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Southern Southern | USA | 3:11.65 | ||||||||||||||
Jordan Thompson, Nicholas Scott, Deanthony Nervis, Kason Jones | |||||||||||||||||
2 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 3:12.34 | ||||||||||||||
Lucas van Klaveren, Adam Herrera, Zion Smith, Jarvis Miles | |||||||||||||||||
3 | Harding Harding | USA | 3:12.66 | ||||||||||||||
6 | Northeastern Northeastern | USA | 3:14.46 | ||||||||||||||
Finale 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
2 | Central Missouri Central Missouri | USA | 3:13.32 | ||||||||||||||
Trey Miller, Derek Nugent, Isaak Rasche, Michael James | |||||||||||||||||
3 | Illinois State Illinois State | USA | 3:13.42 | ||||||||||||||
Avery Lyons, Cecil Brownridge Iii, Brandon Gage, Cole Maguire | |||||||||||||||||
5 | VCU VCU | USA | 3:14.68 | ||||||||||||||
Johnathan Mitchell, Emmanuel Waller, Lewis Freeman, Sebastian Evans | |||||||||||||||||
K 100 m 25.3. Vind: +2.5 Finale A Finale | 25.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 11.31 | w | |||||||||||||
2 | Gurode Rajer Gurode Rajer | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
3 | Thennelle Williams Thennelle Williams ('02) | 02 | JAM | 11.74 | w | ||||||||||||
4 | Lauryn Taylor Lauryn Taylor | USA | 11.80 | w | |||||||||||||
5 | Kirstin Jones Kirstin Jones | 00 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
6 | Le-Taija Jackson Le-Taija Jackson ('01) | 01 | USA | 11.93 | w | ||||||||||||
Finale B 25.3. Vind: +3.0 | 25.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 11.47 | w | |||||||||||||
2 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 11.52 | w | ||||||||||||
3 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 11.59 | w | ||||||||||||
4 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 11.73 | w | |||||||||||||
5 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 11.74 | w | |||||||||||||
6 | Aarika Lister Aarika Lister | USA | 11.82 | w | |||||||||||||
7 | Ayanna Johnson Ayanna Johnson ('98) | 98 | USA | 12.11 | w | ||||||||||||
8 | A'Niya Galloway A'Niya Galloway | USA | 12.25 | w | |||||||||||||
Finale C 25.3. Vind: +2.6 | 25.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Trinity Benson Trinity Benson ('02) | 02 | USA | 11.62 | w | ||||||||||||
2 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
3 | bria bullard bria bullard | USA | 11.74 | w | |||||||||||||
4 | Kaleb McDonald Kaleb McDonald | 00 | USA | 11.78 | w | ||||||||||||
5 | Success Umukoro Success Umukoro ('02) | 02 | NGR | 11.79 | w | ||||||||||||
6 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 11.81 | w | |||||||||||||
Finale D 25.3. Vind: +2.6 | 25.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
2 | Makayla Sumrall Makayla Sumrall ('01) | 01 | USA | 11.80 | w | ||||||||||||
3 | Caleia Johnson Caleia Johnson | USA | 11.83 | w | |||||||||||||
4 | Sherri-Ann Norton Sherri-Ann Norton ('02) | 02 | USA | 11.92 | w | ||||||||||||
5 | Vera Chinedu Vera Chinedu | 00 | GBR | 12.01 | w | ||||||||||||
Finale E 25.3. Vind: +1.4 | 25.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Erin Kinney Erin Kinney ('01) | 01 | USA | 11.83 | PB | ||||||||||||
2 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 11.96 | SB | |||||||||||||
3 | Lauren Brown Lauren Brown ('03) | 03 | USA | 12.04 | =SB | ||||||||||||
4 | Chloe Sharp Chloe Sharp | USA | 12.07 | PB | |||||||||||||
5 | Ashley Perryman Ashley Perryman | USA | 12.20 | SB | |||||||||||||
6 | Briana Johnson Briana Johnson ('89) | 89 | USA | 12.26 | SB | ||||||||||||
Finale F 25.3. Vind: +2.0 | 25.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Taye Raymond Taye Raymond | USA | 11.86 | PB | |||||||||||||
2 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 11.90 | =PB | |||||||||||||
3 | Sofia Khenfar Sofia Khenfar ('96) | 96 | FRA | 11.97 | SB | ||||||||||||
4 | Madison Flores Madison Flores | USA | 12.03 | SB | |||||||||||||
5 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 12.10 | ||||||||||||||
6 | Trinity Flagler Trinity Flagler ('02) | 02 | USA | 12.13 | SB | ||||||||||||
7 | Brianna Brand Brianna Brand ('03) | 03 | USA | 12.30 | SB | ||||||||||||
Finale G 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Niesha Burgher Niesha Burgher ('02) | 02 | JAM | 11.96 | |||||||||||||
2 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 12.03 | PB | |||||||||||||
3 | Audrey Makope Audrey Makope | USA | 12.20 | PB | |||||||||||||
Finale H 25.3. Vind: +1.7 | 25.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Claudasha Watson Claudasha Watson ('99) | 99 | USA | 12.04 | SB | ||||||||||||
Finale I 25.3. Vind: +1.9 | 25.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Teresa Thomas Teresa Thomas | USA | 12.08 | PB | |||||||||||||
2 | Skylynn Blue Skylynn Blue | USA | 12.10 | PB | |||||||||||||
3 | Asia Giles Asia Giles | USA | 12.25 | SB | |||||||||||||
Finale J 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 12.09 | SB | ||||||||||||
2 | Grace Wormek Grace Wormek | USA | 12.29 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 25.3. Vind: +1.5 Finale A Finale | 25.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 13.50 | |||||||||||||
2 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 13.71 | PB | ||||||||||||
3 | Tia Harry Tia Harry | USA | 13.96 | PB | |||||||||||||
4 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 14.02 | PB | ||||||||||||
5 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.34 | ||||||||||||||
6 | Amari Fraser Amari Fraser | USA | 14.39 | SB | |||||||||||||
7 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 14.60 | |||||||||||||
Finale B 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Eseroghene Awusa Eseroghene Awusa ('03) | 03 | NGR | 13.93 | SB | ||||||||||||
2 | Orsciana Beard Orsciana Beard ('03) | 03 | USA | 14.57 | PB | ||||||||||||
3 | Olivija Vaitaityte Olivija Vaitaityte ('02) | 02 | LTU | 14.61 | PB | ||||||||||||
5 | Maia Maury Maia Maury ('99) | 99 | FRA | 15.41 | PB | ||||||||||||
Finale C 25.3. Vind: +1.0 | 25.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Folake Olujide-Ajibade Folake Olujide-Ajibade ('02) | 02 | USA | 14.09 | PB | ||||||||||||
2 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 14.50 | PB | |||||||||||||
3 | Adaeze Nwokike Adaeze Nwokike ('99) | 99 | NGR | 14.61 | SB | ||||||||||||
4 | Reagan West Reagan West | USA | 14.64 | ||||||||||||||
5 | Avery Ellis-Byerly Avery Ellis-Byerly | USA | 14.76 | PB | |||||||||||||
6 | Taylor Savolt Taylor Savolt | USA | 14.82 | PB | |||||||||||||
Finale D 25.3. Vind: +1.7 | 25.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Megan Kirby Megan Kirby | USA | 14.13 | ||||||||||||||
2 | Mattie Rossi Mattie Rossi | USA | 14.19 | SB | |||||||||||||
3 | Amanda Thrue Amanda Thrue ('02) | 02 | JAM | 14.24 | PB | ||||||||||||
4 | Lyric Choice Lyric Choice | USA | 14.28 | ||||||||||||||
5 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 14.37 | SB | ||||||||||||
6 | Jada Chevalier Jada Chevalier | USA | 14.45 | PB | |||||||||||||
7 | Laia Gonzalez Laia Gonzalez ('98) | 98 | ESP | 14.49 | SB | ||||||||||||
Finale E 25.3. Vind: +1.6 | 25.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 14.23 | PB | ||||||||||||
2 | Omo Oboh Omo Oboh | USA | 14.30 | ||||||||||||||
3 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 14.73 | SB | ||||||||||||
4 | Aleece Durbin Aleece Durbin | USA | 14.75 | SB | |||||||||||||
6 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 14.89 | SB | ||||||||||||
Finale F 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Aria Tate Aria Tate ('99) | 99 | USA | 14.23 | SB | ||||||||||||
2 | Reyna Johnson Reyna Johnson | USA | 14.24 | PB | |||||||||||||
3 | Scout Regular Scout Regular | USA | 14.44 | SB | |||||||||||||
4 | Kaneisha Raymond Kaneisha Raymond | USA | 14.54 | SB | |||||||||||||
5 | Pärl Eelma Pärl Eelma ('98) | 98 | EST | 14.55 | SB | ||||||||||||
6 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 14.55 | PB | |||||||||||||
7 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 14.56 | SB | |||||||||||||
8 | Kayli Johnson Kayli Johnson | USA | 14.67 | ||||||||||||||
Finale G 25.3. Vind: +1.3 | 25.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 14.32 | PB | |||||||||||||
2 | Averi Schmeichel Averi Schmeichel | USA | 14.42 | PB | |||||||||||||
3 | Corrina Courser Corrina Courser | USA | 14.46 | PB | |||||||||||||
4 | MyKaela Alfred MyKaela Alfred | USA | 14.79 | ||||||||||||||
5 | Fabiola Declet Fabiola Declet ('01) | 01 | USA | 14.82 | SB | ||||||||||||
6 | Julia Seigerroth Julia Seigerroth ('97) | 97 | SWE | 14.91 | SB | ||||||||||||
9 | Ally Andress Ally Andress | 00 | USA | 15.96 | |||||||||||||
K 400 m hæk 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Maci Simmons Maci Simmons | USA | 1:00.23 | PB | |||||||||||||
2 | Mattie Rossi Mattie Rossi | USA | 1:00.32 | PB | |||||||||||||
3 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 1:01.36 | SB | ||||||||||||
4 | Syvanna Metcalfe Syvanna Metcalfe | USA | 1:01.66 | SB | |||||||||||||
5 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:03.52 | SB | |||||||||||||
6 | Laia Gonzalez Laia Gonzalez ('98) | 98 | ESP | 1:03.70 | SB | ||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Grimes Mackenzie Grimes | USA | 1:00.64 | ||||||||||||||
2 | Jacy Pulse Jacy Pulse ('02) | 02 | USA | 1:01.86 | PB | ||||||||||||
3 | Briana Garcia Briana Garcia | USA | 1:02.12 | ||||||||||||||
4 | Kaneisha Raymond Kaneisha Raymond | USA | 1:02.98 | SB | |||||||||||||
5 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 1:04.11 | PB | ||||||||||||
6 | Maren Wilms Maren Wilms ('99) | 99 | GER | 1:04.60 | SB | ||||||||||||
Finale C 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Yasmine Silmon Yasmine Silmon ('01) | 01 | USA | 1:00.97 | PB | ||||||||||||
2 | Haviland Harris Haviland Harris ('99) | 99 | USA | 1:01.19 | PB | ||||||||||||
3 | Naomi Ndukwe Naomi Ndukwe ('98) | 98 | FRA | 1:01.88 | SB | ||||||||||||
4 | Ashlyn Dobson Ashlyn Dobson | USA | 1:02.29 | SB | |||||||||||||
Finale D 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Shenell Tucker Shenell Tucker ('01) | 01 | JAM | 1:01.14 | SB | ||||||||||||
2 | Amaya Phillips Amaya Phillips | USA | 1:01.70 | PB | |||||||||||||
3 | Chloe Rodriguez Chloe Rodriguez | USA | 1:02.53 | PB | |||||||||||||
4 | Amanda Radava Amanda Radava ('02) | 02 | LAT | 1:02.79 | SB | ||||||||||||
5 | Michaliliah Vassell Michaliliah Vassell | USA | 1:03.62 | PB | |||||||||||||
6 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 1:04.31 | PB | ||||||||||||
Finale E 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Savolt Taylor Savolt | USA | 1:03.58 | PB | |||||||||||||
2 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 1:03.78 | PB | |||||||||||||
6 | Chandee Bachmeyer Chandee Bachmeyer | USA | 1:05.76 | PB | |||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Grand Canyon Grand Canyon | USA | 3:41.77 | ||||||||||||||
2 | Alcorn State Alcorn State | USA | 3:43.85 | ||||||||||||||
3 | Little Rock Little Rock | USA | 3:45.08 |