M 100 m Vind: +2.7 Finale A Finale | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 10.16 | w | ||||||||||
2 | Javan Martin Javan Martin ('98) | 98 | BAH | 10.35 | w | ||||||||||
3 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 10.36 | w | |||||||||||
4 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.38 | w | ||||||||||
5 | Cordero Gray Cordero Gray ('89) | 89 | USA | 10.43 | w | ||||||||||
6 | Michael Bryan Michael Bryan ('92) | 92 | GER | 10.44 | w | ||||||||||
7 | Devante Mount Devante Mount | USA | 10.54 | w | |||||||||||
8 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 10.58 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Davonye Jones Davonye Jones | USA | 10.43 | w | |||||||||||
2 | Jaylon Garrett Jaylon Garrett | USA | 10.86 | w | |||||||||||
3 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 11.29 | w | ||||||||||
Finale C Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 10.44 | w | ||||||||||
2 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 10.51 | w | |||||||||||
3 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 10.60 | w | |||||||||||
4 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 10.60 | w | |||||||||||
5 | Kavacion Webster Kavacion Webster | 00 | USA | 10.69 | w | ||||||||||
6 | William Glover William Glover | USA | 10.74 | w | |||||||||||
7 | Chidera Agim Chidera Agim | USA | 11.09 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Justin Raines Justin Raines | USA | 10.46 | w | |||||||||||
2 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 10.54 | w | |||||||||||
3 | Dallas Williams Dallas Williams | USA | 10.58 | w | |||||||||||
4 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 10.59 | w | ||||||||||
5 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 10.66 | w | |||||||||||
6 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 10.89 | w | ||||||||||
Finale E Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||||||||
1 | Marshall Ellis Marshall Ellis | USA | 10.79 | w | |||||||||||
2 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 10.79 | w | |||||||||||
3 | Austin Simoneaux Austin Simoneaux | USA | 10.80 | w | |||||||||||
4 | Alonzo Woods Alonzo Woods | USA | 10.97 | w | |||||||||||
5 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 10.98 | w | |||||||||||
6 | William Camacho William Camacho | USA | 11.00 | w | |||||||||||
7 | Ethan Hood Ethan Hood | USA | 11.03 | w | |||||||||||
M 200 m Vind: +1.7 Finale A Finale | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 20.22 | PB | ||||||||||
2 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 20.65 | PB | ||||||||||
3 | Matthew Moorer Matthew Moorer | 00 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
4 | Destine Scott Destine Scott | USA | 20.86 | PB | |||||||||||
5 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 21.05 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 20.83 | PB | ||||||||||
2 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 21.01 | |||||||||||
3 | Laurenz Colbert Laurenz Colbert ('03) | 03 | USA | 21.06 | |||||||||||
4 | De'montray Callis De'montray Callis | USA | 21.31 | ||||||||||||
5 | Michael Bryan Michael Bryan ('92) | 92 | GER | 21.46 | SB | ||||||||||
6 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 21.58 | SB | |||||||||||
7 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('98) | 98 | USA | 21.66 | SB | ||||||||||
8 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 21.66 | |||||||||||
Finale C Vind: +3.2 | Vind: +3.2 | ||||||||||||||
1 | Dillon Bedell Dillon Bedell ('01) | 01 | USA | 20.94 | w | ||||||||||
2 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 21.11 | w | |||||||||||
3 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 21.36 | w | |||||||||||
4 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 21.43 | w | |||||||||||
5 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 21.66 | w | ||||||||||
6 | Dallas Williams Dallas Williams | USA | 21.67 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 21.03 | w | |||||||||||
2 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 21.67 | w | ||||||||||
3 | Brandon McKissick Brandon McKissick | USA | 21.70 | w | |||||||||||
4 | Austin Simoneaux Austin Simoneaux | USA | 21.96 | w | |||||||||||
5 | Kenneth White Kenneth White | USA | 21.99 | w | |||||||||||
6 | Alonzo Woods Alonzo Woods | USA | 22.04 | w | |||||||||||
Kyle Lewis Kyle Lewis | USA | DNF | w | ||||||||||||
Finale E Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 21.09 | PB | |||||||||||
2 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 21.24 | PB | ||||||||||
3 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 21.25 | SB | ||||||||||
4 | Justin Raines Justin Raines | USA | 21.36 | PB | |||||||||||
5 | Devante Mount Devante Mount | USA | 21.57 | ||||||||||||
6 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 21.62 | PB | |||||||||||
7 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 21.63 | SB | |||||||||||
Finale F Vind: +4.1 | Vind: +4.1 | ||||||||||||||
1 | Chris Dupree Chris Dupree ('01) | 01 | USA | 21.91 | w | ||||||||||
2 | Adam Herrera Adam Herrera | USA | 21.94 | w | |||||||||||
3 | Ethan Hood Ethan Hood | USA | 21.94 | w | |||||||||||
4 | Daniel Lovasz Daniel Lovasz | USA | 22.32 | w | |||||||||||
5 | William Glover William Glover | USA | 22.38 | w | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Khallifah Rosser Khallifah Rosser ('95) | 95 | USA | 46.24 | SB | ||||||||||
2 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 46.38 | SB | ||||||||||
3 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 46.45 | SB | ||||||||||
4 | Hasani Barr Hasani Barr ('01) | 01 | USA | 46.52 | PB | ||||||||||
5 | Charlie Bartholomew Charlie Bartholomew | USA | 46.72 | SB | |||||||||||
6 | Destine Scott Destine Scott | USA | 46.89 | PB | |||||||||||
7 | DeJuana McArthur DeJuana McArthur | USA | 47.36 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Brandon McKissick Brandon McKissick | USA | 48.26 | ||||||||||||
2 | Eric Prier Eric Prier | USA | 48.57 | ||||||||||||
3 | Seth Boullion Seth Boullion ('99) | 99 | USA | 48.63 | |||||||||||
4 | Cash Merutka Cash Merutka | 00 | USA | 48.71 | SB | ||||||||||
5 | Junior Charles Junior Charles ('96) | 96 | GRN | 48.82 | SB | ||||||||||
6 | Ebenezer Aggrey Ebenezer Aggrey | USA | 49.94 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Koryee Wyatt Koryee Wyatt | USA | 48.27 | PB | |||||||||||
2 | Preston York Preston York | USA | 48.31 | ||||||||||||
3 | Clayton Boyce Clayton Boyce | USA | 49.07 | SB | |||||||||||
4 | Miguel Flores Miguel Flores | USA | 49.14 | ||||||||||||
5 | Tyrell Simms Tyrell Simms | 00 | BAH | 49.38 | |||||||||||
6 | Chris Dupree Chris Dupree ('01) | 01 | USA | 49.47 | |||||||||||
7 | Eric Quilantan Eric Quilantan | USA | 49.74 | ||||||||||||
8 | Adam Herrera Adam Herrera | USA | 50.00 | ||||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 1:52.27 | SB | |||||||||||
2 | Brandon Washington Brandon Washington | USA | 1:52.66 | PB | |||||||||||
3 | Elijah Berry Elijah Berry ('01) | 01 | USA | 1:53.52 | PB | ||||||||||
4 | Luke CANON Luke CANON | USA | 1:53.82 | SB | |||||||||||
5 | Jackson Cichon Jackson Cichon | USA | 1:54.04 | ||||||||||||
6 | Conner Killian Conner Killian ('98) | 98 | USA | 1:54.87 | |||||||||||
7 | Cooper Newsome Cooper Newsome | USA | 1:55.66 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Nicholi Brown Nicholi Brown | USA | 1:54.27 | PB | |||||||||||
2 | Kade Hulett Kade Hulett | USA | 1:55.63 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ryan Day Ryan Day | USA | 3:50.29 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Hodge Ryan Hodge | USA | 3:53.02 | PB | |||||||||||
3 | Jack Beaumont Jack Beaumont ('97) | 97 | NZL | 3:56.11 | PB | ||||||||||
4 | Mason Garner Mason Garner | USA | 3:56.34 | ||||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kevin Baez Kevin Baez | USA | 8:34.76 | PB | |||||||||||
2 | Dennis Serem Dennis Serem | KEN | 8:54.63 | PB | |||||||||||
Ryan Hodge Ryan Hodge | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor de Magalhães Castro Neiva Victor de Magalhães Castro Neiva ('01) | 01 | BRA | 9:21.55 | |||||||||||
2 | Christopher Daniels Christopher Daniels | USA | 9:25.26 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('98) | 98 | USA | 13.43 | w | ||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.75 | w | ||||||||||
3 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 13.82 | w | |||||||||||
4 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 14.33 | w | ||||||||||
5 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 14.47 | w | |||||||||||
6 | Sullivan Sanders Sullivan Sanders | USA | 14.81 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Jordan Coates McBride Jordan Coates McBride | USA | 14.53 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Daniel San Juan Daniel San Juan ('03) | 03 | ESP | 15.22 | w | ||||||||||
2 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 15.58 | w | ||||||||||
3 | Luke Anthony Luke Anthony | USA | 15.74 | w | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Aldrich Bailey Aldrich Bailey ('94) | 94 | USA | 50.25 | SB | ||||||||||
2 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 53.29 | SB | ||||||||||
3 | Elijah Morris Elijah Morris | USA | 53.77 | SB | |||||||||||
4 | D'Carlo Calderon D'Carlo Calderon | USA | 54.79 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Brady Sisneroz Brady Sisneroz | USA | 54.41 | PB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adedeji Adeyeye Adedeji Adeyeye | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Luke Anthony Luke Anthony | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kyler Seymore Kyler Seymore | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mike Herauf Mike Herauf ('99) | 99 | USA | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Conacher Ben Conacher | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hayden Barrios Hayden Barrios | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nate Butler Nate Butler | USA | 4.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josiah Martinez Josiah Martinez | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jak Urlacher Jak Urlacher | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Randon Gray Randon Gray | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tyler Hunter Tyler Hunter | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Scott Frazier Scott Frazier | USA | 4.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Pree Kenneth Pree | USA | 7.50 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alan Palmer Alan Palmer | USA | 7.49 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Donyae Castaneda Donyae Castaneda | USA | 7.31 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 7.27 | w | +4.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 7.21 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Blair Anderson Blair Anderson ('03) | 03 | USA | 7.19 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Colin Butler Colin Butler ('95) | 95 | USA | 7.07 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 7.05 | +1.5 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nikaoli Williams Nikaoli Williams | 00 | JAM | 6.93 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Felix Obi Felix Obi ('94) | 94 | USA | 15.24 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chadrick Williams Chadrick Williams | 00 | JAM | 15.07 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 14.81 | w | +4.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Obi Ugwu Obi Ugwu | USA | 14.80 | w | +4.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaden Hall Jaden Hall | USA | 14.42 | w | +3.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 14.33 | w | +3.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Michael Adderley Michael Adderley | BAH | 14.19 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Donyae Castaneda Donyae Castaneda | USA | 13.91 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Tristan Garren Tristan Garren ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
William Camacho William Camacho | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 18.45 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Releford Michael Releford ('99) | 99 | USA | 17.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Mack Cooper Mack ('03) | 03 | USA | 16.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 16.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chris Samaniego Chris Samaniego | USA | 15.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Johnie Jean-Jaques Johnie Jean-Jaques | BAH | 15.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christian Gomez Christian Gomez | USA | 15.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Garrett Stokes Garrett Stokes | USA | 15.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 14.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 55.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 53.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Mason Sam Mason ('02) | 02 | USA | 50.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jake PARCHMAN Jake PARCHMAN | USA | 48.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 48.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 34.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Luke Anthony Luke Anthony | USA | 30.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tim Fitzgerald Tim Fitzgerald ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 58.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zac Robbins Zac Robbins ('01) | 01 | USA | 56.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chinecherem Nnamdi Chinecherem Nnamdi ('02) | 02 | NGR | 76.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01) | 01 | DEN | 57.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 57.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 39.50 | ||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 39.56 | ||||||||||||
Laurenz Colbert, Isaiah Cunningham, Kamden Jackson, De'montray Callis | |||||||||||||||
3 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 40.54 | ||||||||||||
Evan Nafe, Treydarius Carr, Javin Arrington, Dylan Swain | |||||||||||||||
4 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 40.57 | ||||||||||||
Jarvis Miles, Robert Griffin, Davontay Kennedy, Khalid Mendez | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 3:01.39 | ||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 3:02.42 | ||||||||||||
Dillon Bedell, Matthew Moorer, Nathaniel Ezekiel, Howard Fields III | |||||||||||||||
3 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:11.91 | ||||||||||||
Elijah Berry, DeJuana McArthur, Koryee Wyatt, Charlie Bartholomew | |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Texas Southern Texas Southern | USA | 3:14.04 | ||||||||||||
Eric Prier, Kenneth White, Tyrell Simms, Brandon Washington | |||||||||||||||
2 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:14.72 | ||||||||||||
Cash Merutka, Kobe Christiansen, Jacob Belin, Cooper Newsome | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 10.99 | PB | ||||||||||
2 | Tynia Gaither Tynia Gaither ('93) | 93 | BAH | 11.11 | SB | ||||||||||
3 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 11.45 | ||||||||||||
4 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.53 | |||||||||||
5 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 11.68 | PB | |||||||||||
6 | bria bullard bria bullard | USA | 11.75 | ||||||||||||
7 | Aarika Lister Aarika Lister | USA | 12.16 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Michaela Francois Michaela Francois | USA | 11.59 | PB | |||||||||||
2 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 11.86 | PB | |||||||||||
3 | Adeyemi Talabi Adeyemi Talabi ('02) | 02 | IRL | 11.88 | PB | ||||||||||
4 | Hanna Dudley Hanna Dudley | USA | 11.91 | =PB | |||||||||||
5 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 11.96 | PB | |||||||||||
6 | Lyric Choice Lyric Choice | USA | 11.96 | PB | |||||||||||
7 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 11.99 | ||||||||||||
8 | Claudasha Watson Claudasha Watson ('99) | 99 | USA | 12.27 | |||||||||||
Finale C Vind: +3.6 | Vind: +3.6 | ||||||||||||||
1 | Summer Sergeant Summer Sergeant | USA | 11.74 | w | |||||||||||
2 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 11.81 | w | ||||||||||
3 | Lauren Brown Lauren Brown ('03) | 03 | USA | 11.90 | w | ||||||||||
4 | Breonna Campbell Breonna Campbell | USA | 11.96 | w | |||||||||||
5 | Alika Crawford Alika Crawford | USA | 12.12 | w | |||||||||||
6 | Ariel Price Ariel Price | USA | 12.27 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Kayla McDonald Kayla McDonald | USA | 12.01 | PB | |||||||||||
2 | SaDavia Mosley-Porter SaDavia Mosley-Porter | USA | 12.29 | SB | |||||||||||
K 200 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Tynia Gaither Tynia Gaither ('93) | 93 | BAH | 22.45 | PB | ||||||||||
2 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.76 | SB | ||||||||||
3 | Mariah Ayers Mariah Ayers | 00 | USA | 22.77 | PB | ||||||||||
4 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 23.29 | SB | ||||||||||
5 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 23.66 | PB | ||||||||||
6 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 24.18 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 23.20 | PB | ||||||||||
2 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 23.49 | PB | |||||||||||
3 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 23.78 | PB | ||||||||||
4 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 23.94 | SB | ||||||||||
5 | bria bullard bria bullard | USA | 24.09 | ||||||||||||
6 | Nyla Barlow Nyla Barlow | USA | 24.46 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Caira Pettway Caira Pettway | USA | 23.55 | w | |||||||||||
2 | Kayla McDonald Kayla McDonald | USA | 24.48 | w | |||||||||||
3 | Jordan Anglin Jordan Anglin | USA | 24.67 | w | |||||||||||
4 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 24.87 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Michaela Francois Michaela Francois ('03) | 03 | USA | 23.88 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Shaw Taylor Shaw ('99) | 99 | USA | 24.41 | SB | ||||||||||
3 | Cierra Wash Cierra Wash ('02) | 02 | USA | 24.61 | SB | ||||||||||
4 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 24.71 | PB | |||||||||||
5 | Summer Croxton Summer Croxton | USA | 24.84 | PB | |||||||||||
Finale E Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Summer Sergeant Summer Sergeant | USA | 24.17 | PB | |||||||||||
2 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 24.19 | SB | |||||||||||
3 | Makayla Edwards Makayla Edwards ('99) | 99 | USA | 24.45 | SB | ||||||||||
4 | Lauren Brown Lauren Brown ('03) | 03 | USA | 24.57 | |||||||||||
5 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 24.72 | ||||||||||||
Finale G Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
2 | Olivija Vaitaityte Olivija Vaitaityte ('02) | 02 | LTU | 25.85 | PB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 52.89 | PB | ||||||||||
2 | Kavia Francis Kavia Francis ('01) | 01 | JAM | 53.08 | SB | ||||||||||
3 | Imaobong Nse Uko Imaobong Nse Uko ('04) | 04 | NGR | 53.10 | SB | ||||||||||
4 | Gianna Woodruff Gianna Woodruff ('93) | 93 | PAN | 54.18 | SB | ||||||||||
5 | Tamara Woodley Tamara Woodley | 00 | VIN | 54.50 | SB | ||||||||||
6 | Nicholette Dixon Nicholette Dixon ('99) | 99 | USA | 55.33 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 54.62 | ||||||||||||
2 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 54.65 | SB | |||||||||||
3 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 55.68 | |||||||||||
4 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 55.79 | ||||||||||||
5 | Tori Ortiz Tori Ortiz | 00 | USA | 56.14 | PB | ||||||||||
6 | Kalaya Ali Kalaya Ali ('01) | 01 | USA | 56.65 | SB | ||||||||||
7 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 56.98 | SB | ||||||||||
8 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 58.17 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jordan Anglin Jordan Anglin | USA | 56.76 | PB | |||||||||||
2 | Erin Wilson Erin Wilson | USA | 57.72 | SB | |||||||||||
3 | Alissa King Alissa King | USA | 57.81 | ||||||||||||
4 | Camry Hill Camry Hill | USA | 58.02 | ||||||||||||
5 | Cierra Wash Cierra Wash ('02) | 02 | USA | 58.37 | |||||||||||
6 | Eliana Lake Eliana Lake | USA | 58.82 | ||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Tynecia Singletary Tynecia Singletary | USA | 58.28 | SB | |||||||||||
2 | Brenna Lee Brenna Lee | USA | 58.99 | ||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:06.07 | SB | ||||||||||
2 | Jenna Brazeal Jenna Brazeal | 00 | USA | 2:12.86 | PB | ||||||||||
3 | Maryn DeMaio Maryn DeMaio | USA | 2:14.99 | SB | |||||||||||
6 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:19.54 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
6 | Victoria Datta Victoria Datta ('03) | 03 | GER | 2:29.62 | |||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sophia Leidner Sophia Leidner | USA | 10:10.18 | PB | |||||||||||
7 | Kate Avery Kate Avery ('91) | 91 | GBR | 10:51.93 | SB | ||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 10:40.11 | PB | ||||||||||
2 | Madison Henry Madison Henry | USA | 11:24.53 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.7 Finale A Finale | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.56 | w | ||||||||||
2 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.92 | w | ||||||||||
3 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.29 | w | ||||||||||
4 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 13.65 | w | ||||||||||
5 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 13.89 | w | ||||||||||
6 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.02 | w | |||||||||||
7 | Kayla Watson Kayla Watson | USA | 14.07 | w | |||||||||||
8 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 14.11 | w | ||||||||||
9 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 14.43 | w | ||||||||||
Finale B Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 14.15 | PB | ||||||||||
2 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 14.20 | PB | |||||||||||
3 | Kaycee Brown Kaycee Brown | USA | 14.49 | ||||||||||||
4 | Kayla Clark Kayla Clark | USA | 14.55 | SB | |||||||||||
5 | Andree Celestin Andree Celestin | USA | 14.58 | PB | |||||||||||
6 | Khloe Turnbull Khloe Turnbull | USA | 14.59 | PB | |||||||||||
7 | Johannon Murray Johannon Murray ('01) | 01 | USA | 14.90 | |||||||||||
Finale C Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Nike Praetzel Nike Praetzel ('03) | 03 | GER | 14.75 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1:02.25 | SB | |||||||||||
2 | Briana Garcia Briana Garcia | USA | 1:02.31 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Melissa Gonzalez Melissa Gonzalez ('94) | 94 | COL | 56.20 | SB | ||||||||||
2 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 57.10 | PB | ||||||||||
3 | Jasmine Gryne Jasmine Gryne ('03) | 03 | USA | 59.36 | |||||||||||
4 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 59.48 | |||||||||||
5 | Janeil Bellille Janeil Bellille ('89) | 89 | TTO | 1:00.31 | SB | ||||||||||
6 | Michaela Travers Michaela Travers ('99) | 99 | USA | 1:00.59 | SB | ||||||||||
7 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 1:00.94 | SB | ||||||||||
8 | Kaycee Brown Kaycee Brown | USA | 1:02.41 | ||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rylee Hennig Rylee Hennig | USA | 1.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Johannon Murray Johannon Murray ('01) | 01 | USA | 1.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 1.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kylee Willis Kylee Willis | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Jenn Suhr Jenn Suhr ('82) | 82 | USA | 4.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell | USA | 4.15 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 4.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 4.05 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Simona Cabella Simona Cabella ('01) | 01 | ITA | 3.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexys Berger Alexys Berger | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alex Kubicek Alex Kubicek | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alisa Novosad Alisa Novosad | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kierstyn Ballard Kierstyn Ballard | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kitto Parish Kitto Parish | USA | 3.60 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madison Brown Madison Brown | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Karlyn Trahan Karlyn Trahan | USA | 3.60 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Anna Airault Anna Airault | 00 | FRA | 3.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Laura Degravelle Laura Degravelle | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 6.25 | w | +2.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 6.20 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Raven Alexander Raven Alexander | 00 | USA | 5.83 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Oghale Omakor Oghale Omakor | USA | 5.81 | w | +2.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandra Rutenis Alexandra Rutenis | USA | 5.79 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | India Morgan India Morgan | USA | 5.79 | +1.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maya Perry-Grimes Maya Perry-Grimes ('98) | 98 | USA | 5.70 | +0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kennedy Adams Kennedy Adams | USA | 5.63 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kayla Clark Kayla Clark | USA | 5.61 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Keira Taylor-Mathis Keira Taylor-Mathis | USA | 5.56 | +1.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Glenquioa Hardy Glenquioa Hardy | USA | 5.51 | +1.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Amelia Peterson Amelia Peterson | 00 | BAH | 5.50 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 5.47 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 13.34 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Koi Johnson Koi Johnson | USA | 13.23 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 12.36 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kennedy Adams Kennedy Adams | USA | 12.27 | +1.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Keira Taylor-Mathis Keira Taylor-Mathis | USA | 12.22 | w | +4.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amelia Peterson Amelia Peterson | 00 | BAH | 12.11 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Makayla Long Makayla Long | USA | 15.93 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 14.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 14.63 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Klaire Bentley Klaire Bentley | USA | 14.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dionna James Dionna James | USA | 13.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Angelina Sahagun Angelina Sahagun | USA | 13.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 12.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 12.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 12.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mia Black Mia Black | USA | 12.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Madison Sloan Madison Sloan | USA | 12.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Olivija Vaitaityte Olivija Vaitaityte ('02) | 02 | LTU | 11.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Tori Ranco Tori Ranco | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Akira Phillip Akira Phillip ('99) | 99 | IVB | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hannah Bradford Hannah Bradford ('99) | 99 | USA | 49.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Makayla Long Makayla Long | USA | 48.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 46.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elena Reagan Elena Reagan | USA | 43.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 42.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 41.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Natalie Moten Natalie Moten | USA | 40.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hannah Link Hannah Link | USA | 56.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Bradford Hannah Bradford ('99) | 99 | USA | 52.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samone Turner Samone Turner | USA | 50.34 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 48.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Klaire Bentley Klaire Bentley | USA | 48.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 49.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elise Smith Elise Smith | USA | 42.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivija Vaitaityte Olivija Vaitaityte ('02) | 02 | LTU | 42.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Skyler GUILLOT Skyler GUILLOT | USA | 42.54 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maria Ferreiro Pena Maria Ferreiro Pena | USA | 42.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashley Duffus Ashley Duffus ('01) | 01 | JAM | 41.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Makayla Roy Makayla Roy ('02) | 02 | CAN | 40.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Johannon Murray Johannon Murray ('01) | 01 | USA | 33.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 31.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 25.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jayden Fiebiger Jayden Fiebiger | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hurdlemechanic Hurdlemechanic | USA | 43.39 | ||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 44.84 | ||||||||||||
Alexis Duncan, Arria Minor, Bria Bullard, Michaela Francois | |||||||||||||||
4 | North Texas North Texas | USA | 46.05 | ||||||||||||
Lyric Choice, Lauren Brown, Alika Crawford, Kayla McDonald | |||||||||||||||
5 | Tarleton State Tarleton State | USA | 46.13 | ||||||||||||
Hanna Dudley, Breonna Campbell, Summer Croxton, Nyla Barlow |