M 100 m Vind: +2.7 Finale A Finale | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 10.39 | w | |||||||||||
2 | Devante Mount Devante Mount | USA | 10.39 | w | |||||||||||
3 | Zanoah Lanham Zanoah Lanham | USA | 10.42 | w | |||||||||||
4 | Cameron Crowe Cameron Crowe | USA | 10.49 | w | |||||||||||
5 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 10.50 | w | ||||||||||
6 | Marcus Chambers Marcus Chambers ('94) | 94 | USA | 10.57 | w | ||||||||||
7 | Gary Finegan Gary Finegan ('85) | 85 | AUS | 10.80 | w | ||||||||||
Finale B Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 10.41 | w | |||||||||||
2 | Everett Sadler Everett Sadler | USA | 10.53 | w | |||||||||||
3 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 10.55 | w | |||||||||||
4 | William Perry William Perry | USA | 10.67 | w | |||||||||||
5 | Jordan Joyner Jordan Joyner ('01) | 01 | USA | 10.73 | w | ||||||||||
Dallas Williams Dallas Williams | USA | DQ | w | ||||||||||||
Andre Dibbles Andre Dibbles | USA | DNF | w | ||||||||||||
Finale C Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Tavius Woodall Tavius Woodall | USA | 10.64 | PB | |||||||||||
2 | Myron Montgomery Myron Montgomery | USA | 10.65 | PB | |||||||||||
3 | Camden Martin Camden Martin | USA | 10.67 | PB | |||||||||||
4 | Brian Brown Brian Brown | USA | 10.69 | ||||||||||||
5 | Cody Grant Cody Grant | USA | 10.87 | PB | |||||||||||
6 | Alonzo Woods Alonzo Woods | USA | 10.88 | ||||||||||||
7 | Jordan Watkins Jordan Watkins ('92) | 92 | GUA | 10.89 | PB | ||||||||||
Finale D Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Eric Quilantan Eric Quilantan | USA | 10.67 | w | |||||||||||
2 | DeAnthony Williams DeAnthony Williams | USA | 10.79 | w | |||||||||||
3 | Kedarion Turner Kedarion Turner | USA | 10.87 | w | |||||||||||
4 | Francisco Nathen Francisco Nathen | USA | 10.90 | w | |||||||||||
Finale E Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Amir Paris Amir Paris | USA | 10.94 | w | |||||||||||
2 | Sullivan Sanders Sullivan Sanders | USA | 10.98 | w | |||||||||||
3 | Perry Brown Perry Brown | USA | 10.99 | w | |||||||||||
4 | Jesse Adams Jesse Adams | USA | 10.99 | w | |||||||||||
5 | William Camacho William Camacho | USA | 11.02 | w | |||||||||||
6 | Ja'Kedric Watts Ja'Kedric Watts | USA | 11.03 | w | |||||||||||
M 200 m Vind: +2.5 Finale A Finale | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('02) | 02 | USA | 20.61 | w | ||||||||||
2 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 20.91 | w | |||||||||||
3 | Marcus Chambers Marcus Chambers ('94) | 94 | USA | 20.92 | w | ||||||||||
4 | Anthony East III Anthony East III | USA | 21.02 | w | |||||||||||
5 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 21.39 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 21.23 | w | |||||||||||
2 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 21.30 | w | |||||||||||
3 | Zanoah Lanham Zanoah Lanham | USA | 21.38 | w | |||||||||||
4 | Everett Sadler Everett Sadler | USA | 21.45 | w | |||||||||||
5 | Taveion Neal Taveion Neal | USA | 21.47 | w | |||||||||||
6 | Tavius Woodall Tavius Woodall | USA | 21.60 | w | |||||||||||
7 | Joel Aihia Joel Aihia | USA | 21.94 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | William Perry William Perry | USA | 21.41 | w | |||||||||||
2 | Ethnie Stubbs Ethnie Stubbs | BAH | 21.42 | w | |||||||||||
3 | Brandon McKissick Brandon McKissick | USA | 21.48 | w | |||||||||||
4 | Isiah Barnes Isiah Barnes | USA | 21.55 | w | |||||||||||
5 | Trey Dixon Trey Dixon | USA | 21.87 | w | |||||||||||
6 | Adam Herrera Adam Herrera | USA | 21.88 | w | |||||||||||
7 | Dalen Torbert Dalen Torbert | USA | 21.94 | w | |||||||||||
8 | Juan Garza Juan Garza | USA | 22.13 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 21.60 | w | |||||||||||
2 | Keldrick Turner Keldrick Turner | USA | 21.73 | w | |||||||||||
3 | Mikel Stone Mikel Stone | USA | 21.75 | w | |||||||||||
4 | Jordan Douglas Jordan Douglas | USA | 21.77 | w | |||||||||||
5 | Brian Brown Brian Brown | USA | 21.81 | w | |||||||||||
DeAnthony Williams DeAnthony Williams | USA | DNF | w | ||||||||||||
Finale E Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Kedarion Turner Kedarion Turner | USA | 21.73 | w | |||||||||||
2 | Jordan Joyner Jordan Joyner ('01) | 01 | USA | 21.86 | w | ||||||||||
3 | Jordan Watkins Jordan Watkins ('92) | 92 | GUA | 21.97 | w | ||||||||||
4 | Perry Brown Perry Brown | USA | 22.20 | w | |||||||||||
5 | PESANTE Sebastian PESANTE Sebastian | USA | 22.20 | w | |||||||||||
Finale F Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Jesse Adams Jesse Adams | USA | 22.33 | w | |||||||||||
2 | Myron Montgomery Myron Montgomery | USA | 22.34 | w | |||||||||||
3 | Ja'Kedric Watts Ja'Kedric Watts | USA | 22.40 | w | |||||||||||
Finale G Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Jashawn Atkins Jashawn Atkins | USA | 22.37 | w | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anthony East III Anthony East III | USA | 46.99 | ||||||||||||
2 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 47.40 | PB | |||||||||||
3 | Adam Herrera Adam Herrera | USA | 48.38 | PB | |||||||||||
4 | Zachary Martinez Zachary Martinez | USA | 48.77 | SB | |||||||||||
5 | Isaac Holland Isaac Holland | USA | 48.90 | ||||||||||||
6 | Eric Quilantan Eric Quilantan | USA | 49.48 | ||||||||||||
7 | Miguel Flores Miguel Flores | USA | 49.50 | ||||||||||||
Kevin Johnson Kevin Johnson ('85) | 85 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Anterius Brown Anterius Brown ('97) | 97 | USA | 48.20 | SB | ||||||||||
2 | Jalen Black Jalen Black ('99) | 99 | USA | 48.40 | |||||||||||
3 | Keldrick Turner Keldrick Turner | USA | 48.42 | PB | |||||||||||
4 | Ricky Williams Ricky Williams | USA | 49.15 | ||||||||||||
5 | Isiah Barnes Isiah Barnes | USA | 49.20 | ||||||||||||
6 | Jordan Douglas Jordan Douglas | USA | 49.25 | ||||||||||||
7 | Bailey Smotek Bailey Smotek | USA | 49.29 | =PB | |||||||||||
8 | Justin Malnar Justin Malnar | USA | 49.43 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jordan Collins Jordan Collins | USA | 48.53 | SB | |||||||||||
2 | Juan Garza Juan Garza | USA | 49.32 | SB | |||||||||||
3 | Mitchell Hackstedt Mitchell Hackstedt | USA | 49.84 | ||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
3 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 52.02 | PB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 50.56 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jackson Parrish Jackson Parrish | USA | 1:51.10 | PB | |||||||||||
2 | Jackson Cichon Jackson Cichon | USA | 1:51.60 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Charles Dorsett III Charles Dorsett III | USA | 1:55.77 | SB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Samuel Navarro Samuel Navarro | USA | 3:54.64 | PB | |||||||||||
2 | Amos Pkiach Amos Pkiach | USA | 3:54.85 | PB | |||||||||||
3 | Kevin Baez Kevin Baez | USA | 3:55.92 | ||||||||||||
4 | Jose Alfonzo Jose Alfonzo | VEN | 3:58.30 | SB | |||||||||||
5 | Jacob Ye Jacob Ye | USA | 3:58.41 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jeriel Algarin marquez Jeriel Algarin marquez | USA | 3:55.96 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
Miguel Cruz Miguel Cruz ('02) | 02 | PER | DNF | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.3 Finale A Finale | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.72 | w | ||||||||||
2 | Nolan Walker Nolan Walker | 00 | USA | 14.48 | w | ||||||||||
3 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 14.52 | w | |||||||||||
4 | Sullivan Sanders Sullivan Sanders | USA | 14.89 | w | |||||||||||
7 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 15.44 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Barry Richards Barry Richards | USA | 14.61 | PB | |||||||||||
3 | Brady Sisneroz Brady Sisneroz | USA | 15.00 | ||||||||||||
4 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 15.24 | PB | |||||||||||
5 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 15.53 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 51.57 | PB | ||||||||||
2 | Antwane Johnson Antwane Johnson | USA | 53.82 | PB | |||||||||||
3 | Joey Ortiz-Martinez Joey Ortiz-Martinez | USA | 54.88 | ||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tristan Garren Tristan Garren ('01) | 01 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Johnathan Jones Johnathan Jones | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randon Gray Randon Gray | USA | 5.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jake Sauls Jake Sauls | USA | 4.90 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyler Hunter Tyler Hunter | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josiah Martinez Josiah Martinez | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brock Hottel Brock Hottel | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 4.60 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Scott Frazier Scott Frazier | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Ethan Tennison Ethan Tennison | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Reid Vincent Reid Vincent | USA | 7.37 | -0.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 7.31 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Curington Ryan Curington | USA | 7.13 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 6.81 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 6.67 | -0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 5.72 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Desmond Frazier Desmond Frazier | USA | 15.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christian Gomez Christian Gomez | USA | 15.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 12.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 11.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 10.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 8.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oscar Rodriguez Oscar Rodriguez | USA | 50.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 42.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alexander Schovanec Alexander Schovanec | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Parker Barrett Parker Barrett | 00 | USA | 53.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Little Rock Little Rock | USA | 39.85 | ||||||||||||
Cogan Derousselle, Taveion Neal, Troy McKnight, Cameron Jackson | |||||||||||||||
2 | Incarnate Word Incarnate Word | USA | 40.17 | ||||||||||||
Cameron Crowe, Devante Mount, Alonzo Woods, Jordan Chopane | |||||||||||||||
3 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 40.29 | ||||||||||||
Jarvis Miles, Robert Griffin, Davontay Kennedy, Joel Bengtsson | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +3.5 Finale A Finale | Vind: +3.5 | ||||||||||||||
1 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 11.45 | w | |||||||||||
2 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 11.50 | w | |||||||||||
3 | Adeyemi Talabi Adeyemi Talabi ('02) | 02 | IRL | 11.73 | w | ||||||||||
4 | Chalonda Goodman Chalonda Goodman ('90) | 90 | USA | 11.78 | w | ||||||||||
5 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 11.79 | w | |||||||||||
6 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 11.83 | w | |||||||||||
7 | DeJenne Eghareba DeJenne Eghareba | USA | 11.96 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||||||||
1 | Teressia Grant-Corsey Teressia Grant-Corsey | USA | 11.81 | w | |||||||||||
2 | Landri Schreier Landri Schreier | USA | 11.93 | w | |||||||||||
3 | Maliyah Holland Maliyah Holland | USA | 12.04 | w | |||||||||||
4 | Jayda Jones Jayda Jones | USA | 12.07 | w | |||||||||||
5 | SaDavia Mosley-Porter SaDavia Mosley-Porter | USA | 12.14 | w | |||||||||||
6 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 12.28 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Breonna Campbell Breonna Campbell | USA | 11.91 | w | |||||||||||
2 | Yaria Akers Yaria Akers | USA | 11.96 | w | |||||||||||
3 | Damazvia Dames Damazvia Dames | BAH | 12.06 | w | |||||||||||
4 | Malaisha Cartwright Malaisha Cartwright | USA | 12.19 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||||||||
1 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 12.11 | w | |||||||||||
2 | Keyann Wilson Keyann Wilson | USA | 12.21 | w | |||||||||||
K 200 m Vind: +2.3 Finale A Finale | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 23.36 | w | |||||||||||
2 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 23.40 | w | |||||||||||
3 | Samantha Gonzales Samantha Gonzales | USA | 23.91 | w | |||||||||||
4 | Nyla Barlow Nyla Barlow | USA | 24.66 | w | |||||||||||
5 | Mylene Cannon Mylene Cannon | USA | 24.72 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 24.40 | w | |||||||||||
2 | Breonna Campbell Breonna Campbell | USA | 24.48 | w | |||||||||||
3 | Jayda Jones Jayda Jones | USA | 24.67 | w | |||||||||||
4 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 24.67 | w | |||||||||||
5 | Hanna Dudley Hanna Dudley | USA | 24.69 | w | |||||||||||
6 | Summer Croxton Summer Croxton | USA | 24.94 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +3.8 | Vind: +3.8 | ||||||||||||||
1 | Maliyah Holland Maliyah Holland | USA | 24.79 | w | |||||||||||
2 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 24.96 | w | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Teresa Thomas Teresa Thomas | USA | 54.55 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Anglin Jordan Anglin | USA | 55.50 | PB | |||||||||||
3 | Mylene Cannon Mylene Cannon | USA | 56.54 | SB | |||||||||||
4 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 56.69 | PB | |||||||||||
5 | Alissa King Alissa King | USA | 57.34 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Helensia Green Helensia Green | USA | 57.23 | SB | |||||||||||
2 | Macie Evans Macie Evans | USA | 58.45 | ||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jenna Brazeal Jenna Brazeal | 00 | USA | 2:12.13 | PB | ||||||||||
2 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 2:14.18 | SB | |||||||||||
3 | Maryn DeMaio Maryn DeMaio | USA | 2:14.53 | ||||||||||||
4 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:18.11 | |||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
10 | Panayióta Lazárou Panayióta Lazárou ('03) | 03 | GRE | 19:49.22 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 13.89 | PB | ||||||||||
2 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.00 | PB | |||||||||||
3 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 14.02 | PB | |||||||||||
4 | Khloe Turnbull Khloe Turnbull | USA | 14.34 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 59.06 | PB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rylee Hennig Rylee Hennig | USA | 1.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Charlotte Kerr Charlotte Kerr ('01) | 01 | GBR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Natasha Purchas Natasha Purchas ('01) | 01 | GBR | 3.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alisa Novosad Alisa Novosad | USA | 3.85 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simona Cabella Simona Cabella ('01) | 01 | ITA | 3.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sydney Salinas Sydney Salinas | USA | 3.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ludovica Polini Ludovica Polini ('02) | 02 | ITA | 3.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alyssa Banales Alyssa Banales ('06) | 06 | USA | 6.09 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Damazvia Dames Damazvia Dames | BAH | 6.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 5.67 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bria Allen Bria Allen | USA | 5.61 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Raina Pietrzak Raina Pietrzak ('04) | 04 | USA | 5.58 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amelia Peterson Amelia Peterson | 00 | BAH | 5.55 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Oghale Omakor Oghale Omakor | USA | 5.54 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kailah Gilmore Kailah Gilmore | USA | 5.54 | -0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Damazvia Dames Damazvia Dames | BAH | 12.24 | -0.6 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 12.03 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amelia Peterson Amelia Peterson | 00 | BAH | 12.01 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alyssa Banales Alyssa Banales ('06) | 06 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 13.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mia Black Mia Black | USA | 12.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aaliyah Mathis Aaliyah Mathis | USA | 12.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Janae Largins Janae Largins | USA | 12.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tori Ranco Tori Ranco | USA | 12.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jade Byrd Jade Byrd | USA | 45.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elena Reagan Elena Reagan | USA | 43.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | 43.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 43.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Angelina Sahagun Angelina Sahagun | USA | 42.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 41.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Katina Stephens Katina Stephens | USA | 41.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aaliyah Mathis Aaliyah Mathis | USA | 41.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 50.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Klaire Bentley Klaire Bentley | USA | 49.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elena Reagan Elena Reagan | USA | 48.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | 47.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Caitlin Mannon Caitlin Mannon | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 46.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elise Smith Elise Smith | USA | 41.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jade Bontke Jade Bontke | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 44.79 | ||||||||||||
Adeyemi Talabi, Iyana Gray, Tatyana Terrell, Vanessa Ugorji | |||||||||||||||
2 | Little Rock Little Rock | USA | 45.50 | ||||||||||||
Gabriella Ayiteyfio, Aaliyah Lacy, Landri Schreier, Teresa Thomas | |||||||||||||||
3 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 45.74 | ||||||||||||
Gabby Ayiteyfio, Aaliyah Lacy, Landri Schreier, Teresa Thomas | |||||||||||||||
4 | Tarleton State Tarleton State | USA | 45.92 | ||||||||||||
Hanna Dudley, Breonna Campbell, Summer Croxton, Nyla Barlow |