M 100 m Vind: -0.6 Finale A Finale | Vind: -0.6 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | James Clark James Clark | USA | 10.69 | |||||||||||
2 | Jeremiah Hunter Jeremiah Hunter ('97) | 97 | USA | 10.69 | PB | |||||||||
3 | Darin Gooch Darin Gooch | USA | 10.92 | SB | ||||||||||
4 | Mykel Chambers Mykel Chambers | USA | 10.96 | SB | ||||||||||
M 200 m Vind: -0.8 Finale A Finale | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Darin Gooch Darin Gooch | USA | 21.70 | PB | ||||||||||
2 | Jeremiah Hunter Jeremiah Hunter ('97) | 97 | USA | 21.80 | PB | |||||||||
3 | Tevin-Lloyd Thompson Tevin-Lloyd Thompson ('94) | 94 | JAM | 21.96 | SB | |||||||||
M 400 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 48.39 | SB | |||||||||
2 | Halen Witcher Halen Witcher | USA | 48.42 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Andrew Dusing Andrew Dusing | USA | 1:51.45 | SB | ||||||||||
2 | Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | 1:52.69 | SB | |||||||||
3 | Mike Norris Mike Norris | USA | 1:53.54 | PB | ||||||||||
4 | Richard Andrews Richard Andrews | USA | 1:54.22 | PB | ||||||||||
5 | Joshua Dejesus Joshua Dejesus | USA | 1:54.77 | PB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Chris Negri Chris Negri ('97) | 97 | USA | 3:51.49 | PB | |||||||||
Finale C | ||||||||||||||
3 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 4:09.05 | PB | |||||||||
M 10000 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Michael McKean Michael McKean | USA | 31:19.34 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Matthew Bromley Matthew Bromley | USA | 9:08.67 | PB | ||||||||||
2 | Zackery McBride Zackery McBride ('93) | 93 | USA | 9:08.79 | SB | |||||||||
3 | Jake Brumfield Jake Brumfield | USA | 9:09.44 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.2 Finale A Finale | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Juan Scott Juan Scott ('97) | 97 | USA | 14.00 | PB | |||||||||
2 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 14.39 | ||||||||||
3 | Brent Carroll Brent Carroll ('98) | 98 | USA | 14.59 | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Vinnie Minosky Vinnie Minosky | USA | 52.71 | SB | ||||||||||
2 | Lenell Shelby Lenell Shelby | USA | 53.94 | |||||||||||
3 | Jaashir Morris Jaashir Morris ('96) | 96 | USA | 53.70 | SB | |||||||||
M Højdespring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 2.08 | ||||||||||
2 | Jordan Hardiman Jordan Hardiman ('94) | 94 | USA | 2.03 | =SB | |||||||||
M Stangspring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | 5.20 | ||||||||||
2 | Coty Cobb Coty Cobb ('97) | 97 | USA | 4.87 | SB | |||||||||
3 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 4.72 | PB | |||||||||
4 | Robert Oswald Robert Oswald ('97) | 97 | USA | 4.72 | PB | |||||||||
M Længdespring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Davion Fisher Davion Fisher | USA | 7.41 | 0.0 | PB | |||||||||
2 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.21 | +1.5 | |||||||||
3 | Grant Cole Grant Cole | USA | 7.15 | +0.6 | ||||||||||
4 | Sergio Acera Sergio Acera ('94) | 94 | ESP | 6.84 | 0.0 | SB | ||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 18.18 | ||||||||||
2 | Ben Hahler Ben Hahler ('94) | 94 | USA | 17.33 | SB | |||||||||
3 | Jared Ballenger Jared Ballenger ('95) | 95 | USA | 16.62 | PB | |||||||||
4 | Andrew Vollet Andrew Vollet ('95) | 95 | USA | 16.03 | SB | |||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 59.34 | ||||||||||
2 | Jared Ballenger Jared Ballenger ('95) | 95 | USA | 52.33 | ||||||||||
3 | Ben Hahler Ben Hahler ('94) | 94 | USA | 50.02 | ||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
2 | Austin Combs Austin Combs ('96) | 96 | USA | 61.92 | PB | |||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Billy Stanley Billy Stanley ('94) | 94 | USA | 65.93 | SB | |||||||||
K 100 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Aaliyah Barnes Aaliyah Barnes ('95) | 95 | USA | 11.88 | ||||||||||
2 | Dorresha Green Dorresha Green ('96) | 96 | USA | 12.04 | =PB | |||||||||
3 | Arissa Freeman Arissa Freeman | USA | 12.11 | PB | ||||||||||
4 | Allison Mayfield-Brown Allison Mayfield-Brown | USA | 12.20 | |||||||||||
K 200 m Vind: +0.5 Finale A Finale | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Aaliyah Barnes Aaliyah Barnes ('95) | 95 | USA | 23.81 | SB | |||||||||
2 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 23.89 | PB | |||||||||
3 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 23.91 | SB | |||||||||
4 | Taylor Rambo Taylor Rambo | USA | 24.72 | PB | ||||||||||
5 | Tamani Wilson Tamani Wilson ('98) | 98 | USA | 24.78 | SB | |||||||||
6 | Cortisha Short Cortisha Short ('96) | 96 | USA | 24.99 | ||||||||||
7 | Kalliopi Kountouri Kalliopi Kountouri ('97) | 97 | CYP | 25.60 | ||||||||||
Finale C Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | |||||||||||||
3 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 24.74 | PB | |||||||||
K 400 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Martha Sam Martha Sam ('97) | 97 | USA | 54.82 | SB | |||||||||
2 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 55.13 | ||||||||||
3 | Indya Slaughter Indya Slaughter | USA | 56.54 | PB | ||||||||||
4 | Semoy Hemmings Semoy Hemmings ('97) | 97 | JAM | 56.81 | ||||||||||
5 | Deanna Gesicki Deanna Gesicki | USA | 56.96 | |||||||||||
6 | Kalliopi Kountouri Kalliopi Kountouri ('97) | 97 | CYP | 57.03 | SB | |||||||||
Finale C | ||||||||||||||
1 | Gabby Maslowski Gabby Maslowski | USA | 56.67 | PB | ||||||||||
2 | Sylvana Ross Sylvana Ross | USA | 56.95 | PB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Jessica Doepker Jessica Doepker | USA | 2:12.21 | SB | ||||||||||
2 | Meg Westerheide Meg Westerheide | USA | 2:12.97 | |||||||||||
3 | Carly Rose Carly Rose | USA | 2:15.33 | PB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Lainey Studebaker Lainey Studebaker | USA | 4:36.59 | PB | ||||||||||
1 | Jessica Passwater Jessica Passwater | USA | 4:37.45 | PB | ||||||||||
2 | Alexandra Brown Alexandra Brown ('01) | 01 | GBR | 4:38.72 | ||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | ||||||||||||||
6 | Marina Wrede Marina Wrede ('96) | 96 | GER | 11:36.46 | SB | |||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 13.44 | SB | |||||||||
2 | Alexus Jimson-Miller Alexus Jimson-Miller ('95) | 95 | USA | 13.75 | SB | |||||||||
3 | Milani Glass Milani Glass ('96) | 96 | USA | 13.91 | PB | |||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Christine London Christine London ('95) | 95 | USA | 1:00.08 | ||||||||||
2 | Morgan Rice Morgan Rice | USA | 1:01.55 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.81 | SB | |||||||||
K Stangspring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 3.90 | =SB | |||||||||
2 | Lily Bunse Lily Bunse | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
3 | Leah Frischmann Leah Frischmann | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
4 | Rachel Coghill Rachel Coghill ('98) | 98 | USA | 3.75 | PB | |||||||||
5 | Sadie Brass Sadie Brass | USA | 3.75 | PB | ||||||||||
6 | Hope Turner Hope Turner | USA | 3.60 | |||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 5.79 | +0.2 | |||||||||
K Trespring Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.01 | 0.0 | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 16.79 | PB | |||||||||
2 | Amelia Strickler Amelia Strickler ('94) | 94 | GBR | 16.59 | ||||||||||
3 | Ashley Williams Ashley Williams | BAR | 15.38 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra DeVincentis Alexandra DeVincentis ('94) | 94 | USA | 15.22 | SB | |||||||||
5 | Jenni Rossi Jenni Rossi | USA | 15.03 | PB | ||||||||||
6 | Arionna Darling Arionna Darling | USA | 14.94 | |||||||||||
7 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 14.82 | ||||||||||
8 | Makenzie Wheat Makenzie Wheat ('94) | 94 | USA | 14.82 | ||||||||||
9 | Annette Melcher Annette Melcher ('92) | 92 | USA | 14.59 | PB | |||||||||
10 | Trevia Gumbs Trevia Gumbs ('96) | 96 | IVB | 14.42 | SB | |||||||||
11 | Holly Averesch Holly Averesch ('96) | 96 | USA | 14.02 | PB | |||||||||
12 | Ashley Frahm Ashley Frahm ('95) | 95 | USA | 13.63 | ||||||||||
13 | Elizabeth Iversen Elizabeth Iversen ('94) | 94 | USA | 13.46 | ||||||||||
14 | Alexis Dowdy Alexis Dowdy | USA | 13.36 | PB | ||||||||||
15 | Katie Walter Katie Walter ('97) | 97 | USA | 13.17 | SB | |||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Alexandra DeVincentis Alexandra DeVincentis ('94) | 94 | USA | 48.87 | SB | |||||||||
2 | Tynelle Gumbs Tynelle Gumbs ('96) | 96 | IVB | 48.22 | NR | PB | ||||||||
3 | Lyne'a Diller Lyne'a Diller | USA | 47.58 | |||||||||||
4 | Elizabeth Iversen Elizabeth Iversen ('94) | 94 | USA | 47.57 | ||||||||||
5 | Kate Deaton Kate Deaton | USA | 47.06 | |||||||||||
6 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 45.29 | ||||||||||
7 | Jenni Rossi Jenni Rossi | USA | 45.20 | |||||||||||
8 | Ashley Williams Ashley Williams | BAR | 43.57 | SB | ||||||||||
9 | Annette Melcher Annette Melcher ('92) | 92 | USA | 43.42 | ||||||||||
10 | Alexis Gray Alexis Gray | USA | 42.75 | |||||||||||
11 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 46.43 | PB | |||||||||
13 | Trevia Gumbs Trevia Gumbs ('96) | 96 | IVB | 45.48 | SB | |||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 63.91 | PB | |||||||||
2 | Erica King Erica King ('94) | 94 | USA | 60.17 | ||||||||||
3 | Annette Melcher Annette Melcher ('92) | 92 | USA | 60.05 | SB | |||||||||
4 | Martha Szekely Martha Szekely | USA | 58.18 | PB | ||||||||||
5 | Liz Streacker Liz Streacker ('95) | 95 | USA | 57.47 | ||||||||||
6 | Tynelle Gumbs Tynelle Gumbs ('96) | 96 | IVB | 56.40 | ||||||||||
7 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | USA | 56.28 | ||||||||||
8 | Katie Walter Katie Walter ('97) | 97 | USA | 55.78 | PB | |||||||||
9 | Kate Deaton Kate Deaton | USA | 55.48 | |||||||||||
10 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 55.42 | ||||||||||
11 | Elizabeth Iversen Elizabeth Iversen ('94) | 94 | USA | 55.40 | PB | |||||||||
12 | Kayla Velasquez Kayla Velasquez ('94) | 94 | USA | 55.32 | SB | |||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Danielle Collier Danielle Collier ('96) | 96 | USA | 48.46 | PB | |||||||||
2 | Alyssa Kopp Alyssa Kopp ('94) | 94 | USA | 43.33 | ||||||||||
K Syvkamp Finale A Finale | ||||||||||||||
1 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 4970 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||
2 | Naomi Urbano Naomi Urbano ('96) | 96 | MEX | 4918 | SB | |||||||||
|