Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indoor II Skive 20.1.2024 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.97
  
 SB
2Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.41
  
 =SB
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.51
  
 =PB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.73
  
 
5Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.83
  
 
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.84
  
 
7Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.40
  
 
8Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK779.04
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.98
q
  
 SB
2Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.41
q
  
 SB
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.51
q
  
 PB
4Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.68
q
  
 PB
5Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.81
q
  
 
6Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.85
q
  
 
Indledende 2
1Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.34
q
  
 PB
2Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK778.98
q
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.15
  
 SB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.16
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad52.35
  
 PB
2Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 53.49
  
 
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM54.86
  
 PB
Finale B
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM56.00
  
 PB
2Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad1:02.66
  
 SB
Finale C
1Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM1:05.87
  
 
2Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19001:06.28
  
 PB
3Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:19.97
  
 SB
Finale D
1Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM54.92
  
 PB
2Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 1:02.02
  
 PB
3Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK771:09.44
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik3:48.91
  
 SB
2Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM4:04.49
  
 PB
3Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:07.15
  
 PB
4Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:14.45
  
 PB
5Simon FestersenSimon Festersen AGF Atletik4:18.48
  
 PB
6Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM4:19.90
  
 PB
7Tom NijhuisTom Nijhuis ('97)AGF Atletik4:30.75
  
 PB
Finale B
1Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:31.43
  
 PB
2Lukas BredahlLukas Bredahl ('08)Aalborg AM4:32.37
  
 PB
3Henrik DahlHenrik Dahl ('83)Skive AM4:35.79
  
 PB
4Rasmus Høst VilladsenRasmus Høst Villadsen Aalborg AM4:50.53
  
 PB
5Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM4:56.42
  
 PB
6Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM4:56.98
  
 SB
7Leif BalleLeif Balle ('59)Skive AM5:16.71
  
 PB
8Johannes HaveJohannes Have ('51)Skive AM6:24.80
  
 PB
Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik7:57.00
  
 SB
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik7:58.66
  
 SB
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)AGF Atletik8:09.65
  
 PB
4Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19008:34.55
  
 SB
5Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)AGF Atletik8:37.42
  
 PB
6Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik8:37.90
  
 PB
7Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik8:39.37
  
 PB
8Mark AndersenMark Andersen ('97)AGF Atletik8:48.18
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  
 
Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen AGF Atletik DNF
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM2.80
  
 SB
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM6.17
  
 PB
 
6.02 PB5.926.11 PB5.725.906.17 PB  
2Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK775.29
  
 
 
5.07  X5.295.065.105.19  
3Enzo Glad SorgenfriEnzo Glad Sorgenfri ('07)Aarhus Fremad4.75
  
 SB
 
4.61 SB4.64 SB  X  X  X4.75 SB  
4Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM4.61
  
 PB
 
4.39 PB3.884.234.46 PB4.304.61 PB  
5Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM4.25
  
 SB
 
4.13 SB4.13 =SB4.25 SB4.244.10  X  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM10.09
  
 PB
 
  X  X  X  X9.53 PB10.09 PB  
2Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM8.39
  
 SB
 
8.13 SB8.28 SB8.36 SB8.188.39 SB8.36  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.83
  
 
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.89
  
 PB
3Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE8.38
  
 PB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.40
  
 
5Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.43
  
 PB
6Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.45
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.79
q
  
 SB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.91
q
  
 PB
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.30
q
  
 =PB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.36
q
  
 PB
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19008.40
q
  
 
6Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.44
q
  
 
7Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 8.58
  
 
Indledende 2
1Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE8.43
q
  
 PB
2Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.44
q
  
 PB
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.54
  
 
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.76
  
 =PB
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19008.79
  
 PB
6Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.87
  
 
Indledende 3
1Julianne Brammer KristiansenJulianne Brammer Kristiansen ('05)Skive AM8.56
  
 PB
2Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19008.96
  
 PB
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.27
  
 SB
4Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR10.11
  
 SB
5Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.25
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.20
  
 PB
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM58.63
  
 SB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:01.24
  
 SB
Finale B
1Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:03.11
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19001:04.78
  
 
Finale C
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK771:05.55
  
 PB
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001:06.04
  
 PB
3Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM1:23.23
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:45.33
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:47.82
  
 SB
3Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM4:55.05
  
 PB
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM4:55.32
  
 PB
5Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:04.63
  
 PB
6Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:06.55
  
 PB
7Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:08.83
  
 PB
8Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:18.97
  
 PB
9Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM5:37.97
  
 PB
10Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM5:47.66
  
 PB
11Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19005:48.51
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.27
  
 
 
5.275.06  X  X5.075.23  
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.90
  
 SB
 
  X4.73 SB4.654.704.90 SB  X  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.80
  
 
 
  X  X4.674.80  X4.74  
4Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR3.38
  
 
 
  X  X  X  X3.353.38  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM8.98
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.64
  
 PB
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.47
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.81
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.81
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.45
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.28
  
 PB
 
5.28 PB5.005.205.075.194.99  
2Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK774.31
  
 PB
 
4.03 PB4.31 PB4.02  X4.294.04  
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.05
  
 PB
 
  X3.82 PB3.92 PB  X4.05 PB3.15  
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.82
  
 SB
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.80
  
 PB
 
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
XXX
  
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.61
  
 
 
4.254.494.614.45  X4.57  
2Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.45
  
 PB
 
4.164.45 PB4.084.41  X4.28  
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.08
  
 
 
  X4.05  X  X  X4.08  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.61
  
 
 
  X9.419.529.619.499.33  
2Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM8.79
  
 PB
 
8.79 PB8.708.75  X8.638.71  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.87
  
 =PB
2Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM8.96
  
 PB
3Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19009.86
  
 PB
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM12.70
  
 
D13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK774:55.56
  
 PB
2Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19005:36.34
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM11.63
  
 PB
2Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 190013.15
  
 PB
3Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM13.78
  
 PB
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 1900 NH
  
 
 
1.40
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM4.28
  
 PB
 
  X4.22 PB3.894.28 PB    
2Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.23
  
 PB
 
4.153.924.23 PB4.08    
3Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19003.83
  
 
 
3.743.833.823.77    
4Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19003.62
  
 
 
3.543.303.623.52    
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.45
  
 
 
2.332.142.202.45    
D13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.42
  
 PB
 
8.38 PB8.42 PB7.987.70    
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19007.96
  
 PB
 
7.51 PB  X7.96 PB7.57    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.44
  
 
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR8.98
  
 PB
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.22
  
 
4Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM9.39
  
 PB
5Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.64
  
 
6Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19009.85
  
 PB
7Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED9.86
  
 PB
Finale B
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.73
  
 
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.18
  
 
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.55
  
 PB
4Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK7710.08
  
 
5Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7710.23
  
 
6Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7711.12
  
 
P13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM1:13.59
  
 
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771:14.88
  
 
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771:16.01
  
 
Finale B
1Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19001:20.20
  
 PB
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1:20.27
  
 PB
3Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001:25.64
  
 PB
Finale C
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM1:19.68
  
 PB
2Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK771:27.17
  
 PB
P13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5:34.87
  
 PB
2Siff Dolmer Rüss KoustrupSiff Dolmer Rüss Koustrup ('12)Viborg AM5:50.59
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja5:52.80
  
 PB
4Ester Mejlhede HolstEster Mejlhede Holst ('12)SAK776:32.65
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM13.11
  
 PB
Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 1900 DNF
  
 
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001.70
  
 PB
 
1.40
 XO
1.50
 XO
1.60
  O
1.70
XXO
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.49
  
 
 
3.874.494.434.33    
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.38
  
 PB
 
4.31 PB4.304.254.38 PB    
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.25
  
 
 
4.254.134.194.17    
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK774.16
  
 
 
3.874.164.074.00    
5Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19003.80
  
 
 
3.683.763.663.80    
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.543.393.54    
7Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19003.74
  
 PB
 
3.73 PB3.74 PB3.67  X    
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.73
  
 
 
3.703.733.65  X    
9Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.72
  
 
 
3.673.723.573.68    
10Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.293.333.55    
11Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.55
  
 PB
 
3.55 PB3.453.523.49    
12Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.52
  
 PB
 
3.48 PB3.52 PB  X3.32    
13Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM3.37
  
 
 
3.303.283.223.37    
14Ester Mejlhede HolstEster Mejlhede Holst ('12)SAK773.14
  
 PB
 
3.14 PB3.033.033.00    
15Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK772.79
  
 
 
2.742.792.78  –    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7710.22
  
 PB
 
10.18 PB9.829.9710.22 PB    
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.01
  
 
 
8.989.018.768.73    
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK778.11
  
 PB
 
8.027.928.11 PB8.04    
4Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK778.10
  
 PB
 
7.808.02 PB8.10 PB7.97    
5Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK778.01
  
 
 
7.867.797.798.01    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19009.86
  
 PB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.70
  
 
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM11.38
  
 PB
D11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001:15.82
  
 
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19001:24.27
  
 SB
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:35.39
  
 
4
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM1:47.93
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190011.23
  
 
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM13.96
  
 PB
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM15.70
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19003.83
  
 PB
 
3.56 SB3.72 SB3.603.83 PB    
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19003.48
  
 PB
 
3.48 PB3.273.153.04    
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM3.08
  
 PB
 
3.03 PB2.852.953.08 PB    
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.01
  
 
 
3.012.892.99  X    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.30
  
 
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.44
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.70
  
 
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM9.97
  
 
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.01
  
 SB
Finale B
1
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK779.90
  
 PB
2
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM10.42
  
 
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.72
  
 
4
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK7710.86
  
 PB
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM11.18
  
 PB
6
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM11.41
  
 PB
P11 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1:20.61
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:22.58
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:24.29
  
 
Finale B
1
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:22.83
  
 PB
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:27.09
  
 PB
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:31.80
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL12.20
  
 
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190012.53
  
 
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM12.62
  
 PB
Finale B
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM12.81
  
 PB
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190013.15
  
 PB
Finale C
1
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM13.51
  
 PB
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM15.52
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.76
  
 
 
3.763.673.52     
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.65
  
 
 
3.553.643.65     
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.413.43     
4
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL3.53
  
 
 
3.363.523.53     
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.50
  
 
 
3.403.503.37     
6
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM3.44
  
 
 
3.443.293.27     
7
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.44
  
 PB
 
2.823.44 PB3.22     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.25
  
 PB
 
3.20 PB3.25 PB2.92     
9
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK773.14
  
 PB
 
3.10 PB3.14 PB3.02     
10
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.95
  
 PB
 
2.95 PB2.892.79     
11
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.462.56     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb