Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Nålestævne 21.1.2024 Inde
Spektrum Sæby

D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.84
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.05  X  X4.464.774.84  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.51
  
 PB
 
7.61 PB7.76 PB8.14 PB8.038.118.51 PB  
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.10
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
 XO
2.00
 XO
2.10
 XO
2.20
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.85
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.113.273.453.273.853.56  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.28
  
 
 
7.286.876.957.106.687.28  
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802.70
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.70
  O
2.90
XXX
      
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK802.20
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
 XO
2.30
XXX
 
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.91
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.494.754.63  X4.694.91  
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK804.34
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.594.043.633.403.854.34  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.31
  
 
 
10.8011.3111.0911.27  X  X  
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.95
  
 PB
 
9.65 PB9.64  X9.95 PB9.749.88  
D13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:59.7h
  
  Ugyldigt øvelsessted
2Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK802:21.4h
  
  Ugyldigt øvelsessted
3
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK802:37.7h
  
  Ugyldigt øvelsessted
4
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802:42.5h
  
  K
5
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK802:45.3h
  
  Ugyldigt øvelsessted
6
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK802:54.7h
  
  K
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.90
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXO
1.90
  O
2.00
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.17
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.17  X4.14  X    
2Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK803.55
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.503.52  X3.55    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.33
  
 
 
7.336.646.51     
2Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK805.07
  
 PB
 
4.35 PB4.68 PB5.07 PB     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK802.87
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.872.862.642.53    
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK802.80
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.802.782.642.57    
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK802.62
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.452.622.242.17    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mads Sommerlund
Mads Sommerlund ('14)
SIK805.17
  
 PB
 
5.17 PB3.894.84     
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK804.69
  
 PB
 
4.69 PB4.23  –     
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK803.67
  
 PB
 
3.05 SB3.67 PB3.44     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK802.74
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.282.742.572.60    
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802.70
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.302.702.652.70    
3
Freja Larsen
Freja Larsen ('13)
SIK802.59
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.482.562.352.59    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK804.36
  
 PB
 
4.36 PB4.094.25     
2
Freja Larsen
Freja Larsen ('13)
SIK804.08
  
 PB
 
4.01 PB4.08 PB3.72     
3
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK803.47
  
 SB
 
3.33 SB3.47 SB3.20     
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jakob Vinjervi Arvidson
Jakob Vinjervi Arvidson ('16)
SIK801.98
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.901.601.98  –  –   
1
Julius Yde Pedersen
Julius Yde Pedersen ('15)
SIK801.84
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.341.711.84     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julius Yde Pedersen
Julius Yde Pedersen ('15)
SIK804.08
  
 PB
 
3.38 PB4.08 PB2.90     
2
Jakob Vinjervi Arvidson
Jakob Vinjervi Arvidson ('16)
SIK802.80
  
 PB
 
2.80 PB2.302.00     
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK802.15
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.451.651.852.002.15   
2
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM2.10
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.401.851.901.752.10   
3
Valdemar Yde Pedersen
Valdemar Yde Pedersen ('17)
SIK801.75
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.401.601.551.501.75   
4
Isak Bøcher Nielsen
Isak Bøcher Nielsen ('18)
SIK800.95
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
0.950.500.700.650.80   
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM4.81
  
 PB
 
4.29 PB4.30 PB4.81 PB     
2
Valdemar Yde Pedersen
Valdemar Yde Pedersen ('17)
SIK803.43
  
 PB
 
3.43 PB2.912.64     
3
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK803.33
  
 PB
 
2.62 PB2.96 PB3.33 PB     
4
Isak Bøcher Nielsen
Isak Bøcher Nielsen ('18)
SIK802.36
  
 PB
 
2.36 PB1.751.95     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb