M 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Derrius Rodgers Derrius Rodgers ('97) | 97 | USA | 6.72 | |||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.75 | |||||||||||
3 | Jonathan Webb Jonathan Webb ('97) | 97 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
4 | Cole Henderson Cole Henderson | USA | 6.79 | ||||||||||||
5 | Jason Shannon Jason Shannon ('98) | 98 | USA | 6.90 | |||||||||||
6 | Clark Brown Clark Brown | USA | 6.93 | ||||||||||||
7 | Cory Mensah Cory Mensah ('97) | 97 | USA | 7.00 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Derrius Rodgers Derrius Rodgers ('97) | 97 | USA | 6.75 | |||||||||||
2 | Cole Henderson Cole Henderson | USA | 6.85 | ||||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Webb Jonathan Webb ('97) | 97 | USA | 6.84 | |||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.84 | |||||||||||
3 | Clark Brown Clark Brown | USA | 6.96 | ||||||||||||
M 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 21.12 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Derrius Rodgers Derrius Rodgers ('97) | 97 | USA | 21.39 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Andrew Neal Andrew Neal ('94) | 94 | USA | 21.83 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 21.27 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Josh Eiker Josh Eiker ('98) | 98 | USA | 21.29 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Joe Haight Joe Haight ('96) | 96 | USA | 21.75 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 21.76 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Christian Brissett Christian Brissett ('97) | 97 | USA | 22.14 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Thacker Aaron Thacker | USA | 21.91 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 22.04 | Oversized bane | ||||||||||
M 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Anderson Devonish Anderson Devonish ('94) | 94 | BAR | 46.50 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 47.08 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 48.17 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Austin Lietz Austin Lietz ('98) | 98 | USA | 48.72 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Wellenstein Jack Wellenstein | USA | 47.13 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ben Montgomery Ben Montgomery ('96) | 96 | USA | 48.22 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Ka'ven Berry Ka'ven Berry | USA | 48.36 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 48.38 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Psicihulis Ben Psicihulis | USA | 48.08 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Matthew Baker Matthew Baker ('98) | 98 | USA | 48.51 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | David Shadid David Shadid | USA | 48.26 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Max Scheible Max Scheible ('93) | 93 | GER | 49.31 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Harris Aaron Harris | USA | 48.81 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Raymonte Dow Raymonte Dow ('99) | 99 | USA | 48.93 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:47.09 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:48.05 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:48.44 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:48.56 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 1:49.05 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Carter Lilly Carter Lilly ('95) | 95 | USA | 1:50.13 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:47.38 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:47.89 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Abraham Alvarado Abraham Alvarado ('95) | 95 | USA | 1:47.98 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Edose Ibadin Edose Ibadin ('93) | 93 | NGR | 1:48.67 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Dylan Capwell Dylan Capwell ('95) | 95 | USA | 1:48.82 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Jaymes Dennison Jaymes Dennison ('94) | 94 | USA | 1:48.98 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rey Rivera Rey Rivera ('99) | 99 | PUR | 1:49.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Eric Brown Eric Brown ('96) | 96 | USA | 1:49.86 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:49.93 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Frank Hayes Frank Hayes ('97) | 97 | USA | 1:51.22 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:51.42 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Jack Wilkes Jack Wilkes ('95) | 95 | USA | 1:51.87 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Chris Sanders Chris Sanders ('94) | 94 | USA | 1:53.27 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kenneth Rowe Kenneth Rowe ('98) | 98 | USA | 1:50.52 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nathan Gillis Nathan Gillis ('97) | 97 | GBR | 1:50.65 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:50.66 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Matt Manternach Matt Manternach ('97) | 97 | USA | 1:50.95 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Jacob Dumford Jacob Dumford ('94) | 94 | USA | 1:51.37 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:54.09 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 1:50.78 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:51.20 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:51.62 | Oversized bane | ||||||||||
4 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:51.69 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:52.07 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Jacob Goldberg Jacob Goldberg | USA | 1:52.78 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Josh Tracy Josh Tracy | USA | 1:53.39 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lucas Trapp Lucas Trapp ('97) | 97 | USA | 1:50.83 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Danny Leland Danny Leland ('97) | 97 | USA | 1:52.58 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jordan Rackham Jordan Rackham ('96) | 96 | NZL | 1:52.82 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Austin Rendon Austin Rendon | USA | 1:53.33 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Cooper Barth Cooper Barth | USA | 1:54.47 | Oversized bane | |||||||||||
6 | David Graham David Graham ('94) | 94 | USA | 1:54.63 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Trotter Chris Trotter ('97) | 97 | USA | 1:50.92 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nolan Teubel Nolan Teubel | USA | 1:50.93 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Jordan Pingel Jordan Pingel | USA | 1:51.56 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Tony Zea Tony Zea | USA | 1:52.38 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Ryan Lanley Ryan Lanley | USA | 1:52.72 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Matt Rosen Matt Rosen | USA | 1:54.04 | Oversized bane | |||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Konrad Eiring Konrad Eiring ('96) | 96 | USA | 1:51.08 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tysen Vandraska Tysen Vandraska | USA | 1:51.11 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Zac Black Zac Black | USA | 1:51.32 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 1:51.67 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Alec Hartman Alec Hartman ('96) | 96 | USA | 1:51.92 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:52.39 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Kirk Hansen Kirk Hansen | USA | 1:55.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Patrick Parker Patrick Parker ('99) | 99 | USA | 1:54.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Karson Lecomte Karson Lecomte ('98) | 98 | USA | 1:54.70 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kevin Wilkinson Kevin Wilkinson | USA | 1:55.92 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 4:00.90 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 4:01.13 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Daniel Gagne Daniel Gagne | USA | 4:01.33 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 4:01.64 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Dan Curts Dan Curts ('96) | 96 | USA | 4:02.54 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Chase Barnett Chase Barnett ('95) | 95 | USA | 4:02.75 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 4:07.05 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Christopher Marco Christopher Marco ('95) | 95 | USA | 4:11.09 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Colin Schultz Colin Schultz ('95) | 95 | USA | 4:11.78 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Choge Jacob Choge ('96) | 96 | KEN | 4:04.25 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 4:04.81 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Denis O'Callaghan Denis O'Callaghan ('96) | 96 | USA | 4:04.83 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Nathan Mylenek Nathan Mylenek ('98) | 98 | USA | 4:05.13 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Sebastian Fischbach Sebastian Fischbach ('95) | 95 | AUT | 4:05.39 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Connor Mora Connor Mora ('94) | 94 | USA | 4:05.82 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Taylor FloydMews Taylor FloydMews | USA | 4:05.91 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Anthony Berry Anthony Berry ('98) | 98 | USA | 4:06.77 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Jack Beitter Jack Beitter ('96) | 96 | USA | 4:07.13 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Patrick Parker Patrick Parker ('99) | 99 | USA | 4:10.60 | Oversized bane | ||||||||||
11 | David Graham David Graham ('94) | 94 | USA | 4:10.88 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 4:11.28 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 4:05.26 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Garrett Lee Garrett Lee ('94) | 94 | USA | 4:07.24 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Andrew Lorant Andrew Lorant | USA | 4:08.26 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Owen Hoeft Owen Hoeft ('98) | 98 | USA | 4:08.75 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Nick Rink Nick Rink ('98) | 98 | USA | 4:09.28 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Cade Burks Cade Burks ('98) | 98 | USA | 4:09.76 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Joey Duerr Joey Duerr ('96) | 96 | USA | 4:10.07 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 4:13.10 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Jordan Hewitt Jordan Hewitt ('97) | 97 | AUS | 4:13.21 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Kevin Docherty Kevin Docherty ('95) | 95 | USA | 4:14.43 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Andrew Brewer Andrew Brewer | USA | 4:15.48 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Karson Sommer Karson Sommer ('98) | 98 | USA | 4:10.34 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Mark Middleton Mark Middleton ('95) | 95 | USA | 4:10.53 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 4:10.72 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Braydon Rennie Braydon Rennie ('97) | 97 | CAN | 4:11.43 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Greyson Dolezal Greyson Dolezal | USA | 4:11.77 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Hunter Staack Hunter Staack ('97) | 97 | USA | 4:11.82 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Kelvin Kirui Kelvin Kirui | USA | 4:11.84 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Luke Wallace Luke Wallace | USA | 4:12.57 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Peter Spinks Peter Spinks ('95) | 95 | USA | 4:13.87 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Jordan Macintosh Jordan Macintosh ('99) | 99 | CAN | 4:14.17 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Adam Breaux Adam Breaux ('98) | 98 | USA | 4:14.81 | Oversized bane | ||||||||||
M 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Hodgson Dylan Hodgson ('97) | 97 | USA | 8:01.54 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 8:02.00 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Noah Schutte Noah Schutte ('95) | 95 | NED | 8:04.05 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 8:04.67 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Michael Melchert Michael Melchert ('95) | 95 | USA | 8:08.30 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Matt Welch Matt Welch | USA | 8:08.92 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 8:09.06 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Tai Dinger Tai Dinger ('95) | 95 | USA | 8:09.43 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Nathan Rodriguez Nathan Rodriguez ('96) | 96 | USA | 8:09.49 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Evan Ferlic Evan Ferlic | USA | 8:09.89 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Jake Heslington Jake Heslington ('94) | 94 | USA | 8:12.09 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 8:14.08 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Jeremy Greenwald Jeremy Greenwald ('93) | 93 | USA | 8:17.80 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Mihret Coulter Mihret Coulter ('95) | 95 | USA | 8:19.13 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Aaron Baumgarten Aaron Baumgarten | USA | 8:21.90 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Kramer Morton Kramer Morton | USA | 8:29.32 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 8:08.56 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Philip Hall Philip Hall ('97) | 97 | USA | 8:09.27 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:09.61 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Tyler Keslin Tyler Keslin | USA | 8:09.93 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Billy Bund Billy Bund ('95) | 95 | USA | 8:10.04 | Oversized bane | ||||||||||
6 | John Nownes John Nownes ('97) | 97 | USA | 8:11.11 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Greyson Dolezal Greyson Dolezal | USA | 8:11.38 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Daniel Soto Daniel Soto ('96) | 96 | USA | 8:11.83 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Hamza Ali Hamza Ali | USA | 8:16.33 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Ian Eklin Ian Eklin ('97) | 97 | USA | 8:16.75 | Oversized bane | ||||||||||
11 | John Aho John Aho ('99) | 99 | USA | 8:17.04 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Simon Grannetia Simon Grannetia ('94) | 94 | NED | 8:18.22 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Stanley Langat Stanley Langat | KEN | 8:24.53 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Michael Melgares Michael Melgares | USA | 8:43.26 | Oversized bane | |||||||||||
M 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 13:48.00 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Ben Flanagan Ben Flanagan ('95) | 95 | CAN | 13:48.58 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 13:49.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Tim McGowan Tim McGowan ('95) | 95 | USA | 13:55.00 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Frank Lara Frank Lara ('95) | 95 | USA | 13:56.17 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Ben Preisner Ben Preisner ('96) | 96 | CAN | 13:57.97 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Alek Parsons Alek Parsons | USA | 13:58.87 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 13:59.51 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Obsa Ali Obsa Ali ('96) | 96 | USA | 13:59.73 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 14:01.19 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 14:04.14 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Benjamin Eidenschink Benjamin Eidenschink ('96) | 96 | USA | 14:05.84 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Micah Beller Micah Beller ('95) | 95 | USA | 14:06.95 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Michael Crozier Michael Crozier ('93) | 93 | USA | 14:08.03 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Peter Lomong Peter Lomong ('96) | 96 | SSD | 14:09.32 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Philo Germano Philo Germano ('95) | 95 | USA | 14:17.36 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Sam Wharton Sam Wharton ('95) | 95 | USA | 14:31.86 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Cory Glines Cory Glines ('94) | 94 | USA | 14:33.17 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Brayden Mclelland Brayden Mclelland | USA | 14:35.13 | Oversized bane | |||||||||||
20 | Dajour Braxton Dajour Braxton ('97) | 97 | USA | 14:45.48 | Oversized bane | ||||||||||
21 | Blair Hurlock Blair Hurlock | USA | 14:48.69 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tyson Miehe Tyson Miehe | USA | 14:05.74 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Gabriel Haughey Gabriel Haughey | USA | 14:13.13 | Oversized bane | |||||||||||
3 | John McGowan John McGowan ('95) | 95 | USA | 14:13.36 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Austin Sprague Austin Sprague | USA | 14:13.94 | Oversized bane | |||||||||||
5 | John Shea John Shea | USA | 14:14.33 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 14:16.56 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | 14:17.75 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Zack Benning Zack Benning | USA | 14:18.54 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Jaime García Jaime García ('94) | 94 | ESP | 14:19.47 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 14:19.92 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 14:21.17 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Jeremy Craven Jeremy Craven ('96) | 96 | USA | 14:22.02 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 14:22.10 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Billy Magnesen Billy Magnesen ('95) | 95 | USA | 14:22.46 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Connor Olson Connor Olson ('96) | 96 | USA | 14:24.75 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Brady Earley Brady Earley | USA | 14:25.93 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 14:28.32 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | 14:28.46 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Adam Roderique Adam Roderique ('94) | 94 | USA | 14:29.94 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Levi Taylor Levi Taylor ('94) | 94 | USA | 14:31.83 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 14:23.66 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Noah Jacobs Noah Jacobs ('99) | 99 | USA | 14:24.34 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Mark Freyhof Mark Freyhof ('97) | 97 | USA | 14:26.02 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Dale Zach Dale Zach | USA | 14:28.26 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Jack Manderscheid Jack Manderscheid ('98) | 98 | USA | 14:29.98 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Charles Lawrence Charles Lawrence ('95) | 95 | USA | 14:30.09 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Luke Sampson Luke Sampson ('98) | 98 | USA | 14:30.51 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Isaac Dobos Isaac Dobos ('96) | 96 | CAN | 14:33.47 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Alex Gold Alex Gold ('94) | 94 | USA | 14:36.65 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Peter Lynch Peter Lynch ('97) | 97 | IRL | 14:40.31 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Bailey Timmons Bailey Timmons ('99) | 99 | USA | 14:42.34 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Sam Clausnitzer Sam Clausnitzer ('97) | 97 | USA | 14:43.66 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Ryan Wolff Ryan Wolff | USA | 14:43.98 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Michael Renner Michael Renner | USA | 14:44.54 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Austin Post Austin Post | USA | 14:47.42 | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 7.76 | =SB | ||||||||||
2 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 7.84 | =PB | ||||||||||
3 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
4 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 7.92 | |||||||||||
5 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 8.09 | PB | ||||||||||
6 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 8.14 | |||||||||||
7 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 8.16 | |||||||||||
8 | Eric Walker Eric Walker ('97) | 97 | USA | 8.19 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 7.96 | |||||||||||
2 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 8.04 | |||||||||||
3 | Eric Walker Eric Walker ('97) | 97 | USA | 8.18 | |||||||||||
4 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.21 | |||||||||||
5 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 8.26 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 7.81 | |||||||||||
2 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 8.19 | |||||||||||
3 | Jesus Serrano Jesus Serrano ('97) | 97 | MEX | 8.38 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 7.94 | |||||||||||
2 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 8.18 | |||||||||||
3 | Jon Tollefson Jon Tollefson ('96) | 96 | USA | 8.25 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 8.11 | SB | ||||||||||
2 | Taylor Sanderson Taylor Sanderson ('92) | 92 | USA | 8.20 | SB | ||||||||||
3 | Dario Robinson Dario Robinson | USA | 8.23 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Lockard Ryan Lockard ('95) | 95 | USA | 2.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Landon Bartel Landon Bartel ('96) | 96 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jalen Ford Jalen Ford ('95) | 95 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | George Ghafari George Ghafari ('99) | 99 | LBN | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jay Hunt Jay Hunt | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ben Gucinski Ben Gucinski | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cody Durbin Cody Durbin ('98) | 98 | USA | 2.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Zach Dybul Zach Dybul | USA | 2.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cole Moeller Cole Moeller | USA | 2.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 1.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rashid Coulibaly Rashid Coulibaly ('98) | 98 | CIV | 5.22 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tim Guthrie Tim Guthrie | USA | 5.07 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Jazo Cooper Jazo ('98) | 98 | USA | 4.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | John Uchytil John Uchytil | USA | 4.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 4.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob LaRocca Jacob LaRocca ('96) | 96 | USA | 4.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andy Jatis Andy Jatis ('96) | 96 | USA | 4.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jake Wallenfang Jake Wallenfang | USA | 4.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mo Maat Mo Maat ('95) | 95 | USA | 7.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mason Roomes Mason Roomes | USA | 7.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sammie Houston Sammie Houston | USA | 6.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sammie Houston Sammie Houston | USA | 14.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Barnes Ben Barnes | USA | 14.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dennis Christensen Dennis Christensen | USA | 17.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 17.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joshua McDonald Joshua McDonald ('94) | 94 | USA | 17.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Lewis Luke Lewis ('95) | 95 | USA | 16.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Matsen Dziedzic Matsen Dziedzic ('94) | 94 | USA | 20.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashmon Lucas Ashmon Lucas ('97) | 97 | USA | 19.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tucker Wedig Tucker Wedig | USA | 19.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mike Hyc Mike Hyc ('95) | 95 | USA | 19.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Minnesota Minnesota | USA | 3:07.93 | Oversized bane | |||||||||||
Jonathan Webb, Matthew Baker, Ben Psicihulis, Jack Wellenstein | |||||||||||||||
2 | Nebraska Nebraska | USA | 3:08.67 | Oversized bane | |||||||||||
Sam Bransby, Elijah Lucy, Moujtaba Mohammed, Andrew Neal | |||||||||||||||
3 | Illinois Illinois | USA | 3:11.92 | Oversized bane | |||||||||||
Joe Haight, Aaron Harris, Devin Quinn, Dave Kendziera | |||||||||||||||
K 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.48 | |||||||||||
2 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 7.52 | |||||||||||
3 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 7.55 | PB | ||||||||||
4 | Amira Aduma Amira Aduma ('99) | 99 | USA | 7.57 | PB | ||||||||||
5 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 7.65 | |||||||||||
6 | Emone Davis Emone Davis ('97) | 97 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
7 | Janile Rogers Janile Rogers ('96) | 96 | USA | 7.73 | |||||||||||
8 | Maya Seay Maya Seay ('98) | 98 | USA | 7.79 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 7.51 | |||||||||||
2 | Amira Aduma Amira Aduma ('99) | 99 | USA | 7.70 | |||||||||||
3 | Janile Rogers Janile Rogers ('96) | 96 | USA | 7.71 | PB | ||||||||||
4 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 7.74 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
2 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 7.69 | |||||||||||
K 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 23.89 | Oversized bane | ||||||||||
2 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 24.03 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 24.22 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Amira Aduma Amira Aduma ('99) | 99 | USA | 24.69 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 24.73 | Oversized bane | |||||||||||
K 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 52.64 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kierra Griggs Kierra Griggs ('98) | 98 | USA | 53.72 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Sophia Anderson Sophia Anderson | USA | 56.47 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 54.79 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Chelsey Jones Chelsey Jones ('97) | 97 | USA | 55.80 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 55.94 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Ashleigh Wilson Ashleigh Wilson ('97) | 97 | USA | 56.16 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Rawlinson Lauren Rawlinson | USA | 55.87 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Caraline Slattery Caraline Slattery | USA | 56.63 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ololade Ayoola Ololade Ayoola ('98) | 98 | USA | 56.79 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Lindsey Smits Lindsey Smits ('96) | 96 | USA | 56.91 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kylie Morken Kylie Morken ('97) | 97 | USA | 56.76 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ellie Quackenbush Ellie Quackenbush | USA | 56.85 | Oversized bane | |||||||||||
K 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 2:04.52 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Ashley Taylor Ashley Taylor ('95) | 95 | CAN | 2:04.85 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:05.22 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Agnes Abu Agnes Abu ('92) | 92 | GHA | 2:05.31 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 2:05.36 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:06.92 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:10.43 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alison Andrews-Paul Alison Andrews-Paul ('97) | 97 | NZL | 2:06.84 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Larkin Chapman Larkin Chapman ('98) | 98 | USA | 2:06.97 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Nicole Choquette Nicole Choquette ('95) | 95 | USA | 2:07.03 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Brette Correy-Jensen Brette Correy-Jensen ('94) | 94 | USA | 2:07.54 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:07.66 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Emma Keenan Emma Keenan ('94) | 94 | USA | 2:08.71 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Morgan Stewart Morgan Stewart | USA | 2:09.52 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 2:08.29 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 2:09.66 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 2:09.81 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Sidney Unga Sidney Unga | USA | 2:09.99 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Hannah Dimmick Hannah Dimmick | USA | 2:10.80 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Olivia Arizin Olivia Arizin ('99) | 99 | USA | 2:11.61 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Madelyn Brooks Madelyn Brooks | USA | 2:13.23 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Marlene Eubanks Marlene Eubanks ('94) | 94 | JAM | 2:13.96 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Roshae Jackson Roshae Jackson ('97) | 97 | CAN | 2:14.16 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kristi Rush Kristi Rush | USA | 2:09.10 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 2:10.14 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Sabrina Monsees Sabrina Monsees ('98) | 98 | USA | 2:11.02 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Mallory King Mallory King ('98) | 98 | USA | 2:11.31 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Emily Bever Emily Bever | USA | 2:11.67 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Abby Kohut-Jackson Abby Kohut-Jackson ('98) | 98 | USA | 2:12.36 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 2:13.04 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 2:14.65 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:09.38 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Avery Walker Avery Walker | USA | 2:09.90 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Karina Haymore Karina Haymore ('99) | 99 | USA | 2:11.28 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Tia Saunders Tia Saunders ('97) | 97 | USA | 2:12.55 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Lindsey Greenlund Lindsey Greenlund | USA | 2:14.14 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Kristina Kladar Kristina Kladar | USA | 2:15.13 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Liz Bohn Liz Bohn | USA | 2:14.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Taylor Cox Taylor Cox | USA | 2:14.61 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Maggie Davis Maggie Davis | USA | 2:15.27 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:34.88 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:36.46 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kaley Ciluffo Kaley Ciluffo ('96) | 96 | USA | 4:41.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Brenna Calder Brenna Calder ('96) | 96 | USA | 4:41.53 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Greta Lindsley Greta Lindsley ('96) | 96 | USA | 4:41.81 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Piper Donaghu Piper Donaghu ('96) | 96 | USA | 4:42.57 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Ashleigh Warner Ashleigh Warner | USA | 4:43.39 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Delaney Rasmussen Delaney Rasmussen | USA | 4:43.96 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Meredith Rizzo Meredith Rizzo ('95) | 95 | USA | 4:44.80 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Madeline Strandemo Madeline Strandemo ('95) | 95 | USA | 4:45.33 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 4:46.29 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Evelyne Guay Evelyne Guay ('96) | 96 | CAN | 4:46.43 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Madelyn Brooks Madelyn Brooks | USA | 4:49.90 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Catherine Liggett Catherine Liggett | USA | 4:49.07 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Haley Yost Haley Yost | USA | 4:49.23 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 4:50.15 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 4:50.64 | Oversized bane | ||||||||||
Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | DNF | Oversized bane | |||||||||||
K 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rebecca Craddock Rebecca Craddock ('99) | 99 | USA | 9:33.76 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Karly Ackley Karly Ackley ('99) | 99 | USA | 9:42.68 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 9:43.81 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | 9:44.33 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Patty O'Brien Patty O'Brien ('96) | 96 | USA | 9:45.85 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Maddie Cannon Maddie Cannon | USA | 9:46.96 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Marta Bote Marta Bote ('96) | 96 | ESP | 9:48.34 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Caitlin McQuilkin-Bell Caitlin McQuilkin-Bell ('97) | 97 | NZL | 9:49.22 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Madison Waymire Madison Waymire ('95) | 95 | USA | 9:50.34 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Cameron Gueldner Cameron Gueldner ('98) | 98 | USA | 9:51.23 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Gabrielle Broschard Gabrielle Broschard ('96) | 96 | USA | 9:51.39 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Lauren Perry Lauren Perry ('96) | 96 | USA | 9:52.71 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Elyse Prescott Elyse Prescott | USA | 9:52.92 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 9:53.44 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Ciara Scott Ciara Scott | USA | 9:54.99 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Lauren Harrell Lauren Harrell | USA | 9:55.52 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Hannah Witczak Hannah Witczak | USA | 9:56.05 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Allison McGrath Allison McGrath ('99) | 99 | USA | 9:56.41 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Megan Schott Megan Schott ('97) | 97 | USA | 9:58.48 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Alyssa Bolliger Alyssa Bolliger ('96) | 96 | USA | 10:04.33 | Oversized bane | ||||||||||
21 | Gwynne Wright Gwynne Wright ('97) | 97 | USA | 10:13.59 | Oversized bane | ||||||||||
K 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Erin Wagner Erin Wagner ('84) | 84 | USA | 16:42.77 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Miranda Myers Miranda Myers ('97) | 97 | USA | 16:44.00 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Emma Benner Emma Benner ('97) | 97 | USA | 16:46.34 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kelly Naumann Kelly Naumann ('97) | 97 | USA | 16:46.47 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Brooke Gilmore Brooke Gilmore | USA | 16:49.00 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 16:49.47 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Grace Lachmund Grace Lachmund ('95) | 95 | USA | 16:49.97 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 16:52.78 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Jenna Halderman Jenna Halderman ('96) | 96 | USA | 16:56.04 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Alissa Niggemann Alissa Niggemann ('97) | 97 | USA | 16:59.07 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Tavani Grace Tavani Grace | USA | 16:59.32 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Grace Dwyer Grace Dwyer | USA | 17:00.54 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Erika Freyhof Erika Freyhof ('98) | 98 | USA | 17:00.68 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Addy Lippitt Addy Lippitt ('96) | 96 | USA | 17:03.69 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 17:05.36 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Samantha Ortega Samantha Ortega | USA | 17:09.05 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Shanley Koekemoer Shanley Koekemoer | 00 | RSA | 17:09.60 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Ashley Barnes Ashley Barnes ('98) | 98 | USA | 17:09.62 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Emily Betz Emily Betz ('97) | 97 | USA | 17:09.88 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Adriana Kammerer Adriana Kammerer | USA | 17:17.37 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Alyssa Christoffer Alyssa Christoffer ('95) | 95 | USA | 17:18.42 | Oversized bane | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | 8.45 | |||||||||||
2 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 8.69 | |||||||||||
3 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 8.74 | |||||||||||
4 | Tasha Frazier Tasha Frazier | USA | 8.80 | SB | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.62 | |||||||||||
7 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 9.35 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | 8.47 | |||||||||||
2 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 8.59 | SB | ||||||||||
3 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 8.62 | |||||||||||
6 | Emma Fitzgerald Emma Fitzgerald ('97) | 97 | USA | 9.14 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Heta Tuuri Heta Tuuri ('95) | 95 | FIN | 1.79 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Taylor Wiebke Taylor Wiebke ('97) | 97 | USA | 1.79 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma Haugen Emma Haugen ('97) | 97 | USA | 1.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gillian Urycki Gillian Urycki ('98) | 98 | USA | 1.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aubrianna Lantrip Aubrianna Lantrip ('97) | 97 | USA | 1.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lara Omerzu Lara Omerzu ('98) | 98 | SLO | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Réka Czuth Réka Czuth ('94) | 94 | HUN | 1.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Amann Taylor Amann ('96) | 96 | USA | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karlie Place Karlie Place | USA | 3.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lexi Kiefer Lexi Kiefer | USA | 3.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sara McKeeman Sara McKeeman ('96) | 96 | USA | 3.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jane McCurry Jane McCurry | USA | 3.80 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rayce Albino Rayce Albino ('97) | 97 | USA | 3.65 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 6.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 5.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Janile Rogers Janile Rogers ('96) | 96 | USA | 5.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 5.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emma Fitzgerald Emma Fitzgerald ('97) | 97 | USA | 5.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jalaiya Bartley Jalaiya Bartley ('96) | 96 | USA | 5.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 5.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 13.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 12.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 16.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 15.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 15.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 15.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 13.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kassie Nagel Kassie Nagel | USA | 13.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Keiara Williams Keiara Williams ('99) | 99 | USA | 13.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 20.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 20.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 19.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Haley Showalter Haley Showalter ('97) | 97 | USA | 18.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christabel Okeke Christabel Okeke ('95) | 95 | USA | 18.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Siale Vaitohi Siale Vaitohi | USA | 17.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Andy Trouard Andy Trouard ('94) | 94 | USA | 7:48.21 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Grant Fisher Grant Fisher ('97) | 97 | USA | 7:48.56 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jon Davis Jon Davis ('97) | 97 | USA | 7:49.92 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Kyle Mau Kyle Mau ('96) | 96 | USA | 7:50.85 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 7:51.69 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 7:53.37 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 7:54.59 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 7:55.08 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | 7:56.40 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 7:56.57 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Drew Jordan Drew Jordan ('92) | 92 | USA | 7:57.04 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 7:58.10 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Jack Keelan Jack Keelan ('95) | 95 | USA | 7:58.68 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Colin Abert Colin Abert ('97) | 97 | USA | 8:05.91 | Oversized bane | ||||||||||
M 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Justyn Knight Justyn Knight ('96) | 96 | CAN | 13:39.59 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 13:40.59 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:40.97 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 13:41.01 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 13:41.17 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Daniel Carney Daniel Carney ('93) | 93 | USA | 13:41.32 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 13:41.33 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:43.78 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 13:44.82 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:46.28 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Jonathan Green Jonathan Green ('95) | 95 | USA | 13:46.80 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:49.34 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Joe Hardy Joe Hardy ('96) | 96 | USA | 13:51.06 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Blaise Ferro Blaise Ferro ('97) | 97 | USA | 13:51.28 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 13:54.71 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Azaria Kirwa Azaria Kirwa | KEN | 13:55.74 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Iliass Aouani Iliass Aouani ('95) | 95 | ITA | 14:05.04 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Arsène Guillorel Arsène Guillorel ('94) | 94 | FRA | 14:15.19 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sharon Lokedi Sharon Lokedi ('94) | 94 | KEN | 8:59.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 9:07.93 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 9:07.99 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Emily Oren Emily Oren ('93) | 93 | USA | 9:08.88 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 9:09.16 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:12.75 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Bethany Hasz Bethany Hasz ('97) | 97 | USA | 9:13.95 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Anna West Anna West ('98) | 98 | USA | 9:16.67 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Kristi Rush Kristi Rush | USA | 9:18.20 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Ashleigh Warner Ashleigh Warner | USA | 9:21.51 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Emma Grace Hurley Emma Grace Hurley ('97) | 97 | USA | 9:22.82 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Belle Wallace Belle Wallace | USA | 9:23.95 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Ryen Frazier Ryen Frazier ('97) | 97 | USA | 9:24.32 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Megan Hasz Megan Hasz ('97) | 97 | USA | 9:26.87 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Dominique Clairmonte Dominique Clairmonte | USA | 9:28.03 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 9:29.03 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Madeline Strandemo Madeline Strandemo ('95) | 95 | USA | 9:31.13 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Courtney Coppinger Courtney Coppinger ('95) | 95 | USA | 9:34.67 | Oversized bane | ||||||||||
K 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 15:43.28 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 15:44.04 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Amy Davis Amy Davis ('97) | 97 | USA | 15:44.65 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Paige Gilchrist Paige Gilchrist ('95) | 95 | USA | 15:45.76 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Alicia Monson Alicia Monson ('98) | 98 | USA | 15:47.23 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Caroline Sang Caroline Sang | KEN | 15:47.28 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 15:50.12 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Laura Young Laura Young | USA | 15:51.02 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Anne Frisbie Anne Frisbie ('96) | 96 | USA | 15:53.41 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Paige Hofstad Paige Hofstad | USA | 16:04.84 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Jillian Hunsberger Jillian Hunsberger ('96) | 96 | USA | 16:07.26 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 16:09.62 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Charlotte Imer Charlotte Imer ('94) | 94 | AUS | 16:10.16 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Savannah Carnahan Savannah Carnahan | USA | 16:14.49 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 16:17.60 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Shaelyn Sorensen Shaelyn Sorensen ('96) | 96 | USA | 16:19.09 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 16:19.65 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Andrea Shine Andrea Shine ('96) | 96 | USA | 16:21.53 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Alison Willingmyre Alison Willingmyre | 00 | USA | 16:37.71 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 16:38.57 | Oversized bane | ||||||||||
21 | Kathryn Munks Kathryn Munks ('98) | 98 | USA | 16:38.77 | Oversized bane | ||||||||||
22 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 16:44.06 | Oversized bane | ||||||||||
23 | Anna Braswell Anna Braswell ('95) | 95 | USA | 17:02.88 | Oversized bane |