M 100 m 7.4. Vind: +4.6 Finale A Finale | 7.4. | Vind: +4.6 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kareem Fair Kareem Fair ('94) | 94 | USA | 10.11 | w | ||||||||||||
2 | Nicardo Cameron Nicardo Cameron | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
3 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
4 | Randy Green Randy Green | USA | 10.54 | w | |||||||||||||
5 | Jamique Mitchell Jamique Mitchell | USA | 10.74 | w | |||||||||||||
6 | Romell Guerrier Romell Guerrier | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
7 | Keyshawn Tyler Keyshawn Tyler | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
Finale B 7.4. Vind: +0.1 | 7.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Henrick Bailey Henrick Bailey | USA | 10.68 | ||||||||||||||
2 | Ja'vonta Smith Ja'vonta Smith | USA | 10.82 | ||||||||||||||
3 | Devonte Clarke Devonte Clarke ('98) | 98 | USA | 10.93 | PB | ||||||||||||
4 | Guillaume Richards Guillaume Richards | NED | 10.94 | PB | |||||||||||||
5 | Joshua Sharp Joshua Sharp | USA | 11.05 | SB | |||||||||||||
6 | Javon Graham Javon Graham | USA | 11.05 | =PB | |||||||||||||
Indledende heats | 7.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 7.4. Vind: +0.6 | 7.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Randy Green Randy Green | USA | 10.75 | PB | |||||||||||||
2 | Michael Powell Michael Powell | USA | 10.90 | PB | |||||||||||||
3 | Lamark Campbell Lamark Campbell ('96) | 96 | USA | 11.02 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 7.4. Vind: +2.6 | 7.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Kareem Fair Kareem Fair ('94) | 94 | USA | 10.25 | w | ||||||||||||
2 | Christian Ceccato Christian Ceccato | USA | 11.04 | w | |||||||||||||
Indledende 3 7.4. Vind: +3.2 | 7.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Guillaume Richards Guillaume Richards | NED | 10.68 | w | |||||||||||||
2 | Devonte Clarke Devonte Clarke ('98) | 98 | USA | 10.76 | w | ||||||||||||
3 | Jerimy Strainge Jerimy Strainge ('94) | 94 | USA | 10.88 | w | ||||||||||||
5 | Kaspars Kazemaks Kaspars Kazemaks ('84) | 84 | LAT | 11.78 | w | ||||||||||||
Indledende 4 7.4. Vind: +1.7 | 7.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Eddie Scott Eddie Scott ('91) | 91 | USA | 10.95 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 7.4. Vind: +1.9 | 7.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Ryan Billian Ryan Billian ('94) | 94 | USA | 10.89 | SB | ||||||||||||
2 | Lonnie Marts Lonnie Marts ('95) | 95 | USA | 10.99 | PB | ||||||||||||
3 | Khristian Campbell Khristian Campbell ('90) | 90 | USA | 11.08 | SB | ||||||||||||
4 | Caleb Walls Caleb Walls | USA | 11.09 | SB | |||||||||||||
Indledende 6 7.4. Vind: +4.1 | 7.4. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Nicardo Cameron Nicardo Cameron | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
2 | Jamique Mitchell Jamique Mitchell | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
Indledende 7 7.4. Vind: +3.3 | 7.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Henrick Bailey Henrick Bailey | USA | 10.64 | w | |||||||||||||
2 | Keyshawn Tyler Keyshawn Tyler | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
3 | Tyler Hall Tyler Hall | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
Indledende 8 7.4. Vind: +2.5 | 7.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Edmond Amaning Edmond Amaning ('93) | 93 | GBR | 10.44 | w | ||||||||||||
2 | Romell Guerrier Romell Guerrier | USA | 10.84 | w | |||||||||||||
3 | Jeff Mack Jeff Mack ('72) | 72 | USA | 11.00 | w | ||||||||||||
Indledende 9 7.4. Vind: +2.8 | 7.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Ja'vonta Smith Ja'vonta Smith | USA | 10.57 | w | |||||||||||||
2 | Javon Graham Javon Graham | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
Indledende 10 7.4. Vind: +3.6 | 7.4. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 10.64 | w | |||||||||||||
2 | Joshua Sharp Joshua Sharp | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
3 | Davonte Lawrence Davonte Lawrence | USA | 11.08 | w | |||||||||||||
M 200 m 7.4. Vind: -0.7 Finale A Finale | 7.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 21.39 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 6.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 6.4. Vind: +3.0 | 6.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Edmond Amaning Edmond Amaning ('93) | 93 | GBR | 20.75 | w | ||||||||||||
2 | Devonte Clarke Devonte Clarke ('98) | 98 | USA | 21.85 | w | ||||||||||||
3 | Romell Guerrier Romell Guerrier | USA | 22.05 | w | |||||||||||||
Indledende 2 6.4. Vind: +0.9 | 6.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Keyshawn Tyler Keyshawn Tyler | USA | 22.05 | PB | |||||||||||||
2 | Nehemiah Ancar Nehemiah Ancar | USA | 22.06 | ||||||||||||||
3 | Ryan Billian Ryan Billian ('94) | 94 | USA | 22.06 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 6.4. Vind: +1.7 | 6.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Lamark Campbell Lamark Campbell ('96) | 96 | USA | 21.95 | |||||||||||||
Indledende 4 6.4. Vind: +2.8 | 6.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 20.97 | w | |||||||||||||
2 | Chris Grinley Chris Grinley ('95) | 95 | USA | 21.70 | w | ||||||||||||
3 | Jamique Mitchell Jamique Mitchell | USA | 22.00 | w | |||||||||||||
Indledende 5 6.4. Vind: +1.3 | 6.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Henrick Bailey Henrick Bailey | USA | 21.23 | PB | |||||||||||||
2 | Michael Powell Michael Powell | USA | 21.59 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 6.4. Vind: +1.6 | 6.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Ja'vonta Smith Ja'vonta Smith | USA | 21.24 | ||||||||||||||
2 | Kaspars Kazemaks Kaspars Kazemaks ('84) | 84 | LAT | 24.12 | PB | ||||||||||||
Indledende 8 6.4. Vind: +2.8 | 6.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Randy Green Randy Green | USA | 22.11 | w | |||||||||||||
Indledende 10 6.4. Vind: +1.9 | 6.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Lonnie Marts Lonnie Marts ('95) | 95 | USA | 21.99 | SB | ||||||||||||
Indledende 12 6.4. Vind: +2.0 | 6.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Edens Thermidor Edens Thermidor | USA | 21.60 | PB | |||||||||||||
2 | Guillaume Richards Guillaume Richards | NED | 22.10 | PB | |||||||||||||
M 400 m 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Calvin Smith Calvin Smith ('87) | 87 | USA | 46.82 | |||||||||||||
2 | Edens Thermidor Edens Thermidor | USA | 47.53 | SB | |||||||||||||
3 | Jordan Clarke Jordan Clarke ('94) | 94 | USA | 48.04 | SB | ||||||||||||
M 800 m 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Niclas Bez Niclas Bez | USA | 1:52.46 | PB | |||||||||||||
2 | Daniel Mukche Daniel Mukche | KEN | 1:54.10 | PB | |||||||||||||
3 | Dalton Morley Dalton Morley | USA | 1:54.19 | ||||||||||||||
4 | Sean Trainor Sean Trainor | USA | 1:54.30 | PB | |||||||||||||
5 | Calahan Warren Calahan Warren ('96) | 96 | USA | 1:55.36 | |||||||||||||
6 | Drew Hart Drew Hart | USA | 1:55.76 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Calahan Warren Calahan Warren ('96) | 96 | USA | 3:53.46 | |||||||||||||
2 | Bobby Ormsby Bobby Ormsby | USA | 3:53.71 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Jacob Nkamasiai Jacob Nkamasiai | KEN | 14:47.95 | PB | |||||||||||||
15 | Lukas Hassler Lukas Hassler ('95) | 95 | AUT | 16:12.35 | PB | ||||||||||||
M 3000 m forh. 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Malte Stockhausen Malte Stockhausen ('98) | 98 | GER | 9:40.72 | |||||||||||||
2 | Tadgh McGinty Tadgh McGinty ('97) | 97 | IRL | 9:51.35 | |||||||||||||
3 | Joshua Sickinger Joshua Sickinger ('93) | 93 | GER | 9:51.65 | |||||||||||||
M 110 m hæk 6.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Tremayne Banks Tremayne Banks ('92) | 92 | USA | 13.96 | SB | ||||||||||||
2 | Ryan Billian Ryan Billian ('94) | 94 | USA | 14.36 | SB | ||||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +0.6 | 6.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Jonathan Santiago Jonathan Santiago ('92) | 92 | PUR | 14.17 | |||||||||||||
2 | Javon Graham Javon Graham | USA | 14.27 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 6.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 6.4. Vind: +2.9 | 6.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Tremayne Banks Tremayne Banks ('92) | 92 | USA | 13.89 | w | ||||||||||||
2 | Michael Powell Michael Powell | USA | 14.39 | w | |||||||||||||
Indledende 2 6.4. Vind: -0.2 | 6.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Javon Graham Javon Graham | USA | 14.36 | PB | |||||||||||||
2 | Ryan Billian Ryan Billian ('94) | 94 | USA | 14.51 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 6.4. Vind: +2.0 | 6.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jonathan Santiago Jonathan Santiago ('92) | 92 | PUR | 13.98 | SB | ||||||||||||
M 400 m hæk 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Kadesh Roberts Kadesh Roberts ('93) | 93 | TTO | 52.95 | SB | ||||||||||||
Finale B 7.4. | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Duran Crooks Duran Crooks | JAM | 54.21 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Kelton Williams Kelton Williams | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dakari Hill Dakari Hill ('98) | 98 | USA | 2.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Sean Young Sean Young ('85) | 85 | USA | 5.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daniel Cashdollar Daniel Cashdollar | USA | 4.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | George Fields George Fields ('86) | 86 | USA | 7.42 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaiquan Earls Jaiquan Earls | USA | 7.35 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ja'vonta Smith Ja'vonta Smith | USA | 7.27 | +1.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jamaz Richardson Jamaz Richardson | USA | 7.26 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kory Jones Kory Jones | USA | 7.18 | +1.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Craig Mattox Craig Mattox ('92) | 92 | USA | 7.15 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Thomas Jackson Thomas Jackson ('99) | 99 | USA | 7.14 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joel Sampson Joel Sampson ('97) | 97 | USA | 7.13 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jordan Downs Jordan Downs ('96) | 96 | USA | 7.13 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.04 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marc McCoy Marc McCoy | USA | 14.71 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Carlos Fernandez Carlos Fernandez ('91) | 91 | ESP | NM | ||||||||||||||
Arthur Prevost Arthur Prevost ('98) | 98 | FRA | NM | ||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Jeremiah Peters Jeremiah Peters | USA | 16.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kaspars Kazemaks Kaspars Kazemaks ('84) | 84 | LAT | 11.23 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Erik Escobedo Erik Escobedo ('96) | 96 | USA | 65.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
Arthur Prevost Arthur Prevost ('98) | 98 | FRA | NM | ||||||||||||||
M Tikamp 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Arthur Prevost Arthur Prevost ('98) | 98 | FRA | 6494 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 7.4. Vind: +4.4 Finale A Finale | 7.4. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 11.75 | w | ||||||||||||
2 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 11.84 | w | ||||||||||||
3 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 11.86 | w | |||||||||||||
4 | Lashonda Tate Lashonda Tate | USA | 12.27 | w | |||||||||||||
5 | Stormm Phillips Stormm Phillips ('94) | 94 | USA | 12.34 | w | ||||||||||||
8 | Thea Sudeall Thea Sudeall | USA | 12.03 | w | |||||||||||||
Finale B 7.4. Vind: +3.6 | 7.4. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Jonina Brinson Jonina Brinson | USA | 11.59 | w | |||||||||||||
2 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 11.69 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 7.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 7.4. Vind: +2.0 | 7.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 11.75 | SB | ||||||||||||
2 | Victoria Guerra Victoria Guerra | USA | 12.01 | PB | |||||||||||||
3 | Lashonda Tate Lashonda Tate | USA | 12.10 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 7.4. Vind: +1.6 | 7.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 11.86 | |||||||||||||
2 | Oshin Hyman Oshin Hyman | USA | 12.23 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 7.4. Vind: +0.1 | 7.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Marylyn Nwawulor Marylyn Nwawulor ('92) | 92 | GBR | 12.04 | SB | ||||||||||||
2 | Thea Sudeall Thea Sudeall | USA | 12.21 | ||||||||||||||
Indledende 4 7.4. Vind: +0.3 | 7.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Jonina Brinson Jonina Brinson | USA | 11.77 | SB | |||||||||||||
2 | Shenika King Shenika King ('93) | 93 | GUY | 12.30 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 7.4. Vind: -0.5 | 7.4. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 11.98 | ||||||||||||||
Indledende 6 7.4. Vind: +1.6 | 7.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 11.96 | PB | ||||||||||||
Indledende 7 7.4. Vind: +0.8 | 7.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Stormm Phillips Stormm Phillips ('94) | 94 | USA | 12.30 | SB | ||||||||||||
K 200 m 7.4. Vind: -1.0 Finale A Finale | 7.4. | Vind: -1.0 | |||||||||||||||
1 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 24.19 | SB | |||||||||||||
Finale B 7.4. Vind: -1.1 | 7.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Jonina Brinson Jonina Brinson | USA | 24.70 | SB | |||||||||||||
2 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 24.81 | |||||||||||||
Indledende heats | 6.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 6.4. Vind: +4.1 | 6.4. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Quamecha Morrison Quamecha Morrison | USA | 23.61 | w | |||||||||||||
Indledende 2 6.4. Vind: +4.4 | 6.4. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Sade McCreath-Tardiel Sade McCreath-Tardiel ('96) | 96 | CAN | 24.01 | w | ||||||||||||
Indledende 3 6.4. Vind: +2.3 | 6.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 24.44 | w | ||||||||||||
Indledende 4 6.4. Vind: +2.8 | 6.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Jonina Brinson Jonina Brinson | USA | 24.54 | w | |||||||||||||
Indledende 5 6.4. Vind: +1.9 | 6.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Shenika King Shenika King ('93) | 93 | GUY | 24.86 | SB | ||||||||||||
Indledende 7 6.4. Vind: +3.2 | 6.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Marylyn Nwawulor Marylyn Nwawulor ('92) | 92 | GBR | 24.37 | w | ||||||||||||
2 | Oshin Hyman Oshin Hyman | USA | 24.77 | w | |||||||||||||
Indledende 8 6.4. Vind: +2.3 | 6.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 24.17 | w | ||||||||||||
K 400 m 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Shenika King Shenika King ('93) | 93 | GUY | 56.13 | SB | ||||||||||||
2 | Lea Tshikaya Lea Tshikaya ('91) | 91 | FRA | 56.41 | SB | ||||||||||||
K 800 m 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Heloise Duffie de Tassigny Heloise Duffie de Tassigny ('97) | 97 | FRA | 2:10.84 | PB | ||||||||||||
Finale B 7.4. | 7.4. | ||||||||||||||||
4 | Isabelle Granlund Isabelle Granlund ('94) | 94 | SWE | 2:25.86 | PB | ||||||||||||
K 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Kristen Metcalfe Kristen Metcalfe ('96) | 96 | CAN | 4:26.99 | PB | ||||||||||||
K 5000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
19 | Josefine Malmborg Josefine Malmborg ('94) | 94 | SWE | 20:59.03 | SB | ||||||||||||
K 10000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Alice Sjögren Alice Sjögren ('96) | 96 | SWE | 37:17.79 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 6.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 13.85 | PB | ||||||||||||
2 | Alexis Santiago Alexis Santiago | USA | 14.00 | =PB | |||||||||||||
3 | Tiara Willams Tiara Willams | USA | 14.02 | PB | |||||||||||||
4 | Lea Tshikaya Lea Tshikaya ('91) | 91 | FRA | 14.17 | PB | ||||||||||||
5 | Najah Whitfield Najah Whitfield | USA | 14.41 | PB | |||||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +3.1 | 6.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Jeanna Cube Jeanna Cube | USA | 13.89 | w | |||||||||||||
2 | Stormm Phillips Stormm Phillips ('94) | 94 | USA | 14.05 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 6.4. | ||||||||||||||||
Indledende 2 6.4. Vind: +2.1 | 6.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Jeanna Cube Jeanna Cube | USA | 13.93 | w | |||||||||||||
2 | Alahni Wood Alahni Wood | USA | 14.11 | w | |||||||||||||
3 | Lea Tshikaya Lea Tshikaya ('91) | 91 | FRA | 14.19 | w | ||||||||||||
Indledende 3 6.4. Vind: +1.3 | 6.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 13.90 | PB | ||||||||||||
2 | Alexis Santiago Alexis Santiago | USA | 14.00 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 6.4. Vind: +1.2 | 6.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Lyric Schmalz Lyric Schmalz | USA | 13.92 | PB | |||||||||||||
2 | Tiara Willams Tiara Willams | USA | 14.09 | PB | |||||||||||||
3 | Stormm Phillips Stormm Phillips ('94) | 94 | USA | 14.12 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Danielle Wojciechowski Danielle Wojciechowski | USA | 3.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 6.15 | -4.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jacqueline Thomas Jacqueline Thomas | USA | 5.89 | -2.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brittany Bowald Brittany Bowald | USA | 5.84 | -2.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Adja Sackor Adja Sackor ('98) | 98 | USA | 5.71 | -1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jasmine McKenzie Jasmine McKenzie | USA | 5.68 | -3.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ashley Germain Ashley Germain | 00 | CAN | NM | ||||||||||||||
K Trespring 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Felicia Frimpong Felicia Frimpong ('97) | 97 | GHA | 12.47 | -1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||||
1 | Merari Coronado Merari Coronado | USA | 13.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marylyn Nwawulor Marylyn Nwawulor ('92) | 92 | GBR | 13.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Christina Isenard Christina Isenard | USA | 13.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ashley Germain Ashley Germain | 00 | CAN | 11.61 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Phoebe Gustely Phoebe Gustely ('97) | 97 | USA | 44.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 7.4. Vind: w Finale A Finale | 7.4. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Lauren Polimeno Lauren Polimeno | USA | 4562 | w | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 400 m 7.4. Finale A Finale | 7.4. | ||||||||||||||||
1 | Demarcus Adams Demarcus Adams | USA | 48.42 | ||||||||||||||
2 | Steffan Mallory Steffan Mallory | USA | 48.56 | PB | |||||||||||||
K 100 m 7.4. Vind: +5.1 Finale A Finale | 7.4. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Cydney Wright Cydney Wright ('03) | 03 | USA | 12.26 | w |