M 100 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finale D 28.4. Vind: +2.4 | 28.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Korson Mundinger Korson Mundinger | USA | 10.99 | w | |||||||||||
Finale E 28.4. Vind: +3.1 | 28.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Nathan Pando Nathan Pando | USA | 10.74 | w | |||||||||||
2 | Jordan Duncan Jordan Duncan | USA | 10.83 | w | |||||||||||
3 | Darryl Mcfadden Darryl Mcfadden | USA | 11.04 | w | |||||||||||
M 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Andrew Bowman Andrew Bowman ('94) | 94 | USA | 14:37.38 | PB | ||||||||||
2 | Polo Burguete Polo Burguete ('95) | 95 | USA | 14:45.96 | PB | ||||||||||
3 | Brendan Fraser Brendan Fraser | USA | 14:46.88 | PB | |||||||||||
4 | Zac Wright-Fisher Zac Wright-Fisher ('97) | 97 | USA | 14:47.02 | PB | ||||||||||
8 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 14:54.60 | PB | ||||||||||
11 | Ryan Sharkey Ryan Sharkey | IRL | 15:04.81 | PB | |||||||||||
M 10000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Joe Riordan Joe Riordan ('99) | 99 | USA | 30:09.14 | PB | ||||||||||
2 | Josh Janusiak Josh Janusiak | USA | 30:17.00 | PB | |||||||||||
3 | Tony Floyd Tony Floyd | USA | 30:33.68 | SB | |||||||||||
4 | Kevin Pulliam Kevin Pulliam ('95) | 95 | USA | 31:08.41 | SB | ||||||||||
5 | Tyler Phillips Tyler Phillips ('97) | 97 | USA | 31:12.61 | SB | ||||||||||
6 | Cayce Griffin Cayce Griffin | USA | 31:28.02 | PB | |||||||||||
7 | Andrew Martinez Andrew Martinez | USA | 31:35.08 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +2.7 | 28.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Will Agodu Will Agodu ('97) | 97 | USA | 14.02 | w | ||||||||||
2 | Shabari Bailey Shabari Bailey ('95) | 95 | USA | 14.39 | w | ||||||||||
3 | Logan Moore Logan Moore ('92) | 92 | USA | 14.47 | w | ||||||||||
Finale C 28.4. Vind: +1.5 | 28.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Savalas Morgan Savalas Morgan | USA | 14.38 | PB | |||||||||||
M Højdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Brandon Ruffin Brandon Ruffin | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dazmond Lawrence Dazmond Lawrence | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keith Jordan Keith Jordan | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | 1.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Battani Jacob Battani ('98) | 98 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Jared Schipper Jared Schipper | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Gary Noah Gary ('96) | 96 | USA | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Richie Castro Richie Castro | USA | 4.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Curtis Bell Curtis Bell | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Babits Alex Babits | USA | 4.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastian Behme Sebastian Behme | USA | 4.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alex Peskin Alex Peskin | USA | 4.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Scott Berzley Scott Berzley | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ryan Camp Ryan Camp | USA | 4.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jeffery Barnett Jeffery Barnett | USA | 7.10 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Dillon Simon Dillon Simon ('92) | 92 | DMA | 19.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Drew Robert Drew | USA | 16.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daniel Čapek Daniel Čapek ('92) | 92 | CZE | 14.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | 10.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Čapek Daniel Čapek ('92) | 92 | CZE | 50.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tim Ehrhardt Tim Ehrhardt ('95) | 95 | USA | 43.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nick Guerrant Nick Guerrant | USA | 42.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | James Williams James Williams | USA | 28.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Čapek Daniel Čapek ('92) | 92 | CZE | 59.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +3.8 | 28.4. | Vind: +3.8 | |||||||||||||
1 | Autumn Robinson Autumn Robinson | USA | 12.18 | w | |||||||||||
2 | Rose Russo Rose Russo | USA | 12.21 | w | |||||||||||
3 | Fiona Shea Fiona Shea | USA | 12.22 | w | |||||||||||
4 | Madisyn Kleinschmit Madisyn Kleinschmit | USA | 12.27 | w | |||||||||||
Finale F 28.4. Vind: +1.4 | 28.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Allie Heinzer Allie Heinzer | USA | 11.90 | PB | |||||||||||
2 | Asia Gardner Asia Gardner | USA | 11.94 | PB | |||||||||||
3 | Nicole Sreenan Nicole Sreenan | USA | 11.99 | ||||||||||||
4 | Courtney Truss Courtney Truss | USA | 12.01 | PB | |||||||||||
5 | Willow Stuedemann Willow Stuedemann | USA | 12.01 | ||||||||||||
6 | Mildrenae Young-Brooks Mildrenae Young-Brooks ('97) | 97 | USA | 12.22 | |||||||||||
K 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Hailey Brumfield Hailey Brumfield | USA | 17:14.12 | PB | |||||||||||
2 | Maritza Rodriguez Maritza Rodriguez ('98) | 98 | USA | 17:15.53 | PB | ||||||||||
3 | Madison Distelrath Madison Distelrath | USA | 17:17.36 | PB | |||||||||||
4 | Jennifer Comastri Jennifer Comastri | USA | 17:18.04 | PB | |||||||||||
5 | Devyn Ramsay Devyn Ramsay | USA | 17:18.27 | SB | |||||||||||
6 | Sarah Kittle Sarah Kittle | USA | 17:18.31 | PB | |||||||||||
7 | Kathryn Etelamaki Kathryn Etelamaki | USA | 17:20.21 | SB | |||||||||||
K 10000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Aryn Embretson Aryn Embretson | USA | 35:59.38 | PB | |||||||||||
2 | Brianna Coy Brianna Coy | USA | 36:12.27 | PB | |||||||||||
3 | Emily Hamilton Emily Hamilton ('83) | 83 | USA | 36:28.80 | PB | ||||||||||
4 | Maegan Murphy Maegan Murphy ('98) | 98 | USA | 36:45.70 | PB | ||||||||||
5 | Sarah Kasabian-Larson Sarah Kasabian-Larson | USA | 36:53.14 | PB | |||||||||||
6 | Cheyenne Moore Cheyenne Moore | USA | 37:05.05 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 28.4. Vind: +3.3 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||
1 | Amore Brown Amore Brown | USA | 14.23 | w | |||||||||||
2 | Andrea Pangori Andrea Pangori | USA | 14.37 | w | |||||||||||
K Højdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Ellen Dipietro Ellen Dipietro ('96) | 96 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Atalia da Silva Atalia da Silva ('96) | 96 | BRA | 1.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rachel Rhodes Rachel Rhodes | USA | 1.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Janina Pollatz Janina Pollatz ('94) | 94 | GER | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sheila McKinley Sheila McKinley | USA | 3.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucy Buckholz Lucy Buckholz | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tasha McKinley Tasha McKinley | USA | 3.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Elli Kimes Elli Kimes | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexandra Whitford Alexandra Whitford | USA | 3.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Plenseh-Tay Sakeuh Plenseh-Tay Sakeuh | USA | 5.91 | +1.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karoline Steppin Karoline Steppin ('97) | 97 | GER | 5.81 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Janell Rowe Janell Rowe | USA | 5.66 | w | +2.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dace Dreimane Dace Dreimane ('95) | 95 | LAT | 5.60 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jenna Pfeiffer Jenna Pfeiffer ('94) | 94 | USA | 5.49 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Shelby Allen Shelby Allen | USA | 12.10 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Lane Kadlec Lane Kadlec | USA | 14.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abena Atuobi Abena Atuobi | USA | 14.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Haley Hudson Haley Hudson | USA | 13.94 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Savannah Dugan Savannah Dugan ('96) | 96 | USA | 13.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rachael Tolsma Rachael Tolsma | USA | 13.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chloee Kleespis Chloee Kleespis | USA | 13.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kelsey Walters Kelsey Walters ('97) | 97 | USA | 13.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kadian Clarke Kadian Clarke ('98) | 98 | JAM | 13.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Anna Bellman Anna Bellman ('96) | 96 | USA | 46.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chloee Kleespis Chloee Kleespis | USA | 46.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Princess Carter Princess Carter ('98) | 98 | USA | 44.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lane Kadlec Lane Kadlec | USA | 42.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amanda Geerlings Amanda Geerlings | USA | 42.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Britney Carnagie Britney Carnagie | USA | 42.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Syvkamp 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Alison Rich Alison Rich | USA | 4487 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Luedy Morgan Luedy | USA | 4482 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 200 m 28.4. Vind: +2.9 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
1 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis | USA | 21.69 | w | |||||||||||
2 | Bryce Holesinger Bryce Holesinger | USA | 22.13 | w | |||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +3.6 | 28.4. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Nathan Pando Nathan Pando | USA | 22.14 | w | |||||||||||
M 400 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Austin Hickerson Austin Hickerson | USA | 48.58 | PB | |||||||||||
M 800 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 1:51.97 | SB | ||||||||||
2 | John Groendyk John Groendyk | USA | 1:53.33 | PB | |||||||||||
3 | Tyler Walters Tyler Walters | USA | 1:53.90 | ||||||||||||
4 | Brent Rodden Brent Rodden ('97) | 97 | USA | 1:54.68 | |||||||||||
5 | Nathan Jones Nathan Jones | USA | 1:55.27 | ||||||||||||
6 | Joe Zack Joe Zack | USA | 1:55.93 | ||||||||||||
M 1500 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Morgan Beadlescomb Morgan Beadlescomb ('98) | 98 | USA | 3:49.44 | |||||||||||
2 | Joseph Humes Joseph Humes | USA | 3:50.15 | ||||||||||||
3 | Winter Romeyn Winter Romeyn | USA | 3:53.65 | PB | |||||||||||
4 | Andrew Middelton Andrew Middelton | USA | 3:53.67 | ||||||||||||
5 | Joe Renner Joe Renner | USA | 3:54.26 | ||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Caniford Jacob Caniford | USA | 3:53.56 | PB | |||||||||||
2 | Nicholas Salomon Nicholas Salomon | USA | 3:54.99 | PB | |||||||||||
M 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Craig Huffer Craig Huffer ('89) | 89 | AUS | 14:14.57 | PB | ||||||||||
2 | Louis Falland Louis Falland ('93) | 93 | AUS | 14:20.74 | SB | ||||||||||
3 | Jp Flavin Jp Flavin ('98) | 98 | USA | 14:21.04 | PB | ||||||||||
4 | Chris May Chris May | USA | 14:22.33 | ||||||||||||
5 | Mark Hadley Mark Hadley | USA | 14:30.22 | PB | |||||||||||
6 | Bradley Davis Bradley Davis | USA | 14:45.68 | ||||||||||||
7 | Luke Beauchamp Luke Beauchamp | USA | 14:47.78 | PB | |||||||||||
M 3000 m forh. 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Kernell Jacob Kernell | USA | 9:11.65 | PB | |||||||||||
2 | Grant Sheely Grant Sheely | USA | 9:14.17 | ||||||||||||
M 400 m hæk 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Caleb Anthony Caleb Anthony ('97) | 97 | USA | 53.62 | PB | ||||||||||
2 | Maurice Jones Maurice Jones ('91) | 91 | USA | 53.85 | SB | ||||||||||
3 | Tre Brown Tre Brown | USA | 54.41 | ||||||||||||
Bryce Holesinger Bryce Holesinger | USA | DNF | |||||||||||||
K 200 m 28.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Allie Heinzer Allie Heinzer | USA | 24.43 | ||||||||||||
2 | Asia Gardner Asia Gardner | USA | 24.84 | ||||||||||||
K 800 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 2:08.74 | |||||||||||
2 | Carlyn Arteaga Carlyn Arteaga | USA | 2:12.18 | SB | |||||||||||
3 | Shayla Huebner Shayla Huebner | USA | 2:12.44 | PB | |||||||||||
4 | Abbie Porter Abbie Porter | USA | 2:13.00 | ||||||||||||
5 | Zoe Mead Zoe Mead | USA | 2:13.17 | ||||||||||||
6 | Danah Al-Nasrallah Danah Al-Nasrallah ('88) | 88 | KUW | 2:13.20 | |||||||||||
7 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 2:14.63 | SB | ||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Ashleigh Macleod Ashleigh Macleod | USA | 2:10.45 | PB | |||||||||||
2 | Juliane Sormain Juliane Sormain ('97) | 97 | FRA | 2:16.44 | |||||||||||
Finale C 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Liz Bloch Liz Bloch ('95) | 95 | USA | 2:12.07 | |||||||||||
2 | Kayla Kavulich Kayla Kavulich ('96) | 96 | USA | 2:13.44 | |||||||||||
3 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:15.20 | SB | ||||||||||
K 1500 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 4:24.08 | |||||||||||
2 | Katie Landwehr Katie Landwehr ('93) | 93 | USA | 4:24.45 | SB | ||||||||||
3 | Rachel Dadamio Rachel Dadamio ('96) | 96 | USA | 4:27.81 | SB | ||||||||||
4 | Emily Oren Emily Oren ('93) | 93 | USA | 4:27.85 | |||||||||||
5 | Camille Davre Camille Davre ('98) | 98 | USA | 4:29.34 | SB | ||||||||||
6 | Andra Lehotay Andra Lehotay | USA | 4:31.16 | ||||||||||||
7 | Lindsey Rudden Lindsey Rudden ('98) | 98 | USA | 4:31.88 | |||||||||||
8 | Karrigan Smith Karrigan Smith | USA | 4:32.57 | ||||||||||||
9 | Sydnie Fetherolf Sydnie Fetherolf | USA | 4:33.53 | ||||||||||||
10 | Kieren Becker Kieren Becker ('95) | 95 | USA | 4:35.35 | |||||||||||
11 | Anne Forsyth Anne Forsyth | 00 | CAN | 4:36.89 | SB | ||||||||||
12 | Jeralyn Poe Jeralyn Poe ('97) | 97 | USA | 4:37.95 | |||||||||||
13 | Remy Cattell Remy Cattell ('01) | 01 | CAN | 4:38.46 | SB | ||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Liz Bloch Liz Bloch ('95) | 95 | USA | 4:29.88 | PB | ||||||||||
2 | Stephanie Knight Stephanie Knight | USA | 4:35.46 | ||||||||||||
3 | Julia Vanitvelt Julia Vanitvelt | USA | 4:36.38 | PB | |||||||||||
4 | Haley Hess Haley Hess | USA | 4:37.46 | PB | |||||||||||
5 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4:37.76 | PB | ||||||||||
6 | Jessi Lindstrom Jessi Lindstrom ('99) | 99 | USA | 4:39.27 | |||||||||||
K 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Sarah Berger Sarah Berger ('95) | 95 | USA | 16:18.85 | PB | ||||||||||
2 | Joan Jepkirui Joan Jepkirui ('94) | 94 | KEN | 16:39.58 | |||||||||||
3 | Jenna Magness Jenna Magness ('99) | 99 | USA | 16:44.37 | PB | ||||||||||
4 | Madeline Britton Madeline Britton | USA | 16:45.77 | PB | |||||||||||
5 | Erin Crone Erin Crone | USA | 16:46.93 | PB | |||||||||||
6 | India Johnson India Johnson ('99) | 99 | USA | 16:47.14 | PB | ||||||||||
7 | Hannah Roeske Hannah Roeske | USA | 16:47.95 | PB | |||||||||||
8 | Stephanie Barlow Stephanie Barlow ('96) | 96 | USA | 16:49.00 | PB | ||||||||||
9 | Alyssa Atkinson Alyssa Atkinson | USA | 16:54.62 | PB | |||||||||||
10 | Moriah Palmer Moriah Palmer | USA | 16:55.82 | SB | |||||||||||
11 | Sarah Kettel Sarah Kettel ('97) | 97 | USA | 16:57.66 | SB | ||||||||||
12 | Joanna Stephens Joanna Stephens | USA | 16:59.19 | PB | |||||||||||
13 | Samantha Hanson Samantha Hanson ('98) | 98 | USA | 16:59.65 | PB | ||||||||||
14 | Jessica Goethals Jessica Goethals ('96) | 96 | USA | 17:01.43 | SB | ||||||||||
15 | Stacey Metzger Stacey Metzger | USA | 17:03.99 | ||||||||||||
16 | Arena Lewis Arena Lewis | USA | 17:06.28 | PB | |||||||||||
17 | Jenny Rogers Jenny Rogers ('96) | 96 | USA | 17:08.74 | SB | ||||||||||
18 | Elena Lancioni Elena Lancioni ('95) | 95 | USA | 17:23.12 | SB | ||||||||||
19 | Jessica Gockley Jessica Gockley | USA | 17:25.82 | ||||||||||||
20 | Emily Byrd Emily Byrd | USA | 17:26.39 | ||||||||||||
21 | Hannah McIntyre Hannah McIntyre | USA | 17:27.94 | ||||||||||||
22 | Bailey Johnson Bailey Johnson | USA | 17:29.76 | SB | |||||||||||
K 3000 m forh. 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Allysen Eads Allysen Eads | USA | 10:34.31 | SB | |||||||||||
2 | Annasophia Keller Annasophia Keller | USA | 10:44.11 | PB | |||||||||||
3 | Ellie Leonard Ellie Leonard ('96) | 96 | USA | 10:51.90 | SB | ||||||||||
4 | Amanda Bakley Amanda Bakley ('97) | 97 | USA | 10:56.92 | |||||||||||
5 | Hanna Gröber Hanna Gröber ('96) | 96 | GER | 10:58.74 | |||||||||||
6 | Alexandra Berends Alexandra Berends | USA | 10:59.01 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Taylor Mullins Taylor Mullins | USA | 1:01.62 | ||||||||||||
2 | Kara Robinson Kara Robinson | USA | 1:03.46 | PB | |||||||||||
M 100 m 28.4. Vind: +2.5 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Patrick Richardville Patrick Richardville | USA | 10.61 | w | |||||||||||
2 | Randolph Fry Randolph Fry | USA | 10.67 | w | |||||||||||
3 | Sean Beckom Sean Beckom | USA | 10.68 | w | |||||||||||
4 | Terrell Posada Terrell Posada | USA | 10.81 | w | |||||||||||
5 | Marcus Higginbottom Marcus Higginbottom | USA | 11.00 | w | |||||||||||
6 | Jacob Root Jacob Root | USA | 11.05 | w | |||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +2.0 | 28.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Kaiwan Richardson Kaiwan Richardson | USA | 11.03 | PB | |||||||||||
M 200 m 28.4. Vind: +3.3 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||
1 | Randolph Fry Randolph Fry | USA | 21.84 | w | |||||||||||
M 400 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jaylin Golson Jaylin Golson | USA | 48.93 | ||||||||||||
M 800 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Matt McLaughlin Matt McLaughlin | USA | 1:52.91 | PB | |||||||||||
2 | Steven Ashcraft Steven Ashcraft | USA | 1:53.17 | ||||||||||||
3 | Nicholas Winkler Nicholas Winkler | USA | 1:54.46 | ||||||||||||
4 | Emmett Smrcka Emmett Smrcka | USA | 1:54.77 | PB | |||||||||||
5 | Matt Frazier Matt Frazier | USA | 1:54.85 | PB | |||||||||||
6 | Austin Dawn Austin Dawn | USA | 1:55.55 | SB | |||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Keenan Jones Keenan Jones | USA | 1:54.69 | PB | |||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
8 | Robert Crowley Robert Crowley ('99) | 99 | IRL | 4:08.87 | |||||||||||
M 110 m hæk 28.4. Vind: +0.4 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
3 | Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | 15.89 | |||||||||||
K 100 m 28.4. Vind: +3.0 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||
1 | Paris Carver Paris Carver ('98) | 98 | USA | 12.00 | w | ||||||||||
2 | Anna-Kay West Anna-Kay West ('95) | 95 | USA | 12.19 | w | ||||||||||
3 | Tori Thompson Tori Thompson ('98) | 98 | USA | 12.20 | w | ||||||||||
4 | Christina Johnson Christina Johnson | USA | 12.21 | w | |||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +1.9 | 28.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
6 | Rachel Rhodes Rachel Rhodes | USA | 26.57 | ||||||||||||
Finale C 28.4. Vind: +2.2 | 28.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Yana Khabina Yana Khabina ('97) | 97 | UKR | 25.70 | w | ||||||||||
Finale D 28.4. Vind: +2.2 | 28.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
4 | Jenna Pfeiffer Jenna Pfeiffer ('94) | 94 | USA | 26.82 | w | ||||||||||
K 400 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Dandadeua da Silva Dandadeua da Silva ('94) | 94 | BRA | 55.20 | SB | ||||||||||
K 800 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Aubrey Wilberding Aubrey Wilberding ('95) | 95 | USA | 2:12.12 | SB | ||||||||||
K 1500 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Adri Sigafoose Adri Sigafoose | USA | 4:39.35 | SB | |||||||||||
Finale D 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
5 | Emma Gustafsson Emma Gustafsson ('97) | 97 | SWE | 4:56.45 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 28.4. Vind: -1.4 Finale A Finale | 28.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Ayanna O'Neal Ayanna O'Neal | USA | 14.21 | SB | |||||||||||
2 | Jenna Pfeiffer Jenna Pfeiffer ('94) | 94 | USA | 14.63 | |||||||||||
Finale C 28.4. Vind: -1.4 | 28.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Rachel Rhodes Rachel Rhodes | USA | 15.69 |