M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 1:55.87 | SB | ||||||||||
2 | Lascelles Hussey Lascelles Hussey ('97) | 97 | GBR | 1:57.12 | SB | ||||||||||
6 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 2:02.13 | PB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 4:03.46 | SB | ||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Richard Clark Richard Clark ('76) | 76 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
4 | Richard Clark Richard Clark ('76) | 76 | USA | 11.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 11.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Richard Clark Richard Clark ('76) | 76 | USA | 45.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.0 Finale A Finale | Vind: +1.0 | ||||||||||||||
1 | Ivy McKee Ivy McKee ('99) | 99 | USA | 12.29 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +3.9 Finale A Finale | Vind: +3.9 | ||||||||||||||
1 | MaQuila Norman MaQuila Norman ('99) | 99 | USA | 24.95 | w | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Pratt Olivia Pratt ('94) | 94 | USA | 4:35.27 | SB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cayla Eckenroth Cayla Eckenroth ('99) | 99 | USA | 10:07.20 | PB | ||||||||||
1 | Emily Pedzinski Emily Pedzinski | USA | 10:12.57 | PB | |||||||||||
2 | Maritza Rodriguez Maritza Rodriguez ('98) | 98 | USA | 10:08.44 | PB | ||||||||||
3 | Corinna Pena Corinna Pena | USA | 10:12.19 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Karlie Zumbro Karlie Zumbro | USA | 1:06.94 | PB | |||||||||||
4 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 1:10.03 | PB | |||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
5 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 4.53 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelsey Walters Kelsey Walters ('97) | 97 | USA | 14.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 10.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 33.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 60 m hæk 99.1 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ndubisi Eze Ndubisi Eze | USA | 8.33 | PB | |||||||||||
2 | Quincy Armstrong Quincy Armstrong | USA | 8.43 |