M 100 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jack Kreissler Jack Kreissler | USA | 10.92 | PB | |||||||||||
2 | Julian Wagner Julian Wagner ('01) | 01 | USA | 11.07 | PB | ||||||||||
3 | Faheem Gilbert Faheem Gilbert | USA | 11.09 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | De'Yon Brown De'Yon Brown ('01) | 01 | USA | 10.95 | PB | ||||||||||
M 200 m Vind: -2.1 Finale A Finale | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
4 | Julian Wagner Julian Wagner ('01) | 01 | USA | 23.80 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sam Pearl Sam Pearl | USA | 1:55.83 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Charles Harders Charles Harders | 00 | USA | 3:47.00 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:54.25 | SB | ||||||||||
3 | Jack Barchet Jack Barchet | USA | 3:56.42 | PB | |||||||||||
4 | Eric Hoffman Eric Hoffman | USA | 3:57.17 | SB | |||||||||||
5 | Josiah Morse Josiah Morse ('99) | 99 | USA | 3:57.55 | PB | ||||||||||
6 | Josh Park Josh Park | USA | 3:57.87 | PB | |||||||||||
7 | Conall McGinness Conall McGinness ('01) | 01 | GBR | 3:58.02 | SB | ||||||||||
8 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 3:58.56 | SB | ||||||||||
9 | Evan Leist Evan Leist | USA | 3:59.15 | PB | |||||||||||
Sean Torpy Sean Torpy ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
Mikah Bailey Mikah Bailey ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jarrett Mattingly Jarrett Mattingly | USA | 8:33.56 | PB | |||||||||||
2 | Sam Duncan Sam Duncan ('92) | 92 | USA | 8:41.89 | PB | ||||||||||
3 | Bryce Conley Bryce Conley | USA | 8:42.25 | PB | |||||||||||
4 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 8:43.26 | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ryan Bonfiglio Ryan Bonfiglio | USA | 14:33.25 | PB | |||||||||||
2 | David Mitter David Mitter | USA | 14:38.98 | PB | |||||||||||
3 | Jake Bertelsen Jake Bertelsen ('99) | 99 | USA | 14:41.37 | PB | ||||||||||
4 | Robby Alexander Robby Alexander | USA | 14:45.77 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.5 Finale A Finale | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Javon Graham Javon Graham | USA | 14.53 | w | |||||||||||
2 | Alexander Margo Alexander Margo ('98) | 98 | USA | 14.87 | w | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
Ben Artrip Ben Artrip ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Francetic Jack Francetic ('99) | 99 | USA | 4.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jared Ryder Jared Ryder | USA | 14.13 | -3.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elijah Talk Elijah Talk | USA | 18.48 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zechariah Stickler Zechariah Stickler | 00 | USA | 16.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Travis Moore Travis Moore ('98) | 98 | USA | 16.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Smith Ryan Smith ('90) | 90 | USA | 16.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Travis Schepers Travis Schepers ('99) | 99 | USA | 16.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hunter Berecz Hunter Berecz ('97) | 97 | USA | 15.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyler Dickey Kyler Dickey | USA | 15.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ben Artrip Ben Artrip ('98) | 98 | USA | 13.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alex Hill Alex Hill ('96) | 96 | USA | 54.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Koch Noah Koch | USA | 51.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Smith Ryan Smith ('90) | 90 | USA | 48.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ben Artrip Ben Artrip ('98) | 98 | USA | 41.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Cody Patterson Cody Patterson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alex Hill Alex Hill ('96) | 96 | USA | 67.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cody Patterson Cody Patterson | USA | 56.87 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Smith Ryan Smith ('90) | 90 | USA | 55.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Skyler Porcaro Skyler Porcaro ('93) | 93 | USA | 66.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.0 Finale A Finale | Vind: +1.0 | ||||||||||||||
1 | Olivia Bechtel Olivia Bechtel ('98) | 98 | USA | 11.88 | SB | ||||||||||
2 | Bryeana Byrdsong Bryeana Byrdsong | USA | 11.91 | SB | |||||||||||
3 | Savannah Nevels Savannah Nevels ('99) | 99 | USA | 11.96 | PB | ||||||||||
4 | Michelle Lehmann Michelle Lehmann ('98) | 98 | USA | 12.09 | SB | ||||||||||
5 | Ivy McKee Ivy McKee ('99) | 99 | USA | 12.21 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Lynsey Shipley Lynsey Shipley | USA | 12.14 | PB | |||||||||||
K 200 m Vind: -1.6 Finale A Finale | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Olivia Bechtel Olivia Bechtel ('98) | 98 | USA | 24.54 | SB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alexis Thigpen Alexis Thigpen | USA | 56.82 | SB | |||||||||||
2 | Payton Gorman Payton Gorman | USA | 57.79 | SB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 2:10.56 | SB | ||||||||||
2 | Juliane Sormain Juliane Sormain ('97) | 97 | FRA | 2:13.84 | SB | ||||||||||
3 | Lou Trois Lou Trois ('99) | 99 | FRA | 2:15.24 | PB | ||||||||||
4 | Shelby Nolan Shelby Nolan | USA | 2:15.49 | PB | |||||||||||
10 | Elena Pazman Elena Pazman | 00 | CRO | 2:25.35 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julia Rizk Julia Rizk ('96) | 96 | USA | 4:32.86 | SB | ||||||||||
2 | Lou Trois Lou Trois ('99) | 99 | FRA | 4:35.27 | PB | ||||||||||
3 | Kelli Smith Kelli Smith | USA | 4:35.53 | PB | |||||||||||
4 | Emily Akin Emily Akin | 00 | USA | 4:36.06 | PB | ||||||||||
5 | Shelby Nolan Shelby Nolan | USA | 4:36.54 | PB | |||||||||||
6 | Charlotte Römer Charlotte Römer ('02) | 02 | GER | 4:38.40 | SB | ||||||||||
7 | Elka Machan Elka Machan | USA | 4:39.15 | PB | |||||||||||
9 | Anouk van Gils Anouk van Gils | 00 | NED | 4:43.09 | PB | ||||||||||
13 | Carmen Riaño Carmen Riaño ('01) | 01 | ESP | 4:48.99 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
2 | Saskia Pingpank Saskia Pingpank ('98) | 98 | GER | 4:47.88 | PB | ||||||||||
12 | Alicja Mińczuk Alicja Mińczuk ('97) | 97 | POL | 5:02.42 | SB | ||||||||||
K 3000 m | |||||||||||||||
1 | Kelli Smith Kelli Smith | USA | 9:38.30 | PB | |||||||||||
2 | Stephanie Sherman Stephanie Sherman ('97) | 97 | USA | 9:40.49 | PB | ||||||||||
3 | Lainey Studebaker Lainey Studebaker | USA | 10:01.52 | PB | |||||||||||
4 | Katie Vitou Katie Vitou | 00 | USA | 10:08.46 | PB | ||||||||||
5 | Beighley AYERS Beighley AYERS | USA | 10:11.75 | PB | |||||||||||
6 | Saskia Pingpank Saskia Pingpank ('98) | 98 | GER | 10:12.78 | PB | ||||||||||
7 | Brittney Hall Brittney Hall ('98) | 98 | USA | 10:13.21 | PB | ||||||||||
Anouk van Gils Anouk van Gils | 00 | NED | DNF | ||||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Claire Linn Claire Linn ('98) | 98 | USA | 17:22.15 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Kennedy Batts Kennedy Batts | USA | 14.28 | PB | |||||||||||
2 | Anasja Troutman Anasja Troutman | USA | 14.33 | SB | |||||||||||
3 | Kayla Walters Kayla Walters ('01) | 01 | BAR | 14.75 | PB | ||||||||||
4 | Sarah Bruns Sarah Bruns ('99) | 99 | USA | 14.90 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Sarinity Bracey Sarinity Bracey | USA | 14.46 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
1 | Karlie Zumbro Karlie Zumbro | USA | 15.02 | w | |||||||||||
4 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 15.27 | w | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kennedy Batts Kennedy Batts | USA | 1:03.19 | PB | |||||||||||
2 | Sarah Bruns Sarah Bruns ('99) | 99 | USA | 1:03.49 | SB | ||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Taylor Robertson Taylor Robertson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 5.43 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Karlie Zumbro Karlie Zumbro | USA | 4.99 | -0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 15.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Flight Taylor Flight | USA | 14.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ebonie Whitted Ebonie Whitted | 00 | USA | 14.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessica Kursinsky Jessica Kursinsky | USA | 13.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kelsey Kinsley Kelsey Kinsley | USA | 13.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Elizabeth Weimer Elizabeth Weimer | USA | 13.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kasey Keith Kasey Keith | USA | 12.74 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Grace Rigel Grace Rigel ('99) | 99 | USA | 12.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Madison Ochs Madison Ochs | USA | 12.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brianna Pack Brianna Pack | USA | 12.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Alexandra Filiatraut Alexandra Filiatraut | USA | NM | |||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Aniya Davis Aniya Davis | USA | 50.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Flight Taylor Flight | USA | 47.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Makayla Pop Makayla Pop | USA | 47.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 45.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Ochs Madison Ochs | USA | 44.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacquelyn Douglass Jacquelyn Douglass | USA | 43.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kasey Keith Kasey Keith | USA | 42.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaylyn Barnette Kaylyn Barnette | USA | 42.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Elizabeth Weimer Elizabeth Weimer | USA | 41.15 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brianna Pack Brianna Pack | USA | 41.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Marija Bogavac Marija Bogavac ('96) | 96 | MNE | NM | ||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 64.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aniya Davis Aniya Davis | USA | 54.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Makayla Pop Makayla Pop | USA | 51.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Kroll Taylor Kroll | USA | 50.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Eaton Taylor Eaton | USA | 50.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sydney Jefferson Sydney Jefferson | 00 | USA | 49.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kelsey Kinsley Kelsey Kinsley | USA | 49.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaylyn Barnette Kaylyn Barnette | USA | 48.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Addison Hoover Addison Hoover | USA | 48.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casey Bogues Casey Bogues | USA | 47.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jenna Fleming Jenna Fleming ('01) | 01 | CAN | 45.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chantae McMillan Chantae McMillan ('88) | 88 | USA | 42.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 33.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sarah Bruns Sarah Bruns ('99) | 99 | USA | 23.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ball State Ball State | USA | 45.53 | ||||||||||||
Ivy McKee, Bryeana Byrdsong, MaQuila Norman, Michelle Lehmann |