M 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 40.48 | |||||||
Emil von Barth, Sulayman Bah, Alexander Lesser, Patrik Andersson | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 40.54 | |||||||
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon, Douglas Hellbratt, Tony Darkwah | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 41.19 | |||||||
Alexander Andreasson, Jonathan Carbe, Carl Bengtström, Samuel Wiik | ||||||||||
4 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 41.89 | |||||||
Kidus Yohannes Getahun, Sunday Ojuri, Jacob Ewertzh, Amadou Sussoho | ||||||||||
5 | IK Orient IK Orient | SWE | 44.01 | |||||||
Jesper Simonsson, Jacob Helsing, Erik Dahlqvist, Tobias Jonsson | ||||||||||
Malmö AI Malmö AI | SWE | DQ | ||||||||
Kasper Kadestål, Austin Hamilton, Sebastian Kadestål, Thobias Montler | ||||||||||
Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | DQ | ||||||||
Elias Martinsson, Filip Schwartz, Richard Heikkilä, Gabriel Tiveskog | ||||||||||
Täby IS Täby IS | SWE | DQ | ||||||||
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist, William Frobe, Zion Eriksson | ||||||||||
Indledende heats | 26.5. | |||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 40.60 | |||||||
Kasper Kadestål, Austin Hamilton, Sebastian Kadestål, Thobias Montler | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 47.26 | |||||||
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist, William Frobe, Zion Eriksson | ||||||||||
3 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 53.63 | |||||||
Rodi Kay, Sunday Ojuri, Jacob Ewertzh, Amadou Sussoho | ||||||||||
Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | DQ | ||||||||
Lion Martinez, Fritz Ekane, Erik Thorstensson, Dennis Leal | ||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 40.18 | |||||||
Erik Annerfalk, Sulayman Bah, Alexander Lesser, Patrik Andersson | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 40.50 | |||||||
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon, Douglas Hellbratt, Tony Darkwah | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 41.94 | |||||||
Alexander Andreasson, Jonathan Carbe, Carl Bengtström, Samuel Wiik | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 42.96 | |||||||
Elias Martinsson, Filip Schwartz, Richard Heikkilä, Gabriel Tiveskog | ||||||||||
5 | IK Orient IK Orient | SWE | 49.36 | |||||||
Jesper Simonsson, Jacob Helsing, Erik Dahlqvist, Tobias Jonsson | ||||||||||
M 4 x 400 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 3:13.15 | |||||||
Samuel Wiik, Felix Francois, Jonathan Carbe, Carl Bengtström | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 3:13.53 | |||||||
Martin Astner, Dennis Forsman, Alexander Lesser, Alexander Lundskog | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 3:15.06 | |||||||
Martin Selin, Oskar Greilert, Emil Lyrberg, Joakim Karlsson | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 3:16.40 | |||||||
Emil Winther, Johan Eriksson, Edvin Hagberg, Benjamin Mullen | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 3:18.97 | |||||||
Dennis Elms Jansson, Anton Nilsson, Ludvig Hillenfjärd, Fredrik Kihlblom | ||||||||||
M 4 x 800 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 7:32.52 | |||||||
Anton Persson, Rickard Gunnarsson, Gustav Berlin, Elmar Engholm | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 7:35.62 | |||||||
Daniel Gleimar, Johan Walldén, Estifanos Faid Asked, Kalle Berglund | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:46.18 | |||||||
Johan Lamm, Miguel Palm, Sebastian Nilsson, Alexander Nilsson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 7:48.34 | |||||||
Chris Gray, Robin Lindgren Fjellner, Awet Mengsteab, Felix Francois | ||||||||||
5 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 7:53.02 | |||||||
Desmond Amakye Cederberg, Jonatan Fridolfsson, Erik Jälknäs, Niklas Johansson | ||||||||||
M 4 x 1500 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 15:35.15 | |||||||
Estifanos Faid Asked, Johan Walldén, Emil Danielsson, Kalle Berglund | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 15:44.42 | |||||||
Rickard Gunnarsson, Erik Djurberg, Anton Persson, Elmar Engholm | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 15:45.56 | |||||||
Ali Al-Janabi, Hampus Börjesson, Hussein Hussein, Suldan Hassan | ||||||||||
4 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 16:07.34 | |||||||
Anders Fox, Daniel Gleimar, Olle Walleräng, Joakim Eriksson | ||||||||||
5 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 16:18.42 | |||||||
Erik Jälknäs, Jonatan Fridolfsson, Oscar Claesson, Desmond Amakye Cederberg | ||||||||||
KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | DNF | ||||||||
William Wickholm, Alexander Larsson, Jack Karlsson, Jonatan Gustafsson | ||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 45.46 | |||||||
Elin Westerlund, Isabelle Eurenius, Irene Ekelund, Moa Hjelmer | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 45.47 | |||||||
Josefin Magnusson, Pernilla Nilsson, Daniella Busk, Linnea Killander | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 46.66 | |||||||
Claudia Payton, Lisa Lilja, Estelle Montler, Johanna Holmén Svensson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 48.80 | |||||||
Rebecca Strand, Judith Wagersten, Sara Skogman, Rebecka Abrahamsson | ||||||||||
5 | IFK Halmstad IFK Halmstad | SWE | 49.28 | |||||||
Elin Larsson, Kajsa Kjellergren, Felicia Lund Stenquist, Matilda Åkerman | ||||||||||
6 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 49.91 | NR35 | ||||||
Sandra Elfast, Lena Axelson, Jenny Åkervall, Anna Björkstedt | ||||||||||
Hässelby SK Hässelby SK | SWE | DQ | ||||||||
Malin Skogström, Amanda Hansson, Sofia Johnsson, Jessica Östlund | ||||||||||
K 4 x 400 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 3:40.92 | |||||||
Åsa Söderlund, Johanna Holmén Svensson, Lisa Lilja, Matilda Hellqvist | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 3:42.14 | |||||||
Sofia Johnsson, Malin Skogström, Lovisa Bivstedt, Lisa Duffy | ||||||||||
3 | Täby IS Täby IS | SWE | 3:44.52 | |||||||
Linnéa Frobe, Caroline Kihlblom, Greta Graziani, Lovisa Linde | ||||||||||
4 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 3:56.38 | |||||||
Sandra Åberg, Wilma Nielsen, Matilda Hallström, Vendela Rydbäck | ||||||||||
K 4 x 800 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 8:54.26 | |||||||
Lisa Bergdahl, Sara Christiansson, Olivia Brunbäck, Gaël De Coninck | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 8:54.78 | |||||||
Emilia Lillemo, Ida Holm, Greta Graziani, Lovisa Linde | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 9:20.65 | |||||||
Sara Tibell, Nina Persson, Emma Dahl, Frida Kristiansson | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 10:04.58 | |||||||
Sara Gunnarsson, Alice Greberg, Emma Segerqvist, Julia Törnblad | ||||||||||
K 3 x 1500 m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 13:50.10 | |||||||
Amélie Svensson, Lisa Bergdahl, Sara Christiansson | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 13:54.28 | |||||||
Emma Dahl, Sara Tibell, Frida Kristiansson | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 14:43.55 | |||||||
Sanna Mustonen, Emma Gustafsson, Linnéa Sennström | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 14:54.53 | |||||||
Hanna Kumlin, Hanna Michaelsson, Nina Persson | ||||||||||
M22 4 x 100 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 41.66 | |||||||
Kasper Kadestål, James Gaudiello, Sebastian Kadestål, Thobias Montler | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 42.59 | |||||||
Daniel Persson, Desmond Rogo, Markus Ögren, Kidus Yohannes Getahun | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 42.60 | |||||||
Isak Barrow, Joakim Karlsson, Victor Fingal, Carl Narup | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 43.65 | |||||||
Tobias Carlryd, Samuel Wiik, Victor Koch, Carl Bengtström | ||||||||||
5 | IK Orient IK Orient | SWE | 44.08 | |||||||
Jesper Simonsson, Jacob Helsing, Erik Dahlqvist, Tobias Jonsson | ||||||||||
Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | DQ | ||||||||
Elias Martinsson, Filip Schwartz, Richard Heikkilä, Johan Lamm | ||||||||||
M22 3 x 400m 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 2:27.05 | |||||||
Victor Fingal, Joakim Karlsson, Alexander Lundskog | ||||||||||
2 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:31.06 | |||||||
Ludvig Hillenfjärd, Fredrik Kihlblom, Linus Simmerlein | ||||||||||
3 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 2:32.34 | |||||||
Andreas Movin, Jesper Rilegård, Fredrik Lorentzon | ||||||||||
4 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:36.24 | |||||||
Grigorios Kyriakoudis, Ahmed Bahaa, Abdullahi Adan | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:42.71 | |||||||
Filip La Fleur, Viktor Kjellsson, Abbas Taheri Nilsson | ||||||||||
M22 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 5:58.53 | |||||||
Filip Wadman, Miguel Palm, Johan Lamm | ||||||||||
2 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 6:00.43 | |||||||
Olof Silvander, Axel Alness Borg, Mohammed Loukili | ||||||||||
3 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 6:13.45 | |||||||
Albin Andersson, Samiel Berhe, Jonathan Bergdahl | ||||||||||
4 | LK Roslagen LK Roslagen | SWE | 6:28.61 | |||||||
Axel Strömsöe, Axel Sved, Daniel Steinbock | ||||||||||
K22 4 x 100 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 47.62 | |||||||
Hanna Palmqvist, Elvira Erixon, Emilia Hammarström, Filippa Rodrigues | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 47.77 | |||||||
Maria Södergren, Linnéa Frobe, Lovisa Linde, Sofia Hultgren | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 48.21 | |||||||
Hanne Karlsson, Vendela Rydbäck, Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström | ||||||||||
4 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 48.61 | |||||||
Claudia Payton, Ebba Svantesson, Emelie Öberg, Lovisa Johansson Sjödin | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 51.28 | |||||||
Siri Hahn, Andrea Jarlhage, Sofia Björk, Madeleine Björlin-Delmar | ||||||||||
K22 3 x 400m 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:51.48 | |||||||
Maria Södergren, Lovisa Linde, Linnéa Frobe | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 2:54.96 | |||||||
Lisa Lilja, Emelie Öberg, Ebba Svantesson | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:54.97 | |||||||
Anna Påsse, Vendela Rydbäck, Emma Söderström | ||||||||||
4 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 3:05.89 | |||||||
Madeleine Björlin-Delmar, Andrea Jarlhage, Sofia Björk | ||||||||||
5 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 3:11.40 | |||||||
Jenny Wingqvist, Ztella Krywult, Emma Gustafsson | ||||||||||
K22 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 7:35.00 | |||||||
Vilma Hultström, Filippa Ramberg, | ||||||||||
2 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 7:51.76 | |||||||
Ellen Tidfors, Emma Söderström, Anna Påsse | ||||||||||
3 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 7:56.72 | |||||||
Ella Sjödin, Ulrika Bredin, Hanna Gille | ||||||||||
D19 4 x 100 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 43.12 | |||||||
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist, Elias Lindahl, Sebastian Nwosu | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 43.36 | |||||||
Otto Hammarström, Alexander Andreasson, Viggo Hahnsson, Svante Wester | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 43.43 | |||||||
Erik Pålsson, Aaron Ladestam, Samuel Lestander, Glody Ngoma | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 44.04 | |||||||
Filip Nyström, Staffan Risberg, Erik Ahlfont, Martin Berg | ||||||||||
5 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 44.32 | |||||||
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson, Melker Gustavsson, Nahom Hailu | ||||||||||
6 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 45.03 | |||||||
Anton Bertilsson, Albin Månsson, Ludvig Jönsson, Filip Lindh | ||||||||||
7 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 46.69 | |||||||
Måns Rosenbaum, Arthur Abrahamsson, Erik Thunqvist, Hampus Johansson | ||||||||||
D19 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 5:57.02 | |||||||
Henry Jacobson, Daniel Tegbrant, Iyuel Ayele | ||||||||||
2 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 5:59.76 | |||||||
Axel Sandberg, Jack Karlsson, Jonatan Gustafsson | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 6:02.48 | |||||||
Rasmus Ahlgren, Jesper Sjölund, Tobias Eknor | ||||||||||
4 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:21.68 | |||||||
Rickard Kilborn, Samuel Fitsumbrhan, Merhawi Seifu | ||||||||||
5 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 6:32.10 | |||||||
Karl Wållgren, Erik Eklund, Medhane Tumzghi | ||||||||||
D19 1000 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 1:58.98 | |||||||
Erik Pålsson, Samuel Lestander, Glody Ngoma, Aaron Ladestam | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 1:59.72 | |||||||
Elias Lindahl, Axel Glavare Karlsson, Vidar Stenqvist, Sebastian Nwosu | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 1:59.73 | |||||||
Markus Lundborg, Isak Kristensen, Anton Bengtsson, Mathias Söder | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:01.84 | |||||||
Otto Hammarström, Alexander Andreasson, Svante Wester, Felix Larsen Nilsson | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:01.95 | |||||||
Filip Lindh, Ludvig Jönsson, Albin Månsson, Anton Bertilsson | ||||||||||
6 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:03.40 | |||||||
Fabian Engström, Lukas Guerrero, Jesper Sjölund, Tobias Eknor | ||||||||||
7 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 2:03.50 | |||||||
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson, Melker Gustavsson, Nahom Hailu | ||||||||||
8 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:04.54 | |||||||
Erik Ahlfont, Filip Nyström, Emil Winther, Edvin Hagberg | ||||||||||
Indledende heats | 26.5. | |||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:00.60 | |||||||
Erik Pålsson, Samuel Lestander, Glody Ngoma, Aaron Ladestam | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 2:01.57 | |||||||
Markus Lundborg, Isak Kristensen, Anton Bengtsson, Mathias Söder | ||||||||||
3 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:02.87 | |||||||
Andreas Cigéhn, Sebastian Nwosu, Elias Lindahl, Axel Glavare Karlsson | ||||||||||
4 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 2:03.48 | |||||||
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson, Melker Gustavsson, Nahom Hailu | ||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:04.45 | |||||||
Erik Ahlfont, Filip Nyström, Emil Winther, Edvin Hagberg | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:04.55 | |||||||
Otto Hammarström, Viggo Hahnsson, Svante Wester, Felix Larsen Nilsson | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:04.70 | |||||||
Fabian Engström, Lukas Guerrero, Jesper Sjölund, Tobias Eknor | ||||||||||
4 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:08.05 | |||||||
Filip Lindh, Ludvig Jönsson, Albin Månsson, Anton Bertilsson | ||||||||||
5 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:09.72 | |||||||
Hampus Johansson, Arthur Abrahamsson, Erik Thunqvist, Måns Rosenbaum | ||||||||||
P19 4 x 100 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 48.87 | |||||||
Josefine Lundvall, Emelie Eklund, Leticia Buchli, Amanda Finney Nilsson | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 49.19 | |||||||
Amanda Eriksson, Saga Berneryd, Tilde Tofft, Celina Reichardt | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 49.27 | |||||||
Lizzie Hager, Louise Duvling Andersson, Ide Ileso, Hanna Zachrisson | ||||||||||
4 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 49.35 | |||||||
Hannah Hansson, Moa Kjellander, Nellie Bjerstedt, Selma Jönsson | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 49.59 | |||||||
Sofie Cedergrund, Emma Andreasson, Alice Kjellander, Matilda Hallström | ||||||||||
6 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 49.63 | |||||||
Alva von Gerber, Kajsa Eriksson, Izabella Ripsweden, Sara Hermansson | ||||||||||
7 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 50.77 | |||||||
Alexandra Schill, Rebecca Strand, Judith Sjöman, Rebecca Runfors Carlzzon | ||||||||||
P19 3 x 400m 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:16.43 | |||||||
Amanda Eriksson, Tilde Tofft, Saga Berneryd, Celina Reichardt | ||||||||||
1 | Trångsvikens IF Trångsvikens IF | SWE | 7:02.31 | |||||||
Elin Marcusson, Tilde Bångman, Wilma Marcusson | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:17.37 | |||||||
Emelie Eklund, Leticia Buchli, Amanda Finney Nilsson, Lovisa Glavare Karlsson | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 7:43.19 | |||||||
Sara Gunnarsson, Lovisa Kjellén, Emma Segerqvist | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:19.37 | |||||||
Sofie Cedergrund, Emma Andreasson, Alice Kjellander, Matilda Hallström | ||||||||||
3 | Motala AIF Motala AIF | SWE | 7:55.07 | |||||||
Ester Björck, Orchina Ghreibo, Emily Fielder | ||||||||||
4 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 2:19.77 | |||||||
Elin Hallbjörner, Wendela Yhlen Graf, Ide Ileso, Louise Duvling Andersson | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:24.28 | |||||||
Izabella Ripsweden, Linda Eriksson, Alva von Gerber, Emelie Svensson | ||||||||||
6 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 2:27.63 | |||||||
Hannah Hansson, Nellie Bjerstedt, Cornelia Helgesson, Selma Jönsson | ||||||||||
D17 4 x 100 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 42.75 | |||||||
Richie Leong, Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Lucas Bolin | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 43.04 | |||||||
Fred Österblom, Oliver Papinski, Ludvig All, Zion Eriksson | ||||||||||
3 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 43.17 | |||||||
Milo Wahlgren, Marcus Hagerud, Markus Lantto, Gustav Gahne | ||||||||||
4 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 43.70 | |||||||
André Barroso Johansson, Jonatan Håkansson, Leon Johansson, Paul Förnestig | ||||||||||
5 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 44.08 | |||||||
Bimo Soenarso, Amir Musa, Simon Sharapo, Rasmus Hugosson | ||||||||||
6 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 44.38 | |||||||
Erik Bengtsson, Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson, Isac Engman | ||||||||||
7 | IF Kville IF Kville | SWE | 44.80 | |||||||
Mohammad Al Masri, Philip Ryding, Arvid Mägi Theorin, Erik Isaksson | ||||||||||
Örgryte IS Örgryte IS | SWE | DQ | ||||||||
Gabriel Wallmark, William Frisk, Isak Hejdenberg, Oliver Edman Chrantz | ||||||||||
Indledende heats | 27.5. | |||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 42.85 | |||||||
Fred Österblom, Oliver Papinski, Ludvig All, Zion Eriksson | ||||||||||
2 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 43.01 | |||||||
Bimo Soenarso, Amir Musa, Simon Sharapo, Rasmus Hugosson | ||||||||||
3 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 43.03 | |||||||
Milo Wahlgren, Marcus Hagerud, Markus Lantto, Gustav Gahne | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 44.32 | |||||||
Gabriel Wallmark, William Frisk, Isak Hejdenberg, Oliver Edman Chrantz | ||||||||||
5 | IF Kville IF Kville | SWE | 44.74 | |||||||
Mohammad Al Masri, Philip Ryding, Arvid Mägi Theorin, Erik Isaksson | ||||||||||
6 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 44.95 | |||||||
Filip Engström, Emil Johansson, Hugo Liljegren, Hugo Olsson | ||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 43.07 | |||||||
Richie Leong, Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Lucas Bolin | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 43.92 | |||||||
André Barroso Johansson, Jonatan Håkansson, Leon Johansson, Paul Förnestig | ||||||||||
3 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 44.18 | |||||||
Erik Bengtsson, Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson, Elias Hedner | ||||||||||
4 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 45.12 | |||||||
Mahdi Ahmadi, Emil Carlsson, Edvin Månsson, Omar Nuur | ||||||||||
5 | IF Kville IF Kville | SWE | 46.79 | |||||||
Tom Berensson, Emil Bengtsson, Fredrik Grund, Erik Olzon | ||||||||||
Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | DQ | ||||||||
Oscar Nilsson, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Felix Ljung | ||||||||||
D17 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 5:59.28 | |||||||
Victor Wahlgren, Michael Rosenqvist, Josef Wallenlind | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 6:04.34 | |||||||
Frans Ingelstam, Gustav Harning, Albert Nygren | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:05.09 | |||||||
Viktor Möller, Max Bechtel, Anton Axelsson | ||||||||||
4 | IF Kville IF Kville | SWE | 6:12.74 | |||||||
Elias Brink, Amrullah Stanikzai, Melvin Johansson | ||||||||||
5 | Thoren Track and Field Örebro Thoren Track and Field Örebro | SWE | 6:13.23 | |||||||
Wilhelm Bergentz, Noha Olsson, Henrik Franzén | ||||||||||
6 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 6:15.38 | |||||||
Tor Ekström, Elias Vlachos, Anton Sjölund | ||||||||||
7 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 6:18.26 | |||||||
Arvid Backteman, Markus Engsner, Alexander Bucht | ||||||||||
8 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:22.82 | |||||||
William Brochmann, Olof Blomgren, Sharmarke Ahmed | ||||||||||
9 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 6:25.14 | |||||||
Andreas Jönsson, Anton Larsson, Roble Abdullahi | ||||||||||
10 | IF Kville IF Kville | SWE | 6:45.15 | |||||||
Tobias Ryden, Fredrik Grund, Emil Bengtsson | ||||||||||
11 | Sundsvalls FI Sundsvalls FI | SWE | 6:49.13 | |||||||
Emil Persson, Elias Engström, Frank Öhlund | ||||||||||
12 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 6:58.04 | |||||||
Fabian Berntsson, Ivan Magnusson, Noa Escobar Särnbratt | ||||||||||
D17 1000 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 1:59.73 | |||||||
Milo Wahlgren, Marcus Hagerud, Markus Lantto, Gustav Gahne | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:00.51 | |||||||
Sebastian Isakson, Oliver Papinski, Zion Eriksson, Ludvig All | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 2:01.88 | |||||||
Oscar Nilsson, Oskar Weidenholm, Vilmer Elovsson, Josef Wallenlind | ||||||||||
4 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:02.49 | |||||||
Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson, Andreas Jönsson, Roble Abdullahi | ||||||||||
5 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:03.30 | |||||||
Elias Vlachos, Tor Ekström, Anton Sjölund, Sidrak Afework | ||||||||||
6 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:04.39 | |||||||
Hugo Olsson, Hugo Liljegren, Filip Engström, Emil Johansson | ||||||||||
7 | Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | 2:04.46 | |||||||
Felix Wilow, Victor Gustafsson, Emil Renholm, Johan Claeson | ||||||||||
IK Ymer IK Ymer | SWE | DNF | ||||||||
Michael Johansson, Andreas Ehn, Simon Avramsson, Ludvig Ramhult | ||||||||||
Indledende heats | 26.5. | |||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:03.21 | |||||||
Zion Eriksson, Ludvig All, Sebastian Isakson, Fred Österblom | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:03.71 | |||||||
Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson, Andreas Jönsson, Roble Abdullahi | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:04.27 | |||||||
Hugo Olsson, Hugo Liljegren, Filip Engström, Emil Johansson | ||||||||||
4 | IF Kville IF Kville | SWE | 2:05.74 | |||||||
Mohammad Al Masri, Erik Isaksson, Philip Ryding, Tom Berensson | ||||||||||
5 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:06.29 | |||||||
Oliver Edman Chrantz, Gabriel Wallmark, William Frisk, Isak Hejdenberg | ||||||||||
6 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 2:06.81 | |||||||
Felix Ljung, Marcel Schweikart, Jesper Hermansson, Michael Rosenqvist | ||||||||||
7 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 2:06.87 | |||||||
Bimo Soenarso, Amir Musa, Simon Sharapo, Linus Strand | ||||||||||
8 | Sundsvalls FI Sundsvalls FI | SWE | 2:08.41 | |||||||
Frank Öhlund, Ludvig Svanberg, Emil Persson, Elias Engström | ||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 2:02.08 | |||||||
Milo Wahlgren, Marcus Hagerud, Markus Lantto, Gustav Gahne | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 2:02.08 | |||||||
Oscar Nilsson, Oskar Weidenholm, Vilmer Elovsson, Josef Wallenlind | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:03.23 | |||||||
Elias Vlachos, Tor Ekström, Sidrak Afework, Anton Sjölund | ||||||||||
4 | Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | 2:04.65 | |||||||
Felix Wilow, Victor Gustafsson, Emil Renholm, Johan Claeson | ||||||||||
5 | IK Ymer IK Ymer | SWE | 2:05.67 | |||||||
Michael Johansson, Andreas Ehn, Simon Avramsson, Ludvig Ramhult | ||||||||||
6 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:07.40 | |||||||
Mahdi Ahmadi, Emil Carlsson, Edvin Månsson, Omar Nuur | ||||||||||
7 | IF Kville IF Kville | SWE | 2:09.81 | |||||||
Gustav Tartu, Fredrik Grund, Emil Bengtsson, Tobias Ryden | ||||||||||
P17 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 46.60 | |||||||
Olivia Stridh, Nikki Anderberg, Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 48.87 | |||||||
Nike Thanner, Sandra Jonsson Lorentsson, Hedda Tellow, Klara Mattsson | ||||||||||
3 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 48.91 | |||||||
Ella Hagman, Sarah Karlsson, Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke | ||||||||||
4 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 49.22 | |||||||
Hanna Enlund, Selma Nilsson, Emilia Sjöstrand, Agnes Ekman | ||||||||||
5 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 49.51 | |||||||
Emily Capobianco, Ida Pettersson, Cornelia Fernsten, Moa Eklundh | ||||||||||
6 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 49.91 | |||||||
Kajsa Karila, Ebba Magnusson, Anna Lestander, Elin Pettersson | ||||||||||
7 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 51.31 | |||||||
Erika Åkesson, Laura Iversen, Tilde Bengtsson, Tove Larsson | ||||||||||
8 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 52.27 | |||||||
Emilie Mathiesen, Moa Carlberg, Ebba Niklasson, Sonia Fors | ||||||||||
Indledende heats | 26.5. | |||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 50.04 | |||||||
Hanna Enlund, Selma Nilsson, Emilia Sjöstrand, Agnes Ekman | ||||||||||
2 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 50.68 | |||||||
Erika Åkesson, Laura Iversen, Tilde Bengtsson, Tove Larsson | ||||||||||
3 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 51.75 | |||||||
Emilie Mathiesen, Moa Carlberg, Ebba Niklasson, Sonia Fors | ||||||||||
4 | IF Kville IF Kville | SWE | 52.15 | |||||||
Alma Svanberg, Emilia Lönnqvist, Ebba Sköld, Alfrida Kilvik | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 53.10 | |||||||
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö, Wilma Nielsen, Julia Nielsen | ||||||||||
Hässelby SK Hässelby SK | SWE | DNF | ||||||||
Amanda Barasciutti, Jasmin Blomberg, Shila Fathli, Hedda Tangfelt | ||||||||||
Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | DQ | ||||||||
Alva Larsson, Ebba Gustafsson, Josefin Stridh, Nike Wäljegård | ||||||||||
Malmö AI Malmö AI | SWE | DQ | ||||||||
Helena Cronstedt, Mea Gedin, Anja Olsson, Angel Richmore | ||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 47.09 | |||||||
Olivia Stridh, Nikki Anderberg, Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 49.10 | |||||||
Nike Thanner, Sandra Jonsson Lorentsson, Hedda Tellow, Klara Mattsson | ||||||||||
3 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 49.30 | |||||||
Ella Hagman, Sarah Karlsson, Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke | ||||||||||
4 | KFUM Örebro KFUM Örebro | SWE | 49.50 | |||||||
Emily Capobianco, Ida Pettersson, Cornelia Fernsten, Moa Eklundh | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 50.41 | |||||||
Kajsa Karila, Ebba Magnusson, Anna Lestander, Elin Pettersson | ||||||||||
6 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 52.97 | |||||||
Titti Ewertzh, Anna Lukic, Olivia Dittlau, Hanna Persson | ||||||||||
7 | IF Kville IF Kville | SWE | 55.36 | |||||||
Hilda Johnsson, Sissela Brenne, Ida Björndal, Ellen Blackenfelt | ||||||||||
Mälarhöjdens IK Mälarhöjdens IK | SWE | DQ | ||||||||
Maja Thodenius, Emelie From Hoppeler, Elise Legzdins, Josefin Wikfeldt | ||||||||||
P17 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Höörs IS Höörs IS | SWE | 7:08.14 | |||||||
Thea Nilsson, Maja Jönsson, Lovisa Skoglund | ||||||||||
2 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 7:15.23 | |||||||
Alexandra Gullberg, Olivia Brunbäck, Lisa Wreeby | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 7:18.35 | |||||||
Linnéa Ericsson Bäckvall, Alice Berg, Maja Sund | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 7:28.53 | |||||||
Paulina Wikemar, Maja Ottosson, Malin Jonson | ||||||||||
5 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:48.22 | |||||||
Nora Axelsson, Carin Cullhed, Klara Ygeby | ||||||||||
6 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 8:22.14 | |||||||
Iman Abdul Rahim, Tess Elmenius, Edith Carleson | ||||||||||
AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | DNS | ||||||||
Rakel Rune, Selma Nilsson, Agnes Ekman | ||||||||||
P17 1000 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:16.38 | |||||||
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist, Olivia Stridh | ||||||||||
2 | IK Ymer IK Ymer | SWE | 2:16.87 | |||||||
Ida Persson, Cajsa Augustsson, Ebba Åhman, Julia Wennersten | ||||||||||
3 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 2:19.61 | |||||||
Selma Nilsson, Emilia Sjöstrand, Agnes Ekman, Hanna Enlund | ||||||||||
4 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:21.20 | |||||||
Ella Hagman, Sarah Karlsson, Cornelia Böhnke, Elwira Ripsweden | ||||||||||
5 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:21.40 | |||||||
Amanda Barasciutti, Jasmin Blomberg, Shila Fathli, Lovisa Bivstedt | ||||||||||
6 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:24.15 | |||||||
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö, Julia Nielsen, Wilma Nielsen | ||||||||||
7 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:24.63 | |||||||
Kajsa Ericsson, Anja Olsson, Helena Cronstedt, Angel Richmore | ||||||||||
8 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:24.73 | |||||||
Kajsa Karila, Ebba Magnusson, Elin Pettersson, Klara Kindblom | ||||||||||
Indledende heats | 26.5. | |||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | IK Ymer IK Ymer | SWE | 2:17.94 | |||||||
Ida Persson, Cajsa Augustsson, Ebba Åhman, Julia Wennersten | ||||||||||
2 | AIK Friidrott AIK Friidrott | SWE | 2:19.54 | |||||||
Selma Nilsson, Emilia Sjöstrand, Agnes Ekman, Hanna Enlund | ||||||||||
3 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:22.28 | |||||||
Ella Hagman, Sarah Karlsson, Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke | ||||||||||
4 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:22.87 | |||||||
Amanda Barasciutti, Jasmin Blomberg, Shila Fathli, Lovisa Bivstedt | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:23.39 | |||||||
Kajsa Karila, Ebba Magnusson, Elin Pettersson, Klara Kindblom | ||||||||||
Västerås FK Västerås FK | SWE | DQ | ||||||||
Alice Frödin, Astrid Eggesjö, Tyra Landin, Melina Mancuso | ||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:19.14 | |||||||
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist, Olivia Stridh | ||||||||||
2 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 2:25.01 | |||||||
Agnes Dahlberg, Elvira Carlén, Linnea Pihl, Ella Darrell | ||||||||||
3 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 2:29.16 | |||||||
Tilda Lilja, Titti Ewertzh, Hanna Persson, Clara Oscarson | ||||||||||
4 | IK Ymer IK Ymer | SWE | 2:30.64 | |||||||
Lina Berg, Corinne Wessman, Emma Jelic, Melanie Simon | ||||||||||
Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | DQ | ||||||||
Moa Kilén, Ebba Rössberger, Johanna Stübner, Johanna Sjögren | ||||||||||
Indledende 3 26.5. | 26.5. | |||||||||
1 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:23.08 | |||||||
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö, Julia Nielsen, Wilma Nielsen | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:24.57 | |||||||
Kajsa Ericsson, Anja Olsson, Helena Cronstedt, Angel Richmore | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 2:27.08 | |||||||
Alva Larsson, Ebba Gustafsson, Nike Wäljegård, Paulina Wikemar | ||||||||||
4 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:27.83 | |||||||
Erika Åkesson, Laura Iversen, Tilde Bengtsson, Tove Larsson | ||||||||||
5 | IF Kville IF Kville | SWE | 2:27.94 | |||||||
Hilda Johnsson, Alfrida Kilvik, Ellen Blackenfelt, Alma Svanberg | ||||||||||
6 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 2:29.10 | |||||||
Anna Lukic, Karen Styrmisdóttir, Alva Bengtsson, Klara Torbjörn | ||||||||||
D15 4 x 80 m stafet 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Tyresö FK Tyresö FK | SWE | 35.16 | |||||||
Hugo Holmlund, Arvid Wändesjö, Niklas Wall, Viktor Wall | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 35.78 | |||||||
Samuel Vinberg, Sture Källström, Oskari Peura, Pontus Lindell | ||||||||||
3 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 36.33 | |||||||
Jonatan Borg, Markus Moberg, Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén | ||||||||||
4 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 36.85 | |||||||
Petter Lundberg, Edvin Livak, Felix Nyberg, David Steinberg | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 36.91 | |||||||
Moltas Strömberg, Svante Leijon, Robin Rickardsson, Hannes Egonsson | ||||||||||
6 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 36.92 | |||||||
Esbjörn Eriksson, Hugo Winther, Isak Franzén, Teo Paganus | ||||||||||
7 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 37.07 | |||||||
Lucas Lindberg, Elias Lind, Mårten Nystrand, Dante Egnér | ||||||||||
8 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 37.24 | |||||||
Johannes Lundqvist, Victor Hering, Jimmy Hellström, Oliver Glans | ||||||||||
Indledende heats | 27.5. | |||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Tyresö FK Tyresö FK | SWE | 35.35 | |||||||
David Thid, Arvid Wändesjö, Niklas Wall, Viktor Wall | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 36.84 | |||||||
Jonatan Borg, Markus Moberg, Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 37.04 | |||||||
Petter Lundberg, Edvin Livak, Felix Nyberg, David Steinberg | ||||||||||
4 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 37.44 | |||||||
Johannes Lundqvist, Victor Hering, Jimmy Hellström, Oliver Glans | ||||||||||
5 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 37.77 | |||||||
Maximus Jansson, Colin Von Hofsten, Edvin Befrits, Lowe Appelblad | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 37.80 | |||||||
Sten Hagström, Alex Apelgrim, Nils Thorin, Isak Helgesson | ||||||||||
7 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 40.33 | |||||||
Joseph Lindvall, Zacharias Parmatow, Nils Nilsson Gott, Frans Junior Nilsson | ||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 36.80 | |||||||
Samuel Vinberg, Sture Källström, Oskari Peura, Pontus Lindell | ||||||||||
2 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 37.36 | |||||||
Moltas Strömberg, Svante Leijon, Robin Rickardsson, Hannes Egonsson | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 37.41 | |||||||
Esbjörn Eriksson, Hugo Winther, Isak Franzén, Teo Paganus | ||||||||||
4 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 37.56 | |||||||
Lucas Lindberg, Elias Lind, Mårten Nystrand, Dante Egnér | ||||||||||
5 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 37.58 | |||||||
David Ulstein, Isak Liljenberg, Simon Wikell, Martin Allansson | ||||||||||
6 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 38.80 | |||||||
Emil Sörqvist, Anton Säll, Joakim Hellbratt, Casper Elliot | ||||||||||
7 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 39.32 | |||||||
Love Lindström, Fritz Moström, Noel Edvinsson, Oliver Ellström | ||||||||||
D15 3 x 800m 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:30.71 | |||||||
Carl Erixon, Fabian Haeffler, Simon Wikell | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 6:40.51 | |||||||
Vidar Arvidsson, Nils Ekroth, Eemeli Peura | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:45.71 | |||||||
Albert Henriksson, Mårten Nystrand, Fabian Olin | ||||||||||
4 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 6:47.61 | |||||||
Nils Nilsson Gott, Modou Bah, Zacharias Parmatow | ||||||||||
5 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 6:48.19 | |||||||
Elias Liljestrand, Pelle Nilsson, Pontus Lindell | ||||||||||
6 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 6:48.27 | |||||||
Markus Moberg, Emil Tärnvik, Tobias Pettersson | ||||||||||
7 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 6:50.63 | |||||||
Isak Helgesson, Love Söderpalm, Jakob Helgesson | ||||||||||
8 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:52.55 | |||||||
Alexander Carlsson, Ludvig Jernmark Burrows, Jonas Magnusson | ||||||||||
9 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 7:17.17 | |||||||
Fritz Moström, Noel Edvinsson, Oliver Ellström | ||||||||||
P15 4 x 80 m stafet | ||||||||||
Indledende heats | 27.5. | |||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Glanshammars IF Glanshammars IF | SWE | 39.81 | |||||||
Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 40.25 | |||||||
Nicole Nyberg, Sara Winberg, Kristina Dahlström, Tove Tjeder | ||||||||||
3 | Villstad GIF Villstad GIF | SWE | 40.64 | |||||||
Thea Holmén, Felicia Åberg, Alice Vallesjö, Thea Hammarström | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 41.04 | |||||||
Tilly Backman, Sofie Hammarström, Alva Bengtström, Liv Backman | ||||||||||
5 | IF Kville IF Kville | SWE | 41.77 | |||||||
Lillan Kilvik, Nicole Dinu, Calista Ezeh, Sofia Björkman | ||||||||||
6 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 41.89 | |||||||
Tyra Tunander Cedrenius, Julia Wikström, Rebecka Hagardt, Tove Gattberg | ||||||||||
IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | DQ | ||||||||
Hanna Karlsson, Felicia Eriksson, Maria Grenegård, NaaAdjeley Mensah | ||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 39.70 | |||||||
Nora Lindahl, Tova Gabrielsson, Alma Flygt, Sophie Okejeme | ||||||||||
2 | IFK Lund IFK Lund | SWE | 40.43 | |||||||
Lisa Berns, Magda Karlsson, Famke Persson, Daga Indebetou | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 40.68 | |||||||
Lisen Rignell, Vera Lindblad, Ellinore Dahlberg, Clara Björnum | ||||||||||
4 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 41.08 | |||||||
Felicia Nordahl Vieira, Sandra Åberg, Anna Constantinescu, Nina Hertz Saebbö | ||||||||||
5 | Varbergs GIF Varbergs GIF | SWE | 41.53 | |||||||
Liv Nilsander, Tilda Kihlström, Anna Olsson, Sofia Wallin | ||||||||||
6 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 41.60 | |||||||
Chanelle Lindvall, Wilma Dahlberg, Emilia Mandl, Bella Stenström | ||||||||||
7 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 41.60 | |||||||
Elin Molinder, Ella Borg, Vilde Helm, Olivia Bissette | ||||||||||
Västerås FK Västerås FK | SWE | DQ | ||||||||
Moa Holm, Lilith Stenvi, Ida Palmqvist, Malin Dahlström | ||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | |||||||||
1 | Täby IS Täby IS | SWE | 39.13 | |||||||
Nora Lindahl, Tova Gabrielsson, Alma Flygt, Sophie Okejeme | ||||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 39.96 | |||||||
Kathleen Larsson, Alicia Löwhagen, Klara Avebäck, Beata Edelholm | ||||||||||
2 | Glanshammars IF Glanshammars IF | SWE | 39.27 | |||||||
Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm | ||||||||||
2 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 40.71 | |||||||
Filippa Svensson, Sydney Karström, Emma Gerdes, Elsa Hjelm | ||||||||||
3 | IFK Lund IFK Lund | SWE | 39.77 | |||||||
Lisa Berns, Magda Karlsson, Famke Persson, Daga Indebetou | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 41.62 | |||||||
Moa Nyström, Vanna Ullén, Hedda Folkhage, Jennifer Ravelius | ||||||||||
4 | Täby IS Täby IS | SWE | 39.87 | |||||||
Nicole Nyberg, Sara Winberg, Kristina Dahlström, Tove Tjeder | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 42.25 | |||||||
Wilma Garplid, Emilia Åström, Ebba Widlund, Felicia Clarelid Magaji | ||||||||||
5 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 39.92 | |||||||
Kathleen Larsson, Alicia Löwhagen, Klara Avebäck, Beata Edelholm | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 42.78 | |||||||
Lova Nilsson, Ellen Pettersson, Kerstin Siwertsson | ||||||||||
6 | Villstad GIF Villstad GIF | SWE | 40.71 | |||||||
Thea Holmén, Felicia Åberg, Alice Vallesjö, Thea Hammarström | ||||||||||
7 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 40.87 | |||||||
Filippa Svensson, Sydney Karström, Emma Gerdes, Elsa Hjelm | ||||||||||
Hässelby SK Hässelby SK | SWE | DQ | ||||||||
Elsa Eriksson, Laura Fodor, Caroline Graveley, Mathilda Holmgren | ||||||||||
IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | DQ | ||||||||
Ellen Hansson, Elin Tegnér, Karin Tebelius, Ebba Toorell | ||||||||||
Malmö AI Malmö AI | SWE | DQ | ||||||||
Mica Ramm-Ericson, Una Ademovic, Ella Jovanovic, Alva Kalläne | ||||||||||
P15 3 x 800m 27.5. Finale A Finale | 27.5. | |||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 7:06.83 | |||||||
Ingrid Jonsson, Josefina Bivstedt, Frida Hafström | ||||||||||
2 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 7:23.64 | |||||||
Liv Berglöf, Alicia Larsten, Victoria Psilander | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 7:26.60 | |||||||
Anna Svarfvar, Saga Hagelin, Alma Svantesson | ||||||||||
4 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:27.69 | |||||||
Sofia Amini, Ida Knutsson, Maja Björnsson | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 7:30.41 | |||||||
Linnea Folkow, Anna Constantinescu, Sandra Åberg | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 7:33.15 | |||||||
Ellinore Dahlberg, Lisen Rignell, Louise Eliasson | ||||||||||
7 | Täby IS Täby IS | SWE | 7:35.10 | |||||||
Paola Söderhielm, Lia Cederberg, Kajsa Manzi | ||||||||||
8 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 7:36.83 | |||||||
Irma Törngård, Hilda Törngård, Tilda Knauer | ||||||||||
9 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 7:44.28 | |||||||
Lova Perman, Felicia Eriksson, Hanna Karlsson | ||||||||||
10 | Mölndals AIK Friidrott Mölndals AIK Friidrott | SWE | 8:00.11 | |||||||
Frida Palmqvist, Elina Witrén, Wilma Holmén | ||||||||||
11 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 8:17.14 | |||||||
Josefine Jerner, Thyra Arnhult, Nanna Hart | ||||||||||
Bromma IF Bromma IF | SWE | DQ | ||||||||
Lisen Rignell, Vera Lindblad, Ellinore Dahlberg, Clara Björnum | ||||||||||
K35 4 x 100 m stafet 26.5. Finale A Finale | 26.5. | |||||||||
1 | Sverige Sverige | K35 | SWE | 50.00 | K35 | |||||
Sandra Elfast, Lena Axelson, Jenny Åkervall, Anna Björkstedt |