M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 6.73 | SB | ||||||||||
2 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 6.75 | SB | ||||||||||
3 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 6.80 | SB | ||||||||||
4 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 6.83 | SB | ||||||||||
5 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.84 | SB | |||||||||||
6 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
7 | Emmanuel Meyiwa Ineh Emmanuel Meyiwa Ineh ('01) | 01 | NGR | 6.85 | SB | ||||||||||
8 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 6.92 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 6.83 | SB | |||||||||||
2 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
3 | Adell Colthrust Adell Colthrust | 00 | TTO | 6.86 | SB | ||||||||||
4 | Josh Thomas Josh Thomas | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 6.85 | PB | ||||||||||
2 | Lamont Moss Lamont Moss ('02) | 02 | BAH | 7.05 | PB | ||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 7.06 | PB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Shamar Rose Shamar Rose ('01) | 01 | USA | 6.87 | SB | ||||||||||
2 | Quincy Scott Quincy Scott | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Star Ryan Star | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
4 | Burnell Williams Burnell Williams | USA | 6.95 | SB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||
2 | Caleb Chevis Caleb Chevis | USA | 7.04 | SB | |||||||||||
3 | Jordan Barrow Jordan Barrow ('01) | 01 | USA | 7.05 | SB | ||||||||||
4 | Tristyn Wooley Tristyn Wooley ('02) | 02 | USA | 7.06 | SB | ||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Olajuwon Wilson Olajuwon Wilson | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
2 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 7.05 | SB | ||||||||||
M 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Steven Gardiner Steven Gardiner ('95) | 95 | BAH | 32.06 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Hudson-Smith Matthew Hudson-Smith ('94) | 94 | GBR | 32.80 | PB | ||||||||||
3 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 34.80 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 33.09 | PB | ||||||||||
2 | Khamal Stewart-Baynes Khamal Stewart-Baynes ('99) | 99 | CAN | 33.86 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 34.18 | PB | ||||||||||
4 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 34.84 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 33.67 | PB | ||||||||||
2 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 33.75 | PB | ||||||||||
3 | Alexavier Monfries Alexavier Monfries ('02) | 02 | JAM | 33.99 | PB | ||||||||||
4 | Gabriel Serrano Gabriel Serrano | 00 | PUR | 34.48 | PB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Isiah Pantiere Isiah Pantiere | USA | 33.93 | PB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Kyle Goodman Kyle Goodman ('01) | 01 | USA | 34.54 | PB | ||||||||||
2 | Antonio Crisco Antonio Crisco | USA | 34.74 | PB | |||||||||||
3 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 35.13 | PB | ||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Donald Butler Donald Butler | USA | 34.88 | PB | |||||||||||
Finale G | |||||||||||||||
1 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 34.93 | PB | ||||||||||
Finale H | |||||||||||||||
1 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 34.96 | PB | ||||||||||
2 | Hanif Muhammad Hanif Muhammad | USA | 35.39 | PB | |||||||||||
Finale I | |||||||||||||||
1 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 35.39 | SB | ||||||||||
2 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 35.39 | PB | |||||||||||
M 500 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Leander Forbes Leander Forbes ('98) | 98 | USA | 1:01.43 | PB | ||||||||||
2 | Leon Clarke Leon Clarke ('98) | 98 | JAM | 1:01.76 | PB | ||||||||||
M 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:17.45 | PB | ||||||||||
2 | Gabriel Moronta Gabriel Moronta ('02) | 02 | DOM | 1:18.40 | PB | ||||||||||
3 | Marcus Dropik Marcus Dropik ('02) | 02 | USA | 1:18.47 | PB | ||||||||||
Navasky Anderson Navasky Anderson ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jacob Lough Jacob Lough ('99) | 99 | USA | 1:20.51 | PB | ||||||||||
2 | Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | 1:20.66 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Farrell Ryan Farrell ('03) | 03 | USA | 1:21.25 | PB | ||||||||||
4 | Amos Beadle Amos Beadle ('01) | 01 | JAM | 1:21.62 | PB | ||||||||||
5 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 1:21.91 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Ryan Maseman Ryan Maseman ('02) | 02 | USA | 1:21.32 | PB | ||||||||||
2 | Kyle Goodman Kyle Goodman ('01) | 01 | USA | 1:21.33 | PB | ||||||||||
M 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 2:24.60 | PB | ||||||||||
2 | Jacob Lamb Jacob Lamb ('99) | 99 | USA | 2:24.90 | PB | ||||||||||
3 | Arthur Graham Arthur Graham ('03) | 03 | USA | 2:28.75 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
3 | Abdiqadir Mohamed Abdiqadir Mohamed | GBR | 2:32.08 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Hillary Cheruiyot Hillary Cheruiyot ('99) | 99 | KEN | 4:07.17 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ian Kibiwot Ian Kibiwot | USA | 8:24.89 | PB | |||||||||||
2 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 8:25.24 | PB | |||||||||||
3 | Benjamin Ewert Benjamin Ewert ('98) | 98 | USA | 8:26.44 | |||||||||||
4 | Isaac Kiprop Isaac Kiprop ('86) | 86 | UGA | 8:34.47 | SB | ||||||||||
5 | Cooper Marchal Cooper Marchal | USA | 8:41.15 | PB | |||||||||||
6 | Gavin Saacke Gavin Saacke | USA | 8:44.35 | PB | |||||||||||
7 | Nate Pudner Nate Pudner ('98) | 98 | USA | 8:47.15 | SB | ||||||||||
8 | Alex Mielke Alex Mielke | USA | 8:49.02 | PB | |||||||||||
9 | Andrew Madden Andrew Madden | USA | 8:53.32 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.82 | SB | ||||||||||
2 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.87 | SB | ||||||||||
3 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 7.88 | SB | ||||||||||
4 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 8.01 | SB | ||||||||||
5 | Spencer Brown Spencer Brown ('01) | 01 | CRO | 8.13 | PB | ||||||||||
6 | Jonathan Santiago Jonathan Santiago ('92) | 92 | PUR | 8.33 | |||||||||||
7 | Andre Turay Andre Turay | 00 | SLE | 8.36 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 8.04 | SB | ||||||||||
2 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
3 | Jonathan Santiago Jonathan Santiago ('92) | 92 | PUR | 8.37 | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 7.99 | SB | ||||||||||
2 | Andre Turay Andre Turay | 00 | SLE | 8.24 | SB | ||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.40 | PB | ||||||||||
6 | Paul Kallenberg Paul Kallenberg ('02) | 02 | GER | 9.15 | PB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 7.92 | SB | ||||||||||
2 | Spencer Brown Spencer Brown ('01) | 01 | CRO | 8.34 | SB | ||||||||||
3 | Terry Smith Jr Terry Smith Jr | 00 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 2.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Corvell Todd Corvell Todd | 00 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Allen Gordon Allen Gordon | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jonah Hyde Jonah Hyde ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Justin Forde Justin Forde ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ty McPhail Ty McPhail | USA | 4.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Louis Martinez Louis Martinez ('02) | 02 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Frankie Amore Frankie Amore | USA | 4.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cross Derriso Cross Derriso | USA | 4.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Levi Arroyo Levi Arroyo | USA | 4.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zach Frye Zach Frye ('02) | 02 | USA | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kayden Cecil Kayden Cecil | USA | 4.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ford Maberry Ford Maberry | USA | 4.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 7.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Curtis Williams Curtis Williams ('03) | 03 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Julian Collins Julian Collins ('03) | 03 | USA | 7.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Paul Kallenberg Paul Kallenberg ('02) | 02 | GER | 6.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tevin Thompson Tevin Thompson | 00 | JAM | 6.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 6.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Phearthur Edwards Phearthur Edwards | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Justin Forde Justin Forde ('01) | 01 | USA | 16.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Iangelo Atkinstall-Daley Iangelo Atkinstall-Daley ('02) | 02 | JAM | 15.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kevin Snyder Kevin Snyder | 00 | USA | 14.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keshun Byrd Keshun Byrd | 00 | USA | 14.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Demond Fleming Demond Fleming ('99) | 99 | USA | 14.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 20.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jerimiah Evans Jerimiah Evans ('98) | 98 | USA | 18.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jabari Bennett Jabari Bennett ('99) | 99 | USA | 17.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryan Hudson Bryan Hudson ('01) | 01 | USA | 17.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cade Richeson Cade Richeson | USA | 17.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Fred Moudani-Likibi Fred Moudani-Likibi ('99) | 99 | FRA | 17.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jeffrey Williams Jeffrey Williams | USA | 16.87 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daniel Viveros Daniel Viveros | 00 | USA | 16.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jeremiah Pierce Jeremiah Pierce | 00 | USA | 16.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 16.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.04 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mason Hickel Mason Hickel | USA | 15.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 15.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 24.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 20.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 20.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 20.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Montel Johnson Montel Johnson | USA | 20.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 18.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 15.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jeffrey Williams Jeffrey Williams | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
2 | Amari Brown Amari Brown ('02) | 02 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
3 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 7.53 | SB | ||||||||||
4 | Ayla Stanisclaus Ayla Stanisclaus | 00 | TTO | 7.66 | SB | ||||||||||
5 | Ashley Kelly Ashley Kelly ('91) | 91 | IVB | 7.78 | SB | ||||||||||
6 | Victoya Smith Victoya Smith | USA | 7.80 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
2 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 7.58 | SB | ||||||||||
3 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
4 | Trinity Benson Trinity Benson ('02) | 02 | USA | 7.64 | SB | ||||||||||
5 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
6 | Chanice Spicer Chanice Spicer ('03) | 03 | USA | 7.72 | SB | ||||||||||
7 | Brooke Raglin Brooke Raglin ('98) | 98 | USA | 7.79 | |||||||||||
8 | Cara Simpson Cara Simpson | USA | 7.80 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Olivia Womack Olivia Womack ('01) | 01 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
2 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 7.80 | SB | |||||||||||
3 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 7.87 | SB | ||||||||||
4 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 7.87 | SB | ||||||||||
5 | Kaitlyn Knight Kaitlyn Knight ('02) | 02 | USA | 7.88 | PB | ||||||||||
6 | Nadia Herring Nadia Herring | USA | 7.92 | SB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Jada McDougle Jada McDougle ('02) | 02 | USA | 7.67 | PB | ||||||||||
2 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 7.70 | |||||||||||
3 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
4 | Trinity Flagler Trinity Flagler ('02) | 02 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
5 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.74 | SB | ||||||||||
6 | Ashanti Tigner Ashanti Tigner ('02) | 02 | USA | 7.79 | |||||||||||
7 | Aysia Ward Aysia Ward | USA | 7.81 | SB | |||||||||||
8 | Ulani Toussaint Ulani Toussaint | 00 | USA | 7.91 | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 7.67 | PB | ||||||||||
2 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 7.68 | PB | ||||||||||
3 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 7.80 | PB | ||||||||||
4 | Abraiya Elam Abraiya Elam | USA | 7.98 | PB | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 7.67 | PB | ||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 7.87 | SB | ||||||||||
3 | Kyla Blockett Kyla Blockett | USA | 7.96 | PB | |||||||||||
K 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 36.63 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Beard Jessica Beard ('89) | 89 | USA | 37.00 | SB | ||||||||||
3 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 37.86 | PB | |||||||||||
4 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 38.93 | PB | ||||||||||
5 | Blanca Hervas Blanca Hervas ('02) | 02 | ESP | 39.10 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Moriah Oliveira Moriah Oliveira | USA | 37.95 | PB | |||||||||||
2 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 39.15 | PB | ||||||||||
3 | Tamari Davis Tamari Davis ('03) | 03 | USA | 39.21 | PB | ||||||||||
4 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 39.37 | SB | ||||||||||
5 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 39.55 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jenyia Burton Jenyia Burton | USA | 39.10 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Womack Olivia Womack ('01) | 01 | USA | 39.75 | PB | ||||||||||
3 | Victoya Smith Victoya Smith | USA | 40.57 | PB | |||||||||||
4 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 40.92 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Kyana Evans Kyana Evans ('99) | 99 | USA | 39.52 | PB | ||||||||||
2 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 39.53 | PB | |||||||||||
3 | Chanice Spicer Chanice Spicer ('03) | 03 | USA | 39.64 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Herbert Taylor Herbert | USA | 40.68 | ||||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 39.68 | PB | ||||||||||
2 | Cara Simpson Cara Simpson | USA | 40.89 | PB | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Trinity Benson Trinity Benson ('02) | 02 | USA | 40.32 | PB | ||||||||||
4 | Fabiola Declet Fabiola Declet ('01) | 01 | USA | 43.35 | PB | ||||||||||
Finale G | |||||||||||||||
1 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 40.62 | SB | ||||||||||
2 | Ariana Ruffin Ariana Ruffin | USA | 40.99 | PB | |||||||||||
Finale H | |||||||||||||||
1 | Kaylen Clark Kaylen Clark | USA | 41.00 | PB | |||||||||||
K 500 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lisa Marie Petkov Lisa Marie Petkov ('96) | 96 | GER | 1:13.64 | PB | ||||||||||
K 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 1:29.11 | SB | ||||||||||
2 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 1:31.38 | SB | ||||||||||
3 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 1:31.47 | PB | ||||||||||
4 | Jessica Lambert Jessica Lambert ('01) | 01 | GBR | 1:33.22 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Shamia Jones Shamia Jones | USA | 1:34.13 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Taylor Boggess Taylor Boggess ('01) | 01 | USA | 1:36.46 | PB | ||||||||||
2 | Smilla Kolbe Smilla Kolbe ('02) | 02 | GER | 1:36.67 | PB | ||||||||||
3 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 1:38.02 | PB | ||||||||||
4 | Ashley Melcherts Ashley Melcherts ('98) | 98 | NED | 1:38.28 | PB | ||||||||||
K 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sydney Steely Sydney Steely | 00 | USA | 2:50.76 | PB | ||||||||||
2 | Natalie Varela Natalie Varela | USA | 2:52.44 | PB | |||||||||||
3 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 2:54.35 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Emma Langlois Emma Langlois | USA | 4:54.98 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Brooke Gilmore Brooke Gilmore | USA | 10:09.29 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01) | 01 | GRE | 9:41.65 | PB | ||||||||||
2 | Oliwia Wawrzyniak Oliwia Wawrzyniak ('02) | 02 | POL | 9:50.23 | SB | ||||||||||
3 | Kerri Walsh Kerri Walsh | USA | 9:52.47 | PB | |||||||||||
4 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 9:52.58 | PB | ||||||||||
5 | Alexa Cruz Alexa Cruz ('98) | 98 | USA | 9:59.03 | PB | ||||||||||
6 | Emma Langlois Emma Langlois | USA | 9:59.40 | PB | |||||||||||
7 | Haley Wright Haley Wright ('98) | 98 | USA | 10:00.11 | SB | ||||||||||
8 | Madlen Kappeler Madlen Kappeler ('97) | 97 | GER | 10:07.42 | SB | ||||||||||
9 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 10:15.37 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ebony Morrison Ebony Morrison ('94) | 94 | LBR | 8.24 | NR | SB | |||||||||
2 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 8.43 | SB | ||||||||||
3 | Katharine Duren Katharine Duren ('02) | 02 | USA | 8.52 | SB | ||||||||||
4 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 8.60 | SB | ||||||||||
5 | Deya Erickson Deya Erickson ('97) | 97 | IVB | 8.94 | SB | ||||||||||
Lauryn Harris Lauryn Harris ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 8.50 | PB | ||||||||||
2 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 8.67 | PB | ||||||||||
3 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 8.77 | SB | ||||||||||
4 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 9.00 | SB | |||||||||||
6 | Kaitlyn Kirby Kaitlyn Kirby ('98) | 98 | USA | 9.17 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Kayli Williams Kayli Williams | USA | 8.97 | ||||||||||||
3 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 9.13 | SB | ||||||||||
5 | Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 9.28 | SB | |||||||||||
6 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 9.35 | SB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 9.13 | PB | ||||||||||
7 | Maira Gauges Maira Gauges | 00 | GER | 9.48 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Styliana Ioannidou Styliana Ioannidou ('03) | 03 | CYP | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Atene Šližėvičiūtė Atene Šližėvičiūtė ('03) | 03 | LTU | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Soledad Jean Soledad Jean ('03) | 03 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Melanie Winters Melanie Winters ('93) | 93 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 1.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Maira Gauges Maira Gauges | 00 | GER | 1.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Emilia Lesniak Emilia Lesniak ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lyndsey Reed Lyndsey Reed | 00 | USA | 4.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 4.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Auriane Viola Auriane Viola ('01) | 01 | FRA | 4.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristin Lubeskie Kristin Lubeskie | USA | 3.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emma Hunt Emma Hunt | 00 | USA | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nicole Janse Van Rensburg Nicole Janse Van Rensburg ('01) | 01 | RSA | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Filippa Miller Filippa Miller ('99) | 99 | SWE | 3.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Riley Caudill Riley Caudill | USA | 3.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alex Brooks Alex Brooks ('01) | 01 | USA | 3.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Anna Massa Anna Massa ('98) | 98 | ESP | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexis Rickenbacher Alexis Rickenbacher ('02) | 02 | USA | 3.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alexis Gratia Alexis Gratia | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Riley White Riley White | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Holly Foley Holly Foley | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Bradyn Coarsey Bradyn Coarsey | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Schriver Elizabeth Schriver Elizabeth | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 6.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kennedy Jackson Kennedy Jackson | USA | 5.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Melanie Winters Melanie Winters ('93) | 93 | USA | 5.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ariel Lawrence Ariel Lawrence ('01) | 01 | USA | 5.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ashlee Osaji Ashlee Osaji | USA | 5.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Maika Cuenca Maika Cuenca ('02) | 02 | ESP | 5.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Fabiola Declet Fabiola Declet ('01) | 01 | USA | 5.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Atene Šližėvičiūtė Atene Šližėvičiūtė ('03) | 03 | LTU | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Katrīna Grigoroviča Katrīna Grigoroviča | 00 | LAT | 5.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Taranique Alexander Taranique Alexander | USA | 5.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Gaelle Maonzambi Gaelle Maonzambi ('01) | 01 | SUI | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ashley Moore Ashley Moore ('02) | 02 | USA | 12.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 12.14 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Briana Washington Briana Washington ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 16.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 15.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 14.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 14.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Speer Jordan Speer ('98) | 98 | USA | 14.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hannah White Hannah White | USA | 14.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 14.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 14.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erikka Hill Erikka Hill | USA | 13.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 13.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Selina Dantzler Selina Dantzler | 00 | GER | 13.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 13.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 13.43 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Claire Bushur Claire Bushur ('01) | 01 | USA | 13.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kristina Rakočević Kristina Rakočević ('98) | 98 | MNE | 12.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Birthe Franck-Petersen Birthe Franck-Petersen ('01) | 01 | NOR | 12.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Michaelle Valentin Michaelle Valentin ('01) | 01 | HAI | 12.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Bessline Verneau Bessline Verneau | USA | 12.29 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Marqueisha Weeks Marqueisha Weeks | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 22.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 22.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 20.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 20.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Katherine Coffey Katherine Coffey | USA | 19.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 18.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Michaelle Valentin Michaelle Valentin ('01) | 01 | HAI | 18.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 18.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 17.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kassidy Gallagher Kassidy Gallagher | 00 | USA | 17.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:40.44 | ||||||||||||
Jacious Sears, Kayla Johnson, Moriah Oliveira, Blanca Hervas |