M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 6.60 | PB | ||||||||||
2 | Delano Dunkley Delano Dunkley ('98) | 98 | JAM | 6.69 | PB | ||||||||||
3 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
4 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 6.75 | |||||||||||
5 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 6.82 | SB | ||||||||||
6 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 6.83 | SB | ||||||||||
7 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.87 | ||||||||||||
8 | Josh Thomas Josh Thomas | USA | 6.87 | =PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 6.65 | SB | ||||||||||
2 | Delano Dunkley Delano Dunkley ('98) | 98 | JAM | 6.76 | |||||||||||
3 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 6.85 | SB | ||||||||||
4 | Winfred Porter Winfred Porter ('01) | 01 | USA | 6.90 | PB | ||||||||||
5 | Tavis Wilson Tavis Wilson ('03) | 03 | USA | 6.91 | PB | ||||||||||
6 | Cagan Campbell Cagan Campbell ('99) | 99 | USA | 7.01 | SB | ||||||||||
7 | Tyke Tabor Tyke Tabor | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
8 | Johnny Holloway Johnny Holloway ('03) | 03 | USA | 7.05 | =SB | ||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 6.82 | SB | |||||||||||
2 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 6.85 | |||||||||||
3 | Evan Brooks Evan Brooks ('01) | 01 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||
4 | Ashton Defreeze Ashton Defreeze | USA | 6.93 | ||||||||||||
5 | Arrington Robinson Arrington Robinson ('02) | 02 | USA | 6.98 | SB | ||||||||||
6 | Marshall Ellis Marshall Ellis | USA | 7.02 | SB | |||||||||||
7 | Gerard Sapena Gerard Sapena | 00 | ESP | 7.02 | SB | ||||||||||
8 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 7.10 | SB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Bralon Robinson Bralon Robinson ('98) | 98 | USA | 6.74 | |||||||||||
2 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 6.81 | |||||||||||
3 | Josh Thomas Josh Thomas | USA | 6.87 | PB | |||||||||||
4 | Jermaine Dyges Jermaine Dyges | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
5 | Kenneth Cherry Kenneth Cherry ('01) | 01 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
6 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 7.05 | PB | ||||||||||
7 | Amiri Franklin Amiri Franklin | USA | 7.10 | ||||||||||||
Prelim 1 | |||||||||||||||
1 | Johnny Holloway Johnny Holloway ('03) | 03 | USA | 7.05 | =SB | ||||||||||
2 | Amiri Franklin Amiri Franklin | USA | 7.07 | ||||||||||||
3 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 7.09 | SB | ||||||||||
Prelim 2 | |||||||||||||||
1 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 6.96 | PB | ||||||||||
2 | Tyke Tabor Tyke Tabor | USA | 7.07 | ||||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 7.08 | |||||||||||
Prelim 3 | |||||||||||||||
1 | Winfred Porter Winfred Porter ('01) | 01 | USA | 6.91 | |||||||||||
2 | Ashton Defreeze Ashton Defreeze | USA | 6.92 | =PB | |||||||||||
3 | Marshall Ellis Marshall Ellis | USA | 7.07 | ||||||||||||
4 | Tim Rummelhagen Tim Rummelhagen ('02) | 02 | GER | 7.13 | SB | ||||||||||
Prelim 4 | |||||||||||||||
1 | Kenneth Cherry Kenneth Cherry ('01) | 01 | USA | 7.01 | PB | ||||||||||
2 | Arrington Robinson Arrington Robinson ('02) | 02 | USA | 7.02 | |||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Evan Brooks Evan Brooks ('01) | 01 | USA | 21.74 | SB | ||||||||||
2 | Ashton Defreeze Ashton Defreeze | USA | 22.40 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Johnny Holloway Johnny Holloway ('03) | 03 | USA | 22.16 | SB | ||||||||||
2 | Marshall Ellis Marshall Ellis | USA | 22.25 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Winfred Porter Winfred Porter ('01) | 01 | USA | 22.21 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 47.73 | SB | ||||||||||
2 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 48.23 | |||||||||||
3 | Bryce McCray Bryce McCray ('03) | 03 | USA | 48.40 | PB | ||||||||||
4 | Grover Winston Grover Winston | USA | 48.48 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Seth Boullion Seth Boullion ('99) | 99 | USA | 49.01 | SB | ||||||||||
2 | Terrell White Terrell White ('93) | 93 | USA | 49.76 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Conor Murphy Conor Murphy ('01) | 01 | GBR | 49.53 | SB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Theron Bradford Theron Bradford ('01) | 01 | USA | 49.63 | PB | ||||||||||
2 | Elijah Moncure Elijah Moncure | USA | 49.72 | PB | |||||||||||
3 | Elijah Bull Elijah Bull | USA | 49.96 | SB | |||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:54.52 | SB | ||||||||||
2 | Wesley John Wesley John ('01) | 01 | USA | 1:54.72 | PB | ||||||||||
3 | Harrison Siegel Harrison Siegel | USA | 1:55.33 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Arthur Graham Arthur Graham ('03) | 03 | USA | 4:10.81 | PB | ||||||||||
2 | Wesley John Wesley John ('01) | 01 | USA | 4:12.04 | PB | ||||||||||
3 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 4:14.43 | PB | ||||||||||
4 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 4:17.64 | SB | ||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 8:18.36 | PB | |||||||||||
2 | Ben Garner Ben Garner ('98) | 98 | USA | 8:19.00 | PB | ||||||||||
3 | Angel Contreras Angel Contreras | USA | 8:19.55 | PB | |||||||||||
4 | Zachary Roe Zachary Roe ('01) | 01 | USA | 8:29.82 | SB | ||||||||||
5 | Chase Condra Chase Condra | 00 | USA | 8:31.05 | SB | ||||||||||
6 | Charlie Slaughter Charlie Slaughter ('99) | 99 | USA | 8:31.75 | PB | ||||||||||
7 | Jack Hawes Jack Hawes | USA | 8:35.46 | PB | |||||||||||
8 | Carson Burian Carson Burian | USA | 8:40.79 | PB | |||||||||||
9 | Luke Dobbins Luke Dobbins | USA | 8:41.44 | PB | |||||||||||
10 | Nicolas Fontova Nicolas Fontova | USA | 8:45.90 | PB | |||||||||||
11 | Nate Pudner Nate Pudner ('98) | 98 | USA | 8:46.98 | SB | ||||||||||
Will Bray Will Bray ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Noah Hayes Noah Hayes ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Tyler Fox Tyler Fox | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.79 | SB | ||||||||||
2 | Corde Long Corde Long | USA | 7.99 | PB | |||||||||||
3 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 8.04 | SB | ||||||||||
4 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
5 | Tristan Meadors Tristan Meadors | USA | 8.33 | ||||||||||||
6 | Tim Rummelhagen Tim Rummelhagen ('02) | 02 | GER | 8.35 | |||||||||||
7 | Nyzaveon Thompson Nyzaveon Thompson | USA | 8.51 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Corde Long Corde Long | USA | 8.00 | PB | |||||||||||
2 | Nyzaveon Thompson Nyzaveon Thompson | USA | 8.30 | PB | |||||||||||
3 | Lester Davison Lester Davison ('01) | 01 | USA | 8.30 | PB | ||||||||||
4 | Tim Rummelhagen Tim Rummelhagen ('02) | 02 | GER | 8.36 | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 8.08 | SB | ||||||||||
2 | Tristan Meadors Tristan Meadors | USA | 8.32 | ||||||||||||
3 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
4 | Corey Perryman Corey Perryman | USA | 8.43 | ||||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 8.00 | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.32 | PB | ||||||||||
David Richards David Richards | USA | DNF | |||||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zayne Palomino Zayne Palomino ('02) | 02 | JAM | 2.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
James Harris James Harris ('91) | 91 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Nikolai Van Huysteen Nikolai Van Huysteen ('02) | 02 | RSA | 5.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Louis Martinez Louis Martinez ('02) | 02 | USA | 4.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Walker Smith Walker Smith | USA | 4.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cross Derriso Cross Derriso | USA | 4.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Hopkins Michael Hopkins ('01) | 01 | USA | 4.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 4.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Andrew Spellman Andrew Spellman | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
McCray Kelton McCray Kelton | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jed Sisco Jed Sisco | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Meyiwa Ineh Emmanuel Meyiwa Ineh ('01) | 01 | NGR | 7.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Quincy Scott Quincy Scott | USA | 7.47 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Julian Collins Julian Collins ('03) | 03 | USA | 7.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 14.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 14.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Edwin Rainey Edwin Rainey | USA | 14.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jvontae Noel Jvontae Noel | USA | 14.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ian Jones Ian Jones | USA | 13.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Gavin Beverage Gavin Beverage ('01) | 01 | USA | 18.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jerimiah Evans Jerimiah Evans ('98) | 98 | USA | 18.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 17.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johnie Jean-Jaques Johnie Jean-Jaques | BAH | 16.42 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 16.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 15.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dimitrios Manesiotis Dimitrios Manesiotis | 00 | USA | 15.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Josiah Harry Josiah Harry ('02) | 02 | USA | 15.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alex Rodriguez Alex Rodriguez | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Matt Cahoon Matt Cahoon ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 21.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 20.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seth Wolfe Seth Wolfe | USA | 19.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.35 | =SB | ||||||||||
2 | Amari Brown Amari Brown ('02) | 02 | USA | 7.43 | |||||||||||
3 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.44 | SB | ||||||||||
4 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 7.49 | |||||||||||
5 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.60 | |||||||||||
6 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
7 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 7.74 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.45 | SB | ||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.59 | =PB | ||||||||||
3 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 7.67 | |||||||||||
4 | Nadia Herring Nadia Herring | USA | 7.81 | SB | |||||||||||
5 | Katharine Duren Katharine Duren ('02) | 02 | USA | 7.91 | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 7.35 | SB | ||||||||||
2 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
3 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
4 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
5 | Destiny Shippy Destiny Shippy ('99) | 99 | USA | 7.81 | SB | ||||||||||
6 | Kaitlyn Knight Kaitlyn Knight ('02) | 02 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Amari Brown Amari Brown ('02) | 02 | USA | 7.48 | |||||||||||
2 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 7.64 | |||||||||||
3 | Ayla Stanisclaus Ayla Stanisclaus | 00 | TTO | 7.69 | |||||||||||
4 | Aldrianna Dupree Aldrianna Dupree | 00 | USA | 7.70 | |||||||||||
5 | Liyah Nelson Liyah Nelson ('03) | 03 | USA | 7.85 | |||||||||||
Prelim 1 | |||||||||||||||
1 | Liyah Nelson Liyah Nelson ('03) | 03 | USA | 7.85 | |||||||||||
2 | Sydney Taylor Sydney Taylor ('02) | 02 | USA | 7.93 | PB | ||||||||||
Prelim 2 | |||||||||||||||
1 | An'Twanique Kinsler An'Twanique Kinsler | USA | 7.93 | PB | |||||||||||
Prelim 3 | |||||||||||||||
1 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 7.83 | SB | ||||||||||
2 | Madeline McNinch Madeline McNinch ('02) | 02 | USA | 7.89 | SB | ||||||||||
3 | Kaitlyn Knight Kaitlyn Knight ('02) | 02 | USA | 7.92 | |||||||||||
4 | Khiah Williams Khiah Williams | 00 | USA | 7.95 | |||||||||||
5 | Raven Alexander Raven Alexander | 00 | USA | 8.00 | PB | ||||||||||
Prelim 4 | |||||||||||||||
1 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.68 | |||||||||||
2 | Destiny Shippy Destiny Shippy ('99) | 99 | USA | 7.86 | |||||||||||
Prelim 5 | |||||||||||||||
1 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 7.77 | |||||||||||
2 | Nadia Herring Nadia Herring | USA | 7.87 | ||||||||||||
3 | Katharine Duren Katharine Duren ('02) | 02 | USA | 7.96 | |||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Chanice Spicer Chanice Spicer ('03) | 03 | USA | 24.91 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.96 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 25.00 | PB | ||||||||||
2 | Lisa Marie Petkov Lisa Marie Petkov ('96) | 96 | GER | 25.71 | SB | ||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
3 | Nike Praetzel Nike Praetzel ('03) | 03 | GER | 26.45 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 55.96 | PB | ||||||||||
2 | Kaitlyn Cole Kaitlyn Cole | USA | 57.69 | PB | |||||||||||
3 | Margaret Conteh Margaret Conteh ('02) | 02 | USA | 57.77 | SB | ||||||||||
4 | Kelsey Martin Kelsey Martin | USA | 58.27 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jasmine Jefferson Jasmine Jefferson | USA | 58.33 | SB | |||||||||||
2 | Oneke Gwan Oneke Gwan | USA | 58.56 | ||||||||||||
3 | Ayden Drake Ayden Drake | USA | 58.96 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | An'Twanique Kinsler An'Twanique Kinsler | USA | 58.42 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Halle McClintock Halle McClintock ('99) | 99 | USA | 2:09.95 | |||||||||||
2 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 2:12.43 | PB | ||||||||||
Victoria Robinson Victoria Robinson | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
7 | Victoria Datta Victoria Datta ('03) | 03 | GER | 2:34.87 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:42.30 | PB | |||||||||||
2 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:42.47 | PB | ||||||||||
3 | Macy Schelp Macy Schelp | USA | 4:58.97 | PB | |||||||||||
4 | Riley Schelp Riley Schelp ('99) | 99 | USA | 4:59.47 | PB | ||||||||||
Sophie Spada Sophie Spada | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 5:01.04 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kerri Walsh Kerri Walsh | USA | 9:52.17 | PB | |||||||||||
2 | Haley Wright Haley Wright ('98) | 98 | USA | 9:55.50 | SB | ||||||||||
3 | Alexa Cruz Alexa Cruz ('98) | 98 | USA | 9:56.66 | PB | ||||||||||
4 | Therese Olshanski Therese Olshanski ('99) | 99 | USA | 10:02.35 | SB | ||||||||||
5 | Justine Glass Justine Glass | CAN | 10:07.12 | SB | |||||||||||
7 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 10:16.30 | |||||||||||
16 | Clervie Chagot Clervie Chagot ('02) | 02 | FRA | 11:06.63 | PB | ||||||||||
K 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 15:34.82 | PB | ||||||||||
Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | DNF | |||||||||||||
Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 8.27 | |||||||||||
2 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 8.33 | PB | ||||||||||
3 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 8.46 | SB | ||||||||||
4 | Kerrington Johnson Kerrington Johnson ('01) | 01 | USA | 8.67 | |||||||||||
5 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 8.84 | PB | ||||||||||
6 | Destiny Shippy Destiny Shippy ('99) | 99 | USA | 8.85 | SB | ||||||||||
7 | Summer Grubbs Summer Grubbs | USA | 8.92 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Kerrington Johnson Kerrington Johnson ('01) | 01 | USA | 8.75 | |||||||||||
2 | Riley Alexander Riley Alexander | USA | 8.93 | SB | |||||||||||
3 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 8.94 | SB | ||||||||||
4 | Nike Praetzel Nike Praetzel ('03) | 03 | GER | 9.15 | |||||||||||
7 | Thea Shaw Thea Shaw | USA | 9.50 | ||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 8.31 | |||||||||||
2 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 8.47 | SB | ||||||||||
3 | Destiny Shippy Destiny Shippy ('99) | 99 | USA | 8.90 | SB | ||||||||||
8 | Maira Gauges Maira Gauges | 00 | GER | 9.33 | PB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 8.42 | PB | ||||||||||
2 | Summer Grubbs Summer Grubbs | USA | 8.99 | ||||||||||||
3 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 8.99 | |||||||||||
4 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 9.12 | |||||||||||
5 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 9.29 | |||||||||||
Prelim 1 | |||||||||||||||
2 | Summer Grubbs Summer Grubbs | USA | 9.15 | ||||||||||||
Prelim 2 | |||||||||||||||
2 | Thea Shaw Thea Shaw | USA | 9.28 | ||||||||||||
Prelim 3 | |||||||||||||||
2 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 9.18 | |||||||||||
3 | Maira Gauges Maira Gauges | 00 | GER | 9.32 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elena Kulichenko Elena Kulichenko ('02) | 02 | CYP | 1.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shelby Tyler Shelby Tyler ('01) | 01 | USA | 1.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Summer Grubbs Summer Grubbs | USA | 1.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Thea Shaw Thea Shaw | USA | 1.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 1.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 1.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Brittany Bishop Brittany Bishop | USA | 3.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Massa Anna Massa ('98) | 98 | ESP | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abeni Kratzmeyer Abeni Kratzmeyer | USA | 3.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Riley Caudill Riley Caudill | USA | 3.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Schriver Elizabeth Schriver Elizabeth | USA | 3.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexis Rickenbacher Alexis Rickenbacher ('02) | 02 | USA | 3.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alex Cook Alex Cook | USA | 3.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alexis Gratia Alexis Gratia | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Bradyn Coarsey Bradyn Coarsey | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Gaby Bird Gaby Bird | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Rebecca Smith Rebecca Smith | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaylie Wright Kaylie Wright | USA | 5.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Patricija Ozolina Patricija Ozolina ('02) | 02 | LAT | 5.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maya Perry-Grimes Maya Perry-Grimes ('98) | 98 | USA | 5.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Khiah Williams Khiah Williams | 00 | USA | 5.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 5.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Maira Gauges Maira Gauges | 00 | GER | 5.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Pleasant Harris Pleasant Harris | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kara Steele Kara Steele | USA | 12.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Taviana Williams Taviana Williams ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
De'Aisha Davis De'Aisha Davis ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 16.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 14.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 14.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Birthe Franck-Petersen Birthe Franck-Petersen ('01) | 01 | NOR | 13.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mia Anderson Mia Anderson ('01) | 01 | USA | 13.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emma Nolte Emma Nolte | USA | 13.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daffin Hannah Daffin Hannah | USA | 12.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alexandria Webb Alexandria Webb ('02) | 02 | CAN | 12.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rosalind Staie Rosalind Staie ('01) | 01 | USA | 12.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Maren Butler Maren Butler | USA | 12.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 20.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 18.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kassidy Gallagher Kassidy Gallagher | 00 | USA | 17.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elsie Igberaese Elsie Igberaese ('01) | 01 | USA | 17.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kira Benkmann Kira Benkmann ('98) | 98 | GER | 15.56 | SB | ||||||||||
|