M 60 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
2 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Omari Walker Omari Walker | USA | 6.81 | PB | |||||||||||
4 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 6.86 | |||||||||||
5 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 6.86 | ||||||||||||
6 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 6.91 | |||||||||||
7 | Caemon Scott Caemon Scott | USA | 6.91 | ||||||||||||
8 | Kashie Crockett Kashie Crockett | USA | 6.94 | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 6.83 | PB | ||||||||||
2 | Kashie Crockett Kashie Crockett | USA | 6.86 | ||||||||||||
3 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 6.87 | PB | |||||||||||
4 | Ashton Callahan Ashton Callahan | USA | 6.91 | ||||||||||||
5 | Floyd Pond Floyd Pond ('99) | 99 | DMA | 6.93 | |||||||||||
6 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
Cameron Jackson Cameron Jackson ('02) | 02 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
2 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 6.79 | SB | ||||||||||
3 | Caemon Scott Caemon Scott | USA | 6.82 | PB | |||||||||||
4 | Omari Walker Omari Walker | USA | 6.83 | PB | |||||||||||
5 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
6 | Andre Dibbles Andre Dibbles | USA | 7.08 | ||||||||||||
Taveion Neal Taveion Neal | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 6.76 | PB | ||||||||||
2 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 6.83 | ||||||||||||
3 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 6.87 | ||||||||||||
4 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 6.91 | ||||||||||||
5 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 6.93 | =PB | ||||||||||
6 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 7.00 | ||||||||||||
M 200 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 21.24 | PB | ||||||||||
2 | Caemon Scott Caemon Scott ('03) | 03 | USA | 21.43 | =PB | ||||||||||
3 | Kashie Crockett Kashie Crockett ('03) | 03 | USA | 21.50 | PB | ||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 21.34 | |||||||||||
2 | Ashton Callahan Ashton Callahan | USA | 21.54 | SB | |||||||||||
3 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 21.55 | PB | ||||||||||
4 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 21.63 | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 21.36 | SB | ||||||||||
2 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 21.74 | PB | |||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kashie Crockett Kashie Crockett | USA | 21.65 | ||||||||||||
2 | Robert Griffin Robert Griffin ('90) | 90 | USA | 21.75 | |||||||||||
3 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 22.21 | PB | |||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 21.34 | SB | |||||||||||
2 | Caemon Scott Caemon Scott | USA | 21.43 | PB | |||||||||||
3 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 22.37 | SB | |||||||||||
Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 4 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Ashton Callahan Ashton Callahan | USA | 21.73 | =SB | |||||||||||
2 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 21.77 | PB | |||||||||||
3 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('02) | 02 | USA | 21.97 | |||||||||||
4 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
Indledende 5 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 21.15 | PB | ||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 21.58 | PB | ||||||||||
3 | Taveion Neal Taveion Neal | USA | 22.07 | ||||||||||||
M 400 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 46.89 | PB | ||||||||||
2 | Brian West Brian West | USA | 47.78 | PB | |||||||||||
3 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 48.00 | SB | ||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 47.99 | PB | |||||||||||
2 | Taahir Kelly Taahir Kelly | 00 | USA | 48.18 | |||||||||||
3 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 48.40 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 49.03 | |||||||||||
2 | Kobe Daniels Kobe Daniels | USA | 49.40 | SB | |||||||||||
3 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 49.45 | |||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 49.29 | |||||||||||
2 | Donald Rolle Donald Rolle | USA | 49.53 | ||||||||||||
3 | Brandon Rhone Brandon Rhone ('98) | 98 | USA | 49.59 | SB | ||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 47.46 | |||||||||||
2 | Jarvis Miles Jarvis Miles | USA | 48.94 | =PB | |||||||||||
Indledende 4 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Brian West Brian West | USA | 48.38 | ||||||||||||
2 | Jalen Black Jalen Black ('99) | 99 | USA | 49.31 | SB | ||||||||||
Indledende 5 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Taahir Kelly Taahir Kelly | 00 | USA | 48.98 | |||||||||||
2 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 49.13 | |||||||||||
Indledende 6 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 49.23 | |||||||||||
2 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 49.37 | |||||||||||
3 | Jalen Boyd Jalen Boyd | 00 | USA | 49.44 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:51.01 | SB | ||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:52.34 | SB | ||||||||||
3 | Jackson Cichon Jackson Cichon | USA | 1:52.88 | PB | |||||||||||
4 | Baptiste Depril-Dupre Baptiste Depril-Dupre ('98) | 98 | FRA | 1:53.48 | SB | ||||||||||
5 | Micha Reed Micha Reed | USA | 1:53.76 | ||||||||||||
6 | Lasse Funck Lasse Funck ('01) | 01 | GER | 1:54.79 | |||||||||||
7 | Joseph Patterson Joseph Patterson | USA | 1:54.91 | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:52.68 | SB | ||||||||||
2 | Joseph Patterson Joseph Patterson | USA | 1:54.29 | PB | |||||||||||
3 | Jackson Cichon Jackson Cichon | USA | 1:54.54 | PB | |||||||||||
4 | Jimmy Harris Jimmy Harris | USA | 1:55.03 | PB | |||||||||||
5 | Rojs Puks Rojs Puks | 00 | LAT | 1:55.49 | |||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:53.04 | |||||||||||
2 | Lasse Funck Lasse Funck ('01) | 01 | GER | 1:53.92 | SB | ||||||||||
3 | Zion Smith Zion Smith | 00 | USA | 1:55.04 | SB | ||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Micha Reed Micha Reed | USA | 1:54.63 | ||||||||||||
2 | Baptiste Depril-Dupre Baptiste Depril-Dupre ('98) | 98 | FRA | 1:54.65 | |||||||||||
3 | Stephen Mengich Stephen Mengich | USA | 1:55.10 | PB | |||||||||||
4 | AJ Tyler AJ Tyler | USA | 1:55.12 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 4:06.84 | PB | ||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 4:08.47 | SB | ||||||||||
3 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 4:10.28 | PB | ||||||||||
4 | Juwan Blignaut Juwan Blignaut ('02) | 02 | RSA | 4:12.41 | PB | ||||||||||
5 | Charlie Slaughter Charlie Slaughter ('99) | 99 | USA | 4:14.26 | PB | ||||||||||
6 | Lasse Funck Lasse Funck ('01) | 01 | GER | 4:16.07 | PB | ||||||||||
7 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 4:16.42 | SB | ||||||||||
8 | Jose Alfonzo Jose Alfonzo | VEN | 4:17.58 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 4:18.84 | |||||||||||
2 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 4:19.26 | SB | ||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 4:16.33 | SB | ||||||||||
3 | Lasse Funck Lasse Funck ('01) | 01 | GER | 4:18.49 | |||||||||||
M 3000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 8:18.73 | ||||||||||||
2 | Jacob Pyeatt Jacob Pyeatt | USA | 8:19.76 | PB | |||||||||||
3 | Giacomo DeLuca Giacomo DeLuca ('98) | 98 | USA | 8:22.04 | SB | ||||||||||
4 | Alfredo Reina Corona Alfredo Reina Corona | USA | 8:25.48 | PB | |||||||||||
5 | Grayson Young Grayson Young | USA | 8:27.00 | PB | |||||||||||
6 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 8:28.02 | =SB | ||||||||||
7 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:34.40 | |||||||||||
8 | Dawson Mayberry Dawson Mayberry | USA | 8:37.94 | ||||||||||||
9 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 8:39.43 | |||||||||||
10 | Spencer Cardinal Spencer Cardinal | USA | 8:41.38 | ||||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Herbst Nathan Herbst | USA | 8:35.98 | ||||||||||||
2 | Justin Botello Justin Botello | USA | 8:36.44 | SB | |||||||||||
3 | Louden Boudreaux Louden Boudreaux ('03) | 03 | USA | 8:38.28 | PB | ||||||||||
4 | Rojs Puks Rojs Puks | 00 | LAT | 8:38.89 | PB | ||||||||||
5 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 8:41.89 | SB | |||||||||||
6 | Travian Holst Travian Holst | USA | 8:45.25 | PB | |||||||||||
7 | Nate Pudner Nate Pudner ('98) | 98 | USA | 8:45.91 | SB | ||||||||||
8 | Jose Alfonzo Jose Alfonzo | VEN | 8:46.71 | PB | |||||||||||
9 | Dylan Pitts Dylan Pitts | USA | 8:53.25 | PB | |||||||||||
10 | Stephen Mengich Stephen Mengich | USA | 8:53.30 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 14:05.26 | PB | |||||||||||
2 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 14:23.20 | PB | ||||||||||
3 | Jacob Pyeatt Jacob Pyeatt | USA | 14:31.48 | ||||||||||||
4 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 14:32.76 | PB | |||||||||||
5 | Grayson Young Grayson Young | USA | 14:38.63 | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 7.91 | =SB | |||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 7.92 | |||||||||||
3 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 7.95 | |||||||||||
4 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.04 | PB | |||||||||||
5 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
6 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 8.14 | ||||||||||||
7 | William Glass William Glass ('02) | 02 | USA | 8.18 | |||||||||||
Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 7.81 | |||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 7.91 | PB | ||||||||||
3 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.10 | ||||||||||||
4 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 8.22 | ||||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 7.96 | ||||||||||||
2 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 8.01 | |||||||||||
3 | William Glass William Glass ('02) | 02 | USA | 8.08 | |||||||||||
4 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.13 | |||||||||||
5 | Timothy Cola Timothy Cola | 00 | USA | 8.30 | |||||||||||
6 | Nolan Walker Nolan Walker | 00 | USA | 8.30 | SB | ||||||||||
7 | Barry Richards Barry Richards | USA | 8.34 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frank Massey Frank Massey | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ali Eren Ünlü Ali Eren Ünlü ('03) | 03 | TUR | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johnathan Jones Johnathan Jones | USA | 2.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 2.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bradley Jelmert Bradley Jelmert ('01) | 01 | USA | 5.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 5.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | 5.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Levi Arroyo Levi Arroyo | USA | 4.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Trace South Trace South | USA | 4.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hunter Johnson Hunter Johnson | USA | 4.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Matthew Standridge Matthew Standridge | USA | 4.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brady Shadrick Brady Shadrick | USA | 4.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Isaac Sadzewicz Isaac Sadzewicz | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Dylan German Dylan German | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cole Burgess Cole Burgess ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
David Dolan David Dolan | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Scott Frazier Scott Frazier | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Curington Ryan Curington | USA | 7.42 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 7.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 7.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 6.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Drue Jackson Drue Jackson | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 6.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 15.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 15.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Noah Herring Noah Herring | USA | 15.03 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 14.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 14.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marvin Walford Marvin Walford | USA | 14.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 14.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 14.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | William Blaser William Blaser | USA | 17.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Willem Coertzen Willem Coertzen ('82) | 82 | RSA | 17.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dias Redmond II Dias Redmond II | USA | 16.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | 15.76 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 15.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacob Tracy Jacob Tracy | USA | 15.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | James Noles James Noles | USA | 15.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 19.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aimar-Genís Palma Aimar-Genís Palma ('99) | 99 | ESP | 18.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dias Redmond II Dias Redmond II | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 5734 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 5731 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 5521 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | 5356 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | 5086 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 4983 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 4973 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 4830 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ethan Sorrels Ethan Sorrels | USA | 4728 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Bailey Couch Bailey Couch | CAN | 4488 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Texas State Texas State | USA | 3:11.29 | ||||||||||||
Donald Rolle, Taahir Kelly, Dominick Yancy, Brian West | |||||||||||||||
2 | UL-Lafayette UL-Lafayette | USA | 3:12.07 | ||||||||||||
Nathan Fergusson, Antonio Hoyte-Small, Brandon Rhone, Javed Jones | |||||||||||||||
K 60 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson | USA | 7.22 | PB | |||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 7.39 | SB | ||||||||||
3 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.42 | |||||||||||
4 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 7.47 | ||||||||||||
5 | Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | 7.54 | ||||||||||||
6 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 7.54 | ||||||||||||
7 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 7.55 | ||||||||||||
8 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 7.71 | |||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson | USA | 7.26 | ||||||||||||
1 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
2 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 7.49 | PB | |||||||||||
2 | Blake Blakemore Blake Blakemore | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 7.50 | PB | |||||||||||
3 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 7.68 | PB | |||||||||||
4 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.59 | =PB | ||||||||||
4 | Mariah McCord Mariah McCord | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
5 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
5 | Olaia Gisela Becerril Olaia Gisela Becerril ('01) | 01 | ESP | 7.85 | SB | ||||||||||
6 | Zahria Jones Zahria Jones ('03) | 03 | USA | 7.65 | PB | ||||||||||
6 | Mya Turner Mya Turner | USA | 7.96 | SB | |||||||||||
7 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 7.68 | PB | ||||||||||
8 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.77 | ||||||||||||
Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 7.46 | SB | ||||||||||
1 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
2 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 7.52 | ||||||||||||
2 | Zahria Jones Zahria Jones ('03) | 03 | USA | 7.65 | =PB | ||||||||||
3 | Adeyemi Talabi Adeyemi Talabi ('02) | 02 | IRL | 7.54 | SB | ||||||||||
3 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 7.68 | =PB | ||||||||||
4 | LaBria King LaBria King ('98) | 98 | USA | 7.57 | SB | ||||||||||
4 | Savanna Lawson Savanna Lawson | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
5 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
5 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 7.74 | ||||||||||||
6 | Blake Blakemore Blake Blakemore | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
6 | Machera Clark Machera Clark | USA | 7.80 | ||||||||||||
7 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 7.67 | =PB | |||||||||||
7 | Maleah Heard Maleah Heard | USA | 7.87 | ||||||||||||
8 | Teressia Grant-Corsey Teressia Grant-Corsey | USA | 7.67 | ||||||||||||
8 | Tariney Pepper Tariney Pepper | USA | 7.92 | PB | |||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.40 | =SB | ||||||||||
1 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 7.50 | ||||||||||||
2 | Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | 7.44 | PB | |||||||||||
2 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 7.58 | =PB | |||||||||||
3 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 7.53 | PB | ||||||||||
3 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 7.70 | =SB | |||||||||||
4 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 7.54 | PB | |||||||||||
4 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
5 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 7.61 | PB | ||||||||||
5 | Landri Schreier Landri Schreier | USA | 7.74 | PB | |||||||||||
6 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 7.61 | ||||||||||||
6 | Jordyn Braswell Jordyn Braswell | 00 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
7 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 7.62 | ||||||||||||
7 | Kamryn White Kamryn White ('03) | 03 | USA | 7.91 | =PB | ||||||||||
8 | Naveyh Frost Naveyh Frost | USA | 7.76 | ||||||||||||
K 200 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson | USA | 23.39 | ||||||||||||
2 | Iyana Gray Iyana Gray ('03) | 03 | USA | 23.70 | PB | ||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 24.34 | PB | |||||||||||
4 | Mekenze Kelley Mekenze Kelley ('03) | 03 | USA | 24.57 | |||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 23.84 | PB | ||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 24.13 | SB | ||||||||||
3 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy | USA | 24.58 | ||||||||||||
4 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.70 | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Iyana Gray Iyana Gray | USA | 24.24 | ||||||||||||
2 | Vennessa Frank Vennessa Frank ('01) | 01 | USA | 24.53 | PB | ||||||||||
3 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 24.67 | PB | |||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 24.21 | =SB | ||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.84 | |||||||||||
3 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 24.87 | PB | |||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 24.21 | |||||||||||
2 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 24.42 | PB | ||||||||||
Indledende 4 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson | USA | 23.54 | ||||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 24.67 | SB | ||||||||||
3 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 24.86 | SB | |||||||||||
Indledende 5 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 24.47 | |||||||||||
2 | Naveyh Frost Naveyh Frost | USA | 24.84 | PB | |||||||||||
3 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 24.90 | PB | |||||||||||
Indledende 6 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.26 | PB | |||||||||||
2 | Adeyemi Talabi Adeyemi Talabi ('02) | 02 | IRL | 24.95 | |||||||||||
Indledende 7 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Mekenze Kelley Mekenze Kelley ('03) | 03 | USA | 24.10 | PB | ||||||||||
2 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 24.88 | ||||||||||||
Indledende 8 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Chermariea Hardy Chermariea Hardy ('01) | 01 | USA | 24.48 | PB | ||||||||||
2 | LaBria King LaBria King ('98) | 98 | USA | 24.52 | PB | ||||||||||
Indledende 9 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 24.37 | PB | |||||||||||
2 | Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | 24.65 | =PB | |||||||||||
K 400 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 54.22 | |||||||||||
2 | Mekenze Kelley Mekenze Kelley ('03) | 03 | USA | 54.66 | PB | ||||||||||
3 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 54.83 | PB | ||||||||||
4 | Jada Flemming Jada Flemming | USA | 56.95 | ||||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 55.44 | PB | ||||||||||
2 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 55.71 | ||||||||||||
3 | Chermariea Hardy Chermariea Hardy ('01) | 01 | USA | 57.38 | |||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 56.52 | ||||||||||||
2 | Christine Irving Christine Irving ('99) | 99 | JAM | 56.80 | SB | ||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 56.16 | ||||||||||||
2 | Namibia Clavier Namibia Clavier | 00 | SKN | 57.69 | SB | ||||||||||
3 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy | USA | 57.80 | PB | |||||||||||
4 | Morgan Manley Morgan Manley | USA | 58.61 | ||||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Flemming Jada Flemming | USA | 56.38 | ||||||||||||
2 | Reagan McCall Reagan McCall | USA | 58.50 | PB | |||||||||||
3 | Reina Ryan Reina Ryan ('99) | 99 | PUR | 58.86 | |||||||||||
Indledende 4 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 55.85 | PB | ||||||||||
2 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 57.69 | ||||||||||||
3 | India Brown India Brown ('96) | 96 | USA | 57.98 | SB | ||||||||||
Indledende 5 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 56.09 | |||||||||||
2 | Kyndall Hudson Kyndall Hudson | USA | 58.57 | PB | |||||||||||
Indledende 6 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 55.22 | PB | ||||||||||
2 | Mariah Atwater Mariah Atwater | 00 | USA | 57.42 | SB | ||||||||||
3 | Amelia Canetto Amelia Canetto | USA | 58.75 | ||||||||||||
Indledende 7 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Chermariea Hardy Chermariea Hardy ('01) | 01 | USA | 56.05 | SB | ||||||||||
2 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 57.26 | |||||||||||
Indledende 8 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Mekenze Kelley Mekenze Kelley ('03) | 03 | USA | 55.55 | PB | ||||||||||
2 | Vennessa Frank Vennessa Frank ('01) | 01 | USA | 56.81 | |||||||||||
3 | Teresa Thomas Teresa Thomas | USA | 56.81 | SB | |||||||||||
Indledende 9 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Brittney Roberson Brittney Roberson | 00 | USA | 56.66 | PB | ||||||||||
2 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 57.23 | SB | |||||||||||
3 | Amaryah White Amaryah White | USA | 58.36 | ||||||||||||
Indledende 10 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Chelby Melvin Chelby Melvin ('03) | 03 | USA | 57.73 | PB | ||||||||||
2 | Alexandria Rankin Alexandria Rankin | USA | 57.85 | PB | |||||||||||
3 | Lauren Gordon Lauren Gordon | USA | 58.28 | ||||||||||||
K 800 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:07.46 | |||||||||||
2 | Cheyenne Melvin Cheyenne Melvin | USA | 2:09.74 | PB | |||||||||||
3 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 2:10.63 | PB | ||||||||||
4 | Kimone Campbell Kimone Campbell | 00 | JAM | 2:11.67 | PB | ||||||||||
5 | Emoni Coleman Emoni Coleman ('01) | 01 | USA | 2:13.76 | SB | ||||||||||
6 | Nichole Harris Nichole Harris | USA | 2:14.81 | PB | |||||||||||
8 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 2:23.96 | |||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Cheyenne Melvin Cheyenne Melvin | USA | 2:13.56 | ||||||||||||
Donisha Jeanty Donisha Jeanty ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 2:13.82 | |||||||||||
2 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 2:15.87 | |||||||||||
3 | Amanda Radava Amanda Radava ('02) | 02 | LAT | 2:18.16 | PB | ||||||||||
4 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:19.22 | |||||||||||
6 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:22.08 | |||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:13.84 | |||||||||||
2 | Kimone Campbell Kimone Campbell | 00 | JAM | 2:14.26 | |||||||||||
3 | Breanna Clark Breanna Clark | USA | 2:15.12 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:49.02 | |||||||||||
2 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:54.70 | PB | |||||||||||
3 | Elizabeth Martin Elizabeth Martin | USA | 4:57.55 | PB | |||||||||||
4 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 4:58.81 | |||||||||||
5 | Molly Jones Molly Jones ('01) | 01 | GBR | 4:59.99 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:58.66 | |||||||||||
2 | Kayla Wade Kayla Wade | USA | 4:59.60 | ||||||||||||
3 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:59.71 | PB | |||||||||||
4 | Elizabeth Martin Elizabeth Martin | USA | 4:59.84 | PB | |||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Molly Jones Molly Jones ('01) | 01 | GBR | 5:03.98 | PB | ||||||||||
3 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 5:04.72 | |||||||||||
K 3000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Svoboda Alexis Svoboda | USA | 10:06.90 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Locke Lauren Locke | USA | 10:08.50 | PB | |||||||||||
8 | Panayióta Lazárou Panayióta Lazárou ('03) | 03 | GRE | 10:30.46 | PB | ||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sophie Daigle Sophie Daigle | USA | 9:52.82 | PB | |||||||||||
2 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 9:54.44 | SB | |||||||||||
3 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 9:57.77 | |||||||||||
4 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 10:01.19 | |||||||||||
5 | Macki Walsh Macki Walsh | USA | 10:01.73 | SB | |||||||||||
6 | Sophia Oury Sophia Oury | 00 | USA | 10:03.17 | PB | ||||||||||
7 | Sarah Trammel Sarah Trammel | USA | 10:06.07 | ||||||||||||
8 | Molly Jones Molly Jones ('01) | 01 | GBR | 10:09.25 | |||||||||||
9 | Charlotte Murphy Charlotte Murphy ('98) | 98 | GBR | 10:09.62 | |||||||||||
K 5000 m Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Sophie Daigle Sophie Daigle | USA | 16:52.88 | PB | |||||||||||
2 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 16:57.23 | PB | |||||||||||
3 | Sarah Trammel Sarah Trammel | USA | 17:02.43 | SB | |||||||||||
4 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 17:21.34 | PB | ||||||||||
5 | Charlotte Murphy Charlotte Murphy ('98) | 98 | GBR | 17:56.82 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 8.31 | PB | |||||||||||
2 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 8.35 | PB | |||||||||||
3 | Sydney Clemens Sydney Clemens ('01) | 01 | USA | 8.41 | PB | ||||||||||
4 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 8.43 | PB | ||||||||||
5 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 8.59 | |||||||||||
6 | Tyra Nabors Tyra Nabors | USA | 8.68 | ||||||||||||
7 | Chelby Melvin Chelby Melvin | USA | 8.74 | ||||||||||||
Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 21.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 8.33 | PB | |||||||||||
2 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 8.52 | PB | ||||||||||
3 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 8.61 | PB | ||||||||||
4 | Chelby Melvin Chelby Melvin | USA | 8.67 | =PB | |||||||||||
5 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 8.82 | PB | ||||||||||
6 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 8.92 | ||||||||||||
Indledende 2 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy | USA | 8.48 | PB | |||||||||||
2 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 8.53 | ||||||||||||
3 | Alexis Woodall Alexis Woodall | USA | 8.74 | ||||||||||||
4 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 8.79 | |||||||||||
5 | Zyra Shivers Zyra Shivers ('03) | 03 | USA | 8.80 | |||||||||||
6 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 8.89 | PB | ||||||||||
Indledende 3 21.2. | 21.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Nabors Tyra Nabors | USA | 8.58 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Clemens Sydney Clemens ('01) | 01 | USA | 8.58 | |||||||||||
3 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 8.68 | ||||||||||||
4 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 8.69 | |||||||||||
5 | Kayli Williams Kayli Williams | USA | 8.85 | ||||||||||||
6 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 8.87 | PB | ||||||||||
7 | Jordyn Braswell Jordyn Braswell | 00 | USA | 8.95 | |||||||||||
K Højdespring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Maja Küßner Maja Küßner ('01) | 01 | GER | 1.78 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katherine Stuckly Katherine Stuckly | USA | 1.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sydney Lane Sydney Lane | USA | 1.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.72 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 1.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tina Douglas Tina Douglas | USA | 1.69 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 1.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 1.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Riley Caudill Riley Caudill | USA | 3.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lauren Beauchamp Lauren Beauchamp ('98) | 98 | USA | 3.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kynnedy Dennis Kynnedy Dennis | USA | 3.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Avery Shell Avery Shell | USA | 3.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grace Shaffer Grace Shaffer | USA | 3.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Simona Cabella Simona Cabella ('01) | 01 | ITA | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jordan Brown Jordan Brown | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ludovica Polini Ludovica Polini ('02) | 02 | ITA | 3.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Casey Meinert Casey Meinert | USA | 3.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Celia Agee Celia Agee ('01) | 01 | USA | 3.51 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Bradyn Coarsey Bradyn Coarsey | USA | 3.51 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Alexis Gratia Alexis Gratia | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Alyssa Gregory Alyssa Gregory | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 6.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 6.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | 6.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 5.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 5.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mathilde Canet Mathilde Canet ('98) | 98 | FRA | 5.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 5.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 5.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amaya Brown Amaya Brown ('01) | 01 | USA | 5.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 5.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alexa Valenzuela Alexa Valenzuela | USA | 5.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jada Branch Jada Branch | 00 | USA | 5.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nasya Ramirez Nasya Ramirez ('01) | 01 | NED | 5.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 5.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Imani Moore Imani Moore | USA | 5.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 5.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Olaia Gisela Becerril Olaia Gisela Becerril ('01) | 01 | ESP | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Na'ilah Moore Na'ilah Moore ('99) | 99 | USA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Camarii Tellis Camarii Tellis | USA | 5.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Bria Allen Bria Allen | USA | 5.50 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Khrystyan Reddic Khrystyan Reddic | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 13.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 12.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jada Branch Jada Branch | 00 | USA | 12.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hassani Burris Hassani Burris | USA | 12.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 12.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ariel Young Ariel Young | USA | 12.25 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Breya Clark Breya Clark | USA | 12.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 12.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alexa Valenzuela Alexa Valenzuela | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Imani Moore Imani Moore | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jessica James Jessica James | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jala Richard Jala Richard | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 16.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 15.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 15.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ebony Wolridge Ebony Wolridge | USA | 14.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 14.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 14.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Selase Sampram Selase Sampram | USA | 13.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lauren Small Lauren Small | USA | 13.76 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Leah Kennedy Leah Kennedy | USA | 13.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 13.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mia Black Mia Black | USA | 13.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Abby Grosinske Abby Grosinske | USA | 13.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alexis Estep Alexis Estep | USA | 13.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 13.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Collier Madison Collier Madison | USA | 13.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 13.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 12.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Alivia Busch Alivia Busch ('99) | 99 | USA | 12.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Mia Dunning Mia Dunning | USA | 12.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Shania Parkinson Shania Parkinson | 00 | JAM | 12.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Marin Barras Marin Barras | USA | 12.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 12.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Nikki Boon Nikki Boon ('01) | 01 | NED | 12.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Aaliyah Mathis Aaliyah Mathis | USA | 12.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Lauralyn Clifford Lauralyn Clifford ('03) | 03 | CAN | 12.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 21.2. Finale A Finale | Inde 21.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 21.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brianna Sam Brianna Sam | USA | 20.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 19.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 19.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 17.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hannah Blood Hannah Blood ('01) | 01 | GBR | 17.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mia Dunning Mia Dunning | USA | 17.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Zayna Fray-Samuels Zayna Fray-Samuels ('03) | 03 | CAN | 17.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 4117 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 3753 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 3568 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 3515 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Isabel Daines Isabel Daines ('02) | 02 | AUS | 3472 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 3332 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Coastal Carolina Coastal Carolina | USA | 3:43.97 | ||||||||||||
Mekenze Kelley, Shani'a Bellamy, Nya McGowan, Jermaisha Arnold |