M 60 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roman Johnson Roman Johnson | USA | 6.77 | ||||||||||||
2 | Paul McCants Paul McCants ('01) | 01 | USA | 6.89 | =PB | ||||||||||
3 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 6.93 | ||||||||||||
4 | Jalen Adams Jalen Adams | USA | 6.99 | ||||||||||||
5 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 7.04 | ||||||||||||
Victor Akhalu Victor Akhalu ('03) | 03 | NGR | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Roman Johnson Roman Johnson | USA | 6.82 | ||||||||||||
2 | Paul McCants Paul McCants ('01) | 01 | USA | 6.89 | PB | ||||||||||
3 | Wyatt Moore Wyatt Moore | 00 | USA | 6.95 | SB | ||||||||||
4 | Carter Wilkerson Carter Wilkerson | USA | 6.97 | ||||||||||||
5 | Jack Cauble Jack Cauble | USA | 7.01 | ||||||||||||
6 | Jabriel Smith Jabriel Smith | 00 | USA | 7.02 | PB | ||||||||||
7 | Micah Hairston Micah Hairston | 00 | USA | 7.05 | PB | ||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Victor Akhalu Victor Akhalu ('03) | 03 | NGR | 6.74 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Adams Jalen Adams | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
3 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 6.92 | ||||||||||||
4 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 6.95 | ||||||||||||
5 | Luke Wysong Luke Wysong ('03) | 03 | USA | 6.96 | PB | ||||||||||
M 200 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 20.95 | PB | |||||||||||
2 | Thomas Willems Thomas Willems | 00 | AUS | 20.97 | PB | ||||||||||
3 | Dominic Bentil Dominic Bentil | 00 | USA | 21.27 | |||||||||||
4 | Nicholas Harper Nicholas Harper | USA | 21.60 | ||||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jevon O'Bryant Jevon O'Bryant ('01) | 01 | USA | 21.37 | |||||||||||
2 | Paul McCants Paul McCants ('01) | 01 | USA | 21.68 | |||||||||||
3 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 21.70 | |||||||||||
4 | Jack Cauble Jack Cauble | USA | 22.24 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Dominic Bentil Dominic Bentil | 00 | USA | 21.52 | |||||||||||
2 | Skyler Andam Skyler Andam | USA | 21.73 | PB | |||||||||||
3 | Jalen Adams Jalen Adams | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 21.27 | PB | |||||||||||
2 | Thomas Willems Thomas Willems | 00 | AUS | 21.37 | |||||||||||
3 | Paul McCants Paul McCants ('01) | 01 | USA | 21.56 | PB | ||||||||||
4 | Nicholas Harper Nicholas Harper | USA | 21.58 | PB | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | David Pierce David Pierce ('99) | 99 | TTO | 22.07 | |||||||||||
Luke Wysong Luke Wysong ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 4 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jevon O'Bryant Jevon O'Bryant ('01) | 01 | USA | 21.61 | |||||||||||
2 | Mekhi Evans-bey Mekhi Evans-bey | USA | 21.70 | PB | |||||||||||
3 | Darius Wiggins Darius Wiggins | USA | 22.30 | PB | |||||||||||
Indledende 5 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Cauble Jack Cauble | USA | 21.43 | PB | |||||||||||
2 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 21.45 | PB | ||||||||||
Victor Akhalu Victor Akhalu ('03) | 03 | NGR | DNF | ||||||||||||
M 400 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Willems Thomas Willems | 00 | AUS | 46.43 | PB | ||||||||||
2 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 48.00 | |||||||||||
3 | Spencer Eldridge Spencer Eldridge | USA | 48.33 | ||||||||||||
4 | Devon Washington Devon Washington | USA | 48.65 | ||||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jevon O'Bryant Jevon O'Bryant ('01) | 01 | USA | 46.95 | |||||||||||
2 | Adam Stark Adam Stark ('99) | 99 | USA | 47.35 | PB | ||||||||||
3 | Jaymison Cox Jaymison Cox | USA | 48.08 | PB | |||||||||||
4 | Nicholas Harper Nicholas Harper | USA | 48.74 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 47.98 | |||||||||||
2 | Adam Stark Adam Stark ('99) | 99 | USA | 48.15 | SB | ||||||||||
3 | Mikael Tyler Mikael Tyler | USA | 49.13 | PB | |||||||||||
Mekhi Evans-bey Mekhi Evans-bey | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Willems Thomas Willems | 00 | AUS | 48.04 | |||||||||||
2 | Sean Geither Sean Geither | USA | 49.21 | ||||||||||||
3 | Zack Bell Zack Bell | USA | 49.40 | ||||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Nicholas Harper Nicholas Harper | USA | 47.94 | PB | |||||||||||
2 | Spencer Eldridge Spencer Eldridge | USA | 48.25 | ||||||||||||
3 | Bashar Barksdale Bashar Barksdale | USA | 48.87 | PB | |||||||||||
Indledende 4 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jevon O'Bryant Jevon O'Bryant ('01) | 01 | USA | 46.97 | |||||||||||
2 | Jaymison Cox Jaymison Cox | USA | 48.74 | ||||||||||||
3 | Devon Washington Devon Washington | USA | 48.81 | ||||||||||||
4 | Johnny Cruz Johnny Cruz | USA | 49.43 | ||||||||||||
M 800 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Matt Larkin Matt Larkin ('02) | 02 | CAN | 1:49.14 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Ross Cameron Ross ('99) | 99 | USA | 1:50.67 | |||||||||||
3 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:51.30 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Birkmeier Ryan Birkmeier | USA | 1:51.47 | ||||||||||||
5 | Chris Kauffman Chris Kauffman | USA | 1:51.97 | PB | |||||||||||
6 | Frank Rossi Frank Rossi | USA | 1:51.99 | ||||||||||||
7 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 1:52.12 | PB | ||||||||||
8 | Joseph Rogers Joseph Rogers ('98) | 98 | GBR | 1:53.27 | |||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Ross Cameron Ross ('99) | 99 | USA | 1:52.43 | |||||||||||
2 | Ryan Birkmeier Ryan Birkmeier | USA | 1:52.44 | ||||||||||||
3 | Chris Kauffman Chris Kauffman | USA | 1:52.50 | ||||||||||||
4 | Frank Rossi Frank Rossi | USA | 1:52.54 | ||||||||||||
5 | Garrett Blenkush Garrett Blenkush | USA | 1:53.34 | ||||||||||||
6 | Christian Rodriguez Christian Rodriguez | 00 | URU | 1:54.22 | |||||||||||
7 | Brandon Williams Brandon Williams ('96) | 96 | USA | 1:54.92 | |||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Matt Larkin Matt Larkin ('02) | 02 | CAN | 1:51.70 | |||||||||||
2 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:51.91 | SB | ||||||||||
3 | Joseph Rogers Joseph Rogers ('98) | 98 | GBR | 1:52.35 | PB | ||||||||||
4 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 1:53.15 | |||||||||||
5 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:53.68 | |||||||||||
6 | Josh Wintch Josh Wintch | USA | 1:55.65 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Gilman Sam Gilman | 00 | USA | 4:03.29 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan Shields Jonathan Shields ('98) | 98 | GBR | 4:05.17 | PB | ||||||||||
3 | Devin Pancake Devin Pancake | 00 | USA | 4:05.32 | |||||||||||
4 | Jacob Brueckman Jacob Brueckman ('98) | 98 | USA | 4:05.98 | PB | ||||||||||
5 | Oisín O'Gailin Oisín O'Gailin ('97) | 97 | IRL | 4:06.08 | PB | ||||||||||
6 | Mark Crandall Mark Crandall | USA | 4:08.23 | PB | |||||||||||
7 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 4:08.80 | |||||||||||
8 | Brennan Benson Brennan Benson | USA | 4:10.38 | ||||||||||||
9 | Tom Oates Tom Oates | USA | 4:10.66 | ||||||||||||
10 | Abdirizak Ibrahim Abdirizak Ibrahim ('97) | 97 | USA | 4:13.78 | |||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Abdirizak Ibrahim Abdirizak Ibrahim ('97) | 97 | USA | 4:02.12 | |||||||||||
2 | Devin Pancake Devin Pancake | 00 | USA | 4:08.01 | |||||||||||
3 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 4:08.50 | PB | ||||||||||
4 | Tom Oates Tom Oates | USA | 4:09.81 | PB | |||||||||||
5 | Mark Crandall Mark Crandall | USA | 4:11.20 | ||||||||||||
6 | Kevin Mulcaire Kevin Mulcaire ('97) | 97 | IRL | 4:14.88 | SB | ||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Shields Jonathan Shields ('98) | 98 | GBR | 4:09.54 | PB | ||||||||||
2 | Sam Gilman Sam Gilman | 00 | USA | 4:09.70 | |||||||||||
3 | Jacob Brueckman Jacob Brueckman ('98) | 98 | USA | 4:09.73 | PB | ||||||||||
4 | Brennan Benson Brennan Benson | USA | 4:09.78 | PB | |||||||||||
5 | Oisín O'Gailin Oisín O'Gailin ('97) | 97 | IRL | 4:10.79 | PB | ||||||||||
6 | Brogan Giffin Brogan Giffin | USA | 4:17.35 | ||||||||||||
M 3000 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Ioanidis Ryan Ioanidis | USA | 8:09.15 | PB | |||||||||||
2 | Luke Combs Luke Combs | USA | 8:09.23 | PB | |||||||||||
3 | Ahmed Ibrahim Ahmed Ibrahim | USA | 8:09.36 | ||||||||||||
4 | Ryan Johnson Ryan Johnson ('01) | 01 | USA | 8:12.64 | PB | ||||||||||
5 | Caleb Garnica Caleb Garnica | USA | 8:14.45 | PB | |||||||||||
6 | Tanner Norman Tanner Norman | USA | 8:14.50 | PB | |||||||||||
7 | Albert Steiner Albert Steiner | USA | 8:18.60 | PB | |||||||||||
8 | Will Kitzhaber Will Kitzhaber ('99) | 99 | USA | 8:19.30 | PB | ||||||||||
9 | Mason Brown Mason Brown | USA | 8:20.78 | PB | |||||||||||
10 | Kevin Mulcaire Kevin Mulcaire ('97) | 97 | IRL | 8:22.05 | PB | ||||||||||
11 | Elijah Bennett Elijah Bennett | USA | 8:23.52 | PB | |||||||||||
12 | Dario De Caro Dario De Caro ('97) | 97 | ITA | 8:25.03 | |||||||||||
13 | Seth Bruxvoort Seth Bruxvoort | USA | 8:27.32 | PB | |||||||||||
14 | Abdirizak Ibrahim Abdirizak Ibrahim ('97) | 97 | USA | 8:29.16 | PB | ||||||||||
15 | Freddie Carcas Freddie Carcas ('99) | 99 | GBR | 8:29.67 | PB | ||||||||||
16 | Jack Leitch Jack Leitch ('98) | 98 | GBR | 8:30.18 | PB | ||||||||||
Jonathan Shields Jonathan Shields ('98) | 98 | GBR | DNF | ||||||||||||
Devin Pancake Devin Pancake | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Darren Harman Darren Harman ('98) | 98 | USA | 8:23.23 | PB | ||||||||||
2 | Matty Mackay Matty Mackay | USA | 8:24.83 | PB | |||||||||||
3 | Mason Norman Mason Norman | USA | 8:25.61 | PB | |||||||||||
4 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 8:25.77 | SB | ||||||||||
5 | Brogan Giffin Brogan Giffin | USA | 8:26.41 | PB | |||||||||||
6 | Ben Sherman Ben Sherman | USA | 8:27.02 | PB | |||||||||||
7 | Oisín O'Gailin Oisín O'Gailin ('97) | 97 | IRL | 8:29.69 | |||||||||||
8 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 8:31.03 | SB | ||||||||||
9 | Angus Fitzgerald Angus Fitzgerald | USA | 8:33.14 | PB | |||||||||||
10 | Gus McIntyre Gus McIntyre | USA | 8:36.94 | PB | |||||||||||
11 | Murdoch McIntyre Murdoch McIntyre ('01) | 01 | NZL | 8:38.74 | PB | ||||||||||
12 | Aidan Palmer Aidan Palmer | USA | 8:39.82 | ||||||||||||
13 | Josh Rodgers Josh Rodgers | USA | 8:48.00 | PB | |||||||||||
14 | Max Milarvie Max Milarvie ('99) | 99 | GBR | 8:49.24 | PB | ||||||||||
15 | Trevor Stephen Trevor Stephen | USA | 8:54.36 | ||||||||||||
Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | DNF | ||||||||||||
Brennan Benson Brennan Benson | USA | DNF | |||||||||||||
Mark Crandall Mark Crandall | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Ioanidis Ryan Ioanidis | USA | 14:09.55 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Johnson Ryan Johnson ('01) | 01 | USA | 14:11.84 | PB | ||||||||||
3 | Will Kitzhaber Will Kitzhaber ('99) | 99 | USA | 14:12.81 | PB | ||||||||||
4 | Caleb Garnica Caleb Garnica | USA | 14:20.97 | PB | |||||||||||
5 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 14:21.78 | |||||||||||
6 | Tanner Norman Tanner Norman | USA | 14:21.89 | PB | |||||||||||
7 | Ahmed Ibrahim Ahmed Ibrahim | USA | 14:22.58 | ||||||||||||
8 | Mason Brown Mason Brown | USA | 14:32.26 | PB | |||||||||||
9 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 14:36.23 | |||||||||||
10 | Jack Leitch Jack Leitch ('98) | 98 | GBR | 14:39.92 | |||||||||||
11 | Matty Mackay Matty Mackay | USA | 14:45.14 | ||||||||||||
12 | Leach Chase Leach Chase | USA | 14:46.16 | PB | |||||||||||
13 | Murdoch McIntyre Murdoch McIntyre ('01) | 01 | NZL | 14:46.64 | |||||||||||
15 | Freddie Carcas Freddie Carcas ('99) | 99 | GBR | 14:55.38 | PB | ||||||||||
22 | Max Milarvie Max Milarvie ('99) | 99 | GBR | 15:23.12 | PB | ||||||||||
Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 7.91 | PB | |||||||||||
2 | Kamal Golaube Kamal Golaube | USA | 8.00 | PB | |||||||||||
3 | Andrew Doctor Andrew Doctor ('99) | 99 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
4 | Micah Hairston Micah Hairston | 00 | USA | 8.06 | |||||||||||
5 | Liam Mather Liam Mather | 00 | CAN | 8.08 | |||||||||||
6 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 8.10 | |||||||||||
7 | Zachary Meyer Zachary Meyer | 00 | USA | 8.11 | |||||||||||
8 | Philip Hundl Philip Hundl | USA | 8.14 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 8.04 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Doctor Andrew Doctor ('99) | 99 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
3 | Liam Mather Liam Mather | 00 | CAN | 8.11 | |||||||||||
4 | Darek Hackett Darek Hackett | USA | 8.14 | ||||||||||||
5 | Caige McComb Caige McComb | USA | 8.36 | SB | |||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Hairston Micah Hairston | 00 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
2 | Kamal Golaube Kamal Golaube | USA | 8.02 | PB | |||||||||||
3 | Philip Hundl Philip Hundl | USA | 8.06 | PB | |||||||||||
4 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 8.12 | ||||||||||||
5 | Zachary Meyer Zachary Meyer | 00 | USA | 8.14 | |||||||||||
6 | Gannon Christman Gannon Christman | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Collin Schulz Collin Schulz | USA | 2.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Jankans Kyle Jankans ('01) | 01 | USA | 2.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Hall Jake Hall | USA | 2.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jalan Rivers Jalan Rivers ('03) | 03 | USA | 2.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Philip Hundl Philip Hundl | USA | 2.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Pete Mead Pete Mead | USA | 2.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ben Hoffman Ben Hoffman | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 1.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Elijah Scott Elijah Scott | USA | 1.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sage Coventry Sage Coventry | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Kelton Chenworth Kelton Chenworth | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ethan Gardner Ethan Gardner | USA | 4.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eldridge Harris Eldridge Harris | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Robert Postell Robert Postell | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marshall Rasmussen Marshall Rasmussen | USA | 4.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caiden Macktinger Caiden Macktinger | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Calvin Ciganik Calvin Ciganik | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Kareem Hatem Mersal Kareem Hatem Mersal ('01) | 01 | ITA | 7.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hunter Brown Hunter Brown | USA | 7.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | John Colizzi John Colizzi | USA | 7.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 7.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cory Taylor Cory Taylor | USA | 7.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Travon Stevens-Long Travon Stevens-Long ('01) | 01 | USA | 7.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Josh Hartvigsen Josh Hartvigsen | USA | 7.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 6.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Allam Bushara Allam Bushara | USA | 16.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jefferson Danso Jefferson Danso | USA | 14.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 14.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | LaShawn Taylor LaShawn Taylor | USA | 14.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hunter Brown Hunter Brown | USA | 14.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaliff Guevara Kaliff Guevara | USA | 14.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mauricio Galindo Mauricio Galindo | 00 | GUA | 13.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Darryl Thomas Darryl Thomas | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Drew Thompson Drew Thompson | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
John Colizzi John Colizzi | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Mariano Kis Mariano Kis ('01) | 01 | ARG | 18.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jackson Morris Jackson Morris ('99) | 99 | USA | 17.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gavin Beierle Gavin Beierle | USA | 17.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel Carrillo Daniel Carrillo | USA | 16.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacob Lopez Jacob Lopez | USA | 15.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brandon Ovington Brandon Ovington ('01) | 01 | CAN | 15.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikey DeRock Mikey DeRock | USA | 15.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nathan Reid Nathan Reid ('01) | 01 | JAM | 15.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eric Lundgren Eric Lundgren | USA | 15.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jaret Prete Jaret Prete | 00 | USA | 15.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nate Franz Nate Franz | USA | 15.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jaret Prete Jaret Prete | 00 | USA | 20.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mariano Kis Mariano Kis ('01) | 01 | ARG | 19.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 5489 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Wyatt Murphy Wyatt Murphy | USA | 5227 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caden Dupee Caden Dupee | USA | 5192 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mauricio Galindo Mauricio Galindo | 00 | GUA | 5122 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sage Coventry Sage Coventry | USA | 5085 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Drew Thompson Drew Thompson | 00 | USA | 4936 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elijah Scott Elijah Scott | USA | 4846 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bryson Engebretson Bryson Engebretson | USA | 4798 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Braeden Holcombe Braeden Holcombe | USA | 4619 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Utah State Utah State | USA | 3:14.40 | ||||||||||||
Skyler Andam, Zack Bell, Dominic Bentil, Johnny Cruz | |||||||||||||||
Finale 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
2 | New Mexico New Mexico | USA | 3:12.73 | ||||||||||||
Rivaldo Leacock, Matt Larkin, Gavin Sleeter, Jevon O'Bryant | |||||||||||||||
3 | San Jose St. San Jose St. | USA | 3:12.87 | ||||||||||||
Nicholas Harper, Bashar Barksdale, Harry Overstreet III, Mekhi Evans-bey | |||||||||||||||
4 | Air Force Air Force | USA | 3:13.23 | ||||||||||||
La'a Aiu, Darek Hackett, Zack Larrier, Sean Geither | |||||||||||||||
K 60 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Anita Taviore Anita Taviore ('02) | 02 | NGR | 7.44 | PB | ||||||||||
2 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 7.48 | ||||||||||||
3 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 7.49 | |||||||||||
4 | Liao Yan-Chun Liao Yan-Chun ('98) | 98 | TPE | 7.49 | |||||||||||
5 | Mahkaia Lee Mahkaia Lee | USA | 7.51 | PB | |||||||||||
6 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 7.57 | ||||||||||||
7 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 7.61 | |||||||||||
8 | Hailey Suit Hailey Suit | USA | 7.62 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Anita Taviore Anita Taviore ('02) | 02 | NGR | 7.49 | PB | ||||||||||
2 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 7.50 | PB | |||||||||||
3 | Mahkaia Lee Mahkaia Lee | USA | 7.52 | PB | |||||||||||
4 | Gabrielle Spencer Gabrielle Spencer | USA | 7.59 | PB | |||||||||||
5 | Karoli Käärt Karoli Käärt | 00 | EST | 7.65 | |||||||||||
6 | Naiah Boardingham Naiah Boardingham | USA | 7.66 | PB | |||||||||||
7 | Makayla Williams Makayla Williams | USA | 7.74 | ||||||||||||
8 | Alexandria Ruth Alexandria Ruth ('02) | 02 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 7.51 | PB | ||||||||||
2 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 7.53 | ||||||||||||
3 | Alexus Alexander Alexus Alexander ('01) | 01 | USA | 7.57 | SB | ||||||||||
4 | Annakay Maitland Annakay Maitland ('02) | 02 | JAM | 7.67 | |||||||||||
5 | Kaiya Johnson Kaiya Johnson | USA | 7.69 | ||||||||||||
6 | Rayven Nealey Rayven Nealey | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
7 | Queen Okoh Queen Okoh | USA | 7.70 | SB | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Liao Yan-Chun Liao Yan-Chun ('98) | 98 | TPE | 7.48 | PB | ||||||||||
2 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 7.50 | |||||||||||
3 | Hailey Suit Hailey Suit | USA | 7.56 | PB | |||||||||||
4 | Kitana Burgard Kitana Burgard | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
5 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 7.71 | |||||||||||
6 | Antoinette Stubbfield Antoinette Stubbfield | USA | 7.73 | PB | |||||||||||
7 | Lauren Fowler Lauren Fowler | USA | 7.76 | ||||||||||||
K 200 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 23.00 | NR | PB | |||||||||
2 | Anita Taviore Anita Taviore ('02) | 02 | NGR | 23.76 | |||||||||||
3 | Gabrielle Spencer Gabrielle Spencer | USA | 23.80 | PB | |||||||||||
4 | Emily Costello Emily Costello | USA | 24.22 | ||||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 23.92 | PB | ||||||||||
2 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 23.98 | |||||||||||
3 | Aisha Watt Aisha Watt | USA | 24.34 | ||||||||||||
4 | Ceonna Pipion Ceonna Pipion | USA | 24.92 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Makayla Williams Makayla Williams | USA | 24.76 | ||||||||||||
2 | Liao Yan-Chun Liao Yan-Chun ('98) | 98 | TPE | 24.85 | PB | ||||||||||
Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 24.07 | PB | ||||||||||
2 | Ceonna Pipion Ceonna Pipion | USA | 24.37 | PB | |||||||||||
4 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 25.98 | PB | ||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Alexus Alexander Alexus Alexander ('01) | 01 | USA | 24.62 | PB | ||||||||||
2 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 24.81 | ||||||||||||
Indledende 4 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 24.10 | |||||||||||
2 | Aisha Watt Aisha Watt | USA | 24.25 | PB | |||||||||||
Emily Stefan Emily Stefan | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 5 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 23.20 | NR | ||||||||||
2 | Gabrielle Spencer Gabrielle Spencer | USA | 24.25 | ||||||||||||
Indledende 6 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Anita Taviore Anita Taviore ('02) | 02 | NGR | 23.83 | |||||||||||
2 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 24.46 | PB | ||||||||||
Indledende 7 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Costello Emily Costello | USA | 24.31 | ||||||||||||
2 | Kaiya Johnson Kaiya Johnson | USA | 24.98 | ||||||||||||
K 400 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 51.78 | PB | ||||||||||
2 | Tia Holmes Tia Holmes | 00 | USA | 52.60 | PB | ||||||||||
3 | Grace Goldsworthy Grace Goldsworthy ('01) | 01 | AUS | 54.75 | PB | ||||||||||
4 | Michelle Roca Michelle Roca | USA | 55.17 | PB | |||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Sakura Roberson Sakura Roberson | USA | 53.98 | SB | |||||||||||
2 | Yolonda Johnson Yolonda Johnson | USA | 54.21 | PB | |||||||||||
3 | Emily Costello Emily Costello | USA | 54.75 | PB | |||||||||||
4 | Sydney Bentley Sydney Bentley | USA | 55.60 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Yolonda Johnson Yolonda Johnson | USA | 54.86 | PB | |||||||||||
2 | Emma Reeves Emma Reeves | USA | 57.28 | ||||||||||||
3 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 58.31 | PB | ||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 56.14 | |||||||||||
2 | Grace Proesch Grace Proesch | USA | 56.81 | PB | |||||||||||
3 | Lauren Chafins Lauren Chafins | USA | 58.77 | ||||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ceonna Pipion Ceonna Pipion | USA | 55.94 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Smith Olivia Smith | USA | 56.52 | PB | |||||||||||
3 | Zoe Iwu Zoe Iwu | USA | 58.31 | PB | |||||||||||
Indledende 4 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 53.00 | |||||||||||
2 | Sydney Bentley Sydney Bentley | USA | 55.80 | PB | |||||||||||
3 | Alia Scott Alia Scott | USA | 58.14 | PB | |||||||||||
Indledende 5 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Goldsworthy Grace Goldsworthy ('01) | 01 | AUS | 55.18 | |||||||||||
2 | Halyn Senegal Halyn Senegal ('03) | 03 | USA | 57.02 | SB | ||||||||||
3 | Lilly Gregg Lilly Gregg | USA | 57.56 | ||||||||||||
4 | Delphine Dah Delphine Dah | USA | 57.83 | PB | |||||||||||
5 | Brianna Sproles Brianna Sproles | USA | 58.50 | PB | |||||||||||
Indledende 6 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Tia Holmes Tia Holmes | 00 | USA | 53.68 | |||||||||||
2 | Rhea Hoyte Rhea Hoyte | BAR | 56.76 | PB | |||||||||||
3 | Alison Richter Alison Richter | USA | 56.91 | PB | |||||||||||
Indledende 7 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Sakura Roberson Sakura Roberson | USA | 54.86 | ||||||||||||
2 | Emily Costello Emily Costello | USA | 55.27 | PB | |||||||||||
3 | Alyssa Cullen Alyssa Cullen | USA | 56.15 | PB | |||||||||||
4 | Taylor Rioux Taylor Rioux | USA | 57.47 | ||||||||||||
Indledende 8 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle Roca Michelle Roca | USA | 55.44 | PB | |||||||||||
2 | Nakyia Buckner Nakyia Buckner | USA | 57.50 | PB | |||||||||||
3 | Cu-Nisha Mitchell Cu-Nisha Mitchell | USA | 57.71 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:05.92 | PB | ||||||||||
2 | MaLeigha Menegatti MaLeigha Menegatti | 00 | USA | 2:06.88 | PB | ||||||||||
3 | Lauren Harper Lauren Harper | USA | 2:07.31 | PB | |||||||||||
4 | Karen Christensen Karen Christensen | USA | 2:09.50 | PB | |||||||||||
5 | Bailee Carr Bailee Carr | USA | 2:10.62 | SB | |||||||||||
6 | Emma Wahlenmaier Emma Wahlenmaier | USA | 2:10.85 | ||||||||||||
7 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:14.68 | |||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:11.03 | |||||||||||
2 | Bailee Carr Bailee Carr | USA | 2:12.11 | ||||||||||||
3 | Karen Christensen Karen Christensen | USA | 2:12.50 | PB | |||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Harper Lauren Harper | USA | 2:10.59 | ||||||||||||
2 | Emma Wahlenmaier Emma Wahlenmaier | USA | 2:10.78 | ||||||||||||
3 | Brid O’Connell Brid O’Connell | USA | 2:12.02 | PB | |||||||||||
4 | Alison Graf Alison Graf ('02) | 02 | GER | 2:13.50 | PB | ||||||||||
5 | Reagan Gorzeman Reagan Gorzeman | USA | 2:14.90 | PB | |||||||||||
6 | Agita Svetere Agita Svetere ('99) | 99 | LAT | 2:26.21 | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | MaLeigha Menegatti MaLeigha Menegatti | 00 | USA | 2:13.28 | |||||||||||
2 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:14.17 | |||||||||||
3 | Hannah Davidson Hannah Davidson ('90) | 90 | USA | 2:14.27 | |||||||||||
4 | Alex Lomeli Alex Lomeli | USA | 2:15.23 | PB | |||||||||||
5 | Juliette Noyer Juliette Noyer | 00 | FRA | 2:16.14 | SB | ||||||||||
6 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius ('01) | 01 | SWE | 2:24.32 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Elise Thorner Elise Thorner ('01) | 01 | GBR | 4:46.20 | |||||||||||
2 | Megan Mooney Megan Mooney ('96) | 96 | USA | 4:46.66 | PB | ||||||||||
3 | Anna Petr Anna Petr ('02) | 02 | USA | 4:46.75 | PB | ||||||||||
4 | Samree Dishon Samree Dishon | USA | 4:51.78 | PB | |||||||||||
5 | Natalia Ruiz Natalia Ruiz ('03) | 03 | ESP | 4:53.85 | PB | ||||||||||
6 | Abby Jensen Abby Jensen | USA | 4:56.10 | PB | |||||||||||
7 | Jenna Kill Jenna Kill | USA | 4:58.32 | PB | |||||||||||
8 | Katelyn Mitchem Katelyn Mitchem | 00 | USA | 4:58.44 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
7 | Tabatha Walford Tabatha Walford | 00 | GBR | 5:22.64 | |||||||||||
Indledende 3 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Elise Thorner Elise Thorner ('01) | 01 | GBR | 5:02.71 | |||||||||||
4 | Natalia Ruiz Natalia Ruiz ('03) | 03 | ESP | 5:03.35 | |||||||||||
5 | Inês Borba Inês Borba ('02) | 02 | POR | 5:04.54 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Gracelyn Larkin Gracelyn Larkin ('01) | 01 | CAN | 9:17.18 | PB | ||||||||||
2 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 9:17.59 | PB | ||||||||||
3 | Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | 9:20.69 | PB | ||||||||||
4 | Aliandrea Upshaw Aliandrea Upshaw | USA | 9:23.48 | PB | |||||||||||
5 | India Johnson India Johnson | USA | 9:29.38 | PB | |||||||||||
6 | Emma Heckel Emma Heckel ('02) | 02 | GER | 9:30.31 | PB | ||||||||||
7 | Yasmin Marghini Yasmin Marghini ('02) | 02 | GBR | 9:30.76 | PB | ||||||||||
8 | Adva Cohen Adva Cohen ('96) | 96 | ISR | 9:32.92 | SB | ||||||||||
9 | Lindsey Peters Lindsey Peters | USA | 9:33.01 | PB | |||||||||||
10 | Ashlyn Hillyard Ashlyn Hillyard ('01) | 01 | USA | 9:33.51 | PB | ||||||||||
11 | Emily Chaston Emily Chaston ('01) | 01 | GBR | 9:37.65 | PB | ||||||||||
12 | Annabel Stafford Annabel Stafford | USA | 9:39.12 | PB | |||||||||||
13 | Lily Tomasula-Martin Lily Tomasula-Martin | USA | 9:41.19 | PB | |||||||||||
14 | Claudia Burgess Claudia Burgess | USA | 9:41.34 | PB | |||||||||||
15 | Katie Struthers Katie Struthers | USA | 9:49.88 | PB | |||||||||||
16 | Yukino Parle Yukino Parle | USA | 10:03.51 | SB | |||||||||||
Elise Thorner Elise Thorner ('01) | 01 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Micaela Rivera Micaela Rivera | 00 | USA | 9:41.21 | PB | ||||||||||
2 | Sarah Carter Sarah Carter | USA | 9:45.31 | PB | |||||||||||
3 | Halle Hamilton Halle Hamilton | USA | 9:50.78 | PB | |||||||||||
4 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 9:54.89 | PB | ||||||||||
5 | Inês Borba Inês Borba ('02) | 02 | POR | 9:56.09 | PB | ||||||||||
6 | Katelyn Mitchem Katelyn Mitchem | 00 | USA | 9:58.46 | |||||||||||
7 | Sailor Hutton Sailor Hutton | USA | 10:01.09 | PB | |||||||||||
8 | Adrianna Wilder Adrianna Wilder | USA | 10:01.37 | PB | |||||||||||
9 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 10:02.27 | SB | ||||||||||
10 | Semira Mebrahtu Semira Mebrahtu ('99) | 99 | ERI | 10:02.69 | PB | ||||||||||
11 | Rayna Fruchey Rayna Fruchey | USA | 10:04.39 | PB | |||||||||||
12 | Kylie Simshauser Kylie Simshauser | USA | 10:06.51 | PB | |||||||||||
13 | Kalia Pfeffer Kalia Pfeffer | USA | 10:06.80 | PB | |||||||||||
14 | Ally Peterson Ally Peterson | USA | 10:07.93 | PB | |||||||||||
15 | Sydney Weaber Sydney Weaber | USA | 10:08.28 | PB | |||||||||||
16 | Bella Brickner Bella Brickner | USA | 10:10.13 | PB | |||||||||||
26 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius ('01) | 01 | SWE | 10:35.98 | SB | ||||||||||
Morgan French Morgan French | USA | DNF | |||||||||||||
Bailey Brinkerhoff Bailey Brinkerhoff | USA | DNF | |||||||||||||
Rebecca Wusinich Rebecca Wusinich | USA | DNF | |||||||||||||
Samree Dishon Samree Dishon | USA | DNF | |||||||||||||
K 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | 16:07.14 | PB | ||||||||||
2 | Gracelyn Larkin Gracelyn Larkin ('01) | 01 | CAN | 16:08.23 | |||||||||||
3 | Aliandrea Upshaw Aliandrea Upshaw | USA | 16:21.73 | PB | |||||||||||
4 | Yasmin Marghini Yasmin Marghini ('02) | 02 | GBR | 16:38.87 | PB | ||||||||||
5 | Lily Tomasula-Martin Lily Tomasula-Martin | USA | 16:44.25 | PB | |||||||||||
6 | Annabel Stafford Annabel Stafford | USA | 16:48.50 | PB | |||||||||||
7 | Emma Heckel Emma Heckel ('02) | 02 | GER | 16:53.75 | |||||||||||
8 | Ashlyn Hillyard Ashlyn Hillyard ('01) | 01 | USA | 16:57.59 | PB | ||||||||||
9 | Katie Struthers Katie Struthers | USA | 17:03.56 | ||||||||||||
10 | Halle Hamilton Halle Hamilton | USA | 17:05.48 | PB | |||||||||||
11 | Sarah Carter Sarah Carter | USA | 17:14.38 | PB | |||||||||||
12 | Yukino Parle Yukino Parle | USA | 17:18.29 | SB | |||||||||||
13 | Ivy Gonzales Ivy Gonzales | USA | 17:19.06 | PB | |||||||||||
14 | Morgan French Morgan French | USA | 17:23.45 | PB | |||||||||||
15 | Kylie Simshauser Kylie Simshauser | USA | 17:25.01 | PB | |||||||||||
16 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 17:27.36 | PB | ||||||||||
Isabella Fauria Isabella Fauria ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Danae Dyer Danae Dyer | USA | 8.29 | SB | |||||||||||
2 | Dafni Georgiou Dafni Georgiou ('99) | 99 | CYP | 8.31 | |||||||||||
3 | Taylor Shorter Taylor Shorter ('02) | 02 | USA | 8.56 | |||||||||||
4 | Lexie Keller Lexie Keller | USA | 8.56 | ||||||||||||
5 | Nyenuchi Okemgbo Nyenuchi Okemgbo | USA | 8.63 | =SB | |||||||||||
6 | Alexis Koetitz Alexis Koetitz | USA | 8.70 | =PB | |||||||||||
7 | Abbey Bryant Abbey Bryant | USA | 8.75 | ||||||||||||
Jahzara Davis Jahzara Davis | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | 25.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Dafni Georgiou Dafni Georgiou ('99) | 99 | CYP | 8.22 | |||||||||||
2 | Taylor Shorter Taylor Shorter ('02) | 02 | USA | 8.54 | PB | ||||||||||
3 | Abbey Bryant Abbey Bryant | USA | 8.69 | ||||||||||||
4 | Alexis Koetitz Alexis Koetitz | USA | 8.73 | ||||||||||||
5 | Jordan Brandt Jordan Brandt ('99) | 99 | USA | 8.82 | |||||||||||
6 | Olivia Smith Olivia Smith | USA | 8.85 | PB | |||||||||||
7 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 9.00 | ||||||||||||
Indledende 2 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Danae Dyer Danae Dyer | USA | 8.41 | SB | |||||||||||
2 | Nyenuchi Okemgbo Nyenuchi Okemgbo | USA | 8.63 | SB | |||||||||||
3 | Lexie Keller Lexie Keller | USA | 8.73 | ||||||||||||
4 | Jahzara Davis Jahzara Davis | USA | 8.75 | ||||||||||||
5 | Darcy Jackson Darcy Jackson | USA | 8.80 | =PB | |||||||||||
6 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 8.84 | |||||||||||
K Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Iesha Hamm Iesha Hamm | USA | 1.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Xiomara Malone Xiomara Malone ('02) | 02 | IVB | 1.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Arianna Martinez Arianna Martinez | USA | 1.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lina Schubert Lina Schubert ('02) | 02 | GER | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jenna Fee Feyerabend Jenna Fee Feyerabend ('02) | 02 | GER | 1.67 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lexie Keller Lexie Keller | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Inka Mehtola Inka Mehtola ('01) | 01 | FIN | 1.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlin Heri Kaitlin Heri | USA | 4.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashley Callahan Ashley Callahan | USA | 4.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Celyn Stermer Celyn Stermer | USA | 3.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Corey Friedenbach Corey Friedenbach | USA | 3.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tameryn Coryell Tameryn Coryell | USA | 3.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Katie Schlather Katie Schlather ('03) | 03 | USA | 3.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Erika Willis Erika Willis ('01) | 01 | USA | 3.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Elizabeth Funk Elizabeth Funk | 00 | USA | 3.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Francesca Porambo Francesca Porambo | USA | 3.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kiara Quezada-Arzate Kiara Quezada-Arzate | USA | 3.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anna Parkinson Anna Parkinson | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Victoria Villanueva Victoria Villanueva ('99) | 99 | VEN | 3.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Maren Garnett Maren Garnett | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Shayla Howell Shayla Howell | USA | 6.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mahkaia Lee Mahkaia Lee | USA | 6.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dejanae Thompson Dejanae Thompson | USA | 6.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Naiah Boardingham Naiah Boardingham | USA | 6.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Hutton Madison Hutton ('03) | 03 | GBR | 5.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sadie McMullen Sadie McMullen ('02) | 02 | USA | 5.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren Fowler Lauren Fowler | USA | 5.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Vanessa Spizewski Vanessa Spizewski | USA | 5.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Maggie Larson Maggie Larson ('03) | 03 | USA | 5.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lexie Keller Lexie Keller | USA | 5.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 5.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rayven Nealey Rayven Nealey | USA | 5.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Makayla Williams Makayla Williams | USA | 5.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Rachela Pace Rachela Pace ('03) | 03 | MLT | 5.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mikyla Harkley Mikyla Harkley | USA | 5.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Xiomara Malone Xiomara Malone ('02) | 02 | IVB | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jahzara Davis Jahzara Davis | USA | 5.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | María Paz Milani María Paz Milani ('01) | 01 | ARG | 5.58 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 5.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand ('02) | 02 | SWE | 5.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Greta Fraraccio Greta Fraraccio ('02) | 02 | ITA | 5.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Maggie Larson Maggie Larson ('03) | 03 | USA | 12.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simone Johnson Simone Johnson | USA | 12.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rayven Nealey Rayven Nealey | USA | 12.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mahkaia Lee Mahkaia Lee | USA | 12.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mikyla Harkley Mikyla Harkley | USA | 12.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand ('02) | 02 | SWE | 12.38 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Haley Abirached Haley Abirached | USA | 12.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | María Paz Milani María Paz Milani ('01) | 01 | ARG | 12.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Aumni Ashby Aumni Ashby | USA | 12.25 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Greta Fraraccio Greta Fraraccio ('02) | 02 | ITA | 11.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rachela Pace Rachela Pace ('03) | 03 | MLT | 11.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jodeci Weems Jodeci Weems | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Sidnee Naerebout Sidnee Naerebout | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Makayla Williams Makayla Williams | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Gabby McDonald Gabby McDonald | 00 | USA | 16.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 15.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 15.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cierra Jackson Cierra Jackson ('02) | 02 | USA | 15.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michaela Hawkins Michaela Hawkins | USA | 14.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amelia DiPaola Amelia DiPaola | USA | 14.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dolly Gabri Dolly Gabri ('01) | 01 | CAN | 14.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Addison Henry Addison Henry | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gracious Togai Gracious Togai | USA | 14.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tori Bailey Tori Bailey | USA | 13.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Cosette Stellern Cosette Stellern | USA | 13.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Onyi Anigbogu Onyi Anigbogu | USA | 12.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Logan DeRock Logan DeRock | USA | 12.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Morgan Johnson Morgan Johnson | USA | 12.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mateya Mobley Mateya Mobley | USA | 12.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Emma Harper Emma Harper | USA | 12.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Trinity Williams Trinity Williams | USA | 12.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jordan Christensen Jordan Christensen | USA | 12.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Cassidy Osborne-Butler Cassidy Osborne-Butler | USA | 19.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cierra Jackson Cierra Jackson ('02) | 02 | USA | 19.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 19.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michaela Hawkins Michaela Hawkins ('01) | 01 | USA | 18.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amelia DiPaola Amelia DiPaola | USA | 18.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tahjnee Thurston Tahjnee Thurston ('97) | 97 | BAH | 18.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tori Bailey Tori Bailey | USA | 17.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mary Carbee Mary Carbee | USA | 17.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gabby McDonald Gabby McDonald | 00 | USA | 17.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 17.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 4039 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lexie Keller Lexie Keller | USA | 4004 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jenna Fee Feyerabend Jenna Fee Feyerabend ('02) | 02 | GER | 3882 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Lanning Jordan Lanning | USA | 3773 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Hutton Madison Hutton ('03) | 03 | GBR | 3771 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 3504 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anna-Maria Sommerfeld Anna-Maria Sommerfeld | 00 | GER | 3215 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 2270 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | San Diego St. San Diego St. | USA | 3:37.06 | ||||||||||||
Jalyn Harris, Rhea Hoyte, Sakura Roberson, Nyjari McNeil | |||||||||||||||
2 | Colorado St. Colorado St. | USA | 3:40.42 | ||||||||||||
Yolonda Johnson, Makayla Williams, Bailee Carr, Grace Goldsworthy | |||||||||||||||
3 | Boise State Boise State | USA | 3:40.69 | ||||||||||||
Alyssa Cullen, Anita Taviore, Nyenuchi Okemgbo, MaLeigha Menegatti | |||||||||||||||
5 | Air Force Air Force | USA | 3:44.52 | ||||||||||||
Grace Proesch, Taylor Rioux, Brid O'Connell, Michelle Roca | |||||||||||||||
Finale C 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | San Jose St. San Jose St. | USA | 3:45.16 | ||||||||||||
Sydney Bentley, Sarah Mosteller, Kaiya Johnson, Gabrielle Spencer |