M 100 m Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Shamar Love Shamar Love | USA | 10.48 | PB | |||||||||||
2 | Dom Data Dom Data | USA | 10.49 | PB | |||||||||||
3 | Amon Sams Amon Sams | USA | 10.56 | ||||||||||||
4 | Silas Kayuha Silas Kayuha | USA | 10.66 | PB | |||||||||||
5 | Andrew Tapiwa Gono Phiri Andrew Tapiwa Gono Phiri | 00 | ZAM | 10.71 | PB | ||||||||||
6 | Dion Goliday Dion Goliday | USA | 10.76 | PB | |||||||||||
7 | Matthew Drovdlic Matthew Drovdlic | USA | 10.88 | PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Derek Plitt Derek Plitt | USA | 10.49 | PB | |||||||||||
2 | Silas Kayuha Silas Kayuha | USA | 10.78 | PB | |||||||||||
3 | Matthew Drovdlic Matthew Drovdlic | USA | 11.00 | =PB | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Dom Data Dom Data | USA | 10.66 | ||||||||||||
2 | Andrew Tapiwa Gono Phiri Andrew Tapiwa Gono Phiri | 00 | ZAM | 10.74 | PB | ||||||||||
3 | Dion Goliday Dion Goliday | USA | 10.91 | =PB | |||||||||||
Indledende 3 Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Shamar Love Shamar Love | USA | 10.59 | w | |||||||||||
2 | Amon Sams Amon Sams | USA | 10.90 | w | |||||||||||
DaMario Chapman DaMario Chapman | USA | DNF | w | ||||||||||||
M 200 m Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Amon Sams Amon Sams | USA | 21.38 | PB | |||||||||||
2 | Tylir Shannon Tylir Shannon | USA | 21.73 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Matthew Drovdlic Matthew Drovdlic | USA | 21.63 | PB | |||||||||||
2 | Duriel Moss Jr Duriel Moss Jr | USA | 21.86 | PB | |||||||||||
3 | Jose Franco Jose Franco | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
4 | Andrew Tapiwa Gono Phiri Andrew Tapiwa Gono Phiri | 00 | ZAM | 22.27 | |||||||||||
Finale C Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Dion Goliday Dion Goliday | USA | 21.93 | w | |||||||||||
2 | Cameron Klauke Cameron Klauke | USA | 22.10 | w | |||||||||||
3 | Samuel Paydock Samuel Paydock | USA | 22.37 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Silas Kayuha Silas Kayuha | USA | 22.28 | w | |||||||||||
2 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 22.86 | w | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William McMichael William McMichael | USA | 48.11 | PB | |||||||||||
2 | Amir Metts Amir Metts | USA | 48.22 | PB | |||||||||||
3 | Montrell DeVaughn Montrell DeVaughn | USA | 49.38 | SB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matt Wehrle Matt Wehrle ('99) | 99 | USA | 1:53.84 | |||||||||||
2 | Deven Ramsey Deven Ramsey | USA | 1:54.54 | ||||||||||||
3 | Caleb Correia Caleb Correia | USA | 1:55.18 | ||||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ethan Pine Ethan Pine | USA | 3:52.31 | ||||||||||||
2 | Connor Volk-klos Connor Volk-klos | USA | 3:54.36 | PB | |||||||||||
3 | Logan Singer Logan Singer | USA | 3:55.82 | ||||||||||||
4 | Logan Meyer Logan Meyer | USA | 3:56.29 | PB | |||||||||||
5 | Liam Galligan Liam Galligan | USA | 3:59.65 | ||||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
Curtis Joppeck Curtis Joppeck | USA | DNF | |||||||||||||
Vincent Giumenti Vincent Giumenti | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
Gage Beireis Gage Beireis | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Desmond Gist Desmond Gist | USA | 14.58 | ||||||||||||
2 | ShaDaryll Clark ShaDaryll Clark | USA | 14.77 | PB | |||||||||||
4 | Dominic Deshuk Dominic Deshuk | USA | 14.85 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | ShaDaryll Clark ShaDaryll Clark | USA | 14.82 | ||||||||||||
2 | Carson Troyer Carson Troyer | USA | 14.89 | SB | |||||||||||
Tanner Slack Tanner Slack | USA | DNF | |||||||||||||
Matt McBride Matt McBride | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Desmond Gist Desmond Gist | USA | 14.46 | PB | |||||||||||
Jared Storm Jared Storm | USA | DNF | |||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Rennette Michael Rennette | USA | 53.96 | ||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tanner Slack Tanner Slack | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Evan Hershberger Evan Hershberger | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elijah Cobb Elijah Cobb | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Max Bigler Max Bigler | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dylan Garretson Dylan Garretson | 00 | USA | 4.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrew Buderer Andrew Buderer | USA | 4.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Logan Isaacs Logan Isaacs | USA | 4.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Luke Shellhaas Luke Shellhaas | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 6.85 | w | +3.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Corey Minton Corey Minton | USA | 14.54 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 14.15 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cole LaRoche Cole LaRoche | USA | 16.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Derrelle Murray Derrelle Murray | USA | 15.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keegan Digby Keegan Digby | USA | 15.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Benjamin Villafuerte Benjamin Villafuerte | USA | 15.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gabriel Springer Gabriel Springer | USA | 50.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Drake Willenborg Drake Willenborg | USA | 49.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Reis Thomas Reis Thomas | USA | 49.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Stegman Luke Stegman | USA | 49.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mount Union Mount Union | USA | 3:14.31 | ||||||||||||
Matt McBride, Tyler Gill, Justin Knoch, Dylon Campbell | |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
Genevieve Arnold Genevieve Arnold | USA | DNF | w | ||||||||||||
Layla Wilks Layla Wilks | USA | DNF | w | ||||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Gracie Dennison Gracie Dennison | USA | 12.15 | PB | |||||||||||
Jessica Fatigati Jessica Fatigati | USA | DNF | |||||||||||||
K 200 m Vind: +2.5 Finale A Finale | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Lucia Cannata Lucia Cannata | USA | 24.73 | w | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ericka Bigham Ericka Bigham | USA | 57.56 | PB | |||||||||||
2 | Kacee Hooker Kacee Hooker | USA | 57.97 | ||||||||||||
3 | Micah Donley Micah Donley | USA | 58.09 | SB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jackie Wilson Jackie Wilson | USA | 2:13.46 | SB | |||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelsey Lagunas Kelsey Lagunas | USA | 11:12.81 | ||||||||||||
2 | Samantha Bieth Samantha Bieth | USA | 11:18.91 | ||||||||||||
3 | Elizabeth Lohman Elizabeth Lohman | USA | 11:36.78 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Gracie Dennison Gracie Dennison | USA | 14.35 | PB | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||||||||
Michaelina Terranova Michaelina Terranova | USA | DNF | w | ||||||||||||
Kennady Gibbins Kennady Gibbins | USA | DNF | w | ||||||||||||
Clare Tiedemann Clare Tiedemann | USA | DNF | w | ||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michaelina Terranova Michaelina Terranova | USA | 1:02.77 | PB | |||||||||||
3 | Kennady Gibbins Kennady Gibbins | USA | 1:04.35 | ||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma Rudolph Emma Rudolph | USA | 3.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Voit Sarah Voit | USA | 3.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lauren Roncone Lauren Roncone | USA | 5.84 | +1.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kennady Gibbins Kennady Gibbins | USA | 5.83 | +1.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clare Tiedemann Clare Tiedemann | USA | 5.54 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ari McPheters Ari McPheters | USA | 13.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carley Camp Carley Camp | USA | 13.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abigail Rodriguez Abigail Rodriguez | USA | 12.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Annie Priest Annie Priest | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelsey Dunn Kelsey Dunn | USA | 44.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sidney Rambo Sidney Rambo | USA | 43.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexia Page-Boyd Alexia Page-Boyd | USA | 42.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brooke Huffman Brooke Huffman | USA | 41.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abby Cannon Abby Cannon | USA | 41.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samantha Sellers Samantha Sellers | USA | 40.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Iyanna Lewis Iyanna Lewis | USA | 51.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annie Priest Annie Priest | USA | 49.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anna Albaugh Anna Albaugh | USA | 49.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bailey Hoffman Bailey Hoffman | USA | 48.90 | ||||||||||||
|