M 60 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Jnofinn Marcus Jnofinn | USA | 6.81 | ||||||||||||||||||||
2 | Jadae Moore Jadae Moore ('03) | 03 | USA | 6.85 | |||||||||||||||||||
3 | Dominic Archer Dominic Archer | BAH | 6.87 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Luke Davis Luke Davis | USA | 6.95 | ||||||||||||||||||||
5 | Emmett Black Emmett Black | USA | 7.02 | ||||||||||||||||||||
6 | Christopher Vincent Christopher Vincent | USA | 7.02 | =PB | |||||||||||||||||||
7 | Joel Rathe Joel Rathe ('02) | 02 | USA | 7.03 | =PB | ||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dominic Archer Dominic Archer | BAH | 6.89 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Luke Davis Luke Davis | USA | 6.96 | ||||||||||||||||||||
3 | Christopher Vincent Christopher Vincent | USA | 7.03 | ||||||||||||||||||||
4 | Logan Franken Logan Franken | USA | 7.05 | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jadae Moore Jadae Moore ('03) | 03 | USA | 6.91 | |||||||||||||||||||
2 | Donovan Breckenridge Donovan Breckenridge | USA | 7.03 | ||||||||||||||||||||
3 | Joel Rathe Joel Rathe ('02) | 02 | USA | 7.03 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Dalton Whisenhunt Dalton Whisenhunt | USA | 7.07 | ||||||||||||||||||||
5 | Austin Drake Austin Drake | USA | 7.08 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Marcus Jnofinn Marcus Jnofinn | USA | 6.87 | ||||||||||||||||||||
2 | Emmett Black Emmett Black | USA | 6.99 | ||||||||||||||||||||
3 | Joshua Miller Joshua Miller ('03) | 03 | BAH | 7.08 | |||||||||||||||||||
4 | Ashton Banker Ashton Banker | USA | 7.09 | ||||||||||||||||||||
M 200 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Donovan Breckenridge Donovan Breckenridge | USA | 21.95 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Jadae Moore Jadae Moore ('03) | 03 | USA | 22.27 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Austin Drake Austin Drake | USA | 22.29 | ||||||||||||||||||||
4 | Zach Turner Zach Turner | USA | 22.36 | ||||||||||||||||||||
Finale B 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Braden Kalvelage Braden Kalvelage | USA | 22.29 | PB | |||||||||||||||||||
Finale E 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Cody Post Cody Post | USA | DQ | |||||||||||||||||||||
M 400 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Payton Mauldin Payton Mauldin | USA | 48.81 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Zach Turner Zach Turner | USA | 49.18 | ||||||||||||||||||||
3 | Colton Meyer Colton Meyer | 00 | USA | 49.22 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Donovan Breckenridge Donovan Breckenridge | USA | 49.41 | ||||||||||||||||||||
M 800 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Henri Stöckermann Henri Stöckermann ('02) | 02 | GER | 1:57.48 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02) | 02 | DEN | 2:05.19 | |||||||||||||||||||
M 1000 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Sam May Sam May | USA | 2:34.15 | PB | |||||||||||||||||||
M 1 mile Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Trey Engen Trey Engen | USA | 4:14.62 | ||||||||||||||||||||
2 | Peter Shippy Peter Shippy | USA | 4:15.35 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Joe Anderson Joe Anderson | USA | 4:15.76 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Calvin Rohde Calvin Rohde ('02) | 02 | USA | 4:16.35 | |||||||||||||||||||
5 | Wyatt Baldauf Wyatt Baldauf ('01) | 01 | USA | 4:16.43 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Kalen Dockweiler Kalen Dockweiler | USA | 4:16.58 | PB | |||||||||||||||||||
Camden Sesna Camden Sesna ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||||||||||
M 3000 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Joe Anderson Joe Anderson | USA | 8:37.88 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Peter Shippy Peter Shippy | USA | 8:39.36 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Davis Tebben Davis Tebben | USA | 8:44.21 | SB | |||||||||||||||||||
4 | Aidan Vorster Aidan Vorster | USA | 8:44.52 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Thaniel Schroeder Thaniel Schroeder | USA | 8:45.14 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Kalen Dockweiler Kalen Dockweiler | USA | 8:48.22 | ||||||||||||||||||||
7 | Thomas Oliver Thomas Oliver | USA | 8:51.81 | ||||||||||||||||||||
8 | Wyatt Baldauf Wyatt Baldauf ('01) | 01 | USA | 8:52.13 | PB | ||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Zach Turner Zach Turner | USA | 7.97 | ||||||||||||||||||||
2 | Austin Freiberg Austin Freiberg | USA | 8.13 | ||||||||||||||||||||
3 | Jonathan Fuselier Jonathan Fuselier | USA | 8.23 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Kyle Baumert Kyle Baumert | USA | 8.26 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Mark Cooke Mark Cooke ('96) | 96 | USA | 8.28 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Seth Wiebelhaus Seth Wiebelhaus | USA | 8.52 | ||||||||||||||||||||
7 | Evan Shepard Evan Shepard | USA | 8.56 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mark Cooke Mark Cooke ('96) | 96 | USA | 8.45 | |||||||||||||||||||
2 | Jonathan Fuselier Jonathan Fuselier | USA | 8.57 | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Austin Freiberg Austin Freiberg | USA | 8.15 | ||||||||||||||||||||
2 | Seth Wiebelhaus Seth Wiebelhaus | USA | 8.49 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Zach Turner Zach Turner | USA | 8.02 | ||||||||||||||||||||
2 | Kyle Baumert Kyle Baumert | USA | 8.34 | PB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shandon Reitzell Shandon Reitzell ('01) | 01 | USA | 2.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ross Mcmahon Ross Mcmahon | USA | 2.01 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Zach Bennetts Zach Bennetts ('99) | 99 | USA | 4.95 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Zach Zohner Zach Zohner ('01) | 01 | USA | 4.85 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Mike Pulliam Mike Pulliam | USA | 4.85 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Chase Berry Chase Berry | 00 | USA | 4.75 | =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 4.35 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Braedon Gumke Braedon Gumke | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Braden Kalvelage Braden Kalvelage | USA | 7.28 | =PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Joel Rathe Joel Rathe ('02) | 02 | USA | 7.17 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Micah Schaap Micah Schaap | USA | 6.91 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 6.75 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Vince Lauenroth Vince Lauenroth | USA | 14.38 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Aaron Spivey Aaron Spivey | USA | 13.97 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Micah Schaap Micah Schaap | USA | 13.95 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Trevor Malone Trevor Malone | USA | 13.82 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dylan Kucera Dylan Kucera | USA | 18.61 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Alex Herman Alex Herman | USA | 16.13 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Matthew Campbell Matthew Campbell | USA | 15.84 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Darien Semedo Darien Semedo ('02) | 02 | USA | 15.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Zachary Stieb Zachary Stieb | USA | 15.14 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Matthew Campbell Matthew Campbell | USA | 20.52 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Dylan Kucera Dylan Kucera | USA | 19.02 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Syvkamp Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 4976 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Seth Wiebelhaus Seth Wiebelhaus | USA | 4945 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ben Thelander Ben Thelander | USA | 4606 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | John Krejci John Krejci | USA | 4513 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 60 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isabel Bothwell Isabel Bothwell | USA | 7.80 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Adrianna Rodencal Adrianna Rodencal ('04) | 04 | USA | 7.81 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Elianna Clark Elianna Clark | USA | 7.84 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Kya Edwards Kya Edwards | USA | 7.85 | ||||||||||||||||||||
5 | Caitlyn Cotton Caitlyn Cotton | USA | 7.92 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Isabelle Hardmeyer Isabelle Hardmeyer | USA | 7.98 | =PB | |||||||||||||||||||
7 | Dazjae Grayson Dazjae Grayson | USA | 7.99 | ||||||||||||||||||||
8 | Alexis Even Alexis Even | USA | 8.00 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kya Edwards Kya Edwards | USA | 7.84 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Adrianna Rodencal Adrianna Rodencal ('04) | 04 | USA | 7.98 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isabel Bothwell Isabel Bothwell | USA | 7.83 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Dazjae Grayson Dazjae Grayson | USA | 7.97 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elianna Clark Elianna Clark | USA | 7.95 | ||||||||||||||||||||
2 | Isabelle Hardmeyer Isabelle Hardmeyer | USA | 7.98 | =PB | |||||||||||||||||||
3 | Caitlyn Cotton Caitlyn Cotton | USA | 7.98 | =PB | |||||||||||||||||||
4 | Alexis Even Alexis Even | USA | 7.98 | ||||||||||||||||||||
K 400 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Rachel Battershell Rachel Battershell | 00 | USA | 58.29 | |||||||||||||||||||
2 | Kennedy Kramer Kennedy Kramer | USA | 58.62 | SB | |||||||||||||||||||
K 600 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Annika Pingel Annika Pingel | USA | 1:35.47 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Mika Kooistra Mika Kooistra | CAN | 1:36.37 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Jenna Esch Jenna Esch | USA | 1:36.56 | PB | |||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Adrianna Rodencal Adrianna Rodencal ('04) | 04 | USA | 8.72 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jaida Rowe Jaida Rowe | USA | 8.94 | ||||||||||||||||||||
3 | Ashinee George Ashinee George | USA | 9.00 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jaida Rowe Jaida Rowe | USA | 8.91 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Adrianna Rodencal Adrianna Rodencal ('04) | 04 | USA | 8.83 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nisa Thomas Nisa Thomas ('01) | 01 | USA | 8.87 | |||||||||||||||||||
K Stangspring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Josie Puelz Josie Puelz | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Erin Mapson Erin Mapson ('99) | 99 | USA | 3.82 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Amira Cummings Amira Cummings ('02) | 02 | USA | 3.52 | =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Erin Boggs Erin Boggs | USA | 3.52 | =PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Allison Skala Allison Skala | USA | 14.45 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Alivia Baucom Alivia Baucom | USA | 14.04 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Abigail Gerber Abigail Gerber ('02) | 02 | USA | 13.58 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Asia Tyler Asia Tyler | USA | 13.54 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Claire Caspersen Claire Caspersen | USA | 13.48 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Hope Wagner Hope Wagner | USA | 13.33 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Madelein Robinson Madelein Robinson | USA | 13.31 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lila Gronseth Lila Gronseth | USA | 13.24 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Anna Brock Anna Brock | USA | 12.92 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Kiara Anderson Kiara Anderson | USA | 12.61 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Erin Painter Erin Painter ('01) | 01 | USA | 12.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Alli Owings Alli Owings ('01) | 01 | USA | 12.14 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Abi Wohlgemuth Abi Wohlgemuth ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Kamryn Pokorney Kamryn Pokorney ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Cassandra Pine Cassandra Pine | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kiara Anderson Kiara Anderson | USA | 17.22 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Lila Gronseth Lila Gronseth | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Femkamp Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Amy Richert Amy Richert ('02) | 02 | USA | 3446 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 17.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 2 17.2. | 17.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 7.16 | ||||||||||||||||||||
M 1000 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 2:50.88 | SB | |||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Seth Wiebelhaus Seth Wiebelhaus | USA | 8.43 | ||||||||||||||||||||
2 | John Krejci John Krejci | USA | 8.45 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 8.63 | PB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 1.92 | =SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 4.05 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 6.74 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||||||||||
12 | Mason Schleis Mason Schleis | USA | 9.41 | ||||||||||||||||||||
|