M 100 m 22.4. Vind: +0.1 Finale A Finale | 22.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luckie Tan Luckie Tan | USA | 10.88 | PB | |||||||||||
2 | Aiden Tobin Aiden Tobin | USA | 11.01 | PB | |||||||||||
3 | Justin Gomez Justin Gomez | USA | 11.04 | ||||||||||||
4 | Daniel Tabor Daniel Tabor | USA | 11.07 | PB | |||||||||||
Finale B 22.4. Vind: -0.6 | 22.4. | Vind: -0.6 | |||||||||||||
1 | Thomas Domozych Thomas Domozych | USA | 10.89 | PB | |||||||||||
2 | Konu Gardesey Konu Gardesey ('97) | 97 | USA | 10.91 | SB | ||||||||||
3 | Raymond Schmitt Raymond Schmitt | USA | 11.00 | ||||||||||||
4 | Robert McKinney Robert McKinney | USA | 11.05 | SB | |||||||||||
5 | Carson Latham Carson Latham | USA | 11.07 | ||||||||||||
M 200 m 22.4. Vind: +1.4 Finale A Finale | 22.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Alton McKenley Jr Alton McKenley Jr ('99) | 99 | USA | 21.76 | PB | ||||||||||
2 | Robert McKinney Robert McKinney | USA | 21.81 | PB | |||||||||||
3 | Daniel Tabor Daniel Tabor | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
4 | Carson Latham Carson Latham | USA | 22.17 | SB | |||||||||||
5 | Vajon Wilson Vajon Wilson | USA | 22.17 | ||||||||||||
6 | Thomas Domozych Thomas Domozych | USA | 22.38 | SB | |||||||||||
Finale B 22.4. Vind: +0.5 | 22.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Aiden Tobin Aiden Tobin | USA | 21.97 | PB | |||||||||||
2 | A'mair Buffaloe A'mair Buffaloe | USA | 22.09 | PB | |||||||||||
3 | Justin Gomez Justin Gomez | USA | 22.30 | PB | |||||||||||
Finale C 22.4. Vind: -0.9 | 22.4. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Branden Soubik Branden Soubik | USA | 22.27 | PB | |||||||||||
Finale D 22.4. Vind: +1.4 | 22.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Chukwumereije Otuonye Chukwumereije Otuonye | USA | 22.33 | SB | |||||||||||
2 | Kyle Magee Kyle Magee | USA | 22.40 | PB | |||||||||||
M 400 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Samuel Knowles Samuel Knowles | USA | 47.07 | PB | |||||||||||
2 | Michael Brittingham Michael Brittingham | USA | 47.09 | PB | |||||||||||
3 | Luke Noss Luke Noss | USA | 48.72 | SB | |||||||||||
4 | Darren Cammauf Darren Cammauf | USA | 48.90 | SB | |||||||||||
5 | Collin Ney Collin Ney | USA | 49.12 | PB | |||||||||||
6 | Payton Stanziani Payton Stanziani | USA | 49.16 | PB | |||||||||||
7 | Josh Tupper Josh Tupper | USA | 49.98 | SB | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Jayden Greene Jayden Greene | USA | 48.52 | PB | |||||||||||
2 | Luke Rakowitz Luke Rakowitz | USA | 48.88 | PB | |||||||||||
3 | Kouto Anyika Kouto Anyika ('04) | 04 | USA | 49.31 | SB | ||||||||||
4 | Nick Faries Nick Faries | USA | 49.42 | PB | |||||||||||
5 | Jason Engler Jason Engler | USA | 49.60 | PB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ronan O'Neill Ronan O'Neill | USA | 49.64 | PB | |||||||||||
2 | Brion McNear Brion McNear | USA | 49.86 | SB | |||||||||||
M 800 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Rob Napolitano Rob Napolitano ('94) | 94 | PUR | 1:49.05 | SB | ||||||||||
1 | Josh Thaler Josh Thaler | USA | 1:51.80 | PB | |||||||||||
2 | Antaures Jackson Antaures Jackson | USA | 1:49.34 | PB | |||||||||||
2 | Carl Tyce Carl Tyce | USA | 1:54.02 | SB | |||||||||||
3 | Titus Bretzke Titus Bretzke | USA | 1:50.05 | PB | |||||||||||
3 | Thomas Blach Thomas Blach | USA | 1:54.59 | PB | |||||||||||
4 | Jamie Moreland Jamie Moreland | USA | 1:50.90 | ||||||||||||
4 | Elijah McKell Elijah McKell | USA | 1:54.87 | PB | |||||||||||
5 | Anton Idhammar Anton Idhammar ('01) | 01 | SWE | 1:51.32 | PB | ||||||||||
5 | Calvin Schneck Calvin Schneck | USA | 1:55.43 | SB | |||||||||||
6 | Denis Gallagher Denis Gallagher | USA | 1:51.56 | ||||||||||||
7 | Alec Jackson Alec Jackson ('04) | 04 | USA | 1:51.57 | |||||||||||
8 | Liam Going Liam Going ('04) | 04 | USA | 1:51.58 | PB | ||||||||||
9 | Kyle Miller Kyle Miller ('85) | 85 | USA | 1:52.10 | SB | ||||||||||
10 | Holden Emery Holden Emery | USA | 1:53.74 | ||||||||||||
Nick Faries Nick Faries | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Maris Tranquille Maris Tranquille ('03) | 03 | AUS | 1:52.30 | PB | ||||||||||
2 | Liam Galligan Liam Galligan | USA | 1:52.32 | PB | |||||||||||
3 | Gavin Campbell Gavin Campbell | USA | 1:52.93 | PB | |||||||||||
4 | Sean Murphy Sean Murphy | 00 | USA | 1:53.51 | PB | ||||||||||
5 | Sean Burtnett Sean Burtnett | USA | 1:53.70 | ||||||||||||
6 | Owen Moelter Owen Moelter | USA | 1:54.04 | PB | |||||||||||
7 | Roman Rychkov Roman Rychkov | USA | 1:54.96 | SB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Graham Phillips Graham Phillips | USA | 1:54.61 | PB | |||||||||||
2 | Javier Linares-Martin Javier Linares-Martin | USA | 1:55.43 | SB | |||||||||||
3 | Cooper Knorr Cooper Knorr | USA | 1:55.63 | PB | |||||||||||
4 | Regent Walden Regent Walden | USA | 1:55.86 | PB | |||||||||||
M 1500 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Sahil Dodda Sahil Dodda ('04) | 04 | USA | 3:53.15 | PB | ||||||||||
2 | Sean Banko Sean Banko | USA | 3:54.14 | PB | |||||||||||
3 | Liam Going Liam Going ('04) | 04 | USA | 3:54.42 | PB | ||||||||||
4 | Jake Riley Jake Riley ('88) | 88 | USA | 3:54.52 | SB | ||||||||||
5 | Holden Emery Holden Emery | USA | 3:55.77 | PB | |||||||||||
6 | Justin Iler Justin Iler | USA | 3:56.09 | SB | |||||||||||
7 | Matt Denton Matt Denton | USA | 3:56.65 | PB | |||||||||||
8 | Jack Baronski Jack Baronski | USA | 3:56.92 | PB | |||||||||||
9 | Vidhur Polam Vidhur Polam | USA | 3:58.10 | PB | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Vincent Twomey Vincent Twomey | USA | 3:57.49 | PB | |||||||||||
2 | Tommy Johnson Tommy Johnson | USA | 3:58.54 | ||||||||||||
3 | Vince Ferrizzi Vince Ferrizzi | USA | 3:58.95 | PB | |||||||||||
4 | Tucker McGrath Tucker McGrath | USA | 3:59.47 | PB | |||||||||||
M 1 mile 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Marco Langon Marco Langon ('04) | 04 | USA | 3:58.82 | PB | ||||||||||
2 | Michael Keehan Michael Keehan | USA | 3:59.73 | PB | |||||||||||
3 | Evan Addison Evan Addison | 00 | USA | 4:00.08 | PB | ||||||||||
4 | Devon Comber Devon Comber | USA | 4:00.24 | PB | |||||||||||
5 | Zubeir Dagane Zubeir Dagane | USA | 4:02.45 | PB | |||||||||||
6 | Cantine Aidan Cantine Aidan | USA | 4:05.85 | PB | |||||||||||
7 | Colin Daly Colin Daly ('97) | 97 | USA | 4:06.86 | PB | ||||||||||
8 | Ryan Kredell Ryan Kredell | USA | 4:07.89 | PB | |||||||||||
9 | Reza Eshghi Reza Eshghi | USA | 4:08.34 | PB | |||||||||||
Titus Bretzke Titus Bretzke | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Logan Horst Logan Horst | USA | 14:33.64 | PB | |||||||||||
2 | Nico Tripeny Nico Tripeny | USA | 14:37.83 | PB | |||||||||||
3 | Noah Griffin Noah Griffin | USA | 14:38.01 | PB | |||||||||||
4 | Anthony Gargani Anthony Gargani ('04) | 04 | USA | 14:41.67 | PB | ||||||||||
5 | Louka Fetter Louka Fetter | USA | 14:42.05 | PB | |||||||||||
6 | Aaron Bratt Aaron Bratt ('01) | 01 | USA | 14:43.64 | PB | ||||||||||
7 | Erik Ackerman Erik Ackerman | USA | 14:45.88 | PB | |||||||||||
8 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 14:48.47 | SB | ||||||||||
M 3000 m forh. | |||||||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Silas Ruth Silas Ruth | USA | 9:19.73 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 22.4. Vind: -0.3 Finale A Finale | 22.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Jake Rose Jake Rose | USA | 14.75 | ||||||||||||
M 400 m hæk 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kyle Magee Kyle Magee | USA | 53.39 | ||||||||||||
M Højdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Nishorn Pierre Nishorn Pierre ('02) | 02 | JAM | 2.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jack Meigel Jack Meigel | USA | 2.02 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Javon Bowen Javon Bowen ('02) | 02 | JAM | NH | ||||||||||||
Skyler Salay Skyler Salay | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ayden Stankus Ayden Stankus | USA | 4.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabe Hines Gabe Hines | USA | 4.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Raimondi Tyler Raimondi | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Caleb Johnson Caleb Johnson ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
M Længdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Xavier Phoenix Xavier Phoenix | USA | 7.12 | +0.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nishorn Pierre Nishorn Pierre ('02) | 02 | JAM | 6.90 | +0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Patrick Fehm Patrick Fehm | USA | NM | |||||||||||||
Javon Bowen Javon Bowen ('02) | 02 | JAM | NM | ||||||||||||
M Trespring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Nishorn Pierre Nishorn Pierre ('02) | 02 | JAM | 14.40 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ernest Robertson Ernest Robertson | USA | 13.92 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Ayden Stankus Ayden Stankus | USA | NM | |||||||||||||
Xavier Phoenix Xavier Phoenix | USA | NM | |||||||||||||
Cameron Campbell-Miller Cameron Campbell-Miller | USA | NM | |||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Alden Littlefield Alden Littlefield | USA | 16.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Olatide Abinusawa Olatide Abinusawa | USA | 16.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Guerrieri Chris Guerrieri | USA | 15.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Tim Holzapfel Tim Holzapfel ('97) | 97 | GER | 12.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Justin Adams Justin Adams | USA | NM | |||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Battle Isaiah Battle | USA | 50.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Derrick Lukomski-Piz Derrick Lukomski-Piz | USA | 49.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zachary Mackiewicz Zachary Mackiewicz | USA | 48.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Tim Holzapfel Tim Holzapfel ('97) | 97 | GER | 37.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Alden Littlefield Alden Littlefield | USA | NM | |||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Scott Dochat Scott Dochat ('03) | 03 | USA | 58.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tim Holzapfel Tim Holzapfel ('97) | 97 | GER | 51.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Zachary Mackiewicz Zachary Mackiewicz | USA | NM | |||||||||||||
Alden Littlefield Alden Littlefield | USA | NM | |||||||||||||
K 100 m 22.4. Vind: -1.6 Finale A Finale | 22.4. | Vind: -1.6 | |||||||||||||
1 | Sydney Rose Sydney Rose | USA | 12.11 | ||||||||||||
K 200 m 22.4. Vind: -0.3 Finale A Finale | 22.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Jaclyn Harding Jaclyn Harding | USA | 24.82 | PB | |||||||||||
K 400 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kelly Barr Kelly Barr | USA | 57.30 | PB | |||||||||||
2 | Maria Grill Maria Grill | USA | 57.45 | SB | |||||||||||
3 | Kimberly Johnson Kimberly Johnson | USA | 58.98 | PB | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Olivia D'Aulerio Olivia D'Aulerio | USA | 58.13 | PB | |||||||||||
2 | Erin Buquicchio Erin Buquicchio | USA | 58.45 | PB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Ally Landau Ally Landau | USA | 58.30 | PB | |||||||||||
2 | Nyoki Jones Nyoki Jones | USA | 58.36 | SB | |||||||||||
3 | Annika Topchy Annika Topchy | USA | 58.55 | PB | |||||||||||
K 800 m 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Rose Teszler Rose Teszler | USA | 2:10.61 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Babski Olivia Babski | USA | 2:11.21 | PB | |||||||||||
3 | Elizabeth Orr Elizabeth Orr | USA | 2:11.37 | PB | |||||||||||
4 | Allison Uhl Allison Uhl | USA | 2:12.38 | SB | |||||||||||
5 | Chloe Hassman Chloe Hassman | USA | 2:12.75 | ||||||||||||
6 | Rachel Conhoff Rachel Conhoff | ISV | 2:14.48 | PB | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Tess Crossan Tess Crossan | USA | 2:11.08 | PB | |||||||||||
2 | Shania LeMaitre Shania LeMaitre | USA | 2:11.70 | PB | |||||||||||
3 | Arielle Breuninger Arielle Breuninger | USA | 2:11.88 | PB | |||||||||||
4 | Phoebe White Phoebe White ('02) | 02 | USA | 2:14.26 | =PB | ||||||||||
5 | Donna Holt Donna Holt | USA | 2:15.49 | PB | |||||||||||
Finale C 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kayla Kass Kayla Kass | USA | 2:12.07 | PB | |||||||||||
K 1500 m 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 4:16.11 | PB | ||||||||||
1 | Zoe Shetty Zoe Shetty | USA | 4:35.64 | PB | |||||||||||
2 | Carey Celata Carey Celata | USA | 4:17.95 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Bunke Lauren Bunke | USA | 4:37.38 | PB | |||||||||||
3 | Olivia Morganti Olivia Morganti ('02) | 02 | USA | 4:18.78 | PB | ||||||||||
4 | Sadie Sigfstead Sadie Sigfstead ('03) | 03 | CAN | 4:25.58 | PB | ||||||||||
5 | Elizabeth Bader Elizabeth Bader | USA | 4:26.24 | PB | |||||||||||
6 | Maeve Stiles Maeve Stiles ('02) | 02 | USA | 4:28.05 | PB | ||||||||||
7 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 4:28.68 | |||||||||||
8 | Erin Jaskot Erin Jaskot ('96) | 96 | USA | 4:31.41 | SB | ||||||||||
9 | Lily Murphy Lily Murphy | USA | 4:33.39 | PB | |||||||||||
10 | Katie Pou Katie Pou | USA | 4:36.36 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 22.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 22.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Anabella Chin Anabella Chin | USA | 14.57 | SB | |||||||||||
2 | Shevell Higgs Shevell Higgs | USA | 14.59 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Kenisha Greenwood Kenisha Greenwood ('01) | 01 | JAM | 59.53 | PB | ||||||||||
2 | Eliza Bruncaj Eliza Bruncaj | USA | 1:00.89 | PB | |||||||||||
3 | Anabella Chin Anabella Chin | USA | 1:02.43 | PB | |||||||||||
4 | Victoria Purritano Victoria Purritano | USA | 1:02.85 | PB | |||||||||||
5 | Megan Webb Megan Webb | USA | 1:03.29 | SB | |||||||||||
Finale B 22.4. | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Jordan O'Brien Jordan O'Brien | USA | 1:03.77 | PB | |||||||||||
K Højdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
Emma De Boer Emma De Boer ('03) | 03 | CAN | NH | ||||||||||||
K Stangspring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Hart Meghan Hart Meghan | USA | 3.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kai Eisenhardt Kai Eisenhardt | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Samantha Smith Samantha Smith ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
K Længdespring 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Shinelle Felix Shinelle Felix | USA | 5.70 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Megan Webb Megan Webb | USA | 5.51 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Daniella Oyenuga Daniella Oyenuga ('04) | 04 | CAN | NM | ||||||||||||
Maria Muzzarelli Maria Muzzarelli | USA | NM | |||||||||||||
Ijeoma Eziri Ijeoma Eziri | USA | NM | |||||||||||||
Ashanae Morrison Ashanae Morrison | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Shinelle Felix Shinelle Felix | USA | 12.07 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Rainah Dunham Rainah Dunham | USA | NM | |||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Monique Riddick Monique Riddick ('89) | 89 | USA | 16.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Adria Retter Adria Retter | USA | 13.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isabelle Deal Isabelle Deal ('01) | 01 | USA | 13.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Emily Hilt Emily Hilt ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 21.4. Finale A Finale | 21.4. | ||||||||||||||
1 | Adria Retter Adria Retter | USA | 49.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Angeludi Asaah Angeludi Asaah ('04) | 04 | USA | 43.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michaela Pomatto Michaela Pomatto | USA | 40.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Emily Hilt Emily Hilt ('98) | 98 | USA | 51.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Adria Retter Adria Retter | USA | 48.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kira Lindner Kira Lindner | USA | 47.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexis Marini Alexis Marini | USA | 47.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jessica Reilly Jessica Reilly | USA | 47.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Shahyan Abraham Shahyan Abraham | USA | NM | |||||||||||||
K Spydkast 600 gram 22.4. Finale A Finale | 22.4. | ||||||||||||||
1 | Isabelle Deal Isabelle Deal ('01) | 01 | USA | 40.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karla Chardon Karla Chardon | USA | 40.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Elliott Bush Elliott Bush | USA | NM |