M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stephon Brown Stephon Brown | USA | 6.67 | SB | |||||||||||
2 | Dylan Randall Dylan Randall | USA | 6.73 | PB | |||||||||||
3 | Nigel Hussey Nigel Hussey | 00 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
4 | Darren McQueen Darren McQueen | USA | 6.78 | PB | |||||||||||
5 | Daimere Stephens-Stewart Daimere Stephens-Stewart | USA | 6.78 | PB | |||||||||||
6 | Christian Ford Christian Ford | 00 | USA | 6.88 | |||||||||||
7 | Ezekiel Clark Ezekiel Clark | USA | 6.89 | ||||||||||||
8 | AJ Virata AJ Virata | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Stephon Brown Stephon Brown | USA | 6.71 | SB | |||||||||||
1 | Ardontrell Williams Ardontrell Williams | USA | 7.10 | PB | |||||||||||
2 | Ezekiel Clark Ezekiel Clark | USA | 6.82 | SB | |||||||||||
3 | Lorenzo Ferrera Lorenzo Ferrera | USA | 6.93 | PB | |||||||||||
4 | Jalen Ghee Jalen Ghee | USA | 7.03 | SB | |||||||||||
5 | Teziah Howard Teziah Howard | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
6 | Te'Sean Jefferson Te'Sean Jefferson | USA | 7.10 | SB | |||||||||||
7 | Omari John Omari John | USA | 7.10 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Darren McQueen Darren McQueen | USA | 6.83 | =PB | |||||||||||
2 | Nigel Hussey Nigel Hussey | 00 | USA | 6.88 | SB | ||||||||||
3 | Brandon Paige Brandon Paige | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
4 | Kyron Rogers Kyron Rogers | USA | 6.97 | SB | |||||||||||
5 | Kristopher Lytle Kristopher Lytle | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
6 | Russell Jamario Russell Jamario ('06) | 06 | TTO | 7.02 | PB | ||||||||||
7 | Jimmy Kartsonas Jimmy Kartsonas | USA | 7.03 | SB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Dylan Randall Dylan Randall | USA | 6.77 | SB | |||||||||||
2 | Daimere Stephens-Stewart Daimere Stephens-Stewart | USA | 6.81 | PB | |||||||||||
3 | Ka'Von Turner Ka'Von Turner | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
4 | Michael Ifidon Michael Ifidon | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
5 | Jared Storm Jared Storm | USA | 6.97 | SB | |||||||||||
6 | Calvin Blunt Calvin Blunt | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Christian Ford Christian Ford | 00 | USA | 6.86 | =PB | ||||||||||
2 | AJ Virata AJ Virata | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
3 | Samuel Paydock Samuel Paydock | USA | 7.03 | PB | |||||||||||
4 | Cameron Klauke Cameron Klauke | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
5 | Jarvis Barber Jarvis Barber | USA | 7.10 | SB | |||||||||||
7 | Louis Becamel Louis Becamel ('98) | 98 | FRA | 7.17 | PB | ||||||||||
Indledende 8 | |||||||||||||||
1 | Lorenzo Ferrera Lorenzo Ferrera | USA | 6.96 | ||||||||||||
2 | Samuel Paydock Samuel Paydock | USA | 7.00 | PB | |||||||||||
Indledende 9 | |||||||||||||||
1 | tyrese canada tyrese canada | USA | 7.10 | SB | |||||||||||
Indledende 10 | |||||||||||||||
1 | Calvin Blunt Calvin Blunt | USA | 6.99 | PB | |||||||||||
2 | Teziah Howard Teziah Howard | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
Indledende 11 | |||||||||||||||
1 | Michael Ifidon Michael Ifidon | USA | 6.96 | =PB | |||||||||||
2 | David Williams David Williams | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
3 | Brandon Paige Brandon Paige | USA | 7.01 | ||||||||||||
4 | Jamel Mins Jamel Mins | USA | 7.02 | PB | |||||||||||
5 | Donnie Ellis Donnie Ellis | USA | 7.07 | PB | |||||||||||
6 | Jacob Kelly Jacob Kelly | USA | 7.08 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Christian Ford Christian Ford | 00 | USA | 21.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Daimere Stephens-Stewart Daimere Stephens-Stewart | USA | 21.69 | Oversized bane | |||||||||||
3 | AJ Virata AJ Virata | USA | 21.70 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Harry Barton Harry Barton ('03) | 03 | GBR | 21.78 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Dylan Randall Dylan Randall | USA | 21.87 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Josiah Gadson Josiah Gadson | USA | 22.00 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jared Storm Jared Storm | USA | 22.14 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ian Thrush Ian Thrush | USA | 22.29 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Devin Nugent Devin Nugent | USA | 22.11 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Kaedan Faggs Kaedan Faggs | USA | 22.31 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Ka'Von Turner Ka'Von Turner | USA | 22.13 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Russell Jamario Russell Jamario ('06) | 06 | TTO | 22.21 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G | |||||||||||||||
Thomas Jordan Thomas Jordan ('97) | 97 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
Finale H | |||||||||||||||
4 | Louis Becamel Louis Becamel ('98) | 98 | FRA | 23.06 | Oversized bane | ||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Matt McBride Matt McBride | USA | 47.38 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Basheer Alramahi Basheer Alramahi | USA | 47.56 | Oversized bane | |||||||||||
3 | David Williams David Williams | USA | 47.77 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Devin Nugent Devin Nugent | USA | 48.30 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Harry Barton Harry Barton ('03) | 03 | GBR | 48.36 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Thomas McDonough Thomas McDonough | USA | 48.96 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jacob Pielech Jacob Pielech | USA | 49.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Alex Mitchell Alex Mitchell | USA | 49.17 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ryan Ozymy Ryan Ozymy | USA | 49.22 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Nathaniel Mesy Nathaniel Mesy | USA | 49.48 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Michael McNeil Michael McNeil | USA | 49.61 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Noah Wood Noah Wood | USA | 49.64 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Ethan Schuster Ethan Schuster | USA | 49.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Joshua Boehm Joshua Boehm | USA | 49.22 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Josh Fouche Josh Fouche | USA | 49.55 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Kanye Mills Kanye Mills ('04) | 04 | USA | 49.82 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | William Delbaugh William Delbaugh | USA | 49.17 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Nathan Jacobs Nathan Jacobs ('04) | 04 | USA | 49.90 | Oversized bane | ||||||||||
Finale I | |||||||||||||||
6 | Toby Wright Toby Wright | USA | 52.76 | Oversized bane | |||||||||||
Finale P | |||||||||||||||
Tyler Williams Tyler Williams ('98) | 98 | USA | DQ | Oversized bane | |||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Andrew McGovern Andrew McGovern | USA | 1:54.31 | Oversized bane | |||||||||||
2 | William Hanchosky William Hanchosky | USA | 1:54.68 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Ramiro Ulunque Ramiro Ulunque ('01) | 01 | BOL | 1:55.87 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
5 | Isaac Young Isaac Young | USA | 2:04.83 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Harry Ross-Hughes Harry Ross-Hughes ('04) | 04 | GBR | 4:11.74 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Matthew Short Matthew Short | USA | 4:13.61 | Oversized bane | |||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Carter McKenna Carter McKenna | USA | 8:32.98 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Charlie Stephenson Charlie Stephenson ('03) | 03 | GBR | 8:35.18 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Shawn Little Shawn Little | USA | 8:42.66 | Oversized bane | |||||||||||
M 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
Philip White Philip White | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Luke Laubacher Luke Laubacher ('03) | 03 | USA | 7.91 | PB | ||||||||||
2 | D.J. Duncan D.J. Duncan | USA | 7.93 | PB | |||||||||||
3 | Julian Griffin Julian Griffin | USA | 7.97 | =PB | |||||||||||
4 | Moses Koroma Moses Koroma | USA | 8.02 | SB | |||||||||||
5 | Ardontrell Williams Ardontrell Williams | USA | 8.09 | ||||||||||||
6 | Damian Jackson Damian Jackson | USA | 8.16 | ||||||||||||
7 | Raymond Oriakhi Raymond Oriakhi ('02) | 02 | BAH | 8.31 | |||||||||||
Josiah Gadson Josiah Gadson | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Damian Jackson Damian Jackson | USA | 8.15 | PB | |||||||||||
2 | Domenion Jacobs Domenion Jacobs ('05) | 05 | USA | 8.41 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Ellison Ryan Ellison | USA | 8.47 | SB | |||||||||||
4 | Octavious Joe Octavious Joe | USA | 8.51 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Ardontrell Williams Ardontrell Williams | USA | 8.05 | PB | |||||||||||
2 | Mikhi Anderson Mikhi Anderson | USA | 8.19 | PB | |||||||||||
3 | Dominic Deshuk Dominic Deshuk | USA | 8.53 | SB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Josiah Gadson Josiah Gadson | USA | 8.09 | PB | |||||||||||
2 | Kanye Mills Kanye Mills ('04) | 04 | USA | 8.44 | PB | ||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | D.J. Duncan D.J. Duncan | USA | 8.06 | PB | |||||||||||
2 | Raymond Oriakhi Raymond Oriakhi ('02) | 02 | BAH | 8.17 | PB | ||||||||||
3 | Ty Allen Ty Allen | USA | 8.25 | PB | |||||||||||
4 | Micah Mitchell Micah Mitchell | USA | 8.28 | PB | |||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Julian Griffin Julian Griffin | USA | 8.23 | SB | |||||||||||
2 | Matthew Crow Matthew Crow | USA | 8.32 | SB | |||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Luke Laubacher Luke Laubacher ('03) | 03 | USA | 7.99 | SB | ||||||||||
Indledende 7 | |||||||||||||||
1 | Moses Koroma Moses Koroma | USA | 8.16 | SB | |||||||||||
2 | ShaDaryll Clark ShaDaryll Clark | USA | 8.26 | PB | |||||||||||
Gavin Glass Gavin Glass | USA | DQ | |||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dorian Chaigneau Dorian Chaigneau | 00 | FRA | 5.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Karl Kain Karl Kain | USA | 4.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Blake Sifferlin Blake Sifferlin ('04) | 04 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dan Hyatt Dan Hyatt | USA | 4.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jack Vecellio Jack Vecellio ('03) | 03 | USA | 4.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lukas Lang Lukas Lang | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Reese Burnside Reese Burnside | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bradon Schneider Bradon Schneider | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dakota Keifer Dakota Keifer | USA | 4.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tye Hunt Tye Hunt | USA | 8.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daimere Stephens-Stewart Daimere Stephens-Stewart | USA | 7.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jakari Lomax Jakari Lomax | USA | 7.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Laubacher Luke Laubacher ('03) | 03 | USA | 7.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryan Dworek Bryan Dworek | USA | 7.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Akeem Mustapha Akeem Mustapha | USA | 7.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Daminn Cunningham Daminn Cunningham | USA | 7.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jakari Lomax Jakari Lomax | USA | 15.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Collins Eze Collins Eze | USA | 14.48 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Uri Arnon Uri Arnon ('01) | 01 | ISR | 14.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cameron Mbalo Cameron Mbalo | USA | 14.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Akeem Mustapha Akeem Mustapha | USA | 14.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taye Lynch Taye Lynch | USA | 14.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ian James Ian James | USA | 13.75 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dominic Perry Dominic Perry | USA | 17.79 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Henry Ryan Henry | USA | 16.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seaton Wozniak Seaton Wozniak | USA | 15.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan McVicker Ryan McVicker | USA | 15.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joshua Fancher Joshua Fancher | USA | 15.29 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nick Gustafson Nick Gustafson | USA | 15.13 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Coleson Kertesz Coleson Kertesz | USA | 15.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Drake Sturdevant Drake Sturdevant | USA | 15.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Chevaughn Fletcher Chevaughn Fletcher ('02) | 02 | JAM | 19.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jakob Gal Blatnik Jakob Gal Blatnik ('03) | 03 | SLO | 15.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | John Carroll John Carroll | USA | 3:12.91 | Oversized bane | |||||||||||
Basheer Alramahi, Garrett Clark, Caleb Correia, Tyler Gast | |||||||||||||||
2 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:13.86 | Oversized bane | |||||||||||
Stephon Brown, Nigel Hussey, Malik Ricketts, Devin Nugent | |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Somiyah Braggs Somiyah Braggs ('05) | 05 | USA | 7.44 | PB | ||||||||||
2 | Hailey Rios Hailey Rios | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
3 | Kenadee Wayt Kenadee Wayt | USA | 7.59 | PB | |||||||||||
4 | Samantha Gilbert Samantha Gilbert | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
5 | Alexis Steward Alexis Steward | USA | 7.76 | ||||||||||||
6 | Alyssa Willis Alyssa Willis | USA | 7.79 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Kenadee Wayt Kenadee Wayt | USA | 7.64 | SB | |||||||||||
2 | Cyncere Cunningham Cyncere Cunningham ('02) | 02 | USA | 7.75 | SB | ||||||||||
3 | Medgine Wojton Medgine Wojton | USA | 7.81 | SB | |||||||||||
4 | Shannon Farrow Shannon Farrow | USA | 7.87 | SB | |||||||||||
5 | Mone Knowles Mone Knowles | USA | 7.88 | SB | |||||||||||
6 | Cassidy Shimp Cassidy Shimp | USA | 7.91 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Alyssa Willis Alyssa Willis | USA | 7.73 | SB | |||||||||||
1 | Jazmyn Potts Jazmyn Potts ('02) | 02 | USA | 7.97 | PB | ||||||||||
2 | Alma de Miguel Evuna Eki Alma de Miguel Evuna Eki ('03) | 03 | GEQ | 7.77 | PB | ||||||||||
2 | Jana Bruses Jana Bruses ('04) | 04 | ESP | 8.18 | SB | ||||||||||
3 | Caleia Johnson Caleia Johnson | USA | 7.83 | SB | |||||||||||
4 | Ka'niya McGowan Ka'niya McGowan | USA | 7.86 | SB | |||||||||||
5 | Isabella Mastria Isabella Mastria | USA | 7.90 | PB | |||||||||||
6 | Nia Grose Nia Grose ('04) | 04 | CAN | 7.96 | SB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Somiyah Braggs Somiyah Braggs ('05) | 05 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
1 | Maddie Raymond Maddie Raymond | USA | 7.88 | ||||||||||||
2 | Success Duruzor Success Duruzor ('03) | 03 | NGR | 7.59 | PB | ||||||||||
3 | Alexis Steward Alexis Steward | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
4 | Alena Williams Alena Williams ('02) | 02 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
5 | Hannah McDanel Hannah McDanel | USA | 7.81 | PB | |||||||||||
6 | Logan Neely Logan Neely ('03) | 03 | USA | 7.83 | PB | ||||||||||
7 | Maddie Raymond Maddie Raymond | USA | 7.87 | SB | |||||||||||
8 | Susan Trammel Susan Trammel | USA | 7.88 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Hailey Rios Hailey Rios | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
2 | Samantha Gilbert Samantha Gilbert | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
3 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 7.68 | SB | ||||||||||
4 | Valerie Boards Valerie Boards | USA | 7.86 | SB | |||||||||||
5 | Lauren Roncone Lauren Roncone | USA | 7.90 | SB | |||||||||||
6 | Deja Ryals Deja Ryals | USA | 7.98 | PB | |||||||||||
Indledende 8 | |||||||||||||||
1 | Deja Ryals Deja Ryals | USA | 7.97 | PB | |||||||||||
Indledende 9 | |||||||||||||||
1 | Isabella Mastria Isabella Mastria | USA | 7.87 | PB | |||||||||||
2 | Regan Johnson Regan Johnson | USA | 7.92 | PB | |||||||||||
Indledende 10 | |||||||||||||||
1 | Madison Murry Madison Murry | USA | 7.73 | PB | |||||||||||
2 | Shannon Farrow Shannon Farrow | USA | 7.87 | =SB | |||||||||||
3 | Hannah McDanel Hannah McDanel | USA | 7.88 | ||||||||||||
4 | Bri Hay Bri Hay | USA | 7.92 | SB | |||||||||||
5 | Logan Franczkowski Logan Franczkowski | USA | 7.97 | SB | |||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Logan Neely Logan Neely ('03) | 03 | USA | 24.89 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Hailey Rios Hailey Rios | USA | 24.91 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alexis Steward Alexis Steward | USA | 24.91 | Oversized bane | |||||||||||
Finale I | |||||||||||||||
3 | Jana Bruses Jana Bruses ('04) | 04 | ESP | 27.09 | Oversized bane | ||||||||||
K 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Success Duruzor Success Duruzor ('03) | 03 | NGR | 55.51 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Caleia Johnson Caleia Johnson | USA | 56.42 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Mia Gardner Mia Gardner | USA | 56.70 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Amy Allen Amy Allen | USA | 56.93 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Jade Avance Jade Avance | USA | 57.29 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Madison Miles Madison Miles | USA | 57.92 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Abby Collier Abby Collier | USA | 58.12 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Elizabeth Adams Elizabeth Adams | USA | 58.17 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Mary Mason Mary Mason | USA | 58.98 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Jasmine Scott Jasmine Scott | USA | 58.31 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Liana Rodriguez Liana Rodriguez | USA | 58.70 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Melody Harloff Melody Harloff | USA | 58.75 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Alyssa Willis Alyssa Willis | USA | 58.80 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Kaylin Cousin Kaylin Cousin | USA | 58.88 | Oversized bane | |||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Sullivan Mackenzie Sullivan | USA | 2:13.28 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
4 | Emma Flynn Emma Flynn ('10) | 10 | IRL | 6:26.75 | Oversized bane | ||||||||||
K 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Morgan Cole Morgan Cole | USA | 17:25.10 | Oversized bane | |||||||||||
Grace Smith Grace Smith | USA | DNF | Oversized bane | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Madison Murry Madison Murry | USA | 8.69 | ||||||||||||
2 | Jana Bruses Jana Bruses ('04) | 04 | ESP | 8.80 | SB | ||||||||||
3 | Ny'Asia Benton Ny'Asia Benton | USA | 8.89 | PB | |||||||||||
4 | Gabriella Parker Gabriella Parker | USA | 8.92 | ||||||||||||
5 | Odessa Smith Odessa Smith | USA | 8.94 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Ny'Asia Benton Ny'Asia Benton | USA | 8.98 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Madison Murry Madison Murry | USA | 8.65 | PB | |||||||||||
2 | Emily Bee Emily Bee ('02) | 02 | GBR | 8.74 | PB | ||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Jana Bruses Jana Bruses ('04) | 04 | ESP | 8.91 | SB | ||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Odessa Smith Odessa Smith | USA | 8.91 | PB | |||||||||||
2 | Amirah Strauther Amirah Strauther | USA | 8.95 | SB | |||||||||||
Indledende 8 | |||||||||||||||
1 | Gabriella Parker Gabriella Parker | USA | 8.91 | SB | |||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ainsley Hamsher Ainsley Hamsher | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Kendall Grossman Kendall Grossman | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma Eztwiler Emma Eztwiler | USA | 3.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erin Bogard Erin Bogard | USA | 3.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Malena Schumaker Malena Schumaker | USA | 3.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gabbi Selman Gabbi Selman | USA | 3.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eger Kaitlyn Eger Kaitlyn | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Emma Rudolph Emma Rudolph | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 6.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Micah Carey Micah Carey | USA | 5.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Esther Solarin Esther Solarin ('01) | 01 | RSA | 5.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ky'ara Ross Ky'ara Ross | USA | 5.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sierra Lanham Sierra Lanham | USA | 5.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emma Roemer Emma Roemer | USA | 5.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren Roncone Lauren Roncone | USA | 5.51 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Genevieve Arnold Genevieve Arnold | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Nia Williams-Mathews Nia Williams-Mathews | USA | 12.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Esther Solarin Esther Solarin ('01) | 01 | RSA | 12.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Genevieve Arnold Genevieve Arnold | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Norrah Lemongo Norrah Lemongo | USA | 14.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Corrie Sarah Corrie | USA | 14.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madelyn Moretti Madelyn Moretti | USA | 13.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Niya Crawford Niya Crawford | USA | 13.20 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shelly Jones Shelly Jones | USA | 13.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lauren Sheehan Lauren Sheehan | USA | 12.99 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Olivia Heckman Olivia Heckman | USA | 12.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kimora Pooler Kimora Pooler | USA | 12.47 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amyah Chosa Amyah Chosa | USA | 12.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lexi Shiderly Lexi Shiderly | USA | 12.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rachel Koonmen Rachel Koonmen | USA | 12.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rebecca Martin Rebecca Martin | USA | 12.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kennedy Martin Kennedy Martin | USA | 12.12 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Lydia Bottelier Lydia Bottelier ('01) | 01 | USA | 11.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Makayla Sitzlar Makayla Sitzlar | USA | NM | |||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Richella Spielvogel Richella Spielvogel | USA | 17.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niya Crawford Niya Crawford | USA | 17.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Olivia Campbell Olivia Campbell ('04) | 04 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lonnie Harper Lonnie Harper | USA | 1.99 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nate Leskovac Nate Leskovac | USA | 1.99 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lydia Bottelier Lydia Bottelier ('01) | 01 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Beyonc'e Kelly Beyonc'e Kelly | USA | 1.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eva María Baldursdóttir Eva María Baldursdóttir ('03) | 03 | ISL | 1.66 | SB | ||||||||||
|