Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mora SWE: Ultravasan 19‐20.8.2022 Cross

M Cross 10 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE36:20
  
 
2
Kristian Dahlström
Kristian Dahlström ('89)
SWE39:33
  
 
3
Mattias Olsson Larsson
Mattias Olsson Larsson ('05)
SWE40:42
  
 
4
Johan Gustafsson
Johan Gustafsson ('68)
SWE41:34
  
 
M Cross 30 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Adhanom Abraha
Adhanom Abraha ('77)
SWE1:41:02
  
 
2
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE1:45:42
  
 
3
Artem Panchenko
Artem Panchenko ('88)
UKR1:53:11
  
 
4
Axel Svärdhagen
Axel Svärdhagen ('01)
SWE1:56:09
  
 
5
Jesper Pettersson
Jesper Pettersson ('96)
SWE2:01:23
  
 
M Cross 45 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE2:39:47
  
 
2
Kim Andersson
Kim Andersson ('90)
SWE2:49:09
  
 
3
Roman Ryapolov
Roman Ryapolov ('82)
RUS2:54:52
  
 
4
Oscar Bergström
Oscar Bergström ('85)
SWE2:56:35
  
 
5Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN2:58:40
  
 
M Cross 90 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Viktor Stenqvist
Viktor Stenqvist ('88)
SWE6:19:07
  
 
2
Joacim Lantz
Joacim Lantz ('91)
SWE6:22:59
  
 
3
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE6:27:29
  
 
4
Erik Anfält
Erik Anfält ('76)
SWE6:32:55
  
 
5
Fredrik Eriksson
Fredrik Eriksson ('77)
SWE6:52:13
  
 
6
Evgenii Glyva
Evgenii Glyva ('83)
ITA6:55:30
  
 
7
Emmanuel Gault
Emmanuel Gault ('76)
FRA7:09:49
  
 
8
Emil Kalered
Emil Kalered ('88)
SWE7:19:08
  
 
9
Johan Ahlberg
Johan Ahlberg ('92)
SWE7:27:45
  
 
10
Jørgen Grønsund
Jørgen Grønsund ('85)
NOR7:28:38
  
 
K Cross 10 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Theresa Boschner
Theresa Boschner ('03)
GER47:20
  
 
2
Nelly Mårtensson
Nelly Mårtensson ('05)
SWE48:30
  
 
3
Katharina Boschner
Katharina Boschner ('05)
GER49:40
  
 
4
Sofie Ettling
Sofie Ettling ('05)
SWE50:19
  
 
5
Maria Jacobsson
Maria Jacobsson ('81)
SWE50:26
  
 
K Cross 30 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Maria Larsson
Maria Larsson ('94)
SWE2:00:47
  
 
2
Marit Larsson
Marit Larsson ('84)
SWE2:20:03
  
 
3
Sandra Jansson
Sandra Jansson ('94)
SWE2:20:18
  
 
4
Therese Persson
Therese Persson ('81)
SWE2:34:41
  
 
5
Emma Musslinder
Emma Musslinder ('93)
SWE2:35:46
  
 
K Cross 45 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Barbro Näsström
Barbro Näsström ('89)
SWE3:02:47
  
 
2
Liselotte Hellsten
Liselotte Hellsten ('86)
SWE3:09:09
  
 
3
Helene Söderlund
Helene Söderlund ('87)
SWE3:16:43
  
 
4
Hilda Löf
Hilda Löf 
SWE3:20:45
  
 
K Cross 90 km    
20.8.

Finale A

Finale
20.8.
1
Anna Hellström
Anna Hellström ('87)
SWE7:40:51
  
 
2
Sofia Byhlinder
Sofia Byhlinder ('84)
SWE7:50:25
  
 
3
Kajsa Berg
Kajsa Berg ('79)
SWE7:56:16
  
 
4
Elin Hartelius
Elin Hartelius ('82)
SWE7:58:43
  
 
5
Petra Klevmar
Petra Klevmar ('68)
SWE8:06:25
  
 
6
Maria Saxvall
Maria Saxvall ('82)
SWE8:08:09
  
 
7
Frida Södermark
Frida Södermark ('78)
SWE8:16:46
  
 
8
Sofia Nordin
Sofia Nordin ('95)
SWE8:24:53
  
 
9
Johanna Ågran
Johanna Ågran ('95)
SWE8:25:16
  
 
10
Madeleine Hedberg
Madeleine Hedberg ('83)
SWE8:28:30
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1