Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Randers Indoor 13.1.2024 Inde
Langvang Atletik Stadion

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM6.96
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD6.98
  
 SB
3Tobias MeyhöferTobias Meyhöfer ('02)Aarhus 1900 / GER7.00
  
 SB
4Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.14
  
 
5Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.23
  
 
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.23
  
 
7Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.49
  
 
Finale B
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.57
  
 
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.59
  
 PB
3Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.62
  
 PB
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.63
  
 
5Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.80
  
 
6Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad8.00
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.22
  
 PB
2Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP8.48
  
 =PB
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.52
  
 PB
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM9.19
  
 
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM9.95
  
 =PB
Indledende 2
1Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.74
q
  
 PB
2Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad7.90
q
  
 PB
3Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM7.93
  
 PB
4Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja7.95
  
 PB
5Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.02
  
 
6Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM8.09
  
 PB
7Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.34
  
 
Indledende 3
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM7.13
q
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)KIF7.36
q
  
 PB
3Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF7.46
q
  
 
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.52
q
  
 =PB
5Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.53
q
  
 PB
6Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.61
q
  
 PB
7Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.66
q
  
 =PB
Indledende 4
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD7.01
q
  
 SB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.05
q
  
 
3Tobias MeyhöferTobias Meyhöfer ('02)Aarhus 1900 / GER7.09
q
  
 SB
4Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.21
q
  
 SB
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.22
q
  
 SB
6Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.31
q
  
 
7Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.36
q
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF22.92
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)KIF24.12
  
 SB
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF24.56
  
 PB
Finale B
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF23.29
  
 PB
2Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad26.11
  
 PB
3Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP28.72
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM59.46
  
 PB
2Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM1:05.70
  
 PB
Finale B
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad52.66
  
 SB
2Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 53.47
  
 SB
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM57.95
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tommy Clark AndersenTommy Clark Andersen ('99)Aarhus Fremad2:05.00
  
 PB
2Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik2:05.25
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:12.12
  
 PB
4Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja2:15.82
  
 PB
5Silas Hjort FrederiksenSilas Hjort Frederiksen ('09)Randers Freja2:22.34
  
 PB
6Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM2:39.05
  
 PB
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM2:52.51
  
 
Finale B
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:56.33
  
 
2Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik2:02.28
  
 PB
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Sparta2:02.67
  
 SB
4Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM2:02.83
  
 SB
5Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:09.41
  
 
6Bertel HammerBertel Hammer ('04)AGF Atletik2:09.95
  
 PB
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:10.00
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.45
  
 
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.30
Q
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.40
  
 SB
 
4.00
  O
4.20
  O
4.30
XXO
4.40
  O
4.50
xxx
   
2Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.80
  
 SB
 
3.80
  O
4.00
xxs
4.40
  x
     
3Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.50
  
 SB
 
3.30
  O
3.50
 XO
3.70
xxx
     
3Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.50
  
 
 
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
xxx
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM4.44
  
 
 
4.134.443.063.573.964.29  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.05
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.38
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.44
  
 
4Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 8.55
  
 
Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.78
  
 
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.78
  
 SB
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM7.90
  
 PB
4Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja7.91
  
 PB
5Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.98
  
 
6Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.03
  
 
7Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM8.12
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 8.48
q
  
 PB
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 8.64
  
 PB
3Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF8.91
  
 PB
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.94
  
 
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.99
  
 PB
Indledende 2
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.49
q
  
 
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.60
  
 
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.67
  
 PB
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.75
  
 SB
5Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.81
  
 
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.88
  
 
7Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.05
  
 
Indledende 3
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM8.05
q
  
 PB
2Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.12
q
  
 PB
3Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.23
q
  
 SB
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.33
q
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.36
q
  
 
5Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.36
q
  
 SB
7Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.59
q
  
 
Indledende 4
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.56
q
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.73
q
  
 PB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.84
q
  
 =SB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.92
q
  
 PB
5Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja7.93
q
  
 PB
6Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM7.95
q
  
 PB
7Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.02
q
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 26.13
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja26.52
  
 
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM26.69
  
 SB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.14
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.27
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:04.42
  
 
Finale B
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM56.60
  
 PB
2Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM58.52
  
 SB
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM1:00.03
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Randers Freja2:22.87
  
 PB
2Alberte Risgaard AnkerstjerneAlberte Risgaard Ankerstjerne ('09)Randers Freja2:38.60
  
 PB
3Emma-Marie LangeEmma-Marie Lange ('06)AGF Atletik2:40.85
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:36.40
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Odense Atletik 3.20
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
 XO
3.30
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørg Boe KlosterBjørg Boe Kloster ('90)Randers Freja4.45
  
 PB
 
  X4.27 PB3.98  X  X4.45 PB  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.51
  
 SB
 
12.34 SB12.1412.51 SB  X12.3212.36  
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM10.20
  
 SB
 
9.97 SB10.20 SB10.20 =SB  –    
K22 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.20
  
 SB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
    
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM4.11
  
 
 
3.504.114.03  X4.063.63  
D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM23.00
  
 PB
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.23
  
 PB
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190023.45
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.95
  
 
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:08.22
  
 PB
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:10.23
  
 PB
3Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik4:12.16
  
 PB
4Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:12.98
  
 PB
5William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:13.51
  
 PB
6Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:16.43
  
 PB
7Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:18.29
  
 PB
D19 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja13.18
  
 
 
  X  X13.18  X  X  X  
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.75
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.05
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.16
Q
  
 PB
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.40
  
 =SB
 
3.40
  O
3.50
XXX
      
Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja NH
  
 
 
2.70
XXX
       
P19 Længdespring    
Inde
Inde
Finale B
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.19
  
 
 
  X5.195.145.14  X  X  
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.28
  
 SB
 
4.03 SB  X4.28 SB3.923.924.09  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.34
  
 PB
 
  X  X10.80 PB10.43  X11.34 PB  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.53
  
 PB
 
9.27 PB9.53 PB8.789.179.079.05  
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM25.47
  
 PB
2Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM27.64
  
 PB
3Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja27.88
  
 PB
Finale B
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM24.25
  
 PB
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM24.95
  
 PB
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM25.69
  
 PB
Finale C
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM23.91
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8024.58
  
 PB
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 25.98
  
 
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM4:37.41
  
 SB
2Lukas BredahlLukas Bredahl ('08)Aalborg AM4:40.84
  
 PB
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:46.52
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM11.86
  
 PB
1Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM12.52
q
  
 PB
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.90
  
 
 
3.70
XXO
3.90
XXO
4.10
xxx
     
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.20
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXO
3.30
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.37
  
 PB
 
5.07 SB5.21 PB5.34 PB5.32  –5.37 PB  
Finale B
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM6.12
  
 PB
 
6.12 PB5.985.80  –  –  –  
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM5.49
  
 PB
 
5.49 PB5.425.305.15  –  –  
4Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja5.19
  
 PB
 
  X  X4.684.59  X5.19 PB  
5Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM4.75
  
 
 
4.684.744.75  X4.60  –  
Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK80 NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.02
  
 PB
 
11.73 PB11.87 PB12.02 PB11.6711.5911.58  
2Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM10.46
  
 PB
 
10.21 PB10.0510.46 PB9.729.6210.27  
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM27.90
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.70
  
 
Finale B
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.09
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.40
  
 SB
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja28.47
  
 
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM4:49.83
  
 SB
2Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:31.42
  
 SB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 5:47.40
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.07
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.57
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.20
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.12
Q
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.33
q
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.59
q
  
 PB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.36
q
  
 
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.71
q
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja NH
  
 
 
2.80
XXX
       
P17 Længdespring    
Inde
Inde
Finale B
1Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF5.10
  
 PB
 
4.89 SB4.91 SB5.10 PB4.914.975.05  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.88
  
 PB
 
4.70 =PB4.60  X4.85 PB4.88 PB4.83  
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.72
  
 SB
 
  X4.72 SB4.72 =SB  X4.64  X  
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.56
  
 
 
4.564.46  X4.52  X  X  
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja9.91
  
 
 
8.409.91  X  X9.75  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.35
  
 SB
 
10.8511.35 SB11.0210.74  X  X  
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM26.27
  
 PB
2Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM26.67
  
 PB
Finale B
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.89
  
 
2Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM26.29
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8026.72
  
 PB
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM4:38.64
  
 PB
2Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF4:48.44
  
 PB
3Aksel BehrAksel Behr ('09)Aarhus 19005:18.62
  
 PB
4Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF5:18.98
  
 PB
5Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja5:19.44
  
 PB
6Viktor BondeViktor Bonde ('11)Skanderborg Atletik6:01.49
  
 PB
7Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('11)Skanderborg Atletik6:05.61
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.44
  
 
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.41
Q
  
 
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM11.11
q
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM12.26
q
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM2.00
  
 PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM4.82
  
 PB
 
  X4.82 PB4.654.74  X  X  
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM4.78
  
 PB
 
  X4.53 PB4.374.56 PB4.59 PB4.78 PB  
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.51
  
 SB
 
4.124.234.104.47 SB4.104.51 SB  
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.85
  
 PB
 
3.85 PB3.65  X  X  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.73
  
 
 
10.6410.9011.3411.1011.7311.30  
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.52
  
 
 
9.6810.528.959.98  X9.61  
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.99
  
 PB
 
6.90 PB6.346.596.666.99 PB6.74  
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 29.86
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 31.47
  
 PB
Finale B
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM29.14
  
 PB
2Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM29.37
  
 PB
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7730.61
  
 
4Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF32.10
  
 PB
Finale C
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja27.29
  
 
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7728.22
  
 
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.22
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM29.45
  
 PB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:15.75
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 5:45.36
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 11.33
  
 
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 11.98
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.81
Q
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 11.24
Q
  
 PB
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 11.28
q
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.51
  
 
 
  X4.48  X4.304.51  X  
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.38
  
 
 
  X4.10  X4.054.38  X  
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.15
  
 PB
 
4.15 PB3.94  X  X3.994.10  
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.07
  
 
 
  X3.714.04  X  X4.07  
6Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.04
  
 
 
  X3.944.043.43  X  X  
7Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM3.70
  
 PB
 
3.40 PB3.153.70 PB3.383.19  X  
8Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF3.43
  
 PB
 
3.43 PB3.273.18  –  –  –  
Finale B
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.33
  
 
 
  X4.33  X  X  X  X  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM8.61
  
 
 
8.618.40  X8.418.40  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.44
  
 
 
10.8711.2711.0911.4411.0010.57  
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja10.57
  
 PB
 
10.29 PB10.57 PB10.4310.539.6810.37  
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.79
  
 
 
9.799.629.669.649.56  X  
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Skive AM7.77
  
 PB
 
7.64 PB7.507.457.77 PB7.397.00  
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.92
  
 PB
 
6.83 PB6.626.706.92 PB6.696.83  
6Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF6.82
  
 PB
 
6.00 PB6.03 PB5.856.16 PB6.066.82 PB  
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('11)Skanderborg Atletik31.28
  
 PB
2Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 31.97
  
 PB
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja33.06
  
 PB
Finale B
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja28.65
  
 
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM29.34
  
 PB
3Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF30.79
  
 
4Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja32.09
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja29.83
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja31.53
  
 PB
Finale B
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7728.51
  
 
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7730.05
  
 PB
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7730.55
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb