Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Kastestævne Masters træningssamling 2.7.2021
Aabenraa Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3553
  
 SB
 
57,9513,2438,5339,4317,81
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.50
  
 
 
11.1312.1612.5011.7812.2911.50  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.01
  
 
 
38.01  X  X37.81  X  X  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 14.83
  
 
 
14.0914.1314.83  X14.4814.04  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 50.50
  
 PB
 
50.50 PB  X  X  X  X  X  
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF9.73
  
 PB
 
9.73 PB8.388.31  X  X  X  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF19.37
  
 
 
  X19.37  X  X  X  X  
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF17.74
  
 
 
17.74  X  X  X  X  X  
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.88
  
 SB
 
7.65 SB6.977.647.397.88 SB7.35  
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta5.83
  
 PB
 
5.55  X5.77 =PB5.345.735.83 PB  
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA17.40
  
 SB
 
17.40 SB       
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta12.15
  
 
 
12.15       
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA25.37
  
 PB
 
  X  X25.37 PB     
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4284
  
 PB
 
49,7212,4249,6239,4917,72
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2224
  
 
 
40,085,5637,0912,35
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.14
  
 SB
 
9.008.668.969.14 SB8.61  X  
K60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.36
  
 SB
 
26.36 SB       
M65 Throwspentathlon M65    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1362
  
 PB
 
15,667,2721,206,55
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.23
  
 
 
  X7.007.236.99  X7.21  
2Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.655.545.774.695.40  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.09
  
 
 
24.09       
2Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF11.38
  
 PB
 
11.38 PB       
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM32.31
  
 SB
 
32.31 SB  X  X     
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.01
  
 
 
9.659.5510.019.739.94  X  
M75 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik30.48
  
 
 
30.48  X  X  X  X  X  
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.91
  
 SB
 
  X  X37.91 SB  X  X  X  
K75 Kaste 5-kamp K75    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande2864
  
 SB
 
25,847,678,2117,8413,70NM

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle