Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 1 7.1.2024 Inde
Hvidovre Stadion

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK6.34
  
 PB
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM6.70
  
 SB
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 7.10
  
 SB
M 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK6.40
  
 
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM6.64
  
 PB
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 7.03
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.70
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
  O
1.75
XXX
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.60
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK6.30
  
 PB
 
5.58 SB5.345.66 SB6.06 SB6.30 PB  X  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.87
  
 PB
 
10.69 PB10.87 PB10.7410.2210.6710.32  
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 10.60
  
 SB
 
9.80 SB9.88 SB9.849.7610.33 SB10.60 SB  
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)KIF7.10
  
 SB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK7.24
  
 PB
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.71
  
 SB
K 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK7.39
  
 SB
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.92
  
 
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.14
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.30
  
 SB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
XXX
   
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.33
  
 SB
 
8.07 SB8.33 SB7.898.288.147.93  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 8.11
  
 SB
 
7.86 SB7.158.11 SB  X7.977.98  
D17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC6.52
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.83
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
XXX
 
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.50
  
 SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.80
  
 PB
 
5.80 PB5.745.785.785.724.16  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.83
  
 SB
 
12.70 SB12.2212.83 SB12.79  X12.38  
P17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK7.10
  
 PB
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK7.18
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.21
  
 SB
4Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK8.96
  
 PB
P17 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.22
  
 
3Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK8.93
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.60
  
 =PB
 
2.40
 XO
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK4.79
  
 SB
 
4.74 SB  X  X2.544.79 SB4.78  
2Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK2.99
  
 PB
 
2.66 PB2.402.582.97 PB2.99 PB2.60  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik6.85
  
 SB
 
6.48 SB6.76 SB6.486.346.176.85 SB  
2Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK5.07
  
 
 
4.46  X5.073.953.844.66  
D15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik6.62
  
 SB
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK7.31
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC7.55
  
 PB
D15 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik6.55
  
 PB
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK7.23
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC7.61
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 1.54
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
  O
1.57
XXX
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik5.96
  
 =PB
 
  X5.96 =PB  X5.94  X5.92  
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK5.49
  
 PB
 
5.49 PB5.05  X5.205.235.23  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.99
  
 PB
 
4.96 PB4.98 PB4.77  –4.99 PB4.97  
4Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 4.52
  
 PB
 
4.52 PB  X4.52 =PB  X4.474.47  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik11.88
  
 
 
11.88  X11.16  X11.0811.28  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC10.03
  
 PB
 
9.54 PB9.449.67 PB10.03 PB  X9.45  
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 9.98
  
 PB
 
  X  X  X  X9.93 PB9.98 PB  
4Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 9.68
  
 PB
 
9.02 PB8.909.45 PB9.67 PB9.68 PB9.44  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC12.26
  
 PB
 
12.05 PB11.8112.26 PB10.6912.1912.00  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC10.31
  
 PB
 
10.00 PB9.3910.31 PB9.539.0310.13  
3Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 8.19
  
 PB
 
8.19 PB7.607.757.668.017.56  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.62
  
 PB
2Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK7.67
  
 PB
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC7.75
  
 
4Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 8.15
  
 
5Fransiska Due WeissFransiska Due Weiss ('10)Hvidovre AM8.66
  
 PB
Finale B
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik7.30
  
 PB
2Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik7.72
  
 PB
3Emilie LangkildeEmilie Langkilde ('10)Trongårdens IF 8.32
  
 PB
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.61
  
 SB
P15 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 8.10
  
 SB
2Fransiska Due WeissFransiska Due Weiss ('10)Hvidovre AM8.17
  
 PB
3Emilie LangkildeEmilie Langkilde ('10)Trongårdens IF 8.49
  
 
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.66
  
 
Finale B
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik7.27
  
 PB
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC7.70
  
 PB
3Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK7.73
  
 PB
4Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.77
  
 PB
5Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik7.78
  
 PB
P15 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik8.32
  
 PB
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC9.94
  
 PB
3Emilie LangkildeEmilie Langkilde ('10)Trongårdens IF 11.49
  
 PB
4Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 12.30
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXX
    
2Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
  
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC4.20
  
 PB
 
  X3.93 PB3.714.20 PB3.914.12  
2Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.653.583.573.513.65  
3Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.573.272.493.073.14  
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM3.73
  
 PB
 
3.54 PB3.73 PB3.423.513.57  X  
5Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM3.70
  
 PB
 
3.70 PB  X3.513.693.49  X  
6Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('09)Hvidovre AM3.61
  
 PB
 
3.61 PB3.603.60  X  X  X  
7Isabella WestringIsabella Westring ('10)Trongårdens IF 2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.772.93 =PB     
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM10.60
  
 PB
 
  X10.60 PB  X10.53  X10.44  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.77
  
 PB
 
7.73 PB8.09 PB8.45 PB8.46 PB8.77 PB8.42  
2Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM6.41
  
 PB
 
5.69 SB4.945.655.96 PB5.946.41 PB  
3Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM5.77
  
 PB
 
5.29 PB5.50 PB5.185.70 PB5.425.77 PB  
4Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('09)Hvidovre AM5.73
  
 SB
 
5.23 SB5.50 SB5.53 SB5.73 SB5.385.48  
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC7.79
  
 PB
2Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM8.10
  
 SB
3David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 8.27
  
 PB
3David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 8.49
  
 
5Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK8.51
  
 PB
D13 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC7.82
  
 PB
2Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM8.06
  
 PB
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.49
  
 SB
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.67
  
 
5Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK8.69
  
 
D13 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC10.00
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC10.46
  
 PB
3Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 11.17
  
 PB
4Karl Rehder-LindqvistKarl Rehder-Lindqvist ('11)Hvidovre AM12.48
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.48
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.48
  O
1.51
XXX
 
2Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK1.10
  
 
 
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.87
  
 PB
 
4.87 PB4.56  –     
2Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.86 =PB3.433.84    
3Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK3.80
  
 PB
 
3.80 PB3.563.433.27    
4David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 3.71
  
 PB
 
3.06 SB3.71 PB3.513.51    
5Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.46  X3.42    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 5.54
  
 PB
 
5.24 PB4.924.555.54 PB    
2David KlaumannDavid Klaumann ('12)Trongårdens IF 4.87
  
 PB
 
4.14 PB4.82 PB4.87 PB4.86    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia7.62
  
 PB
2Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK8.21
  
 PB
3Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 8.64
  
 PB
Finale B
2Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM8.20
  
 PB
4Sophie Bording MolbergSophie Bording Molberg ('11)Trongårdens IF 8.62
  
 PB
5Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia9.58
  
 PB
P13 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bording MolbergSophie Bording Molberg ('11)Trongårdens IF 8.45
  
 PB
2Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 8.80
  
 
3Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 9.41
  
 SB
4Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 9.01
  
 PB
4Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia10.13
  
 
Finale B
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia7.67
  
 PB
2Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik7.82
  
 PB
3Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM8.09
  
 PB
4Berta Kruse KlausenBerta Kruse Klausen ('12)Trongårdens IF 8.34
  
 PB
5Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK8.37
  
 PB
P13 50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik10.17
  
 PB
2Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik10.41
  
 PB
3Berta Kruse KlausenBerta Kruse Klausen ('12)Trongårdens IF 11.13
  
 PB
4Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 11.36
  
 PB
5Sophie Bording MolbergSophie Bording Molberg ('11)Trongårdens IF 11.37
  
 PB
6Julie La Cour RasmussenJulie La Cour Rasmussen ('12)Trongårdens IF 12.89
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Berta Kruse KlausenBerta Kruse Klausen ('12)Trongårdens IF 1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
  
2Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
  
3Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.39
  
 SB
 
4.23 SB4.30 SB4.39 SB4.23    
2Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik4.19
  
 PB
 
4.19 PB3.974.18  X    
3Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik4.01
  
 SB
 
3.82 SB3.742.384.01 SB    
4Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.98
  
 PB
 
3.84 PB3.91 PB3.94 PB3.98 PB    
5Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK3.96
  
 PB
 
3.58 PB3.60 PB3.96 PB  –    
6Berta Kruse KlausenBerta Kruse Klausen ('12)Trongårdens IF 3.83
  
 PB
 
3.76 PB3.83 PB3.763.44    
7Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 3.44
  
 PB
 
3.44 PB3.413.433.44 =PB    
8Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 3.28
  
 PB
 
3.26 PB3.28 PB  X3.22    
9Palma RitzPalma Ritz ('12)Trongårdens IF 2.86
  
 PB
 
  X2.86 PB2.452.58    
10Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.542.562.39    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia9.70
  
 
 
9.479.449.709.12    
2Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia7.34
  
 
 
6.916.886.797.34    
3Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM6.94
  
 PB
 
6.79 PB6.94 PB6.816.91    
4Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik6.18
  
 PB
 
5.51 PB5.96 PB5.706.18 PB    
5Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK5.59
  
 
 
4.794.825.545.59    
6Julie La Cour RasmussenJulie La Cour Rasmussen ('12)Trongårdens IF 5.57
  
 PB
 
5.57 PB4.454.034.42    
7Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 4.89
  
 PB
 
3.27 SB3.54 SB4.77 SB4.89 PB    
8Naya SolomonNaya Solomon ('12)Trongårdens IF 3.61
  
 SB
 
3.55 SB3.61 SB2.233.22    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM8.16
  
 PB
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.56
  
 
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC9.28
  
 PB
D11 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM8.18
  
 PB
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.50
  
 PB
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC9.36
  
 SB
D11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.15
  
 PB
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.46
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.42
XXX
  
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
3
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.28
  
 SB
 
4.22 SB4.26 SB4.224.28 SB    
2
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.81
  
 PB
 
  X3.78 PB3.81 PB3.81 =PB    
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.34
  
 SB
 
3.34 SB3.323.113.30    
4
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Trongårdens IF 3.19
  
 PB
 
3.19 PB  X  X3.16    
5
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC2.93
  
 SB
 
  X2.93 SB  X  X    
6
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 2.86
  
 SB
 
2.63 SB2.83 SB2.86 SB2.76    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Trongårdens IF 10.45
  
 PB
 
9.49 PB9.97 PB9.9210.45 PB    
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC6.83
  
 PB
 
6.656.83 PB6.126.45    
3
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 6.31
  
 PB
 
5.23 PB6.31 PB5.655.69    
4
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM5.27
  
 PB
 
5.19 SB5.27 PB5.25  X    
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.96
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.23
  
 PB
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik8.82
  
 PB
5
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 9.70
  
 PB
6
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 11.57
  
 
P11 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.00
  
 
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.29
  
 
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik8.76
  
 PB
4
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM9.18
  
 PB
5
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 9.49
  
 PB
6
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 11.31
  
 
P11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.15
  
 
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik11.25
  
 
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia11.28
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia1.00
  
 =PB
 
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.17
  
 
 
4.174.164.17  X    
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.63
  
 PB
 
3.62 PB3.63 PB3.183.46    
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.63
  
 PB
 
3.46 PB3.043.063.63 PB    
4
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM3.05
  
 PB
 
3.05 PB3.03  X3.00    
5
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 3.01
  
 PB
 
2.54 PB  X2.80 PB3.01 PB    
6
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 2.18
  
 PB
 
2.16 PB2.18 PB1.891.95    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.48
  
 
 
8.488.17  X7.47    
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.08
  
 
 
7.887.627.768.08    
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia7.41
  
 PB
 
6.96 PB7.41 PB6.776.13    
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik5.41
  
 PB
 
5.18 PB5.165.41 PB4.32    
5
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.183.543.68    
6
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 3.67
  
 PB
 
3.67 PB2.993.533.24    
7
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM3.64
  
 SB
 
3.64 SB3.633.533.62    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC8.88
  
 PB
2
Jakob Gaj
Jakob Gaj ('16)
Greve Atletik9.71
  
 PB
3
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 10.65
  
 PB
D9 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC9.06
  
 PB
2
Jakob Gaj
Jakob Gaj ('16)
Greve Atletik10.10
  
 
3
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 10.85
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC3.38
  
 PB
 
3.38 PB3.193.143.07    
2
Jakob Gaj
Jakob Gaj ('16)
Greve Atletik2.57
  
 PB
 
2.37 PB2.57 PB2.482.32    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC4.48
  
 PB
 
4.46 PB3.734.214.48 PB    
2
Jakob Gaj
Jakob Gaj ('16)
Greve Atletik2.63
  
 PB
 
  X2.41 PB2.362.63 PB    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC9.18
  
 PB
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik10.49
  
 PB
3
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC10.71
  
 
4
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 12.07
  
 PB
P9 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC9.36
  
 PB
2
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC10.40
  
 PB
3
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik10.56
  
 PB
4
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 12.73
  
 
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC0.90
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
   
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC2.92
  
 PB
 
2.83 PB2.83 =PB2.92 PB2.85    
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik2.48
  
 PB
 
2.41 PB2.48 PB2.472.41    
3
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC2.06
  
 PB
 
2.061.971.981.94    
4
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 1.79
  
 SB
 
1.60 SB1.79 SB1.721.78    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC4.16
  
 PB
 
3.51 SB4.16 PB3.283.56    
2
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik3.85
  
 PB
 
3.13 PB3.093.85 PB3.69    
3
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC2.23
  
 PB
 
1.91 PB  X2.23 PB2.04    
4
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 2.00
  
 PB
 
2.00 PB  X  X1.69    
M60 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.84
  
 
M60 50 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.80
  
 SB
M60 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.35
  
 PB
M60 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
M60 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.08
  
 SB
 
4.08 SB4.03  X3.843.923.22  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC11.01
  
 
 
10.7010.9411.0110.44    
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.93
  
 SB
 
9.53 SB10.82 SB10.2310.93 SB10.6810.65  
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.12
  
 SB
 
9.89 SB9.2210.12 SB  X8.969.69  
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.32
  
 SB
 
8.08 SB8.018.32 SB  X  X7.98  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb