Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lübeck GER: LM Mannschaftscup 18.9.2021

M 1500 m    

Finale A

Finale
3
Loke Elias Sommer
Loke Elias Sommer ('05)
GER4:23.78
  
 PB
Daniel Garschke
Daniel Garschke ('01)
GER DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jonte Torben Harmeling
Jonte Torben Harmeling 
GER6.79
+0.8
  
 
 
  X
 0.0
6.67
 2.4
  X
 0.0
6.79
 0.8
    
2
Ben Heyer
Ben Heyer ('03)
GER6.12
+0.2
  
 
 
6.12
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Julia Heinzel
Julia Heinzel ('96)
GER12.30
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Katharina Kemp
Katharina Kemp ('90)
GER2:23.01
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
2
Paula De Boer
Paula De Boer 
GER1.58
  
 
 
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
XXO
1.62
XXX
   
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Pia-Marie Zingelmann
Pia-Marie Zingelmann ('01)
GER5.24
+0.9
  
 
 
5.24
 0.9
5.04
 -0.8
5.09
 -1.0
5.17
 -0.7
    
Katharina Kemp
Katharina Kemp ('90)
GER5.61
+1.5
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.61
 1.5
  X
 0.0
    
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Finja Rattunde
Finja Rattunde ('01)
GER11.23
  
 PB
 
10.92 PB10.92 =PB11.23 PB11.04    
P19 800 m    

Finale A

Finale
1
Charleen Richter
Charleen Richter ('03)
GER2:14.01
  
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Carolina Jürgens
Carolina Jürgens ('05)
GER5.60
+1.2
  
 
 
5.34
 -1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
5.60
 1.2
    

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive