Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mora SWE: Ultravasan 18‐19.8.2023 Cross

M Cross 10 km    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1
Albin Gezelius
Albin Gezelius ('03)
SWE36:02
  
 
2
Ludvig Börjesson
Ludvig Börjesson ('77)
SWE38:54
  
 
3
Daniel Svensson
Daniel Svensson ('92)
SWE38:58
  
 
4
Carl Bärwolf
Carl Bärwolf ('08)
SWE39:00
  
 
5
Stefan Sunnerberg
Stefan Sunnerberg ('80)
SWE39:42
  
 
6
Albin Sjöhed
Albin Sjöhed ('93)
SWE40:56
  
 
7
Lars Gustafsson
Lars Gustafsson ('86)
SWE42:27
  
 
8
Andreas Beskow
Andreas Beskow ('76)
SWE42:56
  
 
9
Andreas Hårrskog
Andreas Hårrskog ('69)
SWE43:27
  
 
10
Tobias Köpman
Tobias Köpman ('86)
SWE43:40
  
 
M Cross 30 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Martin Nilsson
Martin Nilsson ('95)
SWE1:38:51
  
 
2
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE1:47:51
  
 
3
David Lundström
David Lundström ('92)
SWE1:54:02
  
 
4
John Lundström
John Lundström ('90)
SWE1:54:10
  
 
5
Andreas Mannberg
Andreas Mannberg ('85)
SWE1:55:05
  
 
6
Mattias Argårds
Mattias Argårds ('89)
SWE1:55:37
  
 
7
Anton Öhman
Anton Öhman ('89)
SWE1:57:11
  
 
8
Christoffer Lundgren Björnqvist
Christoffer Lundgren Björnqvist ('84)
SWE1:57:40
  
 
9Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN1:59:13
  
 
10
Matthias Flade
Matthias Flade ('79)
GER2:01:20
  
 
M Cross 45 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Jesper Lundberg
Jesper Lundberg ('89)
SWE2:34:29
  
 
2
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE2:37:03
  
 
3
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE2:43:44
  
 
4
Isak Augustsson
Isak Augustsson ('98)
SWE2:57:01
  
 
5
Björn Martinsson
Björn Martinsson ('88)
SWE3:04:57
  
 
6
Marcus Jansson
Marcus Jansson ('77)
SWE3:25:19
  
 
7
Jan-Erik Olsson
Jan-Erik Olsson ('86)
SWE3:26:25
  
 
8
Warren Renkel
Warren Renkel ('81)
GBR3:31:52
  
 
9
Thomas Bergman
Thomas Bergman ('89)
SWE3:32:28
  
 
10
Erik Melakari
Erik Melakari ('80)
SWE3:33:20
  
 
M Cross 90 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE6:46:13
  
 
2
Andrzej Piotrowski
Andrzej Piotrowski ('83)
POL6:53:33
  
 
3
Elov Olsson
Elov Olsson ('89)
SWE6:58:46
  
 
4
Mikael Ekvall
Mikael Ekvall ('89)
SWE7:06:20
  
 
5
Erik Anfält
Erik Anfält ('76)
SWE7:08:02
  
 
6
Sebastian Sundius
Sebastian Sundius ('88)
SWE7:13:06
  
 
7
Viktor Stenqvist
Viktor Stenqvist ('88)
SWE7:14:04
  
 
8
Rasmus Gustafsson
Rasmus Gustafsson ('89)
SWE7:41:59
  
 
9
Erik Olofsson
Erik Olofsson ('79)
SWE7:44:20
  
 
10
Oscar Olsson
Oscar Olsson ('85)
SWE7:47:43
  
 
K Cross 10 km    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1
Emilia Andersson
Emilia Andersson ('07)
SWE43:59
  
 
2
Matilda Wilson
Matilda Wilson ('85)
SWE44:55
  
 
3
Minna Turesson
Minna Turesson ('07)
SWE46:46
  
 
4
Katharina Boschner
Katharina Boschner ('05)
GER49:04
  
 
5
Amanda Åström Ericsson
Amanda Åström Ericsson ('92)
SWE49:57
  
 
6
Sara Sjöstrand
Sara Sjöstrand ('88)
SWE50:01
  
 
7
Elin Gezelius
Elin Gezelius ('06)
SWE50:30
  
 
8
Ellinor Hillring
Ellinor Hillring ('94)
SWE50:43
  
 
9
Charlotta Jansson
Charlotta Jansson ('86)
SWE52:30
  
 
10
Linda Wright
Linda Wright ('80)
FOR53:24
  
 
K Cross 30 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Jenny Björnberg
Jenny Björnberg ('83)
SWE1:58:52
  
 
2
Petra Kindlund
Petra Kindlund ('85)
SWE2:04:28
  
 
3
Johanna Widarsson Norbeck
Johanna Widarsson Norbeck ('89)
SWE2:15:17
  
 
4
Sigrid Andersson
Sigrid Andersson ('91)
SWE2:23:04
  
 
5
Sofia Norgren
Sofia Norgren ('81)
SWE2:24:03
  
 
6
Jessica Imbert
Jessica Imbert ('84)
FRA2:25:50
  
 
7
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('88)
SWE2:27:50
  
 
8
Therese Persson
Therese Persson ('81)
SWE2:30:32
  
 
9
Emma Holfve
Emma Holfve ('90)
SWE2:32:05
  
 
10
Åsa Synnerholm
Åsa Synnerholm ('68)
SWE2:33:20
  
 
K Cross 45 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Erica Lech
Erica Lech ('77)
SWE3:02:09
  
 
2
Barbro Fjällstedt Oljans
Barbro Fjällstedt Oljans ('89)
SWE3:08:50
  
 
3
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE3:15:03
  
 
4
Monica Pihl
Monica Pihl ('65)
SWE3:39:34
  
 
5
Ingvild Aurdal
Ingvild Aurdal ('73)
NOR3:40:29
  
 
6
Maja Stefansson
Maja Stefansson ('01)
SWE3:46:14
  
 
7
Tove Reymers
Tove Reymers ('88)
SWE3:54:44
  
 
8
Elin Fallberg
Elin Fallberg ('92)
SWE3:57:53
  
 
9
Linea Arlehed
Linea Arlehed ('82)
SWE3:58:09
  
 
10
Knipnäs Malin Blomkvist
Knipnäs Malin Blomkvist ('87)
SWE4:00:26
  
 
K Cross 90 km    
19.8.

Finale A

Finale
19.8.
1
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('81)
SWE7:23:54
  
 
2
Sophia Sundberg
Sophia Sundberg ('84)
SWE7:25:59
  
 
3
Malin Barrulf
Malin Barrulf ('90)
SWE7:31:13
  
 
4
Anna Hellström
Anna Hellström ('87)
SWE7:42:17
  
 
5
Sofia Smedman
Sofia Smedman ('88)
SWE7:50:09
  
 
6
Kajsa Berg
Kajsa Berg ('79)
SWE7:51:15
  
 
7
Maria Saxvall
Maria Saxvall ('82)
SWE8:09:57
  
 
8
Frida Södermark
Frida Södermark ('78)
SWE8:10:42
  
 
9
Ebba Sigfridson
Ebba Sigfridson ('91)
SWE8:13:36
  
 
10
Petra Klevmar
Petra Klevmar ('68)
SWE8:27:57
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1