Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nyborg: Nålestævne 3 13.9.2023
Nyborg idræts og fritidcennter

D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.38 w
  
 
2Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 12.15 w
  
 
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 12.35 w
  
 
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 12.50 w
  
 
5Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 12.54 w
  
 
6Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 13.42 w
  
 
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1:18.50
  
 PB
2Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 1:18.90
  
 PB
3William GrønbækWilliam Grønbæk ('10)NG&IF 1:19.60
  
 PB
4Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 1:20.10
  
 PB
5Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 1:26.80
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXr
   
2Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  Xr
       
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
    
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.10
  
 
 
1.10
  O
1.15
  Xr
      
5Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
    
6Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 22.82
  
 PB
 
22.82 PB       
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 21.56
  
 PB
 
21.56 PB       
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 15.52
  
 PB
 
15.52 PB       
4Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 12.78
  
 
 
12.78       
5Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 12.26
  
 PB
 
12.26 PB       
6Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 9.29
  
 
 
9.29       
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 12.93 w
  
 
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.24 w
  
 
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 13.65 w
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 1:26.00
  
 PB
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1:30.00
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
 
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.55
  
 
 
13.55       
2Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 11.40
  
 PB
 
11.40 PB       
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.83
  
 
 
10.83       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 9.34 w
  
 
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik9.55 w
  
 
3
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 9.72 w
  
 
4
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik9.76 w
  
 
5
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik9.95 w
  
 
6
Björn Kabell Nissen
Björn Kabell Nissen ('13)
Odense Atletik 10.43 w
  
 
7
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 10.92 w
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik3.71 w
w
  
 
 
3.543.71 PB3.62     
2
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 3.67 w
w
  
 
 
3.573.423.67 PB     
3Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.50 w
w
  
 
 
3.503.373.23     
4
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik3.49 w
w
  
 
 
3.31 PB3.40 PB3.49 PB     
5
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik3.45 w
w
  
 
 
3.253.453.45     
6
Björn Kabell Nissen
Björn Kabell Nissen ('13)
Odense Atletik 3.32 w
w
  
 
 
3.23 PB3.32 PB3.24     
7
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 2.88 w
w
  
 
 
2.602.702.88     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.78 w
  
 
2
Evi Boogmans
Evi Boogmans ('13)
NG&IF 9.36 w
  
 
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 9.56 w
  
 
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 10.72 w
  
 
5
Sophie Krupa
Sophie Krupa ('13)
NG&IF 11.06 w
  
 
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 14.34 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 3.92 w
w
  
 
 
3.923.803.68     
2
Evi Boogmans
Evi Boogmans ('13)
NG&IF 3.78 w
w
  
 
 
3.78 PB3.543.66     
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.59 w
w
  
 
 
3.593.483.44     
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 3.09 w
w
  
 
 
3.093.093.05     
5
Sophie Krupa
Sophie Krupa ('13)
NG&IF 2.72 w
w
  
 
 
2.72 PB       
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 1.99 w
w
  
 
 
1.361.241.99     
D9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 10.17 w
  
 
2
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 11.05 w
  
 
3
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 11.07 w
  
 
4
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 11.22 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 3.07 w
w
  
 
 
3.072.952.74     
2
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 2.94 w
w
  
 
 
2.87 PB2.94 PB2.62     
3
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.48 w
w
  
 
 
2.372.482.45     
4
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.33 w
w
  
 
 
2.142.332.25     
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 9.34 w
  
 
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.16 w
  
 
3
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 12.33 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.49 w
w
  
 
 
3.033.243.49 PB     
2
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 3.35 w
w
  
 
 
3.352.382.87     
3
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 2.50 w
w
  
 
 
2.26 PB2.50 PB2.40     
D7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 13.00 w
  
 
2
Tristan Lauridsen
Tristan Lauridsen ('16)
Odense Atletik 13.70 w
  
 
3
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 15.00 w
  
 
4
Sejer Banke
Sejer Banke ('17)
Odense Atletik 15.45 w
  
 
5
Pelle Eriksen
Pelle Eriksen ('18)
Ringe Atletik15.83 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB2.082.28 =PB     
2
Tristan Lauridsen
Tristan Lauridsen ('16)
Odense Atletik 2.25 w
w
  
 
 
2.19 PB2.19 =PB2.25 PB     
3
Sejer Banke
Sejer Banke ('17)
Odense Atletik 2.10 w
w
  
 
 
2.10 PB1.751.78     
4
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 2.01 w
w
  
 
 
2.00 PB2.01 PB1.82     
5
Pelle Eriksen
Pelle Eriksen ('18)
Ringe Atletik1.72 w
w
  
 
 
1.70 PB1.571.72 PB     
P7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 11.87 w
  
 
2
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 12.27 w
  
 
3
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 12.57 w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 2.37 w
w
  
 
 
2.061.532.37     
2
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 2.36 w
w
  
 
 
2.29 =PB2.36 PB2.33     
3
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 2.26 w
w
  
 
 
1.821.922.26 PB     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive