M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan Zahharov Ivan Zahharov ('99) | 99 | EST | 1.90 | SB | ||||
2 | Deniss Šalkauskas Deniss Šalkauskas ('98) | 98 | EST | 1.80 | SB | ||||
3 | Viljar Karja Viljar Karja ('98) | 98 | EST | 1.75 | =PB | ||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Vitali Rubenkov Vitali Rubenkov ('99) | 99 | EST | 6.86 | SB | ||||
2 | Ilja Pimenovs Ilja Pimenovs ('96) | 96 | EST | 6.24 | SB | ||||
3 | Deniss Šalkauskas Deniss Šalkauskas ('98) | 98 | EST | 6.09 | SB | ||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Aleksandr Generalov Aleksandr Generalov ('96) | 96 | EST | 12.68 | SB | ||||
K 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Jelizaveta Ševtsova Jelizaveta Ševtsova | 00 | EST | 3:23.0h | PB | ||||
D17 1500 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Jaan Kuusmaa Jaan Kuusmaa ('01) | 01 | EST | 4:57.7h | PB | ||||
2 | Dmitri Fomin Dmitri Fomin ('01) | 01 | EST | 4:58.2h | PB | ||||
D17 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Semjon Serov Semjon Serov ('02) | 02 | EST | 1.65 | PB | ||||
D17 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Grigori Velikanov Grigori Velikanov ('02) | 02 | EST | 6.06 | SB | ||||
2 | Jaan Kuusmaa Jaan Kuusmaa ('01) | 01 | EST | 5.58 | SB | ||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Maksim Mihhailov Maksim Mihhailov ('01) | 01 | EST | 16.20 | SB | ||||
P17 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Darina Tšudakova Darina Tšudakova ('01) | 01 | EST | 4.88 | PB | ||||
2 | Anastassia Soonvald Anastassia Soonvald ('02) | 02 | EST | 4.50 | PB | ||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Valeria Vaivala Valeria Vaivala ('01) | 01 | EST | 10.44 | SB | ||||
D15 1500 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Aleksei Demidovitš Aleksei Demidovitš ('03) | 03 | EST | 4:58.6h | PB | ||||
2 | Dmitri Butsenko Dmitri Butsenko ('03) | 03 | EST | 5:12.7h | PB | ||||
3 | Timofei Sahharov Timofei Sahharov ('03) | 03 | EST | 5:17.2h | PB | ||||
D15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 1.70 | PB | ||||
D15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Romas Šalkauskas Romas Šalkauskas ('03) | 03 | EST | 5.81 | PB | ||||
2 | Viktor Morozov Viktor Morozov ('04) | 04 | EST | 5.59 | PB | ||||
P15 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Anastassia Bogatõrjova Anastassia Bogatõrjova ('04) | 04 | EST | 46.8h | |||||
P15 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Anna Lis Anna Lis ('04) | 04 | EST | 3:42.0h | PB | ||||
P15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Evelina Martšenko Evelina Martšenko ('04) | 04 | EST | 1.50 | SB | ||||
P15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Anastassia Bogatõrjova Anastassia Bogatõrjova ('04) | 04 | EST | 5.14 | PB | ||||
2 | Anfisa Karyagina Anfisa Karyagina ('04) | 04 | EST | 4.51 | SB | ||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Ksenija Povilaites Ksenija Povilaites ('03) | 03 | EST | 8.76 | PB | ||||
1 | Ksenija Povilaites Ksenija Povilaites ('03) | 03 | EST | 8.76 | =PB | ||||
P13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Anastassia Žitkova Anastassia Žitkova ('05) | 05 | EST | 1.40 | PB | ||||
P13 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||
1 | Polina Butrina Polina Butrina ('05) | 05 | EST | 4.40 | PB | ||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Jekaterina Žitkova Jekaterina Žitkova ('05) | 05 | EST | 8.67 | PB |