Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sidste Chancen 28.12.2023 Inde
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.88
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta7.01
  
 PB
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.07
  
 SB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.08
  
 SB
5Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.13
  
 SB
6Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik7.23
  
 SB
Finale B
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.08
  
 PB
2Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF7.21
  
 =PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.26
  
 SB
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.27
  
 PB
5Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.38
  
 PB
6Frederik Daugaard AndersenFrederik Daugaard Andersen ('94)Aarhus 19007.51
  
 PB
Finale C
1Jason LubagoJason Lubago Aarhus 19007.15
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)KIF7.42
  
 PB
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.56
  
 SB
4Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19007.71
  
 PB
Finale D
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF7.45
  
 PB
2Bjørn Rytter LarsenBjørn Rytter Larsen ('05)SAK777.92
  
 PB
3Christian BørresenChristian Børresen ('98)Aarhus 19007.93
  
 PB
4Rasmus Glenaa NørskovRasmus Glenaa Nørskov ('96)Aarhus 19007.96
  
 PB
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.17
  
 PB
Finale E
1Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP8.48
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19008.74
  
 PB
3Bo Lisberg ChristiansenBo Lisberg Christiansen ('73)Aarhus 19009.38
  
 PB
4Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190010.55
  
 PB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.86
  
 SB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.03
  
 =PB
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta7.05
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.07
  
 SB
5Jason LubagoJason Lubago Aarhus 19007.09
  
 PB
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.09
  
 
Finale B
1Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik7.14
  
 SB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.23
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.29
  
 
4Frederik Daugaard AndersenFrederik Daugaard Andersen ('94)Aarhus 19007.58
  
 
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)KIF7.58
  
 
Finale C
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.58
  
 
2Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.71
  
 
3Bjørn Rytter LarsenBjørn Rytter Larsen ('05)SAK777.91
  
 PB
4Christian BørresenChristian Børresen ('98)Aarhus 19007.95
  
 
5Rasmus Glenaa NørskovRasmus Glenaa Nørskov ('96)Aarhus 19008.07
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.31
  
 
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.67
  
 PB
M 60 m hæk extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.29
Q
  
 SB
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.73
Q
  
 SB
3Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190013.25
Q
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.01
  
 SB
 
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.90
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.01
  O
2.03
XXX
2William WinklerWilliam Winkler ('99)Aarhus 19001.83
  
 SB
 
1.62
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
XXO
1.83
 XO
1.86
XXX
 
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.09
  
 SB
 
6.68 SB7.09 SB6.996.976.646.96  
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.88
  
 PB
 
6.73 SB6.88 PB6.72  –  –  –  
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.75
  
 SB
 
  X  X  X6.75 SB  X  X  
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.44
  
 PB
 
6.35 =PB  X  X6.39 PB6.376.44 PB  
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.33
  
 SB
 
  X6.33 SB  X  –5.75  X  
6Frederik Daugaard AndersenFrederik Daugaard Andersen ('94)Aarhus 19006.23
  
 PB
 
5.73 PB6.23 PB5.74  X  –  –  
7Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.90
  
 SB
 
5.58 SB5.72 SB5.90 SB  –  –  –  
8Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.38
  
 SB
 
4.85 SB5.26 SB5.38 SB5.23  X  X  
9Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19004.69
  
 PB
 
4.64 PB4.69 PB4.644.484.664.69 =PB  
10Bo Lisberg ChristiansenBo Lisberg Christiansen ('73)Aarhus 19004.23
  
 PB
 
  X  X4.02 PB4.04 PB4.23 PB4.06  
11Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 19003.80
  
 PB
 
3.71 PB3.80 PB  X3.70  X  –  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja14.41
  
DUR-17 PB
 
  X13.65 PB  X13.99 PB  X14.41 PB  
2Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP8.72
  
 PB
 
8.60 PB8.72 PB  X8.32  –   
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)KIF7.67
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.84
  
 SB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM7.96
  
 PB
4Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19008.05
  
 SB
Finale B
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM8.05
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.10
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.15
  
 SB
4Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.30
  
 SB
5Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.43
  
 
Finale C
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.33
  
 SB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.34
  
 PB
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.40
  
 PB
4Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19008.44
  
 
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.46
  
 
6Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.59
  
 
Finale D
1Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.01
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.29
  
 PB
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.48
  
 PB
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.53
  
 PB
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.90
  
 SB
Finale E
1Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.76
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.78
  
 PB
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.82
  
 SB
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19008.85
  
 PB
5Sofie StubbenSofie Stubben ('02)Aarhus 19009.11
  
 SB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)KIF7.66
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM8.03
  
 PB
3Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja8.05
  
 
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.38
  
 
Finale B
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.49
  
 
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.54
  
 
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.78
  
 
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.10
  
 
5Sofie StubbenSofie Stubben ('02)Aarhus 19009.17
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.19
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.74
  
 PB
 
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77
XXX
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Aarhus 19001.74
  
 SB
 
1.56
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXO
1.77
XXX
 
3Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.71
  
 SB
 
1.50
  O
1.56
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXO
1.74
XXX
 
4Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.59
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXO
1.62
XXX
  
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.59
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXO
1.62
XXX
 
6Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.50
  
 SB
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.53
  Xr
     
7Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
    
8Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.45
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
9Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
10Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.50
  
 SB
 
  X5.50 SB  X  X5.345.49  
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.34
  
 PB
 
5.34 PB5.21  X5.195.34 =PB  X  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.28
  
 PB
 
4.954.954.96  X5.045.28 PB  
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19005.18
  
 PB
 
5.12 PB5.18 PB  X5.01  X4.99  
5Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM5.06
  
 SB
 
4.90 SB4.94 SB5.01 SB  X4.955.06 SB  
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.92
  
 SB
 
4.82 SB4.87 SB  X  X4.92 SB4.78  
7Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.91
  
 
 
  X4.894.88  X4.914.88  
8Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19004.79
  
 PB
 
4.53 SB  X4.79 PB4.63  X  –  
9Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.73
  
 
 
4.69  X4.73  X4.70  X  
10Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM4.59
  
 PB
 
4.454.334.59 PB  X4.41  X  
11Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.44
  
 PB
 
  X4.36 PB  X4.44 PB4.364.38  
12Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja4.42
  
 
 
4.394.424.29  X4.14  X  
13Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.28
  
 PB
 
3.794.18 PB4.164.21 PB4.28 PB4.17  
14Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.27
  
 
 
4.26  X4.274.254.20  X  
15Bjørg Boe KlosterBjørg Boe Kloster ('90)Randers Freja4.26
  
 PB
 
  X  X  X4.26 PB4.174.22  
16Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.15
  
 PB
 
4.15 PB3.993.904.03  X3.83  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja10.06
  
 
 
  X  X10.06  X9.47  X  
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.56
  
 
 
9.569.23  –9.229.36  X  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.21
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.19
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.14
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb