M 100 m 23.3. Vind: +3.3 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 10.36 | w | ||||||||||
2 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 10.45 | w | ||||||||||
3 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 10.53 | w | ||||||||||
4 | Aaron Charlton Aaron Charlton | USA | 10.81 | w | |||||||||||
5 | Tyler Dunigan Tyler Dunigan | USA | 10.87 | w | |||||||||||
6 | Tyrone Thornton Tyrone Thornton | USA | 10.91 | w | |||||||||||
7 | Trentavious Harris Trentavious Harris | USA | 10.92 | w | |||||||||||
Finale B 23.3. Vind: +3.2 | 23.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Kris Brown Kris Brown | USA | 10.75 | w | |||||||||||
2 | Demetrius Lassiter Demetrius Lassiter | USA | 10.85 | w | |||||||||||
Finale C 23.3. Vind: +1.5 | 23.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 10.79 | PB | ||||||||||
2 | Joshua Raphael Joshua Raphael ('98) | 98 | USA | 11.01 | SB | ||||||||||
3 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 11.03 | SB | ||||||||||
8 | Ezekiel Buck Ezekiel Buck | USA | 11.44 | PB | |||||||||||
M 200 m 23.3. Vind: +0.8 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Kenny Bednarek Kenny Bednarek ('98) | 98 | USA | 20.92 | |||||||||||
2 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 21.08 | SB | ||||||||||
3 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 21.33 | PB | ||||||||||
4 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 21.56 | SB | ||||||||||
5 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 21.59 | PB | ||||||||||
Finale B 23.3. Vind: +1.1 | 23.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 21.15 | SB | ||||||||||
M 400 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 47.21 | SB | ||||||||||
2 | Lakyron Mays Lakyron Mays | 00 | USA | 47.30 | SB | ||||||||||
3 | Justin Long Justin Long | 00 | USA | 47.63 | SB | ||||||||||
4 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 47.77 | SB | ||||||||||
Finale B 23.3. | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Ethan Smith Ethan Smith | 00 | CAN | 48.04 | SB | ||||||||||
2 | David Dunlap David Dunlap ('99) | 99 | USA | 48.83 | PB | ||||||||||
3 | Tristan Lavan Tristan Lavan | USA | 49.03 | PB | |||||||||||
4 | Anthony Morgan Anthony Morgan | USA | 49.09 | SB | |||||||||||
Finale C 23.3. | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Tanner Brown Tanner Brown | USA | 49.07 | PB | |||||||||||
M 800 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 1:52.66 | SB | ||||||||||
2 | Thomas Bryant Thomas Bryant | USA | 1:54.22 | PB | |||||||||||
3 | Alex Staples Alex Staples | USA | 1:54.67 | SB | |||||||||||
4 | Isaiah Priddey Isaiah Priddey | 00 | NZL | 1:54.94 | SB | ||||||||||
5 | Justice Dick Justice Dick | USA | 1:55.11 | PB | |||||||||||
M 1500 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
7 | Bryan Corbaz Bryan Corbaz ('95) | 95 | SUI | 4:14.33 | PB | ||||||||||
M 3000 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Ryan Riddle Ryan Riddle | USA | 8:31.29 | PB | |||||||||||
2 | Noah Gade Noah Gade ('95) | 95 | USA | 8:33.49 | PB | ||||||||||
3 | Mitchell Day Mitchell Day ('99) | 99 | USA | 8:36.76 | PB | ||||||||||
4 | Finn Gessner Finn Gessner | USA | 8:41.56 | PB | |||||||||||
5 | Adam Dayani Adam Dayani | 00 | USA | 8:42.48 | PB | ||||||||||
6 | Ryan Root Ryan Root ('91) | 91 | USA | 8:44.38 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
2 | Saba Khvichava Saba Khvichava | 00 | GEO | 9:28.67 | SB | ||||||||||
4 | Thom Reynders Thom Reynders ('99) | 99 | NED | 9:53.93 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 23.3. Vind: +2.4 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 14.02 | w | ||||||||||
2 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.02 | w | ||||||||||
3 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.15 | w | ||||||||||
5 | Michal Říha Michal Říha ('94) | 94 | CZE | 14.75 | w | ||||||||||
Finale B 23.3. Vind: +1.9 | 23.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 14.59 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 52.14 | SB | ||||||||||
2 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 53.18 | SB | ||||||||||
3 | Joshua Haskin Joshua Haskin | USA | 53.62 | SB | |||||||||||
4 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 54.32 | SB | ||||||||||
Finale C 23.3. | 23.3. | ||||||||||||||
3 | Cole Verble Cole Verble | USA | 1:02.68 | PB | |||||||||||
M Højdespring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Kyle Alcime Kyle Alcime ('99) | 99 | BAH | 2.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Banks Chris Banks | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | D'Ionte Smith D'Ionte Smith | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Blake Scott Blake Scott ('97) | 97 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 4.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ezekiel Buck Ezekiel Buck | USA | 4.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Akeem Bradshaw Akeem Bradshaw ('97) | 97 | IVB | 7.26 | w | +5.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isaac Zitterkopf Isaac Zitterkopf | USA | 7.12 | w | +3.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Quinton Poole Quinton Poole | USA | 7.04 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caleb Kath Caleb Kath | USA | 7.03 | w | +2.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Darius Clark Darius Clark ('98) | 98 | USA | 7.02 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brian Pittman Brian Pittman | USA | 6.96 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jake Dyer Jake Dyer ('97) | 97 | USA | 6.70 | w | +5.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 6.43 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Cole Verble Cole Verble | USA | 6.37 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tanner Brown Tanner Brown | USA | 5.55 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
2 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 13.93 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 16.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corey Jones Corey Jones ('91) | 91 | USA | 16.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caden Fenchel Caden Fenchel | USA | 16.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 9.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 52.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 24.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 66.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 63.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
15 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 37.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 37.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 23.3. Vind: +2.6 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 11.51 | w | ||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 11.57 | w | ||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 11.65 | w | ||||||||||
4 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 11.70 | w | ||||||||||
5 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.78 | w | ||||||||||
Finale B 23.3. Vind: +2.6 | 23.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Cara Johnson Cara Johnson ('99) | 99 | USA | 12.16 | w | ||||||||||
2 | Ca'purnika Galbert Ca'purnika Galbert ('99) | 99 | USA | 12.29 | w | ||||||||||
K 200 m 23.3. Vind: +2.0 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.37 | =PB | ||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 23.53 | PB | ||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 23.84 | SB | ||||||||||
4 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 24.24 | SB | ||||||||||
5 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 24.94 | ||||||||||||
6 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 25.18 | SB | ||||||||||
K 400 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 53.92 | PB | ||||||||||
2 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 54.24 | PB | ||||||||||
3 | Sydney Davis Sydney Davis ('97) | 97 | USA | 55.61 | SB | ||||||||||
4 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 55.80 | SB | ||||||||||
5 | Jaidyn McCallon Jaidyn McCallon ('99) | 99 | USA | 56.36 | PB | ||||||||||
Finale B 23.3. | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 55.10 | PB | |||||||||||
K 800 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Jaidah McCallon Jaidah McCallon ('99) | 99 | USA | 2:14.68 | PB | ||||||||||
K 3000 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 9:47.37 | SB | ||||||||||
2 | Anneke Grogan Anneke Grogan ('96) | 96 | NZL | 10:02.11 | SB | ||||||||||
3 | Winrose Chesang Winrose Chesang | KEN | 10:05.75 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 23.3. Vind: +1.1 Finale A Finale | 23.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 13.97 | =PB | ||||||||||
2 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 14.04 | SB | ||||||||||
Finale B 23.3. Vind: +3.7 | 23.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||
4 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 18.90 | w | |||||||||||
K 400 m hæk 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Madison Pyle Madison Pyle | USA | 1:01.64 | SB | |||||||||||
2 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 1:03.28 | PB | ||||||||||
Finale B 23.3. | 23.3. | ||||||||||||||
1 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1:03.32 | PB | ||||||||||
5 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 1:05.51 | PB | ||||||||||
K Højdespring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Cassie Ackemann Cassie Ackemann ('99) | 99 | USA | 1.70 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 3.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elliett Kulkin Elliett Kulkin ('97) | 97 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Allie Stern Allie Stern ('99) | 99 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elissa White Elissa White ('99) | 99 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jessica Williams Jessica Williams | 00 | USA | 3.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sophie Jebose Sophie Jebose | NED | 3.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Schuyler Wood-Hilderbrandt Schuyler Wood-Hilderbrandt | USA | 5.64 | w | +3.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 5.62 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 5.58 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 5.54 | w | +3.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camille Baker Camille Baker | USA | 4.93 | w | +3.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Skyler Ruszkowski Skyler Ruszkowski | USA | 4.91 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 4.12 | w | +5.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Lea Grady Lea Grady | USA | 14.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniella Murchison Daniella Murchison ('97) | 97 | USA | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 8.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Baylor Reese Baylor Reese | USA | 42.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
8 | Camille Baker Camille Baker | USA | 32.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 24.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 800 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 1:51.65 | SB | ||||||||||
2 | Grey Howard Grey Howard ('95) | 95 | USA | 1:51.87 | SB | ||||||||||
3 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:52.68 | SB | ||||||||||
4 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:53.26 | SB | |||||||||||
M 1500 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Abdi Hassan Abdi Hassan ('89) | 89 | SOM | 3:51.38 | SB | ||||||||||
2 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 3:52.50 | PB | ||||||||||
4 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 3:57.94 | SB | ||||||||||
K 800 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 2:11.09 | SB | ||||||||||
2 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 2:11.80 | SB | ||||||||||
3 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 2:12.29 | PB | ||||||||||
4 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 2:12.63 | SB | |||||||||||
5 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:15.31 | SB | ||||||||||
K 1500 m 23.3. Finale A Finale | 23.3. | ||||||||||||||
1 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:29.06 | SB | ||||||||||
2 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 4:29.98 | SB | ||||||||||
3 | Morgan Szekely Morgan Szekely | USA | 4:30.46 | SB | |||||||||||
4 | Taylor Somers Taylor Somers ('98) | 98 | USA | 4:36.11 | PB | ||||||||||
5 | Adrena Mazzei Adrena Mazzei | USA | 4:36.79 | SB | |||||||||||
6 | Molly Born Molly Born ('99) | 99 | USA | 4:38.06 | PB | ||||||||||
7 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 4:44.26 | PB |