Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Løbestævne 11.5.2019

M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190011.07
  
 SB
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR11.29
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.47
  
 
4Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.57
  
 SB
5Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190011.65
  
 SB
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.85
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.31 w
  
 
2Kevin KinyashKevin Kinyash ('99)Aarhus 190011.97 w
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190012.14 w
  
 
Finale C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Anders Tang AndersenAnders Tang Andersen ('96)Aarhus 190011.76
  
 PB
2Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.18
  
 PB
3Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad12.34
  
 SB
4Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad12.72
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM49.38
  
 PB
2Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190050.47
  
 SB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.54
  
 SB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190051.89
  
 SB
Finale B
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja51.55
  
 SB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190052.21
  
 SB
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR53.33
  
 SB
4Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad53.80
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 19002:12.53
  
 PB
2Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM 2:13.73
  
 
3Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:18.01
  
 PB
K 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja13.00 w
  
 
2Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad13.63 w
  
 
3Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad13.98 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM1:02.66
  
  Mixed competition
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:10.26
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:17.90
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:18.59
  
 
4Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19002:19.72
  
 PB
5Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:26.09
  
 
6Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:34.02
  
 PB
7Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:34.76
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2