Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ystad SWE: Ystadspelen 21.7.2019

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE11.02
  
 
2
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE11.02
  
 SB
6
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE11.44
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE11.05
  
 SB
Indledende 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE11.01
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
4
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE55.71
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.20
  
 SB
 
4.80
  O
5.00
  O
5.20
 XO
5.30
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.30 w
+2.5
  
 
 
6.99
 0.6
6.94
 0.2
7.30
 2.5
  X6.98
 2.1
  –  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE18.42
  
 
 
17.8518.4217.4717.7117.2517.77  
2
John Kelly
John Kelly ('96)
IRL18.01
  
 PB
 
18.01 PB  X17.0117.23  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN49.10
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Alexander Ottosson
Alexander Ottosson ('87)
SWE63.53
  
 SB
2
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE39.76
  
 PB
3
Filip Nilsson
Filip Nilsson ('03)
SWE39.28
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE12.29
  
 =PB
4
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE12.90
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE12.36
  
 PB
4
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
SWE12.99
  
 =PB
6
Emelie From Hoppeler
Emelie From Hoppeler ('02)
SWE13.42
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE1:01.71
  
 PB
2
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE1:03.24
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ellen Huldén
Ellen Huldén ('90)
SWE1.71
  
 
2
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.65
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.90
  
 =SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)DEN38.12
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE43.96
  
 
2
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE41.06
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mohamed Khalifa Nuh
Mohamed Khalifa Nuh ('03)
QAT2.03
  
 PB
P17 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE12.29
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
3
Emelie Biarner
Emelie Biarner ('02)
SWE1.59
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE14.33
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Kalle Aldskogius
Kalle Aldskogius ('04)
SWE5.65 w
+2.1
  
 
P15 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE10.67
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
2
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE10.80
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
2
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE10.93 w
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE12.92
  
 SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE4.81
+1.6
  
 PB
4
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE4.92 w
+2.1
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lucky Olsson
Lucky Olsson ('06)
SWE1.52
  
 PB

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet